Gomes sleept punt weg voor PSV Co Adriaanse krijgt lucht PZC ourcomité legt e bal in Parijs [C Milan krijgt te weinig met doelpuntloos gelijkspel 17 champions league ansen klimt naar drie Stop direct waar je mee bezig bent... Spektakelstuk in Istanboel donderdag 20 oktober 2005 iPfgncvan den Nieuwenhof - De wedstrijd voelde KTnachtmerrie voor vrijwel LpSV'er, het 0-0-gelijkspel Undroomresultaat. Het ge- j ,an onrechtvaardigheid ,een halfjaar geleden na de L fmale in Eindhoven heer- [had gisteravond Milaan in Leep. AC Milan kreeg veel lier dan het verdiende, maar maalde bij PSV uiteraard .™te in San Siro een ui- lïaardevol punt. Het is een de directe concurrent hce eerder liet liggen, -tjdafrekening, in decem- al de exacte waarde blij- feit is dat PSV nog volop L hopen op een plaats in de Lv ronde. Maar goed, dat feitelijk ook voor de direc- [Kcurrenten. lie keeper de uitblinker is, het verhaal van de wed- j weinig geheimen meer. had na de rust een uitste- i Gomes nodig om niet te „ijken onder de aandrang i Milan. De Italianen zetten sop alles om een voorbeslis- te dwingen in groep E. tleek vijf, zes keer te gaan b Elke bal viel echter J voor de defensie van PSV Ertoral na rust constant op in- iten stond. tmak 'perfecte wedstrijd' waar tak om vroeg kwam er al- ainst PSV was niet bij mach- het tempo van Milan te Het maakte té veel klei- Is grote fouten, de afstem- s tussen de linies ontbrak en ploeg was ook te mak. De repelling van Hiddink dat dergelijke prestatie nodig xs een topresultaat te boe- .bleek echter niet juist, f kwam, behoudens een vroe- kans voor Vieri, zonder pro- men door de gevreesde ope gsfase van het duel. Moeilijk dat niet, want Milan leek rankelijk niet van zins om gas te geven. Tactisch had het toen ook goed voor el kaar. Een bijzondere sleutelrol was weggelegd voor Beasley, die als aanvallende centrale midden velder speelde. Hij kopieerde daarmee de rol die Park zes maanden geleden speelde: het ontregelen van de opbouw bij Milan. Normaal is Pirlo daarin de eerste schakel. Beasley had het moeilijk met die rol, zoals ook Simons pijn leed om Kaka te kunnen neutra liseren. Op het middenveld had den Cocu en Afellay moeite om de steeds groter wordende ruim tes te bespelen. Achterin steun de PSV vrijwel volledig op Ooijer en Alex, die Sjevtsjenko uitstekend in bedwang hielden. Zo ontstond het beeld dat PSV niet beter kon en Milan rustig af wachtte tot die ene beslissende kans zou komen. Seedorf kwam dichtbij een doelpunt, maar zijn kopbal - na een slecht verwerkt schot van Kaka - viel in de han den van Gomes. Een tweede po ging van Kaka, net voor rust, zeilde over het doel. PSV was aanvallend volslagen machteloos, het kon zelfs geen aanspraak maken op de aanzet tot een doelkans. Farfan was on zichtbaar, Robert ploeterde wel, maar werd eenvoudig in be dwang gehouden door Stam en Maldini. Net als Beasley konden zij voorin geen bal vasthouden en ontsnapte PSV dus nooit aan de Italiaanse druk. Venijn Het oude elftal van Milan, met een gemiddelde leeftijd van pre cies dertig jaar (tegen PSV 25,6) kwam na rust vol venijn uit de kleedkamer. Seedorf loste een scherp schot, dat door Gomes ge lost werd en waar Sjevtsjenko net niet bij kon. De Oekraïner liet zich meteen vervangen door Inzaghi. Milan hield het tempo hoog en zag hoe Kaladze een zin derend schot loste. Opnieuw was Gomes paraat. Even later soleerde Kaka langs twee verde digers. Ook zijn schot miste rich ting. Twee nieuwe pogingen, van Seedorf en Cafu, eindigden op de vuisten van Gomes, die stilaan een heldenrol ging vertol ken. Milan grossierde zo in hele en halve kansen. Het was dreigen der dan een halfjaar geleden, toen het twee slippertjes