Slibverwerker naar Zelzate PZC Kom gooi die handjes in de lucht IZC Plan voor verbouwing rijksmonument 1 3 Installatie wordt geplaatst op terrein van Rhodia Chemie Nieuwbouw De Burght modern en markant -iHk zaterdag 22 oktober 2005 iiirtsport moet ([klimaat in jk verbeteren REUZEN - Jongeren die 1 aangesloten zijn bij een (trtreniging. een zinnige (tijdsbesteding geven. Dat ïort samengevat, de doelstel en het project buurtsport l gemeen te Terneuzen. -.-dag gingen de activiteiten ,start. En de opkomst was gns jongerenwerker M. Vaal 'jeStichting Welzijn Temeu- (SWT) hoopgevend. Bij twee ■•Ieiten waren 74 kinderen Je leeftijd van 8 tot 18 jaar jftzig. teken dat het voorwerk isverrióht zijn nut heeft ge- i'aldus Vaal. Hij maakte de- jo'mer een inventarisatie van wensen en behoeftes. Al HF werd duidelijk dat sport spel hoog op het verlanglijst- ii de jeugd te staan. «jet project Buurtsport (on- r;slvan de Breedtesport Im uran de gemeente) zijn on- i andere sportverenigingen, alen, buurtverenigingen en gd- en jongerenorganisaties pen. [project richt zich niet alleen je positieve aspecten van r, en bewegen, maar ook op [bevorderen van de sociale sa ng il die laatste doelstelling r ons van groot belang. project moet bijdragen aan -aangenamer leefklimaat in wijken. Bovendien is het de ioeling jongeren nadrukke- te betrekken bij de buurt- itactiviteiten. Het ideaal- ü*]e is dat de wijken zelf din- j gaan organiseren. Indien cg kunnen ze natuurlijk al- op ons terugvallen", vertelt ïdinator J. Haerick van de ten met december zijn er ge- ddeld twee keer activiteiten iemeuzen (speelkooi Oude- èe Hoeve, grasveld Sloe- jn), Hoek (speelkooi bij het ipshuis) en Sas van Gent (Be- bxstraat). Volgend jaar is het bedoeling de frequentie op te a naar vier keer per week i twee locaties. Uiteindelijk Kt er in iedere kern van de ge- Bte regelmatig iets te doen t Vaal: „Vanaf volgend jaar e! de buurtsport dus echt alstenaar ingehouden a overval INEUZEN - Een 38-jarige in uit Hulst is gisteren door politie aangehouden na een wapende overval in Terneu- overval vond gisterochtend tatsin een winkel aan de Ter- aense Alvarezlaan. Rond •0 uur werd een personeels- dooreen man gedwongen de te openen en de inhoud, fcle honderden euro's, af te ten. De overvaller dreigde ft een scherp voorwerp. Hij tg er vervolgens op een fiets tdoor. Na de overval door- xht de politie de omgeving en ifd de Hulstenaar aangehou- De politie heeft de zaak 5gin onderzoek. Bezorgklachten: $004)231231 to maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE 1EEUWS-VLA ANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Rostbus 145 '530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 fax:0115-645742 E-mail; redtern@pzc.nl RenéHoonhorst (chef) "out Bareman Raymond de Frel Rsné van Stee "its Bakker (sport) Raudeloo 16 Postbus 62 B HULST Tel: (0114)372776 fax: (0114)372771 Email: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 fostbus 31 ^60 AA GOES Tel: (0113)315500 fax: 10113)315669 Sfflail: redactie@pzc.nl 'NTERNET '•pzc.nl '■mail: web@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Het provin ciebestuur van Oost-Vlaanderen heeft een milieuvergunning verleend voor de vestiging van een slibverwerkend bedrijf op de westelijke oever van het Ka naal Gent-Terneuzen bij Zelza te. De Vlaamse regering ging al eerder akkoord met de bouw van een slibvervverkingsinstalla- tie. De installatie wordt geplaatst op het terrein van het be drijf Rhodia Chemie. Hier stond vroeger een aluminiumfa- briek en een beenverwerkend be drijf. De terreinen worden eerst gesa neerd. Daarna wordt direct een buffer aangebracht; een groenzo- ne van een kleine honderd me ter breed, die in totaal 3,3 hecta re beslaat. De firma DEC uit het Belgische Zwijndrecht neemt 25 hectare van Rhodia in gebruik, waar baggerslib wordt gedroogd, be handeld en geschikt gemaakt voor