Ziekenhuizen moeten bezuinigen ixpo PZC Parkeergarage wordt elegante kolos Kip 17 rsoneel nog een maand in onzekerheid over banenverlies «warmings Ideurloo zeeuwse almanak Ook in de pluimveewereld is de drastische omslag in het weer niet onopgemerkt geble ven. Het fraaie, bijna zomer- achtige herfstiveer is in één klap veranderd in de kille nat tigheid die - hoe onaange naam ook - nu eenmaal bij dit jaargetijde hoort. Zegt de ene hobbykip verge noegd tegen de andere: „Die ophokplicht voor ons soort pluimvee komt niks te vroeg. 13-315649 Kctie®pzc.n! AA Goes Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. dag 25 oktober 2005 White Sox aan de leiding in de World Series Dominee geschorst wegens incest ASSEN - Een 52-jarige predikant van de vrijgemaakt ge reformeerde kerk Assen-Mardijk die van 1983 tot 1988 in Goes heeft gestaan, is geschorst wegens incest. De man heeft tegenover de kerkenraad van zijn gemeente bekend dat hij gedurende tien jaar, van 1983 tot 1993, één van zijn zoons seksueel heeft misbruikt. De kerkenraad heeft de gemeenteleden in Assen-Mardijk donderdag op de hoogte gesteld van de bekentenis. Gisteren is wereldkun dig gemaakt dat de predikant voor drie maanden is ge schorst. „Wij wilden openheid geven", verklaarde woordvoerder J. I-Iaaksema namens de kerkenraad van de gemeente As sen-Mardijk. De komende drie maanden zal door de vrij gemaakt gereformeerde kerk een officieel onderzoek plaatsvinden. De verwachting is dat de predikant uit zijn ambt wordt gezet. Er is nog geen aangifte tegen de man gedaan bij justitie. Haaksema: „Dat is ook niet aan ons, maar aan zijn inmiddels volwassen zoon." Sloop stationsgebouw mag RILLAND - De gemeente Reimerswaal heeft een vergun ning verleend voor de sloop van het stationsgebouw in Ril land. Daarvan wordt deze week melding gemaakt in het Reimerswaalse informatieblad. Daarin stond vorige week nog de sloopaanvraag die de NS heeft ingediend. Het spoorwegbedrijf gebruikt het pand niet meer en kan ook geen koper of huurder vinden. De fractie van de ChristenUnie stelde schriftelijke wagen aan het college, omdat ze het zonde vindt dat het gebouw tje wordt gesloopt. De gemeente zou moeten proberen er een andere bestem ming voor te vinden. Het lijkt een vergeefse poging, want de vergunning is dus al verleend. Begraafplaats op plek werkplaats KRABBENDIJKE - De werkplaats van gemeentewerken aan de Dorpsstraat in Krabbendijke wordt op termijn ver plaatst om ruimte te maken voor de uitbreiding van de aangrenzende begraafplaats. Dat blijkt uit de eerste wijziging van het bestemmings plan bebouwde kom Krabbendijke, die momenteel ter in zage ligt. In het verleden was er sprake van dat die uit breiding zou plaatsvinden op het zogeheten halve maan tje, een stuk groen naast het gravenhof, maar daar is nu kennelijk geen sprake meer van. Het is nog niet duidelijk waar de werkplaats van gemeentehuizen naartoe wordt verplaatst. Pleidooi voor vaste brug over vest GOES - De gemeente Goes moet zo snel mogelijk een vas te fiets- en voetgangersbrug over de westvest in Goes aan leggen. Verschillende fractiewoordvoerders in de commissie grondgebied gaven dat gisteren aan in hun reactie op de stedebouwkundige visie voor Goes-West. Het college van burgemeester en wethouders had het idee een tijdelijke brug, bijvoorbeeld met pontons, over de westvest te leggen, zodat publiek dat straks de auto neer zet op het tijdelijke parkeerterrein aan de Rommerswa- lestraat makkelijk de binnenstad kan bereiken. Op de ka vel van de gesloopte laboratoriumschool worden vervan gende parkeerruimte gecreëerd voor de plaatsen die tij dens de bouw van de parkeergarage op het Bleekveld en Kolveniershof vervallen. De commissie vindt het echter onzin twee keer geld uit te geven voor een brug. Ze wil liever direct investeren in een permanente brug. het alfabet van Zeeland WeGGNGR dagbladen jiiriia Sondervan j.DcOosterschcldezieken- 9 in Goes en Zierikzee moe tenen minder uitgeven, isrkomt het ziekenhuis an- ili miljoen euro tekort. 