eind 2006 in bedrijf PZC Appel in de strijd tegen overgewicht Verhuizing VVV op de lange baan Thuishulp ziet niets in overname 'Visserijburgemeester' van Boekhoute overleden zll ier filmzalen, theaterterras en 25 woningen in binnenstad Terneuzen agenda dinsdag 25 oktober 2005 ,Rpné Hoonhorst IffiUZEN - De kerstfilms 2006 moeten in de nieuwe aan de Terneuzense markt te zien zijn, hoopt ex- Merral Theaters. Wet- j(r a. van Waes verwacht (jat cr eind volgend jaar een mivt met vier filmzalen en stoelen in gebruik genomen. bioscooptheater wordt ge lid door de Terneuzense pro- en aannemer traeders van der Poel. De en- bioscoop ligt aan de van de Nieuwstraat De gmeester Geillstraat komt .'ook niet langer uit op de Fjvstraat. maar houdt voor Veemarkt op Het huidige Bierterrein achter het Arse- maakt plaats voor de en- f. net zalencomplex en een met groenvoorzie- t (jjjft wel laad- en losruimte ir winkels en horecapanden Nieuwstraat, de Noord- jat en de Arsenaalstraat. die niet over de (Advertentie) pi is®® ZEEUWS VEILINGHUIS GEVRAAGD KUNST ANTIEK Vcwonze Kerstveiling op 14 en lidecembcr a.s zijn wij op zoek :arantiek van goede kwaliteit w.o Baardmankruiken, Apjdwkersantiek, Bakbarometers, Schilderijen. Brandewijnkom, Avondmaalbeker, Kandelaars, Krollekistje, Sieraden. Porselein, sindere zaken die U van waarde acht. Voor meer informatie: Herengracht 74, 4331 PX. Middelburg. Tel. 0118 - 650 680 vr.zeeuvvsveilinghuis.nl Bezorgklachten: (800-0231231 smaandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; aterdagstot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Mllem Alexanderlaan 45 Postbus 145 !530AC terneuzen 1=1:0115-645769 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl ?.=ne Hoonhorst (chef) V/out Bareman Raymond de Frel :ené van Stee mts Bakker (sport) Baudeloo 16 Rostbus 62 ^ab hulst lel: (0114)372776 w. (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Rostbus 31 ^0 AA goes lel: (0113)315500 [ex: (0113)315669 S-mail; redactie@pzc.nl wternet "ww.pzc.nl Smail; web@pzc.nl Scheldekade mogen, kunnen ke ren om via de doodlopende Bur gemeester Geillstraat terug te rijden. Ook blijven er parkeer- mogelijkheden aan de Veemarkt voor bewoners van de Schelde kade, die nu ook via het pleintje naar achteren kunnen. Behalve de nieuwe bioscoop bouwt Van der Poel 25 wonin gen tussen de Arsenaalstraat en de Smidswal: zestien apparte menten op een winkelgalerij in een 'markant gebouw' op de plek van de vroegere winkel Sfeermakers en negen starters- woningen aan de Walstraat/ Smidswal. Achter de woningen aan de Smidswal-kant komen nog 25 garages met daarboven op een open parkeerdek voor 25 voertuigen. Omwonenden Delta Nuts is bereid het elektn- citeitshuisje aan de Smidswal te slopen, zodat de verkeersafwik keling soepel kan verlopen. Me de daardoor blijft er voldoende ruimte voor een laad- en losplek voor een aantal ondernemers aan de Noordstraat, verklaar den twee beleidsambtenaren en wethouder Van Waes gisteren tijdens een perspresentatie. Gemeente, projectontwikkelaar en bioscoopexploitant onthul den hun plannen gisteravond tij dens een besloten bijeenkomst aan direct omwonenden en ne ringdoenden. Van Waes kon zich van tevoren voorstellen dat er wat individuele bezwaren en tegenwerpingen te horen zou den zijn. maar ging er vanuit dat de meeste mensen verheugd zullen zijn. „Enkele bewoners van de Schel dekade zijn misschien een beet je huiverig voor een bioscoop achter hun huis. Maar er waren plannen voor een appartemen tencomplex aan de Veemarkt. Qua privacy en overlast is de blinde muur van de bioscoop dus gunstiger", stelt de wethou der Van Waes haalde aan al veel enthousiaste reacties van winkeliers en horeca-onderne- mers te hebben gehad, omdat het