Feyenoord buigt in blessuretijd PZC Spannende tijden voor Blind en Roks Rotterdammers zijn koppositie kwijt Istvan Bakx blijft nuchter onder zijn debuut bij Sparta Roy Makaay komt weer niet tot scoren Belgische topper eindigt onbeslist ll Inzaghi is eindelijk weer trefzeker voor AC Milan Chelsea laat voor he eerst punten liggen maandag 24 oktober 2005 door Barry van der Hooft WAALWIJK - Zodra de aan- valslinie hapert, blijkt Feye noord slechts over een modaal elftal te beschikken. De doelpun ten van Kuijt, Kalou en Caste- len verbloemden tot nu toe vaak het mindere spel, maar die vlie ger ging gisteren niet op. RKC liet een helft lang zien hoe je Feyenoord pijn kunt doen en de Waalwijkers pakten in de blessu retijd ook nog onverwacht drie punten. RBC dieper in de problemen ROOSENDAAL - Vitesse heeft de klus van trainer Dolf Roks om RBC in de eredivisie te hou den een stuk moeilijker ge maakt. De Arnhemmers wonnen zaterdagavond in Roosendaal zonder problemen met 3-0. NAC en FC Twente hielden za terdag na een angstig duel een punt over in Breda. Vooral Twente was met het resultaat (1-1) dik tevreden. NAC werd na afloop getrakteerd op een fluitconcert. Roda JC is onder Huub Stevens aan de beterende hand. De ploeg versloeg Sparta, waar voormalig Roda-trainer Wiljan Vloet nu de baas is. De Limburgers wonnen met 3-2, hetgeen de eerste punten buiten Kerkrade betekenden. FC Utrecht verspeelde in Hee renveen twee punten door in blessuretijd de gelijkmaker van de Friezen toe te staan. Doel man Grandel ging daarbij weer niet vrijuit. Invaller Tarvajarvi maakte met de hak op fraaie wij ze de 1-1. Van den Bergh had de Utrechters al voor de rust op 1-0 gebracht. ANP pagina 19 Roks wil niets weten van statistieken De twee spelers die in de eerste seconden van het duel tussen RKC en Feyenoord een hoofdrol vertolkten, vochten in die laat ste minuten van de wedstrijd een beslissend duel uit. Meteen na de aftrap onfutselde Dirk Kuijt RKC'er Virgilio Teixeira de bal, maar de topscorer ver zuimde Feyenoord een droom- start te bezorgen. Ruim negen tig minuten later waren de rol len omgedraaid en moest Kuijt toezien hoe zijn directe tegen stander RKC alsnog de overwin ning bezorgde: 2-1. Gezien het spelbeeld in de eerste helft was die zege terecht, maar na rust had Feyenoord met een aangepaste tactiek het heft lange tijd in handen. Het baltempo lag echter te laag, het lopen met de bal werd tot kunst verheven en de verdediging van RKC kon daardoor slechts zelden uit elkaar worden ge speeld. „Wij hebben vandaag veel te weinig gebracht", merkte een boze en teleurgestel de Ei-win Koeman op, „Je moet de duels aangaan en je te genstander volgen, maar wij wa ren overal een stap te laat. Toch konden we hier met een punt weggaan, maar dat gaven we heel amateuristisch uit han den." De trainer doelde daarmee voor al op de domme overtreding van rechtsback Östlund. De Zweed haalde de niet al te snelle Domi nique van Dijk aan de zijlijn on deruit, in een situatie die verre van gevaarlijk was. Uit de vrije trap van Van Dijk gleed Teixei ra de bal achter doelman Aerts, die de geblesseerde Lodewijks verving. Daarmee kreeg Feye noord de nederlaag waar het in de eerste helft nadrukkelijk naar solliciteerde. Na de open kans voor Kuijt, die één van de snelste doelpunten ooit had kunnen maken, schoot RKC wakker. Het koos frank en vrij de aanval en legde Feye- van onze sportredactie MÜNCHEN - Bayern München staat weer alleen op kop in de Bundesliga. De Duitse record kampioen profiteerde