'ZC Uert! tegen komst strandhotel Alle bestuurders krijgen 100% pechhulp. r\ Feest van ontmoeting bij The lost ones I'eidse vergezichten moeten volgens fractie behouden blijven Onbekende automobilist rijdt tegen gevel Onze pechhulp is kentekengebonden dus: Inhaalslag groenonderhoud vereist Open dag Yersekse laboratoria succes Opmerkelij'k fictie: 0113-31S649 nv.pzc.nl «l:redactie@ pzc.nl ,buS31,4460 AA Goes «dentie-exploitatie: '„il en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. 24 oktober 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland ffAli Pankow [RIKZEK - De fractie van ut! in de Schouwen-Duive- ike gemeenteraad spreekt i omonwonden uit tegen de tiging van een hotel op het mdbij Renesse. Recrcatieon- mmer J. Kristelijn heeft een inaag voor een vergunning Ktoe ingediend bij het dage- Bgemeentebestuur. jldijn wil zijn strandpavil- ïKijkdum bij de gelijknami- juinovergang aan de Ramp- gtussen Renesse en Scharen de omvormen tot een strand- d Het huidige paviljoen ^vergunning het gehele jaar send te zijn. De ondernemer in zijn plannen aan met de ssbouw binnen de toegesta- aegenhonderd vierkante me- die het huidige paviljoen in ij neemt, te zullen blijven, fractie van Alert! windt er doekjes om absoluut niks voelen voor permanente ver- jsrecreatie op het strand, iet strand heeft een functie dagrecreatie. Het is dus niet coeld om er te overnachten, ikernog: recreatief nachtver- jfis(nu nog) verboden. De re aving dat een strandhuisje sr. ten behoeve van de dagre- stie mag worden gebruikt, is oiet voor niets. Na zonsonder- ag er niet worden over- benadrukt deze fractie ïar nieuwsbrief. Igens Alert! kleven er nogal I bezwaren aan de vestiging een hotel op het strand. De voorziet dat een perma- verblij f saccommodatie rsen aantrekt, de rust daar- jr zal afnemen en de natuur- leving ter plaatse zal verande- ostburgse rulbollers mipioen ISTBURG - Het team van tegen de Staak uit Oost- i?,bestaande uit J. Fenijn, A. Schipper en F. Blaakman, kle afgelopen zaterdag de Ne- rlandse krulboltitcl voor club wedstrijden werden afge- rkt op de bolbanen in Oost- i?. Na een spannende strijd ■sloegen de Oostburgers in de ale het team van de Arjaon- lets uit Breskens. De derde was voor de Ware Vrien- mitAardenburg. De titelver- fen an de Ware Vrienden den in de tweede ronde kans- smet 2- 9 uitgeschakeld door Aijoanbollers iovergave gingen de 26 pele- van drie spelers elk de i aan. Opvallend was de wazigheid van een damesge- «hap van Raak tegen de ren. „De kwetsbare duinenrij en het strand zijn aangewezen als Vogel- en Habitatgebieden en daar moet goede nota van wor den genomen. De kans is aanwe zig dat er verstoringen aan de natuurwaarden zullen plaatsvin den zoals licht- en geluidsover last", aldus Alert! De fractie vindt verder dat er geen 'domeinvorming' op het strand mag plaatsvinden. Afba kening van een deel van het strand zou in haar optiek indrui sen tegen het gevoel dat het strand van iedereen is. Deze par tij wil dat het weidse gevoel met prachtige vergezichten voor ie dereen toegankelijk blijft en vreest dat de bouw van een strandhotel daar afbreuk aan doet. Ook verwijst Alert! naar de aan leg van de bijkomstige, noodza kelijke voorzieningen als verhar de wegen, uitbreiding riolering, parkeermogelijkheid en verlich ting. Verder verwijst de partij naar de verdedigingsfunctie van het strand. „Klimaatverande ring en zeespiegelstijging kun nen op de lange termijn van gro te invloed zijn voor de kustver dediging. Door de opschuivende afslaglijnen mogen bijvoorbeeld paviljoens nu al niet te ver naar voren worden gebouwd." Alert! vraagt zich af of bij zware storm de veiligheid van de gasten wel inderdaad gegarandeerd kan worden zoals Kristelijn in eerde re instantie heeft aangegeven. De fractie benadrukt in het alge meen graag nieuwe initiatieven Zo de ouden zongen, piepen de jongen bij de Zierikzeese motorclub The lost ones. