ECN gaat kennis kapitaliseren Tussen hogeschool en academie PZC Sfeer Kaukasus explosief PZC Adelmund vergat vakbond nooit Lubbers wil met energiecentrum Petten Europa in 22 oktober 1955 zaterdag 22 oktober 2005 door John Hermse Dat het Tweede-Kamerlid Karin Adelmund haar verleden als vakbondsvrouw niet zonder slag of stoot ach ter zich kon laten, werd dui delijk tijdens een debat over de WAO in 1995. In tranen verliet ze het spreekgestoelte nadat SP-leider Jan Marijnis- sen haar had herinnerd aan haar harde opstelling tegen over het WAÖ-beleid toen ze nog vice-voorzitter van de FNV was. „Bij mij staat de waterleiding net zo hard open als bij u", voegde ze Marijnissen toe. 1949-2005 Adelmunds overstap van de vakbeweging naar de Kamer kwam in 1994 als een verras sing omdat ze een van de fel ste tegenstanders van het WAO-beleid was van het kabi- net-Lubbers/Kok. Zij bleek gevoelig voor het klemmende beroep dat Felix Rottenberg op haar verantwoordelijk heidsgevoel had gedaan. „Met een goed sociaal beleid moet de PvdA vertrouwen kunnen terugwinnen", zei Adelmund aan het begin van haar politieke loopbaan. Adel mund had een lange tijd in de vakbeweging doorgebracht. Van 1978 tot 1985 was ze voorzitter van de Vrouwen bond FNV, in 1984 trad ze toe tot het bestuur van de vakcen trale, waarna ze al snel de functie van vice-voorzitter ging bekleden. In 1994 werd de tot Kamerlid omgeturnde vakbondsvrouw vice-voorzit ter van de PvdA-fractie en woordvoerder sociale zeker heid. In die hoedanigheid had zij het niet gemakkelijk. Ze moest besluiten als de privati sering van de Ziektewet en WAO voor haar rekening ne men en tegelijkertijd probe ren er de scherpe kantjes van af te schaven. Adelmund kwam met haar emotionele betoogtrant en moeilijk te vol gen beeldspraak chaotisch over. In 1997 volgde Adel mund de zieke Rottenberg op als partijvoorzitter. Tegelijk bleef ze Kamerlid. Een twee de verrassende wending m de loopbaan van Adelmund was het staatssecretariaat vooron derwijs in het tweede paarse kabinet (1998- 2002). Zwaar ste kluif bleek de nieuwe op zet van de bovenbouw van ha vo en vwo, de tweede fase, die op het moment van haar aan treden was ingevoerd. Al in 1999 toonde Adelmund zich gevoelig voor noodkreten van scholieren die dreigden te be zwijken onder de last van de vele vakken die ze moesten volgen. Toen scholen daarna bezwaar maakten tegen de verlichtingen die de bewinds vrouw doorvoerde, kwam ze er weer op terug. Vervolgens greep ze opnieuw in, Het be vestigde het beeld van een zwabberende staatssecreta ris. Tranen Betrokken was ze zeker, zoals bleek in de Tweede Kamer waar ze haar tranen met kon j bedwingen. Snikkend zei ze j de Kamer tijdens een begro- J tingsbehandeling dat allochto- j ne leerlingen met sprongen i vooruit gingen. In 2002 keer-1 de ze terug naar de Kamer. Haar aandachtsvelden wer- den integratie en grotesteden- j beleid. In 2003 zat zij in de j commissie-Blok, die het inte- gratiebeleid onderzocht, i Daarna werd zij voorzitter i van de nieuwe Kamercommis- sie voor Integratie. Haar laat ste debat ging over het grote- stedenbeleid, waarin de grote steden bijzondere maatrege len mogen treffen tegen ver loedering in navolging van de Rotterdamse aanpak, Adel mund noemde het wetsvoor-. stel 'een paardenmiddel', maar slaagde er in toezeggin gen los te krijgen voor men sen die in een kwetsbare posi tie zitten. ANP door Bert de Jong Als Hoge Commissaris van de Vluchtelingen bereisde Ruud Lubbers de afgelopen vier jaar alle windstreken. Tot hij in februari jongstleden af moest treden. Sinds kort is Lubbers voorzitter van de Raad