Cadzand oogst lof, AZVV wint PZC Koewacht en Clinge verder Bovelander onderwijst jeugd Stunt Wolfaartsdijk in bekertoernooi Freddie Blaas van start tot finish het sterkst in Vlissingen Eenrichtingsverkeer: 4-0 uitslagen Schouwse tafeltennisse bereikt Nederlandse to Sasse jeugd leeft zich uit in een kooi Ongelukkige nederlaag voetbalsters Terneuzen door Peter van Kouteren AXEL - Voorafgaand aan het be kerduel tussen tweedeklasser AZVV en het twee klassen lager spelende Cadzand stond min of meer vast wie zich van een plaats in de derde ronde zou ver zekeren. De Axelse zaterdag club voldeed zonder problemen aan het verwachtingspatroon. AZVV gaf zelf nauwelijks moge lijkheden weg en trof tegen een opponent die zich weigerde in te graven vier keer raak: 4-0. Opvallend daarbij was dat de thuisploeg talloze mogelijkhe den verzuimde te benutten. Maar de kansen die wél werden .verzilverd, waren stuk voor stuk beauty's. Jochem Marcus open- de voor rust met een schuiver op aangeven van Ferry van de Veeke de score. Corné Langen- doen scoorde na een steekpassje van Joep Frusch. Invaller Veli Eryürük kopte op aangeven van Marcus fraai binnen en aanvoer der Frusch schoot na voorberei dend werk van Ryan de Regt on- berispelijk raak. Met doelman Thijs van de Heu- r vel in een hoofdrol wist Cad- zand echter vooral de schade te beperken, De bezoekers incas seerden voor de rust slechts één treffer en waren in fysiek op zicht lief voor de thuisploeg, die met het oog op het eerstvolgen de competitietreffen een aantal vaste waarden op de bank hield. „Chapeau voor de tegenstan- der", vond AZW-trainer Kurt Michom. „Die mannen hebben heel fair gespeeld." Cadzand moest AZW vanzelf sprekend een veldoverwicht toe staan, maar zocht vooral in de eerste helft waar mogelijk de aanval. Dat leidde tot enkele speldenprikjes. „We hebben ons best gedaan", vond ook trainer Ruud Cornelis, die zelf tien mi nuten voor tijd nog inviel. „We proberen altijd te voetballen." Met de 44-jarige Cornelis als oudste en de vijftienjarige inval ler Dylan Nooteboom als jong ste speler had Cadzand het na tuurlijk moeilijk tegen de forma tie van Kurt Migom. AZW creëerde zich een veelvoud aan kansen. Kort na rust werd duide lijk dat Marnix Martlé zich in fi nancieel opzicht geen zorgen hoefde te maken. De verdediger van Cadzand had zijn ploeg bij een zege een vat bier in het voor uitzicht gesteld. Eén minuut na de hervatting maakte Corné Langendoen aan die illusie een eind: 2-0. Het restant van de wedstrijd kenmerkte zich steeds meer door eenrichtingsverkeer. AZVV liep zich echter vooral stuk op een hechte defensie, waarin behalve de keeper ook Eelco Basting een hoofdrol ver tolkte. Het hard werkende Cad zand kon echter niet voorkomen dat de thuisploeg de marge uit eindelijk nog verdubbelde. AZW-Cadzand 4-0 (1-0). 25. Jo chem Marcus 1-0, 46. Corné Lan gendoen 2-0, 65. Veli Eryürük 3-0, 78. Joep Frusch 4-0. Scheidsrech ter: V. Wagenaar (Goes). Aantal toeschouwers: 150. AZVV: Niels Meesen; Ferry van de Veeke (62. Jordi Verstraeten), Ro mano van Overmeire, Niels Gom- mers, Danny Aamoutse (55. Me- vlud EryürükJochem Marcus, Jurgen de Reu, Joep Frusch, Corné Langendoen; Ryan de Regt, Jarno Waebelce (55. Veli Eryürük). Cadzand: Thijs van de Heuvel; Ger- rie Smidt, Marnix Martlé, Stefan Vercauteren, Eelco Basting; Philip Keymel, Junior van de Akker (79. Ruud