Oordeel: Voordeel: ixpo im Snoep uit eigen schaaltje fvdA fluit eigen wethouder terug SPRINT PHOTO •Ideurloo Net echt, zo n rampoefening ïrwarmings llege heeft meeste schuld aan tekort van 7 miljoen euro UW FOTO'S OP Veere steunt Pakistan VEERE - De gemeente Veere geeft geld aan de slachtof fers van de aardbeving in Pakistan. Per inwoner stort het college 1 euro op het landelijke gironummer. Samen is dat 22.000 euro. Het is 'beleid' van Veere om bij interna tionale hulpacties geld te doneren, zegt voorlichter L. van den Heuvel. „Dat doen we altijd, uit medeleven." Dat me deleven bestaat in Middelburg ook, maar een donatie zit er niet in. In Vlissingen evenmin. „Waarom is niet ge zegd", zegt woordvoerder R. de Witte, „maar het college is bezig een tekort van zeven miljoen weg te werken." Pleidooi voor opvang asielzoekers MIDDELBURG - Het college van B en W van Middelburg vraagt zowel minister R. Verdonk als de Tweede-Kamer commissie voor integratiebeleid om de problemen met de opvang van asielzoekers op te lossen. Het college heeft een brief met dat verzoek verstuurd. Nu vangt de gemeen te asielzoekers op die wel rechtmatig in Nederland verblij ven, maar die niet meer in een asielzoekerscentrum mo gen blijven. De gemeente Middelburg is aan die opvang 350.000 euro kwijt. Minister Verdonk is bereid om voor een deel van die groep opvang te verzorgen. Middelburg wil dat het Rijk de opvang voor alle asielzoekers betaalt. Licht op groen voor minicampings DOMBURG - De provincie wil meewerken aan de uitbrei ding van meer dan vijftien plaatsen op minicampings. Dat zei gedeputeerde T. Poppelaars gisteren tijdens een themabijeenkomst van de landbouw en het landschap in de gemeente Veere. De uiteindelijke beslissing of de uit breiding ook doorgaat, ligt bij de gemeenteraden. „Maar op minicampings mogen, wat de provincie betreft, met in gang van 1 januari 2008 meer caravans of tenten komen. Daar moet dan wel investeren in de landschappelijke om geving door de campinghouders tegenover staan", verdui delijkte hij. De gedeputeerde verwacht dat vijfendertig procent van de Walcherse minicampinghouders gebruik zal maken van de verruiming van de regel, pagina 15 Gemeenten willen geen uitbreiding Hulst moet bijdragen aan fietsveer HULST - De bewoners van Oost-Zeeuws-Vlaanderen heb ben niets aan de sympathie van de gemeente Hulst, zolang de gemeente die niet omzet in daden. Dat vindt P. Keizer uit Graauw, die onlangs een digitale handtekeningenactie is begonnen op de website digitaal.graauw.net. Hij steunt daarmee de actie van de SP voor een permanent fiets-voet- veer tussen Perkpolder en Hansweert. De website van Kei zer bereikte afgelopen maandag de vierhonderd digitale handtekeningen. Schipper L. de Brouwer van rederij De Atol wil graag een veerdienst onderhouden tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland. De gemeente Hulst vindt het plan sympatiek, maar wil financieel niets bijdra gen. (Advertentie) Bezorgklachten en informatie over abonnementen 0800 0231 231 (gratis) (Advertentie) De rechter was eergistermiddag duidelijk in zijn oordeel. De ANWB mag onjuiste en beledigende informatie verspreiden over Route Mobiel. Voor betrouwbare informatie over Route Mobiel kunt u beter afgaan op het oordeel van onze 140.000 klanten en de Consumentenbond. Kijk hiervoor op www.routemobiel.tevreden.nl Pechhulp tot 41% goedkoper Standaard vervangend vervoer No-claimkorting Binnen 30 minuten ter plaatse Standaard woonplaatshulp Gratis ANWB-opzegservice www.routemobiel.nl of bel gratis 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. zeeuwse almanak Menu Het doorgaans als rijk erva ren bezit van kinderen kan op sommige momenten zorgen voor een scheiding der gees ten met kroostloze medemen sen. Neem die man die onlangs na een vreugdevolle werkdag bij het verlaten van het kantoor pand zijn collega deelgenoot maakte van de inhoud van de maaltijd die hem thuis wacht te. Er volgde een smakelijke opsomming van een culinair verantwoord veelgangendi- ner voor twee. „En, wat staat er bij jou van avond op het menuluidde zijn verwachte vervolgvraag. „Eeh..., SpongeBob-pasta" ^0113-315649 jc.nl _yedactie@pzc.nl «$31,4460 AA Goes Ltie-exploitatie: mi Midden-Zeeland: 0113-315520; jlaanderen: 0114-372770; isdag 26 oktober 2005 (Advertentie) <s) nieuwste generatie ketels si radiatoren, de slimste dingen en besparingen "Ie zonnigste rendementen ndrie gezellige dagen, ^welkom voor jong en oud! <oa. 