pzc rerneuzen speels naar bekerzege Breskens is blij met puntje iterk optreden an driebanders toyal/De Parel ioossen komt tekort egen sterke Belg De Schelde sneuvelt in bekertoernooi Slot veldcompetitie korfballers matig 'rainer Lekaj beschouwt duel met Hulsterloo als oefenpartij (3-0) maandag 24 oktober 2005 z21 jorAectorDooms ^W-NAMEN - Het zou een gevoel moeten geven: sco- ilcgen je vorige club. Jan Bos- d trof gisteren doel namens geuzen in de bekerwedstrijd j(n Hulsterloo, maar het doel- al gaf hem weinig vreugde. middenvelder van Terneu- 3 bleef na de wedstrijd (met gewonnen door Temeuzen) jast nuchter. „Het is altijd ,X maar ik zit meer met die e foute passes in mijn Bosman lijkt voor een trai- de ideale voetballer. Hij er. zijn taken uit, is gedreven Hoorei leergierig. „Ik leer van Retraining en wedstrijd." Bos- is ook nog op veel plaatsen tbaar Zijn voorkeur gaat flpmin uit naar het midden- ji tiet veld dat hem zo eigen is :te hij gisteren een gretige jut Bosman was de aanja- oij Temeuzen, dat voor het Age niet echt kon overtui- Daarvoor speelde de ploeg mat en ongeïnspireerd. ■jner Ardian Lekaj wist wel „Temeuzen heeft alles te dtezen tegen een tegenstan- diedrie klassen lager speelt, .jtief is dat we hebben gewon- Natuurlijk hebben we niet id gespeeld en kansen laten een, maar ik beschouw het be- ïduel als een nuttige oefen- (dstrijd. Ik heb spelers kun st sparen en andere spelers, eniet altijd in de basis staan, sesteld." «pleet si belangrijker vond de Ter- saen-tramer dat hij volgende eek in competitieverband (uit i'RKDVC) over een complete actie kan beschikken. Dan (ook routinier Mike But weer ade partij zijn. ijk in het kamp van Hulsterloo iaste tevredenheid. „De ploeg rit vrijuit gespeeld, we heb- nons niet ingegraven", vond niner Paul de Kort. „Je kan ho- nop een stunt, maar de reali- it is dat Temeuzen altijd zal winnen. Dat is gezien het klasse- verschil geen schande." Hulsterloo ging onbevangen van start en deelde in de eerste mi nuut via een inzet van Daan van Damme al een waarschuwing uit. „We hebben voor rust zeker drie kansen gehad", zei De Kort later. Terneuzen was technisch vaardiger, maar het tempo was niet hoog genoeg. Lekaj was voor het thuispubliek zo vriendelijk geweest om Chris- tof Praet, Hans van Damme en Jan Bosman, drie ex-spelers van Hulsterloo, in de basis te laten beginnen. Praet vormde samen met Jorden Takidinne en Daryl Rawidjan de aanval. Maik de Wolf en Dennis de Kraker speel den in het centium van de verde diging. Terneuzen speelde met drie ver dedigers. Remco van Leeuwen vulde de rechterkant in. De aan voerder zorgde voor de aanvoer naar de spitsen, terwijl Bosman met zijn loopvermogen moeilijk af te stoppen was. Dat leidde aanvankelijk niet tot kansen. Al leen een afstandsschot van Fer- co van der Hooft en een kop- Redding Verlies voor Scheldesport kans voor Praet brachten de thuisclub in de problemen. Halverwege kwam Terneuzen op voorsprong. Bosman zette een een-tweetje op met Praet, waarna de middenvelder vrij voor Hulsterloo-doelman Jelle van Damme geen fout maakte: 0-1. Assistentscheidsrechter Peter Bleyenberg vlagde voor buiten spel, maar scheidsrechter Badal Chawdhari keurde de treffer goed. Temeuzen-aanvaller Hpns van Damme schudt een tegenstander van zich af in de bekerwedstrijd tegen Hulsterloo. foto Camile Schelstraete Terneuzen was meer in balbezit, maar wist zich geen kansen te creëren. Aan de andere kant dwong Kenneth Mangnus de Terneuzense doelman Dennis Wondergem tot een redding. De wedstrijd was vlak na rust ge speeld. In de eerste minuut schoot Takidinne uit een voor zet van Rawidjan, die later ge blesseerd uitviel, Temeuzen naar 2-0. Praet (paal). Ramazan Kesik- bas, Rawidjan en Takidinne kre gen daarna nog kansen om de voorsprong tegen het moegestre den Hulsterloo op te voeren, maar ze faalden. Alleen De Wolf, die steeds beter ging spe len, bepaalde met een fraaie kop stoot de 3-0-eindstand. Hulsterloo-Terneuzen 0-3 (0-1). 