Hey is de eerste de beste Zon schijnt weer voor Meerdink Groot Avontuur behaalt knappe zege Zeilweek werpt z'n vruchten af Jens van Dam naar het EK libre cadettei Autoracer De Ridder verdedigt voorsprong uitslagen agenda Belgische amazone wint opening van Jumping Heikant Wegprofs zorgen voor intermezzo Aarhus. Deens Open. Vrouwen, tweede ronde: Hataya (Jap)- Meulen- dijks 12-13 11-6 11-1, Yao Jie (Ned)-Overzier (Dui) 11-3 11-4, Audina (Ned)-Pittard (Eng) 11-1 11-5. Mannen, tweede ronde: Pang (Ned)-Fischer (Den) 17-15 15-14, Palyama (Ned)- Jörgensen (Den) 15-7 15-11 Amsterdam. WK. Zevende ronde: Ts- jizjov (Rus) - Baljakin (Ned) 1-1, Thijs- sen (Ned) - Schwarzman (Rus) 1-1, Val- neris (Let) - Nasevitsj (WRu) 1-1, Geor- giev (Rus) - Gérard Jansen (Ned) 0-2, Hoeseinov Farid (Aze) - Buzinski (Lit) 1-1, Getmanski (Rus) - Samb (Sen) 2-0 (onder protest). Stand aan kop: 1. Ts- jizjov 11. 2. Valneris 9, 3. Thijssen, Gérard Jansen en Baljakin 8, 6. Nase vitsj, Schwarzman 7. Goes. Tweede klasse: Biezentrappers/ Pekaar partners Ac countants 2 - SSV'65 3 5-9, Pubbles-Ma- tisse 4-4, Amigo's/De Post-Pubbles 2 6-13, SSV'65 4 - FC Dauwendaele 5-12, FM Sranang 2-SSV65 2 6-1, Biezentrappers/ADO-ZVV/TMF 6-5. Paardensport Jumping Heikant. Klasse B klas siek: 1. Sharon Hey, Korlleone (Antwer pen) 0/0/47; 2. Yvonne Jakobsen, Thor (Meliskerke) 0/0/45; 3. Marline van de Eynden, Treasure (Steenbergen) 0/0/44. Klasse B progressief: 1. Marije Per- daen, Discovery (Sas van Gent) 36/28/28.80; 2. Johny Thijs, Penelope (Sint Jansteen) 36/28/28.84; 3. Shirley de Beule, Mister (Kapellebrug) 36/28/30.16. M'.M'.j.mivm.1 Coria (Arg/4)-Christophe Rochus 6-3 6-4, Thomas Johansson (Zwi Chela (Arg) 7-6 (2) 6-3, Nadal (Spa'1) nescu (Roe) 7-6 (5) 6-3, Davids (Rus/3)- Beek (Slw) 6-4 6-1, Pia (Arg/6)-Mirnyi (WRu) 7-6 (5) 7-6(51,1 bicic (Kro/8) -Martin (Spa) 6-3 7-6(7). Zürich. Vrouwen Eerste ronded netta (Ita)-Peschke (Dui) 1-6 6-1 6-4 Jf kovic (SMo)-Molik (Aus/8) 6-34-2o? ve. Petrova (Rus/5)-Martinez (Spa! 7-6. Tweede ronde: Dement! (Rus/4) -Dechy (Fra) 5-7 6-2 6-4. Ahlen/Lippstadt (Dui). Onder eerste kwalificatietoernooi 2006. Groep 10, laatste speelron Duitsland-Nederland 2-2 (1-0). Doelp ten Nederland: Elia. Griekenle Wit-Rusland 1-2. Eindstand: 1 Di land 3-7, 2. Wit-Rusland 3-4,-3. Griet land 3-3, 4. Nederland 3-2. Neder! uitgeschakeld voor EK 2006. Vriendschappelijk. Lewedorp. jv A - Schouwen-Duiveland onder 23j 4-1 (0-1). 27. Wesley Goud 0-1,61. mo Giling 1-1, 70. Kenneth Okorley 78. Josimar Pattinama 3-1,8" lemse 4-1. Amsterdam. Zesdaagse, derde d Stand na supersprint: Villa/Marvulli (Ita/Zwi) 150 punten Gilmore/ Keisse (Bel) 130, 3 Risi i schart (Zwi) 126, 4. Bartko/Beikirchfi 124, 5. Slippens/Stam (Ned) 115. Lucky Day: 4-6-14-15-19-21-23-31-43- 49-57-58-60-61 -64-70-74-75-76-78 On der voorbehoud. Madrid. Masters Series, mannen Tweede ronde: Acasuso (Arg)-Gaudio (Arg/7) 7-6 (4) 6-2, Stepanek (Tsj/10)- Henman (GBr) 6-4 1-6 6-3, Olivier Ro chus (Bel)-Ancic (Kro/12) 1-6 6-4 7-6 (6), donderdag Vriendschappelijk. Kapelle-Wakl ren. Aanvang 19.30 uur. Beker, tweede ronde. VVS'92-Morres/Hulst (Baskenstw 20.30 uur). Nico de Pree (rechts) houdt de deelnemers aan de trainingsweek voor jeugdzeilers in de gaten. