c ritiek op rapport kwaliteitsatlas Begrip voor botsende belangen bij nieuw waterpeil Veerse Meer Dominee wegens incest geschorst Bieb vindt vergeten foto's in geleende boeken 17 [jP wil mening van inwoners over grote projecten Middelburg In installatiebedrijf ndeurloo Gewond door tractorband Kip ^0113-315649 iedactie@pzc.nl 1531,4460 AA Goes »ntie-exploitatie: Len Midden-Zeeland: 0113-315520; .Vlaanderen: 0114-372770; aal: 020-45625 00. ^ag 25 oktober 2005 White Sox aan de leiding in de World Series editie Walcheren yprepioredactie iEen 52-jarige predi- „jn de vrijgemaakt gerefor- ^fkerk Assen-Mardijk die jg3 lot 1988 in Goes heeft ua. is geschorst vanwege in- Oeman heeft tegenover de kerkenraad van zijn gemeente bekend dal hij gedurende tien jaar, van 1983 tot 1993, één van zijn zoons seksueel heeft mis bruikt. De kerkenraad heeft de gemeenteleden in Assen-Mar dijk donderdag op de hoogte ge steld van de bekentenis. Giste ren is wereldkundig gemaakt dat de predikant voor drie maan den is geschorst. „Wij wilden openheid van zaken geven", ver klaarde woordvoerder J. Haak- sema namens de kerkenraad van de gemeente Assen-Mar dijk. De komende drie maanden houdt de vrijgemaakt gerefor meerde kerk een onderzoek. De verwachting is dat de predikant uit zijn ambt wordt gezet. Er is nog geen aangifte tegen de man gedaan. Haaksema: „Dat is niet aan ons, maar aan zijn inmid dels volwassen zoon." GPD aia Berkelder IRG - De SGP-frac- bewoners van Mid- B*dc kans moeten krijgen Kh uit te spreken over de feilsatlas 2030. De gemeen- i is op dit moment bezig i beoordeling van de eer- in jaar van het ambitieu st. villen dat de bevolking en iieraemers gevraagd wordt hm mening", zei SGP-frac- szitter C. Dekker gister- j tijdens de commissie óespreking van de resulta- ffiier raadsleden vindt hij ïoldoende om een oordeel anea vellen. „We hebben iwrs uitgezet. Ik vind dat is de mensen voor wie dat éd is moeten vragen of het sstekoers is." ugblik kwaliteitsatlas, die in werd vastgesteld, is een vi- or de toekomst vastgelegd, burg moet in 2030 ge- fizijn tot 56.000 inwoners. te bereiken, moet een aantal projecten worden Éeerd, waaronder een aan- genaamde strategische pro- elzoals het Stationsgebied, irtiere, een nieuw theater herstructurering van de (Advertentie) vanc '«'s| nieuwste generatie ketels si radiatoren, de slimste ïijssingen en besparingen zonnigste rendementen "drie gezellige dagen, ^welkom voor jong en oud! "00, '"bikkelt het juiste klimaat 4-5 november *^9 3/11 van 10.00-21.00 uur Silvan 10.00-21.00 uur ®S 5/11 van 10 00-17 00 uur **9l5.Schuddebeurs. O0111 416255 «w.ideurloo.nl Magistraatwijk en de Stromen- wijk. Het college presenteerde onlangs een terugblik op de afge lopen zeven jaar. Die terugblik moet begin volgend jaar even tueel leiden tot een aanpassing van de plannen. De gemeente raadsleden gaven gisteravond aan niet tevreden te zijn met die terugblik. Het wordt niet duide lijk wat het resultaat is van ze ven jaar kwaliteitsatlas, vindt een meerderheid van de fracties. Bovendien is niet helder wat al die projecten de gemeente heb ben gekost. Kritiek was er ook op de gewens te groei van de bevolking. Uit cijfers van de provincie blijkt dat Middelburg in 2030 47.000 inwoners heeft, negenduizend minder dan in de kwaliteitsat las. In verhouding neemt het aantal ouderen volgens die voor spelling toe. „De prognose van de provincie lijkt me veel realis tischer", zei H. Akdag (Politieke Partij Middelburg). „De bedrij ven gaan weg, we moeten blij zijn als we de werkgelegenheid kunnen behouden." Volgens wet houder A. 