hergebruik. Met een deel van het slib wordt de gigantische gipsberg van Rho dia, pal naast de Zelzaatse wijk Klein-Rusland, afgedekt. De installatie verrijst op een steenworp afstand van het kanaal. In de directe omgeving bevindt zich ook het immense slibdepot van Callemansputte, waar inmiddels ruim vijf miljoen kubieke meter zwaar verontreinigd slib uit het Ka naal Gent-Temeuzen is gebor gen. Stortplaats De Vlaamse overheid heeft ver gevorderde plannen voor uitbrei ding van het depot, maar dat stuit op bezwaren bij het ge meentebestuur van Zelzate, dat de gemeente steeds meer ziet verworden tot 'de stortplaats' van Vlaanderen. De regering wil het storten van specie in de toe komst overigens zoveel mogelijk beperken. In het Uitvoeringsplan Bagger en Ruimingsspecie is vastge legd, dat in de toekomst alleen nog niet herbruikbare en onver werkbare specie mag worden ge dumpt. En dat kan alleen nog in Callemansputte, op nauwelijks een kilometer van de grens met Zeeuws-Vlaanderen. Vlaams minister K. Peeters van Openbare Werken heeft voor dit jaar en de komende jaren 17 mil joen euro uitgetrokken voor het uitbaggeren van het Vlaamse ge deelte van het Kanaal Gent-Ter- Grote schoonmaak Ook Rijkswaterstaat houdt de komende jaren grote schoon maak op het kanaal. Tot nu toe beperkte waterstaat zich tot het wegbaggeren van de drempels bij de kanaalbruggen en voor de sluizen. Maar nu Den Haag extra geld heeft gereserveerd, kan het profiel van heel het Ne derlandse kanaaldeel eindelijk grondig worden geschoond. Tot 2008 wordt zo'n 250.000 kuub slib weggehaald. Karl Noten van het tv-programma Nederland in Beweging doet de pasjes voor. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - „Goedemiddag Terneu zen! Allemaal lekker bewegen, kom gooi die handjes in de lucht en die voet jes van de vloer." Karl Noten van het tv-fitnessprogramma Nederland in Be weging sprong gisteren energiek heen en weer op het podium in sportcentrum Vliegende Vaart, Rijen 55-plussers volg den enthousiast zijn voorbeeld. Het uurtje springen, zwaaien, huppen en vooral laagdrempelig bewegen tot dat de zweetdruppeltjes over de wan gen glijden, maakte onderdeel uit van de Beweegweek voor 55-plussers, die deze week plaatsvond in Terneuzen. De hele week konden ouderen zich op allerlei manieren uitleven op het gebied van sport en bewegen. Gisteren was de afsluitende dag in het fonkelnieuwe sportcentrum Vliegende Vaart en de oudere Zeeuws-Vlamingen waren met drommen naar het complex gekomen om gehoor te geven aan de oproep tot meer bewegen. Terwijl haar man zich in het zweet werkt met de oefeningen van Karl No ten, kijkt Annie de Bakker van een af standje toe. „Ik kom net van het aqua- joggen en wil even rusten, hoor. Het is heel leutig dat dit wordt georganiseerd. Je ziet dat de mensen er van genieten. Ik ben blij dat ik gekomen ben." Twee minuten later heeft ze blijkbaar genoeg gerust en sluit ze zich aan bij de bewe gende massa, die door een volle tribune nauwlettend werd gevolgd. „Die oefe ningen doe ik thuis wel als ik achter de strijkplank sta, dan sta ik altijd te dan sen", zegt een toeschouwster vanachter het glas. Ook wethouder S. de Mol-Marcusse was één van de deelnemers en zwaaide vrolijk lijf en leden in het rond. „Het is heel uitnodigend. Je kunt op je eigen tempo meedoen en het is bovendien ge woon goed voor je gezondheid", vindt de wethouder, 's Ochtends had ze ook al foto Wim Kooyman vrolijk een uurtje staan meebewegen, toen Karls tv-collega Olga Comman deur de Terneuzense ouderen in bewe ging zette. Het doel van de week was om meer se nioren in beweging te krijgen, onder de noemer FLASH'.