gemeente snoeit in itedelijke vernieuwing expo El Controleren moet je leren Mini-tentoonstelling in gemeentearchief 17 herjarenprogramma gericht op effectief werken Verzakte betonplaten weg Bruinisse krijgt asfaltlaag Indernemer strandhotel ient Alert! van repliek verwarmings 3-4-5 november deurloo Rijontzegging voor niet meewerken aan blaastest ^0113-315649 ;S»Ois®P»-nl 1^31,4460 AA Goes fiftentie-exploitatie: Eh Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. psdag 25 oktober 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Chicago White Sox aan de leiding in de World Series l'J'll'HIW ifPietKleemans IIKZEE - Minder is meer. is de gedachte achter de R van Schouwen-Duive- dagelijks gemeentebe-- jom te snoeien in het aan beden stedelijke vernieu- 2. De beschikbare financiële personele capaciteit moet je, jhet college, zo effectief mo- jk inzetten. Dat kan door lier projecten aan te pak- tmaar daar wel heel inten- ineeaan de slag te gaan. staat in het Meerjarenont- ieiingsprogramma stedelij- wnieuwing (MOP) 2005- In het MOP zet de gemeen- aar plannen met betrekking :e stedelijke vernieuwing op iiland op een rijtje. Daarbij i! een aantal 'kernthema's' Kaal. ril de gemeente dat het wo- gaanbod breder wordt. Ver- beoogt de gemeente het zo mogelijk in de samenleving Heren van wonen, welzijn zorg, en versterking van de tmmfunctie van Zierikzee r de kwaliteit van de leef- roonomgeving. ie periode 2005-2009 wil de aente zich richten op tien Krete projecten. Twee ervan ïeffen lokale zorgcentra, igcentrum Duinoord in igh-Haamstede en Borren- ame in Zierikzee voldoen al se lijd niet meer aan de huidi- sooneisen. Eigenaar zorgkoe- lAllévo heeft de plannen voor herontwikkeling al klaarliggen en de gemeente wil er alles aan doen om deze zo snel mogelijk uit te voeren. Om Zierikzee op te stuwen in de vaart der volkeren wil de ge meente onder meer een fiets- straatnetwerk aanleggen in de monumentenstad. Deze 'fiets routes' bestaan uit fietsstroken die door een duidelijke mar kering van de rijbaan zijn ge scheiden. Doel is de fietsinfra- structuur aantrekkelijker te ma ken en zo het gebruik van de fiets - zowel voor werk als plezier - te stimuleren. De ge meente wil ruim 68.000 euro uittrekken voor het anders in delen van Poststraat, Haven park, Oude Haven en Vrijpoort- je. Dat kan door het aanbrengen van piramidevormige markerin gen. Bedrijfsverplaatsing Verder wil de gemeente in de pe riode 2005-2009 aan de gang met bedrijfsverplaatsingen. Zon der namen te noemen geeft de gemeente aan dat verouderde be drijfslocaties dringend op de schop moeten. Ook wil de ge meente bedrijven liefst op één lo catie samenbrengen. De ruimte die vrijkomt als bedrijven uit de "bebouwde kom van dorp en stad vertrekken, kan benut worden voor woningbouw. Grote monumenten als de stads poorten en de Sint Lievens Mon stertoren wil de gemeente een publieke functie geven.-Dit om de historie van de objecten te la lt Ali Pankow IESSE - Recreatieonderne- jJ. Kristelijn ervaart de kri ll van gemeenteraadsfractie irt! tegen zijn initiatief tot rvan een strandhotel in Re- e als 'onvoorstelbaar arro- t'. Hij verwijt deze partij lopde hoogte te zijn van de (horende notities en met r bezwaren lijnrecht in te in tegen bestaand gemeente beleid, waar zij als fractie lier mee instemde. arrogante houding zegt de inemer te ervaren door het ijzen van zijn aanbod de Men voor het strandhotel de fractie van deze par- komen toelichten. !rt! gebruikt grote termen 'Habitat-richtlijn', terwijl niks met het strand te ma- üheeft, maar met de Voordel- Verder blijken ze de notitie tde procedurele aspecten ien strandhotel niet te heb- gelezenevenmin als mijn port Slapen op het strand. :ers zouden ze wel beseffen :i soort publiek ik voor ogen 5met een strandhotel", zegt üelijn. wneinvorming ent de fractie op al haar iren van repliek. Zo zal de ■Jurbeleving op het strand «zijn hotel volgens hem niet leren, omdat het bestaan- paviljoen Kijkduin aan de (kant hetzelfde blijft. „Al ten herleven. Als