Protest flats Axel houdt aan PZC PZC De bewoners worden dom gehouden Bewoners verbaasd over ophef huis Hulst Binnenstad wil hulp bewoners bij bestemming wijkgeld ,11 Omwonenden vrezen overlast en waardedaling van hun huizen donderdag 20 oktober 2005 Inquête over parkeren is iiggestief ^PrankvanCooten JSTBURG - De enquête van Kpsbelangen en Toerisme ^f) over de invoering van be- parkeren in Breskens is rfarig en suggestief. Dat 4 wethouder L. Kamphuis iJegemeente Sluis. jl verspreidde afgelopen geïnde huis-aan-huis in s enquête-formulieren gop de Bressiaanders kun- jangeven of ze voor of tegen jvoering van betaald parke- jjjn. D&T-raadslid L. Baar- L vermoedt dat Breskens gaai tegen de invoering van said parkeren is. [houder Kamphuis is niet Ét de actie van D&T. „Het i helemaal niet zeker of we greskens betaald parkeren invoeren. We bekijken in •dorpen behoefte is aan de Kring van betaald parkeren, jkan in Breskens in bepaal den van het dorp zijn, maar isiaat nog niet vast." (huis is ook niet gelukkig vraagstelling. „Als je al- nor of tegen kunt invullen, ik de uitslag nu al voorspel- Ais je bijvoorbeeld de vraag- zou koppelen aan ver- ng van parkeeroverlast deenquête een heel ander re lt opleveren." gemeente Sluis geldt mo- eeel betaald parkeren in t Cadzand en delen van [burg. Ook langs de kust op eerterreinen geldt betaald jteren, maar dat is niet een- dis „Vandaar dat we bezig jet het parkeerbeleidsplan. plan komt te staan in wel- itsen betaald parkeren ingevoerd en wanneer, streven is het parkeerbe- ilan voor 1 juli volgend jepresenteren", zegt Kamp- Oostburg gaan inmiddels ge ien op het parkeren in de ermaanden vrij te geven, sisen vergeten alleen dat be- parkeren op het Ledel- Markt en een stukje Eras straat is ingevoerd om lang- keerders te weren. Dat is ge- Er is nu weer ruimte voor klant", zegt Kamphuis. eikant in teken an kermis [KANT - Heikant viert vanaf Itrdag tol en met dinsdag ker- Plaatselijke verenigingen wrgcn tegelijkertijd activitei- in het gemeenschapscen- 't Heike en café Du Com- Commerce houdt morgena- d vanaf 20.00 uur een ker- kaarting, Zaterdag kunnen hebbers om 19.30 uur biljar- Zaterdag tot en met dins- Bordt 's middags de boog ge len voor een schieting op liggende wip. In 't Heike it zaterdag het kermisbal ge- Én, DJ Frank Smet draait al 21 uur. Zondag en maan- irdt om 14.30 uur in 't Hei- een schieting gehouden, ndag worden in de parochie- tvanaf 9.30 uur de overlede- berdacht. kzorgklachten: W0-0231231 maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; oterdags tot 12.00 uur factie beuws-vlaanderen imAlexanderlaan 45 Tflbus 145 :"ïj AC terneuzen 0115-645769 *®c 0115-645742 ;fl|3il; redtern@pzc.nl Hoonhorst (chef) "'•-iBareman lymond de Frel van Stee •hs Bakker (sport) hdetoo 16 tabus 62 ®0AB hulst 10114)372776 k (0114)372771 Efliail: redhulst@pzc.nl eila van Doorsselaer centrale REDACTIE tabus 31 "EO AA GOES (0113)315500 ^(0113)315669 "ail: redactie@pzc.nl "1ERNET •vw.pzc.nl "wail: web@pzc.nl door René van Stee AXEL - Het protest tegen de bouw van twaalf zorgapparte- menten voor mensen met psy chiatrische klachten aan de Bij lokestraat in Axel houdt aan. Omwonenden zijn bang dat de bewoners van het complex voor overlast zorgen en dat de waar de van hun huizen daalt. Tijdens een informatiebijeen komst konden de bezwaarma kers eind augustus niet worden overtuigd. Ook niet toen duide lijk werd dat er geen drugsver slaafden of alcoholisten in de woningen komen. De onwonen- den waren bovendien verbolgen dat de precieze locatie in een laat stadium bekend werd ge maakt en er daardoor weinig tijd was om officieel bezwaar te maken. De zorgappartementen zijn een initiatief van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en de Stich ting Wonen en Psychiatrie. Des kundigen van de psychiatrische instelling Emergis gaan de bewo ners begeleiden. Volgens E. van Vlierberghe, woordvoerster namens meer dan veertig bezwaarmakers, spitst de discussie zich niet toe op de noodzaak van een dak bo ven het hoofd van de doelgroep, maar op het feit dat er ook ande re locaties in Axel mogelijk zijn „Onze belangen komen totaal niet aan bod. Bovendien lijkt het erop dat het college van B en W de plannen er zonder meer wil doordrukken", verklaart Van Vlierberghe. Zij baseert dit vermoeden op de in haar ogen weinig serieuze manier waarop bezwaren van de omwonenden tijdens een hoorzitting aan de or de kwamen. Van die bijeen komst hebben zij tot nu toe geen verslaglegging ontvangen. Ook denken de bezwaarmakers dat B en W de initiatiefnemers op slinkse wijze een bouwvergun ning willen verlenen door be paalde gedeelten van de proce dure te omzeilen. Wethouder A van Waes stelt dat hiervan absoluut geen spra ke is. „Op het betreffende ter rein ligt de bestemming wonen. Een bestemmingsplanwijziging is niet nodig. Wel moeten er nog dingen rond het gebouw worden geregeld. Het gaat dan onder meer om de hoogte en het opper vlak", aldus Van Waes. De wethouder stelt dat het colle ge pas een besluit neemt nadat de bezwaarschriften zijn ver werkt. In principe speelt de ge meenteraad hierin geen rol. Van Waes: „Op basis van de be zwaarschriften zijn aanpassin gen altijd mogelijk. Daarover valt nu nog niets te zeggen, om dat onbekend is of er bezwaren worden verworpen of toegewe zen. De bezwaarmakers krijgen trouwens allemaal schriftelijk antwoord, inclusief het verslag van de hoorzitting." De omwonenden willen hun standpunt nogmaals toelichten tijdens de vergadering van de Stadsraad Axel. Die begint van avond om 20.00 uur in De Halle aan de Rooseveltlaan. In Cadzand-Bad is zeewaartse kustversterking voorzien. Als het aan Nieuw West ligt, wordt het langs de complete kustlijn zo aangepakt. foto Wim Kooyman door Raymond de Frel SLUIS - De Sluise oppositiepartij Nieuw West vindt dat de inwoners van West-Zeeuws-Vlaanderen dom worden gehouden over de uitvoering van het project Zwakke Schakels en het Ge biedsplan West-Zeeuws-Vlaanderen. Raadsleden A. Rosendaal en H. Meijer constateren dat betrokken bewoners pas van deelprojecten op de hoogte wor den gebracht als de meeste beslissingen al zijn genomen. „Heel stilletjes krijgt het gebiedsplan voor West-Zeeuws- Vlaanderen zijn beslag. Daarin is een voorkeursvariant opgenomen voor de versterking van onze kust (het project zwakke schakels). Die variant gaat uit van zeewaartse versterking bij Cad zand-Bad en een deel van Breskens. Bij Nieuwvliet, Groede en Breskens-West is landwaartse versterking voorzien. Maar er zouden nog studies naar andere mogelijkheden volgen. En daar horen we nu helemaal niets meer over", zegt Rosendaal. Volgens Meijer heeft dat te maken met het vervroegd beschikbaar stellen van een rijksbijdrage als er haast wordt ge maakt met de aanpak van de zwakke schakels. Secretaris Lies Dekker van het Projectbureau Zwakke Schakels Zeeland snapt niet waar Nieuw West haar kritiek op baseert. „In het Gebieds plan is een uitspraak gedaan over een voorkeursvariant voor de kustverster king. Op verzoek van het ministerie van Verkeer en Waterstaat zijn vervolgens nog drie varianten op een rij gezet, waarmee in feite onze keuze nog eens werd bevestigd." Dom houden Van geheimhouding is volgens Dekker ook al geen sprake. Ze wijst op openba re informatieavonden in Breskens en Cadzand en een besloten bijeenkomst voor mensen, wier huizen onder het zand dreigen te verdwijnen. Bovendien kunnen inwoners binnenkort reageren. „Over een paar weken verschijnt de Startnotitie Milieu Effect Rapportage voor de aanpak van zwakke schakels. Daarna geldt een inspraakprocedure van zes weken." Nieuw West laat al vast weten voor een volledig zeewaartse aanpak te zijn. „Dat is niet alleen veel goedkoper, het is ook net zo veilig als landwaartse ver sterking. Nu worden bewoners in het projectgebied uit hun huizen gejaagd, terwijl het voor de veiligheid helemaal niet nodig is om landwaarts te verster ken." Van de uitvoering van het gebiedsplan heeft de oppositiepartij ook geen hoge pet op. Rosendaal: „De inwoners wor den gewoon dom gehouden. Het gros be grijpt het op een gegeven moment niet meer en haakt af Tot ze aan het eind van het liedje bulldozers zien opdoe men en zich afvragen; wat gaat er in dit gebied nu