Cornelis), Peter Nieskens, Ronald Vanhijfte; Cor Fieret (73. Dylan Nooteboom), Patrick Ver cauteren (40. Christian Vercaute ren). AZVV-speler Ryan de Regt kopt op het doel van Cadzand. foto Wim Kooyman van onze sportredactie GOES - Koewacht en Clinge hebben zich voor de volgende ronde van het districtsbekertoer nooi geplaatst. Koewacht ver sloeg IJzendijke (2-3), terwijl Clinge met 5-3 te sterk was voor Grenswachters. IJzendijke-Koewacht 2-3: De thuisploeg kende voor rust een licht overwicht, hetgeen leidde tot een 1-0-voorsprong halver wege via een treffer van Ivo van de Calseijde. Het eerste half uur van de tweede helft was het Koe wacht dat sterker was en uitliep naar 1-3 via Danny Vlassen- rood, Bart van Remoortele en Jacky Lambert. Een slotoffen- sief van IJzendijke leverde ver volgens niet meer op dan de 2-3, gescoord door Adri van Hane- gem vanaf de strafschopstip. Grenswachters-Clinge 3-5: In een leuk duel kregen de bezoe kers voor rust de meeste kansen, maar werden zij wel tot twee maal toe op achterstand gezet door Jorgen de Ceulenare (0-1) en Patrick Schrier (1-2). met tus sendoor een treffer van Martin Leeghwater. Nadat Jurgen Ras de stand met 2-2 opnieuw in evenwicht had gebracht, zorgden Rody Luijcks en Davy van Puyvelde voor 2-4 halverwege. Na een kwartier in de tweede helft bracht Joost Roels de span ning terug door de 3-4 aan te te kenen, maar in de 80e minuut werd de wedstrijd definitief in Zeeuws voordeel beslist door Edwin Martens: 3-5. Walcheren-Zierikzee 3-1: Er viel niets af te dingen op de zege van Walcheren. Na een 1-1-russtand kegelde de vierdeklasser het twee klassen hoger spelende Zierikzee uit de beker. Wesley Quist bracht Zierikzee na zeventien minuten nog wel op voorsprong, maar daarna ging Walcheren met de winst aan de haal. Via Bart Felius (2x) en Vincent de Rijke werd het 3-1. maandag 24 oktober 2005 door Wim Broekhoven GOES - Wolfaartsdijk verraste in de tweede ronde van de dis trictsbeker. De ploeg won met 1-0 van Meto. SSV'65 won met 2-1 van VCK en GPC Vlissingen versloeg met dezelfde cijfers Veere. Wolfaartsdijk-Meto 1-0: De be zoekers waren de eerste helft veel sterker, maar met diverse sterke reddingen hield doelman Philip Westveer zijn doel schoon. Na rust was de thuisclub de bo venliggende partij. Arnold van Gemerden zorgde na negen mi nuten voor de 1-0, waarna Meto niet in staat bleek terug te ko men. SVD-Krabbendijke 4-7: Ewout de Graaf en Jeroen van Zee zorg den in de openingsfase voor 2-0, maar via treffers van Johan Pek- aar, Danny Weber en Ruud La gendijk was het bij rust al 2-3. Een vrije trap van Ewout de Graaf leverde na acht minuten 3-3 op. Met twee doelpunten van Theo van Ploute namen de bezoekers vervolgens meer afstand, maai de derde treffer van Ewout de Graaf bracht de spanning wel te rug. Pas in blessuretijd tekende Theo van Houte met nog twee treffers voor de geflatteerde 4-7. Yerseke-Borssele 1-1 (Yerseke wint na het nemen van straf schoppen): In een gelijkopgaan- de wedstrijd had de thuisploeg voor rust pech, dat een schot van Michel de Rooy op de lat uit eenspatte. Plalverwege de twee de helft werd het 0-1 door Dan ny Gilde. Jordy den Toonder tekende twaalf minuten voor tijd voor 1-1. De plaats in de derde ronde was voor de thuisclub, omdat Ronald de Winter bij de stand 4-3 de twaalfde Borsselse straf schop miste. Veere-GPC Vlissingen 