IC Wethouders op zijspoor gezet PZC Ik heb me nooit 'de baas' gevoeld 17 PA Sluis zegt vertrouwen op in Leentfaar en Kamphuis Kip «rwarmings Kldeurloo etitie van SP e Honte tekent Pino van Lisa (4) in Rijksmuseum (BK 0113-315649 l.pzc-nl jifedactie@pzc.nl jus 31» 4460 AA Goes rtentie-exploitatie: i Bn Midden-Zeeland: 0113-315520; ^■Vlaanderen: 0114-372770; maal; 020-4562500. sdag 25 oktober 2005 White Sox aan de leiding in de World Series Fietsster (15) gewond bij botsing TERNEUZEN - Bij een aanrijding op het fietspad naar Spui, in de gemeente Terneuzen, is gisterochtend rond kwart over acht een 15-jarige fietsster uit Axel gewond geraakt. De Axelse hield niet voldoende rechts en kwam in botsing met een 17-jarige bromfietsster uit de gemeen te Terneuzen, die haar tegemoetkwam. De 15-jarige fiets ster is met verwondingen aan haar knie en gezicht overge bracht naar ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Ziekenhuizen moeten snel korten GOES - De Oosterscheldeziekenhuizen in Goes en Zierik- zee moeten miljoenen minder uitgeven. Dit jaar komt het ziekenhuis anderhalf miljoen euro tekort. Eind 2006 wil het ziekenhuis zonder verlies draaien. Dat kost banen, maar onzeker is nog of gedwongen ontslagen vallen. Dat wordt over drie weken duidelijk, als het herstelplan is uit gewerkt. „We hadden dit graag over enkele jaren ver deeld", zegt de voorzitter van de raad van bestuur, H. Simons. Die tijd is er niet, omdat het ziekenhuis per 2007 fuseert met Ziekenhuis Walcheren. „We willen die fusie niet in met een tekort, maar de opbrengst gebruiken voor nieuwe zorg." Het ziekenhuis telt 1500 werknemers in 890 arbeidsplaat sen. Dat aantal neemt af. „We kijken of er voor mensen plaats is bij naburige ziekenhuizen", zegt directeur O. Bouhuys. De fusie komt niet in het geding, stelt de di rectie. Walcheren voorziet voor dit jaar eveneens een te kort, maar beschikt over ruimere reserves. Bedrijf twee keer doelwit inbraak WALSOORDEN - In een pand in Walsoorden is tussen vrijdagmiddag drie uur en maandagochtend half acht in gebroken. Uit het pand zijn verschillende goederen met nog onbekende waarde weggenomen.Het is de tweede keer in een maand dat bij dit bedrijf is ingebroken. Tus sen zaterdag 1 oktober en maandag 3 oktober zijn tevens verschillende goederen met onbekende waarde uit het pand weggenomen. De politie verzoekt mensen die tussen vrijdagmiddag en maandagochtend of tussen 1 oktober en 3 oktober iets verdachts hebben gezien zich te melden op het politiebureau of via telefoonnummer 0900-8844. Taken voor aanleg N57 verdeeld MIDDELBURG - Alle overheden en bedrijven die betrok ken zijn bij de aanleg van de nieuwe Dammenroute op Walcheren, hebben gisteren convenanten gesloten waarin staat wie wat moet doen en wanneer. De vernieuwde N57 moet in 2010 klaar zijn. De aanbesteding van de bouw moet eind dit jaar beginnen. Omdat het een groot over heidsproject is, moet het internationaal worden aanbe steed. Wanneer begonnen kan worden met het werk, is onzeker. Bij de Raad van State loopt nog een procedure tegen de aanleg van het deel van de N57 op het grondgebied van de gemeente Veere. De vergunningen voor de aanleg op Middelburgs grondgebied, zijn al wel allemaal goedge keurd. Bij de bouw van de Dammenroute zijn betrokken Rijkswaterstaat, de provincie Zeeland, de gemeenten Mid delburg en Veere, Waterschap Zeeuwse Eilanden en spoorwegbeheerder Prorail. De convenanten die zij met elkaar hebben afgesloten, gaan over: het gezamenlijk overleg dat ze voeren; het fox'- muleren van de opdracht aan de aannnemer die de weg mag aanleggen; de overdracht van het beheer, het onder houd en het eigendom van wegen, waterlopen en waterke