eigenlijk gebeuren?" Om de transparantie te vergroten pleit Nieuw West voor een meer sturende rol van de gemeente Sluis. Meijer; „De gemeenteraad komt pas in beeld als vrijwel alles al in kannen en kruiken is. Als wij vervolgens een be stemmingsplanwijziging goedkeuren, omdat het volgens de wethouder zo in het gebiedsplan staat, is alles in orde. Maar zelfs voor veel raadsleden is het gebiedsplan en het project Zwakke Schakels een ver-van-mijn-bed-show." Wethouder J. Provoost, die de gemeente Sluis vertegenwoordigt in de Gebieds- commissie West-Zeeuws-Vlaanderen, voelt er niets voor om al te diep op de kritiek in te gaan. „Ik zie geen reden om als gemeente een afwijkende rol te spe len in de gebiedscommissie, omdat we op één lijn zitten met de provincie. Dat zich dingen in het verborgene afspelen, is absolute onzin. Daar heeft niemand van de gemeente Sluis en de gebieds commissie behoefte aan. En ik al hele maal niet." Volgende week donderdag (27 oktober) wordt vanaf 19.30 uur in het Oostburg- se Ledeltheater een voorlichtingsavond gehouden over de uitvoering van het ge biedsplan. Dan is er ook gelegenheid om vragen te stellen en plannen en schetsen te bekijken. Symposium over toekomst oude binnensteden HULST - Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten houdt zaterdag in Hulst een sym posium over de toekomstige ont wikkeling van historische bin nensteden. Diverse gastsprekers zullen het onderwerp toelich ten. De ontwikkeling van histori sche stadscentra wordt niet al leen bekeken vanuit Zeeuws per spectief, maar ook de praktijk in Vlaanderen komt aan bod. Het stadscentrum van Gent wordt als voorbeeld gebruikt. Daarnaast wordt ook gesproken over de ruimtelijke kwaliteit van historische binnensteden in Zeeland en de politieke keuzes die gemaakt worden. Het symposium wordt gehouden in het stadskantoor van Hulst en begint om 13.30 uur. Na de gastsrpekers is er een discussie onder leiding van A. de Kraker van De Vier Ambachten. door Sheila van Doorsselaer HULST - De ophef die onder de bewoners van het Sehapershoek- pad bij Vogelwaarde is ontstaan over de bouw van een moderne woning, heeft de toekomstige be woners H.J. Rombaut en zijn vriendin K. de Bakker erg ver baasd. De twee partijen troffen elkaar gistermiddag tijdens een hoorzit ting in het stadhuis van Hulst. De gemeentelijke welstandscom missie heeft het ontwerp voor de woning al goedgekeurd en de gemeente heeft de bouwvergun ning begin augustus verleend. Rombaut en De Bakker konden echter niet beginnen met de bouw omdat een groep buren een week voor het aflopen van de bezwaartermijn alsnog met een bezwaarschrift kwam. Terwijl Rombaut een aantal van zijn toekomstige buren op de hoogte heeft gebracht van zijn bouwplannen, vonden diezelfde buren het niet nodig hem in te lichten dat ze naar de gemeente zouden stappen om de bouw van het huis tegen te houden. „We vinden het heel jammer dat het allemaal zo moet gaan", zeg gen Rombaut en De Bakker. De buren noemen de woning een blokkendoos die niet in hun straat thuishoort. Zij willen dat hun, naar eigen zeggen „roman tische" en „Hans en Grietje-ach- tige straat" moet blijven zoals die nu is,. Uitzicht Allereerst hebben de bewoners problemen met het ontwerp van de woning en ze menen dat hun uitzicht erdoor verpest zal wor den. Ze vinden het onbegrijpe lijk dat de welstandscommissie een positief advies heeft afgege ven. Enkele bewoners van het Schapershoekpad vinden dat er sprake is van vriendjespolitiek omdat Rombaut zelf ook archi tect is. Wethouder E. de Deck- ere, die de hoorzitting voorzat, ontkende dat met klem. „De wel standscommissie is onafhanke lijk. Het gaat hier om persoonlij ke smaak. De een vindt een wo ning mooi, de ander niet. De wel standscommissie bekijkt slechts of een bepaalde woning voldoet aan de redelijke eisen van de welstand." De buren zeggen bang te zijn voor drukte in hun straat omdat de woning volgens hen veel be kijks gaat trekken. De Deckere vindt dit een vreemd argument. „De woning komt toch aan de openbare weg te liggen? Daar mogen andere mensen toch ook gewoon gewoon