IC 'ersoneel Willibrord tegen fusie expo Oordeel: Voordeel: Lampje vernieuwen is een heel gedoe SPRINTPHOTO Groene as in wijk Goes-West moet volledig autovrij zijn SRAflS UW FOTO'S OP CD iholieke school mist de argumenten voor samengaan met Buijs Ballot College )ge scores bij ankrijders verwarmings 3-4-5 november deurloo www.deurloo.nl Strenge hygiëne-eisen nekken verenigingsleven Menu ,0113-315649 oic.nl mdactie@pzc.nl -31,4460 AA Goes ®ntié-exploitatie Midden-Zeeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0114-372770; -1:020-4562 5 00. i 26 oktober 2005 Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijno Iedere DVD player editie Bevelanden-Tholen frank Balkenende Het personeel van het ifdlibrordcollege in Goes m een fusie met het Buys College. Het wil dat eerst aangetoond dat een scho- ie financieel noodzakelijk tinformatie ontbreekt op sivloer. Ook heerst onvre de communicatie met toneel over de voorgeno- amensmelting. licuws kwam als een don- bij heldere hemel", zegt •:er D. Oostdijk van de ijepersoneelstak in de Me- «enschapsraad van het ïillibrordcollege. Volgens ük is de timing van direc- bestuur niet erg gelukkig Bi. „In de week voor de r.akantie werd de voorge- fusie bekendgemaakt, •ocenten waren met leerlin- excursie. Bij thuiskomst s een mededeling op de rat Het personeel voelt „vervallen." confessioneel twee jaar geleden gin- j besturen van beide Goe- rolen al op in de Stichting «lijk Voortgezet Onder- Zeeland Het Sint Willi- ccollege (katholiek) en het Ballot College (protes- ■ehristelijk) brachten 13 ar buiten dat ze nu igende stap zetten: de vor- ran een interconfessionele perl augustus 2007. sie zou noodzakelijk zijn srlingen voldoende studie- en vakkenpakketten jven bieden. Ook kan geld bespaard door samen de forming opnieuw op te zet- tie school in inkenszand or Pakistan «KENSZAND - Christelij- liisschool De Wegwijzer in kenszand is een actie begon- voor de overlevenden van irdbeving in Pakistan, In- lAfghanistan. hooi heeft voor een gemak- én tegelijkertijd doeltref- manier gekozen om zoveel lijk geld bij elkaar te krij- lege statiegeldflessen laten nelen door schoolkinderen buurt. Het is de bedoe kt zijzelf de flessen inleve- hi de opbrengst schenken óe school die het bedrag zal maken op giro 800800. In van De Wegwijzer komt ptebak te staan waarin de het geld kunnen stor- Ouders hebben gisteren een Igekregen waarin hen toe ing wordt gevraagd. De fdieaansluit bij de landelij- ffipagne van de samenwer- khulporganisaties, loopt in kenszand tot en met vrij- inovember. DELBURG - Een 40-jarige bijder uit Hansweert is gis- in Middelburg voor een fferschrijding van de alco- veroordeeld tot twee rijontzegging en 54 uur tof. an werd 30 augustus in ijk aangehouden met een «gehalte van 1.340 micro- mim zes keer zoveel alco- 1 zijn lichaam als toege- Politierechter L. van Dij- de eis van het OM over. --jarige inwoner van We- age deed met een alcohol- k van 1.210 microgram- ;:der voor zijn streekge- De ondernemer deed er al- ia om de rechter te overtui gde noodzaak van het rij- I Officier van Justitie 'iren meende dat verdachte hej alcoholmisbruik met aorm hoge score bestraft "worden met een lange rij- 5§mg van anderhalf jaar •werkstraf van 42 uur. ^JUerechter wilde voor de- laannemen dat het een m- betrof. De man kwam de '-«vijftien maanden rijont- '•j,. waarvan een jaar voor blijk, duizend euro boete uur werkstraf. ten en de tweede fase te stroom lijnen. Rector. J. Brand van het Willibrordcollege motiveerde twee weken terug de fusie met het argument dat een school voor voortgezet onderwijs mini maal tweeduizend leerlingen moet tellen om onderwijskwali teit te waarborgen en de be drijfsvoering veilig te stellen. Bestuur en directies hebben het personeel maandag geïnfor meerd over de redenen achter de fusie, maar die