Grotere minicampings bepleit Ir. J. Snoey was als stadsarchitect direct - weg van Middelburg Recreatie stichting vraagt Schouwen-Duiveland om meer kampeerplaatsen Stationsgebouw Rilland-Bath wordt gesloopt Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl HOE GROOT IS JOUW WERELD n(o)vib donderdag 20 oktober 2005 door Maurits Sep MIDDELBURG - De voormali ge stadsarchitect van Middel burg, ir. J. Snoey, is overleden. Hij is 73 jaar geworden. In kerk centrum De Hoeksteen in Mid delburg vindt vandaag vanaf 12.45 uur een uitvaartdienst plaats. Snoey wordt vervolgens in besloten kring begraven. Jan Snoey werd in 1932 in 's Gravenmoer geboren en over leed afgelopen maandag in zijn woonplaats Middelburg. Hij kwam in 1968 in dienst van de gemeente Middelburg als ad junct-directeur gemeentewer ken en stadsarchitect. „Ik was nog nooit in Middelburg ge weest, maar ik was meteen wég van de stad", vertelde hij in een interview met de PZC bij zijn af scheid in 1997. De liefde voor de stad heeft Snoey geleid in zijn werk. Hij was nauw betrokken bij de res tauratie van de binnenstad. Hij begeleidde de rehabilitatie van straten die nu tot de mooiste van de stad behoren zoals de Spanjaardstraat en de Bellink- straat. Zijn hand is nog overal zichtbaar in de scholen, gymlo kalen en gemeentelijke gebou wen die hij heeft ontworpen voor de uitbreidingswijken van Middelburg. De sloop van de Graanbeurs heeft Snoey altijd beschouwd als een jeugdzonde. Anderen hebben hem bekritiseerd voor de kiosken die op de Markt staan en die hij heeft ontwor pen, maar daar mankeerde vol gens de stadsarchitect zelf juist niks aan. Alleen de kleur was niet goed, erkende hij bij zijn af scheid, maar dat was niet zijn fout. „De grijze kleur is niet goed, maar dat moest van de welstandscommissie. Dat zal ik ze nooit vergeven. Als er was ge kozen voor een mooie roodach tige tint, was de kritiek veel min der geweest." Door de bouw van deze contro versiële kiosken werd Snoey wel de enige ambtenaar naar wie een 'straat' is vernoemd. Omdat de bouwsels tussen twee bomen rijen stonden, werd in de volks mond gesproken over 'het laan: b tje van Snoey'. De gemeente Middelburg roem^ haar voormalige stadsarchitect, in een in memoriam om de wijze waarop hij oud en nieuw in de' stad met elkaar heeft weten le' verbinden. Snoey was succesvol 3 in het zoeken naar nieuwe be-'K stemmingen voor historische'1 panden. Bemoeienis Snoey keek nadrukkelijk ook1 naar de omgeving van wij 1 gen. „Je moet ook bemoeiink hebben met het bestmtim. 3 werk. Je moet het horizontale even goed verzorgen als hit vJ ticale", stelde hij. Hoewel hij als stadsarchitect1 - een groot stempel op Middel-' f1 burg heeft gedrukt, stelde li zich bescheiden op. Bij zijn al 3 scheid noemde hij zichzelf 'eea dienaar'. „Een architect moet 1 zichzelf waarmaken. Mijn on!-' werpen zijn nooit onaantast, J baar geweest." Themadag in Arsenaal over WNF op Borneo VLISSINGEN - Het Wereld Na- tuur Fonds (WNF) houdt zaten I dag in het Arsenaal in Vlissii-' gen een informatiedag over na- tuurbescherming op Borneo, De meeste aandacht gaat ui j naar natuurbescherming. Via in formatiepanelen en brochure; i wordt verteld wat het Wereli 1 Natuur Fonds doet op Borneo. Kinderen kunnen meedoen aa een speurtocht waarbij ze in hei Arsenaal op zoek moeten naa natuurschatten. Het Arsenaal is geopend val 10.00 tot 19.00 uur. De kas; gaat dicht om 17.00 uur. kinderen die lid zijn van ha WNF, de rangers, krijgen kot ting als ze hun rangerspaspoo; laten zien. door Piet Kleemans Z1ERIKZEE - De Stichting Vrije Recreatie (SVR) vraagt de gemeente Schouwen-Duiveland in een brief het toegestane aan tal standplaatsen op minicam pings te verruimen naar 