'erverwarming 4-5 november Wog 3/11 van 10 00-21 00 uur 54/11 van 10 00-21.00 uur to) 5/11 van 10.00-17.00 uur INSTALLATIEBEDRIJF 15. Schuddebeurs. ©01114162 55 w.ideurloo.nl Evita Sardjoemissier (1) en Daisy Eggink tonen hun winnende ontwerp. foto's Lex de Meester door Selma Osman VLISSINGEN - Twee Vlissingse basisscholieren zijn gisteren ver rast met hun eigen snoepschaal- tje. Evita Sardjoemissier van de Louise de Colignyschool en Daisy Eggink van de Franciscus- school kwamen als prijs winnaars uit de bus bij een ontwerpwedstrijd van Kunst educatie Walcheren. Ze kregen hun winnende schaaltje uitge voerd in metaal én een paar zak ken snoep om uit te delen in de klas. Beeldend kunstenaar Hans Bom- meljé ontwierp de vorm van de schaaltjes. Scholieren mochten er op papier een dessin voor be denken. Evita maakte er een vis van. Dat vond Bommeljé een leuk idee. „Ze heeft echt naar de vorm van het schaaltje geke ken." Daisy ging met abstracte figuren aan de slag. De felle kleurtjes deden de kunstenaar denken aan zuurtjes. De jury vond het moeilijk om uit 250 inzendingen de mooiste te kiezen, vertelde Renata Oos terveen van Kunsteducatie Vlis singen aan de klas. De ontwerp wedstrijd is het slot van van een project over design dat de leer lingen van groep 7 en 8 voor de zomervakantie volgden. Negen Vlissingse scholen deden eraan mee. Zij bezochten in het Theo van Doesburgcentrum een expo sitie over design, die is samenge steld door kunstenaar Bommel jé. Hij koos 'vrolijke' producten van beroemde ontwerpers als Philippe Starck en Alessandro Mendini. Daarmee wilde hij la ten zien dat design er ook leuk uit kan zien of humor kan uit stralen. „Zo zien kinderen dat er bijvoorbeeld in huis heel van zelfsprekende producten zijn, waar je als vormgever ook op nieuw over na kunt denken." De kinderen werd gevraagd bijvoor beeld zelf een schoen of een thee pot te ontwerpen. Trots De meester van Evita vond dat haar klasgenoten trots kunnen zijn op 'een ontwerpster in de klas'. Het snoepschaaltje van Daisy ging na de overhandiging alle lokalen van de Franciscus- school rond. Haar juf weet ze ker dat de leerlingen van groep zes volgend jaar hun best gaan doen om ook een mooi schaaltje te ontwerpen. De ontwerpwedstrijd werd voor het vierde jaar georganiseerd. Renata Oosterveen hoopt dat zij het design-project kan uitbrei den naar Middelburgse scholen. De winnende snoepschaaltjes krijgen thuis een plaatsje in de huiskamer. Daisy en Evita vin den hun schaaltjes te mooi om op hun kamer te zetten. th Ramakers IGEN - De Vlissingse ithouder T. Verha- der Ent wordt door haar fractie tot de orde geroe id raadsleden van de PvdA opvatting van de oppo- irtijen GroenLinks en de Partij Vlissingen (LPV) rhage-van der Ent de Kuaren niet als hoofdschul- mogen aanwijzen ty tekort van 7 miljoen eu- breed gesteund. Het college heeft daarmee te weinig gedaan. Ik zie er in elk geval niets van te rug." Van Wijnen zegt dat de PvdA duidelijk wil maken waar en bij wie de verantwoordelijk heid rust. „We willen de terrei nen afbakenen. Het college en de raad hebben andere verant woordelijkheden in het duale systeem. Wij hebben niet de mo gelijkheid om ambtenaren aan te sturen, het college wel." Onduidelijkheid bestaat er ook over de status van een vergade ring op 1 november. PvdA, LPV, GroenLinks en VVD gingen er- vanuit dat de bijeenkomst voor publiek toegankelijk is. Onlangs bracht Verhage-van der Ent naar buiten dat de vergadering besloten is. In die bijeenkomst wordt over het bezuiningspro- ces van de gemeente gesproken en de aanpak die de recentelijk aangetrokken financiële experts voorstellen. I. Sturm, griffier van de gemeen te Vlissingen, herinnert eraan dat het presidium (daarin ne men de fractievoorzitters zit ting) zelf heeft besloten dat het geen openbare bijeenkomst is. „Een ambtenaar geeft een tech nisch feitelijke presentatie van de financiële stand van zaken", zegt ze. Voordeel van besloten heid zou zijn, dat de politieke be langen niet meespelen. Ze legt uit dat de raadsleden maanden terug deze datum al in hun agenda hadden genoteerd voor een commissievergadering