1-2: In een gelijkopgaande eerste helft kwam GPC zes minuten voor rust via een omstreden vrije trap van Erik de Ruiter op voor sprong. Ver - in - blessuretijd kwam de thuisploeg zelfs met 0-2 achter door een doelpunt van Lunven Vermeer. In rW de helft had Veere een o« wicht. Halverwege werd door een knappe goal thieu van de Weele 1-2 e„ blessuretijd was er prompt een redding nodig van de jo, doelman Max Leyer om de v diende gelijkmaker te vooj men. WHS-Goes 1-2: De bezoekers gonnen gedreven aan de ontn ting. Na een kwartier werd liet door een terechte strafsch die door Wander Snoeckl benut. Vijf minuten laterko de Rick de Bunder raak na voorzet van Arjan Verburg:| WPIS nam daarna het mitïa over, maar de sterk keeper Jean-Pierre de Keijzer me pas vlak voor rust capitule op een inzet van Perry Sö De tweede helft was g gaand. Goes creëerde via ex-WHSj Ier Patrick Ketting nog een ma doelkans en WHS zag in slotfase een inzet van Leon Witte vlak r VCK-SSV'65 1-2: De koplo in de vierde klasse A maaktè de gasten, die drie klassen Ij aan de leiding gaan in decon titie, knap lastig. VCK deed niet door zich in te graven.n juist met fris, aanvallend bal. Chinedu Chukwugbo zette! in de twaalfde minuut via kopbal op voorsprong. B tien minuten later maakte muel Sanderse met een fraai standsschot de gelijkmaker, de tweede helft was SSVdet re ploeg. Arjan Koopmans zorgde uit pass van Marcel Kole voorde slissing. DFS-Duiveland 3-4: Vierde) ser DFS, dat zwa; aan de start verscheen, li derdeklasser Duivelandmde ginfase het vuur na aan des nen. Voor DFS scoorden Leo Padmos (1-0), Anco van der de (2-2) en Martijn Boot Dennie le Comte (1-1), Ij van der Sande (1-2), i_ Dennie le Comte (2-3) en Ma Zwager (2-4) bezorgden Di land de winst. Terneuzen. Appelgaardloop, 21,1 ki lometer. Mannen: 1. Kristof Rul (B) 1.13.13, 2. Erik Goossen (Terneuzen) 1.15.34, 3. Dirk Vets (B) 1.20.46, 4. Ro ger Dierickx (B) 1.21.38, 5. Mico Ros (B) 1.24.36, 6. Paul Weemaes (Sint-Jan steen) 1.24.49, 7. Mare Corïjn (Philippi ne) 1.26.27, 8. Bruno Brusselmans (B) 1.26.51, 9. Jürgen Verstraeten (Sint-Jan steen) 1.28.23, 10. Marc Welvaert (B) 1.28.27 Vrouwen: 1. Andrea Vermote (B) 1.32.45, 2. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 1.37.44, 3. Annie Moens (8) 1.38.56. 10,5 kilometer, mannen: 1. Kris Derveaux (B) 35.48, 2. Peter Jansen (Sluiskil) 38.11, 3. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 40.07, 4. Frits Vervaet (Walsoorden) 41.34, 5. Ferdie de Klerk (Terneuzen) 42.11. Vrouwen: 1. Greta Ingels (B) 51.04, 2. Carla Zegers (Koe wacht) 51.19, 3. Hester Vink (Westdor- pe) 54.00. 5 kilometer, mannen: 1. Mi chael den Hamer (Terneuzen) 19.14, 2. Dirk Christiaens (B) 21.24, 3. Chris Ver- hage (Zaamslag) 21.29, 4. Patrick de Sut ter (B) 21.38, 5. Arno Herrewegh (Bre da) 21.55. Vrouwen: 1. Sanne van Bal- lenberghe (B) 23.44, 2. Nicole Linthout (B) 24.47, 3. Annemiek Weemaes (Sint-Jansteen) 25.09. Jeugd, jon gens: 1. Stein Helskens (B). Meisjes: 1 Jana van Ballenberghe (B). Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie poule 5: Vei- lingzicht 2-Royal/de Parel 2-6: P. v. Steen-Theo Platjouw 35-32, 34 beurten; M. Reijnders-Eddie van Goethem 25-35, 42; W. Schellekens-Jens van Dam 28-30, 50; M. Machielse-Mathieu Vlerick 24-30, 59. De Stene Brug-Hoondert/de Waard 6-2: Piet Koek-Vic Herreweghe 22-35, 46; Marco van der Hout-Johan Visser 35-10, 53; Wim de Kok-Bram de Waard 30-27, 71; Ad Menheere-Gerrit Blom 30-26, 68. Vierde divisie poule 4: De Gesloot- i Boom-Veilingzicht 3 44:t ne van Damme-N. Sep 30-28,50;f van Dorst-A. Sep 25-17,45; Riens ni-C. van Peer 18-25, 37; Ri ijer-H. van Peer 6-20,39. 