bijeenkomst heeft de bezwaren van het perso neel van het Willibrordcollege niet weggenomen. Gisteren spra ken docenten en onderwijson dersteunend personeel zich tij dens een vergadering uit tegen de fusie. „Het personeel wil dat er een heldere analyse komt van de fi nanciële problemen waarin de school schijnt te verkeren. Eerst moet duidelijk worden welke mogelijkheden er zijn om deze fi nanciële troebelen op te lossen", zegt PMR-voorzitter Oostdijk. Kiezen Zij voegt eraan toe dat het perso neel geen bezwaar heeft tegen verdere samenwerking met het Buijs Ballot College, waarvan het personeel met de voorgeno men fusie lijkt te kunnen leven. „Maar we willen nu geen fusie. We vinden ook dat oudei's moe ten kunnen kiezen naar welke school ze hun kind sturen. Een stukje verscheidenheid in het on derwijs mag best worden behou den. Daarnaast wil het perso neel meepraten over dit soort processen." Bestuursvoorzitter M. Vermue-Vermue ziet in de be zwaren van het personeel geen reden om het fusieproces stop te zetten. „Ik constateer dat het personeel kennelijk behoefte heeft aan meer informatie." Van daag zullen bestuur en directie een nieuwe informatiebijeen komst voor het personeel hou den. Vermue-Vermue wil op dit moment niet ingaan op de (fi nanciële) noodzaak van de fusie „Ik ga eerst met het personeel praten." door Frank Balkenende KAPELLE - Auto's worden steeds veiliger, maar de fabri kanten zijn wel iets vergeten. Een lampje verwisselen? Dat lukt de gemiddelde bestuurder tegenwoordig niet meer. „Je kunt nergens meer bij", weet G. ter Riet, wegenwacht (Advertentie) de(mo's) nieuwste generatie ketels en radiatoren, de slimste oplossingen en besparingen en de zonnigste rendementen in drie gezellige dagen, warm welkom voor jong en oud! m m v o.a. Vloerverwarming donderdag 3/11 van 10.00-21.00 uur vrijdag 4/11 van 10 00-21 00 uur zaterdag 5/11 van 10 00-17 00 uur INSTALLATIEBEDRIJF Kloosterweg 15. Schuddebeurs. ©0111416255 van de ANWB. „Bij sommige au to's moet je zelfs de voorbumper laten zakken. Dat kun je niet langs de weg oplossen." Defecte of verkeerd afgestelde verlichting kan tot ongelukken leiden. Als service aan het Zeeuwse publiek houdt het ANWB-station Kapelle deze week een driedaagse verlich tingsactie. Vandaag is de laatste dag waarop automobilisten gra tis hun verlichting kunnen laten controleren. Een tien jaar oud Fordje staat op de brug. Ter Riet en garage medewerker G. Meeuwse kijken de achterlichten, de remlichten en de achteruitrijlichten na. Ook de knipperlichten worden getest. Dan de voorkant: stads licht, dimlicht, grootlicht en knipperlichten. Ook de afstel ling van de koplampen wordt ge meten. Er mankeert wel wat aan het Fordje. De lampen staan te laag, dus bieden ze 's avonds minder zicht en dat is onveilig. Ook een stadslicht is defect. Dat fiksen de heren wel even, al vraagt het verwisselen van een lampje ook bij een oud beestje engelenge duld. Het luchtfilter moet eerst worden losgeschroefd en daarna weer gemonteerd. De actie is een idee van het Ka- pelse ANWB-station. Ter Riet vindt het een nuttige service en bovendien 'gezellig, want je spreekt zo een boel mensen'. „Ik zie als wegenwacht heel veel au to's met defecte verlichting. Soms weten bestuurders dat niet, vaak ook wel, dan vinden mensen het veel moeite om even langs de garage te gaan." De ANWB lost het deze dag door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes moet in haar streven een groene as te maken in de wijk West, de to tale J. P. Coenstraat inrichten voor fietsers en voetgangers. Dat bepleit bewoner C. Maas van de J P. Coenstraat. Maas. die deze week in de commissie grondgebied reageerde op de ste- debouwkundige visie voor de wijk, vindt het te prijzenswaar dig dat de gemeente de versteen- dewijk groener wil maken. In het plan krijgt de wijk van oost naar