zaterdag middag dankbaar van de halve misstap die concurrent Werder Bremen bij Hannover 96 maakte (0-0). Bayern won simpel van Duisburg (4-0). Roy Makaay kwam opnieuw niet tot scoren. De Nederlandse spits wacht al negen competitiewedstrijden vergeefs op een treffer. Het laat ste doelpunt van Makaay in de Bundesliga dateert alweer van 27 augustus toen Bayern Mün chen voor eigen publiek Hertha BSC versloeg (3-0). Makaay kreeg in het duel met Duisburg wel enkele goede doel kansen. Hij kon echter niet dui delijk maken dat bondscoach Marco van Basten hem voor de Keeper in Chili al twintig uur niet gepasseerd DEN HAAG/SANTIAGO - Kee per Jose Maria Buljabasich heeft gisteren voor de dertiende opeenvolgende wedstrijd de 'nul' gehouden. De Argentijnse doelman (34) van Universidad Catolica deed dat in de wedstrijd tegen Meli- pilla in de Chileense competitie. Zijn ploeg won met 1-0. Buljabasic, die voordien het doel verdedigde van Rosario Central, Tenerife en River Plate houdt zijn doel nu al 20 uur en 33 minuten schoon. GPD/RTR noord daarmee op de pijnbank. Een volley van Hoogendorp be landde op de paal, verdediger Keiler raakte diezelfde paal en schoten van Martens en Hoogen dorp gingen rakelings naast. Het doelpunt dat in de lucht hing viel uiteindelijk na 32 mi nuten. De Belg Mariens, die van Patrick Paauwe alle vrijheid kreeg om te voetballen, krulde de bal met zijn linker in de ver re bovenhoek. Met Boussaboun als extra spits in de ploeg voor Paauwe en de inschuivende Greene werd Feye noord na rust de bovenliggende partij. De druk werd opgevoerd, alleen strandden de meeste aan vallen rond het strafschopge bied. RKC bleef gevaarlijk via de counter, maar vooral het vi zier van Feyenoord-huurling De Ceulaer stond niet op scherp. De Belg, die een sterke wed strijd speelde, moest toezien hoe Feyenoord via Castelen een klein kwartier voor het einde op gelijke hoogte kwam: 1-1. Tackle Omdat De Ceulaer daarna de vrijstaande Van de Haar over het hoofd zag en diezelfde Van de Haar een minuut later de bui tenkant van de paal raakte, leek het duel in een gelijkspel te ein digen. Door de onnodige tackle van Östlund en het attente inglij den van Teixeira incasseerde Feyenoord echter op de valreep de tweede nederlaag van dit sei zoen. „Je mag natuurlijk nooit in de laatste minuut verliezen", zei Dirk Kuijt. „En je mag ook ze ker niet zo'n overtreding maken op die plek. Dit is heel teleurstel lend. Iedereen weet dat wij hard moeten werken, omdat we min der kwaliteit hebben dan de an dere topploegen. Met inzet kun nen we dat compenseren, maar als dat ontbreekt hebben we een probleem. Dat is vandaag weer gebleken." Feyenoorder Dirk Kuijt (links) ziet hoe Rogier Molhoek van RKC de bal met de borst probeert te contro leren. foto Robert Vos/ANP volgende interlands van het Ne derlands elftal wel moet selecte ren. „Het is niet zo dat ik con stant aan het tellen ben hoeveel minuten ik al niet heb ge scoord", verklaarde Makaay na de wedstrijd. „Het zou pas erg zijn wanneer ik ook nog heel slecht zou spelen. Dat is in mijn ogen niet het geval. Ik heb ge woon veel pech bij de afwer king. Meer pech kan ik bijna niet meer hebben." Bayern München dankte de zege aan doelpunten van Ballack, Ze Roberto, Santa Cruz en Pizarro. De Beierse club heeft twee pun ten meer dan Werder Bremen, dat in het uitduel met Hannover niet tot scoren kwam. De meest scorende ploeg van de Bundesli ga (27 treffers) kreeg wel veel mogelijkheden. Vooral Valdez was slordig in de afwerking. Ook Hamburger SV