3B SD Partyservice-Korenboij Kaaitje 4-4: Jan Suykerbuyk-Klj Pankow 30-29, 71; Sjaak de Viss Westdorp 19-25, 49; Piet Kox-Pieli 25-21, 50; John Hatzman-Jean ij Smulder9-20,43, GsmaaH Hulst. Rayoncompetitie. Klist In den d'Waes 2-Café Santé 8-C.j gershuis-Tence/Zaman Sport2 E Dullaert-Garage/Casteels 4-6, M ting-Cafe Popeye 2-3, Morresf 2-De Smet 2-4. Stand: De Smet5-1 den d'Waes 2 5-13, 't Jagershuisj Morres/Controlec 2 5-9, Cafe P« 5-9, Garage'Casteels 5-8, Max Ktj 6-7, OJB 4-6, Den Dullaert6-4, Café! té 6-3, Tence/Zaman Sport 2 5-0. Klasse B: Roskam/vd Velde-IZV/i 6-0, Morres/Controlec 3-IZV/IBS Neckermann/Stuntmarkt-De Reitt Man 8-5, Ivens-Donckers 11-1, Zoij je-ADM/Lazarus 5-1. Stand: Iveitt school 5-15, Zoutvatje 5-15, DeO bouw 5-12, ADM/Lazarus 5-7. IZVilj 5-7, Donckers 5-7, Neckermarm'Sj markt 6-7, Roskam/vd Velde] Morres/Controlec 3 6-4, De Ri Man 5-3, IZV/IBS 5-1. Axel. Evaluatie-wedstrijd jeu| tegorie 1.1. Joep van Valen. Hu Loic Bourdon (B.), 3. Simon Hongs (B.). Cat. 2. 1. Hannah Hongenaert 2. Rutger Wessels, Hulst, 3. Lars val tenhove, Hulst. Cat. 3. 1. Bart vat den, Terneuzen, 2. Wichert We( Hulst, 3. Cedric van Baarle, Over Cat. 4. 1Robert van der Linden, neuzen, 2. Robert van 't Westeinde, neuzen, 3. Alexander Kerckhaert Overall-kampioen: Rutger Wes Hulst. van onze sportredactie HOORN - Tafeltennisser Martin Katchanov is eerste geworden bij het landelijke jeugdranglijst- toernooi in Hoorn in de jeugdca- tegorie welpen. Door deze prestatie heeft de spe ler van het Zierikzeese Scaldina de A-licentie bij de welpen in de wacht te slepen. Omdat er op dit moment maar vier A-welpen zijn, mag Katchanov zich de nummer vijf van Nederand noe men. In theorie zit er zelfs nog meer in het vat voor hem, want hij is nog maar eerstejaars welp. Daar door kan hij de komende tijd nog groeien naar een hoger ni veau in zijn categorie. Spannend In de kwartfinale won hij i met 12-10 in de vijfde a Ook de finale tegen Ca Hodge van HTC was spannende partij, die pas ui vijfde game beslist werd 11-7 in het voordeel Khatchanov. Tijdens het toernooi in Hoorn liep overigens niet alles goed, waardoor Katchanov enkele spannende partijen speelde maar niet verloor. Tweede plaats Aziz Bozkurt BASTOGNE - Bodybuilder.' Bozkurt is bij een internatioi wedstrijd in Bastogne in dek se tot 85 kilo als tweede gei digd. Aan de finales van nationals/internationals en1 gian Fed Cup deden nejentl! leten mee. De Oost-Souburger is mon teel in training voor de wet kampioenschappen bodyfi ding in Perpignan op 11eI november. door lepTriou VLISSINGEN - Freddie Blaas ging er zaterdag in de laatste wedstrijd van het seizoen bij MSV de Uitlaat in Vlissingen nog eens goed voor zitten. Op een door regen geteisterde, maar goed berijdbare baan won de Oostkapcllenaar beide man ches in de gecombineerde klasse 125/250cc senioren en 250cc ju nioren. Freddie Blaas was er op ge brand om de laatste clubcross van MSV De Uitlaat op zijn naam te zetten. In beide man ches nam hij direct na de start SAS VAN GENT - Jeugdige Sas se voetballers leefden zich afge lopen zaterdag lekker