24. Jan Bosman 0-1, 46. Jorden Takidinne 0-2, 66. Maik de Wolf 0-3. Scheidsrechter R. Badal Chawdhan (Eindhoven). Aantal toeschouwers: 200. Hulsterloo: Jelle van Damme; Tommy Bleyenberg, Dennis Mangnus, Michiel de Burchgrae- ve, Marc van Hecke; Alexander Praet (80. Remi van Itegem), Marco Ottjes (70. Dominique de Wilde), Kenneth Mangnus, Joeri Verley (40. Sylvester Sturm); Da ve de Booy, Daan van Damme. Terneuzen: Dennis Wondergem; Maik de Wolf, Dennis de Kra ker, Ferco van der Hooft; Remco van Leeuwen, Jan Bosman, Ra mazan Kesikbas (60. Erik Jan Naudts), Hans van Damme (60. Jules Bazelier); Daryl Rawidjan (68. Niels Burm), Jorden Taki dinne, Christoph Praet. TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport speel den zaterdag in Den Bosch een goede wedstrijd tegen EBBC 3, maar konden een 86-78-nederlaag tegen de kop loper van de overgangsklasse niet voorkomen. „We speel den onze beste wedstrijd van de competitie", zei de Ter neuzense coach Vladimir Dielemans niettemin. Scheldesport speelde een sterke eerste helft. Martin van Ham viel in die fase uitstekend in door enkele driepun ters op rij te scoren. De 51-37 stand bij de rust in het voor deel van de Terneuzenaren was volkomen terecht. Na rust stortte de ploeg in elkaar. Vooral in de derde pe riode profiteerde EBBC van slordigheden bij Schelde sport. De achterstand van veertien punten werd door de thuisclub omgezet in een 63-61-voorsprong. Scheldesport herstelde zich nog wel van de inzinking. Bij een 75-74-stand was nog veel mogelijk. De Zeeuws-Vlamin gen kregen daarna een domper te verwerken toen de ge broeders Joeri en Maurits van Aalst met vijf persoonlijke fouten naar de kant moesten. Daardoor verdween het sco rend vermogen uit de ploeg. Joeri van Aalst was bij Schel desport topscorer met 21 punten. Hoek 2 gelijk in uitwedstrijd HEERJANSDAM - De reserves van hoofdklasser Hoek bleven zaterdag ook in hun zesde wedstrijd van deze com petitie zonder overwinning. In het restant van het eerder dit seizoen vanwege slechte weersomstandigheden gestaakte duel met Heerjansdam 2 kwam de ploeg van trainer Piet de Vries niet verder dan een 1-1-gelijkspel. „Gezien de veldverhoudingen hadden we moeten winnen", zei De Vries na afloop. „We kunnen alleen niet scoren." Na een 0-0-ruststand (de eerste helft duurde niet langer dan 20 minuten) opende Heerjansdam 2 kort na de hervat ting de score. Tien minuten voor tijd maakte Charly Okonedo gelijk. Daarna waren er nog kansen voor Niels Dominicus en Thijs Binnerts, maar stonden de doelman van Heerjansdam èn de paal de winnende treffer in de weg. Knappe zege Tern Boys Dl TERNEUZEN - De Dl-pupillen van Terneuzense Boys hebben de tweede ronde van het bekertoernooi bereikt. De ploeg versloeg topklasser Terneuzen Dl met 4-0. Die stand was bij rust al bereikt. Daniël van Ee (2x), Michel Romeijnsen en Jordy de Kunder scoorden. In de tweede helft vertolkte keeper Dennis Rijnberg van Terneuzense Boys een hoofdrol. Terneuzense Boys is momenteel koplo per in de eerste klasse. Biljarters van 't Steen aan kop TERNEUZEN - De biljartveteranen van 't Steen gaan aan kop in de competitie van de kanaalzone. In de wed strijd tegen De Lovenhoek haalde de leider 276 carambo les in 296 beurten, 47 meer dan de tegenstander. Het team van De Veste uit Terneuzen haalde in de achtste ronde van de competitie de meeste caramboles: 454 in 357 beurten, maar op basis van de handicaps zijn deze biljar ters pas terug te vinden op de negende plaats van de rang lijst. 