raakte ver der achterop. Zonder de geschor ste Van der Vaart liet de ploeg tegen Borussia Dortmund de eer ste punten buiten Hamburg lig gen. Dortmund hield HSV in een scherp duel op 1-1. De ploeg van Bert van Marwijk kwam nog wel met 1-0 voor, via Metzel- der in de tweede helft. Tro- chowski bezorgde HSV nog een punt. De achterstand van HSV op Bayern verdubbdelde tot vier punten. Trainer Rapolder moet vrezen voor zijn baan bij FC Köln. De laatste weken zwaar bekritiseer de oefenmeester zag zijn ploeg opnieuw veiiiezen. Einfracht Frankfurt was met 6-3 te sterk. FC Köln, dat goed aan de compe titie begon, verloor zeven van de laatste acht duels. De club is in middels naar de veertiende posi tie van de ranglijst afgezakt. ANP Anderlecht-speler Christian Wilhelmsson (links) vindt Gunther Vanaudenaerde van Club Brugge op zijn weg. van onze sportredactie BRUSSEL - De wat verbleekte topper in de hoogste klasse van het Belgische voetbal tussen Anderlecht en Club Brugge eindigde gisteren in een 2-2-gelijkspel. Door dat resultaat liep koploper Standard Luik, dat vrijdag al won van Charleroi, twee punten uit op Anderlecht. Het verschil tussen beide teams na elf speeldagen is drie punten. Club Brugge is pas zesde met negen punten achterstand op het opgeleefde Standard. Hoewel beide teams nu eens niet de ranglijst aanvoe ren in België, maakten Anderlecht en Brugge er in Brussel een aantrekkelijke partij van. Akin zette Anderlecht tot twee keer toe op voorsprong. Vermant en Verheyen brachten Brugge tel kens weer op gelijke hoogte. ANP Als liefhebber van de Zeeuwse trai- nersschool zijn het spannende tij den. Danny Blind en Dolf Roks staan geweldig onder druk bij hun clubs. Ik doe niet graag aan voorspellingen, maar ze moeten misschien wel het erg ste vrezen. Ik had niet verwacht dat ze het dit sei zoen zo moeilijk zouden krijgen. Ajax heeft best een aardige ploeg. Zoveel is er ten opzichte van vorig seizoen nu ook weer niet veranderd. En dan moet je gewoon constateren dat de resulta ten bitter tegenvallen. Als ze van PSV hadden gewonnen, hadden ze nog een beetje kunnen aanhaken, maar nu zijn ze voorlopig een eind weg. RBC heeft kwalitatief misschien een niet al te bre de selectie, maar als je naar de namen kijkt, zit die ploeg nu ook weer niet zo slecht in elkaar. Acuna, Elkhattabi, dal zijn aardige spelers. Eigenlijk hebben Ajax en RBC hetzelf de probleem. Ze missen scorend vermo gen. Bij RBC is het natuurlijk wel heel extreem. Die ploeg heeft er nog maar vier gemaakt. En Ajax had volgens mij tegen PSV nog wel een uur kunnen voetballen, maar dan nog was er geen doelpunt gevallen. Ik hoorde Blind laatst roepen dat hij er ze moeilijk zelf in kan schoppen. Ik kan me zo'n reactie wel voorstellen, maar ik vraag me of dat slim is. Ik denk dat het op die ma nier nog meer gaat vreten aan al die aanvallers. Ik zie trouwens aan Blind ook wel dat de situatie aan hem vreet. Hij ziet er een beetje getekend uit. Met Dolf Roks heb ik nog bijna dage lijks contact. We praten veel over de problemen. Soms geef ik mijn mening, op basis van wat ik op tv heb gezien. Ik leef mee met hem. Het is voor hem zo'n beetje zijn laatste kans in het betaalde voetbal. Ik zou niks liever willen dan dat-ie slaagt. Ik weet ook dat hij er alles aan doet om resultaten te boeken. Hij legt er zijn ziel en zaligheid in. Hij is in mijn ogen ook gewoon een goede trainer. Maar je kunt nog zo'n goede trainer zijn en nog zo'n goede relatie met je spelersgroep hebben, een goede trainer die geen re sultaten