uit tij dens een kooivoetbaltoernooi, dat zowel 's middags als 's avonds door Jongerenplasa Sas van Gent werd georganiseerd in sportcafé Jeffrey's. In een kooi van acht bij vier me ter in de feest- en sportzaal van het sportcafé speelden tweeper soonsteams voetbalwedstrijdjes tegen elkaar. Het motto was: binnen drie minuten tijd zoveel mogelijk scoren zonder dat de bal uit de kooi verdwijnt. Aan het begin van de middag was er nog een groep voetballer tjes bijgekomen, toen de F-pupil- len van voetbalclub Corn Boys waren afgezakt naar het sportca fé om lekker binnen te kooivoet- ballen in plaats van buiten te trainen. Het leverde een span nend toernooitje op met negen teams, dat uiteindelijk door Bas Bevelander en Jeffrey de Ruijter winnend werd afgesloten.Bij de acht- tot twaalfjarigen was het duo Dario Sandrini/ Kenneth van Zeelen het sterkste van de zeven deelnemende teams, 's Avonds wonnen Dennis Leens- tra en Stijn Eggermont de wis selbeker bij de oudere jeugd, waar de opkomst met vijf deel nemende duo's tegenviel. de leiding en probeerde een gat te slaan ten opzichte van de con currentie. In de eerste manche lukte hem dat beter dan in de tweede. Vooral omdat zijn felste belager van de middag, Erik Koote, al vroeg in de eerste wed strijd enkele foutjes maakte en afzakte naar de vierde plaats. Martin Boodt probeerde om het spoor van Blaas te volgen, maar moest meters prijsgeven. Achter het tweetal ontstond in de eer ste manche een duel om de laat ste podiumplaats tussen Ronald Melse, Erik Koote en de verras send sterk rijdende Steven Ovaa. Melse was de snelste, voor Ovaa en Koote. In de tweede manche wist Koote vanaf de start in de buurt van Blaas te blijven en hij viel de koploper aan van start tot fi nish. Maar Blaas, die een enkele keer Koote naast zich moest dul den, gaf niet af en hield de lei ding voor Koote. Boodt finishte als derde. Martin Boodt, eigenlijk een 85cc-rijder, rekende in de klasse 125cc junioren af met zijn zwaardere collega's. Tweemaal pakte hij kopstart en zijn mees te collegarijders zagen hem te rug toen hij ze dubbelde. In bei de manches konden slechts vier rijders in dezelfde ronde fi nishen als Boodt. Pech was er voor Simon Verduijn, Hij maak te nog goede kans op een mooie klassering in het eindeklasse ment en hij wilde zaterdag dan ook hoog eindigen. In zijn jacht op een toppositie ging het in de eerste manche op een knippen stuk fout en hij kwam hij ten val. Daarbij liep hij een onder- beenbreuk op. De tweede man che moest hij met zijn been in het gips vanaf de kant bekijken. Joris van Strien won ook zater dag de veteranenklasse met over macht. Achter hem vochten Peter Maranus en Mykel van de Goor om de tweede plaats. In de eerste manche was Maranus net iets sneller en in de tweede leek Van de Goor de sterkste te wor den, maar na vijf rondes hield zijn motor ermee op. Maranus kon zo met gemak zijn tweede stek veiligstellen. Dat Van Strien zaterdag erg hard ging bleek uit het feit dat in de eerste manche slechts drie en in de tweede manche alleen Maranus in dezelfde ronde finishten. van onze sportredactie TERNEUZEN - Terneuzen ver loor in de tweede ronde van de bekercompetitie voor vrouwen ietwat ongelukkig met 3-2 van tweedeklasser BSC. GPC was een maat te groot (5-0) voor Patrijzen. FC Dauwendae- le won gemakkelijk van Smer- diek 2 (4-0). Enerverend en doel puntrijk