van PSV nodig had om de wedstrijd te winnen. Hiddink versterkte het middenveld door de 17-jari- ge Aisatti in te brengen voor Ro bert. Het hielp PSV niet echt om aan het beleg van Milan te ontsnap pen. Het eerste schot op doel kwam een klein kwartier voor tijd. Farfan had de eer die actie op zijn naam te schrijven. Milan ging onverdroten voor, met ge vaarlijke doelpogingen van Ka ladze, Stam en Kaka. PSV kon het hoge tempo allang niet meer aan en mocht blij zijn dat de wedstrijd voorbij was voordat de krachten helemaal waren weggevloeid. GPD Vrouwelijke testrijder Minardi LONDEN - Katherine Legge gaat eind november in Italië testrijden voor het formule-1-team van Minardi. De 25-ja- rige Engelse autocoureur ontving een uitnodiging nadat ze in de Amerikaanse Toyota Atlantic Series enkele races won. Dat deelde Minardi woensdag mee. Legge is de eerste vrouw die in een formule-1-auto plaats neemt na de Amerikaanse Sarah Fisher. Die reed in 2002 op het circuit van Indianapolis een paar demonstratie rondjes in een McLaren. De laatste vrouw die probeerde formule-1-coureur te worden was de Italiaanse Giovanna Amati in 1992. Ze slaagde er echter niet in zich voor Brab ham te kwalificeren. ANP/RTR Nederland vast op tweede plek ZURICH - Het Nederlands voetbalelftal is door zijn laat ste prestaties in de kwalificatie voor het WK op de Fi- fa-ranglijst iets ingelopen op nummer één Brazilië. De nog altijd onaantastbare Zuid-Amerikanen gingen een punt vooruit naar 840. Nederland won twaalf punten en reikt nu tot 797. Van de 27 landen die zich reeds voor Duitsland 2006 plaatsten, staan er veertien in de toptwin- tig. Nog eens elf staan op de ranglijst tussen de 21e en vijf tigste plek. Ghana (51e) en Angola (60e) zijn tot nu toe de enige twee die buiten de topvijftig vallen. ANP Dent tennist in Rotterdam ROTTERDAM - De Amerikaanse proftennisser Taylor Dent speelt in februari in het ABN/Amro World Tennis Tournament in Rotterdam. Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft de komst van de nummer 28 van de wereld- rangljst gisteren bevestigd. Het Rotterdamse indoorten- nistoernooi is van 20-26 februari in Ahoy. Vorige week maakte Krajicek al de namen van de Zwitser Roger Fede- rer (titelhouder), de Spanjaard Rafaël Nadal, de Frans man Gael Monfils en de Nederlanders Sjeng Schalken en Raemon Sluiter bekend als zekere deelnemers. ANP Coach Kemkers langer bij TVM HEERENVEEN - Gerard Kemkers blijft langer verbon den aan de schaatsformatie van TVM. De coach heeft in middels zijn contract opengebroken en verlengd tot 2008. Mogelijk krijgt Kemkers na het komend seizoen een func tie als technisch directeur. Hij zou dan minder vaak van huis hoeven te zijn. De staf van de topploeg wordt in dat geval aangevuld met een extra allroundcoach. Arjan Bos, president-directeur van de verzekeringsmaatschappij, maakte gisteren bekend dat sprinter Beorn Nijenhuis eveneens heeft bijgetekend tot 2008. Eerder al legde TVM Sven Kramer en Ireen Wüst vast tot dat jaar. ANP De Graafschap huurt De Groot DOETINCHEM - De Graafschap huurt tot aan het einde van dit seizoen Donny de Groot van RBC Roosendaal. De eerstedivisieclub uit Doetinchem heeft bovendien een op tie voor een aanvullend tweejarig contract. Die optie wordt automatisch gelicht als De Graafschap promo veert. Anders heeft De Groot tot 1 juli 2006 de tijd nog een andere club te vinden. Een terugkeer van de 26-jarige oud-spits van FC Utrecht naar Roosendaal lijkt daarmee uitgesloten. ANP xFrits Bakker IES- Het Zeeuwse comité arde France is bereid om nog stille lobby te voeren voor organisatie van één of twee ppcsin de Tour van 2007. De waarde is wel dat de Tour na in Parijs op