boekt, redt het niet. Het be stuur en het publick willen mooi voet- door Jan Daqevos GOES - Het gaat snel met Ist van Bakx. Drie maanden na zijn overgang van hoofdklasser Kloe- tinge naar Sparta heeft de links buiten zijn debuut in de hoofd macht al achter de rug. Zater dag mocht de negentienjarige Vlissinger ruim dertig minuten meedoen in de thuiswedstrijd te gen Roda JC. (2-3). Hij viel zaterdag op het Kasteel in de 59e minuut in. Bakx kwam in het veld voor Kinet. De stand was op dat moment 1-1. „Daar na werd het heel snel 1-2 en 1-3", zegt Bakx. „Dat is een leuk debuut, dacht ik nog. We kwamen nog wel terug tot 2-3, maar meer zat er niet in. Met mij ging het redelijk. Ik had een paar leuke acties, maar ook een paar mindere acties. Het was in elk geval een mooie ervaring, iets dat ze me niet meer afne men. Bij het warmlopen was ik wel een beetje nerveus, maar eenmaal in het veld was dat snel weg. Ik hoorde de mensen in het stadion ook niet meer zo Ik was gewoon geconceiitl met de wedstrijd bezig Het debuut van Bakx zal enige tijd aan te komen üb hendige aanvaller maakte j gelopen maanden eenpnj druk in het tweede eliia trainde al enkele keren mee de eerste selectie. Vórige zat hij ook al op de bank b uitwedstrijd tegen Willemi Bakx: „Het gaat inderdaad ker tot nu toe, maar ik bjji nuchter onder. Dat zit ook beetje in me. Ik kan natuui ook zo weer een terugslag k gen. Het was leukommeete ken, ik heb er van gem maar ik ga niet metmijnl* in de wolken lopen. Mm (vandaag) train ik weeral tweede mee en dinsdag (B gen) speel ik met het tweed? tal in Den Bosch. Zaterdag ik het die zijn debuut mocht ken, volgende week is het: schien iemand anders. Zo het in het mijn best en probeer het op veld te laten zien," MILAAN - De door blessures ge plaagde aanvaller Filippo Inzag hi was gisteren voor het eerst sinds negentien maanden trefze ker in de Italiaanse Serie A. Zijn treffer leverde AC Milan de volle buit op tegen Palermo (2-1). De Milanezen bleven daar mee in het spoor van koploper Juventus, dat met 3-0 won bij Lecce. Caracciolo had Palermo in het San Siro-stadion na 28 minuten op voorsprong gezet. Twee minu ten later was het al weer gelijk dankzij middenvelder Gattuso. Inzaghi scoorde in de 77e mi nuut met het hoofd en maakte daarmee zijn eerste competitie treffer sinds maart 2004. De aan valler had lange tijd la een enkelblessure en brsko zijn middenhandsbeentje. Juventus evenaarde de t competitiestart uit de dal schiedenis door in Lecce des ste zege op rij te boeken. Dé kwam tot stand dankzij doelp ten van de Zweed Ibrahim (voor rust), de Roemeen M en de Uruguyaan Zalayeta, Ook Internazionale, de num drie in de rangschikkingJ tot winst. Oud-Fe,yenoo: Cruz was verantwoi de enige treffer (0-1) in hel: met Udinese. De Romeinse' by tussen AS Roma en Li digde in 1-1 Juventus leidt in de Serie A de maximale score (24) uil duels. AC Milan volgl o punten, Inter al op zes. Af bal en punten. Daar word je op afgere kend. Het is heel vervelend als je in zo'n situatie terechtkomt, maar het is het risico van het vak. Dat weet je als je eraan begint. Ik weet van Dolf Roks dat hij daar heel reëel in is. Ik denk wel dat Dolf Roks en Danny Blind op dit moment een beetje jaloers zijn op Adrie Koster, de derde Zeeuwse trainer in de eredivisie. Die zit vandaag gewoon lekker achter zijn bureau te ge nieten van de overwinning met RKC op Feyenoord. Gérard de Nooijer van onze sportredactie LONDEN - Chelsea heeft op de tiende speeldag van de Engelse competitie voor het eerst