PZC Kritiek op onbeveiligde kruising Monopolie is alleen leuk als spelletje. Voor een Goese grin even de bus in spRiinrPHOTO Schap wijst boer op plicht melden gebruik slootwater Toekan-zuil mag blijven staan PZC iorselse wethouder verbijsterd na aanrijdingen in 's-Heerenhoek DE JEUGD FAMILIEFOLDER Theaterseizoen '05/'06 IS UIT! VERKRIJGBAAR IN THEATERS EN BIBLIOTHEKEN Wijsheid jmc 0113-315649 ï„31,4460 AA Goes wrfentie-exploitatie. ffS Midden-Zeeland: 0113-315520; Saanderen: 0114-372770; jonaal: 020-4562500. 19 oktober 2005 GgtAflS UW FOTO'S OP CD Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player ^EERENHOEK - De Borsel- «ethouder M. Vermue-Ver- K vindt het 'ongehoord' dat rckeerslichten op het kruis- pt Sloeweg/Stoofweg bij Hterenhoek drie dagen lang alen werking zijn geweest. Op "drukke kruising ontstonden s'irtdag en maandag twee aan jagen. waarvan één met let- sloeweg is een provinciale maar de provincie valt te verwijten, zegt gedepu- jA. Poppelaars (CDA, ver- g| De storing ontstond vrij- pvond in de verkeerslichtin- jjatie van de overgang van t goederenspoor, dat bij üeerenhoek parallel loopt a de Sloeweg. Omdat die in- is gekoppeld aan de ver achten van de Sloeweg, vie- t die ook uit. Dat is gedaan :!e voorkomen dat bij een de inde verkeerslichten van de eorwegovergang, automobilis- èe groen hebben, vervol- in botsing komen met een gderentrein. i, het bedrijf dat voor iiibeheerder Prorail werk aan «oiwegen verricht, kon de sto- niet meteen verhelpen. De iiodigde onderdelen waren iet voorradig en moesten in tuisland worden besteld. Pas •andagmiddag was het defect igelost. Zo was het kruispunt, ear sinds de opening van de esterscheldetunnel veel ver- langskomt, drie dagen on- veiligd. Het leidde zaterdag- iddag prompt tot een aanrij- ng met letsel. Twee bejaarde rouwen uit 's-Heerenhoek za- een vrachtwagen over het erkstraf voor iefstal van andstof DELBURG - De Middel- rgse politierechter M. Meeu- heeft gisteren een 22-jari- inwoner van Bergen op Zoom »r diefstal van benzine een erkstraf van tachtig uur opge- ËL bn de gedupeerde pomphou- Krabbendijke moet de eroordeelde Bergenaar in to- 1150 euro schadevergoeding dalen. )fman tankte dit jaar op 15, 22 26 april benzine bij het ïkstationin Krabbendijke, tel- zonder te betalen, ij de laatste keer wist de pomp- r het kenteken van de au- van de benzinedief te note- it leidde snel tot de aanhou- jgvan de Brabander, die zich eerder heeft schuldig ge- akt aan dergelijke feiten. hoofd toen ze in hun auto vanaf de Stoofweg de Sloeweg wilden oversteken. Ook maandag was er een aanrijding. De Borsele PvdA-fractie heeft het college van burgemeester en wethouders inmiddels vragen ge steld over het voorval. Zij eist een grondige inspectie van het kruispunt, waar al vaker ver keersproblemen waren. De PvdA vindt dat ook bij defecten het verkeer op een veilige ma nier moet worden geregeld. Ongehoord Wethouder Vermue-Vermue sluit zich bij die opmerkingen aan. Zij vindt het ongehoord dat de verkeerslichten zo lang bui ten werking waren. „In een tijd dat geen berg te hoog is en geen zee te diep, liggen er geen onder delen op voorraad. Dan vraag je je af: hoe is het mogelijk?" De wethouder zal gedeputeerde Poppelaars hierover aan zijn jas trekken. Poppelaars zegt dat de provin cie als wegbeheerder indirect de dupe is geworden van de storing in de verkeerslichtinstallatie van Prorail. Hij erkent dat het drukke kruispunt niet dagen lang onbeveiligd kan blijven. De gedeputeerde zal met Strukton overleg voeren om herhaling te voorkomen. Overigens zal het kruispunt op termijn vrijwel zeker verdwij nen als de Sloeweg wordt ver dubbeld en een vierbaansweg wordt. Momenteel wordt gestu deerd op varianten voor afsla gen naar 's-Heerenhoek en Nieuwdorp. De kans is groot dat wordt gekozen voor een kla verblad met een viaduct, waar mee verkeerslichten overbodig worden. Stefan Elfferich uit Krabbendijke vliegt over de ramp van de skatebaan in Goes-Zuid. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank Balkenende GOES - Wat doe je als Terneu- zense jongeren in de herfstva kantie? Natuurlijk, dan pak je de bus naar Goes en ga je skaten op de baan bij de brede school in de wijk Ouverture. Logisch toch? In de skatewereld wel. De fanatiekelingen blijken reis lustige jongens te zijn. Ze strui nen de provincie af op zoek naar banen die nog een beetje een uit daging vormen. „Kijk", zegt Paul Laarhoven (17) uit Temeu- zen, „zo'n rail hebben we niet op de baan bij sportcentrum Vliegende Vaart." Paul en Bas van Leeuwen (16) kunnen in Ter- neuzen geen grinds maken en zijn dus dinsdag maar naar Goes gebust. Dat daar sinds een jaar een aardige skatebaan ligt, hebben ze gehoord van makkers die de sport beoefenen. „Dat hoor je van skaters die je hier of daar tegenkomt. Het gaat als een lopend vuurtje." In Goes-Zuid is de plaatselijke jeugd dinsdag in de minderheid. Wilco Schot (16) uit Bergen op Zoom en zijn maat Stefan Elffe rich (16) uit Krabbendijke razen over de ramp. Vooral Stefan - ge breid mutsje over de oren - kent de kneepjes, hij skate elke dag. Hij heeft bij wedstrijden al ver schillende malen prijzen wegge kaapt. „In Middelburg en Rotter dam was ik al eens eerste, in Eindhoven tweede. De moeilijk ste trucs? Hmm, ze zijn allemaal moeilijk." Wilco en Stefan heb ben elkaar ontmoet op de digita le snelweg. Ze gamen tegen el kaar. „Je weet wel, ik-schiet- je-dood-spelletjes", grijnst Wil co. Deze week pakt hij samen met een groepje skaters de trein naar Rotterdam of Eindhoven. Daar bevinden zich mooie, over dekte skatebanen met alles erop en eraan. Voor een arme scho lier vallen de kosten best mee, want een skatewinkel die dit soort uitstapjes organiseert, ver strekt kortingskaarten voor het openbaar vervoer. „Krijg je toch mooi veertig procent korting." De buitenbaan in Goes is wel oké, al zijn er dingen voor verbe tering vatbaar. De ramps aan de randen van de baan zijn 'idioot hoog' en de rail in het midden plateau had meer aan de kant moeten zitten, want dan kun je (Advertentie) Gelukkig is het nu tijd om daar wat aan te doen! Stap ook vóór 15 november over naar Route Mobiel. Daarmee kiest u voor een 100% pechdienst en bespaart u tot 41% per jaar. Spelletjes zijn leuk. maar snellere en goedkopere pechhulp is nog veel leuker. ROUTE MOBIEL www.routemobiel.nl 0800-0504 (gratis) door Maurits Sep MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden doet een drin gend beroep op boeren om te melden hoeveel water zij dit jaar uit sloten en watergangen hebben gehaald om hun land te beregenen. Zij hebben tot 1 no vember de tijd om dit aan het waterschap door te geven. Zeeuwse Eilanden controleert dit jaar strenger dan voorheen hoeveel water door boeren aan sloten en watergangen wordt onttrokken. Begin dit jaar kon digde het waterschap dat ook aan. Op 1 november verloopt de deadline waarop boeren hun ge bruik moeten melden. De aange scherpte controle komt voort uit de steeds groeiende vraag naar water voor de beregening van ge wassen. Boeren halen dat steeds vaker uit sloten. Dat mag ook, maar het kan leiden tot verdro ging van de bodem. En dat wil het waterschap voorkomen. De meldingsplicht is dan ook niet bedoeld om het gebruik van slootwater terug te dringen, maar om maatregelen te kunnen nemen die dat gebruik compen seren, aldus het waterschap. Vol gens woordvoerster S. Minne- boo kan het waterschap er mid dels het peilbeheer voor zorgen dat er voldoende water in de wa tergangen blijft staan. Boeren die een pomp gebruiken met een capaciteit van tien tot twintig kubieke meter per uur, moeten het waterschap schrifte lijk melden dat ze die gaan ge bruiken. Voor een pomp die nog groter is, moeten zij een vergun ning aanvragen. De leges voor (Advertentie) www.theaterverkoopzeelandnl Colijn krijgt eindelijk een jop COLIJNSPLAAT - Jongeren in Colijnsplaat krijgen op korte termijn een container tot hun beschikking. Het on derkomen wordt op het Havenplateau neergezet. In het dorp werd al jaren gepraat over een jongerenontmoetings- plek, zonder dat er veel gebeurde. Afgelopen zomer beloofde wethouder C. Schippers een groep jongeren, snel voor een container te zorgen. Even leek er een kink in de kabel te komen door protesten van een groepje omwonenden. Die bezwaren legt de gemeente, na advies gevraagd te hebben aan de commissie bezwaar- en beroepschriften, echter naast zich neer. Jachtopzieners pakken stropers SINT PHILIPSLAND - Jachtopzieners hebben maandaga vond kort voor elf uur aan de Scharreweg in Sint Philips- land vier stropers betrapt toen ze pieren staken in een be schermd natuurgebied. Drie van hen, afkomstig uit Bergen op Zoom, konden wor den aangehouden. Eén ging op de loop. De gespitte zagers zijn in beslag