>zc aatste seizoen in schouwburg Tegenwoordig bijt niemand meer door En nou eindelijk skaten in de Stromenwijk VERSCHOO RE \rectie Middelburgse schouwburg stopt programmering Noord-Beveland kan kleinschalig kamperen soepeler gaan regelen VANDAAG Eieren Ie; 0113-315649 ■«nzc.nl jjedactie@pzc.nl •JS31 4460 AA Goes Lié-exploitatie: ;,MMen-leelsn&. 0113-315520: Siinderen: 0114-372770; "ji: 020-4562500. 22 oktober 2005 erdag 22 °l Op de originele wijze op 1 Kodak Fotopapier! Alleen bij... 7 editie Walcheren ftinHia Berkelder (lELBLRO - De directie schouwburg in Middel- boekt geen voorstellingen voor 2007. Dat betekent bet huidige theaterseizoen juiste volledige seizoen in stadsschouwburg is. siwburgdirecteur G. Peijs Jat de arbeidsinspectie akort ingrijpt. De schouw- poldoet al jaren niet meer 'èarbo-eisen. Om volledige -cues te kunnen program een investering van «ren nodig. De onderdelen vervanging toe zijn, kun- Kt worden meegenomen ten nieuw theater, jeuk dat de arbeidsinspec- Izo niet accepteert", zegt „Ze staan alleen nog iets sereen bouwplan ligt, met duidelijke einddatum. We dat de gemeente in janua- beslissing neemt over een tpian, dan kunnen we nog nt Inmiddels praten we onxiucenten wat er nog mo- is. ook financieel. Arties ten hier een aantal jaren tdd met de belofte dat ze in nieuw theater in een grote mochten staan. Ze hebben gedaan. Die afspi'a- np nu moeilijker te maken de bouw is gestopt Ar iaten weten dat ze niet ze spelen liever in een aar zeven- of achthon- jjensen in kunnen. Vanoch- heeft Karin Bloemen nog nfi" ukomst van de gesprekken dearbeidsinspectie zou kun- ajn dat er geen grootschali- norstellingen meer mogen nnden; rnaar dat er bij- olie van urnis in raad imerswaal KINGEN - De eenmans- Kortlever dient in de Vergadering van komende tb? een motie van treurnis »n het college van Reimers- Burgemeester en wethou- louden hebben gefaald in hestie rond dorpshuis Kaj kin Hansweert. keau Eerlijke Mededin- roert al een paar jaar een oorlog tegen het dorps- Dat zou feesten en partijen ïden. Daarmee zouden an- Jememers in de vingers a gesneden. Het BEM bovendien dat de vergun- r.n het dorpshuis geen acti on van persoonlijke aard De raad vindt dat er msismet de feesten, maar BEM boekte onlangs toch -verwinning bij de rechter, bever en het bestuur van srpshuis stellen dat het col- de ambtenarij op allerlei 1 hebben geblunderd, fever zegt gedacht te heb been motie van wantrou- raaar denkt meer kans te ei met een minder zware van treurnis. Hij zegt an- oartijen gepolst te hebben fent op een meerderheid, komt die er waarschijnlijk «ant CDA en SGP, samen '-«rderheid, steunen de mo- voorbeeld alleen nog een cabare tier op een barkruk mag optre den. Peijs voelt daar helemaal niets voor. „Dan worden we een con current van het Arsenaal in Vlis- singen. Dat is ook niet goed. We hebben afgesproken om het net jes te verdelen. Die afspraken wil ik nakomen." Met de nieuwe wethouder van cultuur, H. Kool-Blokland, is afgespro ken dat er een onderzoek komt naar de staat van de schouw burg. Uit dat onderzoek moet blijken welke investeringen no dig zijn om de schouwburg open te kunnen houden. Deze week besloot het college van B en W al om ruim 12.000 euro te steken in verbetering van het laad- en losplatform. Als het aan Peijs ligt, neemt de gemeente snel een beslissing over een nieuw theater en gaat de schouwburg op 1 januari 2007 dicht. „Ik raad ze aan om als een speer een plan te maken en in maart 2007 te gaan slopen. Dat heb ik ook aan mijn bestuur verteld." Het personeel is ook op de hoog te gebracht van het standpunt van de directeur. „Als de ge meente garandeert dat we alle maal een aanvulling op een uit kering krijgen en een terugkeer- regeling, dan valt er wat het per soneel betreft te praten", zegt Peijs. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hij kocht zijn huis in de veronderstelling dat er een theater naast ge bouwd zou worden. Nu dat niet doorgaat, heeft Hans Fabe- rij de Jonge spijt. „De gemeen te had het lef moeten hebben om die put af te maken." Faberij de Jonge kwam met zijn wouw naar Middelburg om rustig te wonen. „We heb ben gezocht met een makelaar. Dit huis heeft een tuin en een garage. De kazerne was al ge sloopt, ze waren al bezig met de bouwput. „Er was ook al schade aan het huis, maar dat was wel op te lossen." „Ik heb er best spijt van, het heeft een heel andere wending genomen. We hebben van tevo ren een inschatting gemaakt van wat er zou kunnen gebeu ren. We hebben de plannen voor het theater gezien. Het zou daar, aan die kant van de tuin komen, op het noorden." Voor de lichtinval was dat gun stig, de zon zou langs-de ande re kant om het huis draaien. „Het leek ons fantastisch, hier achterom een filmtheater en een schouwburg. Wat woon comfort betreft, heb ik liever een theater dan appartemen ten." Het huis staat op de rand van de bouwput, de twee panden er naast zijn onbewoonbaar door de verzakkingen. Bij Fabenj de Jonge valt het nog mee, vindt hij. De garage is verzakt en aan sommige deuren is te zien dat ook het huis zelf schever staat dan eerst. Hij heeft er vertrou wen in dat het weer goed komt. „Heel Amsterdam staat tenslot te ook scheef." De plannen voor de bouwput vindt hij wel zorgelijk „Mid delburg heeft een mooie histori sche binnenstad, maar als ik zie wat ze de laatste tijd her en Hans Faberij de Jonge zag het wel zitten, een schouwburg als buurman. Maar dat gaat niet door. der in de gaten gebouwd heb ben... Dat wijkje achter de Sint Pieterstraat, verschrikkelijk. Je moet er maai- eens vanaf de Dam door die steeg naar kij ken. Of de nieuwbouw op het Molenwater, ben je daar wel eens doorheen gelopen? Terwijl het toch heel anders kan." Projectontwikkelaar „Ze moeten de gevellijn van de Korte Noordstraat doortrek ken in dezelfde stijl. In de Sin gelstraat is een mooi voorbeeld van hoe het ook kan. Daar staan nieuwe panden tussen oude, zonder dat het lelijk is. Ik ben bang dat een projectont wikkelaar hier de boel ter hand gaat nemen. Als dat gebeurt, dan ben ik hier weg." Faberij de Jonge is het niet eens met belangenvereniging Van A tot Z, die heeft aangege ven geen theater te willen. „Ik ben ook lid, maar er is hele maal geen vergadering geweest om de mening van de leden te peilen. Ik heb grote waarde ring voor het werk dat de vere niging tot nu toe heeft gedaan, maar nu draaft het bestuur door. Als je hier in de buurt rond zou vragen, denk ik dat de helft van de mensen wel een theater wil. Appartementen ge ven volgens mij veel meer la waai en onrust." Lef Hij heeft zich verbaasd over de manier waarop het besluit om te stoppen met de bouw van het theater tot stand is geko men. „Voor een echte beslis sing loopt iedereen weg. Er is gezegd dat de bewoners moe ten weten waar ze aan toe zijn, maar nu weten we helemaal niks. De gemeente had het lef foto Ruben Oreel moeten hebben om die put dicht te maken. Het is natuur lijk een bouwput van niks. We graven tegenwoordig tunnels onder de Westerschelde." „Niemand bijt meer door tegen woordig. Er spelen allemaal po litieke belangetjes. Ze hebben niet in de gaten wat ze in Mid delburg aan het weggooien zijn. Hoe je het draait of keert, er moet toch een oplossing ko men. Er ligt een heel duur gat, maak dat eerst dicht. Pas dan kun je verder praten over hoe het verder moet. Ga logisch denken in plaats van politiek." door Maurits Sep MIDDELBURG - Quinten op zijn skateboard en Koos op de BMX. Wie het eerst de ballon nen kapotprikt, mag de nieuwe skatebaan in de Middelburgse Stromenwijk