Lasten in Terneuzen kwart lager jaar ,icht omho°g KOOP JE RIJK AAN DE ZEEDIJK MEGA GROTE HENGELSPORTBEURS SPORTIEVE KWALITEIT CA PZC Kinderen helpen Neptunus 0032 3 480 12 54 zondag 23 okt 10-16 uur Meer dan een postzegel Weer vertraging beeld Thom Puckey 20,21,22 EN 23 OKTOBER ZEELAND HALLEN IN GOES NOBELWEG NB. 6 4405 GK GOES VOOR MEER INFO doorlopend geopend: Daling grotendeels te danken aan afschaffing deel ozb Lasten Hulst volgend CDA-fractie naar Philippine Aanrijding in Biervliet Toyota Best Buy: profiteer nu! CAPPENPIJK TOYOTA www.pzc.nl/advertere woensdag 19 oktober 2005 door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De lokale woon lasten in de gemeente Terneu- zen dalen volgend jaar met ge middeld 26 procent. Dat geldt voor zowel alleenwonenden als voor meerpersoons huishou dens. De daling is grotendeels het ge- volg van de afschaffing van het 1 gebruikersdeel van de onroe- - rendzaakbelasting (ozb). Door die operatie van het Rijk r wordt de gemeente Terneuzen geconfronteerd met bijna 3,2 miljoen euro minder ozb-op- brengst. Daar staat weliswaar een hogere algemene uitkering van het Rijk tegenover, maar dan nog blijft er volgend jaar een 'gat' van 270.000 euro. Voor de jaren daarna loopt dat nadeel op tot 493.000 euro in 2009. B en W zijn er in ieder geval wel - in geslaagd voor volgend jaar een sluitende begroting te pre- - senteren. De tarieven voor de - verschillende belastingen, leges en heffingen gaan in 2006 met drie procent trendmatig om hoog. Alleen de ozb (het eige- naarsdeel) mag de gemeente vol gend jaar maximaal met twee procent verhogen. Voor het ophalen van het huis vuil moet drie procent meer wor den betaald. Dat betekent dat eenpersoonshuishoudens een aanslag krijgen van 221 euro en dat meerpersoonshuishoudens 259 euro kwijt zijn. De honden belasting komt voor één hond op 49,50 euro en voor iedere vol gende hond op 11,40 euro. Op een door de provincie opge stelde vergelijking van de der tien Zeeuwse gemeenten staat Terneuzen voor wat betreft de belastingdruk op een vierde plaats in de rangschikking van goedkopere gemeenten. De gemeente Terneuzen doet vol gend jaar voor meer dan 16 mil joen euro aan investeringen. Die lijst is zoals die in de raadsverga dering van juni is vastgesteld. De grootste investeringsposten zijn onderwijshuisvesting (3,4 miljoen euro), het rioleringsplan (4,4 miljoen euro), de verbou wing van de Speye (2 miljoen eu ro) en de reconstructie van we gen (1,3 miljoen euro. door Euqène Verstraeten ERNEUZEN - De komst van het kunstwerk 'de man met de - cape' van Thom Puckey naar Terneuzen heeft opnieuw een fikse vertraging opgelopen. De kunstenaar heeft nu aangege ven dat hij het veelbesproken beeld half volgend jaar kan ople veren. Daarmee duurt de discus sie over het beeld precies tien - jaar. Het was immers in 1996 dat de Terneuzense gemeente raad besloot het nieuwe stads- - kantoor op te sieren met een - waardevol kunstwerk. Omdat er wel erg veel tijd overheen ging voordat het beeld werd ge plaatst, deden steeds meer ge ruchten de ronde over de uitein delijke bestemming van het beeld. Begin dit jaar bleek er dan toch schot in de zaak te komen. In juni zou het beeld naar de Schel- destad komen, zo werd gezegd. Het beeld werd op dat moment in Milaan in brons gegoten en zou daarna naar Terneuzen wor den getransporteerd. Bij het ope nen van de tentoonstelling 