De nieuwe passie van Basie COED GETEST! De Van Hemerts koesteren rooie vosje PZC LAAGST GEPRIJSD! üel Hoek met ream Team oor goed doel fonkov stopt net wielrennen Middelburger switcht van voetbal naar rugby 0£K Zaterdaghoofdklasser en het Zeeuwse Dream go spelen op dinsdag 22 no- iiber een oefenduel met el- j Plaats van handeling is veld van voetbalclub Hoek. I Dream Team werd eerder «ar in het leven geroepen een duel te kunnen spelen de winnaar van de Borsele lepoort Cup en in een poging Zeeuws elftal nieuw leven in Üszen Tijdens de laatste edi- ,van de BSC werden 21 spe- geselecteerd. die op 22 no- p^r tegen Hoek (19.30 uur) !en. De opbrengst is voor de itoffers van de aardbeving ^stan en India, tam Team. Peter Brusse (Zierikzee), fceo Helen (Oostkapelle) Verde- Geert Bósschaart (Zeelan- Mfiddelburg), Leo de Groot EPC Vlissingen), Peter de Jonge iï Vlissingen), Joel Pattenier Dtftopelle), Joffrey Geldof (Kloe- tej, Maarten Peene (GPC Vlis- iml Niels Tournoy (RCS). Mid- Ronnie Cremer (Oostka- Björn Langeveld (SSV65), Kesikbas Terneuzen (Oostkapelle), Ar- aKoopmans (SSV'65), Erik de IGPC Vlissingen). Aanval: Pinas (Kloetinge), Jan (Oostkapelle). Dennis de (RCS), Ferry Alfons (Kloe- Martin Janse (RCS), Tho- Vos (Zierikzee). Trainer/ pbPaulTelussa BLAAN - Pavel Tonkov heeft floten zijn professionele wie- doopbaan te beëindigen. De i-jarige Rus deelde dit vrijdag irijn woonplaats Milaan mee. 1996 boekte Pavel Tonkov igrootste succes. Hij won dat aide Ronde van Italië. Dit sei- a reed hij voor de bescheiden ploeg LPR. Tonkov in de wielersport blijven pkenmet jonge coureurs. ,.Ik Kmijn ervaringen ter beschik- igvan de jeugd. De wieier- Et heeft mij veel gegeven. Nu [üikmij ten dienste stellen van |t mensen die beroepsrenner P worden. ANP/SID donderdag 20 oktober 2005 Regilio Pinas traint bij Jong RKC KLOETINGE - Regilio Pinas mag deze week meetrainen bij Jong RKC. De aanvaller van Kloetinge kreeg de uitno diging naar aanleiding van zijn optreden in de hoofd macht van de Bevelandse hoofdklasser. Pinas was dinsdag voor het eerst te gast bij RKC. Van daag traint hij voor de tweede keer mee. De leiding van de Waalwijkse club zou Pinas ook morgen nog aan het werk willen zien, maar omdat Kloetinge een dag later voor de competitie tegen Rijnsburgse Boys speelt, wordt daar van afgezien. Pinas is aan zijn eerste seizoen bezig bij Kloetinge. Daarvoor kwam hij uit voor GPC Vlissin gen en groeide hij uit tot Zeeuws topscorer. Snelschaaktoernooi in Zuiddorpe ZUIDDORPE - In Zuiddorpe is komende zaterdag het ZSB snelschaakkampioenschap voor teams. De teams be staan uit viertallen, met maximaal twee invallers per team en een vaste bordvolgorde. De wedstrijdduur is vijf minuten per persoon. Het evenement in 't Kaaike aan het Dorpsplein in Zuiddorpe begint om 11.00 uur en eindigt rond 17.00. Inschrijven is nog mogelijk tot 10.45. Bovelander verzorgt hockeyclinic TERNEUZEN - De bekende oud-international Floris-Jan Bovelander verzorgt zaterdag op sportpark De Vliegende Vaart in Terneuzen een hockeyclinic. De clinic is bedoeld voor zowel de jeugd van MHC Olympia als voor MHC Ra- pide uit Hulst. De clinic begint even na 14.00 uur. Dow houdt een aflossingsmarathon TERNEUZEN - Joggingelub Dow organiseert op 3 decem ber opnieuw de jaarlijkse aflossingsmarathon. De organi satie hoopt dit jaar