korte termijn gunstig signaal afgeven. bal ligt u in Parijs", zei milter Pieter Stoter gister- na een vergadering met i comité. tlour de France komt vol- I jaar niet naar Zeeland en zich vooralsnog ook niet uit telen over de kansen voor Technisch directeur Jean he Leblanc maakt volgende het definitieve parkoers 'volgend jaar bekend. Daar- ol alleen Valkenburg een rol ia als Nederlandse etappe- Zeeuwse lobby, die vast had ®nd op een finish en een zich gisteravond in P over een nieuw traject van indelen. De bereidheid tnog, maar niet meer onvoor- Bdelijk Stoter: „We hebben heel het comité besloten dat tea passieve houding aanne- t Alleen als vanuit de Tour contact wordt gezocht, zul- *eons beraden." Dat contact moet zo snel moge lijk komen, anders zal het comi té zichzelf opheffen. „We gaan volgende week naar Parijs voor de presentatie. Daar zullen we alleen onze sportieve plicht doen. Ik verwacht geen toezeg gingen, maar in de maanden daarna moet er een signaal ko men. In dat geval gaan we met onze sponsors praten over de be reidheid om de strijd aan te gaan." Toine Poppelaars nam namens de provincie ook een afwachten de houding in. „Ik ga niet meer, zoals in voorgaande jaren, een garantiestelling voor de kandi datuur vragen van de provincie. Dat hangt helemaal van de Tour af. Net als Pieter Stoter ben ik van mening, dat we niet voortdu rend voor Parijs op de knieën moeten liggen. Als er een sig naal komt, dan ga ik met de pro vincie praten." „Dat geldt ook voor de sponsors Delta en Rabobank", benadruk te Stoter. Zij hebben in een eer ste reactie gezegd: we moeten nu maar stoppen. Maar nu de eerste teleurstelling verwerkt is, houden we nog even de deur open. Het blijft nog even sluime ren, in de hoop dat de Tour met een voorstel komt. Zo niet, dan is het helemaal over en zullen we het comité netjes opheffen." jecrit Hendriksen STERDAM - Gérard Jansen "rich gisteren op fraaie wij- *ihet wereldkampioenschap "Mn naast zijn Nederlandse Alexander Baljakin en sThijssen genesteld op de «plaats. Hij won in de ze- ronde met zwart van Quder Georgiev. De titelver- 5" uit Rusland, die in Am- teleurstelt, gaf na zes- Wten gedesillusioneerd op. bracht zijn totaal met de- ^antezege op acht punten. kop veranderde verder •De Rus Alexei Tsjizjov ^belangrijkste titelkandi- o°r tegen Baljakin vlot •'remise te schuiven. Thijs- nummer twee Guntis Val- 5meelden remise. Wij tussen Aleksandr Get- en Ndiaga Samb trok de Fenerbahce(Tur) - FC Schalke 04 (Dui) 3-3 (1-0). 14. Luciano 1-0, 59. Lin coln 1-1, 62. Lincoln 1-2, 73. Ferreira No- bre 2-2, 77. Kuranyi 2-3, 79. Appiah 3-3. Scheidsrechter: Hamer (Lux). Rode kaart: 90. Alex (/2x geel). Gele kaart: Au- relio, Luciano (Fenerbahce), Rodrigu ez, Rafinha, Kobiashvili (FC Schalke 04). Aantal toeschouwers: 45.000. AC Milan (Ita) - PSV O-O. Scheidsrech ter: Plautz (Oos). Gele kaart: Inzaghi (AC Milan), Reiziger (PSV). Aantal toeschou wers: 45.000. AC Milan: Dida; Cafu, Stam, Maldini en Kaladze; Gattuso, Pirlo, Kaka en See dorf (74. Serginho); Sjevtsjenko (49. In zaghi) en Vieri. PSV: Gomes; Reiziger, Alex, Ooijer en Lamey; Afellay, Simons en Cocu; Be asley, Robert (63. Aissati) en Farfan. AC Milan 3 1 2 0 5 5-3 Fenerbahce 3 1 1 PSV Schalke 04 3 0 2 1- 3 Programma: Dinsdag 1 november PSV-AC Milan, 20:45; FC Schalke'04-Fe- nerbahce, 20:45. Real Madrid (Spa) - Rosenborg BK (Noo) 4-1 (0-1). 40. Strand 0-1, 48. Woodgate 1-1, 52. Raul 2-1, 68. Hel- guera 3-1, 82. Beckham 4-1. Scheids rechter: Bennet (Eng). Gele kaart: Gar cia (Real Madrid). Aantal toeschouwers: 69.053. Olympique Lyon (Fra) - Olympiakos Piraeus (Gri) 2-1 (1-0). 4. Juninho 1-0, 84. Kafes 1-1, 89. Govou 2-1. Scheids rechter: Poll (Eng). Aantal toeschou wers: 40.000. 