uitgaanscentrum een flinke oppepper krijgt met de komst van een bioscoop. De wethouder verwacht dat de exploitant van het Scheldethea- ter om die reden ook blij is met de bioscoop, hoewel het theater nog steeds een concessie heeft voor het draaien van films. „Maar de exploitant heeft al eer der laten weten niet veel brood te zien in het draaien van films. De komst van een bioscoop maakt het uitgaanscentrum echt af. De verdubbeling van de parkeergarage Theaterplein zorgt voor de nodige parkeer ruimte en vangt het verlies aan plaatsen op het Arsenaalterrein op." mEKACTIVITEITEN (Él-Trefpunt, 10,00 uur: Knutselen; UNGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO Wansen, zingen en biljarten; 9KANT - 't Heike, 14.00 uur: Oude- rkoor; 19,00 uur: Zangkoor; De Lovenhoek, 9.30 uur:gym- ieb JIST - De Lieve, 9.00 uur: Engels, iputeren, workshop vrijwilligers; Buur: workshop vrijwilligers, com- fcten; 19.00 uur: Stijldansen; KWACHT De Vlaschaard, 13.45 Gymnastiek; 15.00 uur: Senioren cKerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve «ikomst; IENISSÉ- Hof ter Nesse, 19.30 uur: rtfc, ÏÏ-JANSTEEN De Warande, 9.30 Computeren; 13.30 uur: Ouderen- li; 19:30 uur: EHBO; RNEUZEN De Veste, 10.30 uur: stiek; 13.30 uur: Handwerken; Duur Dansen; Buurthuis de Hoeve, uur: Yoga; Ziekenhuis de Honte, '"ir: Thema bijeenkomst 'borst- n je partner'; 't Schelpenhoek- :f00 uur. Vrouwen hobbyclub; STOORPE Zaal Concordia, 13.30 SNDIJKE - Café Hofzicht, 19.30 uur: «komst videoclub Zeeuws-Vlaan- De wethouders Kamphuis, Weemaes en Liefting (vlnr) delen appels uit op De Rede. door René van Stee TERNEUZEN - Een appel of een ander stuk fruit als tussendoortje is vele ma len gezonder dan een snack of snoep. De praktijk is echter dat nog geen der de van de scholieren in het voortgezet onderwijs de dagelijks benodigde hoe veelheid fruit eet, maar wel zwicht voor zoete of vette dikmakers. Met als een van de nare gevolgen: toenemend over gewicht onder jongeren. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn bezorgd over die ontwikkeling en willen in samenwerking met de GGD Zeeland het tij keren. Daarom deelden de wethouders volksgezondheid P. Wee maes (Hulst), L. Kamphuis (Sluis) en C. Liefting (Terneuzen) gisteren appels uit op scholengemeenschap De Rede in Terneuzen. Ook op de overige Zeeuws-Vlaamse scholen in het voortge zet onderwijs kregen de leerlingen een appel. „Net als allerlei andere instanties en or ganisaties willen wij een bijdrage leve ren, want het probleem is nu al levens groot. Op termijn dreigt zich zelfs een ramp op het terrein van volksgezond heid te voltrekken", benadrukt Liefting het belang van de actie. De Terneuzense wethouder eet iedere dag minstens een appel of een peer. Hij denkt dat hij aan de voedingsrichtlijn voor fruit voldoet. „Maar ook ik kan ge rust enkele kilootjes kwijt", zegt hij er veelbetekenend achteraan. Het grootste risico van overgewicht bij kinderen op langere termijn is zwaarlij vigheid als volwassene (80 procent). Ver der zijn de risico's op artrose, diabetes, hart- en vaatziekten en gewrichtspro blemen bekend. Maar ook andere gevol gen zijn ingrijpend, omdat er psychi sche problemen kunnen ontstaan. Het gebeurt regelmatig dat kinderen met overgewicht worden gepest, waardoor zij in sommige gevallen zelfs depressief worden. De behandelkosten van overge wicht in Nederland werden in 1999 al geschat op 505 miljoen euro. De actie is ook een geste in de richting van de school, ouders en leerlingen zelf om nog meer bewust aandacht te geven aan gezonde voeding in de strijd tegen overgewicht. Op de appels zit een sticker met een toegangscode voor www.fruitdate.nl. Zo wordt het eten van fruit ook nog spannend, omdat de kans aanwezig is