(egels minicampings soepeler Fracties Kapelle lanceren wensen Laatste seizoen voor schouwburg in Middelburg VANDAAG Eieren g. 0113-315649 Jtnl Bd8Ctie@pzc.nl ^31,4460 AA Goes «ntie-exploitatie: fen Midden-Zeeland: 0113-315520; «-Vlaanderen: 0114-372770; gal: 020-4562500. l(dag 22 oktober 2005 IC JÊ VERSCHOORE oord-Beveland trekt conclusies uit evaluatie beleid 2003 [PERLANL) - De regels minicampings kunnen best soepeler op Noord-Beve- i Uil een tussentijdse eva- li van het in 2003 opgestel- deid. blijkt dat veel van de „o die toen nog leefden, [waarheid zijn. Een aan- van de uitgangspunten fcjeid is daarom geen over- luxc. er op Noord-Beveland ;en minicampings zijn, ■,an er vijftien kunnen wor- nschreven met 'kamperen boer', is er geen sprake overaanbod. De minicam- iatten in het seizoen goed o de reguliere campings ook niet te klagen. Mini- jjags trekken nu eenmaal ieel ander soort verblijfsre- omet een andere belang en andere behoeften, snvankeiijke angst voor druk op natuurgebieden, saai weggenomen. Over- Het Zeeuwse Landschap utsbosbehee. heeft duide- kt dat natuurgebie- te lijden hebben van npeerd°rs bij de boer. Ove- ïs en blijft kleinschalig •ren in natuurgebieden of Ontwikkelingsgebieden, sloten. Op Noord-Beveland trouwens in dergelijke ge- geen boerderijen of bur- lingen, waaraan klein- ig kamperen altijd gekop- aoelzijn. Jjoederen de Gebiedsvisie Rondom Veerse Meer van de pro- heeft lucht gebracht in nunicamping-beleid. Zo to W houden slaan idee ïistenpas IZEE - Het Schou- Duivelandse college van B blijft knokken voor invoe- lancen eilandelijke toeris- Deze 'superchipknip', k betaalmiddel maar bij- udd ook als 'sleutel' kan i kan volgens het college Snke bijdrage leveren aan tering van toerisme en re- kop het eiland. tenstenpas is een project ralgens burgemeester en wders het eiland aardig voordelen biedt. Deson- heeft de politiek het idee iet liefderijk omarmd. Het ziet de pas als een goed il voor ondernemend «n-Duiveland om snel kquaat te kunnen inspelen sanderend consumentenge- Brvaringen met vergelijk- ifaarten in het buitenland ins het college dat de 'smartcard' inclu de randappai-atuur veel Én worden bespaard, komt bij dat als de toeris- 5 op de juiste wijze wordt coot, dat volgens onder een grotere én bredere torn van bezoekers - lees tot gevolg heeft. Al il vindt het college dat de wen-Duivelandse toeris- s voldoende potentie heeft imee door te gaan. sloot de gemeente in 2003 kleinschalig kamperen ten westen van Kamperland en rondom Kortgene uit. In de ge biedsvisie op de boorden van het Veerse Meer vallen deze ge bieden echter in de ontwikke lingszone plattelandstoerisme. Daar is het juist de bedoeling dat de landbouw de activiteiten verbreedt met minicampings, landschapscampings en landgoe deren. Gevreesde knelpunten op het ge bied van milieu en mobiliteit, zijn in de eerste twee jaar niet vastgesteld. De afstand van een minicamping tot het dichtstbij zijnde huis, kan ook korter. Noord-Beveland hanteerde een minimale afstand van 100 me ter, maar de ervaring in de buur gemeente leert dat 50 meter ge noeg is. Van de term 'woning', moet wel 'burgerwoning' wor den gemaakt om boeren met een minicamping formeel niet met hun eigen huis in de problemen te brengen. Veel Noord-Kevelandse onderne mers zouden overigens graag zien dat de regels voor klein schalig kamperen nog verder worden uitgebreid. Bij voor beeld met recreatiewoningen, minicampings bij een landgoed en stacaravans bij de boer. De gemeente wil echter voorlopig nog niet zo ver gaan. De landelij ke regels voor kamperen verval len in 2008, waarna gemeen en en provincies het zelf mogen gaan regelen. Op dat moment zal alles nog eens opnieuw wor den bekeken. Kleinschalig kamperen levert geen extra druk op in natuurgebieden op. foto Willem Mieras Algemene beschouwingen over sluitende begroting voor 2006 door Mieke van der Jagt KAPELLE - De gemeente Kapel le mag dan wat ruimer in de slappe was zitten, de gemeente raad juicht aanmerkelijk min der hard dan de wethouder van financiën deed op het moment dat hij de begroting voor 2006 presenteerde. Vooral voor de op positiepartijen blijft er nogal wat te wensen