weer meer dan 400 deelnemers naar het evenement te krijgen. Tijdens de aflossingsmarathon proberen teams van acht mensen de marathon te vol tooien door ieder 5,2 kilometer te lopen. Moluks elftal tegen Cambuur DEN HAAG - Een selectie van Molukse spelers speelt op 13 december tegen Cambuur Leeuwarden. De opbrengst van de wedstrijd is voor de stichting Kinderen van Amu- rang. Molukse oud-spelers als Simon Tahamata en Bart Latuheru, maar ook Sonny Silooy zullen aanwezig zijn. Het is voor het eerst dat er een elftal uit Molukse profs wordt samengesteld, zoals Ferdi Katipana (Haarlem), Jef frey Lewakabessy (NEC), Dominggus Lim-Duan (Zwolle) en Raphael Supusepa (MW), Ook AZ-speler Danny Land zaat heeft zijn medewerking toegezegd, mits het past bin nen zijn verplichtingen van de Uefa Cup. GPD Sluiter gaat door naar kwartfinales KOLDING - Tennisser Raemon Sluiter heeft gisteren de kwartfinales bereikt van het Challengei*toemooi in de Deense plaats Kolding. De Rotterdammer won in drie sets van de Duitser Michael Berrer: 6-7 (2), 7-6 (5), 6-2. Sluiters landgenoot Melvyn op der Heijde werd al in de openingsronde uitgeschakeld. Hij verloor in drie sets van de Zweed Jacob Adaktusson: 4-6, 6-3, 5-7. ANP door Mieke van den Broek MIDDELBURG - Rink Basie maakte dit jaar een opmerkelijke overstap. Hij ruil de de voetbalmat in voor de groene sprie ten van het rugbyveld. Een opvallende switch. Zeker omdat Basie van vaandel team naar vaandelteam verhuisde. De 29-jarige Middelburger ging vorig jaar bij voetbalclub MZVC al lager spe len. Hij verliet het hoogste team om met een stel vrienden in het vierde te ballen. Door een krappe selectie maakte Basie alsnog zijn rentree in het eerste. Basie: „Ik had ook weer geen zin om mijn oude teammaten in de steek te laten.'' Toch kon Basie zijn ei niet meer kwijt in het voetbal. Hij keek dan ook uit naar een andere sport. Door enkele losse flod ders kwam hij in aanraking met rugby. Zo woonde hij rijf jaar geleden de WK-fi- nale in Parijs bij. Ook kocht hij in Zuid-Afrika eens een rugbyshirt. Basie trok afgelopen voorjaar de stoute (rugby)schoenen aan en meldde zich bij Oemoemenoe. „Ik ben naar een training gegaan en heb gevraagd wat ik moest doen om te kunnen rugbyen bij Oemoe menoe. 'Breng je sportkleren volgende keer maar mee. Dan kim je meetrainen', was het antwoord." „Na een paai- trainingen werd ik al in het eerste team opgesteld. Mijn geluk is dat ik behoorlijk snel ben. Ik werd aan de zij kant geplaatst. Het enige wat ik moest doen, was mijn directe tegenstander er uit lopen en met de bal naar dè lijn sprin ten om een zogenaamde try te scoren." Nieuwkomer Oemoemenoe-trainer Herbertjan van der Waal had vooral in het begin zijn handen vol aan de nieuwkomer. „De trainer schreeuwde mij vanaf de kant toe waar ik moest staan. Dan was hij alleen bezig om mij in goede positie te krijgen. Ook heb ik al regelmatig meegemaakt dat er werd gefloten terwijl ik helemaal niet wist waarom. Zondag werd ik weer met mijn neus op de spelregels gedrukt. Ik mocht een penaltykick nemen. Ik leg de bal neer, neem mijn aanloop en zie twee tegenstanders de bal veroveren. Wat blijkt: zodra ik aanloop, mogen zij ook uitlopen. Dat was weer een leermoment., voor mij." Basie wil het spelletje al doende onder de knie krijgen. Hij was begonnen in een rugbyboek. Maar door de