aart achter huisvesting peuters Jongeren floreren bij theater aan huis PZC Pino van Lisa (4) in Rijksmuseum Overheden maken afspraken voor aanleg nieuwe N57 ,11 Toch geen slagboom bij parkeerterrein gemeentehuis éarendijkse Kokkels tijdelijk in voormalig bankgebouw Catechese voor verstandelijk gehandicapten dinsdag 25 oktober 2005 - Er komt voorlo gen slagboom om het par- Lerrein bij het Schouwen- gemeentehuis al' te voor ongewenste par Dat heeft Schouwen- kelands dagelijks gemeente er besloten. parkeerterrein bij het ge- •meentehuis is bedoeld voor per soneel en bezoekers van het ge meentekantoor, maar ook toeris ten en recreanten stallen er hun auto. In 2003 was het zelfs zo erg dat het regelmatig voor kwam dat ambtenaren hun auto niet meer bij het gemeentehuis kwijt konden. Inderhaast geplaatste bordjes dat het parkeerterrein uitslui tend voor personeel en bezoe kers van het gemeentehuis is, maakten weinig indruk op toe rist en recreant. Daarom werd het idee geopperd om het ter rein af te sluiten met slagbo men, Dat idee is nu verlaten. „Maar dat wil niet zeggen dat het er in de toekomst niet meer van komt", houdt wethouder A. Croné een slag om de arm. Er zijn volgens de wethouder di verse redenen geweest om voor lopig af te zien van het plaatsen van slagbomen. Het prijskaailje is er een van. Croné: „Je bent zo tienduizenden euro's kwijt, ter wijl het een systeem is waar heel veel haken en ogen aan zit ten. Je moet een systeem hebben waarbij het personeel door mid del van een pasje of iets derge lijks de slagboom kan openen, maar je moet dan ook iets verzin nen voor bezoekers en dat maakt het behoorlijk inge wikkeld. En wat doe je 's nachts en in de weekeindes? Sluit je het terrein dan af? En dat een auto met Duits kenteken gepar keerd staat bij het gemeente huis, wil niet zeggen dat die er illegaal staat. Ik heb ook het idee dat het draagvlak voor die slagbomen nooit zo groot is ge weest. Niemand zit er op te wachten." vFsme Soesman HAREN'DIJKE - De gemeen- Scbouwen-Duiveland zet irt achter de herhuisvesting i peuterspeelzaal De Kokkel jcbarendijke. Het huidige ge mis'op'. Het plan is de peu- stijdelijk onder te brengen in voormalige Rabobank-ge- iï,in afwachting van de ont ging van een zorgzone. [bankgebouw is eigendom woningbouwvereniging öwland. Deze organisatie ft- in verband met woning- nmogelijkheden - op haar it naar de Middelplaat- waar de peuterspeelzaal kennialang is gevestigd. On- :andelingen tussen beide or aties zijn nog gaande, ij; F. Babijn van de afdeling aüeving van de gemeente ;ouwen-Duiveland desge- ggd. ijskaartje de overgang als gebruiker :een gemeentelijk gebouw s die van huurder van een •d van een derde hangt wel [prijskaartje, blijkt uit de ge melijke programmabegro- 2006-2 0 0 9. De circa dui- i euro die nu op jaarbasis i huur moet worden neerge- i zal stijgen tot een bedrag iszo'n 10.000 euro. En daar- eishet verhaal niet af. Peu- speelzaal De Kokkel wacht arschijnlijk in de toekomst nieuw een verhuizing, omdat Seharendijke in de ontwikke- gvaneen zorgzone - een bun- lig van woon-, zorg- en wel voorzien ingen - is voorzien. Advertentie ZEEUWS VEILINGHUIS GEVRAAGD KUNST ANTIEK Voor onze Kerstveiling op 14 en 15 december a.s zijn wij op zoek aar antiek van goede kwaliteit w.o Baardmankruiken, «Ihekcrsantick. Bakbaromelers, Schilderijen, Brandewijnkom, Avondmaalbeker. Kandelaars, Knottekistje. Sieraden, Porselein, nandere zaken die U van waarde