Mode voor wat al bekend was Bieb vindt vergeten foto's in geleende boeken Q }t öfji Goes: PZC Beheerder tegen weren transporten Cobelfret op lijn Vlissingen-Roosendaal Onderzoek naar Prorail vecht besluit autotrein aan ^centra bevestigt dames, heren kids Verbeter geheugen en concentratie vermogen met Ginkgo Combi Drogisterij De Rode Pilaren. Lombardstraat 6 dinsdag 25 oktober 2005 door Ben Jansen GOES - Prorail, de beheerder van het Spoorwegnet, tekent be- zwaar aan tegen het besluit van staatssecretaris Van Geel van Milieu dat het aantal goederen treinen op de Zeeuwse lijn moet worden verminderd. De be windsman wil dat het railbe- drijf geen autotreinen van Co belfret (dagelijks vijf volle heen en vijf leeg terug) meer laat rij den. Volgens een woordvoerder zal Prorail zeker tegenwerpingen maken tegen de manier waarop Van Geel aankijkt tegen het ge bruik van de spoorlijn Vlissin gen-Roosendaal voor het goede- renvervoer en tegen zijn weige ring het bestaande aantal trei nen te gedogen in afwachting van geluid- en trillingwerende maatregelen die onlangs in uit voering zijn genomen. De staats secretaris meent dat de toename van het goederenvervoer op de Zeeuwse lijn sinds het voorjaar van 2003 - toen werd de autoter- minal van Cobelfret in Vlissin- gen-Oost in gebruik genomen - van dien aard is dat gesproken kan worden van een wijziging van de spoorweg. Naar zijn oor deel had die wijziging niet mo gen plaatshebben zonder maat regelen om de hinder voor bewo ners van huizen aan de spoorlijn te voorkomen. Behalve Prorail zijn ook het ha venschap Zeeland Seaports en Cobelfret in kennis gesteld van Van Geels besluit en van de mo gelijkheid ertegen te ageren. Als het ministerie van VROM de be zwaren verwerpt, staat beroep open bij de Raad van State. Om te voorkomen dat de aan voer van voor de Engelse markt bestemde automobielen van het merk Ford naar de terminal in Vlissingen-Oost stagneert, zou Cobelfret meer gebruik kunnen maken van vervoer per binnen vaartschip. Ongeveer de helft van de auto's die in Vlissingen op transport naar Engeland gaan, komen over het water op de terminal aan. Het gaat om Fords die in Keulen zijn gepro duceerd. De auto's die per trein treinen per dag) en uit Saarlouis minal heeft Cobelfret geïnves- van rollende vracht. Ze kunnen naar Vlissingen gaan, komen uit (één trein per etmaal). teerd in drie moderne binnen- elk de lading van twee autotrei- de Fordfabrieken in Genk (vier Tegelijk met de bouw van de ter- vaartschepen voor het vervoer nen meenemen. Vorig jaar is een Emissie» r- g i-. SP 2. TïïïWWT, ju- 516 •- tSr 1 j6 ,C lifjifft'S..# 'A 2 De foto's die in de Zeeuwse bibliotheek tentoongesteld worden, zijn meestal als boekenlegger gebruikt in de uitgeleende boeken. foto Lex de Meester proefvaart tussen Genk uit Vlis singen uitgevoerd. De keus tus sen trein en binnenvaartschip is aan de autofabrikant. Het zag er begin dit jaar naar uit dat de beslissing kort na de zomer zou worden genomen. Volgens direc teur C. Cigrang van Cobelfret is Ford zo ver nog niet. Hij wil niet zeggen of het besluit van Van Geel van invloed zal zijn op de keus van Ford. Evenmin wil hij ingaan op de vraag of zijn be drijf - voorlopig - afziet van uit breiding in Vlissingen-Oost nu de kans bestaat dat het vervoer van auto's per trein in elk geval op de korte termijn niet moge lijk is. Soelaas Voorzitter M. Ie Roy van Zee land Seaports reageert tamelijk laconiek op Van Geels besluit. Ze gaat ervan uit de maatrege len die Prorail uitvoert