ringen; schadevei'goedingen; de beschikbaai'heid van ge bouwen en terreinen. (Advertentie) zeeuwse almanak Ook in de pluimveewereld is de drastische omslag in het weer niet onopgemerkt geble ven. Het fraaie, bijna zomer- achtige herfstweer is in één klap veranderd in klamme nattigheid die - hoe onaange naam ook - nu eenmaal bij dit jaargetijde hoort. Zegt de ene hobbykip verge noegd tegen de andere: „Die ophokplicht voor ons soort pluimvee komt niks te vroeg. *bo's) nieuwste generatie ketels en radiatoren, de slimste oplossingen en besparingen de zonnigste rendementen b drie gezellige dagen, m welkom voor jong en oud! 'ontwikkelt het juiste klimaat •4-5 november pdag 3/11 van 10 00-21 00 uur fag4/ll van 10.00-21.00 uur Wag 5/11 van 10 00-17 00 uur INSTALLATIEBEDRIJF fNiWeg 15, Schuddebeurs. ©01114162 55 kw. deurloo.nl door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Bij zijn aantreden in Antonius in Kloos- terzande was hij de jongste di recteur van een zorgcentrum in Nederland. Een broekie nog, 27 jaar. Nu neemt René van den Kieboom (57) na bijna dertig jaar afscheid van 'zijn' Anto nius. Van den Kieboom is geboren en getogen in Bergen op Zoom en ging na een opleiding verpleeg kunde aan het werk bij de GGD in Oss. Vrienden van hem wezen hem in 1977 op een vacature als directeur van Antonius. Hij solli- citeerde en werd aangenomen. Nog nooit was er in Nederland zo'n jonge directeur van een zorgcentrum geweest. „Ik heb meteen een hogere ma- nagementscui-sus gevolgd, naast mijn nieuwe baan", zegt Van den Kieboom. „Dat was best pit tig, maar het was wel nodig. In het begin liep ik zo trots als een pauw rond bij Antonius, maar gaandeweg heb ik geleerd ieder een te betrekken bij besluitvor ming. Ik ben ook net zo trots weer vertrokken. Ik heb de eer gehad te werken met een team van ongeveer honderd medewer kers die tot op het bot gemoti veerd zijn, zo beti'okken, fantas tisch! De zorg die bij Antonius geboden wordt, is te danken aan het hele team. Ik heb me nooit 'de baas' gevoeld. Ik was eind verantwoordelijke, maar het team en ik deden alles samen." Van den Kieboom kon bij zijn aantreden de kleinzoon zijn van Het in vex-houding kleine Anto nius, met ongeveer 150 patiën ten, werkt sinds 1992 samen met Stichting Curamus, waar ook De Blaauwe Hoeve in Hulst en De Lange Akkers in Koe wacht onder vallen. Pogingen tot een volwaardige fusie mis lukten in 1997 en Antonius pro- beex'de samen te gaan met ande re zorgcentra in de stx-eek, waar onder De Redoute in Sas van Gent en De Burght in Oostburg. Ook deze samenwerking ging niet door. „Eind 2003 zijn we opnieuw met Curamus gaan praten, want jongens, het moest toch gewoon lukken. Het zou de zox-g ten goe de komen en vox-ig jaar hebben we dan toch een intentieovereen komst gesloten. Per 1 januari 2006 is de fusie een feit." Sleutels Van den Kieboom maakt het niet meer mee. Hij maakt ge bruik van de mogelijkheid van een vervroegd pensioen. „Ik weet zeker dat het ook zonder mij goed zal gaan. Ik heb er alle vertrouwen in dat het zorgni- veau dat we nu kennen ook na de fusie gehandhaafd blijft." An tonius krijgt na de fusie geen nieuwe directeur. Van den Kieboom zegt zijn me dewerkers en de bewoners zeer te gaan missen. „Het deed me wel wat toen ik de sleutels inle verde en de deur achter me dicht trok. Maar ik krijg er veel voor terug. Ik kan me nu gaan storten op mijn hobby's: Mijn paarden en muziek." René van den Kieboom verlaat na dertig jaar huize Antonius. foto Camile Schelstraete 80% van de mensen die werk zoeken in de logistiek zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de logistiek. WeGeseR dagbladen jaar is dat veranderd en inmid dels werkt het systeem precies