Verdeeldheid over koopavond PZC PZC Samen doen voorop bij CZ-verwendag Spreiding moet zwarte scholen voorkomen ril Ouders vragen om onderzoek bij kinderopvang 'oorzitter Vlissingse winkeliersvereniging vindt afschaffen onverstandig Een handje vragen én krijgen Informatieavond van Dorcas over Rusland Tweede plan voor binnenspeeltuin bij Hollandse Hoeve donderdag 20 oktober 2005 jmMPËBÏEÏ 7ERIKZEK - De oudercommis- gtvan de Kinderopvang Schou- «n-Duiveland verlangt een on- yrzock naar de veiligheid van illf gebouwen van deze stich- |ing. De ouders dringen er bij de gemeente op aan dat de Ge- oeenschappelijke Gezondheids dienst (GGD) Zeeland daarin wordt betrokken. „Wij willen al langer dat er zo'n onderzoek wordt gedaan. Het ongeluk van afgelopen maandag binnen de kinderopvanggroep aan de Ca- landweg in Zierikzee is voor ons aanleiding daar nu met spoed op aan te dringen", zegt voorzitter I. Builink van de oudercommissie. Zij doelt op het ongeluk waarbij een éénja rig meisje maandag tweede graads verbrandingen opliep toen zij haar beide handjes op een hete radiator legde. Vol gens de veiligheidsvoorschrif ten dienen deze hittebronnen voorzien te zijn van een om bouw. In de betreffende vesti ging aan de Calandweg was de ze voorziening nog niet getrof fen. „Wij hadden direct daarna toch al een vergadering van de oudercommissie gepland staan met een van de bestuursleden van de stichting. Dat was een mooie gelegenheid om aan te dringen op een veiligheidson derzoek in alle gebouwen van de kinderopvang", zegt Bui- tink. Volgens haar dient de ge meente in het kader van de nieuwe wet op de Kinderop vang dat onderzoek toch al uit te voeren en kan het naar aan leiding van het ongeluk nu maar beter direct gebeuren. De moeder van het meisje dat ge wond is geraakt, heeft inmid dels laten weten juridische stap pen te nemen tegen de Stich ting Kinderopvang Schou- wen-Duiveland. jfWpnriy van den Hurk gSINGEN - Sommige win- strezijn hem liever kwijt dan a de wekelijkse koopavond lïssingen. Toch is dat niet jundig. zegt W. de Ridder, (ótier van de winkeliersvere- hg. En niet omdat zijn win- jfct toevallig wél goed doet. ^ledenvergadering van de j werd het gevoelige p weer eens aangesne- tfe koopavond. Voor de een binkomsten, voor de ander &van de arbeidskosten. rF de Bruijn van speelgoed- ad De Pilaster is de vrijdag- sd waardeloos', ,,'s Zomers Stdrukker, maar daarbuiten aecht voor joker te werken, rolgens mij hebben meer on- Kmers dat idee. Die discus- jrordt niet voor niets na een fopnieuw opgerakeld." ingjongereii A. van den Berg van Ente- S kadoshop 'zou het niet erg den' als de koopavond ver- ijni. „De weinige mensen die net lopen, zijn hangjongeren, ipersoneel komt dan liever ■werken. Het geeft toch een aaide sfeer in de stad." irVlissingen kent ook winke- sdie goed boeren op vrijdag- ond. J. Plouvier van schoenen- ik Ploef, bijvoorbeeld. „Koop- ondmoet blijven. Hangjonge- ikopen ook kleren. En je gaat bok niet op donderdagoch- 1 dicht, als je dan toevallig Iminder omzet draait?" des, zegt W. de Ridder van Inkeliersvereniging. „Als je iogstdienst in int Jacobskerk USSINGEN - De protestantse 5 Vlissingen houdt op ndag 6 november een oogst- tnst in de Sint Jacobskerk in issingen. dienst, die om 9.30 uur be- 1, staat in het teken van een jselhulpprogramma van Dor- i. Het verzoek is om met voed- of schoolspullen naar de St te komen. Dorcas ver- It de spullen onder armen Oost-Europa en zuidelijk de boodschappenlijstjes n onder meer droge soep, ndenmix, zonnebloemolie, kjes groente, rijst, suiker, |sen, tandenborstels en tand- i schriften, kladblokken, ïluden, puntenslijpers, pen- nenlinealen. Bezorgklachten: 2600-0231231 «maandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden; aterdagstot 12.00 uur redactie walcheren toitenruststraat 18 Postbus 8070 -330EB MIDDELBURG kl: 0118-493000 Pa: 0118-493009 .email: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) WjKadia Berkelder Ramakers Cinam van den Broek Sdma Osman Wendy van den Hurk foen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 'ostbus 31 ^êO AA goes Tel (0113)315500 ^(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl het als winkelier zo slecht doet op vrijdagavond, waarom ben je dan nog open? Iedereen is vrij om te sluiten. Hoewel ik daar ook weer geen voorstander van ben. Het moet gelijk zijn." Volgens de voorzitter hebben de ondernemers in Vlissingen wei nig te klagen. „Er zijn plaatsen die het al jaren slecht doen, die niet eens topzomers als wij ken nen. Dat steeds minder mensen afkomen op de koopavond, is ge woon een landelijk verschijnsel. Vlissingen moet niet met een af schaffing voorop willen staan." Bovendien moeten ondernemers eerst bij zichzelf te radè gaan, vindt De Ridder „De zaken die slecht draaien, zijn de zaken die weinig innove ren. Misschien dat ze daar iets aan kunnen doen." Bij de gemeente wordt nog niet gesproken over een afschaffing. Wel is bekend dat de koopavond achterblijft, zegt A. Smit van de economische afdeling van de ge meente. „Je hoort winkeliers wel eens zeggen dat ze liever op zondag open zijn in plaats van de vrijdagavond. Al vraag ik me wel af of je dan niet het succes van die ene koopzondag per maand wegneemt." Een losse-balkenbrug is één van de onderdelen van de opdracht voor stoere binken en meiden tijdens de verwenzorgdag. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Hij is drie tur ven hoog, staat op een smalle balk en moet een ferme stap maken om op de volgende balk te komen. Dat redt hij nooit alleen. Vragend strekt hij zijn arm uit naar de veel langere jongen tegen over hem. Die beantwoordt het gebaar spontaan. Met behulp van de toegesto ken hand komt het kleine jochie aan de overkant. Een brede lach breekt door bij dit jeugdige cliëntje van de Stich ting Agogische Zorg Zeeland (AZZ). Samen met ruim dertig anderen geniet hij woensdag van een spannend pro gramma tijdens de 'Verwenzorgdag' die deze organisatie heeft gewonnen in een wedstrijd van CZ-zorgverzekeraar. CZ geeft in het kader van haar 75-jarig be staan 25 'verwenzorgdagen' weg aan in stellingen in Zeeland, Zuidoost-Bra bant en Zuid-Limburg. De zorginstellin gen hebben daar zelf ideeën voor kun nen insturen en de origineelste voorstel len zijn gehonoreerd. De Stichting AZZ won de eerste prijs met het plan voor haar cliënten een sur vival op touw te zetten in de bossen bij Westenschouwen. „Samen met de mensen van Forest Hill Buitensport hebben we een programma samengesteld waarbij de nadruk ligt op samenwerking. Daartoe moeten onze cliënten nou net extra gestimuleerd wor den en daar kunnen opdrachten als van daag uitstekend aan bijdragen", zegt medewerker Roland van der Meule van het AZZ-dagtrainings- en activiteiten centrum De Kettingkas uit Middelburg. Hij krijgt in de praktijk al snel de beves tiging dat de verwenzorgdag in die doel stelling volledig slaagt. Hulp „Dit is nog eens activiteitenbegelei ding", zegt de dertienjarige Milo als hij opgetogen de overlevingsbaan heeft af gelegd en Van der Meule vriendschappe lijk op de schouder slaat, „Dit is echt leuk", vindt ook de zestienjarige Isaac uit Vlissingen. Die klimwand en die touwhelling zijn best te doen als je el kaar een beetje helpt, heeft hij zojuist ervaren. „Ik ben ook wel wat gewend hoor, want ik breng elke ochtend de PZC rond", wou Isaac nog graag even laten weten. CZ-medewerker Chris Schoneman uit Middelburg