pzc Grotere minicampings bepleit PZC Samen doen voorop bij CZ-Verwendag Vijf tellen poetsen per kant en eerst je kiezen 3E Vlissingse winkeliers discussiëren over nut van koopavond ,11 Voorwaardelijke boete voor negentien hennepplanten 'échting Vrije Recreatie vraagt om meer kamp eerplaats en op minicampings donderdag 20 oktober 2005 JDDELBURG - Een 38-jange fddclburgse hennepteler is gis- in Middelburg veroor- 3 lot een voorwaardelijke tfievan 500 euro. .politierechter wees de pluk- ïdering van 3000 euro ver- onderstelde drugswinst die de officier van justitie geeist had, af. Daarnaast vond de officier 250 euro boete op zijn plaats. Raadsman E. Smit snapte niets van de vordering van de offi cier. „Ik heb zelden zo'n schat tig hennepkwekerijtje gezien", zei hij over de negentien hennep planten. Volgens de strafpleiter was de wietteelt verliesgevend geweest. Hij vond dan ook dat er van drugswinst geen sprake kon zijn geweest. De politierech ter had sterk de indruk dat de Middelburger voor eigen ge bruik had geteeld. Hoewel ze be nadrukte dat hij het aan zich zelf te wijten had, hield ze er in haar oordeel rekening mee dat de verdachte al gestraft was doordat hij na de ontdekking van de hennepplanten zijn huur woning uitgezet was. De hennepteelt kwam aan het licht, nadat buren op 26 juni dit jaar bij de politie geklaagd had den over geluidsoverlast. Agen ten zagen vijf hennepplanten op het balkon. Nog eens veertien planten werden in de badkamer aangetroffen. De man zei een jaar lang wiet voor eigen ge bruik te hebben gekweekt. De officier merkte op dat verdach ten van hennepteelt vaak hun best doen om hun situatie min der rooskleurig te schetsen. frPifitKleemans IE - De Stichting Recreatie (SVR) vraagt de Mie Schouwen-Duiveland „.brief het toegestane aan- >iandplaatsen op minicam- itf verruimen naar 25. Dit nilnpend op de naderende faffing van de Wet op de lacht Recreatie (WOR). feiaffing van de WOR in geeft in de visie van de róg meer mogelijkheden rerdere ontwikkeling van lOgelijkheden op het ld. Dat uitgangspunt is de stichting reden geweest aeenten te peilen hoe zij tegenover versoepeling de regels voor kampeerboe- acties leacties zijn ter hand gesteld bet aan de Universiteit van genmgen gelieerde World International Centre of ice. Dit instituut heeft utkomsten geanalyseerd en «kt in een rapport. Vol- i dat rapport staan de mees eenten ervoor open het he- vijftien kampeerplaatsen staan op minicampings. unend verheugend gegeven bepaalde gemeenten ver- verruiming naar 25 plaat- met meer als onaanvaard- afwijzen en zelfs de moge- daartoe willen openla- bij herziening van bestem- jgsplannnen. De Stichting Recreatie verzoekt u drin- 'He afschaffing van de aan te grijpen als een wel- aanleiding om de recrea- uw gemeente meer moge den te geven', aldus de o-ongeluk Ritthem IHEM - Op de Europa- •West in Ritthem heeft zich ten rond half twee een onge- voorgedaan waarbij een Oliwsc automobilist betrok- ezorgklachten: 3600-0231231 maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; aerdagstot 12.00 uur «DACTIE schouwen-duiveland fochtweg 23a ?ostbus 80 raiBZIERIKZEE Tet 0111-454647 0111-454657 wail; redzzee@pzc.nl "teel Modde (chef) Kleemans R'Pankow Soesman ^t'ialanting MyBoogert (sport) centrale redactie ^tionspark 28 ?Ktbus31 ^60 AA GOES Tsl (0113)315500 j* 10113)315669 :#mail: redactie@pzc.nl nternet ***-pzc.nl •StWh9pjc.nl brief van de SVR. De stichting pleit voor verruiming van het aantal toegestane standplaatsen op minicampings naar 25. 