van Toe zicht van het in Petten gevestig de Energieonderzoek Centrum Nederland (ECN). Zijn nieuwe missie is het leveren van een bij drage aan verduurzaming van de energiehuishouding. Hij voelt zich tiptop Rotterdam mer. Zijn werkplek is een appar tement op de negende etage in Rotterdam met magnifiek uit zicht op de Maas. Als hij in Ne derland is bestijgt ex-premier Ruud Lubbers (66) zijn home trainer die op het balkon staat, en trapt zich een half uur in het zweet. Het koffieapparaat pruttelt. Lubbers zit op zijn praatstoel. Legt uit wat hij met energie en milieu heeft. Het is, om een lang verhaal kort te houden, een beet je de terugkeer naar zijn jeugd liefde. Lubbers: „Mijn milieube sef ontwaakte al in de jaren zes tig van de vorige eeuw. Als jon ge vader, die naar de toekomst van zijn kinderen keek, kon je er niet omheen. Toenemende stank, roet, zure regen. De Maas zal vol chemische verontreini gingen. Er werd gekscherend ge zegd dat je in Maaswater fotorol letjes kon ontwikkelen." De ambitieuze ondernemer (fa miliebedrijf Hollandia Kloos) werd lid van de Rijnmondraad. Met als portefeuille: Milieu in re latie tot bedrijvigheid. In 1972 verscheen het rapport Grenzen aan de groei van de Club van Ro me, waar Lubbers later zelf lid van wei'd. «„Dat rapport boeide mij zeer. Amper een jaar later, ik was in middels minister van Economi sche Zaken in het kabinet-Den Uyl, werd Nederland getroffen door .een Arabische olieboycot. Die dwong tot nadenken over onze energiepolitiek. Hoe kon den we onze afhankelijkheid van olie als energiebron vermin- Ruud Lubbers is nu voorzitter van de Raad van Toezicht van het in Petten gevestigde Energieonder zoek Centrum Nederland (ECN). foto GPD deren? Gelet op de huidige olie prijzen een vraag die vandaag de dag wéér actueel is." Lubbers werd na de val van het kabinet-Den Uyl fractievoorzit ter van het CDA, vervolgens pre mier. Een lange periode raakten de energieproblematiek en het mi lieubederf bij hem op de achter grond. Met de publicatie van het eerste nationale natuur- en milieube leidsplan keerde hij terug naar zijn jeugdliefde. Eindig Het gebruik van fossiele brand stoffen (kolen olie, gas) voor het opwekken van stroom kent pro blemen. De voorraden zijn ein dig, en er is de uitstoot van broeikasgassen zoals C02 Dus valt in het gesprek met Lubbers al gauw het in energiekringen magische woord transitie. De overgang naar een duurzame energiehuishouding. Met her nieuwbare bronnen zoals zon, wind, en biomassa, en zónder het klimaat veranderende mi lieubezwaren. Die transitie ver loopt in zijn ogen te traag in Ne derland. Het beleid is niet ambi tieus genoeg. „Wat mij betreft wordt het tempo opgeschroefd. We zijn, dankzij de aardgasba ten, een rijk land. Ten opzichte van omringende landen, die dat grote voordeel niet hebben, heeft Nederland de ereplicht ge nereus te investeren in de ont wikkeling van innovaties op energiegebied. Nieuwe technolo gieën moeten eerder een kans krijgen. Wij kunnen ze een fi nancieel steuntje in de rug ge ven." Daar wringt de schoen. Terwijl we het ons wél kunnen permitte ren, neemt ons land volgens Lub bers een te afwachtende hou ding aan, begint het zelfs achter op te raken. Hij pleit daarom voor uitvoering van een aantal grootschalige experimenten met nieuwe energietechnologieën. Enerzijds om er praktijkerva- ring mee op te doen, anderzijds om ze eerder rendabel te maken. In zulke experimenten investe ren is geen weggegooid geld. De econoom in Lubbers: „Je bouwt er een voorsprong mee op. Die kennis kun je later ver- kapitaliseren, verkopen. Neem als voorbeeld zonne-energie. ECN