Streber geeft nog even alles PZC ANWB-leden: stapt u nu over, dan betaalt u pas vanaf januari. Aanmeldbon Route Mobiel 16 Bel gratis 0800-0504, ga naar www.routemobiel.nl of vul de aanmeldbon hiernaast in. Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. dinsdag 25 oktober 2005 Schaatsploegen Jochem Uytdehaage werkt keihard voor zijn laatste Winterspelen Davenport is weer de nummer één TVM: Jochem Uytdehaage, Carl Verheijen, Sven Kramer. Ireen Wüst, Renate Groerxewold, Tom Prinsen, Beorn Nijenhuis, Ger ard van Velde, Yuri Solinger, Alexander Oltrop, Jacques de Koning. Coaches: Gerard Kemkers en Kosta PoMvets. PostcodeLoterij: Mark Tuitert, Gianni Romme, Erben Wenne- mars, Marianne Timmer, Annet te Gerritsen, Wieteke Cramer, Rhian Ket, Sicco Janmaat, Si mon Kuipers. Coaches: Jac Orie, Floor van Leeuwen en Jakko Jan Leeuwangh. Team Telfort: Bob de Jong, Gretha Smit, Jan Bos, Ste fan Groothuis, Remco Olde Heu vel. Coaches: Ingrid Paul en John Halfweeg, VPZ: Barbara de Loor, Remmelt Eldering, Rutger Elsinga. Jorien Voorhuis, Dennis van der Gun, Erwin ten Hove, Arnaud Vene- ma. Coach: Sijtje van der Lende. Team TNT Angenent: Henk An- genent, Joost Juffermans, Mar- tijn van Es. Coach: Gauke Nijholt. DSB: Jenita Huizebosch-Smit, Mariska Huisman, Moniek Kleis- man, Otto van der Pol. Coach: Jan-Wiebe Last. Team Sitel: Rintje Ritsma. Coach: Jillert Anema. KNSB Opleidingsploeg: Willeke van Benthem, Margot Boer, Tes sa van Dijk, Sanne van der Star, Michael Katee, Arjen van der Kieft, Jurre Trouw, Frank Vreugdenhil. Coach: Jan van Veen, Schaatskalender Schaatskalender 2005-2006 31 okt-2 november: kwalificatie WB (Heerenveen). 12-13 novem ber: WB allround (Calgary). 18-20 november: WB alle afstanden (Salt Lake). 26-27 november: WB sprint (Milwaukee). 3-4 december: WB al lround (Heerenveen). 9-11 decem ber: WB alle afstanden (Turijn). 17-18 december: WB sprint (In zeil). 27-30 december: Olympisch Icwalificatietoernooi/NK afstan den. 7-8 januari: NK sprint (As sen). 13-15 januari: EK allround (Hamar). 21-22 januari: WK sprint (Heerenveen). 28-29 januari: NK allround (Utrecht). 28-29 januari: WB sprint (Collalho). 10-26 februa ri: Olympische Winterspelen (Tu rijn). 3-5 maart: WB finale (Heeren veen). 18-19 maart: WK allround (Canada). door Tim Senden INZELL - Op het moment dat Jochem Uytdehaage (29) na een zware training de schaatsbaan van Inzeil verlaat, verschijnt de zon achter de toppen van de Fal- kenstein. Ideale omstandighe den om de fiets langs de ijsbaan te zetten en de cooling down bui ten op de rollerbank te doen. het gezicht bruinend aan de Zuid-Duitse zonnestralen. Vier jaar terug vertoefde de Bla- ricummer nog in de anonimiteit, nu is hij zelfs in oktober een veelgevraagde gesprekspartner. Tijdens het trainingskamp wil hij best een interview geven, maar dan gecombineerd met het uitrijden. Want zelfs weken voor de start van het seizoen wil de TVM-schaatser elk uur opti maal benutten. Het tekent de manier waarop de tweevoudig olympisch kam pioen zijn sport beoefent. Over elke handeling is nagedacht. Iedere training, fietstocht én pauze heeft een reden. Want hard schaatsen doet Uytde haage niet vanzelf. „Ik ben geen natuurtalent", zegt hij. „Ik moet hard werken en er veel voor la ten." In 2002 werd hij daarvoor ruim beloond. Als lid van de KNSB- kernploeg greep hij in Salt Lake City tweemaal de hoofdprijs. Naast het goud op de vijf en tien kilometer veroverde hij ook nog zilver op de 1500 meter, De trots van schaatsminnend Utrecht werd BN'er, schaarde zich in het rijtje olympische helden en tekende een lucratief contract bij TVM. „In die vier jaar is er veel ge beurd. Ikzelf ben veranderd, maar ik denk ook dat de buiten wacht anders is gaan denken over Jochem Uytdehaage. Toen ik in 2001 in een café een