'Flexi biliteit nü betekent voor u werk- besparing straks. Immers, in voorkomende gevallen is het dan niet nodig de bestaande be stemmingsplannen c.q. gemeen telijke verordeningen aan te pas sen en bent u als gemeentebe stuur in staat adequaat te reage ren en uw eigen beleid te voe ren. En dat is toch ook de opzet van de door de regering zo ge wenste deregulering.' De gemeente Schouwen-Duive land laat zich nog niet verleiden tot beloftes. In de gemeentelijke nota kamperen is de regel opge nomen dat op een minicamping vijftien kampeermiddelen aan wezig mogen zijn. 'Tevens heb ben wij in deze nota opgenomen dat wij dit standpunt heroverwe gen indien de Zeeuwse gemeen ten en de provincie gezamenlijk besluiten meer dan vijftien kam peermiddelen toe te staan op mi nicampings.' 59-jarige automobilist uit jh-Haamstede raakte in een de macht over het stuur en belandde via de vang aan de andere zijde van de Op deze weghelft reed een arige automobilist uit de ge ile Veere, waarmee hij in ijding kwam. De man uit jh-Haamstede reed vervol- i een hekwerk aan. I hekwerk en een aantal ge deerde auto's werden door Jvliegende keien bescha- Beide auto's zijn wegge- Een losse-balkenbrug is één van de onderdelen van de opdracht voor stoere binken en meiden tijdens de verwenzorgdag. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Hij is drie tur ven hoog, staat op een smalle balk en moet een ferme stap maken om op de volgende balk te komen. Dat redt hij nooit alleen. Vragend strekt hij zijn arm uit naar de veel langere jongen tegen over hem. Die beantwoordt het gebaar spontaan. Met behulp van de toegesto ken hand komt het kleine jochie aan de overkant. Een brede lach breekt door bij dit jeugdige cliëntje van de Stich ting Agogische Zorg Zeeland (AZZ). Samen met ruim dertig anderen geniet hij woensdag van een spannend pro gramma tijdens de 'Verwenzorgdag' die deze organisatie heeft gewonnen in een wedstrijd van CZ-zorgverzekeraar. CZ geeft in het kader van haar 75-jarig be staan 25 'verwenzorgdagen' weg aan in stellingen in Zeeland, Zuidoost-Bra bant en Zuid-Limburg. De zorginstellin gen hebben daar zelf ideeën voor kun nen insturen en de origineelste voorstel len zijn gehonoreerd. De Stichting AZZ won de eerste prijs met het plan voor haar cliënten een sur vival op touw te zetten in de bossen bij Westenschouwen. „Samen met de mensen van Forest Hill Buitensport hebben we een programma samengesteld waarbij de nadruk ligt op samenwerking. Daartoe moeten onze cliënten nou net extra gestimuleerd wor den en daar kunnen opdrachten als van daag uitstekend aan bijdragen", zegt medewerker Roland van der Meule van het AZZ-dagtrainings- en activiteiten centrum De Kettingkas uit Middelburg. Hij krijgt in de praktijk al snel de beves tiging dat de verwenzorgdag in die doel stelling volledig slaagt. Hulp „Dit is nog eens activiteitenbegelei ding", zegt de dertienjarige Milo als hij opgetogen de overlevingsbaan heeft af gelegd en Van der Meule vriendschappe lijk op de schouder slaat. „Dit is echt leuk", vindt ook de zestienjarige Isaac uit Vlissingen. Die klimwand en die touwhelling zijn best te doen als je el kaar een beetje helpt, heeft hij zojuist ervaren. „Ik ben ook wel wat gewend hoor, want ik breng elke ochtend de PZC rond", wou Isaac nog graag even laten weten. CZ-medewerker Chris Schoneman uit Middelburg staat bovenaan de touwhel ling om de deelnemers op de hindernis- baan een steuntje