fietsen, wande- len.of autorijden, of niet dan?" De woning van Rombaut en De Bakker (gedeeltelijk opgetrok ken van antracietkleurig hout en veel glas) komt vrijwel aan het eind van het doodlopende Schapershoekpad te liggen. Des ondanks menen bijna alle buren dat ze uitzicht hebben op het huis. „Vooral in de winter als de bladeren zijn gevallen." De Bak ker bood hierop aan de woning aan het zicht te onttrekken met een hoge groenblijvende haag. De omwonenden, die voor een groot deel van (ver) buiten de re gio naar het Schapershoekpad zijn gekomen omwille van de mooie straat, vrezen voor waar dedaling van hun woning als het huis van Rombaut en De Bakker er komt. Moeilijk voorspellen Volgens De Deckere is een even tuele toekomstige waardedaling van een woning door de komst van een andere woning moeilijk te voorspellen. „Wij hebben hier in Zeeuws-Vlaanderen een mooi gezegde voor de waarde van wo ningen: „Het is wat de gek er voor geeft." Het college van burgemeester en wethouders zal aan de hand van de argumenten in de hoorzitting en een rapport van de welstands commissie een nieuw besluit ne men. De uitspraak wordt over enkele weken vernacht. GroenLinks wil getijdendoorlaat TERNEUZEN - Fractievoorzitter P. Clijsen van Groen Links in Terneuzen wil een herkansing voor zijn motie over een gecontroleerde getijdendoorlaat in de Hellegat polder. Hij doet zijn voorstel in het kader van natuurcom- penserende maatregelen voor de derde verdieping van de Westerschelde. Een verzilte Hellegatpolder biedt volgens Clijsen kansen voor zowel natuurontwikkeling als de economie. Hij wijst onder meer op een stimulans voor plattelandstoerisme en mogelijkheden voor agrariërs. Clijsen diende de motie ook al in tijdens de raadsvergadering van juni. Toen kreeg hij onvoldoende steun Nu de provincie heeft inge stemd met ontpoldering, acht hij de tijd rijp om zijn initia tief nogmaals in te dienen. Glooiende oevers tot Zaamslag ZAAMSLAG - De hoofdwaterloop tussen Reuzenhoek en Zaamslag krijgt de komende maanden natuurvriendelijke oevers. Het creëren van minder steile oevers is veiliger voor landbouwers die op het land werken. Door de brede re waterloop stijgt het peil minder snel en grote hoeveel heden neerslag hoeven niet direct te worden afgevoerd naar de Otheense Kreek. Vanaf de stuw 'De Hoogte' tot Reuzenhoek wordt 2800 meter oever onder handen genomen. Zeshonderd meter van de waterloop krijgt aan beide kanten een nieuwe, minder steile oever, de overige 1600 meter aan één kant. De natuurvriendelijke oevers moeten voor half maart vol gend jaar zijn opgeleverd, maar Waterschap Zeeuws- Vlaanderen verwacht dat de werkzaamheden al eind dit jaar klaar zijn. De aanleg van de natuurvriendelijke oever kost 130.000 euro, 45 procent van dat bedrag komt voor rekening van de Dienst Landelijk Gebied. Nieuwe gymzaal Terhole TERHOLE - Basisschool Ter Vliet in Terhole krijgt een nieuwe gymzaal. Burgemeester en wethouders van Hulst willen er 213.591 euro voor uittrekken. De staat van on derhoud van de gymzaal is eigenlijk zo slecht nog niet, maar de ruimte doet tevens dienst als onderkomen voor de peuterspeelzaal en dat is geen optimale situatie, aldus het college in het raadsvoorstel. Zo moeten de peuterleidsters steeds sjouwen met meubi lair op de dagen dat de peuterspeelzaal geopend is. Daar door is de vloer van de gymzaal inmiddels wel versleten. Het schoolbestuur pakt de zaken nu gelijk goed aan. Er komt een nieuw gebouw met ruimte voor de gymles en voor de peuterspeelzaal. Daarnaast voorziet het vernieu wingsplan in de bouw van een nieuwe directieruimte en een nieuwe sanitairgroep. Camping Ossenisse mag uitbreiden MIDDELBURG - Het college van Gedeputeeerde Staten (GS) van Zeeland heeft geen moeite met de geplande uit breiding van camping de Zeemeeuw aan de Weststraat in Ossenisse. De Zeemeeuw wil zich nadrukkelijker richten op paardenliefhebbers. Daarom wil de campingeigenaar tien blokhutten bouwen, met bij elke hut een paardenstal. Om de bouw daarvan mogelijk te maken, moet het bestem mingsplan worden gewijzigd. De aanvraag die daarvoor door de gemeente Hulst is