't Steen leidt de dans voor Het Trefpunt, Malper- tuus, Hulst en De Lieve. torWim de Vos KNEUZEN - Hij had er nandenlang naar uitgekeken, iristof Rul wilde de persoonlij- iconfrontatie met Erik Goos- «iwel eens aangaan. Zaterdag wgde atleet uit het Belgische hlbeke zijn zin. toien stonden ze vooraan bij estart van de Appelgaardloop, a wedstrijd over de afstand aeen halve marathon. Goos- bleek na de Kustmarathon niet gereed om de strijd met ilaan te gaan. De Belg won, «ruim verschil zelfs. kik iraf hadden de twee atleten iar al gesproken. „We gok- op een tijd van 1.14", zei i;sen, Rul was zelfs naar Ter szen gekomen om de Appel- üdloop in 1.12 te lopen. „Ik ahetidee dat daarvoor de om- adigheden geschikt waren." :?n slaagden niet in hun op oe eerste tien kilometer kon 'i Goossen nog redelijk in het spoor van Rul blijven, in de tweede omloop kon de Terneuze- naar het hoge tempo niet volhou den. „Ik heb blijkbaar de Kust marathon nog niet goed ver teerd. Dat is de reden van het verval", aldus Goossen. Halverwege de wedstrijd was het verschil tussen de nummers één en twee amper 100 meter, bij de finish was het verschil op gelopen tot meer dan twee minu ten. „Bij de doorkomst na ruim tien kilometer zat ik binnen de 36 minuten. Toen had ik nog hoop dat ik 1.12 zou kunnen, hoewel ik in het tweede deel al tijd iets langzamer loop", zei Rul, die in voorbereiding is op een wedstrijd over 33 kilometer in het Belgische Batice. Rul liep in het tweede deel van de wedstrijd dus wel verder weg bij Goossen, maar 1.12 lukte niet. Hij beëindigde de wed strijd in 1.13.13. Erik Goosen had ruim twee minuten meer no dig: 1.15.34. Bij de vrouwen ging de overwinning naar de Bel gische Andrea Vermote met een goede tweede plaats voor Trees Vermeersch uit Sas van Gent. VAN GENT - Het drieban- :ttam van Royal/De Parel, 'inpoule vijf van de derde di- uitkomt, pakte in de uit strijd bij Veilingzicht 2 uit. De Zeeuws-Vlamin- "onnen met 6-2. o '--elfde poule werd de streek bussen De Stene Brug en '-"dert/de Waard door eerst- :*mdemet 6-2 gewonnen. In yierde divisie behaalde De -iootene Boom in eigen huis -verdienstelijk 4-4-gelijkspel F-n Veilingzicht 3. jHanenstrijd 'mannen van Royal/De Parel Pt® een hoogstaand duel uit "de tegenstander uit Ouden- Jb. Theo Platjouw en Piet Steen maakten er een tita- Johnny de Jaeger (rechts) vecht op het middenveld van Breskens een duel uit in de wedstrijd tegen Moerse Boys. foto Wim Kooyman nenstrijd van, die pas vlak voor het eind in het voordeel van de thuisspeler werd beslist. Mede dankzij een serie van zeven kwam Van Steen tot een fraaie 1.02 als moyenne. Platjouw boog het hoofd met ere, want hij liet 0.941 aantekenen. Eddie van Goethem scoorde er ook lustig op los tegen Mare Re- ijnders en liet een respectabel gemiddelde van 0.833 in de boe ken bijschrijven. De jongelingen Jens van Dam en Mathieu Vle- rick zorgden met goede optre dens dat de punten mee naar Sas van Gent konden. De Geslootene Boom had een klasse lager een zware opdracht tegen Veilingzicht 3. Dankzij Etienne van Damme en Willie van Dorst, die beiden een sterke partij afleverden, werd in eigen huis een gelijkspel afgedwon gen. door Jack Begijn