staat bovenaan de touwhel ling om de deelnemers op de hindemis- baan een steuntje te geven. Samen met drie collega's heeft hij zich als vrijwilli ge begeleider voor deze dag aangemeld. Hij ervaart hier in de praktijk wat een term als 'verwenzorg' voor deze jonge ren in feite betekent. Vanaf het parkeerterrein klingelen in tussen kruidige geuren omhoog. Deelne mers aan de arbeidstraining van AZZ bereiden daar de lunch voor. Dat wordt een goed verzorgde picknick. De koks aan de barbecue zeggen voorbe- foto Marijke Folkertsma reid te zijn op grote eters. „We hebben honderd worsten en frikadellen en ne gentig hamburgers en heel veel brood jes." De sportievelingen laten echter nog even op zich wachten. Die moeten voor de lunch nog even 'een rivier' overste ken via een brug met losse balken. Dat maakt extra hongerig. Shaady Ab- del-Nasser(12) moedigt zijn mede-over- levers aan en is al bijna vergeten dat het boogschieten eerder deze dag zo moeilijk was. Na de picknick eist de puzzeltocht in het bos alle aandacht op, Werd daarbij vroeger een kompas gebruikt, tegen woordig is daar modernere apparatuur voor en heet het Global Positioning Sys tem (GPS). „Het is een navigatiesys teem dat werkt via de satelliet", legt Schoneman uit. Begon deze verwenzorgdag gisteroch tend met het planten van een kersen boom bij De Kettingkas in Middelburg door AZZ-bestuurslid Hans Goovers, het programma eindigt met de uitrei king van de survivaltrofee aan de stoer ste binken en meiden. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Om te voorko men dat er zwarte scholen ont staan, wordt in Middelburg ge dacht aan het invoeren van een spreidingsbeleid. Openbare ba sisscholen kampen met terug loop van het aantal leerlingen, Kledingbeurs MIDDELBURG - Kindercen trum Bommes in Middelburg houdt op woensdag 2 november een kinderkleding-, speelgoed- en kinderboekenbeurs. De spullen worden tussen 19.30 en 20.30 uur verkocht. Kinder kleding (vanaf maat 86), speel goed en kinderboeken kunnen op de dag van de beurs tussen 9.00 en 11.00 uur worden ingele verd bij Bommes aan de Arne- laan 57. terwijl sommige christelijke scholen uit hun voegen groeien. Wethouder H. van Klinken van onderwijs zei gisteren in de com missie maatschappelijke zaken dat er met schoolbesturen over spreidingsbeleid wordt gespro ken. De aanleiding voor zijn opmer king was het feit dat de Cypres- senhof, een protestants-christe lijke school in de Magistraat- wijk, gevraagd heeft om dit jaar een extra lokaal in gebruik te mogen nemen. Het aantal leer lingen van de openbare school de Leeuwenburch is de afgelo pen jaren juist gedaald. De twee scholen delen hetzelfde gebouw, de twee jaar geleden geopende brede school. ,,We hebben het idee dat er leer lingen overstappen van de Leeu wenburch naar de Cypressen- hof", zei J. van Nieuwenhuizen (GroenLinks). Ze vroeg de wet houder om de verschillen tussen de twee scholen te analyseren. Dit voorjaar concludeerde de di recteur van de openbare scholen op Walcheren, C. Kuyvenhoven al dat ouders bepaalde scholen mijden omdat 'de leerlingenpo pulatie ze niet aanstaat'. Ouders zijn in de veronderstel ling dat er beter onderwijs wordt gegeven op een witte school, zei hij. Leerlingen ver trekken niet alleen naar christe lijke scholen. Het komt regelma tig voor dat leerlingen na een paar jaar openbaar onderwijs vertrekken naar de populaire Al gemene Basis School (ABS). Daar is een wachtlijst. Afspraken Met de ABS zijn afspraken ge maakt over groei van de school. Die mag uitbreiden, maar moet de extra leerlingen huisvesten in leegstaande lokalen in andere scholen. „Kan die regeling ook niet voor de Cypressenhof gel den?". vroeg J. van Dijk-Sturm (VVD). Het