over. SGP, PvdA en C'hristenUnie moeten in hun algemene beschouwingen op de begroting nog heel veel zien, wil len ze het geloven. Zo is de fractie van de SGP wel blij dat er geld is gereserveerd om een oplossing te vinden voor de huisvesting van de reformato rische school voor speciaal on derwijs Eben Haezer. maar hoe en wanneer dat gaat gebeuren, is nog steeds onduidelijk. De fractie vindt dat, als een fatsoen lijke huisvesting voor Eben Hae zer meer geld vraagt dan via het Rijk wordt uitgekeerd, de rest uit gemeentelijke middelen moet komen. Kapelle heeft im mers al zolang er wordt ge peinsd over een oplossing, geen onderhoud aan de bestaande ge bouwen gepleegd. Ook wordt de raad een tikkeltje ongeduldig als het gaat om het digitale loket. Er worden wel mooie woorden gesproken over 'dichter bij de burger', pu- blieksvriendelijkheid en be stuurlijke vernieuwing, maar in de praktijk komt daar bitter weinig van in de bus. De raad bespeurt weinig enthousiasme bij de schamele 10.000 euro die het college voor het digitale lo ket opzij heeft gezet met de me dedeling dat dat wettelijk ver plicht is gesteld. Voorgesteld wordt de zaak in de tijd naar vo ren te halen. Op het gebied van snelheid en toegankelijkheid valt er namelijk veel mee te win nen. Levensloopbestendig Niet erg gelukkig zijn de opposi tiepartijen met de paragraaf over ruimtelijke ontwikkeling en volkshuisvesting. Ook hier wordt met de mond beleden wat in daden ver te zoeken blijft. Zo stemt de uitspraak wel hoopvol dat de wijze van woningbouw moet worden aangepast aan de vermaatschappelijking van de zorg. De SGP-fractie heeft ech ter sterk de indruk dat de ge meente zich helemaal niet be moeit met de wijze van woning bouw. De gemeente moet, vindt de fractie, levenloopbestendige bouw afdwingen. In de toe komst bespaart dat veel kosten. De CU mist ferme taal over wo ningbouw voor starters en socia le woningbouw in het nieuwe plan Zuidhoek. De PvdA-fractie stelt voor om 25.000 euro die gereserveerd wordt voor planschadeclaims, daar niet aan uit te geven. Met de twee reformatorische fracties is de PvdA nog steeds droevig over het sneuvelen van een rege ling voor maatschappelijke par ticipatie voor de minima. De Pv dA wil het planschadegeld daar voor gebruiken. Met name kinde ren dreigen in toenemende mate buiten de boot te vallen omdat er geen geld meer is voor vereni gingen, de bibliotheek en ande re zaken waaraan kinderen in hun ontwikkeling behoefte heb ben. Het college van burgemeester en wethouders geeft over twee we ken schriftelijk antwoord op de algemene beschouwingen. Advertentie Advertentie C) AutoTrack.nl De allergrootste autosite van Nederland Fractie wil station behouden RILLAND - De ChristenUnie in de gemeenteraad van Rei- merswaal wil dat het stationsgebouwtje in Rilland-Bath blijft staan. De NS heeft bij de gemeente een sloopvergun ning voor het stationsgebouw aangevraagd. Zoiets doet het bedrijf naar eigen zeggen niet zomaar, maar voor het gebouw in Rilland kan al jaren geen huurder of koper worden gevonden. Omdat de kosten wel doorgaan en het gebouw nu alleen maar vandalisme aantrekt, wil de NS het slopen. De ChristenUnie heeft schriftelijke vragen aan het colle ge gesteld en spreekt van een karakteristiek gebouwtje dat het behouden waard is. De partij doet een beroep op de inventiviteit van burgemeester en wethouders en hoopt dat die samen met de bevolking van Rilland of de dorpsraad een bestemming voor het pand kan vinden. Het zou bijvoorbeeld geschikt kunnen zijn voor een jeugd soos. De partij vraagt het college om het verlenen van de sloop vergunning met een jaar uit te stellen om onderzoek te doen. Als blijkt dat het gebouwtje echt nergens geschikt voor is, kan het altijd nog tegen de vlakte. Vrouw dumpt bedrijfsafval ARNEMUIDEN - Een 49-jarige vrouw uit Bergen op Zoom is gisterochtend rond half negen betrapt op het dumpen van bedrijfsafval in vuilnisbakken op de parkeer plaats Sloedam bij Arnemuiden. Het ging om twee vuilniszakken met bedrijfsafval en vier lege jerrycans waarin saus had gezeten. Bedrijfsafval moet bij een milieustraat worden aangeboden. De vrouw kreeg een proces-verbaal. Gestolen