mogelijkheden om dat te bereiken, worden een middeleeuws restaurant, ten toonstellingen of historische the ma's genoemd. Dat alles bij el kaar moet zorgen dat bezoekers, toeristen én eigen inwoners Zie rikzee meer dan nu beleven als de elfde monumentenstad van Nederland. Hoog op de prioriteitenlijst van de gemeente staat verder de bouw van een zogeheten brede school in de Zierikzeese bui tenwijk Noorderpolder. Van die school wil de gemeente een 'mul tifunctionele basisvoorziening' maken. De gemeente mikt daarbij op een combinatie van onderwijs- en welzijnsfuncties. door Piet Kleemans BRUINISSE - De Rijksstraat weg bij Bruinisse wordt opge knapt. Het betonnen gedeelte van de naar schatting ruim vijf tig jaar oude weg wordt bedekt met een laag asfalt. De weg krijgt over de volle lengte nieu we belijning. Gisteren is met het karwei begonnen. De Rijksstraatweg voert van de N59 bij Bruinisse naar 't Zijpe. De 1,6 kilometer lange weg be staat voor 764 meter uit beton platen, van elkaar gescheiden door zwarte ribbels. In de loop der jaren is een aantal platen verzakt, waardoor hoogtever schil met andere platen is ont staan. Dat maakt het rijden op de Rijksstraatweg minder com fortabel. Bovendien veroorzaakt de betonbestrating geluidsover last voor omwonenden. Wegbe- heerder Waterschap Zeeuwse Ei landen verkiest het aanbrengen van een laag asfalt boven het op nieuw leggen van de verzakte be tonplaten. Tijdens de werkzaamheden aan de Rijksstraatweg wordt deze af gesloten. Het verkeer wordt om geleid via Industrieweg, Dorps weg en Molenweg. Het werk aan de Rijksstraatweg wordt naar verwachting begin november af gerond. De projectkosten zijn ge raamd op 130.000 euro. In de hal van het gemeentearchief is een mini-tentoonstelling gewijd aan het familiearchief Gast uit Brouwershaven. vandereepe leen de beleving aan de binnen kant wordt anders." En dat de ze nieuwe accommodatie meer mensen zal aantrekken acht de ondernemer in het belang van de recreatie juist een voordeel. Het bezwaar van Alert! tegen mogelijke 'domeinvorming' pa reert Kristelijn met de verwij zing naar het openbaar terras waar zijn ontwerp-strandhotel in voorziet. Hij acht het in dit verband vreemd dat deze fractie zich niet verzet tegen de 'do meinvorming' door de bouw van 155 strandhuisjes van elk vier meter breed, waar de gemeente zelf vergunning voor heeft ver leend. Weids gevoel Het belang van het weidse ge voel waar Alert! voor in de bres springt, ziet de ondernemer eer der aangetast door de regelge ving in de Welstandsnota. „Ik probeer dat weidse gevoel te be nadrukken door een slanke be bouwing evenwijdig aan de dui nenrij, terwijl de gemeente vol gens de Welstandsnota de pavil joens juist meer naar voren op het strand wil situeren. Daar heb ik Alert! nooit over ge hoord." Een vergelijkbare discrepantie signaleert Kristelijn in het be zwaar tegen mogelijke lichtover- last door een strandhotel. ..Het beleid van de gemeente is juist dat je als ondernemer meer vier kante metei's strandpaviljoen mag aanleggen als je meer inves teert in lichtbronnen uit een oog punt van veiligheid. Ook daar heeft Alert! geen bezwaar tegen gemaakt." Verder werpt hij de kritiek op mogelijke aanleg van verharde paden verre van zich. „Door toe doen van de politieke partijen zelf is een grote hoeveelheid be tonplaten op het strand gelegd ten behoeve van de toegankelijk heid. Dat ben ik niet van plan. Voor het strandhotel kan ik vol staan met de bestaande verhar de paden", zegt Kristelijn. Hij pareert verder nog de vrees over aantasting van de veilig heid op het strand en verwijst in dit verband naar de Derde Kust- nota en de Keur van het Water schap. Volgens hem zijn dat za ken waar Alert! ook van op de hoogte dient te zijn. Verder meent de recreatieondememer dat de strenge voorschriften van het Bouwbesluit voldoende waarborg bieden dat zijn strand hotel niet zal omwaaien. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het archief van zes genera ties redelijk gegoede landbouwers in Brou wershaven wordt omschreven als een ar chief 'van dagelijkse zaken' over een perio de van meer dan twee eeuwen. Het betreft het familiearchief Gast, en op dit moment is er een mini-tentoonstelling aan gewijd in de hal van het gemeentearchief. Het familiearchief, met een lengte van meer dan tien meter, is enkele maanden geleden in bewaring gegeven bij het gemeentear chief door N. en H. Deïst. Een fraaie gift, volgens gemeentearchivaris H. Uil, temeer daar het voor de overdracht al geheel was geïnventariseerd. Naast het bestieren van hun landbouwbe drijven hielden de mannelijke leden van de familie Gast zich bezig met het plaatselijk door Inqrid Huibers KAPELLE - Nietsvermoedende automobilisten en vrachtwa- de(mo's) nieuwste generatie ketels en radiatoren, de slimste oplossingen en besparingen en de zonnigste rendementen in drie gezellige dagen, warm welkom voor jong en oud! v o.a. Itho ontwikkelt het Juiste klimaat donderdag 3/11 van 10 00-21.00 uur vrijdag 4/11 van 10.00-21.00 uur zaterdag 5/11 van 10 00-17 00 uur INSTALLATIEBEDRIJF Kloosterweg 15. Schuddebeurs, ©0111 4162 55 www.deurloo.nl gcnchauffeurs zullen zich gister middag wel even achter de oren hebben gekrabd toen ze in Ka- pelle het parkeerterrein bij we- gensleunpunt Viervvegen op wer den geleid. Er was een ware poli tiemacht op de been om te con troleren of bestuurders hun rij bewijs wel bij zich hadden en of de beladingspapieren van de vrachwagenchauffeurs wel in or de waren. Het hele circus was op touw ge zet om vier Zeeuwse agenten in opleiding examen te laten doen. Aan de beurt was gisteren het onderdeel 'eenvoudige verkeers zaken'. „We voeren een com plexe verkeerscontrole uit", ver telt M. Koole, P&O-medewerker bij de Politie Zeeland. „Dat bete kent dat we aanhangwagens, vrachtwagens met gevaarlijke stoffen, taxi's en personenauto's controleren. Daarbij gaat het om de technische staat van de voertuigen, maar ook om de pa pieren." Een auto met daarachter een aanhangwagentje met houten palen is door aspirant-agent C. de Nooijer aan de kant gezet. „De aanhanger zit wel aan de trekhaak bevestigd, maar de hulpkoppeling ontbreekt. Daar kun je zo niet mee rijden", legt De Nooijer uit. Als de bestuur der een nieuwe ketting tevoor schijn getoverd heeft, mag hij zijn weg vervolgen. Douane De bestuurster van een passeren de taxi is minder fortuinlijk. Zij krijgt een bon. „Deze mevrouw had haar legitimatiebewijs in haar tas zitten, terwijl die kaart voor de klant juist goed zicht baar moet zijn." De Nooijer maakte begin dit jaar de overstap van de mare chaussee naar de politie. De Nooijer werkte jaren bij de douane op schiphol, totdat hij via een zogeheten uitlooptraject vrij gemakkelijk van defensie naar de politie over kon stap pen. Het bevalt hem best. „Een gedeelte van het werk overlapt, dus dat is mooi meegenomen", vertelt hij. „Daardoor kan ik de opleiding tot politieagent ver sneld afronden en dat vind ik wel prettig." Coach H. Kerkhof heeft sinds een jaar of tien regelmatig as pirant-agenten onder zijn hoe de. Tijdens de driejarige oplei ding gaan de studenten afwisse lend drie maanden naar school en werken zij drie maanden bij het korps waar ze zijn aangeno men. Tijdens de drie maanden praktijkwerk moeten ze erva ring opdoen met de theorie die Omleidingen voor Nieuwe Haven ZIERIKZEE - In verband met de herinrichting wordt de Nieuwe Haven in Zierikzee vanaf maandag 7 november in delen voor alle verkeer afgesloten. De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft, vanwege het belang van de straat als ontsluitingsroute, in overleg met de politie een omlei dingsplan opgesteld. Hoewel diverse alternatieven zijn afgewogen, gaan de werkzaamheden desalniettemin toch gepaard met offers. Zo is de binnenstad gedurende het werk onbereikbaar voor vrachtwagens langer dan acht meter. Ook zal er een algeheel parkeerverbod worden ingesteld in onder meer Ravestraat en Sint Domusstraat. De herinrichting gaat en kele maanden in beslag nemen. Tussentijds wordt steeds gekeken of