dikte is het boekwerk aan de kant geschoven. Op het rugbyveld gaat het er volgens de Middelburger harder aan toe dan op het voetbalveld. „Maar rugbyers zijn wel minder gemeen. Bij voetbal word je van achter getackeld. Nu zie je het aanko men. Ook is er onder rugbyers meer res pect voor elkaar. Commentaar geven op de scheids is not done. Na afloop van een wedstrijd gaan spelers zelfs in een ere- haagje staan om te klappen voor elkaar De Middelburger mist zijn oude hobby niet. „Totaal niet zelfs. Ik ga nog wel kij ken naar mijn maten bij MZVC. Achteraf blijkt dat ik al een hele tijd uitgekeken was op de sport. Ik was toe aan iets nieuws en hier kan ik nog beter mijn energie in kwijt. Bij rugby kun je er als een debiel instieren. Je kunt je lekker doodlopen." Die energie zette Basie in vier wedstrij den om in evenzovele try's. Toch gingen de competitieduels allemaal verloren. Maar de oud-voetballer houdt vertrou wen in het rugbyseizoen. „We worden qua spel al beter. Nog even trainen en dan komen de punten vanzelf." Dit seizoen staat Basie in ieder geval weer met een dosis fanatisme op het veld. „Ik doe nooit zomaar iets. Ik moet er wel beter in worden. Dat is waarschijn lijk ook de reden waarom ik het gehad had met het voetbal. We bleven op een be paald niveau hangen. Dat spelletje had ik ondertussen wel door." Rink Basie moet nog wennen aan de gebitsbeschermer die hij moet dragen én aan de regels van rugby. „Zondag werd ik met mijn neus op de spelregels gedrukt. Ik mocht een penaltykick nemen. Ik leg de bal neer, neem mijn aanloop en zie twee tegenstanders de bal veroveren. Wat blijkt: zodra ik aanloop, mogen zij ook uitlopen. Dat was weer een leermoment voor mij." foto Ruben Oreel M. Matthijsse, 3. J. den Hengt; Duif: G. v.d Kamp. Midfond: 1. W. Blom, 2. J. den Hengst, 3. G. v.d Kamp; Duif: W. Blom. Dagfond: Hok: 1. J. den Hengst, 2. L. Hey- boer, 3. W. Blom; Duif: J. den Hengst. Overnachtfond: Hok: 1 M Kleppe, 2. C. Filius, 3. A. Dekkr. Duif: A. Dekker. Jonge duiven: Vit esse: Hok: 1. J. den Hengst, 2. G. v.d. Kamp, 3. C. Berrevoets; Duif: J. den Hengst. Midfond: Hok: 1. G. v.d. Kamp, 2. J, den Hengst, 3. M. Bolle; Duif: G. v.d. Kamp. Natoer: Hok: 1 J. den Hengst, 2. G. v.d. Kamp, 3. M-. Bolle; Duif: M. Bolle. Kampioenschap Jong: Hok 1. G. v.d. Kamp; Duif: G. v.d. Kamp. (Advertentie) innert zich het begeleidend schrijven. „'Voor mijn beste vriend Piet van Beveren', zo be gon het. Ik heb dat hier nog steeds ergens op zolder liggen." Van Beveren overleed en Hel een en haar man Marinus erfden de renstal met daarop het koppel van de Prins. De laatste zoon uit dat koppel werd in 1997 gebo ren en is nu nog de lieveling van Marinus van Hemert (62). Plij raakte besmet met het duivenri- rus door zijn vrouw. Hij zocht het eerst in de kanaries maar raakte al snel enthousiast over de duiven. Sinds hij in de vut zit en zeker sinds zijn vrouw afgelo pen jaar voor een ingrijpende operatie in het ziekenhuis moest worden opgenomen, is hij de 'baas' over de duiven. Al volgt Heieen van Hemert het nog steeds. Tot in het zieken huis zelis. Zo wist Marinus van Hemert zich niet meer te herin neren dat op de Orleans van 2 juli 2005 de winst werd gepakt in het rayon 6, maar zij vertelde het hem fijntjes. „Hoe hij bij De Zwaluw in Sint Maartensdijk een kwartier vooruit zat en de rayonwinst