BRESKENS - Het had bloed, zweet en tra nen gekost en er was een stortvloed aan gele kaarten voor nodig. Toch was trainer Marco Groeneveld van Breskens zichtbaar opge lucht na het 1-1-gelijkspel tegen Moerse Boys. „De opdracht was om niet te verlie zen. daarin zijn we geslaagd. Ik ben er heel gelukkig mee." Breskens lag vooral in de tweede helft on der grote druk. Moerse Boys creëerde zich kansen, maar wist er na de pauze niet één meer te verzilveren. Vooral keeper Roy Sal- let maakte een sterke indruk. De sluitpost behoedde Breskens voor een nederlaag. Daarnaast hadden de Brabanders het vizier ook niet op scherp staan. De thuisploeg loer de op een spaarzame counter en scoorde daar in blessuretijd bijna uit. Moerse Boys liet de beste indruk achter. Met verzorgd voetbal had de ploeg het beste van het spel. Breskens moest zich vooral van werkvoetbal bedienen. Na de leegloop aan het eind van het vorige seizoen moest trainer Groeneveld sleutelen aan een nieu we ploeg. Het ontbreekt hem alleen aan vol doende kwaüteit. Behoud is het hoogst haal bare. Tegen Moerse Boys werd dat opnieuw pijn lijk blootgelegd. Voetbaltechnisch kwam de thuisploeg tekort Groeneveld had wel zijn huiswerk goed gedaan. Vanaf het beginsig- naal stoorden de Bressiaanders fel. Moerse Boys werd overdonderd en wist zich niet goed raad met de tactiek van de tegenstan der. „We wilden ze vanaf het begin afbluf fen", doceerde Groeneveld. „Dat lukte goed, we kwamen vroeg op voor sprong. Moerse Boys moest daarna komen. Ik ken hun kwaliteiten, daar hebben we goed op ingespeeld." Al na zes minuten stond die voorsprong op het bord. Michel Cocquit bediende Elmar Lauret op maat. Met enig geluk deponeerde de aanvoerder de bal in de verste hoek. Moerse Boys moest daarna komen, zette druk en legde Breskens de wil op. Schoten op doel waren echter te zacht of misten de juiste richting. Op slag van rust kregen de Brabanders toch waar ze recht op hadden. Johnny de Jaeger van Breskens maakte een lichte overtreding in het strafschopgebied. Scheidsrechter Hermus zag er een penalty in. die door Reg van Tichelt zuiver werd in geschoten. Strafschop „Hij was wel makkelijk gegeven", vond Groeneveld „Dat heb je als je onderaan speelt." Na de rust werd Breskens terug op de eigen helft gedrukt Voor de thuisploeg was het alle hens aan dek. Rens van Laerha- ven kopte op de lat. Roy Sallet groeide uit tot de absolute uitblinker en had handen en voeten nodig om zijn doel schoon te houden. Johnny de Jaeger was in de laatste lijn een rots in de branding en Elmar Lauret leek in de voorhoede over twee paar longen leek te beschikken. De enige dreiging van de thuis ploeg moest komen uit een snel uitgevoerde tegenaanval. Michael Verschorre, in de ploeg gekomen voor Niels Pielaat, zag zijn kopbal via de handen van doelman Stefan Wildhagen voorlangs gaan en Elmar Lauret stuitte op de keeper. Scheidsrechter Hermus moest nogal wat kaarten uitdelen: zes gele voor Breskens, drie gele en één rode kaart voor Moerse Boys. Breskens-Moerse Boys 1-1 (1-1). 