'de Vries hoeft een af name van het aantal arbeids plaatsen niet te betekenen dat de bevolking afneemt. „De afge lopen jaren hebben we een sta biele en zelfs dalende werkgele genheid gecombineerd met een stijgende bevolking." De bevol kingsgroei van Middelburg ligt volgens hem nu meer in lijn met de ambitie uit de kwaliteitsatlas dan met de prognose van de pro vincie. In zeven jaar tijd zijn er ruim tweeduizend Middelbur gers bijgekomen. CDA-fractievoorzitter J. Kodde kwam met het idee om juist meer senioren naar de gemeente te halen. De foto's die in de Zeeuwse bibliotheek tentoongesteld worden, zijn meestal als boekenlegger gebruikt in de uitgeleende boeken. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Een jongen met een bruidsboeket en twee vissers die hun pasgevangen zwaardvis showen. Tal van foto's, familieportretten, school- en vakantie kiekjes zijn de komende drie weken te zien in de Zeeuw se bibliotheek. Het zijn vergeten foto's die meestal als boekenlegger werden gebruikt in de uitgeleende boeken. De biblio theek wil foto en rechtmatige eigenaar met elkaar here nigen. Ongeveer om de tien jaar laat de bibliotheek de foto's zien, die de leden in hun boeken hebben laten zitten. „De stapel is nu niet meer te overzien. Er zijn bijzonde re foto's bij, waaraan de eigenaren persoonlijke herinne ringen zullen hebben", zegt Jeanine Naerebout van de Zeeuwse bibliotheek. In één vitrine zijn foto's te zien die tien jaar geleden ook al waren ten toongesteld. „Dat zijn de foto's die we nog een tweede kans geven", zegt ze. „Het is nu of nooit, want daarna gooien we ze weg." Een foto van een vrouw op leeftijd in de 'oudste vitrine valt op'. De vrouw moet ruim boven de honderd jaar oud zijn. „Voor haarzelf komt de hereniging waarschijn lijk te laat. maar voor haar familie kan de foto beteke nis hebben." Niet alleen foto's, maar ook negatieven zit- door Maurits Sep MIDDELBURG - Boeren en re- creatie-ondernemers hebben op het oog dezelfde belangen bij een nieuw waterpeil in het Veer se Meer: hun bedrijfsvoering mag er niet onder lijden. Maar juist dat maakt de herziening van het peilbesluit zo moeilijk. Want de boeren zijn gebaat bij een lage waterstand, terwijl de recreatie juist een hoog water peil wenst. Deze tegenstelling kwam gister avond duidelijk naar voren tij dens een bijeenkomst van Rijks waterstaat, de provincie en wa terschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg over een nieuw peil beheer voor het Veerse Meer. En dat was niet de enige botsing van belangen die aan de opper vlakte kwam. Ook binnen de re creatie blijken tegenstellingen te bestaan tussen bijvoorbeeld beheerders van jachthavens en gebruikers. Zelfs diverse groe pen van gebruikers zijn het niet met elkaar eens. Maar er was w-el begrip voor eikaars positie. Het waterpeil in het Veerse Meer ligt in de zomer precies op het niveau van het NAP, in de winter ligt het daar zeventig cen timeter onder. Dat is al zo sinds de uitvoering van de Deltawer ken. Door veranderde omstan digheden, zoals het doorlaatmid- del Katse Heule in de Zand- kreekdam en de daardoor verbe terde waterkwaliteit, maar ook door eisen van het Rijk, moet in augustus 2007 een nieuw peilbe sluit worden genomen. Rijkswaterstaat laat vier alter natieven onderzoeken: handha ving van de huidige situatie; een vast waterpeil (tien centimeter onder NAP in zomer en winter), het zogenoemde natuur- en re- creatie-alternatief; het waterbe- heer-alternatief (-0,10 NAP in de zomer en -0,30 NAP in de winter); en het