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven SINT WILLEBRORD - De drie- banders van Groot Avontuur sloegen in BC een goede slag door de gastheren Welkom/ Sij- mens een pijnlijke 2-6 neder laag toe te brengen, 't Bierwin keltje uit Terneuzen leed in de zelfde poule thuis een 1-7-neder- laag tegen DC Michielsen 2. Het meest in het oog springend tijdens het duel tussen Welkom/ Sijmens en Groot Avontuur was het optreden van Jan Eicken- boom. Zijn partij tegen het jeug dig talent Kai de Zwart was hoogstaand en Eickenboom be sliste het duel met één punt ver schil in zijn voordeel. Bas de Zeeuw gaf zijn partij tegen De Werd met hetzelfde verschil uit handen. De start van de routi nier was perfect, 15 uit 17 beur ten. Daarna kreeg ergernis de overhand. De tegenstander bleek een ware kletskous. De Zeeuw: „Ik werd niet goed van die man, wat een klepzeiker. Bil jarten is een concentratiesport. Zo kan ik niet spelen." Nico de Leeuw behaalde een ge makkelijke zege, waarna Jan Brandenburg het karwei - zij het krap - afmaakte. Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 4: Welkom/Sijmens-Groot Avontuur 2-6: Kai de Zwart-Jan Eicken boom 29-30 (40 beurten); Wim. de Werd-Bas de Zeeuw 25-24 (68); Jan Konings-Jan Brandenburg 23-25 (57); Piet Bakkers-Nico de Leeuw 10-20 (48). 't Bierwinkel- tje-DC Michielsen 2 1-7: Arie Vinlc-P Rouwenhorst 28-30 (63); Joni Sanderse-P. Oosthoek 14-25 (49); Marein Geirland-J. van Gelde ren 25-25 (72); Piet Boot- A. Pro per 6-20 (32). door Mieke van den Broek WOLPHAARTSDIJK - Vijfenveertig kinde ren een week bezig houden. Velen deinzen er voor terug, Goesenaar Nico de Pree niet. Hij is deze week in Wolphaartsdijk actief als walcoördinator van de trainingsweek voor zeilers. Hij zit er aan te denken om ook in het voorjaar zo'n week te houden. „Maar ik moet op mijn vrije dagen letten." Veelvuldig neemt de 48-jarige zeilliefheb- ber namelijk ook op vrijdag vrij. 's Middags haalt hij dan zijn dochter Chantal van school om af te reizen naar een zeilwed strijd. Ook wil hij volgend jaar op het WK in Kopenhagen aanwezig zijn. Om daar de prestaties van dochterlief te kunnen volgen. De Pree nam acht jaar geleden het initiatief om een trainingsweek op te zetten. De Goe senaar wilde wat doen aan het Zeeuwse jeugdzeilen. „Het laatste stukje naar de top ontbrak." De week is ondertussen uitgegroeid tot een zeilgebeuren op niveau. De trainingen wor den niet zomaar afgewerkt. Er zit een voor- en nabespreking aan verbonden. Per dag worden twee trainingssessies van tweeën half uur afgewerkt. Plet merendeel van de deelnemers tussen de 10 en 19 jaar is dan ook behoorlijk gemotiveerd. Chagrijnig Trainer Rob Sepers uit Oosterland valt bij: „Negentig procent van de deelnemers wil be ter worden. Die worden chagrijnig als er geen vooruitgang in zit." Voor de oefenweek worden de deelnemers eruit gezeefd. Zo blijven de betere zeilers over, De deelnemers komen dan ook van ver: Zuid-Holland, Noord- Plolland, Bra bant, Limburg en Zeeland. De Pree strikt elk jaar diverse toptrainers uit het hele land die het zeilevenement lei den. Daarbij maakt hij gebruik van zijn net werk