5 Elmar Lau ret 1-0, 45 Reg van Tichelt 1-1 Scheidsrechter Hermus. Gele kaart: Johnny de Jaeger, Michel Cocquit, Angelo Comelis, Gino Vink, Serge Laprade en Ralf Kramer (allen Breskens), Jelle van Beek, Rudo Gommers, Stefan van Steen (allen Moerse Boys). Aantal toeschouwers 300. Breskens: Roy Sallet; Johnny den Besten. Serge Nöthen (72 Serge Laprade), Johnny de Jaeger, Alexander Oosterlee; Rens Gielliet (35. Ralf Kramer), Gino Vmk, Michel Cocquit; Niels Pie laat (78. Michael Verschorre), Angelo Comelis en Elmar Lauret door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpolo- teams van De Schelde beleefden een slecht weekeinde. De man nen van de Terneuzense ploeg verloren in het bekertoernooi van Njord: 13-3, de vrouwen konden in de inhaalwedstrijd te gen HZPC geen punten pakken: Njord-De Schelde 13-3: Na de 20-3-nederlaag in de competitie moest De Schelde weer naar Veldhoven om voor de beker te strijden tegen Njord. De ploeg had opnieuw een te smalle ba sis. Serge van Bochove en Bas Wesdorp waren op vakantie. Toch begon De Schelde goed en nam een 2-0-voorsprong. Pas in de tweede periode kon Njord iets terugdoen (3-3). In het derde bedrijf was het ge daan met De Schelde en kon Njord naar een veilige 9-3-voor- sprong uitlopen. Het werd uit eindelijk nog 13-3. Scores De Schelde: Chris van Royen (2) en Bart van der Rest (1) HZPC-De Schelde 6-4: De Schel de miste vier basisspeelsters, zo dat er opnieuw een beroep ge daan werd op jeugdspeelsters. Het werd een spannende wed strijd waarin de, ploegen elkaar weinig ruimte gaven. HZPC had in de tweede periode het betere van het spel en nam een 2-1-voorsprong. Daarna ging het gelijk op en stond het 4-3 bij het ingaan van de laatste perio de. De Schelde zette nog wel aan, maar kwam tekort. Scores De Schelde: Josje van Hou- welingen 2, Suzanne Tanghe en As- trid Segers (beiden 1). door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfballers van de drie Zeeuws-Vlaamse clubs hebben het eerste deel van de competitie op het veld met verlies afgesloten. In de derde klasse klasse verloor Luctor met 9-6 van Oranje Zwart. In de vier de klasse leed BKC in Rotter dam tegen Thor een 17-9-neder- laag en verloor Zaamslag in Ka- pelle met 10-8 van KVK. Luctor-Oranje Zwart 6-9. Het kwaad zat voor de thuisploeg in de periode kort voor en meteen na rust. Beide ploegen begonnen aanvallend zwak: 0-2 na een kwartier. Het eerste doelpunt van Luctor viel pas na 25 minu ten. Daarna werd wat vlotter ge scoord en mocht de thuisploeg bij 3-3 hopen op meer. Maar twee strafworpen op rij zorgden voor 3-5 bij rust en een velddoel- punt plus weer een 'stip' vrij snel na de pauze betekenden bij 3-7 de genadeklap. Het was een verdiende nederlaag, omdat de ploeg tactisch erg zwak speelde en de afvang niet verzorgde. Scores Luctor: Davy Jonker 3, Eve lien van den Dool, Marjolein Du- rink en Ferry de Waele 1. Thor-BKC 17-9. Met een ploeg die door blessures, studie en zwangerschappen op zes plaat sen is gewijzigd, moet coach Wim Voomeveld bouwen aan een nieuw collectief. Dat kost tijd èn punten, beseft de coach uit Oost-Souburg. Ondanks de zes nederlagen ziet Voorneveld toch een beetje winst. In de wed strijd van zaterdag vond hij die in een gelijkwaardige eerste helft: het stond lang 5-4 en bij rust was het slechts 7-4. Na blessures (Pieter Kousema ker moest worden vervangen en Björn Terbruggen ging bij ge brek aan wissels licht gebles seerd verder) had Thor weinig problemen meer. Scores BKC: Michiel Roest 6, Bjom Terbruggen 2, Marty de Vil der 1. KVK-Zaamslag 10-8. In wat coach Ivan de Herdt de slechtste wedstrijd van zijn ploeg tot nu toe noemde, leverde Zaamslag de punten in bij zijn tegenstan der. „Verdedigend maakten we domme fouten, aanvallend ga ven we niet thuis", zei De Herdt. Bovendien leverde de ploeg door het uitvallen van een geblesseerde Maijan Verhage aan scorend vermogen in. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 3, Frans Verpoorte 2, Annet Scheele, Debby Cerpentier en Joris de Bree 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43