acht, Voor meer informatie: Herengracht 74, 4331 PX, Middelburg, Tel. 0118 -650 680 zeeuwsveilinghuis.nl Bezorgklachten: #00-0231231 :omaandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 *300AB ZIER1KZEE 'al: 0111-454647 0111-454657 Email: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) fetKleemans Pankow tsme Soesman Malita Lanting Body Boogert (sport) centrale redactie S-'ationspark 28 Postbus 31 AA goes iel: 10113)315500 Ba: (0113)315669 '■mail: redactie@pzc.nl internet '"w.pzc.nl mail: web@pzc.nl Daar is echter nog wat tijd mee gemoeid, zo blijkt ook uit het meerjarenontwikkelingspro- gramma stedelijke vernieuwing 2005-2009. De locatie bank en dorpshuis staan in het kader van de ontwikkeling van een zorgzone tussen 2008 en 2010 op het uitvoeringsprogramma. Peuterspeelzaal De Kokkel kan zo lang niet wachten, maakt de programmabegroting echter dui delijk. Daarin wordt gesproken van een hoge prioriteit, omdat 'het niet langer verantwoord is, mede uit oogpunt van veilig heid, gebruik te blijven maken van de huidige peuterspeelzaal'. Het gebouw is oud en op. licht C. van der Vliet-Hart toe. „Het is totaal - totaal afgeschreven." Goede onderlinge afspraken ma ken dat gebruikers van het ge bouw in de uitvoer van hun werkzaamheden tot op heden niet worden belemmerd, maar ideaal is het niet. Wanneer de peuters verhuizen naar een nieuw onderkomen, is niet bekend. Dat hangt mede af van de onderhandelingen met Zeeuwland. Ook zal het bankge bouw voor het toekomstig ge- bruik moeten worden heringe richt. RENESSE - 'Jeugdtheaterhuis op Wiel tjes' en 'De Ambitie op locatie'. Het zijn verworvenheden op Schouwen-Duive- land die hoofdzakelijk op het conto van toneelvereniging Op Drift in Renesse ge schreven mogen worden. Dit seizoen zijn elke week ruim dertig jongeren in de leeftijd van 9 tot en met 18 jaar in het dorpshuis in Renesse onder profes sionele leiding druk bezig met hun to neelhobby. De jongste groëp met kinderen van 9 tot 13 jaar krijgt les van Marieke van Dijk. Dit betreft het 'Jeugdtheaterhuis op Wieltjes'. Het kwam vorig jaar tot stand als 'locatie-project' van het Jeugdthea terhuis in Podium 't Beest in Goes. To neelvereniging Op Drift ging daartoe een contract aan met 't Beest. Dat houdt - kort gezegd - in dat Het Jeugd theaterhuis het eerste jaar een docent levert 'op locatie'. Vervolgens wordt het stokje daar overgenomen en huurt de betreffende vereniging nog twee jaar een professionele dramadocent in. Zo wordt de driejarige opleiding gewaar borgd. „Dat kost een flinke duit", zegt voorzit ter H. de Hamer van Op Drift. Voor het eerste jaar kreeg de Renesser toneelver eniging hiervoor nog een bijdrage van de gemeente. De Hamer heeft nog geen toezegging dat de groep daar dit sei zoen weer op kan rekenen. Hij hoopt vu rig van wel. „Als je ziet wat de gemeen te aan muziekonderwijs subsidieert, dan zou er voor toneeleducatie toch ook wel wat beschikbaar gesteld mogen wor den", vindt De Hamer. Hij benadrukt het belang van 'theater aan huis' voor jongeren. Volgens hem zou het overgrote deel van de groep ver stoken blijven van echte toneellessen als het aanbod in Goes en Middelburg geconcentreerd zou blijven. De Hamer kijkt dan ook wat sceptisch aan tegen de ontwikkeling van een Jeugdtheater- school Zeeland. Hij begrijpt de behoef te aan bundeling van krachten en het tegengaan van versnippering wel. „An derzijds is het door de geografische si tuatie in Zeeland