PZC foekomst haven blijft onzeker Monopolie is alleen leuk als spelletje. Alles op z'n kop in Breskens rj Nog geen parkeerterrein bij Dubbele Poort Hulst 1PMNTPHOTO b,bruikers oude Veerhaven Terneuzen vrezen komst projectontwikkelaars A* f*# Rechtszaak judo Clinge laat lang op zich wachten PZC DE JEUGD FAMILIEFOLDER Theaterseizoen '05/'06 IS UIT! VERKRIJGBAAR IN THEATERS EN BIBLIOTHEKEN Wijsheid UW FOTO'S OP CD L,® 0113-315649 P-.pzc.nl j-«*lrtftï)n70.nl ws 31.4460 AA Goes uLitentie-exploitatie: Km Midden-Zeeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0114-372770; P;al: 020-4562500. woensdag 19 oktober 2005 KNEUZEN - De toekomst B de voormalige Veerhaven in peuzen is nog steeds in neve- H gehuld. Dit tot groot onge- van de belangrijkste ge- Likers. de watersportvereni- LenN'eusen en De Honte. Rijkswaterstaat wil in Kader van bezuinigingen al Uavan de haven af en draagt t het liefst over aan de ge- Late Terneuzen. De gemeente Lelt, omdat het onduidelijk Int de financiële consequen ts njn en wie daarvoor moet paaien. r longen (11) in rerneuzen mishandeld ERJiEUZEN - Een 11-jarige g»en uit Terneuzen is gister- sddag tussen ongeveer half ja en kwart voor vier mishan- ild in de Willem Andriessen- in in Terneuzen. ie jongen fietste over de Wil- nAndriessenlaan toen hij zon- z enige aanleiding door drie agens van zijn fiets werd ge spt. avolgens werd hij door het ictal geslagen en geschopt, ten de jongens hem even loslie- n, kon de 11-jarige jongen iel wegfietsen. ort hierop hield de politie in lezelfde traat een 10-jarige, ea 11-jarige en een 12-jarige ogen aan, allen uit Terneuzen. let drietal is doorverwezen sar bureau Halt. Verkstraf voor edreigen moeder net gaspistool IDDELBURG - Een dertigjari- inwoner van Wemeldinge is steren in Middelburg voor een uilige bedreiging van zijn oeder veroordeeld tot twintig itr werkstraf. et slachtoffer werd 8 augustus in Wemeldinge door arzoon met een gaspistool be- tigd. „Het eerste wat je kunt 'gen is de kogel", had hij te- haar geroepen. Officier van stitie M. Overmeer eiste 440 iro boete. trafpleiter C. Koole meende it er vaak ruzie was tussen de idachte en zijn moeder. „Hij raat niet meer met haar." De Ivocate bepleitte een werk- raf. omdat haar cliënt een 'ein inkomen heeft. Aan dat Koek voldeed politierechter "Meeuwisse door verdachte ttwmtig uur te veroordelen. „Rijkswaterstaat verkoopt het liefst aan een andere overheids instantie om zich niet in een on gewis avontuur te storten. Wij zijn echter niet van plan veel geld in de watersportvoorzie ning te steken. Mocht de Veerha ven in ons bezit komen, dan is het de bedoeling om hem toch op termijn aan een andere rechtspersoon over te dragen", verklaart wethouder A. van Waes (ruimtelijke ordening). Anderzijds sluit een grondige op knapbeurt van de haven wél aan bij het streven van het colle ge van B en W om de band tus sen Terneuzen en het water te verstevigen en het watertoeris me een extra impuls te geven. De klankbordgroep van de ge bruikers van de Veerhaven - bei de watersportverenigingen, de Stichting Jachthaven, sleep- en bergingsbedrijf Multraship, han delsmaatschappij De Hoop en beroepsvissers - was het in juni al eens over voorstellen om de hoofdstructuur van de haven overeind te houden. Hierin is ook de mogelijkheid opgenomen om het aantal ligplaatsen voor de pleziervaart uit te breiden. „Sindsdien hebben wij niets meer