25. Dit vooruitlopend op de naderende afschaffing van de Wet op de Openlucht Recreatie (WOR). De afschaffing van de WOR in 2008 geeft in de visie van de stichting meer mogelijkheden voor verdere ontwikkeling van recreatiemogelijkheden op het platteland. Dat uitgangspunt is voor de stichting reden geweest bij gemeenten te peilen hoe zij staan tegenover versoepeling van de regels voor kampeerboe- ren. Reacties De reacties zijn ter hand gesteld aan het aan de Universiteit van Wageningen gelieerde World Leisure International Centre of Excellence. Dit instituut heeft de uitkomsten geanalyseerd en verwerkt in een rapport. Vol gens dat rapport staan de mees te gemeenten ervoor open het he le jaar vijftien kampeerplaatsen toe te staan op minicampings. 'Bijkomend verheugend gegeven is, dat bepaalde gemeenten ver dere verruiming naar 25 plaat sen niet meer als onaanvaard baar afwijzen en zelfs de moge lijkheid daartoe willen openla ten bij herziening van bestem- mingsplannnen. De Stichting Vrije Recreatie verzoekt u drin gend de afschaffing van de WOR aan te grijpen als een wel kome aanleiding om de recrea tie in uw gemeente meer moge lijkheden te geven', aldus de brief van de SVR. Werkbesparing De stichting pleit voor verrui ming van het aantal toegestane standplaatsen op minicampings naar 25. 'Flexibiliteit nü bete kent voor u werkbesparing straks. Immers, in voorkomende gevallen is het dan niet nodig de bestaande bestemmingsplannen c.q. gemeentelijke verordenin gen aan te passen en bent u als gemeentebestuur in staat ade quaat te reageren en uw eigen beleid te voeren. En dat is toch ook de opzet van de door de re- gei'ing zo gewenste deregule ring.' De gemeente Schou wen-Duiveland laat zich nog niet verleiden tot beloftes. In de gemeentelijke nota kamperen is de regel opgenomen dat op een minicamping vijftien kampeer middelen aanwezig mogen zijn. 'Tevens hebben wij in deze nota opgenomen dat wij dit stand punt heroverwegen indien de Zeeuwse gemeenten en de pro vincie gezamenlijk besluiten meer dan vijftien kampeermid delen toe te staan.' RILLAND - De Nederlandse Spoorwegen hebben bij de gemeente Reimerswaal een sloopvergunning voor het stationsgebouw in Rilland aangevraagd. Het bedrijf ge bruikt het gebouwtje bij station Rilland-Bath al jaren niet meer. Dat geldt voor meer stationsgebouwen. Nor maal gesproken verhuurt de NS die panden, maar voor het gebouw in Rilland kan het spoorwegbedrijf geen be langstellenden vinden. „We slopen zo'n stationsgebouw echt niet zomaar", zegt voorlichtster J. Tevel van de NS. „We zijn dan al minstens drie jaar aan het zoeken. Als je dan tot de conclusie komt dat er geen interesse is, moet je de knoop doorhakken. Zo'n leeg gebouw trekt ook alleen maar vandalisme aan en bovendien zitten wij nog wel met de kosten voor het onderhoud." Vol gens Tevel gebeurt het wel eens dat de NS een leeg staand stationsgebouw laat staan vanwege de wacht ruimte, maar het aantal in- en uitstappers in Rilland is daar te gering voor. De NS belooft wel dat er voldoende abri's worden geplaatst, zodat geen enkele reiziger in Rilland straks nat hoeft te worden. Het stationsgebouw tje van Rilland is gebouwd in 1952, nadat het oude in 1945 was afgebrand. Naast een wacht-, loket- en dienst ruimte bevat het pand ook een kleine dienstwoning. foto Willem Mieras Marceline komt uit Burkina Faso. Een land waar vrouwen niet ouder worden dan 45 jaar. Gezondheidszorg. Een recht voor iedereen. OXFAM NETHERLANDS j In alle gevallen is communieeren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Waar »s uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 of www.deondernemer.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 12