dat het een vriend schap oplevert. Ilona Neels (havo 5) staat volledig ach ter de actie. Zij moet veel moeite doen om op een gezond gewicht te blijven. „Ik eet regelmatig fruit, maar de verlei ding om te snacken is groot. Snacken is gemakkelijk, want hier op school staan foto Camile Schelstraete snoep- en frisdrankautomaten. Ook kun je snacks in de kantine krijgen", vertelt zij. Rector E. van den Hooven van De Rede denkt dat het onmogelijk is om snacks op school uit te bannen. „Dan gaan de leerlingen naar de snackbar om de hoek. Dat willen wij niet. Gezonde voe ding is bovendien niet alleen een taak van de school, maar ook van de ouders", aldus Van den Hooven. Hij voegt eraan toe dat het snackassorti ment op school danig is teruggebracht ten faveure van onder meer broodjes ge zond. „We geven dus wel degelijk het goede signaal af. En niet alleen uit de reacties blijkt dat het werkt. De verkoop van snacks is nog ongeveer een tiende van het totaal." Uit onderzoeken blijkt dat van eenmali ge acties weinig effect uitgaat. Daarom krijgt de 'vitamine-injectie' op de Zeeuwse.-Vlaamse middelbare scholen een vervolg op de eerste dag na de kerst vakantie en de voorjaarsvakantie. Folderpost blijft in Ledeltheater, hoofdkantoor wellicht niet naar Markt door Raymond de Frel OOSTBURG - De verhuizing van de backoffice van de VVV Zeeuws-Vlaanderen naar een pand op de Markt in Ooslburg staat op losse schroeven. De gemeente Sluis wil de back office - de mensen die achter de schermen werken - graag m haar gemeente hebben, omdat zij de grootste geldschieter van de toeristische organisatie is. Momenteel huist het hoofdkan toor nog op de Markt in Terneu zen. Begin september bereikten het VW-bestuur en de gemeen te Sluis een akkoord over een verhuizing naar een pand aan de Markt in Oostburg. Om de nieuwe vestiging meer ge zicht ge geven, stelde het Sluise college van B en W voor om ook de huidige folderpost in het Le deltheater bij de nieuwe vesti ging te betrekken. Dat was tegen het zere been van coördinator J. Bolsius van het Ledeltheater, die samen met zijn medewerkers vijf jaar lang vrijwillig de VW-taken in Oost burg uitvoerde. Bolsius moest het nieuws via de krant verne- De Sluise gemeenteraad besloot mede daarom om het college voorstel nog niet te behandelen. VW-voorzitter H. Enkelaar noemt de commotie over de ver huizing van de folderpost een storm in een glas water. „Maar als het gros van de raad op emo tionele gronden een verhuizing met ziet zitten, houdt het op We zullen de komende weken naar een nieuwe oplossing zoe ken. Voorlopig blijft de folder post dus gewoon in het Ledel theater. Wij vonden het pand op de Markt een mooie gelegenheid om de folderpost en backoffice samen te brengen. Ik zie dit dan ook als een gemiste kans, maar soms moet je een bocht nemen om uiteindelijk toch dat te berei- door Wout Bareman BOEKHOUTE - Ereburgemees- ter Edgard Stockman (85) van grensgemeente Boekhoute en la ter Assenede is plotseling overle den. Hij was vanaf 1970 burge meester van Boekhoute en van 1976 tot 1982 de eerste burge meester van de fusiegemeente Assenede. Stockman zal vooral voortleven als de man die het visserschip BOU 8 van de Westerschelde naar het dorpsplein haalde. Daarmee bezorgde hij het vis sersdorp ook direct een monu ment ter nagedachtenis aan de tijd dat het via de Braakman nog een rechtstreekse verbin ding met de zee had. Stockman verzorgde op zijn hoge leeftijd nog steeds rondleidingen in het visserijmuseum. „Hij kon nog steeds een prachtig verhaal ver tellen", zegt burgemeester Phi lippe De Coninck, die twee we ken geleden nog ging varen met Stockman. Hij werd door veel Boekhoutenaars nog steeds 'bur gemeester' genoemd. Het Boekhoutse visserijmuseum kreeg