en de afbrokkelende openbaar vervoersvoorzieningen voor jongeren in de regio's moeilijk gebruik te maken van een geconcentreerd aan bod", zegt de voorzitter van Op Drift. Zijn wees geldt de toekomst, want voor de komende twee jaar heeft hij de twee belangrijke voorzieningen voor jeugd- en jongerentheater binnengehaald. Het Zeeuws Centrum voor Ama teurtheater (ZCA) besloot, na aandrin gen door De Hamer, na lange tijd weer een tweejarige jongerenopleiding van Theaterschool De Ambitie op locatie op foto Dirk-Jan Gjeltema Schouwen-Duiveland te starten. Omdat specifiek veel jongeren in Renesse geïn teresseerd zijn in de toneelopleiding, werd het dorpshuis daar als locatie ge kozen. Zeventien meisjes en één jongen doen eraan mee. Ze krijgen dit seizoen drie lesblokken waarin zaken als impro viseren, teksttoneel en rolopbouw aan de orde komen. Het tweede seizoen start met een blok fysiek toneel en daar na wordt er gewerkt aan een gezamenlij ke productie ter afsluiting van de twee jarige spelopleiding. Maar dan is het in middels 2007. Sinterklaas Verder bestaat er binnen Op Drift nog een groepje dat niet is aangesloten bij die twee lesprogramma's, „Met dit groepje willen we een Sinterklaas-to neelstukje produceren en daar kunnen we nog best enkele jongeren vanaf een jaar of dertien bij gebruiken", zegt. De Hamer. Vanaf januari gaat dit groepje zich toeleggen op het instuderen van een eenakter. door Jan van Zuilen AMSTERDAM - Het zal je maar gebeuren, vier jaar oud zijn en dan al met een kunstwerk in het Rijksmuseum in Amsterdam hangen. Het overkomt deze week de Biervlietse kleuter Lisa Zegers. Het gaat om een tekening van Pino uit Sesamstraat, die Lisa gemaakt heeft ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van het populaire kleuterprogram- agenda STREEKACTIVITEITEN OOSTERLAND - Dorpshuis Oosterhof. 20.00 uur, openbare vergadering dorps raad; WESTENSCHOUWEN - Excursie naar damherten op Schouwen-Duiveland. vertrek 18.00 uur, opgave vooraf nood zakelijk via vvv Haamstede. ma. De tekening van Lisa is een van de dertig winnende inzen dingen van een door het Rijks museum georganiseerde teken wedstrijd voor kinderen tot en met zes jaar. De dertig bekroon de tekeningen zijn nog tot en met 30 oktober te zien op een speciale Sesamstraattentoonstel ling in Nederlands bekendste museum. Erniepop Op de foto krijgt Lisa de compli menten van jurylid Wim T. Schippers, die al jaar en dag on der meer de stem van Ernie voor zijn rekening neemt. De foto is gemaakt door Lisa's ouders, die samen met hun dochter aanwe zig waren bij de prijsuitreiking in Amsterdam. De prijs bestond uit een spreken de Erniepop, die Lisa gister ochtend vol trots liet zien aan haar vriendjes uit de klas van juf Jessica van de openbare ba sisschool De Maatjes in Bier vliet. GOES - Stichting Geever houdt morgenavond in Goes een bijeen komst over catechese voor men sen met een verstandelijk beper king. Bij Stichting Geever werken organisaties voor mensen met een verstandelijke beperking en kerken samen, met als doel ver standelijk gehandicapten ken nis te laten maken met de godsdienstige levensbeschou wing. De bijeenkomst zal gaan over hoe dit in de praktijk kan wor den bereikt. Daarbij worden les materialen gebruikt. De organisatie van is in handen van A. Steglich van stichting Geever, regiocoördinator zuid west M. van den Hoek van de or ganisatie Philadelphia en A. Gi- deonse, gemeente-adviseur van het Protestants