CDA vroeg om een extra school in de Mortiere. „De chris telijke scholen in Dauwendaele en Middelburg-Zuid zijn vol. Mensen moeten keuzevrijheid hebben", aldus M. Riedijk. Niet alle leerlingen van een christelij ke school hebben een christelij ke achtergrond. Een Middelburgse school directeur zei deze zomer in de PZC dat de helft van de ouders uit geloofsoverwegingen voor een christelijke school kiest. GRIJPSKERKE - Dorcas Werk groep Walcheren houdt van avond een informatieavond over Rusland. B. Dokter, die al vele jaren in Moskou woont en werkt, geeft een lezing over hulpverlening in Moskou. Ook zal hij ingaan op de situatie in Beslan, waar ruim een jaar ge- Rijontzegging voor Middelburger MIDDELBURG - De politierechter heeft een 32-jarige man uit Middelburg veroordeeld tot een halfjaar rijont zegging, waarvan de helft voorwaardelijk en dertig uur werkstraf. De Middelburger had zich volgens officier van justitie R. Rammeloo verschrikkelijk recalcitrant en agressief gedra gen tegenover de politie. De situatie was 10 juli in Vlissin gen flink geëscaleerd toen de Middelburger op een par keerplaats bij het strand in zijn auto stapte en weg wilde rijden. De man had amper drie meter gereden of agenten blokkeerden de auto. De politiemensen vermoedden dat hij alcohol had gedronken, zodat er alle reden was om bij hem een blaastest af te nemen. De gemoederen geraakten verhit. „U bent een mierenneuker" had de man geroepen. De politierechter meende dat het om een belediging ging. De verdachte was flink tekeer gegaan en spuide na 'mie renneuker' nog een aantal scheldwoorden. Het stond ook vast dat de Middelburger het ademonderzoek had gefrus- teerd door te weigeren. De politierechter hield aan de ene kant rekening met het strafblad, maar ook met het feit dat hij (te) lang de pijn van de handboeien moest verdragen. Het sleuteltje van de handboeien was kwijtgeraakt, zodat de brandweer de an dere morgen eraan te pas had moeten komen om de hand boeien los te maken. De officier van justitie eiste veertig uur werkstraf en tien maanden rijontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Verkeersongeluk in Ritthem RITTHEM - Op de Europaweg-West in Ritthem heeft zich gisteren rond half twee een ongeval voorgedaan waarbij een Schouwse automobilist betrokken was. De 59-jarige automobilist uit Burgh-Haamstede raakte in een bocht de macht over het stuur kwijt en belandde via de vangrail aan de andere zijde van de weg. Op deze weg helft reed een 21-jarige automobilist uit de gemeente Veere, waarmee hij in aanrijding kwam. De man uit Burgh-Haamstede reed vervolgens tegen een hekwerk aan. Het hekwerk en een aantal geparkeerde auto's wer den door rondvliegende keien beschadigd. Beide auto's zijn weggesleept. Bijrijder loopt klappen op NIEUWERKERK - Een 19-jarige man uit Dongen heeft gisterochtend klappen opgelopen na onenigheid in het verkeer. De man zat als bijrijder in een vrachtwagen die op de N59 bij de stoplichten in Nieuwerkerk van achteren werd aangereden. De chauffeur van het busje dat de vi-acht wagen ramde stapte uit en begon op de ramen van de vrachtwagen te slaan. Toen de bijrijder ook uitstapte kreeg hij een duw en werd hij in het gezicht geslagen. Vervolgens stapte de agressieve man weer in zijn busje en reed weg in de rich ting van Zierikzee. Vernielingen in Goese Meer GOES - Vandalen hebben in de nacht van dinsdag op woensdag de buitenverlichting vernield van een aantal woningen in de wijk Goese Meer in Goes. Ook een auto en een bloembak moesten het ontgelden. De politie vraagt eventuele getuigen contact op te nemen met het bureau in Goes. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes moet straks kiezen uit twee plannen voor een binnenspeeltuin in het Hollandse Hoevegebied. Na de familie Wolters uit 's-Heer Abts- kerke hebben nu de exploitan ten van restaurant De Vier Lin den in het Hollandse Hoevege bied een plan ingediend. Hoewel de familie Wolters al vier jaar met het plan bezig is, vindt wethouder S. van 't West einde niet dat het principe 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt' in dit geval moet gelden. „Wij beschermen niet de ene on dernemer tegen de andere. Dat is geen taak van de gemeente. We zullen beide initiatiefne mers uitnodigen en dan het bes te plan kiezen." Planindiener G. Wolters uit 's-Heer Abtskerke vindt het buitengewoon merkwaardig dat de familie Verlinde van het restaurant in het Hollandse Hoe vegebied plotseling met een plan voor een binnenspeeltuin komt, terwijl ze vorige maand nog bij de gemeente te hoop liep tegen zijn initiatief. Ze vreest voor concurrentie en heeft er bezwaar tegen dat een deel van het parkeerterrein moet worden opgeofferd voor Wolters' bin nenspeeltuin. Overigens toon den ook het ambachtscentrum, Sportpunt Zeeland, de kin derboerderij, de jeu de boules- vereniging en twee scouting- agenda leden honderden mensen om kwamen bij de gijzeling in een school. Dorcas is betrokken bij de hulpverlening aan de overle venden. De informatieavond vindt plaats in de Opstandingskerk aan de Jacob Catsstraat in Grijpskerke en begint om 19.30 uur. I STREEKACTIVITEITEN GRIJPSKERKE - Imkerij Poppendam- me. 13.00-17 00 uur: Apple Days met stands en kinderprogramma; Vereniginsgebouw aan de Kerkring, 15.30 -16 30 uur: Bewegen voor 55+; Opstandingskerk. 19.30 uur: informa tie-avond Dorcas over Rusland; MIDDELBURG Kerken onder de Lan ge Jan. 15.00 -15.30 uur: Miniconcert. Molen De Hoop. 18.30 - 19.15 uur: Gra tis muzieklessen voor kinderen; Sporthal de Kruitmolen, 10.00-15.00 uur: Provinciaal toernooi koersbal; OOST-SOUBURG - Palazzolihuis Oran jeplein 41, 10.00 - 12.00 uur: Creatieve activiteiten; VLISSINGEN Petruskerk, 9.30 uur: 55+ yoga; Theo van Doesburgcentrum, 20.00 uur: bijeenkomst Vlissingse Filatelisten Vere niging. clubs hun ongenoegen over het plan jvoor de overdekte speel tuin. Daarnaast is bezwaar gemaakt door de exploitant van een overdekte speeltuin in 's-Heer Arendskerke, die bang is dat de markt te klein is voor twee van dergelijke accommodaties in de gemeente Goes. Een argument dat de gemeente niet deelt. De familie Verlinde was gisteren niet bereikbaar voor com mentaar. Volgens wethouder Van 't West einde zeggen de exploitanten van het restaurant in het ver leden een plan voor een bin nenspeeltuin te hebben inge diend. Dat zou toen zijn afgewe zen. De familie zou het vreemd vinden als Goes nu wel mee werkt aan Woltei's' plan. Ze kan dat echter niet hard maken. Bij de gemeente Goes is niets be kend over eerdere plannen van de Verlindes. „Het staat in elk geval nergens zwart op wit", zegt wethouder van 't Westein de. Wolters gaat ervan uit dat zijn plan de eindstreep haalt. „Ik werk ei- al vier jaar aan, het zit goed in elkaar, heeft een duide lijke visie en de financiering is allang rond." Surinaamse dag in Vlissingen VLISSINGEN - Om scholen in Suriname te steunen houdt de werkgroep Opo Doro zaterdag een Surinaamse dag aan de Adriaen Coortelaan in Vlissin gen. Van 10.00 tot 15.00 uur zijn daar een rommelmarkt, hapjes en muziek. De werkgroep kan nog rommelmarktspullen gebrui ken. Ze kunnen worden opgege ven via telefoonnummer 06-40393034. Zangavond Meliskerke MELISKERKE - In de kerk van de Gereformeerde Gemeente van Meliskerke is zaterdag 5 no vember een koor- en samenzang- avond. Dat begint om 19.30 uur. Er treden drie koren op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11