landbouw-alter- natief (-0.10 NAP in de zomer en -0.30 tot -0,50 in de winter). Alle alternatieven laten het zo- merpeil ongemoeid, omdat dat naar tevredenheid is van alle be langhebbenden. Splijtzwam is het winterpeil. Landbouwers die direct aan het Veerse Meer grond hebben, wil len het water in de winter laag hebben. Dat heeft te maken met de afvoer van bijvoorbeeld he melwater. Als het water in het Veerse Meer laag staat, kan er meer regenwater in. Staat het hoog, dan loopt het land onder. Die hoge waterstand is voor met name de watersporters juist van groot belang. Hoe dieper het wa ter, hoe minder het risico dat zij met hun boten vastlopen. Maar de ene watersporter is de andere niet. Mensen met sche pen willen wel een hoog winter peil, maar de surfers, die er in de winter ook zijn, hechten daar niet aan. Bovendien zijn de be heerders van de jachthavens het ook niet zonder meer eens met de zeilers. Als er ook in de win ter wordt gezeild, levert dat de havens wel extra geld op. Maar als het peil 's winters lager is, kunnen de beheerders hun stei gers weer beter onderhouden. „Het alternatief voor de recrea tie valt dus nog wel flink te nu anceren", concludeerde H. van der Togt, directeur water en scheepvaart van Rijkswater staat Zeeland. Deze wijze les wordt door Rijkswaterstaat, de provincie en het waterschap be trokken bij het onderzoek naar de. mogelijkheden en effecten van een nieuw waterpeil voor het Veerse Meer. Dat geldt ook voor de andere opmerkingen die gisteravond zijn gemaakt. In april 2006 moet de startnotitie voor de milieu-effectrapportage klaar zijn. De mer zelf zal in au gustus 2007 verschijnen en dan wordt ook een nieuw peilbesluit genomen door het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Voorzitter huurdersvereniging weg MIDDELBURG - De voorzitter van de Middelburgse huurderersvereniging (HVM) stapt op. T. Wierda heeft zijn functie tussentijds neergelegd. Hij wil geen toelich ting geven op de reden van zijn vertrek. Wierda's werk wordt overgenomen door bestuurslid H. Ekkebus. Zij is benoemd tot waarnemend voorzitter. De huurdersvereni ging behartigt de belangen van alle huurders in de ge meente. De HVM heeft bijna 1500 leden. Van A tot Z raadpleegde leden wél MIDDELBURG - Het bestuur van belangenvereniging van A tot Z heeft wel degelijk de mening van de leden ge peild over de toekomst van de bouwput aan de Zuidsingel in Middelburg. Dat zegt woordvoerder L. Clarijs in een reactie op uitspraken die een buurtbewoner zaterdag in de PZC deed. Volgens hem was het standpunt van het be stuur, dat een appartementencomplex beter in de buurt past dan een theater, niet gebaseerd op de mening van de leden. Clarijs bestrijdt dat. Er is twee maanden geleden een ledenvergadering gehouden. Daaruit bleek volgens de woordvoerster dat een meerderheid van de leden liever een appartementencomplex dan een theater aan de Zuid singel heeft. „Wij doen niks zonder de leden te raadple gen", aldus Clarijs. Ze noemt de opmerking 'onjuist' en 'beschadigend' voor de vereniging. Wethouders op zijspoor gezet SLUIS - Het bestuur en de kiescommissie van het CDA in de gemeente Sluis zeggen het vertrouwen in CDA-wethou ders R. Leentfaar en L. Kamphuis op. Ze zijn niet te spre ken over het functioneren van beide bestuurders in de af gelopen regeerperiode. Leentfaar en Kamphuis moeten daarom het veld ruimen. Ze komen niet voor op de eerste zeven plaatsen van de CDA-advieslijst voor de gemeente raadsverkiezingen, in maart volgend jaar. Partijvoorzit ter P. Cammaert en bestuurslid J. Ramondt