dat hij heeft opgebouwd in het zeilwe- reldje. De Pree is ondertussen goed verwe ven met de watersport. Zo is hij regiocom missaris Optimisten en trainingscoördina tor van Deltawateren en van de Nederland se Europe Klasse. De Pree doet het zo te zien maar al te graag. Er verschijnt een glim lach op zijn gezicht als hij over de kinderen praat. „Het is geweldig om die kleintjes bijna in hun broek te zien plassen bij een flinke golf. De volgende dag zie je ze dan in dezelfde situatie terug zonder enige angst." Zeeuwen Het doel van de oefenweek in Wolphaarts dijk lijkt na acht jaar wel gehaald. De Zeeuwen weten de weg naar de top steeds beter te vinden. Op het WK in 2006 varen ze ker twee Zeeuwen. Chantal de Pree en Baltasar Heesters vertegenwoordigen de provincie in Kopenhagen. Toch is het niet de laatste trainingsweek waar Nico de Pree zal optreden als walcoör dinator. Hij heeft zijn doel bijgesteld. „Het moet volgend jaar een nog grootser gebeu ren worden. En misschien komt er toch nog ooit een trainingsweek in het voorjaar." door Peter Snelders HOOGEVEEN - Jeugdbiljarter Jens van Dam uit Sas van Gent heeft zich gekwalificeerd voor het EK libre voor cadetten. De titelstrijd voor jeugd tot 17 jaar is van vrijdag 28 tot en met zondag 30 oktober in Hooge- veen. Daar is hij met vijftien an dere jeugdbiljarters uit Neder land, Frankrijk, België, Duits land, Oostenrijk en Tsjechië te gast in biljartcentrum L'Aqcuit. De wedstrijden beginnen op vrij dag om 14.30 uur. Zaterdag en zondag wordt er om 11.00 ge start. Op de slotdag is om 13.00 de finale. De partijlengte is 200 caramboles. Er wordt gespeeld met de grote hoek en bij vastlig gende ballen moet men opnieuw van acquit gaan. Van Dam is ingi. C. Daarin ontmoet hij 1 Miatton uit België, Anaël L mier uit Frankrijk en Jan S miska uit Tsjechië. De eers twee uit de poules stromen dt) naar de kwartfinale. Afgaanj op de moyennelijst heeft j Dam goede kansen om in ik geval de kwartfinale te halenj Om die te overleven is hij aflia kelijk van de ontwikkeling^ zowel zijn poule als in poule j Wordt hij tweede in zijn pou dan is de kans groot dat hi) gen absolute topper en gak» verfde titelkandidaat, de Ned lander Raymon Swertz, nu) Deze kersverse nationale Kal pioen libre groot biljart wj vrijwel zeker eerste in Poule Wordt Van Dam eerste in i poule, dan wacht hem een tegf stander van minder kaliber. van onze sportredactie AXEL - Het seizoen voor de au tocrossers wordt zaterdag op een terrein aan de Bonteweg in Sluiskil met de finale afgeslo ten. In de eindstrijd moeten in zes van de zeven categorieën de kampioenen nog tevoorschijn komen. Frank de Putter kan de titel in de klasse toerwagens tot 1550 cc nog pakken. De Putter (18) reed onlangs zijn Suzuki aan gort en start in De Griete met een Honda. Zijn ach terstand op koploper Ben de Rid der uit Vlissingen is twaalf pun ten en op nummer twee Jan Groot Bleuning uit Roosendaal tien punten. Met de wetenschap dat er in vier manches in totaal tachtig punten te behalen zijn, heeft De Putter nog goede voor uitzichten. De rest vormt geen concurrentie meer. Paul van der Poel (Putte) heeft weinig te duchten in de klasse toerwagens tot 1950 