>ZC runnel levert te weinig geld op Dam geeft Hoedekenskerkse bootjes rust Riet Eshuis laat Noord-Beveland los V overweegt sterkere stijging tarieven en andere opzet t-tagkorting ^0113-315649 "SS*! L jtredactie@pzc.nl Jj531,4460AA Goes ESSsn-ZMtond: 0113-315520; H^-Vlaanderen: 0114-372770; pjjal: 020-4562500. 3 21 oktober 2005 r-^n Jansen aanzienlijk meer tunnelklanten inkomsten voor de NV Wester- voor mensen die veel van de tun- noses rekening was gehouden, waarbij de reduci »8en Jansen DELBURG - De tarieven de Westerscheldetunnel ivolgend jaar mogelijk ster- omhoog dan tot nu toe ge- jelijk was. Bovendien be lt de tunnelexploitant zich |tkorting voor t-tag gebrui- s. Aanleiding: de financiële mie van de NV Westerschel- anel blijft achter bij de ver engen. is de opening van de tunnel 303 zijn de tarieven twee met ongeveer 2,5 procent ioogd. Bestuurders van een aenauto betaalden eerst 4 tm 2004 4,10 euro en dit 4.20 euro. T-tag houders pi25 procent korting. cteur T. Buis van de NV toscheldetunnel vertelde Knvoor Nijverheid en Han- jat de toename van het ver- idat gebruik maakt van de kI dit jaar stagneert. In I was ten opzichte van het ■ervoor sprake van een groei ï8procent. Te prognoses was voor dit uitgegeaan van hetzelfde percentage. De eerste helft 2005 heeft echter slechts itoename van 1 a 2 procent oen gegeven. In de zomer- aden reed duidelijk minder ;eer door de tunnel dan in Sinds september blijft het laat van de tellingen ook Ier bij die in dezelfde perio- iong jaar. Buis: „In plaats de geprognotiseerde groei |8 procent komen we in de it van de nullijn uit. Dat natuurlijk gevolgen voor rendement op de 750 mil- euro die in de tunnel is gem eerd." Daar komt bij dat tawonenden ouwput naar van State orNadia Berkelder aanzienlijk meer tunnelklanten dankzij het gebruik van een t-tag korting krijgen dan was verwacht. Vóór de opening van de Westerscheldetunnel leefde de veronderstelling dat een der de van de klanten zich van zo'n tolkastje zou voorzien. Inmid dels maakt 60.2 procent gebruik van de t-tag, bijna twee keer zo veel. Dat betekent dat ook aan twee keer zo veel passanten kor ting wordt verleend, met lagere inkomsten voor de NV Wester scheldetunnel als gevolg. Buis: „Natuurlijk zien we ook de voordelen van de grote vlucht die het t-tag gebruik heeft genomen: het is klantvrien delijk en de doorstroming op het tolplein is vlotter. Aan de an dere kant kun je je afvragen of de mate waarin de de t-tag is aangevraagd wel helemaal be antwoordt aan het doel. De op zet was tenslotte een korting voor mensen die veel van de tun nel gebruik maken. Hoe terecht is dat het iemand die een paar keer per jaar door de tunnel rijdt toch 25 procent korting ont vangt." Veerboten De stagnatie in de groei van het tunnelgebruik, de overweldigen de belangstelling voor de t-tag en ook de lagere inflatie dan waannee in de financiële prog noses rekening was gehouden, zijn aanleiding voor de tunneldi rectie om zich te bezinnen op de hoogte van de tunneltarieven en de opzet van het kortingssys teem. Over die hoogte zegt Buis: ,.De gemiddelde prijs van een passage door de tunnel ligt nog steeds lager dan de gemiddelde prijs van een overtocht met de veerboten." Bij het beraad over de korting gaat het over de wen selijkheid van een methode waarbij de reductie voorname lijk terecht komt bij zeer regel matige tunnelklanten Eind volgende maand is pas dui delijk of veranderingen komen in de hoogte en de opzet van de tarieven. Buis: „Beslissingen hierover moeten de aandeelhou ders nemen. Die hebben mis schien hun overwegingen om al les bij het oude te houden en ge noegen te nemen met een lager rendement." 