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - De zilveren jubi leumviering bij de Zierikzeese motorclub The lost ones is zater dag een informeel feest zonder officieel gedoe en toespraken ge worden, maar met wel veel pret tige ontmoetingen tussen oude bekenden. De motorliefhebbers hebben be wust gekozen voor een reünie ter gelegenheid van het vijfent wintigjarig bestaan van hun ver eniging. Samendoen staat im mers voorop binnen het beleid van The lost ones. Samen toch ten maken, samen ruilbeurzen op poten zetten en ook samen op de bres voor een eigen plekje. De leden van de Zierikzeese mo torclub zijn daar goed in ge slaagd. Zij kunnen bij het berei ken van dit jubileum bogen op een unieke stek aan het einde van de Deltastraat, bijna op de kop van het havenkanaal, waar ze niemand overlast bezorgen. De bestuursleden Willem, Bas, Bertus en Nathalie laten er geen twijfel over bestaan dat daar ook veel voor is gedaan en nog steeds gedaan moet worden. Het eigen, ruime clubgebouw werd dankzij veel zelfwerkzaamheid gerealiseerd met behulp van en kele ferme zeecontainers. Het doet inmiddels een kleine twin tig jaar dienst. De klachten over geluidsover last behoren dan ook tot het ver leden. In de beginjaren waren The lost ones gevestigd in de Mo lenstraat, middenin het dichtbe woonde Havenkwartier. Geen ideale situatie, voor de buurt noch voor de clubleden zelf. Tijdens de jubileumviering za terdag krijgt het verleden ruime aandacht met een presentatie van krantenknipsels, correspon dentie met de gemeente en het ei gen clubblad door de jaren heen. Verder betekent de doorlo pende fotovertoning via de bea- mer voor veel bezoekers een sen timental journey. Dat de jonge motorrijders van toen zelf ook allemaal wat ouder zijn, bewijst de grote schare kleine kinderen die het jubileumfeest enthou siast meeviert. De barbecue wordt alle eer aan gedaan, veel 'weet je nog van toen'-herinneringen worden op gehaald en een belangrijke bij drage aan de feeststemming le vert de coverband 'Big Chief Su gar' uit Vlissingen. ZIERIKZEE - In de Karnemelks- vaart in Zierikzee is zaterdaga vond rond kwart over acht een onbekende automobilist tegen de gevel van een woning aange reden. Hierbij beschadigde de deuren van de woning. Ook was een au to van een overbuurman bescha digd. De schade aan de auto die tegen de gevel was gereden moet aanzienlijk zijn. Hij verloor een stuk van zijn voorbumper en heeft een grote hoeveelheid koelvloeistof en olie verloren. Getuigen verklaarden tegen de politie dat er een donkerblauwe Opel Zafira bij het ongeluk be trokken was. Het kenteken van de auto begon met 89. De politie stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeluk. Zij is op zoek naar getuigen die meer kunnen vertellen over de donkerblauwe Opel. Informatie Mogelijk is iemand de auto opge vallen, aangezien de voorzijde behoorlijk is beschadigd. De po litie zou graag in contact komen met de bestuurder. Mensen die informatie hebben kunnen zich melden op het politiebureau in Zierikzee of bellen met 0900-8844. Onze pechhulp is kentekengebonden, niet naamsgebonden. Oftewel; iedereen die in uw auto rijdt is verzekerd voor pech onderweg. Uw partner, uw kinderen of de buurman die een keer uw auto leent. Meld u aan via: WWW.rOUtemobi6l.nl ROUTE MOBIEL Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De achterstanden die in het verleden in het groen onderhoud op Schouwen-Duive land zijn ontstaan, moeten de komende jaren worden ingelo pen. Per kern zijn daartoe actie plannen op maat gemaakt. Aan het