te geven. Samen met drie collega's heeft hij zich als vrijwilli ge begeleider voor deze dag aangemeld. Hij ervaart hier in de praktijk wat een term als 'verwenzorg' voor deze jonge ren in feite betekent. Vanaf het parkeerterrein kringelen in tussen kruidige geuren omhoog. Deelne mers aan de arbeidstraining van AZZ bereiden daar de lunch voor. Dat wordt een goed verzorgde picknick. De koks aan de barbecue zeggen voorbe- foto Marijke Folkertsma reid te zijn op grote eters. „We hebben honderd worsten en frikadellen en ne gentig hamburgers en heel veel brood jes." De sportievelingen laten echter nog even op zich wachten. Die moeten voor de lunch nog even 'een rivier' overste ken via een brug met losse balken. Dat maakt extra hongerig. Shaady Ab- del-Nasser(12) moedigt zijn mede-over- levers aan en is al bijna vergeten dat het boogschieten eerder deze dag zo moeilijk was. Na de picknick eist de puzzeltocht in het bos alle aandacht op. Werd daarbij vroeger een kompas gebruikt, tegen woordig is daar modernere apparatuur voor en heet het Global Positioning Sys tem (GPS). „Het is een navigatiesys teem dat werkt via de satelliet", legt Schoneman uit. Begon deze verwenzorgdag gisteroch tend met het planten van een kersen boom bij De Kettingkas in Middelburg door AZZ-bestuurslid Hans Goovers, het programma eindigt met de uitrei king van de survivaltrofee aan de stoer ste binken en meiden. Idoor Selma Osman OOSTKAPELLE - Een tanden borstel? De vader van Abel (9) en Ward (7) kijkt verbaasd op. „Nee, die heb je niet in je zak als je naar een museum gaat." Tegen betaling van 45 cent kun nen de jongens er een kopen. Tientallen kinderen kregen gis teren in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle poets- les. De poetsmiddag sluit aan op Klapperende Kaken, een ten toonstelling over gebitten bij mens en dier. Mondhygiëniste Emmy Heineke van de GGD Zeeland laat met een grote rode tandenborstel en een me- ga-kunstgebit zien hoe het moet. Ze kijkt tegen vijf openge sperde monden aan, waarin de kinderen proberen met hun ei gen tandenborstel de bewegin gen na te doen. „Een, twee, drie, vier, vijf tellen aan één kant", doet Emmy voor. „En altijd eerst je kiezen doen." De klein tjes tot en met zes jaar mogen met hun tanden en kiezen op el kaar poetsen. „Anders wordt het te moeilijk", legt ze uit. De binnenkant van het gebit moe ten de ouders doen. Aan een an dere tafel kijken drie meisjes en een jongetje met een handspie geltje naar hun gebit. „Het is ro ze!", roepen ze uit. Poetsinstruc- trice Yvette van den Broek heeft er met een penseeltje rode vloei stof op gesmeerd Zo kunnen de kinderen zien of ze thuis goed hebben gepoetst. Twee meiden kijken verbaasd naar de hoekjes die ze kennelijk hebben overge slagen. Ze krijgen een herkan sing en poetsen door tot elke tand weer wit ziet. Voordelen Bijna alle ouders willen weten of een elektrische tandenborstel beter is dan een gewone. De elek trische heeft zeker voordelen, maar alléén als je zelf al goed kunt poetsen, waarschuwen de instructrices. Voor ieder kind hebben zij aan het eind een per soonlijk advies. Elisa, die geen 'gewone' tandpasta van Emmy op haar borstel wilde, moet rap overgaan op een tandpasta zon der snoepsmaakje. „Een zoete smaak in je mond als je je tan den schoonmaakt, is niet lo gisch." En Adriaan (net zes ge- Yvette van den Broek (links) geeft poetsles bij het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. foto Ruben Oreel worden) moet