lïainer laakt houding De Nooijer Omniworld krijgt zijn revanche PZC Kort avontuur voor Dallinga en Pankow 34,95 79,95 8 KNALLERS >19 uitslagen agenda {ooihof: ik wil alleen werken met gemotiveerde spelers woensdag 19 oktober 2005 öRDRECHT - Gérard de «oijer is uit de selectie van FC „tocht verwijderd vanwege u„einig positieve houding te- L,ter de technische staf. „Hij jons niet verder helpen, dus jfliwe geen lij^ meer hem «steren. We zijn klaar met t", zegt oefenmeester Jurrie „Ihof van de eerste-divisie- i. srainer was maandag niet be- jjom te reageren, omdat niet jereen binnen de club al op de an de Graaf akt leiding in chaakstrijd jjflvZEE - Bas van de Graaf tflin de interne schaakcompe- iy van Zierikzee de eerste als veroverd. De kampioen i vorig seizoen won met nrtvan Hans Aangeenbrug. igeenbrug opende zeer sterk ,Tan de Graaf moest taai ver egen om zich staande te hou- 5 In het eindspel ging Aan- Ebrugiets te gretig in de aan- ien verloor een stuk. Dat was itonde voor Van de Graaf idepunten te pakken, ui Baars en Johan Hoogstra- speelden een boeiende partij j! veel dreiging over en weer, sar tenslotte bleek het op eeu- g schaak uit te draaien en ramen ze remise overeen. Han ceer Made speelde met wit te- Peter de Vrieze. Van der Ma- L normaliter uiterst sterk met ipaarden, zette zijn paard in iopemng al op een fout veld lardoor het niet tot zijn recht am De Vrieze kwam met een Bpinnnenfront opgerukt en u der Made kon zijn tegen- Itdermet de winst feliciteren. aVerduijn den Boer is goed i dreef. Afgelopen zaterdag telde hij als invaller bij het Bteteam een dijk van een par en nu pakte hij de winst te il Alex de Nie. lorres zonder rarming-up aar winst )ES - Hoofdklasser FM Sra- og heeft de tweede zege van 1 seizoen geboekt. In eigen is nonnen de Goese futsallers il 7-3 van ZVB/Tupamaros. IH/Morres/Controlec blijft in eerste klasse overwinningen Beenrijgen. gen NVS wonnen de mvs-Vlamingen voor de ze ilde keer op rij. Met dolde Bruine Hypotheken at het vooralsnog minder. De Kg verloor van Meer met ort/Marrakech: 8-2. 1 Sranang-ZVB/Tupamaros 1: Een nuttige overwinning or de Goese hoofdklasser. Sra- sgwassterker dan de futsal- s uit Etten-Leur, die tot dit el één plekje hoger stonden a de Goesenaren. In de eerste Jft scoorden Stefan Scholten, tóael Linger en Jéröme River- K2). ide pauze was Stefan Schol- s nog twee keer trefzeker en fikte Gaffin de Meza het ze- tde en laatste doelpunt van Jnang. De Brabanders maak- Eaihun goals na rust. p*Uo/De Bruine Hypothe- a-Meer met sport/Marrakech t Apollo knokte voor wat het fird was tegen de nummer is. •alitatief kwam de thuisploeg -or te kort. De sterke, bal- Énische Brabanders zetten folio onder druk en bleven het -o duel geconcentreerd spe- fust stond het 3-1. In de helft liep Marrakech ver- ?uit Randy de Dreu maakte goals voor Apollo. lefenduel Hoek iaat niet door - De oefenwedstrijd die aanstaande zaterdag zou tegen Vlissingen, "door. Met duel met Rijnsburgse ■'(l-O-verlies) van afgelopen 'Mag kampt een flink aantal N*rs met blessures. M de Valk viel zaterdag M!s Stijn Porteman gebles- uit en ook Thomas Ragut Djamel Buyse hielden een Wire over aan het duel in fhurg. Daarnaast hebben en- spelers van Hoek last van Pijntjes. Mdag werd er slechts door spelers getraind. hoogte was van het besluit. Gis teren kwam hij wel met een reac tie naar buiten, zonder overi gens in detail te willen treden. „Daar heeft niemand buiten de club iets mee te maken", zegt Koolhof. „Maar geloof me: het is iets dat al een poosje sluimert. Het is een optelsom van dingen. We zijn heus niet over één nacht ijs gegaan." „Ik verlang van een aanvoerder