auto gevonden HEINKENSZAND - Op de A58 bij Heinkenszand is gis terochtend even na elf uur een Volkswagen Golf aange troffen die in de voorafgaande nacht was gestolen uit een parkeervak in Elmersland in Middelburg. Man aangevallen in Breskens BRESKENS - Een 41-jarige man uit Breskens is gister ochtend zonder reden door een onbekende aangevallen toen hij zijn hond uitliet. De man liep tussen kwart voor zeven en zeven uur 's och tends in een parkje in Ghistelkerke in zijn woonplaats. Plotseling werd hij van achteren aangevallen. Hij kreeg enkele klappen in zijn rug en werd op de grond getrok ken, waarbij zijn jas met een scherp voorwerp werd ver nield. Daarna ging de onbekende man er vandoor in de richting van de voetbalvelden. Het slachtoffer liep rug klachten op. De politie is op zoek naar getuigen. De uitkomst van de gesprekken met de arbeidsinspectie zou kun nen zijn dat er geen grootschali ge voorstellingen meer mogen plaatsvinden, maar dat er bij voorbeeld alleen nog een cabare tier op een barkruk mag optre den. Peijs voelt daar helemaal niets voor. „Dan worden we een con current van het Arsenaal in Vlis- singen. Dat is ook niet goed. We hebben afgesproken om het net jes te verdelen. Die afspraken wil ik nakomen." Met de nieuwe wethouder van cultuur, H. Kool-Blokland, is afgespro ken dat er een onderzoek komt naar de staat van de schouw burg. Uit dat onderzoek moet blijken welke investeringen no dig zijn om de schouwburg open te kunnen houden. Deze week besloot het college van B en W al om ruim 12.000 euro te steken in verbetering van het laad- en losplatform. Als het aan Peijs ligt, neemt de gemeente snel een beslissing over een nieuw theater en gaat de schouwburg op 1 januari 2007 dicht. „Ik raad ze aan om als een speer een plan te maken en in maait 2007 te gaan slopen. Dat heb ik ook aan mijn bestuur verteld." Het personeel is ook op de hoog te gebracht van het standpunt van de directeur. „Als de ge meente garandeert dat we alle maal een aanvulling op een uit kering krijgen en een terugkeer- regeling, dan valt er wat het per soneel betreft te praten", zegt Peijs. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De directie van de schouwburg in Middel burg boekt geen voorstellingen meer voor 2007. Dat betekent dat het huidige theaterseizoen het laatste volledige seizoen in de oude stadsschouwburg is. Schouwburgdirecteur G. Peijs vreest dat de arbeidsinspectie binnenkort ingrijpt. De schouw burg voldoet al jaren niet meer aan de arbo-eisen. Om volledige producties te kunnen program meren, is een investering van miljoenen nodig. De onderdelen die aan vervanging toe zijn, kun nen niet worden meegenomen naar een nieuw theater. „Ik denk dat de arbeidsinspec tie het zo niet accepteert", zegt Peijs. „Ze staan alleen nog iets toe als er een bouwplan ligt, met een duidelijke einddatum. We hopen dat de gemeente in janua ri een beslissing neemt over een bouwplan, dan kunnen we nog wel wat. Inmiddels praten we met producenten wat er nog mo gelijk is, ook financieel. Arties ten hebben hier een aantal jaren gespeeld met de belofte dat ze in een nieuw theater in een grote zaal mochten staan. Ze hebben concessies gedaan-. Die afspra ken zijn nu moeilijker te maken omdat de bouw is gestopt. Ar tiesten laten weten dat ze niet komen, ze spelen liever in een zaal waar zeven- of achthon derd mensen in kunnen. Vanoch tend heeft Karin Bloemen nog afgezegd." De SGP heeft sterk de indruk dat de gemeente Kapelle zich niet met levensloopbestendige bouw be moeit. foto Willem Mieras GRATIS TOEGANG zeeuwse almanak Rijd eens even voor je moeder om tien eieren, zei de moeder uit Hoek tegen haar koter. En dus fietste het jochie met twee euro in zijn broekzak naar de plaatselijke super. Om vijf minuten later hijgend terug te komen. „Mam, ik heb niet genoeg geld. Nee, echt niet!" Vader besloot daarom de caissière maar eens goed dui delijk te maken dat zij zijn zoon vooral niet voor de gek moest houden. Zijn boosheid maakte bij aan komst echter plaats voor een glimlach. Op de toonbank stond immers een toren. Ge bouwd met tien eierdozen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51