omgekeerd. Nu willen we dat mensen zo lang mogelijk thuis kunnen blijven wonen en komt de zorg aan huis. Pas als het echt niet meer gaat, is daar het zorgcentrum en patiënten ma ken zelf uit welke zorg ze willen ontvangen. Alles is veel profes sioneler geworden." heel wat bewoners van het zorg centrum. Desondanks kreeg hij van veel bewoners een mate van respect waar hij zich ongemak kelijk bij voelde. „In die tijd droegen mannen nog vaak hoe den. Het kwam geregeld voor dat bewoners, als ze me zagen, hun hoed voor me afnamen. Ze zagen me echt als 'meneer de di recteur'. Dat vond ik altijd erg het alfabet van Zeeland vervelend. Ik wilde dicht bij de mensen staan, niet erboven." Van den Kieboom zag de zorg voor ouderen in de loop der ja ren steeds meer veranderen. „Ten goede. Vroeger kwam je au tomatisch in een zorgcentx-um te recht, ongeacht je gezondheid, en alles werd voor je gedaan. Men bepaalde wat goed voor je was. De laatste vijfentwintig rFrank van Cooten IS-Het bestuur en de kies- nussie van het CDA in de ge- jjteSluis zeggen het vertrou- in CDA-wethouders ^tfaar en L. Kamphuis h zijn niet te spreken over functioneren van beide be iers in de afgelopen regeer- en Kamphuis moeten pan het veld ruimen. Ze ko rnet voor op de eerste zeven yseii van de CDA-advieslxjst de gemeentei aadsverkiezin- maart volgend jaar. Par- Borzitter P Cammaert en be- phd J. Ramondt van het Hinde gemeente Sluis maak- i de advieslijst gisteren be- en Leentfaar zijn p'geschokt. „Dit is een dolk- jx in onze rug die wij niet me- verdienen." De beide wet te leggen zich niet zonder gof stoot neer bij het besluit phet bestuur en de kiescom- Ze sturen alle CDA-le- brief met de oproep een dijk oordeel over ons te vel- op de ledenvergadering', b de leden hetzelfde denken het bestuur, zullen wij van sprekend en zonder rancune veld ruimen." atfaar wordt door zowel het suur als door de kiescommis- «n gebrek aan communica- met de fractie verweten. Van aphuis werd in zijn eerste be- piisperiode meer verwacht, tor Rein Leentfaar is dit de ■ede periode als wethouder, ihebben hem meerdere keren lm weten dat de communica- met de fractie beter moest, danks diverse praatsessies is dat helaas niet gelukt", aldus partijvoorzitter Cammaert. „Als we afhankelijk van de verkie zingsuitslag een wethouder mo gen leveren, willen we met de nieuwe kandidaat de communi catie verbeteren. Dat is onze in steek." Voor Kamphuis is het de eerste periode als wethouder. „Hij heeft zijn werk goed gedaan, maar eerlijk gezegd hadden we meer van hem verwacht. Het had beter gemogen." Cammaert en Ramondt zeiden gisteren dat het besluit van het bestuur en de kiescommissie een 'lastige' was. „Voor Leentfaar en Kamphuis is het heel verve lend, maar we moeten als be stuur en kiescommissie dit in grijpende besluit nemen." Cammaert en Ramondt zeiden gisteren nog niet te weten wie voor een eventuele wethouder-ze tel in aanmerking komt. „Dat. kan ook iemand van buiten de fractie worden", aldus Cam- maexi. Huidig fractievoorzitter L. Flik- weert staat weliswaar op de eer ste plaats van de advieslijst, maar zij wil geen wethouder zijn. „Lia Flikweert heeft het de afgelopen periode goed gedaan. Zij heeft op een goede manier de CDA-gedachte verwoord. Maar Lia wil in principe fractievoor zitter blijven", zegt Cammaert. Flikweert zegt dat de taak als fractievoorzitter haar beter ligt. „Door het dualisme heeft een wethouder meer een uitvoeren de taak. Dat ambieer ik niet. Ik voel me meer bij de politiek be trokken." De fractievoorzitter vindt de si tuatie voor de beide wethoudei's 'zeer vex-velend'. „Ik kan moei lijk oordelen over het besluit van het bestuur en de kiescom- De leden kunnen alsnog beslui- „Als wij voldoende voorkeurs- missie, maar de communicatie ten Leentfaar en Kamphuis op stemmen behalen, zullen wij was inderdaad te minimaal." de verkiezingslijst te plaatsen, vanzelfsprekend in de raad plaatsnemen." Zowel Leentfaar als Kamphuis zegt ook beschik baar te zijn als wethouder voor een nieuwe periode. De ledenvergadering is waar schijnlijk eind november. De advieslijst van het CDA in de gemeente Sluis: 1. L. Flik weert, 2. S. Quaak, 3. L. Verpaal- en, 4. R. de Croock. 