van het CDA in de gemeente Sluis maakten de advieslijst gisteren be kend. Kamphuis en Leentfaar zijn diep geschokt. „Dit is een dolkstoot in onze rug die wij niet menen te verdie nen." De beide wethouders leggen zich niet zonder slag of stoot neer bij het besluit van het bestuur en de kiescom missie. Ze sturen alle CDA-leden een brief met de oproep een 'eerlijk oordeel over ons te vellen op de ledenvergade ring'. „Als de leden hetzelfde denken als het bestuur, zul len wij vanzelfsprekend en zonder rancune het veld rui men." Leentfaar wordt door zowel het bestuur als door de kiescommissie een gebrek aan communicatie met cle fractie verweten. Van Kamphuis werd in zijn eerste be stuursperiode meer verwacht. De leden kunnen alsnog be sluiten Leentfaar en Kamphuis op de verkiezingslijst te plaatsen. De ledenvergadering is waarschijnlijk eind no vember. ARNEMUIDEN - Een man uit Arnemuiden is gistermiddag rond vijf uur gewond geraakt doordat een tractorband op hem was gevallen. De man wilde de band op de Derringmoerweg op een hef truck rollen. Vermoedelijk viel de ongeveer vierhonderd kilo zware band daarbij om. Twee ambulances en een brandweer werden ingeschakeld. De man werd met letsel aan benen en schouder, en mogelijk inwendig letsel per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De arbeidsinspectie stelt een on derzoek in. Advertentie foto Lex de Meester U zoekt logistiek talent? Onze lezers zoeken uw vacature! ten vaak te goed verstopt in het uitgeleende boek „We zouden ze allemaal kunnen afdrukken, maar dat is een hels karwei. Als we een aanwijzing krijgen, dan zorgen we er zelf direct voor dat de foto wordt terugbezorgd." Ze verwacht dat veel bezoekers van de bibliotheek wel iemand zullen herkennen op de foto's. „We hopen dat straks de vitrines leeg zijn. Deze foto bijvoorbeeld van twee mensen bij een grafsteen. Die wil je toch terugheb ben. Of die van dit verliefde stel. Hopelijk zijn ze nog bij elkaar." Openingstijden Zeeuwse bibliotheek: maandag 17.30-21.00 uur; dinsdag tm vrijdag 10.00 -21.00 en za terdag van 10.00-13.00 uur. Nieuwbouw zorgcomplex in Veere begint MIDDELBURG - De nieuw bouw van Nieuw-Sandenburgh in Veere begint volgende maand. Dat is negen maanden later dan de bedoeling was. Op het terrein van het bestaan de verzorgingshuis Nieuw-San denburgh worden 34 extra ap partementen gebouwd. Negen tien gaan in de verhuur, vijftien appartementen worden ver kocht. Op alle koopappartemen ten is inmiddels een optie geno men. De huurappartementen worden enkele maanden voor de oplevering toegewezen. De bouw liep vertraging op doordat een buurman bezwaar maakte tegen de plannen. „Hij is door de rechter in het ongelijk gesteld", zegt E. de Ceuster, di recteur van Woongoed Middel burg, die de huizen bouwt. „Ver volgens heeft hij besloten om ook alle andere procedures te beëindigen." Woongoed ontwikkelt de wonin gen samen met de Stichting voor Protestantse Ouderenzorg op Walcheren (SPOW). 80% van de mensen die werk zoeken in de logistiek zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de logistiek. het alfabet van Zeeland WeGeneR dagbladen zeeuwse almanak Ook in de pluimveewereld is de drastische omslag in het weer niet onopgemerkt geble ven. Het fraaie, bijna zomer- achtige herfstiueer is in één klap veranderd in de kille nat tigheid die - hoe onaange naam ook - nu eenmaal bij dit jaargetijde hoort. Zegt de ene hobbykip verge noegd tegen de andere: Die ophokplicht voor ons soort pluimvee komt niks te vroeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9