niet zo maar wel tot vijf tellen?", vraagt Em- De mondhygiëniste schiet in de 'hup-hup-poetsen', maar op elk my belangstellend. „Wel tot lach; „Zo lang hoeft het nu ook plekje vijf tellen. „Je kan toch tweehonderd!", klinkt het stoer, weer niet." Man tevergeefs in hoger beroep VLISSINGEN - Een 26-jarige man uit Vlissingen is giste ren door het Haagse gerechtshof in hoger beroep opnieuw veroordeeld tot een werkstraf van 120 uur en drie maan den voorwaardelijke gevangenisstraf voor het aantrekken van een hondenriem om de keel van zijn ex-vrouw. De man ging tevergeefs in beroep tegen de eerder opgelegde, in zijn ogen te hoge straf. De verdachte voerde toentertijd aan dat hij de vrouw had mishandeld omdat zij de om gangsregeling met zijn kind frustreerde. De man werd op 24 augustus 2003 zo kwaad dat hij een hondenriem om haar hals deed en steeds strakker aantrok. De vrouw kreeg bijna geen lucht meer. Een paar weken eerder greep hij haar ook al bij de keel en hij had haar al eens tegen haar rug geschopt. Het hof was evenals het Open baar Ministerie van mening dat de politierechter in Mid delburg de juiste straf had opgelegd. Ir. J. Snoey overleden MIDDELBURG - De voormalige stadsarchitect van Mid delburg, ir. J. Snoey, is overleden. Hij is 73 jaar gewor den. In kerkcentrum De Hoeksteen in Middelburg vindt vandaag vanaf 12.45 uur een uitvaartdienst plaats. Snoey wordt vervolgens in besloten kring begraven. Jan Snoey werd in 1932 in 's Gravenmoer geboren en over leed afgelopen maandag in zijn woonplaats Middelburg. Hij kwam in 1968 in dienst van de gemeente Middelburg als adjunct-directeur gemeentewerken en stadsarchitect. Snoey keek nadrukkelijk ook naar de omgeving van wo ningen. „Je moet ook bemoeienis hebben met het bestra- tingswerk. Je moet het horizontale even goed verzorgen als het verticale", stelde hij. Hoewel hij als stadsarchitect een groot stempel op Middelburg heeft gedrukt, stelde hij zich bescheiden op. „Een architect moet zichzelf waarma ken. Mijn ontwerpen zijn nooit onaantastbaar geweest." Echtpaar verdacht van aanslag TERNEUZEN - Justitie verdenkt een echtpaar uit Ter- neuzen van betrokkenheid bij een aanslag met een hand granaat op een motorzaak in Alphen aan den Rijn. De man en vrouw ontkennen echter dat ze iets met de zaak van doen hebben. Gisteren besloot de rechtbank in Den Haag dat er, op verzoek van de advocaten van het echt paar, aanvullend onderzoek moet komen. De aanslag vond eind vorig jaar plaats. De handgranaat werd door een ruit naar binnen gegooid en kwam daar tot ontplof fing. Een half jaar daarvoor hing er al een explosief met een dreigbrief aan de deur van de motorzaak. Justitie ver denkt het echtpaar uit Temeuzen van de aanslag en het dreigement, omdat ze een geschil hadden met het bedrijf over de verkoop van een auto. De zaak wilde maar niet over de brug komen met de koopsom van 50.000 euro. De verdenking is verder gebaseerd op een haar van de vrouw, die is gevonden op een stuk plakband in de plastic zak waarin een van de handgranaten zat. Vlissingse toren in regenbooglicht VLISSINGEN - De toren van het stadhuis in Vlissingen geeft sinds vorige week licht. Zeven kleuren, die in de duisternis in elkaar over gaan. Het kost een half uur om alle kleuren te zien voorbijkomen. Het licht wordt auto matisch in- en uitgeschakeld bij zonsondergang en zons opkomst. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Sommige win keliers zijn hem liever kwijt dan rijk: de wekelijkse koopavond in Vlissingen. Toch is dat niet verstandig, zegt W. de Ridder, voorzitter van de winkeliersvere niging. En niet omdat zijn win kel het toevallig wél goed doet. Bij de ledenvergadering van de winkeliers werd het gevoelige onderwerp weer eens aangesne den: de koopavond. Voor de een extra inkomsten, voor de ander zonde van de arbeidskosten. Voor F. de Bruijn van speelgoed winkel De Pilaster is de vrijdag avond 'waardeloos', ,,'s Zomers is het drukker, maar daarbuiten zit ik echt voor joker te werken. En volgens mij hebben meer on dernemers dat idee. Die discus sie wordt niet voor niets na een jaar opnieuw opgerakeld." Hangjongeren Ook A. van den Berg van Ente ny's kadoshop 'zou het niet erg vinden' als de koopavond ver dwijnt. „De weinige mensen die je ziet lopen, zijn hangjongeren. Mijn personeel komt dan liever niet werken. Het geeft toch een bepaalde sfeer in de stad." Maar Vlissingen kent ook winke liers die goed boeren op vrijdag avond. J. Plouvier van schoenen zaak Ploef, bijvoorbeeld. „Koop avond moei blijven. Hangjonge ren kopen ook kleren. En je gaat toch ook niet op donderdagoch tend dicht, als je dan toevallig wat minder omzet draait?" Precies, zegt W. de Ridder van de winkeliersvereniging. „Als je het als winkelier zo slecht doet op vrijdagavond, waarom ben je dan nog open? Iedereen is vrij om te sluiten. Hoewel ik daar ook weer geen voorstander van Rode Kruis BRUINISSE - Het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Duiveland houdt morgen de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Op de agenda staan onder meer be stuursverkiezingen en het ver slag van de activiteiten. De jaar vergadering begint om acht uur 's avonds in het gebouw van het Rode Kruis aan de Dorpsweg in Bruinisse. ben. Het moet gelijk zijn." Vol gens de voorzitter hebben de on dernemers in Vlissingen weinig te klagen. „Er zijn plaatsen die het al jaren slecht doen, die niet eens topzomers als wij kennen. Dat steeds minder mensen afko men op de koopavond, is ge woon een landelijk verschijnsel. Vlissingen moet niet met af schaffing voorop willen lopen." Bovendien moeten ondernemers eerst bij zichzelf te rade gaan, vindt De Ridder „De zaken die slecht draaien, zijn zaken die weinig innoveren. Misschien dat ze daar iets aan kunnen doen." Bij de gemeente wordt nog niet gesproken over afschaffing. Wel is bekend dat de koopavond ach terblijft, zegt A. Smit van de eco nomische afdeling. „Je hoort winkeliers wel eens zeggen dat ze liever op zondag open zijn dan op vrijdagavond. Al vraag ik me wel af of je dan niet het succes van die ene koopzondag per maand wegneemt." Paardencamping mag uitbreiden MIDDELBURG - Het college van Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland heeft geen moeite met de geplande uitbreiding van camping de Zeemeeuw aan de Weststraat in Ossenisse. De Zeemeeuw wil zich nadruk kelijker gaan richten op vakan- tievierders die paardenliefheb ber zijn. Daarom wil de cam pingeigenaar de accommodatie uitbreiden met tien blokhutten, met bij elke blokhut een paar denstal. Om de bouw daarvan mogelijk te maken, moet het bestem mingsplan worden gewijzigd. De aanvraag die daarvoor door de gemeente Hulst is ingediend, is volgens het dagelijks provin ciebestuur 'goed ruimtelijk on derbouwd'. agenda I STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - MFC, 14.00 uur: Informa tiebijeenkomst Zorgstelsel, Stichting Welzijn Ouderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35