1DELBURG - Het juridisch «ht om het afgeblazen thea- ilan in Middelburg gaat De belangenvereniging omwonenden van de bouw- aan de Zuidsingel stapt jde Raad van State. sagenvereniging Van A tot Z dal de Raad van State een airaak doet over het vonnis jderechtbank. Die oordeelde de bouwvergunning voor pater terecht was afgege- hoger beroep is deze week tsteld. Of de zaak ook wordt Igezet, is afhankelijk van de ffl. Die vergaderen daar vol de week over. «el het plan is afgeblazen, de vereniging toch proberen rgelijk te halen, zegt woord- eter L. Clanjs. „Omdat je in »litiek nooit zeker kunt zijn de stappen die nog volgen, ddat ze een rare sprong ma- dan hebben we nog een i achter de deur. Ook als ze t besluiten om het theater „te bouwen, maar Sanders. Als de Raad van Sta atuitspraak doet, kun je die "jfcen naar een ander aocièle overwegingen spelen rol. „We hebben kosten sakt. Als je wint, krijg je die Dat loont zo langzamer- dwel de moeite." De zitting ismoedelijk in het eerste Waal van 2006. randtesten in ftventieweek fRIKZEE - De brandweer Jt bij de Schouwen-Duive- «rs thuis. In het kader van ■Mpreventieweek (5-12 no- «w) komen medewerkers 'de brandweer op verzoek «eilanders langs om elektri- *aPparatuur op brandveilig ste testen. 'behulp van de brandtest on- de brandweer of de ap- i!tn n°g m goede staat ver- 01 en voldoende stofvrij zijn. wordt nagegaan hoe en hoe- Riet Eshuis-Wolfs neemt afscheid als bestuursassistente van de gemeente Noord-Beveland. door Mieke van der Jaqt WISSENKERKE - Ze zou zich zelf niet zijn als ze zich niet grondig voorbereidde. Riet Es- huis-Wolfs legt per 1 december haar functie als bestuursassis tente van de gemeente Noord- Beveland neer. Ze heeft alle fo to's, gespaard gedurende der tien jaar, van de muur van haar kantoortje gehaald. „Ze zitten in een map, die mensen tijdens mijn afscheidsreceptie, op 3 no vember, kunnen doorbladeren. Veel mensen zullen zichzelf erin tegenkomen." Ze is ook gestopt met roken. „Nou ja, ik heb sterk gemin derd. Want ik moet er niet aan denken dat ik straks thuis zit en gewoon op elk moment een siga ret kan pakken." Dat zou overigens wel herinne ren aan de tijd dat Riet bij de ge meente Kortgene in dienst trad. Dat was in 1992, toen iedereen nog op zijn werkplek zat te sto- men. „Dat is dus een van de ver anderingen. Ten goede, moet ik zeggen. Maar er is veel meer wat anders is. Kortgene en Wissen- kerke gingen samen in één ge meente Noord-Bevelandde functie van secretaresse van de burgemeester werd bestuurson- dersteuning en je ziet natuurlijk wel allerlei verschillende men sen langskomen. In mijn geval drie burgemeesters en zes wet houders." Het was niet meteen de baan van secretaresse die ze kreeg, toen ze in 1992 vanuit Apeldoorn naar 's Gravenpolder was verhuisd. „Ik kwam met mijn man mee, die van baan was veranderd. Mijn werk als secre taresse had ik opgegeven en ik solliciteerde voor een tijdelijke functie in Kortgene. Daar ging burgemeester E. Hoogendijk- van Duijn juist weg en W. Vo gel, oud-burgemeester van Sint Philipsland kwam als interim. Hij was een zeer beminnelijke man en een ervaren bestuurder. Hij benoemde mij tot secretares se van de burgemeester, een functie die toen helemaal niet bestond. Van secretaris Fré Weij- mans kreeg ik alle ruimte om het werk naar mijn eigen in zicht te organiseren. Later kwam M. Everaers als burge meester van Kortgene, maar toen waren we al lang bezig met een georganiseerd overleg voor de samenwerking tussen Kortge ne en Wissenkerke. Ik zat op een dag te notuleren toen burgmees ter P. Wisse van Wissenkerke op papier wilde hebben dat me vrouw Eshuis-Wolfs met aan ze kerheid grenzende waarschijn lijkheid