helemaal geen exceptionele za ken. Ik wil alleen dat zo iemand een verlengstuk van me is, maar dat was niet meer het geval. Er zijn allerlei rare speldenprikken door hem uitgedeeld. Ik ver wacht van een aanvoerder dat hij direct met mij communiceert en niet via de groep. Verder had hij ook niet de houding van ie mand die er alles aan wil doen om het team verder te helpen. In het veld speelde hij alleen voor zichzelf." Uitlatingen Gérard de Nooijer en Jurrie Koolhof kwamen eerder dit sei zoen al in aanvaring met elkaar. De trainer had zich in de duels met Stormvogels/Telstar en Go Ahead Eagles gestoord aan het gedrag van zijn aanvoerder, toen die kort voor tijd werd ge wisseld. De Nooijer zou te lang zaam van het veld zijn gelopen. De Souburger had zich op zijn beurt weer geërgerd aan uitlatin gen van Koolhof in de media. Be gin vorige week volgde er een ge sprek tussen Koolhof en De Nooijer, waarbij technisch direc teur Marco Boogers als bemidde laar optrad. Het conflict leek uit de wereld. Koolhof sprak zijn vertrouwen uit in zijn aanvoer der, terwijl Boogers de win naarsmentaliteit van De Nooijer prees. „Ik heb deze zomer voor Gérard gepleit, juist vanwege zijn win naarsmentaliteit", zegt Koolhof. „Maar ik ben niet te groot om daar nu op terug te komen. Ik kan niet merken dat hij nog zo graag wil. We hebben vorige week met elkaar gesproken, maar daarna zijn er weer din gen gebeurd. Welke dingen? Nee, dat zeg ik niet." Koolhof: „Ik wil alleen werken met gemotiveerde spelers, die be reid zijn mij te helpen. Daarbij kijk ik niet naar namen. We draaien op dit moment nog niet zo geweldig, maar wie weet is dit een stap in de goede rich ting. De hele club staat achter me." Krant Gérard de Nooijer wilde giste ren niet reageren op de uitspra ken van Jurrie Koolhof. „Ik wil niet via de krant met de trainer communiceren. Als hij dat wel wil, moet hij dat weten. Ik vind niet dat het hoort." De Souburger, die deze competi tie alle dertien duels in de basis stond, hoeft zich deze week ove rigens niet meer te melden bij de club. Hoewel de technische staf hem heeft opgedragen met het tweede elftal mee te gaan trainen, kreeg hij gisteren van voorzitter Ad Heijsman een week vrij. Komende vrijdag zit de zaakwaarnemer van Gérard de Nooijer, Piet Breevaart van Coach Talent Support, met een delegatie van FC Dordrecht om de tafel. „Of het einde verhaal is zal van Gérard afhangen", zegt Kool hof. De Nooijer heeft nog een contract tot het eind van dit sei- Torhout is in de aanval in het duel met Omniworld. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Voor de volley ballers van Omniworld gold gis teren in Terneuzen de oude volkswijsheid driemaal is scheepsrecht. De profs uit Al- mere kwamen voor de derde keer binnen een week in een oe fenwedstrijd uit tegen het Bel gische Oosthout Torhout. Na twee nederlagen in Torhout werd in Terneuzen voor zeshon derd man met 3-0 (25-15, 28-26, 25-21) gewonnen. Omniworld zag vorig seizoen na de verloren finale om de Eu ropacup 2 maar liefst zeven spe lers vertrekken. De club zocht onder leiding van directeur Ron Zwerver en coach Arno van Solkema vooral verster king in het buitenland. Niek Latuhinin keerde terug uit Italië, uit Portugal en Frankrijk werden twee Canade zen gehaald en in Indonesië werden twee Brazilianen vast gelegd. Met de Australiër Luke Campbell en de van OrtecNes- selande gekomen Ace van Put ten is de voertaal in de elfkoppi- ge selectie Engels, maar in het veld werd gisteren dezelfde vol- leybaltaal gesproken. Lastige opslag Omniworld nam vanaf het eer ste fluitsignaal het initiatief en sloeg in de eerste set in een mum van tijd