2(106 wil het ziekenhuis jverlies draaien. Dat kost imaar onzeker is nog of «gen ontslagen vallen. isrdt over drie weken dui- jjjs het herstelplan is uit- g! .We hadden dit graag enkele jaren verdeeld", ce voorzitter van de raad gtuur H. Simons. Die tijd set. omdat het ziekenhuis (07 fuseert met Ziekenhuis •eren. ..We willen die fusie met een tekort, maar de mist gebruiken voor nieu- •ekenhuis telt 1500 werkne- in 890 arbeidsplaatsen, natal neemt af. „We kijken voor mensen plaats is bij eige ziekenhuizen", zegt di- srO Bouhuvs. iae komt niet in het ge- stelt de directie. Walche- eigeren van lastest bestraft DELBURG - De Middel- ppolitierechter heeft giste- sn 30-jarige Vlissinger het weigeren van de blaas- aoordeeld tot negen maan- njontzegging en 460 euro De man kampt met een al- iverslaving en is al eerder Dtdeekl voor alcoholmisdrij- De Vlissinger werd p 6 fe- uti in Middelburg op zijn fiets aangehouden. rnemuidenaar ivond door ctorband ren voorziet voor dit jaar even eens een tekort, maar beschikt over ruimere reserves. Het herstelplan vraagt veel van het personeel, zegt Bouhuys. Kleine ziekenhuisafdelingen worden samengevoegd met een eenduidige werkwijze en aanstu ring. Een van de acht operatie kamers sluit. Afwisselend is dat één van de zes ok's in Goes of één van de twee in Zierikzee. Door de overige ok-ruimte beter te benutten, blijft het aantal in grepen op peil. Een aantal van de driehonderd verpleegkundi genplaatsen wordt ingevuld door mensen zonder verpleeg kundig diploma voor eenvoudi ge handelingen, zoals het aanrei ken van steriel materiaal in de operatiekamers. Het ziekenhuis wil dat meer verpleegkundigen zich specialiseren om werk van artsen, zoals patiëntencontacten en eenvoudige medische hande lingen, over te nemen. Afgelopen zomer werd de net aangetreden raad van bestuur duidelijk dat het ziekenhuis af stevende op een tekort van drie tot vier miljoen euro. Dat had de reserves van de Oosterschel- deziekenhuizen doen slinken tot drie ton; onaanvaardbaar wei nig, stelt directeur O. Bouhuys. De bestuurscrisis bij het zieken huis in de afgelopen jaren ging ten koste van goed beheer. „Er is de afgelopen jaren veel te wei nig opgelet", zegt hij. „Maar het ziekenhuis is in feite een goed bedrijf. Daarom willen banken en zorgverzekeraars blijven mee denken." Het ziekenhuis sloot vorig jaar al af met een verlies van 670.000 euro, het jaar daarvoor leed het 728.000 euro verlies. De begro ting voor 2005 bleek 'veel te opti mistisch geraamd', stelt Simons. Het ontbreken van voldoende cijfers over de bedrijfsvoering brak het ziekenhuis op meerde re manieren op. Het leidde tot budgetoverschrijdingen, con tracten met leveranciers die voordeliger kunnen en een porte feuille aan financieringen die herzien moet worden. Een kwart tot een derde van de diagnose behandel combinaties (dbc) kreeg het ziekenhuis niet uitbetaald van de verzekeraar omdat goede registratie ont brak, illustreert Bouhuys. Dat is in een paar maanden terugge bracht tot 1,9 procent oninbare dbc's. EMUIÜEN - Een man uit iniuiden is gistermiddag I vijf uur gewond geraakt dat een tractorband op hem gevallen. man wilde de band op de igmoerweg op een hef- rollen. ledelijk viel de ongeveer mderd kilo zware band ij om. Twee ambulances i brandweer werden inge leid. in werd met letsel aan be- ischouder, en mogelijk in- lüg letsel per ambulance ebraeht naar het zieken- nVlissmgen. beidsinspectie stelt een on skin. I Advertentie De gevehvand van supermarkt Albert Heijn wordt als het ware doorgetrokken in de parkeergarage. De entree van de Kolveniershof (straks Kolveniersplein) wordt veel smal ler. s) nieuwste generatie ketels I en radiatoren, de slimste Wssingen en besparingen de zonnigste rendementen [Jn drie gezellige dagen. welkom voor jong en oud! Wtte/f het juiste klimaat -5 november ig 3/11 van 10.00-21.00 uur F? 4/11 van 10 00-21 00 uur |g5/ll van 10 00-17 00 uur INSTALLATIEBEDRIJF *915.Schuddebeurs, ©0111 4162 55 .ideurloo.nl door Frank Balkenende GOES - Het gebouw van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) aan de Kolveniershof gaat waarschijnlijk kort na de jaarwisseling tegen de vlakte. Het maakt plaats voor een 530 plaatsen tellende parkeergara ge. Wethouder C. Linssen (CDA, binnenstad) verwacht dat de bouw daarvan in het voorjaar kan beginnen. Linssen liet dat gisteren weten in de commissie grondgebied. Omdat een bouwblok voor het wooncomplex De Ganzestaete en elektronicawinkel It's is ge schrapt, verwacht hij weinig be zwaren tegen de ruimtelijke pro cedures die nog volgen. „Het ri sico van vertragingen is kleiner geworden." Het project is al een half jaar vertraagd door een langdurige zoektocht naar alternatieve par keerplaatsen