gehoord. Het duurt alle maal wel heel erg lang. Het zou dan ook heel prettig zijn als er eens duidelijkheid kwam of er tenminste een toelichting kwam op de huidige stand van zaken", verklaart voorzitter P. van Driel van Watersportvereniging Neus- en. De watersporters vrezen nog steeds de komst van een project ontwikkelaar, waardoor zij zo goed als zeker meer liggeld moe ten gaan betalen. Van Waes stelt daarentegen dat bij een eventuele overdracht aan een marktpartij de huidige rechten van de gebruikers worden geres pecteerd. „Zij moeten niet bang zijn dat hun belangen worden verkwan seld. Maar dat er op financieel vlak straks dingen zullen veran deren, is wel duidelijk. Want als Rijkswaterstaat niet meer ver antwoordelijk is voor het uitbag geren en verder onderhoud, zul len die kosten toch moeten wor den betaald." Uitgangspunt van de gemeente Terneuzen is dat het gebied tus sen Waterfront en het sluizen- complex in zijn geheel wordt ontwikkeld. In dergelijke plan nen moet ook de voormalige Veerhaven worden meegeno men. Volgens Van Waes zijn er enkele projectontwikkelaars die hier brood in zien. Voor het eind van het jaar hoopt hij hierover meer duidelijkheid te kunnen verschaffen. Net als Van Waes beaamt W. Vinke, hoofd dienstkring Zeeuws-Vlaanderen van Rijks waterstaat, dat er weinig schot in de zaak zit. Volgens hem is dat vooral het gevolg van de complexiteit van het onderhan delingsproces. „De belangen van Rijkswaterstaat, de gemeen te Terneuzen en de gebruikers lopen niet parallel. Vooral daar om is het een kwestie van de lan gere adem", aldus Vinke. Hij verwacht eind november meer duidelijkheid over de inmiddels gestarte taxatieprocedure, die moet uitwijzen welke bedragen er met de overdracht gemoeid zijn. Tijdens de speeldagen in Breskens wordt er heel wat afgezongen. door Wilma Valk BRESKENS - Het thema is 'Alles op z'n kop'. De basis van alle spelletjes tij dens de drie speeldagen in het kerkge bouw aan de Langeweg te Breskens zijn bijbelverhalen. „Dit is de vierde keer dat we dagen voor de jeugd houden", vertelt Anne- miek Pieters van de organisatie. „We doen dit om kinderen kennis te laten maken met het christelijke geloof. We willen duidelijk maken dat God niet saai is. We leren de kinderen bidden, vertellen verhalen uit de bijbel en zin gen eindeloos veel liederen." Kinderen van alle basisscholen in Bres kens, Oostburg en Schoondijke zijn de zer dagen welkom. De speeldagen be gonnen gisteren met poppenkast en ver der mochten de kinderen hun eigen pla- cemats maken. Hiervoor werden alle soorten gezonde etenswaren uit folders en tijdschriften geknipt en opgeplakt. Placemats met plaatjes van pakken melk, brood, volkoren beschuit en ande re gezonde voeding werden gelami neerd en konden met de kinderen mee naar huis. „Het verhaal gaat deze keer over een koning die zijn prinsen als knechten behandeld, vandaar 'Alles op z'n kop'. Prinsen horen niet te werken. En deze prinsen moesten dan ook nog gezonde, aparte voeding eten, daarom dit knipwerk vandaag. Een van deze foto Camile Schelstraete prinsen was Daniël, die later in de leeu wenkuil terechtkwam. Morgen, woens dag, voeren we met alle kinderen een spel op. Donderdag maken we leeuwen maskers, dan komen we aan het einde van het verhaal." Behalve de kinderen waren er een tiental vrijwilligers aan het knippen en plakken. „Vaak komen er ouders en grootouders mee. Veel