door een lastige opslag een gat van zes punten: 8-2. Vlot combinerend werd die marge in het restant van de set verder uitgebouwd: 25-15. De Belgen boden na die oorwas sing naarmate de tweede set vorderde beter partij. Het leid de tot een aardig duel, waarin Omniworld het beste van het spel bleef houden. De formatie van Van Solkema bracht onder leiding van de foto Camile Schelstraete sterk spelende spelverdeler Erik Siebers met een aantal fraaie aanvalscombinaties het Belgische blok in verlegenheid en had in aanvallend opzicht in de Brazilianen Marcelo Baretto en Joao de Paula uitblinkers. Na een krappe zege in de twee de set trok Omniworld in de derde set alle registers open. Met een sterk blok, uitstekend en snel uitgevoerde middenaan- vallen (vooral via Bart-Jan van der Mark) en een nauwelijks te stuiten De Paula in een hoofd rol op de flanken werd een aan vankelijk opgelopen achter stand weggepoetst. Van 2-6 werd het 15-15, waarna de Bel gen in de slotfase werden afge troefd: 25-21. door Joop van den Oudenhoven BARENDRECHT - Voor Berry Dallinga en Rinus Pankow duurde het wereldbe kertoernooi driebanden in Barendrecht slechts één ronde. Dallinga wist gisteren één partij te winnen, maar ging onderuit in de tweede wedstrijd. Pankow verloor beide partijen. „In mijn eerste partij tegen de Kroaat Do- magoj Hum had ik al snel in de gaten dat ik kansen had", vertelde Dallinga na af loop. „Ik speelde niet echt goed, maar ik benutte wel op de juiste momenten mijn kansen." Met name in de tweede set gaf dat de doorslag. Bij een 11-10-stand kreeg de Zeeuws-Vlaming een maakbaar punt, scoorde en de ballen rolden gunstig uit. Onmiddellijk sloeg Dallinga met een slotserie van vier toe. De 2-0-winst (15-10 en 15-10 in sets) was voor hem en twee rankingpunten konden worden bij geschreven. De tweede partij tegen Claus Maurer verliep minder goed. De tegen stand was ook van een ander kaliber. De eerste set was in acht beurten gedaan: 15-6 voor de Oostenrijker. De druk op de jonge Zeeuws-Vlaming werd daarmee erg groot. De tweede set verliep moeizaam. Bij 10-10 bleven een paar kansjes onbenut en Maurer profi teerde optimaal. Dallinga: „In de eerste set was ik kansloos. In de tweede miste ik een paar patronen, die ik niet mag mis sen." Moeizaam Voor Pankow verliep de openingspartij tegen de Deen Claus Foge moeizaam. Pankow won de eerste set met 15-14, maar dat was vooral met dank aan zijn tegenstander. Die bleek bepaald geen af maker. De tweede set was voor de Deen ondanks een mooie serie van zes van de Barendrecht. Wereldbeker. Kwalifi caties. Berry Dallinga-Domagoj Hum 2-0 (15-10, 15-10): Berry Dallinga-Claus Maurer 0-2 (6-15, 10-15); Rinus Pan- kow-Claus Foge 1-2 (15-14, 11-15, 10-15); Rinus Pankow-Emilio Sciacca 0-2 (11-15,13-15). Amsterdam. WK, finalefase. Zesde ronde: Buzinski (Lit) - Tsjizjov (Rus) 0-2, Schwarzman (Rus) - Baljakin (Ned) 1-1, Georgiev (Rus) - Valneris (Let) 1-1, Nase- vitsj (WRu) - Thijssen (Ned) 1-1, Samb (Sen) - Hoeseinov Farid (Aze) 2-0, Gérard Jansen (Ned) - Getmanski (Rus) 1-1 Stand: 1. Tsjizjov 10, 2 Valneris 8. 3. Thijssen. Baljakin 7,5. Samb, Schwar zman, Nasevitsj, Getmanski, Georgiev. Jansen 6, 11. Buzinski, Hoeseinov Farid 2. PZDB-competitie. Hoofdklasse, eer ste ronde. PWG 's-Gravenpolder 3-Middelburg 7-9: A. Kousemaker-D. Kasse 2-0; J. Veerhoek-A. Kammeraat 2-0, M. Rent- meester-J. de Jonge 1-1; A. van de Schraaf-P. Nieuwenhuijzen 1-1; J. Lou- werse-R. van Eenennaam 0-2; R. Rent meester-P. Walraven 1-1; M. van de Souburg-Aagtekerke 4-12: P. Fi- lius-D. Bostelaar 1-1; P. Allaart-B. Pro voost 1-1; A. Alewijnse-M Provoost 1-1; M. Bronke-F. Blaas 0-2, C. van