Dienstencen trum Zeeland. De bijeenkomst vindt plaats in De Vuurvogel aan het Stations park 45 in Goes en begint om 19.30 uur. Rechter mild voor bejaarde MIDDELBURG - Een 86-jarige man uit Lewedorp zei erg geschrokken te zijn van het ernstige verkeersongeval, waarvoor hij zich gisteren op de zitting van de politierech ter moest verantwoorden. „U bent te lang blijven rijden. U had eerder moeten stoppen", wees officier van justitie L. Boogert op zijn hoge leeftijd. De bejaarde automobilist zag op 18 maart in Goes een mo torrijdster, die voor een stoplicht stond te wachten, over het hoofd en botste tegen de achterkant van de motor. Ver volgens reed de man met zijn auto over de gevallen motor- rijdster. De vrouw werkt nog aan haar herstel. „Het is een zwart gat voor mij", zei hij. De laagstaande zon zou hem verblind kunnen hebben, maar ook de verwardheid kan volgens zijn zoon hem parten hebben gespeeld. Het rijbe wijs is op 5 april ingeleverd en daarmee ongeldig ver klaard. De Lewedorpenaar vertelde het slachtoffer ver schillende keren te hebben bezocht. De officier vond de verdachte wel schuldig, maar meende dat er geen straf moest volgen. Politierechter I. Woltring legde de man een halfjaar rijontzegging op. Daarvan zal deze niets merken, omdat hij nooit meer auto zal rijden. Thoolse helers komen goed weg MIDDELBURG - Het vijftal uit Tholen had zich niet afge vraagd of de goedkope spullen gestolen waren. Een 42-ja- rige vrouw had mooie verhalen opgehangen rond de fles jes parfum en een aantal dvd's, maar in werkelijkheid had ze de goederen bij een winkel gestolen. Ze werd op 1 februari op heterdaad betrapt. De spullen deed ze voor een 'prikje' van de hand aan een 30-jarige man en twee vrouwen van 27 en 25 uit Sint-An- naland en een 62-jarige vrouw en een 37-jarige man uit Tholen. Zij stonden gisteren in Middelburg terecht en wer den door politierechter I. Woltring wegens heling veroor deeld tot dezelfde straffen: een voorwaardelijke werk straf van twintig uur. Ze voelden zich beetgenomen, maar ze realiseerden zich tegelijkertijd naïef te zijn geweest om van de vrouw de (goedkope) spullen af te nemen. Zij ver koopt lucht als edelstenen", zei een van de verdachten. „Jullie wisten dat het om gestolen spullen ging", meende officier van justitie L. Boogert. Hij eiste onvoorwaardelij ke taakstraffen van twintig uur. De strafzaak tegen de 41-jarige vrouw uit Kloetinge, die het plegen van de dief stallen verweten wordt, werd aangehouden. Dominee wegens incest geschorst ASSEN - Een 52-jarige predikant van de vrijgemaakt ge reformeerde kerk Assen-Mardijk die van 1983 tot 1988 in Goes heeft gestaan, is geschorst vanwege incest. De man heeft tegenover de kerkenraad van zijn gemeente bekend dat hij gedurende tien jaar, van 1983 tot 1993, één van zijn zoons seksueel heeft misbruikt. De kerkenraad heeft de gemeenteleden in Assen-Mardijk donderdag op de hoogte gesteld van de bekentenis. Gisteren is wereldkun dig gemaakt dat de predikant voor drie maanden is ge schorst. „Wij wilden openheid van zaken geven", ver klaarde woordvoerder J. Haaksema namens de kerken raad van de gemeente Assen-Mardijk. De komende drie maanden zal door de vrijgemaakt gereformeerde kerk een officieel onderzoek plaatsvinden. De verwachting is dat de predikant uit zijn ambt wordt gezet. Er is nog geen aangifte tegen de man gedaan bij justitie. Haaksema: „Dat is ook niet aan ons, maar aan zijn inmiddels volwas sen