cc. Hij hoeft hij alleen maar een rondje te rijden om zich kampioen te mogen noemen. Pelo de Cock uit Hansweert wordt vrijwel zeker tweede en Sebas van Weele uit Krabbendijke derde. Bij de toer wagens boven 1950 cc leidt Ron Baans uit Vlissingen de dans voor plaatsgenoot Dennis Pop- pe. Die moet voor titelprolonga- tie 27 punten goedmaken. Op de derde plek, één punt achter Pop- pe, staat Arthur Merriënboer uit Oost-Souburg. Dit trio zal in een onderling gevecht de top drie definitief vaststellen. Paz Boekhout uit IJzendijke wordt vermoedelijk kampioen in de regioklasse tot 1600 cc. Hij start met 61 pimten voorsprong op Wilco Nieuwenhuize uit 's-Heer-Arendskerke en 71 op Eddy Ghenne uit Colijnsplaat. Kloof Jan Lokerse uit Eindewege is de aanstaande winnaar in de regio klasse tot 2000 cc. De kloof met naaste concurrent Stefan Otte uit Baarland is 46 punten en op Pieter Koeman uit Wolfaarts- dijk staat hij 65 punten voor. Walter Bek uit Hoedekenskerke staat één punt achter Koeman. Bij de sprinters is Leonard van de Ven uit Vlissingen al win naar en in de klasse VW-kevers zal het kampioenschap bij Leo Verbraak uit Hoogerheide te recht komen. Het eerste start schot in de polder nabij Sluiskil valt omstreeks 12.30 uur. Rond 18.00 eindigt de laatste manche. Huntelaar krijgt tegen Boekarest extra bewaking BOEKAREST - Dinamo Boeka rest kent inmiddels de kwalitei ten van Klaas Jan Huntelaar. De drie doelpunten die de spits van Heerenveen zaterdag maak te in de wedstrijd tegen NAC Breda (3-0). drongen ook door tot de Roemeense hoofdstad. Huntelaar kan vandaag in het eerste duel in groep F van de Ue- fa Cup rekenen op extra bewa king van de Dinamo-defensie. Dat heeft trainer loan Andone, begin jaren negentig speler van Heerenveen, aangekondigd. Bij aankomst gisteren op het vliegveld van Boekarest was er veel mediabelangstelling voor Huntelaar. De aanvaller van Jong Oranje laat zich in de voor bereiding op het duel met de nummer twee van Roemenië ech ter niet gek maken, Als een van de eersten stapte hij in de spe lersbus richting hotel, weg uit al le aandacht. „Je weet hoe het gaat. Ze tillen je in een keer om hoog, dan weer hakken ze je kop eraf. Ik laat me door niemand gek maken. Al moet ik wel toege ven dat je je door zo'n wedstrijd tegen NAC sterker dan ooit voelt", stelde de nuchtere spits. Toch deed een compliment van PSV-trainer Guus Hiddink hem goed. Hij zei begin deze week dat Huntelaar in deze vorm niet zou misstaan in de selectie van de landskampioen. Als trainer zag Hiddink het enkele jaren ge leden niet in Huntelaar zitten, hij werd uitgeleend aan De Graafschap (half seizoen) en AG- OW (een seizoen). „Wat Hid dink zegt, vind ik prima. Maar in het halfjaar onder hem kwam ik niet aan de bak. De plannen die PSV voor mijn laatste jaar in Eindhovense dienst had, zag ik niet zitten. Uiteindelijk ben ik verkocht aan Heerenveen. En daar heb ik geen spijt van." Huntelaar heeft in Friesland een contract tot medio 2007. „Maar mijn ambities liggen ho ger. Elke voetballer wil de top halen, dus ik ook. En Oranje? Wie wil er niet naar het WK in Duitsland? Misschien dat bonds coach Van Basten me een kans geeft. Het is aan mij om een