blij ven hier om te luisteren en te helpen. De kinderen vinden het leuk en komen iedere keer terug", aldus Pieters. Gelukkig is het nu tijd om daar wat aan te doen! Stap ook vóór 15 november over naar Route Mobiel. Daarmee kiest u voor een 100% pechdienst en bespaart u tot 41% per jaar. Spelletjes zijn leuk, maar snellere en goedkopere pechhulp is nog veel leuker. door Sheila van Doorsselaer HULST - Onder omwonenden Ivan de Dubbele Poort in Hulst is bezorgdheid ontstaan over de •mogelijke aanleg van een par keerterrein bij hen in de buurt. De gemeente Hulst kan hun zor gen wegnemen: het parkeerter rein komt er voorlopig niet. Bij grote drukte of evenementen in de stad worden automobilis ten via het dynamische parkeer- verwijssysteem doorgestuurd naar Hulst-Noord. Er mag dan bij uitzondering geparkeerd worden aan de voet van de bui tenvest, aan de Glacisweg. De gemeente Hulst vindt dat een nieuw aan te leggen parkeer terrein in Hulst-Noord past in het parkeerbeleid dat de ge meente wil voeren. Met een par king in die buurt wordt de bin nenstad meer ontlast. Maar de gemeente heeft momen teel geen geld het parkeerter rein aan te leggen en heeft de plannen daarom in de ijskast ge zet. „Het heeft in dit stadium geen zin om over locaties te pra ten waar het parkeerterrein zou kunnen komen", zegt M. van Bunder, woordvoerster van de gemeente Hulst. „Er zijn wel verschillende mogelijkheden om in dat gebied parkeerruimte te (Advertentie) i \w i i_ Bezorgklachten en informatie over abonnementen 0800 0231 231 (gruis) Drie panoramakijkers gestolen CADZAND-BAD - In een maand tijd zijn in de gemeente Sluis drie panoramakijkers gestolen. Tussen 18 septem ber en 18 oktober werden drie kijkers gedemonteerd op Boulevard De Wielingen in Cadzand-Bad en op de dijk in Breskens. Eén van de panoramakijkers is inclusief betonnen sokkel weggenomen. De kijkers, allemaal eigendom van een par ticuliere firma, hebben per stuk een waarde van 3500 eu- Dronkaard raakt rijbewijs kwijt GOES - Een 22-jarige automobilist heeft gisterochtend op de Beestenmarkt in Goes zijn rijbewijs moeten inleve ren, nadat hij tegen een pand was aangereden. De politie onderwierp de man, van wie de woonplaats niet is bekendgemaakt, aan een alcoholproef. Daaruit bleek dat hij tweeënhalf keer zoveel alcohol had gedron ken als is toegestaan. Over de schade aan het gebouw kan de politie niets zeg gen. Flessentrekkers aangehouden ZIERIKZEE - De politie heeft een 35-jarige vrouw uit Zierikzee en een 37-jarige man uit Dordrecht aangehou den op verdenking van flessentrekkerij. Het duo heeft in de afgelopen anderhalf jaar verschillende bedrijven opge licht in Renesse en Bruinisse. Een van de manieren waarop ze dat deden, was door be stellingen te plaatsen op naam van een bedrijf, maar zelf met de goederen aan de haal te gaan. De man wordt ook nog verdacht van diefstal en bedrei ging- Eén vergunning volstaat ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil het de inwoners in de nabije toekomst gemakkelijker maken vergunningen te verkrijgen. Het streven is dat burgers en bedrijven die toestemming van de overheid willen voor een bepaalde activiteit, met één besluit kunnen volstaan - ongeacht het aantal wetten en regels waaraan ze moeten voldoen. De gemeente volgt met deze nieuwe opvatting het beleid van het ministerie van VROM. Dat ministerie wil de ver schillende vergunningen voor