zoon." door Maurits Sep MIDDELBURG - Alle overhe den en bedrijven die betrokken zijn bij de aanleg van de nieuwe Dammenroute op Walcheren, hebben gisteren convenanten ge sloten waarin staat wie wat moet doen en wanneer. De ver nieuwde N57 moet in 2010 klaar zijn. De aanbesteding van de bouw moet eind dit jaar beginnen. Om dat het een groot overheidspro ject is, moet het internationaal worden aanbesteed. Wanneer be gonnen kan worden met het werk, is onzeker. Bij de Raad van State loopt nog een procedu re tegen de aanleg van het deel van de N57 op het grondgebied van de gemeente Veere. De ver gunningen voor de aanleg op Middelburgs grondgebied, zijn al wel allemaal goedgekeurd. Bij de bouw van de Dammenrou te zijn betrokken Rijkswater staat, de provincie Zeeland, de gemeenten Middelburg en Veere, Waterschap Zeeuwse Ei landen en spoorwegbeheerder Prorail. De convenanten die zij met elkaar hebben afgesloten, gaan over: het gezamenlijk over leg dat ze voeren; het formule ren van de opdracht aan de aan- nnemer die de weg mag aanleg gen; de overdracht van het be heer, het onderhoud en het ei gendom van wegen, waterlopen en waterkeringen; schadevergoe dingen; de beschikbaarheid van gebouwen en terreinen. De provincie werkt met andere overheden aan een optimale in passing van de nieuwe weg in de omgeving, zodat die geen sto rend element wordt in het Wal- cherse landschap. Over dit zoge noemde Belvédèreproject vindt op woensdag 2 november een bij eenkomst plaats in De Zandput in Serooskerke (aanvang 19.00 uur). Rijkswaterstaat en de pro vincie hebben gisteren afgespro ken dat zij zullen samenwerken bij archeologische onderzoeken als de Dammenroute en de rond weg Serooskerke worden aange legd. De gemeente Middelburg heeft beloofd ervoor te zorgen dat het verkeer zo weinig mogelijk last heeft van het werk aan de N57. De gemeente Veere stelt een kaart beschikbaar waarop de kwaliteit van de bodem is af te lezen. Die kaart kan worden ge bruikt tijdens de aanleg van de weg. Waterschap Zeeuwse Eilanden moet een nieuw gemaal bouwen. Het gemaal Veersewatergang verdwijnt en wordt vervangen door het gemaal Poppekinde- ren. Dat nieuwe gemaal moet zorgen voor een betere waterbe heersing van het Veerse Meer en de Walcherse polder. Prorail heeft met Rijkswaterstaat afge sproken dat op hetzelfde mo ment dat het aquaduct in Mid delburg wordt gebouwd, ook een nieuwe tunnel onder de spoorlijn wordt aangelegd. Dat maakt het gemakkelijker om een goede oplossing te vinden voor zowel de N57, het aqua duct als de spoorlijn. Vaatchirurg spreekt bij Hartezorg MIDDELBURG - Vaatchirurg R. van den Haak van Zieken huis Walcheren vertelt donder dag 3 november in Goes over het repareren van bloedvaten voor patiëntenvereniging Harte zorg. Van den Haak houdt een inlei ding en beantwoordt vragen over de rol van vaatchirurgie bij hartziekten. De bijeenkomst, die vrij toegankelijk is, vindt plaats in hotel Terminus in Goes vanaf 19.30 uur. Band van 400 kilo valt op man ARNEMUIDEN - Een man uit Arnemuiden is gistermiddag rond vijf uur gewond geraakt doordat een tractorband op hem was gevallen. De man wilde de band op de Demngmoerweg op een hef truck rollen. Vermoedelijk viel de ongeveer vierhonderd kilo zware band daarbij om. De man is met letsel aan benen en schou der en mogelijk inwendig letsel per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissin- gen. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33