Eenen- naam-A. Riemens 0-2; N. van Eenen- naam-A. den Hollander 0-2; M. Bras ser-A. Provoost 0-2; M. Marijs-P. Ster renburg 1-1. Lammerenburg-BOV 6-10: J Boone-P. Karregat 0-2; W Koppejan-R van Lien 1-1; A. Goudzwaard-L. Sekon- go 0-2; L. Wilson-F. Berkholst 0-2; J. Koppejan-P. Noordijk 2-0; J. Vaucou- leur-J. van Beeck 1-1; H. de Vlieger-F. Vanderfeesten 1-1; L. van Schagen-R. Dusebout1-1. Tholen/DSVF-GZC 10-6: A. Slager-M. Walraven 1-1; J. van Akkeren-J. de Wild 0-2; H. Gunter-C. Rijk 1-1; J. van de We- teringh-C Boot 2-0; J van de Velde-L. de Graag 2-0; C. Droogers-M. Poulisse 1-1; G van de Velde-J. Tilroe 1-1; A. van de Weteringh-J. Sonnevijlle 2-0. Zierikzee. Zesde ronde: Henk Bre- mer-Aat Brakel 0-1; Paul Greef- horst-Teun Brouwer 1-0; Johan Hoogstrate-Daan Baars remise; Han van der Made-Peter de Vrieze 0-1; Adrie de Jonge-Sjaak Spiegels remise; Henny de Jonge-Jan Heiligers 1-0; Jan Ver- duijn den Boer-Alex de Nie 1-0; Stoffel Stoel-John van Dalsen remise; Herman Jukkenekke-Niels Meintema 0-1; Hans Aangeenbrug-Bas van de Graaf 0-1. Stand: 1. Bas van de Graaf 204; 2. Hans Aangeenbrug 202; 3. Niels Meintema 152; 4. Herman Jukkenekke 150; 5. Ri chard van der Veken 141; 6. Aat Brakel 137; 7 Sjaak Spiegels 124; 8. Pang Yuen 118; 9. Adrie de Jonge 115; 10. Martin Krijger 111. Wemeldinge st. Andries. 1e hoofdvo gel: D. Verdonk (Jac.v.Beieren). 2e hoofdvogel: D. Verdonk (Jac.v.Beieren). 3e hoofdvogel: L.Rentmeester (Willem Teil). 4e hoofdvogel: Mart Verdonk (Jac.v.Beieren). Ie zijvogel: D.v.d.Poel (Jac.v.Beieren). 2e zijvogel: H. Pypops (st.Andries). 3e zijvogel: H. Schipper (Victoria). 4e zijvogel: M.J.Verdonk (Jac.v.Beieren). 5e zijvogel: R.Goedege- buure (Jac.v.Beieren). 6e zijvogel: C. Je- remiasse (Zorgvlied). Ie kal: F. Koens (Spes Nostra). 2e kal: F. Koens (Spes Nostra).3e kal: M. J. Verdonk (Jac.v.Bei eren). 4e kal: H Pypops (st.Andries). 5e kal: A.Rijk (ADLM). 6e kal: B.GIerumlDia- na). EHBÖBaBE Lucky Day 3833: 8-9-23-26-33-38-40- 48-49-61 -62-65-66-69-70-71-76-77-78-79 (onder voorbehoud). Madrid. Masters Series, mannen. Tweede ronde: Ginepri (VSt/16) - Gros- jean (Fra) 4-6 6-4 6-4, Nalbandian (Arg/5) - Melzer (Oos) 7-6 (1) 6-3, Ferrer (Spa/11- Calleri (Arg) 6-3 4-6 6-4. woensdag (Advertentie) Zierikzeeënaar: 11-15. De derde set ging vlot naar Foge (10-15), waardoor de uit schakeling voor Pankow al dreigende vor men aannam. Na de 2-0-nederlaag tegen de Italiaan Emilio Sciacca zat het feest voor Pankow erop. Pankow: „Ik heb in de tweede set tegen die Italiaan een kans laten liggen. Ik dacht hem in de tang te hebben bij 13-11 en ging vol voor het punt met het idee de vijftiende ook over te houden. Dat pakte anders uit. Hij sloeg keihard terug. Posi tief is dat ik door de voorbereiding op dit toernooi weer wat beter ben gaan spe len." 20-30 oktober woensdagavond 19 oktober 2005 van 18.00 tot 21.00 uur Alleen op woensdagavond: ■to afneembare en fV- 59^95 Ringo de luxe stoel Elba kast Alleen op woensdagavond: 129;- Spoon barkruk Alleen op woensdagavond: Rotterdam. Champions League. Groep A: Ortec.Nesselande (Ned) - Irak- lis Thessaloniki (Gri) 0-3 (18-25 19-25 19-25). Amsterdam. Zesdaagse. Stand na eerste dag: 1. Risi/Betschart (Zwi) 55 punten, 2. Slippens/Stam (Ned) 49, 3. Bartko/Beikirch (Dui) 46. op één ronde: 4. Villa/Marvulli (Ita) 59, 5. McGrory/ Schep (Aus/Ned) 42, 8. Pronk/Pronk 21, op twee ronden: 9. Madsen/Van Hees- wijk 24, op drie ronden: 10. Van Mechelen/Defauw 23, op vijf ronden. Bekercompetitie tweede ronde, ca tegorie A. Vrouwen: Groene Ster-Kwiek. Kijk voor al onze vestigingen op www.trendhopper.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45