en waar aan het havenschap financieel bijdraagt, voldoende soelaas zul len bieden. Le Roy is niet bang dat de stel- lingname van Vrom een fnui kend effect heeft op de ontwik kelingsmogelijkheden van Vlis singen-Oost, zoals de plannen voor de Westerschelde Contai ner Terminal „Als de juiste maatregelen tegen hinder wor den genomen, zal juist méér ruimte ontstaan voor vervoer per spoor. Ik hoop alleen dat be drijven met belangstelling voor Vlissingen-Oost niet kopschuw worden gemaakt." door Edith Ramakers MIDDELBURG - Een jongen met een bruidsboeket en twee vissers die hun pasgevangen zwaardvis showen. Tal van fo to's, familieportretten, schooi en vakantiekiekjes zijn de ko mende drie weken te zien in de Zeeuwse bibliotheek. Het zijn vergeten foto's die meestal als boekenlegger wer den gebruikt in de uitgeleende boeken. De bibliotheek wil foto en rechtmatige eigenaar met el kaar herenigen. Ongeveer om de tien jaar laat de bibliotheek de foto's zien, die de leden in hun boeken hebben la ten zitten. „De stapel is nu niet meer te overzien. Er zijn bijzon dere foto's bij, waaraan de eige naren persoonlijke herinnerin gen zullen hebben", zegt Jeani- ne Naerebout van de Zeeuwse bibliotheek. In één vitrine zijn foto's te zien die tien jaar gele den ook al waren ten toonge steld. „Dat zijn de foto's die we nog een tweede kans geven", zegt ze. „Het is nu of nooit, want daarna gooien we ze weg." Een foto van een vrouw op leef tijd in de 'oudste vitrine valt op'. De vrouw moet ruim boven de honderd jaar oud zijn. „Voor haarzelf komt de hereniging waarschijnlijk te laat, maar voor haar familie kan de foto be tekenis hebben." Niet alleen foto's, maar ook ne gatieven zitten vaak goed ver stopt in het uitgeleende boek, „We zouden ze allemaal kunnen afdrukken, maar dat is een hels karwei. Als we een aanwijzing krijgen, dan zorgen we er zelf di rect voor dat de foto wordt te rugbezorgd." Ze verwacht dat veel bezoekers van de biblio theek wel iemand zullen herken nen op de foto's. „We hopen dat straks de vitrines leeg zijn. Deze foto bijvoorbeeld van twee men sen bij een grafsteen. Die wil je toch terughebben. Of die van dit verliefde stel. Hopelijk zijn ze nog bij elkaar." Openingstijden Zeeuwse biblio theek: maandag: 17.30-21.00 uur; dinsdag tm vrijdag 10.00 -21.00 en zaterdag van 10.00 -13.00 uur. door Martijn de Koning MIDDELBURG - 'Ik beu eigen lijk wel blij', 'het komt ons goed uit' en 'het kan alleen maar hel pen'. Woordvoerders van Zeeuw se zorginstellingen zien de resul taten van het onderzoek naar de kwaliteit van hun tehuizen lou ter als een bevestiging van wat ze al wisten: dat sommige ervan hopeloos verouderd zijn. „Ik ben er eigenlijk wel blij mee", reageert M. den Haan van zorgcentrum Swerf-Rust in Mid delburg op de uitslag van het rapport. De bouwkwaliteit van het centrum kreeg daarin het oordeel 'slecht'. „Nu wordt ten minste eens echt duidelijk in welke staat ons gebouw ver keert. En dat er geen jaren meer overheen mogen gaan voordat we hier nieuwbouw krijgen." De directeur is al jaren bezig de bouw van een nieuw complex verwezenlijkt te krijgen. „Meer dan drie jaar geleden was er daarover al overeenstemming met de gemeente. Door vertra gingen zijn we sindsdien nauwe lijks iets opgeschoten." Den Plaan noemt de woonsitua tie in Swerf-Rust 'vooroorlog „Mensen verblijven op te klei, kamertjes en moeten met zev0 tien personen een bad! len. Verder ontstaan ervoor® dewerkers onwerkbare ties. Zo kunnen ze met di stoelen, die tegenwoordig^ zijn dan vroeger, nog naw lijks uit de voeten." Ook zorgcentrum Rustenburg! Middelburg krijgt een onvol doende. Bestuurslid J. de Leen is niet eens ontevreden mei d kwalificatie. „Het komt goed uit", verwoordt ze tu „Eerdere onderzoeken wezen uit dat we behoefte hebben ai iets nieuws." Te klein Drie centra van zorgkoep Allévo krijgen een slechte wi dering. Bestuurder M, va Campen is ook niet verrast do die uitkomst „Ze zijn simp; weg te klein", legt hij ononrn® den zelf de vinger op plek. Ook Van Campen hoopt overheidinstanties wakker i schud worden. „Een uitslag] deze kan daar alleen maar l helpen", stelt hij hoopvol. lezers schrijven Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC vei schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. Dereactii tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekentnietdi de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrift Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wordt niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden.D redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Overgi weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. door een ander natuurgebij dat daarvoor ontsloten wout een onverhard en golvend [ia pad, dat moeilijk te berijden] voor ouderen. Het is verbijsterend te zien™ ke dure proeftuinen hier wd den neergelegd. (In het vooijj van 2006 zijn er gemeenteraad verkiezingen). Vroon weg Met ontzetting zie ik nu eigen lijk pas goed wat onze bestuur ders destijds besloten om de doorgaande Vroonweg Haamste- de-Renesse te verwijderen: de uitvoering is nu in volle gang. Het betegelde fietspad dat aan de linkerzijde van de rijbaan ligt, wordt nu verwijderd. In de plaats daarvan komt aan de rechterzijde (voor 50 procent tra cé trambaan en 50-proeent weer Jaap den Holland Deltaweg IiaamstS NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE Onze iame&node komend voorjaar ook in Middelburg! T «'O -i 'W- O.A. TOMMY HILFIGER Sc GAASTRA McGREGOR RIVER WOODS Sc TIMBERLAND Sc COTTONFIELD Sc BATON ROUGE Sc PART TWO MAC Sc BARBARA FARBER Langstraat 11-13, Zoutelande Tel. (0118) 566003 www.dis-and-that.nl ags open Gratis parkeren Meer geestelijke energie door het extract uit de Ginkgo Biloba boom! Waarom Ginkgo Combi? gf Goed voor het geheugen en co n ce n trati eve rm ogen gf Geeft meer geestelijke energie gf Geeft weerstand bij stress-situaties gf Bevat zeer krachtige dosering van het Ginkgo Biloba extract (7500 mg.) gf Verrijkt met o.a. vitamine B-complex, vitamine C, magnesium, taurine, zink en tyrosine V OORD E E L B O N Bij aankoop van verpakking Ginkgo Combi 6o tabletten (€20,50) ontvangt u 1 verpakking Ginkgo Combi 30 tabletten lll'.'l'M Lekker in mijn vel met Ginkgo Combi! Uw voordeel: 11,95 Ginkgo Combi® is een krachtige formule die op natuurlijke basis het hoofd ondersteunt. Het hoofdbestanddeel van Ginkgo Combi® is het extract van de bladeren van de Aziatische Ginkgo Biloba boom. De bladeren bevatten een bijzondere groep van bioflavonoiden, die de bloedvaten in het hoofd soepel en elastisch houden. Hierdoor wordt de door bloeding gestimuleerd, zodat de weefsels goed van zuurstof en voedings stoffen worden voorzien. Dit verbetert het geheugen, concentratievermogen en de reactiesnelheid. Ginkgo Combi'' helpt scholieren om leerstof beter op te nemen, helpt bij intellec tuele arbeid om de geest helder te houden en geeft ouderen meer vitaliteit en geestelijke veerkracht! www.gmkgocombi.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 36