ter voorbereiding op de begro tingsbehandeling. Maar omdat Vlissingen van de provincie een maand uitstel voor het indienen van de begroting heeft gekre gen, is die vergadering ook met een maand verdaagd. „Er is toen besloten om 1 november te handhaven en er een besloten in formatiebijeenkomst van te ma ken. Maar als de gemeenteraad beslist dat de bijeenkomst voor iedereen toch toegankelijk moet zijn, zal de status worden veran derd." Binnenkort zijn er enkele (extra) vergaderingen over de fi nanciële situatie van Vlissingen: commissievergadering open baar bestuur op 7 november, extra begrotingscommissie op 1 december en een gewone com missievergadering op 8 decem ber. Op 13 en 15 december vindt de begrotingsbehandeling plaats en op 22 december de raadsver gadering. tfie stelt vast dat het colle- iüek verantwoordelijk is let handelen van de ambte- jjDus dat er door de orga- [pnhartiger dan de be- pjwasmet de euro's is om- rwgen, is gebeurd onder [woordelijkheid van het f", meldt de PvdA-fractie sbnef aan het college van ouder Verhage-van der uerkte onlangs in een inter- in de PZC op dat ambtena- jet altijd binnen het bud- jigebleven. Zij voegde toe it college te laat heeft bij- sd en dat de gemeente- srwel wat van heeft ge- maar ook onvoldoende leeft bijgestuurd. Irem ■IA het daar niet mee fractievoorzitter S. van el „Wij, maar zeker toch ïLPV en het CDA. hebben gezegd en gemeld dat alle e op rood staan. Wij heb- |voorbeeld nadat het te- van het zwembad bekend i aan de noodrem getrok- a bezuinigingsvoorstellen ti Die werden bijna raads- irechaussee rlaat provincie SEUZEN - Het kader van nchausseebrigades in Ter- 1 en Vlissingen vertrekt afzienbare tijd naar Hoo- tide. Maar de inzet en de tracht' van het Zeeuwse mi jpolitiekorps zal niet ver kram Kloofde kolonel Verkerk, z van het district Zuid k koninklijke marechaus- an commissaris van de ko- aW. van Gelder. De com- ms benaderde Verkerk on- ;op verzoek van de Terneu- burgemeester J. Lonink. iaorde geruchten over het ivan een aantal mensen ïbrigade in Temeuzen, ter- ai vorig jaar nog naar een rpand voor het plaatselij ks had gezocht. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Eens per jaar moet het: doen alsof er een ramp uitbreekt. Brand, rookontwikkeling, verstikking. Botsing, beknelling. Brandweerlieden die over el kaar heen struikelen. En over slachtof fers. Brand in het restaurantgedeelte van het oude zwembad, achter sportcentrum Ten Tije. Dat is de opzet. Vijftien feestvier ders die uit de rook moeten worden ge red. En dan ook nog eens een 'joyride-on- geluk' bij de schietvereniging, iets verder op. Drie slachtoffers, van wie twee dood. AJles tegelijk. Niet dat het dagelijks voor komt, maar het zou in principe wel kun nen. De oefening draait helemaal om het nieu we alarmeringssysteem, de P2000, en het nieuwe communicatiesysteem, de C2000. De korpsen van het stadsgewest gaan tes ten of ze werken. Want eerder is het er nog niet van gekomen. Robert-Jan de Nooijer is proefleider bij de pelotonoefe ning. „Met deze oefening komen alle pos ten samen en met deze systemen moeten we iedereen kunnen bereiken. Dat gaan we nu zien." De brandweerlieden stormen het restau rant binnen, tasten de muren af naar slachtoffers en gaan op het gebonk en ge hoest af. Het ene na het andere slachtof fer, keurig voorzien van nepbrandwon- den, wordt naar buiten gedragen. „Hier ligt er nog eentje! Hallo, is daar ie mand?" Zo gaat dat dus in het echt. Een gestruc tureerde chaos, zegt iemand. En dat is het ook. Het lijkt lang te duren voordat de brandweerlieden arriveren en ze lijken met hun slangen en geschreeuw meer chaos te scheppen, maar toch; er zit een lijn in. De Nooijer is tevreden. „Het gaat perfect. Even was er een pro bleempje met het alarmeren, maar dat hebben we nu onder controle. Ik zie alleen de 4535 binnenrijden en die wa gen moest eigenlijk bij het andere onge luk zijn. Verder gaat alles goed, perfect." Stiekem zie je hem genieten van de chaos. Onderaan de inleiding van zijn draaiboek staat dan ook dat hij zijn korpslieden Veel plezier' wenst, met een uitroepteken. „Het is ook leuk om te doen. Nu geven we elkaar commando's en straks drinken we samen een biertje." foto Lex de Meester Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11