opstellen van deze on derhoudsplannen per kern is een lange voorbereidingstijd vooraf gegaan. Zo is er voor de gehele gemeente een Groenkwa- liteitsplan opgesteld, waarin de gemeenteraad keuzen voor de kwaliteit van het groenonder houd heeft vastgelegd, evenals de kosten daarvan Met de uitvoering van de afzon derlijke actieplannen is dit jaar al een begin gemaakt, maar het werk loopt door tot 2010. Het on- derhoudsniveau wordt in verge lijking met voorheen iets hoger, zodat ook de kosten wat zullen stijgen. De uitvoering van de be heersplannen heeft ook gevol gen voor de buitendiensten. De verschillende districten zullen met ingang van 2006 meer plan matig moeten gaan werken. Mening In de loop van die voorbereiding periode is de gemeenteraad van mening veranderd over de wijze van groenonderhoud. Kozen de bestuurders aanvankelijk voor geheel gifvrij groenbeheer, in middels zijn zij daar op terugge komen mede door de vele klach ten vanuit de bevolking. De raad besloot eerder dit jaar op de verhardingen en in het groen weer met chemische middelen te gaan werken. De eerder opge stelde werkpakketten voor groenonderhoud moeten op dat onderdeel nog worden aange past. Het dagelijks gemeentebe stuur verwacht dat het onder houd van het groen goedkoper wordt omdat er minder geschof feld moet worden voor het schoonhouden van de plantsoe nen. „Hoeveel uren het oplevert is pas inzichtlijk als de werkpak ketten zijn aangepast", laten B en W weten in de programmabe groting voor 2006. Daarin wordt ook het voornemen vermeld in 2006 meer onderhoudsvriende- lijk plantsoen te gaan aanplan ten. Veel vragen op visserijdag op het gebied van recreatie en toerisme te willen steunen, maar meent in dit geval genoeg argumenten te kunnen aanvoe ren waarom de bouw van een strandhotel niet wenselijk is. De vergunningaanvraag van Kristelijn komt aan de orde in de Commissie Openbare Ruimte die 31 oktober vanaf 19.30 uur vergadert in het gemeentehuis. Bromfietser slipt door slik NIEUWERKERK - Een 69-jarige bromfietser uit Zierik zee is zaterdagochtend rond 10.00 uur op de N59 ter hoog te van Nieuwerkerk ten val gekomen en gewond geraakt. De man slipte met zijn brommer doordat de weg door een laagje slik glad was geworden. De man liep een hersen schudding op en is overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Grootste appel komt uit Kapelle GRIJPSKERKE - Het Fruitteeltmuseum uit Kapelle heeft zaterdag de wedstrijd 'Zeelands grootste appel' gewon nen. De wedstrijd maakte deel uit van de Apple Days bij Imkerij Poppendamme in Grijpskerke. Het museum had een Bramleys Seedling van 788 gram ingestuurd. De ap pel komt uit de eigen museumtuin. De appels waren dit jaar aan de kleine kant. Een paar jaar geleden woog de winnende appel meer dan een kilo. Rick Balk is slagwerkkampioen ARNEMUIDEN - De dertienjarige Rick Balk uit Amemui- den is zaterdag in Leerdam Nederlands slagwerkkam pioen geworden bij de jeugd. Balk behaalde deze titel tij dens het topconcours van de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Muziekverenigingen. De Arnemuidenaar is vanaf 1999 lid van muziekvereniging ONDA uit Nieuw en Sint Joosland en vanaf dit jaar ook van Brassband Cae- cilia in Vlissingen. Hij volgt vanaf zijn zevende jaar de op leiding tot slagwerker op de Zeeuwse muziekschool in Middelburg. Joyrider eindigt in ziekenhuis GOES - Joyriding in de auto van pa kwam een zestienjari ge Goesenaar zaterdagochtend vroeg duur te staan. Tegen vieren besloot hij met een slok op zijn eerste autoritje te gaan maken. Dat eindigde al heel snel tegen een betonnen afzetting in de Elvis Presleylaan. De jongen moest met een gebroken knieschijf naar het ziekenhuis, waar hem ook een bloedproef werd afgenomen. Door