die nodig zijn tij dens de bouw van de garage. Winkeliers aan de Kolveniers hof en aansluitende winkelstra ten eisten minimaal honderd ver vangende plaatsen voor de vak- (Advertentie) van dereepe Computerimpressie van de parkeergarage aan het Goese Bleekveld. In vorm en hoogte wordt rekening gehouden met theater De Mythe. De parkeergarage krijgt een schil met woningen. ken die op Bleekveld en Kolve niershof vervallen. De gemeente heeft inmiddels ruimte voor 150 auto's gevon den op de kavel van de gesloop te laboratoriumschool in Goes-West en door behoud van tientallen plaatsen op het Bleek veld zelf. De commissie kreeg gisteren de laatste plaatjes te zien van de parkeergarage. Drie partijen hebben zich over het ontwerp ge bogen; architectenbureau Rot huizen Van Doorn 't Hooft, de Grontmij en de gemeente zelf. Theater De Mythe blijft het do- mi nantste gebouw op het Bleek veld. Het ontwerp voor de par keergarage zorgt ervoor dat de schouwburg met zijn ronde to neeltoren niet wordt wegge drukt, benadrukte architect B. Westenburger. Om die reden worden de hoeken aan de noord zijde in rustig grijs gehouden. Ook qua hoogte en lijnvoering sluit het complex aan bij het theater. Het topdek, dat wordt opengelaten, is een meter hoger dan De Mythe. Voor dat meter- tje is een wand verantwoorde lijk, die zorgt dat auto's uit het zicht blijven en dat het motorge ronk binnen de perken blijft. De rond de tien miljoen euro kostende parkeergarage krijgt aan de oostkant en de zuidkant vanaf de eerste verdieping een drie bouwlagen hoge schil met 36 appartementen, zowel huur als koop. Marsaki, de projectont wikkelaar van onder meer de Re gionale Woningbouwvereniging Samenwerking (RWS) neemt dat onderdeel voor zijn reke ning. Er is voor gekozen de par keergarage in te pakken met wo ningen om te voorkomen dat er een lelijke kolos ontstaat. Baksteen De wand met de appartementen wordt in rode baksteen uitge voerd en springt iets uit de ge vel. Omdat de woningen breed en ondiep moeten zijn, is voor el ke zes woningen een trappen huis nodig. De appartementen op de hoeken krijgen loggia's, de andere een Frans balkon. Westenburger verwacht niet dat toekomstige bewoners hinder ondervinden van autolawaai in de parkeergarage. De achter kant van de woningen krijgt een dubbele wand, die zowel ge- luids- als warmte-isolerend werkt. De begane grond wordt aan de oost- en zuidzijde van glas en is bestemd voor commerciële ruim tes. De glazen plint loopt over in twee glazen trappenhuizen. Uit gangspunt is de parkeergarage licht en dus veilig te houden. Daarom kennen de etages (vier bovengronds en één onder het maaiveld) geen dragende kolom men en geen betonbalken in het plafond. Daarnaast is de westzij de deels open, zodat zonlicht de garage in kan. Ook met de lich tinval van het GGD-gebouw, dat half wordt omringd door de parkeergarage, is rekening ge houden. De toplaag springt aan de westkant om die reden in. De entree van de parkeergarage komt aan de Westwal. Daar be vinden zich commerciële ruim tes. Optisch worden de gevel- wanden van supermarkt Albert Heijn en het GGD-gebouw door getrokken. De ingang naar de Kolveniershof wordt smaller. Het project De Jonge Stad, zo als de gemeente de herinrich ting van Bleekveld en Kolve niershof noemt, behelst ook de bouw van vier atelierwoningen aan de noordzijde van het Bleek veld en een complex op de kavel Rijk, waar nu een privéparkeer- terrein is. Daar komen winkels op de begane grond en erboven twee woningen. Dit deel wordt ontwikkeld door projectontwik kelaar De Schanse. De parkeer garage is een gezamenlijk pro ject van de voormalig directeur van Loostad BV, die het plan heeft 'meegenomen', en de ge meente Goes. De pleinen worden straks auto vrij. maar bieden wel 225 par keerplaatsen voor fietsers. In de parkeergarage komt een be waakte stalling die plaats biedt aan 75 fietsen. Optisch ontstaan twee gescheiden pleinen, die door een smalle straat met el kaar verbonden blijven. De ge meente hoopt dat, mede door ho reca inclusief terras in het voor malige gemeentearchief, het plein een gebied wordt om aan genaam te verpozen. (Advertentie) 80% van de mensen die werk zoeken in de logistiek zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in W de PZC JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de logistiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25