is daar al heel ver mee, loopt wereldwijd voorop. Ge schat wordt dat zonne-energie over 15 jaar rendabel kan zijn, ofwel kan concurreren met elek triciteit die is opgewekt met be hulp van fossiele brandstoffen. Door nu een aantal doorbraak- experimenten uit te voeren met zonnestroom kan die termijn van 15 jaar versneld worden. La ten we zeggen: met de helft." Een andere nieuwe energietech nologie die in de visie van Lub bers dringend toe is aan een grootschalig doorbraakexperi- ment is schoon fossiel. Daarbij worden nog wel fossiele brand stoffen zoals kolen gebruikt, maar met meer efficiency en zon der uitstoot van broeikasgassen in de atmosfeer. Dat kan door de kolen te vergassen en de CO, af te vangen en ondergronds op te bergen. Biomassa kan dan eventueel worden bijgestookt, waardoor de C02-balans nog gunstiger wordt. Lubbers: „ECN heeft de kennis in huis, legt die op tafel. Tegen de ener giebedrijven zeg ik: grijp die kans." Filosoferend over ener gievraagstukken beklemtoont Lubbers de noodzaak van ener gie besparen. „Dat is de kortste weg naar vermindering van de uitstoot van CO,. De Nederland se x-egering zet de komende ja ren in op een jaarlijkse bespa ring van 1,5 procent. Niet veel? Nou, ik zie wel de mogelijkhe den, maar ook de moeilijkheden om die ambitie waar te maken. Zoals een onvoldoende instru mentarium." Europa in De nieuwe voorzitter van de Raad van Toezicht van ECN, op volger van Jan Terlouw, wil met het energieonderzoekcentrum de grens over, Europa in. „Ik zie voor Petten mogelijkheden zich te ontwikkelen tot een Europees Centre of Excellence. Meer dan nu moet ECN op het gebied van energie-innovaties van belang zijn voor buitenlandse part ners." „Dat kan door op een aan tal onderzoeksterreinen uit te blinken. Bij zo'n px'estigieus Cen tre of Excellence willen weten schappers graag werken. Onder het motto: als je in Petten slaagt, slaag je overal. Zo'n sta tus is ook geld.waard, als je bij voorbeeld denkt aan het binnen halen van onderzoeksopdrach ten." GPD door Joost Bosman In de aanloop naar de parle mentsverkiezingen van 6 no vember is de spanning in Azer beidzjan om te snijden. De rege ring lijkt in paniek: een popu lair oppositielid in ballingschap werd deze week het land niet in gelaten en links en rechts ont sloeg president Ilham Alijev mi nisters op beschuldiging van hoogverraad. Intussen loopt het volk al maan den te hoop tegen het bewind. Wordt Azerbeidzjan na Georgië, Oekraïne en Kirgizstan de vier de voormalige sovjetrepubliek die afrekent met zijn con-upte heersers? Aanvankelijk leek het erop dat Alijev de weg naar meer politieke vrijheid was inge slagen. De Azerbeidzjaanse president, die zijn overleden vader Heidar in oktober 2003 opvolgde na al om als frauduleus bestempelde verkiezingen, deed in mei dit jaar een hoopgevend decreet uit gaan. Hij stelde daarin dat de la gere overheden zich moesten houden aan de regels voor eerlij ke verkiezingen en gaf oppositie kandidaten ruim baan zich als paiiementskandidaat te laten re gistreren. Inmiddels heeft het er alle schijn van dat Alijev een show voor de buitenwacht heeft opge voerd. Want vorige week uitte een bezoekende afvaardiging van de Raad van Europa felle kritiek op de stembusvoorberei dingen, Eerder gedane aanbeve lingen zoals het opnemen van meer oppositievertegenwoox'di- gers in de kiescomités en het ge bruik van onuitwisbare inkt bij de verkiezingen bleken de Azer beidzjaanse autoriteiten in de wind te hebben geslagen. Bovendien probeerden zij het de monstratieverbod via een om weg in ere te herstellen. De beto gingen die de laatste weken des