genomen. Dronkaard raakt rijbewijs kwijt GOES - Een 22-jarige automobilist heeft gisterochtend op de Beestenmarkt in Goes zijn rijbewijs moeten inleve ren, nadat hij tegen een pand was aangereden. De politie onderwierp de man, van wie de woonplaats niet is bekend gemaakt, aan een alcoholproef. Daaruit bleek dat hij tweeënhalf keer zoveel alcohol had gedronken als is toege staan. Over de schade aan het pand kan de politie niets zeggen. Werkstraf voor bedreigen moeder MIDDELBURG - Een dertigjarige inwoner van Wemel- dinge is gisteren in Middelburg voor een ernstige bedrei ging van zijn moeder veroordeeld tot twintig uur werk straf. Het slachtoffer werd op 8 augustus dit jaar in Wemeldin- ge door haar zoon met een gaspistool bedreigd. „Het eer ste wat je kunt krijgen is de kogel", had hij tegen haar ge roepen. „De bedreiging was angstaanjagend voor de moeder", ver klaarde officier van justitie M. Overmeer. De officier eiste 440 euro boete. Strafpleiter C. Koole meende dat er vaak ruzie was tus sen haar cliënt en zijn moeder. „Hij praat niet meer met haar." De advocate pleitte voor een werkstraf, omdat haar cliënt een klein inkomen heeft. Aan dat verzoek vol deed politierechter M. Meeuwisse door de verdachte tot twintig uur werkstraf te veroordelen. ook lekker schuin over het meta len gevaarte heen. Gemeenten zouden bij het ontwerpen van zo'n voorziening beter naar de skaters moeten luisteren, vindt Wilco. „Verlichting zou ook niet slecht zijn. Nu kun je hier 's avonds niet skaten, omdat je geen hand voor ogen ziet." Paul en Bas uit Terneuzen plei ten voor een grote, overdekte baan in Zeeland. Ze fantaseren over honderdtachtigers (een hal ve draai) in een oude loods of fa briekshal. „Want in de winter is het buiten vaak te koud en re gen is ook niet tof." door Frank Balkenende GOES - Hotel Goes mag zijn toe kan-reclamezuil laten staan. Dat hebben Gedeputeerde Sta ten gisteren bepaald. De toekan, een tropische vogel, is het beeldmerk van het Van der Valk-concern. Hotel Goes heeft wel toegezegd de toekan op het dak van het hotel te ver wijderen. De provincie geeft het bedrijf daarvoor tot 1 april de tijd. De provincie wilde Hotel Goes vorig jaar dwingen de reclame zuil weg te halen, omdat die in strijd zou zijn met de Land schapsverordening 2001. Het ho tel liet het er niet bij zitten. Het stapte naar de rechter en werd in het gelijk gesteld. De rechter oordeelde dat de reclamezuil geen smet werpt op het land schap. Het hotel ligt aan de snel weg en vlakbij bedrijventerrein De Poel, waar ook allerlei recla mezuilen zijn opgetrokken. In de buurt staat ook nog een tra fo-elektriciteitscentrale. Gedeputeerde Staten volgen nu de uitspraak van de rechter en wijken daarom af van het ad vies van de provinciale bezwaar schriftencommissie. Dat besluit heeft ook positieve gevolgen voor Gebr. Weststrate BV die aan het kruispunt Deltaweg/ 's-Heer Hendrikskm- derendijk zit. De zuil van West strate mag nu ook blijven staan. Boete voor vernieling MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Meeu wisse heeft gisteren een 39-jari- ge inwoner van Vlissingen voor het vernielen van computerappa ratuur bestraft met een boeie van 250 euro. De man vernielde op 25 augus tus dit jaar in Vlissingen moni tors van computerapparatuur, omdat hij van het slachtoffer nog 4000 euro tegoed had. Met die omstandigheden werd rekening gehouden in de straf maat. die vergunning bedragen 100 eu ro. Boeren moeten op een regis tratieformulier invullen hoeveel water zij hebben onttrokken aan sloten. Dat formulier is te vinden op de website van het wa terschap Zeeuwse Eilanden (www.wze.nl/downloads/registr formulier-2005.pdf). Zeeuwse Eilanden controleert streng op de naleving van de meldingsplicht. (Advertentie) Bezorgklachten en informatie over abonnementen 0800-0231 231 (gratis) het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Gesprek tussen twee heren op leeftijd. „Zeg, jij hebt toch digitale tv? Weet jij ook hoe je dat moet installeren? Ik kom er zelf niet uit. „Geen flauw idee Mijn jong ste dochter heeft dat voor mij gedaan. Waarom vraag je je zoon niet of hij je tv kan in stalleren?" „Nee, nee, ik wil niet afhanke lijk worden van mijn kinde ren. „Waarom niet? Ze zijn meet dan twintig jaar afhankelijk van ons geweest. Laten ze nu maar wat terugdoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31