openen. „Ik hoop dat je wint, maar ik laat je niet winnen", waar schuwt Koos, ofwel: burgemees ter Schouwenaar. Hij is behen dig op twee wielen: wielrennen is zijn grote passie. Maar ook op de BMX, een kleine crossfiets, kan hij - na een oefenrondje - prima uit de voeten. Koos ver liest nipt van Quinten. En dus mag Quinten Corré de skate baan aan de Koudekerkseweg voor geopend verklaren. „En nou skaten!" Het is ook niet meer dan eerlijk dat hem die eer te beurt valt. De baan is er immers dankzij hem gekomen. Hij klopte in 2002 aan bij de gemeente met de vraag of er in de Stromenwijk een skate baan kon komen. Ruim drie jaar heeft het geduurd. Schouwe naar: „Voor de gemeente is dat snel, maar voor scholieren te lang. Drie jaar, daar zit een ge neratie tussen. Maar hij ligt er nu en dat is het voornaamste. Dat vond Quinten ook. Hij heeft altijd het vertrouwen gehouden dat de baan er zou komen. Er was regelmatig overleg met de gemeente. „En nu ligt er zelfs meer dan wij hadden gevraagd. Wij wilden een baan met twee stukken, nu liggen er drie. Daar kwam de gemeente zelf mee." Schouwenaar sprak voor de ope ning nog even met Quinten over de kwaliteit van de baan. Of die toch wel goed was, wilde de bur gemeester weten. Twee dagen ge leden hoorde hij van andere jon geren dat al die kleine baantjes in de openlucht niet goed zijn, dat het beter is om te sparen voor één grote skatebaan. Maar Quinten heeft de zorgen kunnen wegnemen. Schouwenaar: „Vol gens Quinten is het goed zo." (Advertentie) C) AutoTrack.nl De allergrootste autosite van Nederland GRATIS TOEGANG Aanrijding in Vlissingen VLISSINGEN - Twee voetgangers zijn donderdagavond gewond geraakt bij een aanrijding in de Paul Kruger- straat in Vlissingen. Om half acht 's avonds reed een 29-ja- rige Vlissingse automobilist over de Paul Krugerstraat, vanuit de richting van de Industrieweg. Plotseling liepen twee plaatsgenoten, een 36-jarige vrouw en een 74-jarige man, de weg op om over de steken. De be stuurder kon hen niet ontwijken. Zij werden met hoofd en beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis. Betrapt bij dumpen bedrijfsafval ARNEMUIDEN - Een 49-jarige vrouw uit Bergen op Zoom werd is gisterochtend in Arnemuiden aangehouden toen zij illegaal afval dumpte. Om vijf voor half negen werd zij betrapt op de parkeerplaats Sloedam bij Arne muiden. Het ging om twee vuilniszakken met bedrijfsaf val en vier lege jerrycans waarin saus had gezeten. Be drijfsafval moet bij een milieustraat worden aangeboden. De vrouw kreeg een proces-verbaal. Sluis beticht van slecht bestuur BRESKENS - De Stichting Menno van Coehoom beticht het Sluise college van burgemeester en wethouders van onbehoorlijk bestuur. Voorzitter E. Westerhuis laat in een brief weten dat zijn vertrouwen in de gemeente Sluis ernstig is geschaad, nu een bunker aan de Oude Rijksweg in Breskens na een jaar van procedures toch is gesloopt. De stichting diende een bezwaarschrift in om de bunker op de monumentenlijst te krijgen, maar daar bleek het col lege niet gevoelig voor. „Het bezwaarschrift zou de sloop opschorten, maar er is ons op geen enkele manier meege deeld dat tegelijkertijd een procedure was gestart voor het afgeven van een sloopvergunning", schrijft Wester huis. Ook het uitblijven van een reactie op het bezwaar schrift en het niet informeren over de start van de sloop zit de stichting hoog. „Dit is een zodanige opeenstapeling van tekortkomingen dat in onze ogen sprake is van onbe hoorlijk bestuur." Man aangevallen in Breskens BRESKENS - Een 41-jarige man uit Breskens is gister ochtend zonder reden door een onbekende aangevallen toen hij zijn hond uitliet. De man liep tussen kwart voor zeven en zeven uur 's ochtends in een parkje in Ghistelker- ke in zijn