de nieuwe secretaresse zou worden bij de nieuwe ge meente Noord-Beveland. Dat was zijn manier om de herinde ling aan te kondigen." En zo ge beurde het ook. Everaers werd burgemeester en Riet, inmiddels geroutineerd, wist steeds meer werk naar zich toe te trekken. Vooral de laatste periode, waar in burgemeester C. van Liere de raad en het college voorzit, ver liep uiterst plezierig. Onderscheidingen „De leukste klussen vond ik al tijd de representatieve dingen. Het aanvragen en afhandelen van koninklijke onderscheidin- :en aangesloten zijn p stekkerdoos. De brand- neemt alles bij elkaar rond yijftien minuten in beslag Jaarwebsite geeft de brand- nog meer tips voor brand- door Mieke van der Jaqt HOEDEKENSKERKE - Nog even en het kan gaan waaien. Het aannemingsbedrijf Hak kers, onderdeel van De Zeeuwse Stromen, legt deze week de laat ste hand aan de strekdam die de bootjes in het haventje van Hoe- dekenskerke moet gaan bescher men. De kleine plezierbootjes die in de voormalige veerhaven aan een drijvende steiger liggen, heb ben vooral s winters veel te ver duren van door de wind opge zweepte golven, die niet zelden een scheepje tot zinken hebben gebracht. Dat de strekdam, waar de water sporters al jaren om vragen, er eindelijk is gekomen, is te dan ken aan een samenloop van om standigheden. De combinatie De Zeeuwse Stromen is bij Hoe- dekenskerke bezig met de dijk versterkingen in opdracht van Rijkswaterstaat. Daar schoten een heleboel zogeheten hanng- manbetonblokken bij over, die te zwaar zijn om voor een paar centen te worden afgevoerd. Hergebruik ter plaatse bleek ver reweg het goedkoopst. De ge meente Borsele, die het haventje beheert, kreeg ze als stortstenen van Rijkswaterstaat voor niets en Hakkers, die toch met zwaar materieel ter plaatse is, wilde ze er wel inschuiven. Al met al kost de strekdam de gemeente Borsele een kleine 14.000 euro en daarmee zijn niet alleen de watersporters ge diend. De dam is 45 meter lang en in hoogte net een halve meter onder het havenplateau, is ook een prachtplek om je werphen gel de Westerschelde in te gooien. Ook wordt verwacht dat dam, die eerst met asfalt zal wor den dicht gegegoten, zich op den duur zal verrijken met alle- lei aangroei van wieren en schel pen en wellicht ook visjes. Volgens een woordvoerder van de gemeente Borsele is 45 meter de maximale lengte. „Je zou zeg gen dat een langere strekdam meer bescherming biedt, maar dat kan niet vanwege het bagge ren. Elk jaar moet het haventje uitgebaggerd worden. Je zou je eigen dam gaan ondermijnen, als hij langer was." Straf geëist voor wapenbezit MIDDELBURG - Een klinische behandeling moet een 22-jarige man uit Zierikzee ervan weerhouden zijn extre mistische ideëen met het plegen van strafbare feiten ge stalte te geven. Daarom eiste officier van justitie M. Over- meer gisteren bij de rechtbank in Middelburg een jaar ge vangenisstraf, waarvan 207 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Gedurende de proeftijd dient de verdachte zich te houden aan de voorwaarden van de reclassering, ook als dat een behandeling in Arduin in houdt. De verdachte mag geen banden hebben met rechts-extremistische vrienden. Bij de Zierikzeëenaar werden eind maart dit jaar 76 xtc-pillen, veertien busjes traangas en een revolver met patronen gevonden. De ver dachte heeft 158 dagen in voorarrest gezeten en is nu in behandeling bij Arduin. Uitspraak op 2 november. Hij had bier, vlees en kaas gestolen. De man werd na ver hoor weer in vrijheid gesteld. Graffiti op Goese winkelpanden GOES - Drie winkelpanden aan de Lange Kerkstraat in Goes zijn in de nacht van woensdag op donderdag met graffiti bespoten. De gevels van