pakte. Weet je dat niet meer, Marinus?." Het is al weer twaalf jaar geleden dat Piet van Beveren het aardse met het eeuwige verwisselde. Vier jaar verzorgde Heieen van He mert bij hem de duiven. De dui ven kwam op de Zuidsingel, waar het echtpaar destijds woonde, terecht. Heieen van He mert: „We moesten op nul begin nen, wisten vrijwel niets van de duivensport. Maar door veel na slagwerkjes door te nemen en vooral de oren en ogen goed open te houden, leerden we vlot bij. Al blijft de duivensport mys teries hebben." Het soort dat vrijgezel Van Beve ren op zijn hokken had zitten, kwam vooral van de gebroeders De Scheemaecker uit Antwer pen en uiteraard de vosjes van Prins Bernard. Een veertigtal ge vederde vrienden, inclusief het hok, kwamen de plaats van de kanaries aan de Zuidsingel inne men. Alles werd met succes over gebracht. In 1997 verhuisden de Van Hemerts, het hok en de dui ven naar de Oostsingel, waar ze nog steeds wonen. Heieen van Hemert verrichtte ook werkzaamheden bij PV de Zwaluw. Inkorven, mandenlijs- ten schrijven en het pennigmees- terschap (5 jaar) noemt ze op. De kolonie is uitgebreid, want zegt Marinus: „We hebben nu een tachtig vliegkoppels, tien kweekkoppels, terwijl ik jaar lijks zo'n zestig ringetjes aan schaf en die gaan allemaal op. Sterker nog, meestal moet ik er nog wat extra kopen." Gespeeld wordt het volledige programma, vanaf de vitesse tot en met de overnachtfond. Alles op het weduwschap met de dof fers. „Het liefst doe ik de over nachtfond, maar we hebben het materiaal er nog niet voor. Een paar jaar terug heb ik er nog ge kocht bij een fondspeler in Den Haag, ene Slotboom, maar dat is een fiasco geworden. Nu zijn we nog steeds op zoek naar het fondsoort. Op de vitesse en mid fond doen we aardig mee. Ook de dagfond lukt nog wel een keer. Dit alles met de bloedlijn van Jan Aarden als basisras. „Regelmatig brengen we wat vers bloed op de hokken. Een paar weken terug nog wat late jongen gehaald bij Nol Noorden hier op het eiland. Dat is een Fred Rabout MAARTEN SDIJ K - Mari- Hemert uit Sint Maar- koestert zijn rooie vos- Mi zuivere zoon van het kop- duiven dat wijlen Prins Ber- prdopzijn hok had zitten. R vorig jaar overleden Prins ns een duivenliefhebber. Hij keind jaren tachtig een kop- «duiven bij wijlen Piet van Be ken op Sint Maartensdijk be ken Die had het koninklijk és hoog zitten en stuurde bij feestelijke gelegenheid kaartje naar Soestdijk. En altijd antwoord. van Hemert-Rijnberg werkte destijds bij Piet van verzorgde er ook de omdat de man door fysie- unstandigheden daartoe niet erin staat. „Bovendien", zegt Jam Piet het met de verzor- met erg nauw. Het gebeur- wel eens dat hun maaltijd id overgeslagen, dus deed ik Imaar. Ik had wel eens mede- i® met de duiven." Èi^as vreemd toen in de tach- jaren van de vorige eeuw hofauto van het koninklijk in Sint Maartensdijk op »!en halt hield voor de deur ia Piet van Beveren en een Edje met het koppeltje rooie ^suit de stal van de Prins be lde. Heieen van Hemert her- usen Helecn van Hemert uit Sint Maartensdijk met de trots van hun 'duivenstal'. foto Dirk-Jan Gjeltema Echtpaar uit Sint Maartensdijk duivenliejhebber bij toeval man die uit het Brabantse hier is neergestreken, niet meer aan concoursen deelneemt en alleen nog een beetje kweekt. Die leren we dan nog persoonlijk op en volgend