glas te ruggaf omdat het vies was, kreeg ik gewoon een nieuwe. Wanneer ik dat nu doe, hoor je achter je rug dat je die arrogan te Uytdehaage bent. Mensen hebben een vooroordeel." De ex-allroundwereldkampioen weet dat hij bevoorrecht is. Maar af en toe valt hem het le ven als topspoxter zwaar. Vrien din, familie en vrienden komen op de tweede plaats. „Eigenlijk ben ik twee pex-sonen. De mens Uytdehaage wil iedereen te vriend houden. De spoi'ter Uyt dehaage kan dat gewoon niet, Hij kijkt daarom uit naar het moment dat schaatsen nog slechts een hobby is. Praten over stoppen wil hij nog niet, maar duidelijk is dat hij in fe bruari voor de laatste keer deel neemt aan de Olympische Win terspelen. „Ik mis het sociale le ven, kan zelfs snakken naar de meest basale zaken. Zoals? Nou, de tuin bijhouden. Nee, één ding weet ik zeker. Dit ga ik niet nog eens vier jaar volhouden." Ontspannen Juist dat besef maakt hem gedre- vener dan ooit. Uytdehaage weet dat hij in Turijn z'n laatste Spelen meemaakt. Nog één keer zet hij alles opzij voor 't hoog ste: Olympisch goud. Zijn fantas tische pi'estaties in Salt Lake Ci ty lijken moeilijk te overtreffen, Al was 't maar omdat de aan loop nooit hetzelfde zal zijn. „Toen ik bij het olympisch kwa lificatietoernooi in Heerenveen de vijf kilometer won, had ik het mooiste al bereikt, het was feest. Ik kon de wereld aan." Eenmaal op de Olympic Oval stond hij ontspannen op het ijs. „Ik had niets te verliezen. Alles wat ik meepakte, was mooi." Nu zijn de verwachtingen ho ger. TVM-directeur Arjen Bos wil dat zijn ploeg met drie me dailles terugkeert uit Italië. Het zou een tegenvaller zijn als Uyt dehaage, die zichzelf als streber omschrijft, niet zeker één plak wint. „Salt Lake kan ik moeilijk overtreffen. Maar hopelijk kan ik mezelf weer verbazen." Eén fout zal hij niet meer maken. Na zijn zegetocht in 2002 onttrok hij zich aan de festiviteiten en concentreerde zich op het WK allround. Als Uytdehaage in Tu rijn een medaille wint, pakt hij dat anders aan. „Ik ben als een monnik doorgegaan. Een dag na de tien kilometer reed ik rond jes op de gestripte Oval. De schaatsbaan was kaal, alsof de droom al voorbij was. Had ik niet moeten doen. Mocht ik op de Spelen weer een plak win nen, dan moet ik toch even de bloemetjes buitenzetten." ANP Schaatser Jochem Uytdehaage vierde na het behalen van zijn medailles op de Winterspelen in Salt Lake City geen feest, maar is vastbeslo ten dat wel te doen als hij in Turijn weer succesvol is. foto Vincent Jannink/ANP SINT PETERSBURG - Lindsay Davenport heeft denum mer-één-positie op de wereldranglijst heroverd. De Anxe" rikaanse tennisster steeg door haar zege in Zürich vandè derde naar de eerste plek. Lijstaanvoerster Maria Sjaraoo va zakte naar de derde plek. Davenport heeft nu 4820pun ten. De Belgische Kim Clijsters is tweede (4467) voorSia x-apova (4419), Michaëlla Krajicek blijft 68e. ANP Vierhouten gaat naar Skil-Shimano NIJVERDAL - Aart Viex'houten rijdt volgend s voor de Skil-Shimano-ploeg. De 35-jarige wielrenner,"bi de Belgische ploeg Davitamon-Lotto overbodig, tekende to een contract voor een jaar. Ook mountainbiker Maarten Tjallingii (27) krijgt bij Skil-Shimano de kans zich tot wegrenner te ontwikkelen. Vierhouten is aangetrokkei als kopman voor de klassieke eendagwedstrijden. ANP Krijnsen wordt coach Jong Oranje WOERDEN - De Nederlandse volleybalbond NeVoBo ét heeft Appie Krijnsen benoemd als coach van de volleybal- loi sters van Jong Oranje. Jean Pierre Staelens, vader vanin ternationals Kim en Chaïne, zal hem assisteren. Krijnsen heeft vele jaren ex*varing als clubtx-ainer in bin nen- en buitenland. Hij werd in Nedexiand met WC twee keer landskampioen bij de vrouwen. Sinds vorig is hij technisch leider van de mannen van eredivisiomst