de winkels moesten het ontgelden. Er zijn geen schadebedragen bekend. Middelburger beledigt agenten MIDDELBURG - Een negentienjarige bromfietser uit Middelburg is gisteravond rond zes uur in de Middelburg sestraat in Goes aangehouden. Tijdens controle van zijn bromfiets bleek dat deze voor een uitgebreidere techni sche controle uit het verkeer genomen zou worden. De Middelburger was hier niet blij mee en schold de agenten uit. Hij werd aangehouden wegens belediging. Proefproject verkeersveiligheid DOMBURG - In de gemeente Veere wordt vanaf novem ber een proef campagne voor de verkeersveiligheid gehou den met posters op gebouwen en ludieke acties. Wat het uitvoerende reclamebureau Bizon voor Veere in petto heeft, blijft nog even geheim. In november wordt aange haakt op de landelijke campagne over fietsverlichting. Een maand later volgt een nieuwe Bob-reclame, die zich deze keer richt op restaurants. Half september was er een bijeenkomst waarin het idee werd gelanceerd. Veere gaf kort daarna aan proefgemeente te willen worden. Het Re gionaal Orgaan voor Verkeersveiligheid Zeeland stimu leert het initiatief op voorwaarde dat andere Zeeuwse ge meenten kunnen meekijken, als leerproject. In februari volgt een evaluatie die moet uitwijzen of de ludieke aan pak, die in grote steden al wordt uitgevoerd, ook op het platteland werkt. (Advertentie) foto Willem Mieras gen, het samenstellen van de kerstpakketten, het organiseren van uitstapjes en personeelsbij eenkomsten: zulke dingen doe ik graag. Maar de rest ook, hoor. Ik ben altijd met enorm veel ple zier naar mijn werk gegaan." tiet was daarom wel even schrik ken toen er, aan de vooravond van de zomervakantie, een pa pier op haar bureau lag. Dat ze gebruik kon maken van een uit tredingsregeling voor 55-plus- sers en of ze daar maar snel over wilde beslissen. „Tja, ik ben 58 en ik stik van de hobby's. Ik heb het dus maar gedaan. Achteraf ben ik Kees Poortvliet, de man die de regeling voor Noord-Beve land ontworpen heeft, erg dank baar. Er komt vers bloed in de gemeente en ik kan het lekker rustig aan gaan doen." Voor de afscheidsreceptie, die om 15.00 uur in de raadszaal in Wissenkerke begint, heeft Riet Eshuis tal van collga's, bestuur ders en oud-bestuurders uitge nodigd. het alfabet van Zeeland (Advertentie) Spaar nu met Beckers tot 50% korting op Princess keukenapparaten. Op iedere Beckers verpakking vind je tijdelijk spaarpunten voor fikse kortingen op Princess keukenapparaten. Knip ze uit en kijk op www.beckers.nl om te zien voor welke apparaten je kunt sparen en hoeveel punten je nodig hebt. Geen internet? Bel dan gewoon 0114 -381503. BECKERS O zeeuwse almanak Chez Dolly Rijkswaterstaat hield bij de dijkversterking stenen over, dus kon de gemeente Borsele goedkoop een strekdam laten aanleggen bij het haventje van Hoedekenskerke. foto Willem Mieras Slechts enkele keren per jaar maakt die Zierikzeese de rit naar 'de overkant'. Het vlak- ke-vloertheater in een bijzon dere ambiance is een van de motieven het tochtje door de tunnel te maken. De bestemming dit keer was Porgy Bess in Temeuzen, waar de toneelclub het stuk Chez Dolly speelt. Waar was het ook weer precies? Even vragen aan dat opgetogen groepje jonge vrouwen. „Ik zoek Porgy Bess. Daar is een stuk over een nacht club. Een van de dames ivijst vriendelijk de weg. „Maar, over nachtclub ge sproken, daar zijn de Chip pendales vanavond niet hoor. „Daar ben ik ook niet naar op zoek", antwoordt de Zierik zeese verbaasd. „O, nou wij wel hoor", giebelt het groepje dat vervolgens vol verwachting koers zet rich ting Scheldetheater. Ieder zijn meug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27