01. Lyon 3 3 0 0 9 6-1 Real Madrid 3 2 0 1 6 6-5 Rosenborg BK 3 1 0 2 3 4-6 01. Piraeus. 3 0 0 3 0 3-7 Programma: Dinsdag 1 november Olympiakos Piraeus-Olympique Lyon, 20:45; Rosenborg BK-Real Madrid, 20:45. Anderlecht (Bel) - Liverpool (Eng) 0-1 (0-1). 20. Cisse 0-1. Scheidsrechter: Bussaca (Zwi). Gele kaart: Alonso, Rei- na (Liverpool). Aantal toeschouwers: 28.000. Chelsea (Eng) - Real Betis Sevilla (Spa) 4-0 (2-0). 24. Drogba 1-0, 44. Car- valho 2-0, 59. Cole 3-0, 64. Crespo 4-0. Scheidsrechter: Hauge (Noo). Gele kaart: Wright-Phillips, Gallas (Chelsea), Rivas, Varela, Joaquin, Xisco, Rivera (Real Betis Sevilla). Aantal toeschou wers: 36.457. Chelsea 3 2 1 0 7 5-0 Liverpool 3 2 1 0 7 3-1 Real Betis 3 1 0 2 3 2-6 Anderlecht 3 0 0 3 0 0-3 Programma: Dinsdag 1 november Real Betis Sevilla-Chelsea, 20:45; Liver- pool-Anderlecht, 20:45. FC Porto (Por) - Internazionale (Ita) 2-0 (2-0). 22. Materazzi 1-0 (eigen doel), 35. McCarthy 2-0. Scheidsrechter; Ivanov (Rus). Gele kaart: Pepe (FC Por to), Cruz, Cordoba, Favalli (Inter Milan). Aantal toeschouwers: 25.500. Glasgow Rangers (Sco) - Artmedia Bratislava (Slw) O-O. Scheidsrechter: Ibanez. Gele kaart: Bernard, Prso, Burke (Glasgow Rangers), Obzera, Borbely (Artmedia Bratislava). Aantal toeschou wers: 49.018. Internaz. 3 2 0 1 6 2-2 Glasgow R. 3 1 114 3-3 Artmedia Br. 3 1 1 1 4 3- 3 FC Porto 3 1 0 2 3 6-6 Programma: Dinsdag 1 november Art media Bratislava-Glasgow Rangers, 20:45; Internazionale-FC Porto, 20:45. Cristiano verdacht van verkrachting LONDEN - Cristiano Ronaldo is gisteren aangehouden op verden king van verkrachting. Volgens het persagentschap PA heeft een vrouw de 20-jarige Portugese aanvaller van Manchester United aan geklaagd. Ze zou op 2 oktober in een Londens hotel seksueel zijn misbruikt. Een woordvoerder van de Engelse voetbalclub wilde geen commen taar geven. ANP/AFP (Advertentie) meeste aandacht, door een chao tische tijdnoodfase. De Estland- se hoofdarbiter Heinar Yahu speelde daarin volgens een aan tal getuigen een dubieuze rol als 'slechte klokkijker'. Toen de pa niek uitbrak gaf de computer aan dat de jonge Rus er twee uur bedenktijd had opzitten, zijn Senegalese opponent stond op het moment van staken op 1.59.59. Samb eiste de zege op omdat Getmanski niet bijtijds de vereiste 50 zetten had gedaan en dus 'door zijn vlag was ge gaan'. Yahu maande hem, na am pel beraad', door te spelen. De Afrikaanse grootmeester pieker de er echter niet over om op nieuw achter het bord plaats te nemen en werd vervolgens, we gens tijdsoverschrijding, tot ver liezer verklaard. Dat leidde ui teraard tot protest. De jury d'ap- pel moet derhalve uitspraak gaan doen. ANP Opel. Fresh thinking - better cc ...en ga snel naar de Opel dealer voor het unieke 3x3-aanbod. Astra GTC vanaf 20.495,- 3 JAAR LANG 0% RENTE 3 JAAR GRATIS ONDERHOUD 3 JAAR GRATIS GARANTIE Astra Stationwagon vanaf 19.395,- Maximale financiële zekerheid? Dat kan! De Opel dealer biedt u nu 3 jaar lang een gratis financiering, 3 jaar volledige garantie én 3 jaar gratis onderhoud bij aanschaf van een nieuwe Opel. Een uniek aanbod dat u bijvoorbeeld bij aankoop van een nieuwe Astra al snel zo'n 2600,- scheelt. De Opel dealer rekent het u graag voor of kijk voor meer info op opel.nl modol verkoopprijs krediel- oanbetoling/lnruil looptijd in vergoeding op jaarbasis prijs bij verkoop op afbetaling Agilo Flew Cool 1.0-12V 11 770.- 8827.50 2.942.50 36 0.- 01 245.21 11 770,- Merivo Enjoy 1 4-16V 18.650 - 13 987,50 4 662.50 36 0.- 01 388,54 18.650,- Astra GTC Enjoy 1.4-16V 20 495.- 15.371,25 5123.75 36 0.