uit nodiging te verdienen. Maar nu eerst Dinamo. Dat wordt moei lijk genoeg." ANP door Lucien Roelandt HEIKANT - Met een klassiek parcours beten gisteren de B-rui ters het spits af van Jumping Heikant. Met sport van goed ni veau zorgden zij voor een voor treffelijke opening van de zesde editie van het hippisch evene ment in het grensdorp. Niet min der dan 24 combinaties plaats ten zich voor de barrage. De Ant werpse Sharon Hey toonde zich met de ruin Korlecone de beste in de beslissende ronde. De organisatie had niets aan het toeval overgelaten. Als parcours- bouwer werd Kris van Gelder aangetrokken. Het fraaie, selec tieve parcours van de internatio nale bouwer uit Beneden Leeu wen bleek voor de meeste van de vijftig combinaties echter geen enkel probleem. Want ook in de beslissende ronde hielden zeventien combinaties het straf blad blank. Als eerste starter maakte de 27-jarige Belgische Sharon Hey de concurrentie met een duidelijk met welke bedoe lingen ze de grens was overgesto ken. Zonder in de buurt van het hout te komen, stuurde ze de twaalfjarige vos Korlecone in grootse stijl naar zijn tweede foutloze ronde en 47 punten. Naar later bleek goed voor de ze ge. De zestienjarige Yvonne Ja kobsen uit Meliskerke werd met Thor met 45 stijlpunten tweede. Tevreden Jakobsen had haar laatste wed strijd graag met een overwin ning afgesloten, maar deson danks toonde de amazone zich met de tweede stek tevreden. „Thor is pas vijf jaar. In mei ben ik met hem voor het eerst ge start en heb acht wedstrijden op rij gewonnen, waarvan twee fi nales. Deze tweede plaats is in dit sterke deelnemersveld niet slecht, vind ik. Met Thor denk ik weer een paard te hebben waar ik het een eind mee kan schoppen. Ik denk dat hij klaar is voor L en daar ga ik hem nu ook in starten." Met een spannende barrage om de zege van het progressief par cours, kende de eerste dag al meteen een fraaie afsluiting. De vijftienjarige Marije Perdaen uit Sas van Gent toonde zich in het zadel van Discovery uitein delijk de snelste. Johnv Thijs gooide met Penelope al meteen de knuppel in het honderhok. De ruiter uit Sint Jansteen stuurde de twaalfjarige ruin in de onmogelijk geachte tijd van 28.84 seconden naar het maxi mumaantal punten. Daarmee mocht Thijs lang hopen op de overwinning. Maar het venijn zat in de staart. Als voorlaatste starter toonde Perdaen zich met de zestienjari ge merrie Sit This One Out-dochter vierhonderdste se conde sneller. „Eerlijk, hier had ik echt niet meer op gerekend", zei Perdaen. „Ik had Dominique van der Horst zien rijden en die was sneller, maar die nam zó veel risico dat ze een balk mee nam. Toen wist ik ook dat ik om te winnen binnendoor moest rij den. Discovery pakte het gelijk goed aan en toen besloot ik de gok te wagen. En het is gelukt. Daar ben ik geweldig blij mee." AMSTERDAM - Servais Knaven rijdt achter een derny. De wieler- prof van Quick Step was gisteren één van de vijftien wegrenners die tijdens de Zesdaagse van Amsterdam het seizoen afsloten met een dernyrace Jaarlijks houdt de Vereniging van Beroeps Wielrenners (WBW) een gala; om de eigen kas van de wielervakbond wat te spekken. Een wedstrijd op het Amsterdamse