jaar gaan ze als jaarling de mand in. De selectie vindt in hoofdzaak op prestaties plaats." Plet is volgens het echtpaar het allermoeilijkste van de dui vensport. „Er is al menig kam- pioentje naar de poelier gegaan, laten we daar duidelijk in zijn." Ze zijn liefhebber van de winter- kweek. Dat betekent dus dat er rond de jaarwisseling geringd kan worden. Desondanks krij gen ze het nooit voor elkaar om met de jonge al het nodige suc ces te boeken op het we- duwschapsspel. Marinus van He mert: „Ik laat ze maar wat rot zooien, dat lukt nog het best." De 'medicijnman' heeft op de Oostsingel in Smerdiek geen bes te klanten. Heieen van Hemert: „Een kuurtje voor 't geel naast de verplichte inentingen, dat is het wel. De regelmaat en verzor ging is het allerbelangrijkste." Verenigingsklassementen PV de Luchtbode Krabbendijke Oude Duiven Vitesse: Onaangeduid: gebr. Cle ment; Aangeduid: J. Dekker;Duif: gebr. Clement. Midfond: OA: gebr. Clement; A: A. Neve; Duif; A. Ne ve. Dagfond: OA: comb Glerum/van Oosten. A. gebr. Cle ment; Duif: gebr. Clement. Over nachtfond: OA: gebr Clement; A: J. clement; Duif: gebr. Clement. Jonge duiven: OA: gebr. Clement; A: J. Dekker: Duif: J. Dekker Nat oer: OA: J. Neels; A: C. Neels; Duif: gebr. Clement. Generaal OA: 1. gebr. Clement, 2. A. Neve. Gene raal A: 1. J. Dekker, 2. A. Neve. PV de Blauwe doffer Hansweert Oude duiven Vitesse: 1. comb. v.d. Dries, 2 M. Jeremiasse. 3. K. Niemeijer. Mid fond: 1. comb. v.d. Dries, 2. M. Je remiasse, 3 K Niemeijer. Dag fond: 1. comb. v.d. Dries. 2. S. op 't Hof, 3. K. Niemeijer. Overnacht fond: 1. Sj. de Keijzer Zn, 2 F. Vette, 3. D van Bommel Jonge duiven: Vitesse: 1. S. op 't Hof. 2. K Niemeijer, 3. comb. v.d. Dries. Midfond: 1. S. op 't Hof. 2. K. Nie meijer, 3 comb. v.d. Dries Natoer: 1. S. de Waard Zn, 2. comb. v.d. Dries. 3 JP. Flips. Generaal Hok: 1. comb. v.d. Dries, 2 S op 't hof, 3. K. Niemeijer, 4. M. Jeremiasse, 5. C. Duinkerke. Generaal duif oud: comb. v.d. Dries. Generaal duif jong: S. op 't Hof. PV Zeelandia Middelburg Oude duiven Vitesse: OA L, Schrooten; A L. Sehrooten, Duif: L. Schrooten. Midfond: OA: L. Schrooten; A: B. Baukema; Duif: comb. de Waardt/Sneep. Dagfond: OA: B. Baukema; A: B. Baukema; Duif: B. Baukema. Overnachtfond: OA: G. v.d. Voorde; A: G. v.d. Voorde; Duif. L. van Schouwen. Jonge dui ven: OA: L. Schrooten; A: L. Schrooten; Duif: L. Schrooten. Natoer: OA: L. Schrooten; A: comb, de Waardt/Sneep; Duif: comb, de Waardt/Sneep. Generaal Hok: 1. B. Baukema, 2. L. Schroot en, 3. M. Qasim, 4. comb, de Waardt/Sneep, 5. J. Vader. Gene raal Duif: 1. L. Schrooten, 2. comb, de Waardt/Sneep, 3. B. Bau kema, 4. M. Qasim, 5. B. Baukema. Gevleugelde Vrienden Zierikzee Oude duiven Vitesse: Hok: 1. G. v.d. Kamp, 2. Testresultaten a geciteerd uit de 1111 Consumentengids ,g. oktober 2005 1. Personal Plate by Connie 3250 49 2.Power Maxx Vibrations .150 48 Geciteerd uit de Consumentengids oktober 2005: "Als aanvulling op onze eigen test hebben we gebruikers van tril- apparaten thuis en op de sportschool gevraagd naar hun ervaringen. De overgrote meerderheid is ervan overtuigd dat de trilplaten effect hebben....Bijna iedereen geeft aan dat hij de trilplaat wil blijven gebruiken (sportschoolbezoekers) of dat hij er nog een keer één zou kopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19