- 01 426,98 20 495, Het 3x3 oanbod is Financiering via GMAC Financial Services voorwoorden Prijzen incl BTW en BPM, en n toetsing bi| het BKR in Tiel De dealer legt u groog een altemot.ef voor indien u geen gebruik wi kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Gem. brandstofverbruik en CO.-uitsloot, volgens on 10,7 tot 4,8 CO, gr/Vm van 257 tot 115 Dieselmotoren kms/liter van 13,0 tot 20,7 Liters/100 ki al 1 financiering per ichtlijn 1999/1 GO/TG it Minimale aanbetaling vt t 25V Looptijd 36 maanden el dealer naar de exocle 1,4 lot 20,8 Liters/100 km. door Norbert Kleinherenbrink RIJSWIJK - Co Adriaanse kan even normaal ademhalen. De Ne derlandse coach van FC Porto kreeg gisteravond lucht door een zege op Internazionale voor de Champions League: 2-0. Door de terechte winst doen de Portugezen tenminste weer mee in groep H. Verlies was desastreus geweest. Glasgow Rangers en Artmedia hielpen mee door het in Schot land op 0-0 te houden. Beide Porto-doelpunten kwamen met Italiaanse hulp tot stand. Hal verwege de eerste helft opende Materazzi de score. Een voorzet van Bosingwa ketste via zijn knie even miraculeus als onge lukkig langs doelman Julio Ce- sar. Benni McCarthy, met een normaal kapsel weer in genade aangenomen, maakte de tweede treffer. Na een vrije trap vol in de muur te hebben geknald, had de oud-Ajacied in de rebound wel succes, via Veron. In de 'Engelse' poule G grepen de favorieten de macht. Chelsea, zonder de nog altijd geblesseer de Robben, nam voor rust al af stand van Betis. De Ivoriaan Drogba, op aangeven van Es- sien, en Ricardo Carvalho, met een intikkertje nadat Doblas een 'gloeiende bal' van Lam- pard had laten vallen, scoorden. Joe Cole en Crespo verdubbel den de productie in de tweede helft: 4-0. Titelverdediger Liver pool won in Brussel met 0-1 van Anderlecht en imponeerde. Dji- bril Cissé maakte de kostbare en dikverdiende treffer. Magiër Olympique Lyon (groep F) hand haafde zich zonder puntenver lies bovenaan. Dat ging ten kos te van Olympiakos. Lang zag het uit naar een magere Franse zege, maar de 1-0 van Juninho was wel fantastisch. De Brazili aanse magiër toverde al na vier minuten een vrije trap van net buiten het strafschopgebied langs de verbouwereerde Niko- polidis. Pantelis Kafes maakte in de slotfase prachtig gelijk toen de Grieken daarop al niet meer durfden te hopen. De ultie me reactie kwam van Govou: 2-1. Real Madrid klom ten koste van Rosenborg naar de tweede plaats. De Noren kwamen vlak voor rust, geheel tegen de ver houding in, op voorsprong door Strand. De Spanjaarden kwa men daardoor geladen terug uit de kleedkamer. Woodgate en Raul hadden zeven minuten no dig voor gerechtigheid. Hel- guera en Beckham bepaalden de eindstand op 4-1. ANP Benni McCarthy ISTANBOEL - Met een specta culaire uitslag (3-3) hebben Fe nerbahce en Schalke 04 gister avond in dezelfde groep als PSV gelijkgespeeld. De Turkse gast heren blijven daardoor tweede achter koploper AC Milan. Zonder Duitse veldspelers (al leen doelman Rost was Duits) begon Schalke sterk. In de 14é minuut zette Alex de Turken echter op voorsprong. Na rust bleek Lincoln de held naar wie Schalke zocht met twee goals binnen drie minuten. Marcio Ferreira Nobre maakte ruim een kwartier voor het eindsignaal ge lijk. Vier minuten na de 2-2 scoorde invaller Kevin Kuranyi voor Schalke. Kuranyi had geen basisplaats gekregen omdat hij in de ogen van Rangnick fysiek niet topfit was. De winnende treffer was het ech ter niet. Opnieuw kwam Fener bahce langszij, nu via de Gha- nees Appiah. ANP foto Stefano Rellandini/RTR PSV-aanvoerder Phillip Cocu knuffelt zijn doelman Gomes, die gisteravond een groot aandeel had in de 0-0 tegen AC Milan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39