was het duel WIK'57-Nieuwdorp: 5-4. Terneuzen-BSC 2-3: Terneuzen speelde een uitstekende wed strijd en was niet minder dan BSC. BSC had in het begin wel een veldoverwicht, maar Terneu zen nam via uitvallen een voor sprong van 2-0 door twee doel punten van Debbie Bakker. Ter neuzen kreeg daarna nog ver schillende kansen om ruimer af stand te nemen en de wedstrijd in een vroegtijdig stadium te be slissen. Die bleven echter onbe nut. Door twee fouten kwam BSC nog voor rust op gelijke hoogte via achtereenvolgens Lin da Klaassen en Fariel Edgard. Een kwartier voor tijd kwam BSC op 2-3 door een eigen doel punt van een Terneuzense. Patrijzen-GPC 0-5: Kim Flipse 0-1, Mara Oele 0-2, Kim Flipse 0-3 en 0-4, Martine Latumeten 0-5. WIK'57-Nieuwdorp 5-4: Wendy Knuist 0-1, Mirella Steenbakker 0-2, Elleke van de Berg 1-2Ellen Schreurs 2-2, Jaimy van Beveren 3-2, Saskia Kloet 4-2, Joyce Bar- ten 4-3, Wendy Knuist 4-4, Saskia Kloet 5-4. Smerdiek 2-FC Dauwendaele 0-4: Jolanda Oostdijk 0-1, 0-2 en 0-3, Ramona Verdonk 0-4. door Peter Snelders TERNEUZEN - Het plezier stond centraal tijdens de clinic van oud-international Flo- ris Jan Bovelander. Dat daarnaast ook nog wat technische bagage aan het bestaande potentieel werd toegevoegd, was mooi mee genomen. De jeugd van de hockeyverenigin- gen Olympia uit Terneuzen en Rapide uit Hulst beleefden in ieder geval een onvergete lijke dag op het sportpark van Olympia in Terneuzen. Maar liefst 64 jeugdleden van de B- en de C-groepen van de beide hockeyverenigin- gen meldden zich zaterdagmiddag. Aanvan kelijk wat nerveus en ogenschijnlijk onwen nig begonnen ze aan dit avontuur. Toen een maal het ijs gebroken was, leefden zij zich volop uit. Na de warming-up moest er een fors oefencircuit afgewerkt worden, om daarna de altijd zo in trek zijnde partijtjes te spelen. Floris Jan Bovelander, voormali ge sterspeler van het Nederlandse team, kwam niet alleen naar Terneuzen. Hij werd geassisteerd door zes hockeyers van topploe- gen uit Nederland. Een bezetting die ruim voldoende was om aan iedere jeugdlid per soonlijk aandacht te schenken. Na afloop straalde er dan ook louter en al leen maar tevredenheid af van de jeugd. Dat gold ook voor het organiserende Olympia, dat op verzoek van de sponsor het initiatief nam om de jeugd van Rapide eveneens bij dit gebeuren te betrekken. Een uniek initia tief eigenlijk, dat in de toekomst mogelijk op andere terreinen een vervolg krijgt en de verstandhouding tussen de twee enige Zeeuws-Vlaamse hockeyclubs alleen maar ten goede kan komen. Olympia had deze cli nic eveneens opgezet met het oog op de over weldigende aanwas die deze vereniging de laatste maanden overspoelde. Vorig seizoen was er bij de club nog sprake van een betrekkelijke stagnering in het jeugdbestand. Dit terwijl er bij Rapide toen juist wél een grote toename gesignaleerd werd. Inmiddels hebben zich de laatste maanden ruim dertig jeugdleden aangemeld bij Olympia. Een groei die vertrouwen geeft voor de naaste toekomst. In dat kader paste deze clinic, die tevens moest zorgen voor promotie van de hockeysport. En daar waren routinier Floris Jan Bovelan der en zijn secondanten zaterdag ruim schoots in geslaagd, zo vond men bij Olym pia. Oud-international Floris Jan Bovelander vermaakte zaterdag de hockeyjeugd van Olympia en Rapide.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42