-campagne. Dit staat voor Fietsen, Lopen, Actiemomenten, Sport en Huishoudelijke activiteiten. De beweegweek is georganiseerd door het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen (NISB) en SportZeeland, sa men met Woonzorg Nederland, woon zorgcentrum De Cavalier, de gemeente Terneuzen en de SWO's Terneuzen, Axel en Sas van Gent. De goed bezochte beweegweek sloot gis teren af met een show van cabaretduo Gerda en Johanna, die op ludieke wijze het sporten voor ouderen uitbeeldden. door Harold de Puysseleijr LAMSWAARDE - De gemeente Hulst broedt op een plan om een gedeelte van het rijksmonument aan de Achterstraat in Lams- waarde een nieuwe bestemming te geven. Het monument bestaat uit een gebouwencomplex dat een voor malig klooster, een kleuter school en een lagere school om vat. Het complex is gebouwd in 1925-1926 (Interbellumarchitec tuur) en is gedeeltelijk in ge bruik als woning, gedeeltelijk als bedrijfspand. Het bedrijf ABC Promotion huurt de voormalige lagere school en de gemeente is in ge sprek met de eigenaar van dat bedrijf over verplaatsing naar een andere locatie. Vervolgens is het denkbaar, aldus wethou der B. Pauwels (ruimtelijke orde ning) om dit gebouw te betrek ken in het reconstructieplan voor de Achterstraat. Vijf oude huizen moeten wijken. Voor het eind van het jaar start de sloop daarvan. Woongoed Zeeuws- Vlaanderen en makelaardij Bdx-Fassaert uit Hulst willen Bewoners Y. Simenel en A. van der Meer willen dat ook de voortuin de monumentenstatus krijgt. foto Wim Kooyman Cel voor hardleerse drankrijder MIDDELBURG - Een hardleerse drankrijder uit Klooster- zande moet voor een maand de gevangenis in. Daarnaast legde de Middelburgse politierechter G. van Unnik de 39-jarige verdachte gisteren een jaar rijontzegging op. Dat laatste zal de man echter minder deren; hij kreeg on langs al in totaal 2,5 jaar aan rijontzeggingen voor alco- holmisdrijven en is zijn rijbewijs al kwijt. De Kloosterzan- denaar moest zich gisteren verantwoorden voor een drankrit in Sluiskil. Daar was hij 6 mei op een rotonde rechtdoor gereden en had een aantal verkeersborden ge raakt. Toen bleek dat zijn auto een lekke band had, ver wisselde hij doodleuk de band, vervolgde zijn weg, maar kwam niet veel later met zijn auto tot stilstand tegen een boom. Toen de politie ter plaatse kwam, had de bestuur der de benen genomen. De politie vond hem, en uit de blaastest die volgde, kwam een alcoholgehalte van 790 mi crogram: drieënhalf keer zoveel als is toegestaan. „Deze man is levensgevaarlijk. Hij moet nu maar eens een maand gaan zitten", vond Van Unnik. Vrijspraak van mishandeling MIDDELBURG - Belletjetrekken is een van oudsher po pulaire kwajongensstreek. Spannend om te doen, maar minder leuk voor diegenen die het treft. Zo moet de 44-ja- rige Axelaar erover hebben gedacht toen hij 5 maart dit jaar voor de zoveelste keer geplaagd werd. De man liet het er dit keer niet bijzitten en ging achter de daders aan. Hij kreeg een twaalfjarige jongen te pakken. Dat kwam hem te staan op een aanklacht wegens mishandeling. Gis teren bij de Middelburgse politierechter liet hij alles de re vue nog eens passeren. Hij gaf toe tijdens de struikelpar tij de jongen bij zijn jas te hebben gegrepen, maar het ver wijt dat hij een schop had gegeven ontkende hij in alle toonaarden. Het jonge slachtoffer had van angst in zijn broek geplast en hield een pijnlijke knie aan de schop over, waai-voor hij in het ziekenhuis moest worden behan deld. De moeder van het slachtoffer vroeg 150 euro smar tengeld, wat volgens officier van justitie H. den Hartog kon worden toegewezen. Zij eiste daarnaast een boete van 200 euro. Politierechter G. van Unnik meende dat er te veel onduidelijkheden waren over wat zich in werke lijkheid heeft afgespeeld. Hij sprak de man vrij. Terneuzen haalt grof groenafval op TERNEUZEN - Inwoners van de gemeente Terneuzen kunnen de komende weken tegen betaling grof groenaf val laten ophalen, zoals takken, snoeihout en boomstam men. Bielzen, schuttingen of ander niet-composteerbaar tuinafval valt niet onder grof groenafval. Het afval moet in bundels