ingediend, is volgens het dage lijks provinciebestuur 'goed ruimtelijk onderbouwd'. door Sheila van Doorsselaer HULST - Wijkraad Hulst Bin nenstad wil van bewoners van het centrum horen waar het wijkgeld (tienduizend euro) aan moet worden besteed. Elke wijk- en dorpsraad in de ge meente Hulst heeft eenmalig dat bedrag gekregen voor het verwe zenlijken van zelfgekozen pro jecten. De Hulster binnenstad heeft sinds kort een eigen, door de ge meente erkende, wijkraad. Het stadscentrum was de enige wijk die nog niet vertegenwoordigd werd door een groep bewoners. Omdat de gemeente vindt dat elk dorp en elke wijk moet kun nen meepraten over gemeente lijk beleid dat hen aangaat, heeft Hulst geholpen met het op richten van de Wijkraad Hulst Binnenstad. In totaal telt de wijkraad zes tien leden. Het bestuur bestaat uit zeven personen. Voorzitter is B. van Zandvoort, als secretaris is P. Brand gekozen en de pen ningmeester is H. Pluijm. Daar naast telt de wijkraad negen le den die zitting hebben in de com missies leefbaarheid, bouwpro jecten en verkeer. Zij komen ge regeld bijeen om te vergaderen over deze onderwerpen. Zandvoort: „De Wijkraad Hulst Binnenstad staat voor iedereen die in de binnenstad woont of werkt. We hebben geen politie ke agenda en willen ons inzet ten voor punten die iedereen in de binnenstad aanspreken. Het gaat om het algemeen nut, niet voor dat van slechts een beperk te groep. We zijn er dus niet voor om individuele problemen op te lossen. Binnenstadbewo ners kunnen ons natuurlijk wel altijd benaderen met vragen en suggesties." De wijkraad op haar beurt wil de binnenstadbewoners ook ac tief benaderen. Zo wil de raad alle bewoners vragen mee te den ken over de besteding van de tienduizend euro die ze van de gemeente krijgt voor het ver fraaien van de wijk. Zandvoort: „We hebben zelf ook wel wat ideeën, zoals een jeu de boulesbaan, een leugenbankje of wat nieuwe deuntjes voor het carillon van de Willibrordusba- siliek. Maar graag zouden we van de bewoners zelf horen wat ze het liefst willen." Suggesties op het gebied van in frastructuur, zoals verkeersrem mers, neemt de wijkraad niet in behandeling. Zandvoort: „Daar willen we het geld niet aan be steden. Wij vinden dat de ge meente verantwoordelijk is voor het verbeteren van de verkeers veiligheid. Een wijkraad is er niet voor om op te draaien voor die kosten." Binnenstadbewoners kunnen hun suggesties doormailen aan de wijkraad via wijkraad@gro- temarkt.demon.nl Aan een ei gen website voor de wijkraad wordt nog gewerkt. agenda I STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentfum, 13.30 uur: Kaarten, vrij biljarten, bieden, handvaar digheid; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14 00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14 30 uur: Zangkoor; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bieden; HEIKANT i Heike, 13.15 uur. Kaarten; 13 30 uur: Volksdansen; 15.00 uur: Bin go; HENGSTDIJK Café t Jagershuis. 14.00 uur: Kaarten; HOEK De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge. 9.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: Soos met competitie sjoelen, vrij spelen en kaarten; 14.00 uur: Bingo; HULST Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: 8ewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, bloem schikken; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljart club; 13.30 uur: Handwer ken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; De Blaauwe Hoeve, 19.00 uur: Koersbal; Palazzoli huis. 14.00 uur: Bijeenkomst (ex) kankerpatiënten; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur; Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak. 13.30 uur: Seniorensoos; RETRANCHEMENT Bezoekerscen trum 't Zwin, 10.00 uur: Excursie; SINT - JANSTEEN De Warande. 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Compute ren internet, bijeenkomst De Zonne bloem. 14.30 uur: Ouderensoos; 15.30 uur: Kreatieve Vorming, 19.30 uur To neel; TERNEUZEN De Hoeve. 20.00 uur: Bingo. De Veste, 13.30 uur: Canasta, biljarten, handwerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43