ondanks plaatsvonden, werden met excessief geweld uiteenge slagen. Afgelopen week leek het kookpunt bereikt in de verhitte strijd om de zetels. Een van de oppositieleiders, Rasoel Goe- lijev, wilde maandag na tien jaar ballingschap terugkeren naar Azerbeidzjan om over twee weken deel te nemen aan de ver kiezingen. Toegang geweigerd Maar Goelijev werd de toegang tot het land geweigerd. Hij moest uitwijken naar De Krim (Oekraïne) waar hij op verzoek van Bakoe werd. geaxresteerd, wegens grootschalige verduiste ring van overheidsgelden in het vexieden, een aantijging die hij zelf altijd heeft verworpen. Goe lijev, voorzitter van de Democra tische Partij van Azerbeidzjan, die deel uitmaakt van het oppo- sitieblok Azadliq (Vrijheid), is volgens waarnemers onder de bevolking zeer populair. Het was dan ook tekenend dat de regering onmiddellijk zijn parlementaii'e onschendbaax-- Bakoe neer te slaan. heid introk, op het moment dat Goelijev zich onlangs als parle- mentskandidaat liet registreren. Dat de aanklacht tegen hem op zijn minst twijfelachtig is, blijkt uit het feit dat de Oekraïense justitie Goelijev daags na zijn ar restatie alweer vrijliet wegens gebrek aan bewijs. Nog gekker werd het toen presi dent Alijev donderdag minister Farhad Alijev (geen familie) van Economische Zaken samen met twee van zijn collega's ontsloeg en hen liet oppakken wegens het voorbereiden van een staats- greep. President Alijev ziet zich ge- Niet al leen het recente rapport van de Ondex-wijsraad maar ook de ge lijkluidende toespraken van onze recto- res magnifici lijken professor Adriaan- sens op het lijf geschreven: internatio naliseren! Na zijn University College in Utrecht heeft hij vorig jaar in Mid delburg de Roosevelt Academy daarop 'gekloond'. Zo konden we hem dus met zijn professorale stoet over de Markt zien iopen bij de opening van het acade misch jaar. Deze Zeeuwse kloon is een wat vreem de eend in de bijt van het Nederlandse ondex-wijs. En ook die vijver zelf is nog al in beweging. Al zo'n 15 jaar is men daar aan het internationaliseren, maar - zo vindt de Onderwijsraad - er moet meer gebeuren: te beginnen met een keurmerk, zodat eenieder meteen kan zien hoe grensoverschrijdend de door hem gekozen universiteit wel niet is. Af gaande op het uitgebreide cursuspak ket- allemaal in het Engels natuurlijk - heeft prof. Adriaansens op dat punt niet veel te vrezen. Ook ixx het aantal buitenlandse studenten - ongeveer de helft - en de uitwisselbaarheid van di ploma's lijkt hij goed te scoren, al moet dat nog bewezen worden. Wie nog in de vorige eeuw gestudeerd heeft, waant zich in wonderland. Toen had je de propadeuse en het kandidaats - je 'propjes' en je 'kantjes' heette dat - maar behalve doorstuderen tot de doc torandustitel, in totaal al gauw vijf tot zes jaar, kon je daar verder niks mee. Er waren er nogal wat die dan maar rechten gingen doen, want dan was je er in vier jaar met een meestertitel van af. Nu heet je na drie jaar 'bachelor' en kun je de arbeidsmax-kt op of - even la ter - mastex-. Het is allemaal Amexi- kaans geworden. Middelburg biedt drie disciplines: humaniora, sociale en na tuurwetenschappen met daarbinnen een keuze uit hondex-d cxu-sussen, varië- x-end van mathematische methoden tot celbiologie en de Nederlandse schilder kunst in de zeventiende eeuw. Er zijn er die dat een 'pretpakket' noemen. Intussen is dat niet de enige parel in de Zeeuwse onderwijsvijver. Want nu is ook de Hogeschool Zeeland (HZ) - ge bukt onder een schuld van onterecht ontvangen rijksbijdragen en met een moeizaam fusiepi'oces net achter de rug - uit zijn schulp