west een groene as, waardoor een fietsroute (rich ting stad en Nieuw-West) loopt. Het hart van deze groep plant soenen bevindt zich op de krui sing Evertsenstraat/Coenstraat. De opnieuw in te richten katho lieke begraafplaats maakt daar van deel uit. Tegelijkertijd is het bedoeling het autoverkeer te weren door keerlussen. Alleen op die ma nier ontstaat een groen verblijfs- gebied, dat West nu mist. Maas heeft er problemen mee dat een stuk Coenstraat, tussen de Abel Tasmanstraat en de Jacob Rog geveenstraat, wel open blijft voor autoverkeer, als uitvals weg voor groot deel van West. Volgens hem is dat onveilig voor fietsers en wandelaars en onder mijnt het ook het idee van een door Harmen van der Werf SINT-MAARTENSDIJK - Het verenigings leven dreigt de dupe te worden van strenge regels die de Voedsel- en Warenautoriteit (VWa) stelt aan vrijmarkten en braderieën, aldus de Thoolse SGP-fractievoorzitter M. Klippel. Hij vindt dat het college van B en W hiertegen actie moet ondernemen. Verschillende verenigingen op Tholen, waar onder de vrouwenvereniging van de gerefor meerde gemeente in Scherpenisse, hebben bij Klippel aan de bel getrokken. „Zij mo gen bijvoorbeeld geen advocaat en slaatjes meer thuis maken voor de verkoop. Dat moet per se in een bedrijfsruimte gebeuren die aan de strengste hygiënische eisen vol doet." Klippel is van mening dat de VWa daarin doorschiet. „Al jaren en jaren doen leden van verenigingen niets anders dan in de eigen keuken dergelijke etens- en drink waren bereiden. Er is nog nooit iets mee mis gegaan. Waarom moet dat dan opeens veran deren? Ik vind dat onbegrijpelijk, want veel verenigingen moeten het hebben van zulke activiteiten. Ze houden zo financieel hun hoofd boven water. Zeker voor verenigin gen op het platteland is dat belangrijk. Want vergeet niet, die organisaties vormen de smeerolie van de samenleving." De VWa heeft in een schrijven aan onder meer de gemeente Tholen laten weten 'streng te zullen gaan controleren'. „Wij zul len de verenigingen de brochure van de VWa toesturen", meldt gemeente-ambte- Licht op groen voor minicampings DOMBURG - De provincie wil meewerken aan de uitbrei ding van meer dan vijftien plaatsen op minicampings. Dat zei gedeputeerde T. Poppelaars gisteren tijdens een themabijeenkomst van de landbouw en het landschap in de gemeente Veere. De uiteindelijke beslissing of de uitbreiding ook door gaat, ligt bij de gemeenteraden. „Maar op minicampings mogen, wat de provincie betreft, met ingang van 1 janua ri 2008 meer caravans of tenten komen. Daar moet dan wel investeren in de landschappelijke omgeving door de campinghouders tegenover staan", verduidelijkte de gede puteerde. De gedeputeerde verwacht dat 35 procent van de Walcher- se minicampinghouders gebruik zal maken van de verrui ming van de regel, pagina 15 gemeenten willen geen uitbreiding Bromfietser gewond bij val THOLEN - Een 19-jarige bromfietser uit de gemeente Tholen is gisteren gewond geraakt toen hij ten val kwam op de Eendrachtsweg in Tholen. Hij raakte 's morgens om kwart voor acht een betonnen straatelement dat op de rij baan lag. De bromfietser liep schouderletsel en blauwe plekken op. Hij zou voor onderzoek naar een huisarts gaan. De brom mer is zwaar beschadigd. Pleidooi voor opvang asielzoekers MIDDELBURG - Het college van B en W van Middelburg vraagt zowel minister R. Verdonk als de tweede-kamer commissie voor integratiebeleid om de problemen met de opvang van asielzoekers op te lossen. Het college heeft een brief met dat verzoek verstuurd. Nu vangt de gemeente asielzoekers op die wel rechtmatig in Nederland verblijven, maar die niet meer in een asiel zoekerscentrum mogen blijven. De gemeente Middelburg is aan die opvang 350.000 euro kwijt. Minister Verdonk is bereid om voor een deel van die groep opvang te verzor