de botsing kwam er een heleboel olie op het wegdek, dat grondig moest worden schoongemaakt. De auto moest met een ta kelwagen worden weggesleept. Reeks inbraken in Kamperland KAMPERLAND - In recreatieparken in Kamperland en in het dorp zelf, is het afgelopen weekeinde in verschillen de huizen ingebroken. De dieven hadden het voorzien op elektronische apparatuur, mobieltjes, computers, foto-ap- paratuur, geld en waardepapieren. door Mieke van der Jaqt YERSEKE - Wat is weten schap? Dat is onderzoeken. En onderzoeken? Dat is vooral leuk. De Vlissinger van middelbare leeftijd, die op zaterdagmiddag de deur van het NIOO in Yerse- ke uitloopt, is helemaal onder de indruk. Omdat het de natio nale Wetenweek was, zette het onderzoeksinstituut, samen met de buren het RIVO, de deuren van laboratoria en werkplaat sen open. Wel duizend mensen, jong en oud, kwamen er kijken, luisteren en vooral dingen doen. Zelfs als je onderzoekt wat we tenschappers al weten, gaat er een wereld voor je open. De verschillende afdelingen van de twee onderzoeksinstituten, die allebei in de ecologie actief zijn (het NIOO in de hele wereld en het RIVO vooral ten behoeve van de Nederlandse visserij), hadden de meest uiteenlopende dingen bedacht om het publiek voor het 'weten' te winnen. Je kon bijvoorbeeld proberen een bacterie op de fiets te verslaan. Er waren er drie in de competi tie: een tamelijk slome, een vlug ge en eentje die wel erg rap ter been was. In de laboratoria konden de be zoekers met eigen ogen zien dat een krab er zijn hand niet voor omdraait om de hele bodem in een week tijd volledig om te spit ten, of hoe diep een gewone pier de bodem ingaat om hem schoon te eten. De medewerkers, aan de accen ten te oordelen een internatio naal gezelschap, lokten het pu bliek geestdriftig binnen in hun domeinen, waar je zelf een zout- meter kon maken of het DNA uit een kiwi kon halen. In een klimaatcel mocht je je even op Antarctica wanen, waar de grootste grazer van het laatste continent slechts door een micro scoop zichtbaar was. In de stroombak van het NIOO viel er ook nog wat te gokken. Wie houdt het langst stand in een sterke stroming, een aap, een oli fant, een struisvogel, een zee hond of een rog? De struisvogel vloog er al bij het minste of ge ringste stroompje met de poten omhoog vandoor. De zeehond hield het lang vol, maar de rog won met glans. Door de gebouwen van de insti tuten heen was een speurspel uitgezet. Wie voldoende had op gestoken, kreeg een diploma bij het weggaan, plus nog een klein kompas. Het succes van de open dag liet zich aflezen aan de reactie van de Vlissinger: „Ik heb nooit ge weten dat ze hier zulke dingen deden." Vechtersbazen GOES - Twee Goesenaren van 21 en 23 jaar zijn gisterochtend in de Sint Jacobsstraat in hun woonplaats aangehouden omdat ze een negentienjarige Kapelle- naar klappen hadden gegeven. De jongste Goenaar begon op straat te vechten met de Kapelle- naar omdat deze in het café in de weg had gestaan toen de Goe senaar zijn jas wilde pakken. De 23-jarige die zijn plaatsgenoot kwam bijvallen, deelde ook nog wat klappen uit. Ze kregen alle bei een boete. zeeuwse almanak Die Vlissingse peuter is, al thans volgens zijn mama, zo langzamerhand toe aan het potje. Om hem wat aan het idee te laten wennen, krijgt hij regelmatig les uit hel Billen- boek. Groene billen, dunne bil len, grote billen, gestreepte billen, dikke billen en blote billen, ze staan er allemaal in. Gisteren bleek maar weer eens wat een intelligent joch het is. Moeder stond aan het aan recht groente te snijden, toen hij aan kwam rennen, zijn ar men om haar benen sloeg en met nadruk tegen haar achter kant zei: „Dikke billen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29