van maximaal twintig kilo aan de straat wor den gezet. Er is geen vaste inzamelroute; wie afval wil la ten ophalen, moet de gemeente bellen. Die laat het groen op de dinsdagen 25 oktober en 22 november ophalen. Hardrijders betrapt TERNEUZEN - Twee automobilisten van 25 en 31 jaar, beiden uit de gemeente Terneuzen, moesten gisteravond hun rijbewijs inleveren. Zij werden door de politie gezien toen zij achter elkaar over de Rooseveltlaan in Terneuzen reden. Daarbij werd een snelheid gemeten van 111 kilome ter per uur; op die weg hier geldt een maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. door Frank van Cooten OOSTBURG - De nieuwbouw van verzorgingshuis De Burght in Oostburg wordt 'modern en markant, met leuke historische elementen', aldus directeur P. Monsieurs. Het huidige verzorgingshuis aan het Ledelplein wordt in het voorjaar van 2007 gesloopt. De bewoners verhuizen tijdelijk naar Ter Schelde in Breskens. De bewoners van Ter Schelde verhuizen naar het nieuwe com plex Hooge Platen. „Ter Schel de krijgt nog wel een oppepper voordat de bewoners van De Burght tijdelijk naar Breskens gaan. De gemiddelde bouwtijd bedraagt anderhalf jaar, maar we gaan ervan uit dat onze be woners zeker een jaar of drie in Ter Schelde blijven wonen." Archeologen van de provincie verwachten op de plek van De Burght nog enkele waardevolle vondsten te doen. Als het archeo logisch onderzoek is afgerond kan de nieuwbouw beginnen. In het huidige verzorgingshuis wonen 77 cliënten. Daarnaast zijn er 27 appartementen in 'Het Lam'. Die blijven bestaan. De nieuwbouw telt 30 zorgapparte- menten en 31 verzorgingshuis plaatsen 'oude stijl'. „Want er blijven altijd mensen die de voorkeur geven aan een be schermde woonomgeving boven een eigen zorgappartement", weet Monsieurs uit ervaring. De bewoners gaan er aanzien lijk op vooruit met kamers van 49 vierkante meter, inclusief keuken, douche, toilet en wasta fel. Op de vormgeving van het pand wil Monsieurs verder niet ingaan, omdat de architect de defintieve tekeningen nog niet klaar heeft. op de vrijkomende grond acht tot tien woningen bouwen. Een volledig uitgekristalliseerd plan is er volgens de wethouder nog met, maar als ABC Promo tion verhuist, is de verbouwing van de lagere school tot apparte mentencomplexje een mogelijk heid. Y. Simenel en A. van der Meer wonen in een deel van het rijks monument en hebben de Rijks dienst voor de Monumentenzorg gevraagd om de monumentensta tus van hun pand uit te breiden met de voortuin. De voortuin en de omringende muur vormen één geheel met het monument en door de begroeiing en beplan ting is de tuin medebepalend voor het geheel als monument, aldus Simenel gisteren in een toelichting op die aanvraag. Bij komend voordeel voor de huisei genaren is, dat ze gebruik kun nen maken van subsidies en be lastingvoordeeltjes om het dure onderhoud aan het rijksmonu ment enigszins betaalbaar te houden. Het college van burge meester en wethouders van Hulst vraagt de gemeenteraad mee te werken aan het verzoek van Simenel en Van der Meer. Staatssecretaris De raad moet dan positief ad vies uitbrengen aan de staatsse cretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, want die neemt het uiteindelijke besluit om de voortuin toe te voegen aan het momument. STAP NU IN OP INTERNET VAN EIGEN BODEM EN PROFITEER Nu in- of overstappen is bijzonder aantrekkelijk. Tot en met 31 oktober 2005 krijgt u forse korting op de aansluitkosten, tot maximaal 99- Ook het gebruik van het kabelmodem is gratis. Via de televisie aan sluiting die u al heeft én het gratis kabelmodem, haalt u supersnel internet In huis. Met internet van eigen bodem bent u klaar voor de toekomst! Voor meer informatie, ga naar www.zeelandnet.nl of bel 0113- 37 77 70. Korting is afhankelijk van het abonnement dat u kiest. J|ZeclandNet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 65