woonplaats. Plotseling werd hij van achteren aangevallen. Hij kreeg enkele klappen in zijn x-ug en werd op de grond getrokken, waarbij zijn jas met een scherp voorwerp werd vernield. Daarna ging de onbekende man er vandoor in de richting van de voetbalvelden. Het slachtoffer liep rugklachten op. door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - De regels voor minicampings kunnen best wat soepeler op Noord-Beve land. Uit een tussentijdse eva luatie van het in 2003 opgestel de beleid, blijkt dat veel van de angsten die toen nog leefden, niet bewaarheid zijn. Een aan passing van de beleidsuitgangs punten is daarom geen overbodi ge luxe. Hoewel er op Noord-Beveland zeventien minicampings zijn, waarvan er vijftien kunnen wor den omschreven met 'kamperen bij de boer', is er geen sprake van overaanbod. De minicam pings zitten in het seizoen goed vol en de reguliere campings hebben ook niet te klagen. Mini campings trekken nu eenmaal een heel ander soort verblijfsre- creanten met een andere belang stelling en andere behoeften. De aanvankelijke angst voor extra druk op natuurgebieden, is helemaal weggenomen. Over leg met Het Zeeuwse Landschap en Staatsbosbeheer heeft duide lijk gemaakt dat natuurgebie den niets te lijden hebben van de kampeerders bij de boer. Ove rigens is en blijft kleinschalig kamperen in natuurgebieden of natuurontwikkelingsgebieden, uitgesloten. Op Noord-Beveland zijn trouwens in dergelijke ge bieden geen boerderijen of bur gerwoningen, waaraan klein schalig kamperen altijd gekop peld moet zijn. Ook de Gebiedsvisie Rondom het Veerse Meer van de provin cie, heeft lucht gebracht in het minicamping-beleid. Zo sloot de gemeente in 2003 kleinscha lig kamperen ten westen van Kamperland en rondom Kortge- ne uit. In de gebiedsvisie op de boorden van het Veerse Meer vallen deze gebieden echter in de ontwikkelingszone platte- landstoerisme. Daar is het juist de bedoeling dat de landbouw de activiteiten verbreedt met mi nicampings. landschapscam pings en landgoederen. Gevreesde knelpunten op het ge bied van milieu en mobiliteit, zijn in de eerste twee jaar niet vastgesteld. De afstand van een minicamping tot het dichtsbij- zijnde huis. kan ook korter. Noord-Beveland hanteerde een minimale afstand van 100 me ter, maar de ervaring in de buur gemeente leert dat 50 meter ge noeg is. Van de term 'woning', moet wel 'burgerwoning' wor den gemaakt om boeren met een minicamping formeel niet met hun eigen huis in de problemen te brengen. Nog verder Veel Noord-Bevelandse onderne mers zouden overigens graag zien dat de regels voor klein schalig kamperen nog verder worden uitgebreid. Bij voor beeld met recreatiewoningen, minicampings bij een landgoed en stacaravans bij de boer. De gemeente wil echter voorlo pig nog niet zo ver gaan. De lan delijke regels voor kamperen vervallen in 2008, waarna ge meenten en provincies het zelf mogen gaan regelen. Op dat mo ment zal alles nog eens opnieuw worden bekeken. Vier wielen tegen twee, en halverwege gaan ze nog vrijwel gelijk op. Quinten Corré zou het traject op zijn skatebord nipt sneller afleggen dan burgemeester Schouwenaar op de BMX. foto Ruben Oreel (Advertentie) zeeuwse almanak Rijd eens even voor je moeder om tien eieren, zei de moeder uit Hoek tegen haar koter. En dus fietste het jochie met twee euro in zijn broekzak naar de plaatselijke super. Om vijf minuten later hijgend terug te komen. „Mam, ik heb niet genoeg geld. Nee, echt niet!" Vader besloot daarom de caissière maar eens goed dui delijk te maken dat zij zijn zoon vooral niet voor de gek moest houden. Zijn boosheid maakte bij aan komst echter plaats voor een glimlach. Op de toonbank stond immers een toren. Ge bouwd met tien eierdozen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11