maatregelen moeten worden aangevuld dan- wel bijgesteld. Wethouders op zijspoor gezet SLUIS - Het bestuur en de kiescommissie van het CDA in de gemeente Sluis zeggen het vertrouwen in CDA-wethou ders R. Leentfaar en L. Kamphuis op. Ze zijn niet te spre ken over het functioneren van beide bestuurders in de af gelopen regeerperiode. Leentfaar en Kamphuis moeten daarom het veld ruimen. Ze komen niet voor op de eerste zeven plaatsen van de CDA-advieslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, in maart volgend jaar. Partijvoorzitter P. Cammaert en be stuurslid J. Ramondt van het CDA in de gemeente Sluis maakten de advieslijst gisteren bekend. Kamphuis en Leentfaar zijn diep geschokt. „Dit is een dolkstoot in on ze rug die wij niet menen te verdienen." 9e beide wethouders leggen zich niet zonder slag of stoot neer bij het besluit van het bestuur en de kiescom missie. Ze sturen alle CD A-leden een brief met de oproep een 'eerlijk oordeel over ons ie vellen op de ledenvergade ring'. „Als de leden hetzelfde denken als het bestuur, zul len wij vanzelfsprekend en zonder rancune het veld rui men." Leentfaar wordt door zowel het bestuur als door de kiescommissie een gebrek aan communicatie met de fractie verweten. Van Kamphuis werd in zijn eerste be stuursperiode meer verwacht. De leden kunnen alsnog be sluiten Leentfaar en Kamphuis op de verkiezingslijst te plaatsen. De ledenvergadering is waarschijnlijk eind no vember. Boete voor bezit van xtc-pillen MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wolt- ring heeft gisteren een dertigjarige inwoner van Middel burg voor bezit van xtc-pillen tot 360 euro boete veroor deeld. De synthetische drugs werden op 20 februari van dit jaar in het huis van de Middelburgse verdachte gevon den. foto Dirk-Jan Gjeltema bestuur. In de bewaard gebleven boeken zijn daar heel wat sporen van terug te vin den. Bij dit archief is ook een collectie fami liefoto's gevoegd. Deze foto's zijn via de computer te bekijken. De presentatie in het gemeentearchief bevat onder meer een kaartboekje uit 1793. Ook is er een schets van een kalf, zoals die ge maakt werden voor de invoering van oor merken om de koeien te identificeren. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol tri ng heeft gisteren een dertigja rige inwoner van Vlissingen voor het weigeren van de blaas test veroordeeld tot negen maan den rijontzegging en 460 euro boete. De man kampt met een alcohol verslaving en is al eerder veroor deeld voor alcoholmisdrijven. De Vlissinger werd 6 februarti in Middelburg op zijn snorfiets aangehouden, maar weigerde mee te doen aan het ademonder- zoek. (Advertentie) ze net hebben bestudeerd. Ook moeten er dan verschillende praktijkexamens worden afge legd. „Het is hartstikke leuk om met een stel van die jonge gasten op pad te gaan", vertelt Kerkhof. „En het houdt je scherp. Zij moe ten namelijk precies volgens het boekje werken, want anders zak ken ze straks voor hun exa mens." Laatst nog is hij met zes stu denten op alcoholcontrole ge weest. „Je slaagt pas voor dat onderdeel als je drie proces-ver balen kunt overleggen", vertelt Kerkhof. „We moesten er in to taal dus achttien hebben. En dat viel nog niet mee. Ik geloof dat we in totaal vierduizend au tomobilisten hebben laten bla zen." het alfabet van Zeeland WeGeNeR dagbladen zeeuwse almanak Agent in opleiding C. de Nooijer deelt een bekeuring uit. foto Willem Mieras Ook in de pluimveeivereld is de drastische otyislag in het weer niet onopgemerkt geble ven. Het fraaie, bijna zomer- achtige herfstweer is in één klap veranderd in de kille nat tigheid die - hoe onaange naam ook - nu eenmaal bij dit jaargetijde hoort. Zegt de ene hobbykip verge noegd tegen de andere: „Die ophokplicht voor ons soort pluimvee komt niks te vroeg." 80% van de mensen die werk zoeken in de logistiek zoekt een nieuwe baan tussen de personéelsadvertenties in de PZC JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de logistiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31