gen. Middelburg wil dat het Rijk de opvang voor alle asiel zoekers betaalt. Veere steunt Pakistan VEERE - De gemeente Veere geeft geld aan de slachtof fers van de aardbeving in Pakistan. Per inwoner stort het college 1 euro op het landelijke gironummer. Samen is dat 22.000 euro. Het is 'beleid' van Veere om bij interna tionale hulpacties geld te doneren, zegt persvoorlichter L. van den Heuvel. „Dat doen we altijd, uit medeleven." Dat medeleven bestaat in Middelburg ook, maar een dona tie zit er niet in. In Vlissingen evenmin. „Waarom is niet gezegd", verwoordt woordvoerder R. de Witte van de ge meente Vlissingen, „maar het college is bezig een begro tingstekort van zeven miljoen weg te werken. Dat zegt waarschijnlijk genoeg." (Advertentie) De afstelling van de koplampen van auto's blijkt vaak de achilleshiel. Bij het ANWB-station in Kapelle wordt de verlichting deze week gratis nagekeken, foto Willem Mieras voor nop op. Alleen de lamp jes moeten worden betaald. W. Staal uit Kruiningen kan zijn portemonnee op zak hou den. Zijn jonge Volkswagen is tiptop. Als dank voor het be zoek krijgt hij een pretpakket mee naar huis. Ter Riet en Meeuwse vinden de actie tot nu toe geslaagd. Dins dag waren er vijftig automobilis ten, vandaag worden het er ze ker meer. De afstelling van de koplampen blijkt vaak de achil leshiel. „Maar nu rijden ze dan toch weer veilig rond." het alfabet van Zeeland (Advertentie)- groen verblijfsgebied. Omdat straks woningcomplexen verrij zen aan de Coenstraat, oppert hij langs het trapveldje een ont sluiting te maken. Dat is de kortste route naar Ring baan-West. Bovendien wordt een deel van die ontsluiting al aangelegd bij de bouw van ap partementen. Aangezien de Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS)enkele woningblokken aan de noordzijde van de Abel Tasmanstraat en Jacob Rogge veenstraat wil slopen, is daar ruimte voor keerlussen. Goes zal de suggestie bekijken bij de verdere uitwerking van het stedebouwkundige plan. De rechter was eergistermiddag duidelijk in zijn oordeel. De ANWB mag onjuiste en beledigende informatie verspreiden over Route Mobiel. Voor betrouwbare informatie over Route Mobiel kunt u beter afgaan op het oordeel van onze 140.000 klanten en de Consumentenbond. Kijk hiervoor op www.routemobiel.tevreden.nl Pechhulp tot 41% goedkoper No-claimkorting Standaard woonplaatshulp Standaard vervongend vervoer Binnen 30 minuten ter plaatse Grotis ANWB-opzegservice www.routemobiel.nl of bel gratis 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. naar L. Vermeij. „Wij zullen er in ver gunningen voor vrijmarkten en braderieën ook op wijzen." Raadslid Klippel weet dat de vrouwenvereniging van de gerefor meerde gemeente in Scherpenisse inmiddels geen advocaat meer thuis bereidt en dat voor de verkoop van slaatjes gebruik wordt gemaakt van gekoelde vitrinekasten. De SGP'er vindt dat de gemeente de verenigin gen zo mogelijk tegemoet moet komen door faciliteiten beschikbaar te stellen. Het is niet de eerste keer dat het optreden van de VWa tot onrust leidt. Eerder dit jaar verbood de voormalige keuringsdienst van waren de verkoop van alcoholhoudende streekproducten op markten. Gemeenten protesteerden, maar tot op heden zonder succes. zeeuwse almanak Het doorgaans als rijk erva ren bezit van kinderen kan op sommige momenten zorgen voor een scheiding der gees ten met kroostloze medemen sen. Neem die man die onlangs na een vreugdevolle werkdag bij het verlaten van het kantoor pand zijn collega deelgenoot maakte van de inhoud van de maaltijd die hem thuis wacht te. Er volgde een smakelijke opsomming van een culinair verantwoord veelgangendi- ner voor twee. „En, wat staat er bij jou van avond op het menu?", luidde zijn venvachte vervolgvraag. EehSpongeBob-pasta."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31