én DOC Stap Orion. ANP Van Gemerden gaat door in Seoul SEOUL - Melle van Gemerden heeft de tweede ronde ve het Challengertoernooi in Seoul bereikt. De Nederlandse tennisser ontdeed zich in drie sets van de Zweed BjomRe- hnquist: 6-4, 6-7 en 7-5. Van Gemerden speelt in de vol gende ronde tegen de Zuid-Koreaan Jun. ANP Hijgenaar blijft langer bij Therme DALEN - Yvonne Hijgenaar heeft haar contract bij wie lerploeg Therme Skincare met een jaar vei'lengd tot eind jii 2006. De baanwielrenster, die op het laatste WK in Los i* Angeles brons won op de keirin en 500 meter, gebruikt de wegwedstrijden als voorbereiding op het nieuwe baansei- pji zoen. Ook Nathalie van Katwijk en Irene van den Broek tekenden een nieuwe verbintenis bij de ploeg. ANP Mauresmo meldt zich af voor Linz LINZ - Tennisster Amelie Mauresmo heeft zich t< trokken uit het toernooi in Linz dat gisteren is begonnen, a De Frangaise heeft besloten een rustpauze in te lassen Zl fe wil zich opladen voor de Masters in november, het toernooi met de beste tennissters van het jaar. ANP/AF? WK kunstrijden 2008 in Göteborg PARIJS - De internationale schaatsbond ISU heeft helja WK kunsti'ijden in 2008 aan Göteborg toegewezen. Hel an evenement is van 17 tot en met'23 maart. Het EK in 20Mp: is van 21 tot en met 27 januari in Zagreb. ANP/AFP De Consumentenbond is heel tevreden, et als de consumenten 90% van onze klanten is (zeer) tevreden, net als de Consumentenbond. Als u lid bent van de ANWB, zit u vanaf 15 november weer voor een jaar vast aan uw dure Wegenwacht-abonnement. Tenzij u zich vóór 15 november aanmeldt bij Route Mobiel. Wij verzorgen dan gratis uw opzegging bij de ANWB en u bent per 1 januari bij ons verzekerd voor pechhulp. U betaalt dus nooit dubbel. Ji Ja, ik meld mij aan bij Route Mobiel. Verzeker mij voor: Q Pechhulp Nederland voor 50,- per jaar. Pechhulp Nederland Pechhulp Buitenland samen voor 75,- per jaar. G Pechhulp Nederland Pechhulp Buitenland Buitenland Caravan/Aanhangwagen samen voor€ 82,50 per jaar Voorletters Tussenvoegsel(s) M V Achternaam Straat Huisnr. Postcode Telefoon Geboortedatum Automerk Autotype Bouwjaar* Kenteken O Verzeker ook mijn tweede auto mee voor slechts 40,- per jaar. Voor tweede auto's van 12 jaar en ouder is de premie slechts 75,- Automerk Autotype Bouwjaar* Plaats Mobiel E-mail Autotype Naam op kentekenbewijs Kenteken Naam op kentekenbewijs O Ik ben lid van de ANWB en machtig Route Mobiel mijn lidmaatschap bij de ANWB per 1 januari 2006 op te zeggen. Zodra mijn ANWB-lidmaatschap wordt opgezegd, eindigen automatisch, conform de voorwaarden van de ANWB, ook mijn eventueel afgesloten Wegenwacht-abonnement (Basis, Totaal of Partner service), IRK (Plus) en het Kampeerauto- en Aanhangwagensupplement. Zo ben ik per 1 januari 2006 verzekerd van Pechhulp bil Route Mobiel. O Ik machtig Route Mobiel (tot wederopzegging) om de premie van mijn bank-/girorekening af te schrijven. 'Alleen geldig vi Datum Handtekening :o's in particulier gebruik. Auto's die 12 jaar en ouder zijn kunnen alleen als tweede auto worden aangemeld vi r Pechhulp Nederland. Stuur deze antwoordkaart in een envelop naar Route Mobiel, Antwoordnummer 1357,1300 VE ALMERE. Een postzegel is niet nodig. Bij de aanvraag van een financiële dienst worden de persoonsgegevens en eventuele andere gegevens gevraagd. Deze worden door Route Mobiel danwel Proteq. resp. een andere tot SNS REAAL Groep behorende rechtspersoon, verwerkt ten behoeve van het aangaan en uitvoeren van overeenkomsten terzake financiële diensten en het beheren van de daar uit voortvloeiende relaties, met inbegrip van de voorkoming en bestrijding van fraude en het uitvoeren van activiteiten gericht op de vergroting van het klantenbestand. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16