Velodrome op tweede kerstdag trok echter niet die aandacht, die de profs wel wilden. Daarom vroegen ze de zesdaagse-organisatie hun evenementje in de zesdaagse als in termezzo te integreren. foto Marcel Antonisse/ANP donderdag 20 oktober 2005 door Norbert Kleinherenbrink DNJEPROPETROVSK - Het ge beurde tijdens de training van Oranje in een onschuldig duel met Ruud van Nistelrooij. Mar- tijn Meerdink hoorde 'knap' en wist meteen dat het mis was. „Nee, nee", riep hij vertwijfeld uit. Maar het onheil op die zwar te donderdag in Katwijk was al geschied. De kruisband in zijn rechterknie was finaal afge scheurd. Weg was zijn topseizoen bij AZ, weg was zijn mogelijke debuut in het Nederlands elftal. Bijna zeven maanden later lacht het voetballeven Martijn Meerdink weer toe. Zijn intensieve revali datie had hij, veel eerder dan vernacht, begin deze maand al afgesloten. Afgelopen dinsdag voelde hij zich ook weer een vol waardige voetballer bij AZ. Trai ner Louis van Gaal nam hem op in de selectie voor Uefa Cupwed strijd tegen Dnjepropetrovsk, vandaag in de Oekraïne. „Een heel mooie mededeling", gaf Meerdink (29) ruiterlijk toe. Hopen De aanvallend ingestelde mid denvelder sprak van een per soonlijke overwinning. Maar een bekroning wilde hij zijn ren tree in de wedstrijdselectie nog niet noemen. „Ik ben er natuur lijk nog niet. Een basisplaats is voorlopig nog niet aan de orde. Ik kan in de Oekraïne alleen maar hopen op een invalbeurt. Veel redenen om te wisselen heeft onze trainer niet. Tarik Sektioui heeft goed gespeeld. Van Gaal heeft dus een luxepro bleem. Ik zal moeten vechten om mijn basisplaats te herove ren. Daardoor houd ik meteen ie dereen scherp, inclusief me zelf." Meerdink was in maart nog de rijzende ster van het Nederland se voetbal. Mede dankzij de im pulsen van de dynamische Ach terhoeker op de rechtervleugel plaatste AZ zich voor de kwart finales van de Uefa Cup. Met de uitnodiging van bondscoach Marco van Basten voor het gro te Oranje ging er tevens een Martijn Meerdink nieuwe wereld voor hem opa Nooit eerder ontving Meerdii s vanuit Zeist een invitatie voc een vertegenwoordigend elita De ontluikende bloem knal echter rond het begin van dele te abrupt af bij de knop. „Het was de eerste daD even slikken, ja. Ik heb thuisi 'c de bank menig traantje wegjj B pinkt. Maar al snel kreeg mj nuchtere karakter weer de ova5 hand. Sindsdien ben ik eigenlj alleen maar positief geweest, wilde alleen nog maar vooil kijken, En wat had ik ookteza s ren? Er zijn zoveel mensem het slechter hebben dan ik. heb tijdens mijn lange revalid tieperiode nooit getwijfeld a; mijn terugkeer op het hoogste veau. Nu sta ik er weer. Het lijk, ik geniet meer danooitvi mijn bestaan als prof." Oranje heeft hij voorlopig! zijn hoofd gezet. Eerst wü weer maximaal presteren zit nu op tachtig procent i mijn mogelijkheden. Ikkomi ':i kracht en ritme tekort. Maar gelopen maandag ging het Jong AZ al bijna weer als v ouds. Ik speelde zonder angst ik stond steeds op de goe plaats. Dat vond Van Gaala Daarom zi t ik nu weer bij de lectie. Het is aan mij om ook laatste stap naar het basis!J nog te maken." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16