gekropen. Daar zijn vierhonderd cursussen in de aan bieding, waarmee je het ook tot bache lor kunt brengen. Is dat niet wat te veel van het goede in een dunbevolkte pro vincie die ook nog drie opleidingscen tra en dei'tien middelbare scholen rijk is? En zou het niet beter zijn als één van de twee zich alleen op het 'mas- ter'-traject zou toeleggen? Die vraag valt pardoes in een landelij ke discussie - op gang gebracht door- Wouter Bos - over hoe het nou verder moet met ons hoger onderwijs. Hij be gint met de modieuze doodoener dat 'de student centraal moet staan'. Die moet een veel grotere keuzevrijheid hebben en het doet er niet toe of daar aan door een hbo- of een universitaire instelling wordt voldaan. Welnu, ook in vroeger tijden kon je naast een hoofd vak (nu 'major' geheten) meerdere bij vakken kiezen. Maar nu lijkt het ineens een systeem 'a la carte' te worden waar bij je van alles en nog wat bij elkaar kunt 'shoppen'. Zoiets als 'U vraagt, wij draaien'. En dat op een moment dat de aankomende student meestal nog niet eens weet wat hij later eigenlijk wil worden. En weet zijn toekomstige werkgever aan het eind van de rit nog wel wat voor vlees hij rn de kuip krijgt? In de barre arbeidsmarkt van deze tijd is 'employability' - zo heet dat met een dxtur woord - toch waar het om moet gaan. Verkeerde keuzes op een te vroeg moment zijn gauw gemaakt en veroor zaken nu halverwege al veel studieuit- val. De voor-standers brengen daar het voordeel tegen in dat de definitieve, meer bei'oepsgerichte keuze, die van de masteropleiding, wordt verschoven naar een later moment waarop die keu ze meer doordacht kan worden ge maakt. Dat moge waar zijn, maar dan komt die bachelortitel toch eigenlijk neer op een wel zeer algemeen pakket dat misschien voomamehjkbedoeld is om het kennistekort van de tegenwoor dige middelbare scholier bij te spijke ren. En dat betekent weer dat de daar opvolgende vakopleiding tot master in het gedrang zal komen. Dan stelt Wouter Bos voor om van het 'binaire' stelsel af te stappen oftewel hbo en universitair gewoon 'in de mixer' te doen, zoals hem al sarcastisch is tegengeworpen. Ook hogescholen moeten lectoren kunnen benoemen, on derzoek doen en promotierechten krij gen. Daarmee zou eigenlijk het histori sche bestaansrecht van beide - de uni versiteit voor de zuiver intellectuele vox-ming, de hogeschool voor de be roepspraktijk - te vervallen. Dat onder scheid was er niet voor niks en is ook nu nog terug te vinden in de hei-komst OPENING - Het peulviTichten- centrum Zuid-West-Neder land in Middelburg is zaterdag officieel in gebruik genomen. De openingshandeling werd verricht door mr. A.F.C. Hen- drikse, directeur van het Cen- tx-aal Bureau, de grote bondge noot van de verenigingen als aandeelhouder in het centrum. FRUITOOGST - Met man en macht wordt in Schou- wen-Duiveland de fruitoogst binnengehaald. Grote groepen Vlaamse gaaien en kramsvo- gels, die op hun trek naar het zuiden over de Nederlandse kust vliegen, strijken neer in de Schouwse boomgaarden* slaan hun slag. Omdat er a veel schade is ontstaan, prohe ren eigenaren van de boom gaax'den te redden wat er nq te redden valt. BURGEMEESTERS - Eengrc te groep Nederlandse burge meesters en ambtenaren is gis tex-en per trein vertrokken rid ting Saarbrücken om daar vei kiezingen bij te wonen dieraoi gen worden gehouden. DeNi deiiandse vertegenwoordiger onder wie de Zeeuwen Mr. D Bolkestein, Mr. Jan de Vriesi P. Dregmans, zijn aanwez als neutrale waarnemers. Een jongetje kijkt toe hoe de oproerpolitie zich in slagorde opstelt om demonstraties in de hoofdstad foto Zurab Kurtsikidze