enkele jaren geleden, voor al dankzij de inzet van Stock man, een nieuw onderdak in het totaal gerenoveerde stadhuis. Al in 1972 ijverde Stockman er voor. Hij zorgde dat de Zeeuwse lemmerhengst Isabella, de Bou8, werd gerestaureerd en dat belangstellenden een volle dig dagprogramma werd voorge schoteld. Daarvan maakte ook een bezoekje aan de vissersha ven van Breskens, uitwijkplaats van verschillende vissers van Boekhoute, deel uit. Stockman was ook betrokken bij de herdenkingsbijeenkom sten van de Vier Ambachten in Zeeuws- en Oost-Vlaanderen. De oud-burgemeester wordt donderdag begraven. ken wat je wilt. vertelt Enkel aar. Nu de folderpost in het theater blijft, wordt ook de beoogde lo catie op de Markt voor de back office opnieuw tegen het licht gehouden. Enkelaar: „We bekij ken momenteel intern en in sa menspraak met de gemeente Sluis of andere locaties een op tie zijn. Het voorstel van Onder nemend Aardenburg om ons in het gemeentehuis aan de Markt in Aardenburg onder te brengen is niet aan de orde. Wij willen zo dicht mogelijk bij het ambte lijk apparaat gehuisvest zijn. In Oostburg dus. Zeker is dat de nieuwe situatie in elk geval niet zal zijn wat we eigenlijk voor ogen hadden, maar daar hebben we ons maar bij neer te leggen." Het was de bedoeling om de backoffice nog dit jaar naar Oostburg te verkassen, maar dat zal volgens Enkelaar zeker niet meer lukken. Waar Enkelaar teleurgesteld is over de ontwikkelingen, is Bol sius meer dan tevreden. Hij vreesde immers dat het vertrek van de WV-folderpost ook na delig zou uitpakken voor de ver koop van kaartjes voor films en theatervoorstellingen Bromfietser rijdt door HULST - Een 49-jarige vrouw uit de gemeente Terneuzen is gisteimiddag rond twaalf uur aan de Clausstraat in Hulst aangereden door een onbekende bromfietser. De vrouw liep vanaf de oprit van een woning de stoep op. Hier werd ze aangereden door een bromfiets die over de stoep kwam aangereden en kwam ten val. De bromfietser reed door. De vrouw hield aan de aanrijding een pijnlijke linkerzij over. Ongeval zwart gat voor bejaarde MIDDELBURG - Een 86-jarige man uit Lewedorp zei erg geschrokken te zijn van het ernstige verkeersongeval, waarvoor hij zich gisteren op de zitting van de politierech ter moest verantwoorden. „U bent te lang blijven rijden", wees officier van justitie L. Boogert op zijn hoge leeftijd. De automobilist zag op 18 maart in Goes een motorrijd ster, die voor een stoplicht stond te wachten, over het hoofd en botste tegen de achterkant van de motor. Vervol gens reed de man met zijn auto over de gevallen motorrijd ster. De vrouw werkt nog aan haar herstel. „Het is een zwart gat voor mij", zei hij. De laagstaande zon zou hem verblind kunnen hebben, maar ook de verwardheid kan hem volgens zijn zoon parten hebben gespeeld. Het rijbe wijs is op 5 april ingeleverd en daarmee ongeldig ver klaard. De Lewedorpenaar vertelde verschillende keren het slachtoffer te hebben bezocht. De officier vond de ver dachte wel schuldig, maar meende dat er geen straf moest volgen. Politierechter I. Woltring legde de man een half jaar rijontzegging op. Daarvan zal de man weinig mer ken, omdat hij nooit meer een auto zal besturen. Gebroken pols na aanrijding ZAAMSLAG - Een zestienjarige bromfietser heeft gister ochtend een gebroken pols en verwondingen aan zijn been opgelopen na een aanrijding op de Temeuzense- straat in Zaamslag. Een 36-jarige automobiliste uit Ter neuzen reed vanuit een uitrit de weg op en gaf geen voor rang. De jongens is met de ambulance naar het zieken huis gebracht. Van A tot Z raadpleegde leden wél MIDDELBURG - Het bestuur van belangenvereniging van A tot Z heeft wel degelijk de mening van de leden ge peild over de toekomst van de