5. W. Behr, 6. G. Modde. 7. L. Dekker. Dominee wegens incest geschorst ASSEN - Een 52-jarige predi kant van de vrijgemaakt gerefor meerde kerk Assen-Mardijk die van 1983 tot 1988 in Goes heeft gestaan, is geschorst vanwege in cest. De man heeft tegenover de kerkenraad van zijn gemeente bekend dat hij gedurende tien jaar. van 1983 tot 1993, één van zijn zoons seksueel heeft mis bruikt. De kerkenraad heeft de gemeen teleden in Assen-Mardijk don derdag op de hoogte gesteld van de bekentenis. Gisteren is we reldkundig gemaakt dat de pre dikant voor drie maanden is ge schorst. „Wij wilden openheid van zaken geven", verklaarde woordvoerder J. Haaksema na mens de kerkenraad van de ge meente Assen-Mai'dijk. De ko mende drie maanden zal door de vrijgemaakt gerefoi'meerde kerk een officieel onderzoek plaatsvinden. De verwachting is dat de predikant uit zijn ambt wordt gezet. Er is nog geen aan gifte tegen de man gedaan bij justitie, Haaksema: „Dat is ook niet aan ons, maar aan zijn in middels volwassen zoon." (Advertentie) Jan van Zuilen NEUZEN - Namens zieken- De Honte zette directeur intenzorg, J. van der Heide, tmiddag zijn handtekening (r dc petitie 'Noodrem'. De oert onder die titel een lan- ic handtekeningenactie te- de invoering van het nieuwe stelsel op 1 januari. het zetten van zijn handte- inggaf Van der Heide een of- el tintje aan de start van de e in Zeeuws-Vlaanderen, de afdelingen Hulst en Ter envan de SP. I sve hiermee de actie steu- vind ik wat te veel gezegd, Advertentie we geven er wel mee aan dat we het als ziekenhuis eens zijn met de intentie van de SP. Ook wij zijn niet blij met het nieuwe zorgstelsel", aldus Van den Hei de. Het nieuwe stelsel zet vol gens hem de deur open voor com mercialisering van de gezond heidszorg. „En dat is geen goede zaak aldus Van der Heide. SP'ers gaan de komende tijd ook bij huisartsenpraktijken, huisartsenposten, apotheken en verzorgingstehuizen handteke ningen ophalen. Volgens G. van Unen van de SP is haar partij overal welkom. door Jan van Zuilen AMSTERDAM - Het zal je maar gebeuren, vier jaar oud zijn en dan al met een kunstwerk in het Rijksmuseum in Amsterdam hangen. Het overkomt deze week de Biex-vlietse kleuter Lisa Zegex-s. Het gaat om een teke ning van Pino uit Sesamstraat, die Lisa gemaakt heeft ter gele genheid van het dertigjarig be staan van het populaii'e kleuter programma. De tekening van Li sa is een van de dertig winnende inzendingen van een door het Rijksmuseum georganiseirae te kenwedstrijd voor kinderen tot en met zes jaar. De dertig be kroonde tekeningen zijn nog tot en met 30 oktober te zien op een speciale Sesamstraattentoonstel ling in Nederlands bekendste museum. Op de foto krijgt Lisa de compli menten van jurylid Wim T, Schippex's, die al jaar en dag on der meer de stem van Ernie voor zijn ï'ekening neemt. De foto is gemaakt door Lisa's ouders, die samen met hun dochter aanwe zig waren bij de prijsuitreiking in Amsterdam. De prijs bestond uit een spreken de Erniepop, die Lisa gistermor- gen vol trots liet zien aan haar vriendjes uit de klas van juf Jes sica van de openbare basis school De Maatjes in Biexwliet. van de reepe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37