'Beel den aan de Schelde' afgelopen juni was het beeld er echter nog niet. Problemen met de afwer king zorgden opnieuw voor en kele maanden vertraging. Die paar maanden zijn inmiddels dus uitgelopen tot een jaar. Deelnemers aan de jeugdvakantieweek staken gisteren hun handen uit de mouwen en hielpen het wandelbos in Vogelwaarde schoon te maken. foto Camile Schelstraete door Edy de Witte VOGELWAARDE - Vier dagen spelen met als thema 'De onder waterwereld'. Voor kinderen uit de voormalige gemeente Honte- nisse is er deze herfstvakantie vermaak met de uitgestelde jeugdvakantieweek. De werkgroep kon de afgelopen zomervakantie niet genoeg vrij willigers op de been krijgen om het festijn af te werken. Een nieuwe groep van zo'n vijftien enthousiaste mensen heeft nu de scepter overgenomen. Maandag werd de speelweek ge opend in Lamswaarde. Ruim dertig kinderen pakten hier de eerste spelen aan. Neptunus, de God van de zee, was, voorzien van een houten drietand, even eens paraat. Gisteren verzamelden zich zo'n dertig jongeren bij het sportveld in Vogelwaarde. Het gezelschap trok naar het wandelbos om di rect aan de slag te gaan met the ma-activiteiten. Een bedroefde Neptunus wachtte daar de kin deren op. De vervuiling van niet alleen de zee maar ook het prachtige wandelbos in Vogel waarde grijpt hem erg aan, ver telde hij. De kinderen staken Neptunus een helpend handje toe. Voorzien van vuilniszakken ontdeed de jeugd het bos van zwerfvuil. Hierna stonden aan het thema gerelateerde spelle tjes op het programma. Lawaai Na de lunch gingen de kinderen creatief aan het werk. Ze maak ten spandoeken en posters. 'Red de zee' was hun boodschap. Na het knutsel, teken- en schilder werk trokken de kinderen met hun werkstukken in een optocht door het dorp. Flink wat lawaai geproduceerd door fluitjes en pannendeksels zette hun actie kracht bij. Volgens Lucie de Bruijn van de Kindervakantie Week slaat het educatieve tintje goed aan. „Zo kun je kinderen op een speelse wijze toch veel bijbrengen. Ze gaan er helemaal in op." Vandaag doet de speelweek de kern Ossenisse aan. Hier verza melen de belangstellenden om 9.00 uur bij Hof ter Nesse. De feestelijke afsluiting van de 'on derwater soap' wordt donder dag op het scoutingterrein in Kloosterzande gevierd. Als extra attractie komt er een springkussen en geheel in stijl eten de kinderen dan vissticks. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeentelijke be lastingen voor inwoners van de gemeente Hulst nemen volgend jaar slechts in beperkte mate toe. Gezinnen en bedrijven in de ge meente Hulst betalen volgend jaar iets meer voor het ophalen van hun afval. Dat blijkt uit het ontwerp van de gemeentebegro ting 2006. Meerpersoonshuishoudens be taalden dit jaar 288 euro afval stoffenheffing. Volgend jaar zijn ze 303 eui'o kwijt voor die gemeentelijke belasting, die kos tendekkend is. Eenpersoonshuis houdens betalen volgend jaar 220 euro (nu 209 euro), tweeper soonshuishoudens 258 euro (nu 245 euro). Het tarief voor de reinigings rechten voor bedrijven gaat om hoog van 332 naar 349 euro. Ook het rioolrecht gaat iets meer kosten. Waterverbruikers tot 100 kubieke meter betalen in 2006 tien euro meer (144 in plaats van 134), tussen de 100 en 200 kubieke meter moet 161 euro worden betaald. Nu is dat 150 euro. Hondenbezitters in de gemeente zijn volgend jaar niet duurder uit. Het tarief voor de hondenbe lasting blijft gehandhaafd op 45 euro per hond. Uit de begroting die het college van burgemeester en wethou ders volgende maand ter vast- PHILIPPINE - De CDA-fractie in de Terneuzense gemeente raad brengt woensdag een be zoek aan Philippine. Bewoners en vertegenwoordi gers van organisaties en vereni gingen kunnen vragen en wen sen over en voor Philippine en Zandstraat kwijt, aan de wethou ders Adhemar van Waes en Sien de Mol-Marcusse en de fractiele den. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het verenigingsge bouw de Schotse Hoek. stelling aan de gemeentera aanbiedt blijkt verder, dat de, roerende zaakbelasting L twee procent toeneemt Hui» genaren betalen volgend j» 2,22 euro voor elke 2500 era- die hun woning in het misch verkeer waardis. Het tarief voor de onroereni zaakbelasting bestaat mei v gang van 1 januari 2006 ales nog uit een eigenarencom nent. Dat houdt verband J- het rijksbesluit om het gebru kersdeel van de onroerendzaa belasting voor woningen ai schaffen. De kosten voor een nieuw pa poort, identiteitskaart, rijbeiv of bouwaanvraag (leges) ca volgend jaar met vijf pn» omhoog. De gemeente wil dei rieven daarnaast waar moge] beter afstemmen op de inspa ningen die gepaard gaan i aanvragen. Hierbij valt bijvo beeld te denken aan het ven, !f tussen de meldingsplicht v een klein evenement tegeno een vergunningafgifte op 1 van de Evenementennota. Al deze onderdelen van de werp-gemeentebegrotïng staan op de agenda van deny commissie Middelen. Diefe woensdag 26 oktober omstree 20.30 uur bijeen om advies ui brengen aan het college. Dev gadering is in het stadhuis. BIERVLIET - Een bromlie en zijn passagier zijn gistem dag gewond geraakt bij een ai rijding in Biervliet. Een 16-jarige bromfietser uil gemeente Sluis reed rond uur over het Burgemeester!1 plankeplein. Op de kruising! de Hoofdplaatseweg en de Ou weg verleende hij geen voorn aan een voor hem van links mende 20-jarige automof uit de gemeente Sluis, De bromfietser en zijn 14-js passagier uit de gemeente S hielden aan de aanrijding dii se kneuzingen over. V ww donderdag 20 okt 10-21 uur Tel. I vrijdag 21 okt 10-21 uur O A IO C A zaterdag 22 okt 10-17 uur Veel auto's zijn goed, maar er kan er natuurlijk maar één de beste zijn. Op de supercomplete Corolla S-Line met 16 inch lichtmetalen velgen krijgt u nu €2.485,- voordeel. TODAY TOMORROW TOYOTA Actie loopt t/m 31/12/05. fr Is al een Corolla v.a. €16.690.-, S-line v.a. 19.590, Prijren ind. BTW. exd. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Brandstofverbruik (1999/100/EC) varieert van 4,7 l/IOOkm (21,3 km/L) lol 8,3 b'IOOkm (12,0 ton/U C02 125 -198 gr/km. Wijzigingen voorbehouden. DE TOYOTADEALER IN UW REGIO TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel.: 0115-617751 Everse Zonwering Noordstraat 62 Axel Tel. 0115-563561 Vivante Everse Onderdak bij Morris Wonen Hulst Tel. 0114-374471 SERRAREIMS wonen Rapenburg 26 4581 AD Vogelwaarde Tel. 0114-671212 Verl. van Steenbergenlaan 5 4537 BB Terneuzen Tel. 0115-695498 kinder postzegels uoor kinderen door kinderen bijvoorbeeld voor Loes. 'Toen ik anorexia had, uoelde ik me uaak moe, duizelig en misselijk- Nu ben ik Van mij nemen ze dingen aan, omdat ik het zelj De Stichting Kinderpostzegels helpt met uw geld kinderen in binnen- en buitenland. Kijk op www.kinderpostzegels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 52