bouwput aan de Zuidsingel in Middelburg. Dat zegt woordvoerder L. Clarijs in een reactie op uitspraken die een buurtbewoner zaterdag in de PZC deed. Volgens hem was het standpunt van het be stuur, dat een appartementencomplex beter in de buurt past dan een theater, niet gebaseerd op de mening van de leden. Clarijs bestrijdt dat. Er is twee maanden geleden een ledenvergadering gehouden. Daaruit bleek volgens Clarijs dat de meeste leden liever een appartementencom plex dan een theater aan de Zuidsingel heeft. Boete voor bezit van xtc-pillen MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol tring heeft gisteren een dertigjarige inwoner van Middel burg voor bezit van xtc-pillen tot 360 euro boete veroor deeld. Bij de Middelburger werden 20 februari dit jaar de synthetische drugs gevonden door René van Stee TERNEUZEN - De Stichting Meldpunt Vrijwillige Thuishulp Groot-Temeuzen ziet niets in de inlijving door een nieuwe Stich ting Welzijn Ouderen (SWO) in de fusiegemeente Terneuzen. Tot ongenoegen van het meld punt vervalt hierdoor een deel van de hulp die het nu levert, na melijk die aan andere burgers dan ouderen. „Wij zijn een hulp organisatie voor iedereen. De er varing leert dat ouderenstichtin- gen zich vooral richten op hun eigen doelgroep", verklaart se cretaris T. Boomsma van het meldpunt. Bovendien bestaat de vrees dat het meldpunt als deel van een groter geheel onvoldoende uit de verf komt. „De organisatie is in vijftien jaar gegroeid tot wat zij nu is. Wij zijn bang dat dit door allerlei veranderingen te niet wordt gedaan. Denk bij voorbeeld aan iets simpels als een nieuw telefoonnummer." Boodschappen Tegen een vorm van samenwer king met de nieuwe SWO heeft het meldpunt geen bezwaar. Uit gangspunt is dat de zelfstandig heid behouden blijft. De vrijwil lige thuishulp behandelt jaar lijks zo'n 900 hulpvragen en ver zoeken om informatie. In totaal zijn er veertig vrijwilligers die de telefoon bemannen, klusjes of boodschappen doen of zorgen voor ziekenhuisvervoer. De voorgenomen integratie van het meldpunt in de nieuwe oude- renstichting is onderdeel van de harmonisatie van het ouderenbe leid in Terneuzen. Tot nu toe wordt nog steeds gewerkt met verschillende regelingen zoals die de voormalige gemeenten Terneuzen, Axel en Sas van Gent werden gehanteerd. Koersballen Er komt één instelling Welzijn voor Ouderen, waarin ook de SWO Axel, de SWO Assenede/Sas van Gent en een deel van de Stichting Welzijn Terneuzen opgaan. In de voor malige gemeente Sas van Gent kregen de ouderenbonden een subsidie om activiteiten te orga niseren die in de gemeenten Axel en Terneuzen door de SWO's werden gedaan. Het gaat dan onder meer om activiteiten als kaartingen, koersballen en het project bewegen voor oude ren. De subsidies voor de ouderen bonden in voormalig Sas van Gent worden in drie jaar afge bouwd. Een deel van hun taken komt hierdoor onder de hoede van de nieuwe SWO Terneuzen. Secre taris E. Audenaerd-Hemelsoet van de Westdorpse afdeling van de Katholieke Bond voor Oude ren vindt dit een slechte ontwik keling. Bestaansrecht „In feite worden wij gedwongen om activiteiten af te stoten. Ik vraag me oprecht af wat ons be staansrecht dan nog is, omdat er dan weinig overblijft", aldus Au denaerd-Hemelsoet. Het argu ment dat in de nieuwe situatie alle ouderen bij activiteiten wel kom zijn, vindt zij onterecht. ..Bij ons is iedereen welkom. Zo wel leden als niet-leden van on ze bond." (Advertentie) Een waterbed koop je bij Rademakers Slaapkenner Rademakers Een Cascade waterbed is lekkerder voor je rug. Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7-13 Terneuzen - Tel. 0115-613130 info@slaapkennerrademakers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39