plaatst voor een dilemma. Na tien jaar van oneexiijke verkie zingen, kan hij zich niet op nieuw een frauduleuze stembus ronde veroorloven. Maar de op positie haar gang laten gaan, leidt waarschijnlijk tot omwen telingen zoals in Georgië, Oek raïne en Kirgizië. van hun clientèle: vwo en havo. Tussen die twee bestaat een kwaliteits- en ni veauverschil met pedagogische conse quenties. Of dat verschil door een ba chelor-opleiding kan worden rechtge trokken, is maar zeer de vraag, nog daargelaten dat dat op een nivellering naar beneden kan uitdr-aaien. En dan: zitten onze studenten daar op te wach ten? Wie bedrijfsleider- of computerdes kundige wil worden, zal terecht gru wen van een college over onze middel eeuwse beschaving. Zoals altijd spelen economische motieven hier een gx-ote rol: dalende rijksbijdragen en schaar ser wordende studenten, dus concurren tie en marktwerking, wat op zichzelf niet ongezond is. Maar het moet geen ordinaire handelsooxiog worden over xijksbijdragen die afhankelijk zijn van het aantal verleende diploma's. Van daar ook de jacht op de buitenlandse student die de hogeschool zo duur heeft moeten bekopen. Het lijkt een beetje op een vlucht vooruit: wat nu hogeschool heet, was vroeger gewoon middelbaar en wil nu al weer academie of universi teit genoemd worden. Je hoort het de universitaire bestuurders zeggen: ze trekken een te grote broek aan. En als Wouter Bos ze allebei in één broek wil stoppen, kan hij niet tegelijkertijd ga randeren dat een 'wetenschappelijk di ploma wél wetenschappelijk moet blij ven'. Arnold van Niekerk Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pic.nl Lezersredacteur: A. J. Snel Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315660 Fax:(0113)315609 E-mail: lezersredacteur@pzc.nl Middelburg: Buitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax:(0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (0111)454651 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren Goes, Zierikzee en hulst: Maandag t/m vrijdag ven 8.30 tot 17.00 uur Internetredactie: Postbus 31 4460' AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen: 0800-0231231 autom. afschrijving acceptgiro per maand: 20,55 n.v.t per kwartaal: 59,75 62,00 per jaar: €229.20 233,30 Voor toezending per post geldleen toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor hd einde van de betaalperiode, PZC, t.a.v. lezersservice, Postbus 314460 AA Goes maandag t/m vrijdag: 1,25 zaterdag: 1,80 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35,93.00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden uitgevo overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en vole de Regelen voor het Advertentiewereld Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 to" Tel. (076)5312550 Fax. (076)5312340 Personeelsadvertenties: Tel: (076)5312240 Fax: (076)5312340 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel. (076)5312104 Fax, (076)5312340 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114)372770 Fax:(0114)372771 J Business to Business/Onroerendgi Tel: (076)5312277 Fax: (076)5312274 Internet: www.pzc.nl/adverleren at 18.00 uu Auteursrechten voorbehouden .5 Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Is een onderdeel van het Wegener-concern.ve aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dal word! gebruiktvo^ ducten van de titels on de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig SS™? de dorden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden Dij- zorsservice, Postbus 314460 AA Goes. Behoort tot WGGGNGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 4