punten laten liggen. Hekkensluiter Everton hield in eigen stadion de koploper uit de Premier Lea gue gistermiddag knap op 1-1. Beattie nam voor Everton de 1-0 voor zijn rekening uit een strafschop. De Engelse interna tional Frank Lampard zorgde kort na de rust voor de gelijkma ker. Arjen Robben viel in de tweede helft bij Chelsea in voor Cole. De ongeslagen reeks van de kop loper liep wel op naar 39 wed strijden. Chelsea heeft, nu negen punten voorsprong op Charlton Athletic, Tottenham Hotspur en het verrassende Wigan Athletic. Charlton en Wigan hebben wel één wedstrijd minder gespeeld. De topper van het weekeinde ging zaterdag tussen Manches ter United en het Tottenham Hotspur van coach Martin Jol. Op Old Trafford eindigde het duel in 1-1. De thuisclub kwam voor de rust voor door Silvestre, na voorbereidend werk van Van Nistelrooij. Doelman Robinson had een kopbal van Oranje's spits nogal knullig losgelaten. Jenas maakte na de hervatting gelijk, door met een fraaie vrije trap doelman Van der Sar com pleet -te ven-assen. Bij de Spurs was Davids het gehele duel van de partij Wigan Athletic blijft verbazen. De promovendus won met 2-0 bij Aston Villa. Voor Wigan scoorden Hughes, door een schot van Camara achter zijn ei gen doelman te werken, en Ma- hon. Arsenal, met Bergkamp als enige Nederlander, won. Tegen Manchester City werd het 1-0. Pires scoorde van elf meter. De Fransman verprutste ook nog een strafschop,'door de bal af te leggen op Henry. De scheids rechter gaf daarop City een vrije trap. Spanje Barcelona heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie de nummer twee Osasuna versla gen: 3-0. De formatie van de Ne derlandse trainers Rijkaard en Ten Cate kwam na de hei-vat ting op dreef. Halverwege was nog niet gescoord. Binnen tien minuten na de rust besliste Eto'o met twee treffers het duel. Beide malen was de B se ster Ronaldinho belrakÜ bij de voorbereiding, Delhi club bleef daarna aanvallen! de slotfase zorgde invallerG voor nummer drie, daartoe in de gelegenheid gesteld Ronaldinho. Real Madx-id zich gisteren voor ei_ lelijk tegen Valencia: 1-2. 1 ne zette de toon voor ee lend avondje voor desuppoi door na elf minuten een stj schop tegen de buitenkant de paal te knallen. Barajaoj de de score namens de bei kers halverwege de eerste h Hij krulde de bal uit een trap fraai voorbij demuuru bovenhoek. Raul herstelde het evenwi vanuit de draai, maar twee nuten later bepaalde David la de ruststand op 1-2. Ri meerde zich door in de slotl de frustratie te tonen. Dat lev de Gravesen en Beckham ij op. De Engelse internat™ maakte veel misbaar tegen scheidsrechter en belool diens gele kaart met een hl lijk applausje. Manager Burle vertrokken bij koploper Heart DEN HAAG/EDINBIRGB Manager George Burley is i trokken bij Heart of Midlothi de ongeslagen koploper uit Schotse competitie. Bij de 2 zege op Dunfermline was bij terdag al niet meer aanwezig Zowel Burley als de club wf het vertrek niet toelichten,ra vermoed wordt dat Burlj slechte relatie met de LitoU' suikeroom Vladimir Roma er debet aan is. Deze banl coon is a la Abramovilsj Chelsea bezig Hearts op te pen. Hij kreeg de afgelo week 55 procent van de aai len in bezit, maar kondigde reet aan alle aandelen tew kopen. Romanov kocht na aantreden in februari sp< die Burley pas op de eerstel ning leerde kennen. Het e wat de manager en de clue weekeinde lieten weten, was er 'onverenigbare vereen* tussen Burley en de leiding de club bestonden. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16