wonen, ruimte en milieu zo veel mogelijk samenvatten in een zogeheten omgevings vergunning. De aanvragers van deze vergunning zouden vanaf 2007 te recht moeten kunnen bij één loket en slechts één procedu re moeten doorlopen voor aanvraag, inspraak, bezwaar en beroep. door Sheila van Doorsselaer CLINGE - Judovereniging Clin ge en de gemeente Hulst treffen elkaar pas volgend jaar bij de be stuursrechter in Middelburg. Door de grote drukte bij de rechtbank moet de Clingse judo lang wachten op een uitspraak over haar gemeentelijke subsi die. Judovereniging Clinge wil via de rechter haar gemeentelijke subsidie veiligstellen. De vereni ging voelt zich de dupe van de reglementen in het nieuwe subsi diebeleidsplan van Hulst. JV Clinge gaat er hierdoor zo'n achthonderd euro per jaar op achteruit, omdat alleen subsidie wordt verkregen voor leden die zijn aangesloten bij een overkoe pelende bond en dat is bij JV Clinge slechts tien procent. De rest van de leden, veelal kinde ren, doet aan judo voor de lol en gaan niet naar wedstrijden. Het bestuur van de Clingse judo heeft een bezwaarschriftenpro cedure gevolgd bij de gemeente, maar de uitkomst hiervan was niet in het voordeel van de vere niging. Omdat alle bezwaarmo- gelijkheden bij de gemeente nu zijn uitgeput, stapt de judovere niging naar de bestuursrechter. Al in juni heeft het bestuur van de judovereniging alle stukken bij de Middelburgse rechtbank ingeleverd, maar een datum voor de zitting is nog niet be kend. Volgens een woordvoerster van de afdeling bestuursrechtspraak is er pas ergens volgend jaar een plaats vrij omdat er de laatste maanden veel beroepszaken zijn binnengekomen. Het bestuur van de judo vereniging is zeer te leurgesteld over het uitstel. „Hoe sneller we naar de rechter kunnen, hoe liever", zegt een be stuurslid. (Advertentie) www.routemobiel.nl 0800-0504 (gratis) het alfabet van Zeeland realiseren, maar wanneer dat in de toekomst aan de orde komt, wordt hierover met alle betrok kenen uitvoerig gepraat. Ze krij gen ruim de gelegenheid hun me ning te verkondigen." De partijen Groot Hulst, Alge meen Belang en Groot Hontenis- se namen een parkeerterrein in de buurt van de Dubbele Poort vier jaar geleden al op in hun partijprogramma. Zij vonden dat de gemeente een tuin, in par ticulier bezit, aan de Tivoliweg moest aankopen en inrichten als parking. Het college van burge meester en wethouders zag hier echter geen brood in. Het lijkt vooralsnog onwaarschijnlijk dat Hulst de strook aan de buiten vest bij de Glacisweg zal inrich ten als parkeerterrein. Winkeldiefstal MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Meeu- wisse heeft gisteren een 57-jaii- ge man uit de Zeeuwse hoofd stad bij verstek voor een winkel- diefstalveroordeeld tot 185 euro boete. De man nam op 19 augus tus in Middelburg uit de schap pen van een winkel een fles whisky weg. www.theaterverkoopzeeland.nl zeeuwse almanak Gesprek tussen twee heren op leeftijd. „Zeg, jij hebt toch digitale tv? Weet jij ook hoe je dat moet installeren? Ik kom er zelf niet uit. Geen flauw idee. Mijn jong ste dochter heeft dat voor mij gedaan. Waarom vraag je je zoon niet of hij je tv kan in stalleren?" „Nee, nee, ik wil niet afhanke lijk worden van mijn kinde ren. „Waarom niet? Ze zijn meer dan twintig jaar afhankelijk van ons geweest. Laten ze nu maar wat terugdoen. Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47