Genoeg bouwlocaties in Graauw PZC PZC Axelsestraat is gevaarlijke racebaan CDA wil toch geld uittrekken voor hulp aan asielzoekers Sluis 13 Hulst pakt illegale bouwsels aan joekomstvisie op bepaalde punten vooralsnog te ambitieus agenda dinsdag 18 oktober 2005 RAAüW gemeente Hulst -dt op tegen een aantal onge le bouwontwikkelingen in Yaaun. Dat staat in het ont- -n-bestemmingsplan voor „auw en Paal. dat voor in haak openstaat. gaemeentebestuur heeft de af- in jaren diverse malen cor- Jpend moeten optreden in Graauw en Paal. Zo werd de toe gang tot een illegaal parkeerter rein in Paal verzegeld en werd een einde gemaakt aan de illega le bewoning van een loods in Graauw. Er zijn nu nog drie 'vuiltjes' die moeten worden weggewerkt: een illegaal ge bouwde schuur van 54 vierkan te meter achter het erf van Dorpsstraat 52, de illegale ter rasoverkapping van café-restau rant Herberg De Graauw en een bouwvallige woning aan Achter- eindstraat 22. De gemeente heeft de eigenaar van de schuur in juni dit jaar drie maanden de tijd gegeven om het gebouw af te breken, maar dat is volgens de opstel lers van het ontwerp-bestem- mmgsplan nog niet gebeurd. De eigenaar van Achtereindstraat 22 wordt voor de keuze gesteld: het pand opknappen of slopen. Uit het concept-plan blijkt ove rigens dat er nogal wat huizen in Graauw staan die bouwtech nisch niet meer voldoen. Van de totale woningvoorraad van 276 woningen is de kwaliteit van ze ventig huizen onvoldoende. De ze woningen staan langs de Graauwsedijk, de Oude Kaai en de Achtereindstraat. Ondanks het relatief grote aantal wonin gen dat volgens de regels niet in orde is, komt er in Graauw nau welijks leegstand voor. Paal telt zeventig huizen, waar van er 28 in gebruik zijn als tweede woning. De bouwtechni sche kwaliteit van ruim de helft (37 woningen) laat te wensen over. Het is volgens stedenbouwkun dig adviesbureau RBOI opmer kelijk dat volgens de gemeente lijke registratie in Paal geen huis leeg staat. De woningen van onvoldoende bouwtechni sche kwaliteit staan verspreid in de hele buurtschap. dePuvsseleijr jAAUW - De ene locatie is ïaiistischer dan de andere, laar potentiële uitbreidingsmo- elijkheden voor woningbouw ijner in Graauw genoeg. lal blijkt uit het ontwerp van it nieuwe bestemmingsplan ;oor Graauw en de buurtschap iial In Graauw zijn sinds 2000 pa nieuwe woningen meer ge- oowd. Beest concreet is de bouw van hi nieuwe woonwijk ten wes- 3 van de Tulpstraat en de Ire- sjiraat door woningcorporatie foongoed. Hier komen zes ge belde huizen en zes koopwo- agen, acht rijtjeshuizen en vijf- is kavels voor vrijstaande wo- ngen lok de herstructurering van de oonwijk in de Irenestraat en e deel van de Jacintastraat aakt deel uit van die plannen. l;i plan bestaat uit de sloop a 'twaalf woningen aan de (Advertentie) 2Ö8J95 ■fit ZEEUWS VEILINGHUIS antiek gev raagd Gratis veilingtaxatie! Herengracht 74, 4331 PX. Middelburg, Tel. 0118 - 650 680 nmjccuwsveilinghuis.nl BMorgklachten: 18004)231231 cpmaandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaandereim Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 j=30AC terneuzeim Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Fnts Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 hulst Tel: (0114)372776 fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA goes Tel: (0113)3155oo ^(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl NTERNET «ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl westzijde van de Irenestraat. Hier komen zeven geschakelde woningen voor in de plaats. Aan de noordwestkant van de Jacintastraat gaan vier huizen tegen de vlakte om plaats te ma ken voor twee kavels voor vrij staande woningbouw. Op termijn zijn er nog meer ge schikte woningbouwlocaties in het dorp, zo blijkt uit het ont werp dat door stedenbouwkun dig adviesbureau RBOI is opge steld. Wethouder B. Pauwels merkt daarbij nadrukkelijk op dat het om een toekomstvisie gaat, waarvan de meeste onderdelen niet van het ene op het andere jaar binnen bereik zijn. Plekken die vooralsnog als 'te ambitieus' worden bestempeld, zijn de Meloweg en de weerszij den van de Graauwse Kreek. RBOI ziet aan beide zijden van de Meloweg een nieuw bebou wingslint met vrijstaande wo ningen op ruime, groene kavels. 'Tussen dit nieuwe lint en het agrarisch bedrijf aan de westzij de is een nieuw cluster met woonbebouwing denkbaar. Ge dacht kan worden aan een infor meel hofje dat wordt ontsloten vanaf de Meloweg, met vrij staande woningen op grote ka vels', zo luidt het toekomstplaat je. Tussen de bebouwing aan de Dorpsstraat en de kreek is vol gens RBOI een 'parkzone met vrijstaande woningen op smalle, langgerekte kavels denkbaar'. Een andere ontwikkeling is mo gelijk aan de zuidzijde in de hoek Dorpsplein/Kortestraat/ Dorpsstraat, waai' na herstructu rering van het akkerbouwbe drijf en de diervoederfabriek aan de Dorpsstraat ruimte kan ontstaan voor geschakelde wo ningen in een hofvorm. Ook hier voor bestaan overigens nog geen concrete plannen. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt tot en met 23 november ter inzage. Tot die tijd zijn schrifte lijke of mondelinge reacties van belanghebbenden mogelijk. Het ontwerp bestemmingsplan is eveneens te raadplegen op www.gemeentehulst.nl. Op don derdag 3 november vindt er van af 18.30 tot en met 21.00 uur een inloopavond plaats in het ge meenschapshuis Graauw. Tijdens deze avond kan het be stemmingsplan worden ingezien en kunnen vragen worden ge steld. Ook dan is het mogelijk reacties kenbaar te maken. ogelvereniging loudt expositie IEUW-NAMEN - Vogelvereni- ing De Nachtegaal uit lituw-Namen houdt van vrij- jlot en met zondag haar jaar- ksc expositie. gemeenschapscentrum de suter zijn ruim zevenhonderd ogels van vijftig inschrijvers ii Nederland en België te be- iditigen. gevleugelde dieren van aller- pluimage worden vooraf wr erkende keurmeesters van Nederlandse Bond van Vogel- efhebbers onder de loep geno- Vrijdagavond is de exposi- t vanaf 18.30 tot 21.00 uur wr het publiek geopend en za- rciagvan 13.00 tot 21.00 uur. sndagbegint om 9.30 uur eerst n vogelbeurs. De tentoonstel- sloopt die dag tot 16.00 uur. In de Axelsestraat doen zich dagelijks levensgevaarlijke situaties voor, sinds de scheiding tussen het fietspad en de rijbaan is verdwenen. foto Camile Schelstraete door Wout Bareman TERNEUZEN - Het is rustig, deze week in de Axelsestraat in Terneuzen. De reden is simpel: het is herfstvakan tie, de scholen zijn dicht en dus valt een belangrijk deel van de weggebruikers even weg. Maar verkeerscoördinator Fred Cramers van het Zelden- rust-Steelantcollege waarschuwt: „Vol gende week is het weer als vanouds. Worden scholieren rakelings gepas seerd door vrachtwagens en bussen van het streekvervoer. Je kunt wachten op het eerste zware ongeluk." Cramers kan het weten. Hi] fietst dage lijks via de Axelsestraat van en naar school en ziet bijna dagelijks hoe het net niet fout gaat. Ook collega's van an dere scholen voor voortgezet onderwijs waarschuwen voor de, volgens hen, le vensgevaarlijke situatie. Conrector Jack Begijn van De Rede: „Ik hoor regel matig van onze leerlingen dat er weer iemand is aangereden of dat er ruzie ontstaat tussen een groep scholieren en andere weggebruikers. Ook van ouders krijgen we klachten. Je moet je voorstel len dat die kinderen daar vooral in groe pen fietsen. Maar je kunt er nauwelijks met twee naast elkaar rijden, dus dat le vert al direct problemen op. Het fiets pad is niet beschermd door een doorlo pende lijn; het is een onderbroken lijn, die auto's toelaat een stuk fietspad mee te pikken. Dat moet echt anders." Tot een paar jaar geleden beschikten fietsers en bromfietsers over een fiets pad, dat duidelijk gescheiden was van het overige verkeer. Dat was, vanwege de opstaande randen, ook niet ongevaar lijk. maar er was in ieder geval sprake van een scheiding. Die is sinds de recon structie verdwenen. Verschillende raadsleden wezen de afgelopen maan den al op de hoge snelheden (raadslid Cees Freeke: 'De Axelsestraat is een ra cebaan; levensgevaarlijk.'), maar ge bruikten dat als argument voor aanleg van oversteekplaatsen voor ouderen. Cramers en zijn collega's gaat vooral de veiligheid van de scholieren aan het hart. „Je zou al een heel eind zijn wan neer de maximumsnelheid wordt terug gebracht van vijftig naar dertig kilome ter. En verder zou de gemeente eens moeten kijken naar de mogelijkheid om vrachtwagens te weren. Net als trou wens de streekbussen tijdens de spits, tussen zeven en acht uur 's morgens bij voorbeeld." De scholen voor voortgezet onderwijs besteden, verzekert Cramers, veel aan dacht aan verkeerseducatie. Zo wordt brugklassers gevraagd hun fietsroute van en naar school te tekenen. Aanko mende brugklassers wordt geadviseerd in de zomervakantie alvast de route met hun ouders te verkennen. „En verder verzorgen we fietskeuringen, lessen met Slachtofferhulp over de gevolgen van ongelukken, laten we de kinderen zelf snelheidscontroles uitvoeren, halen we een kantelwagen naar school en noem maar op. Allemaal om die kinderen te laten beseffen welke gevaren op de loer liggen." In dat licht vindt hij het wrang dat de gemeente vervolgens een belangrijke ontsluitingsweg als de Axelsestraat op een 'uiterst kneuterige, Maduro- dam-achtige' wijze inricht, zonder het besef dat in die straat een levensgevaar lijke situatie wordt gecreëerd. „Ieder een ziet het, alleen de verkeersdeskundi- gen van de gemeente niet. En waar schuw je voor de mogelijke gevolgen, dan wuift de gemeente die weg met de mededeling dat de statistieken uitwij zen dat de situatie niet gevaarlijk is, simpelweg omdat er nog geen zware on gevallen hebben plaatsgevonden. Ja, dank je de koekoek! Wennen Wethouder P. Hamelink (openbare wer ken) denkt dat de nieuwe situatie 'nog even wennen is voor de weggebruikers'. „Door die suggestiestroken is het ge voelsmatig allemaal wat smaller gewor den, maar daardoor let iedereen moge lijk ook beter op. Van de ondernemers en omwonenden hebben we tot nu toe geen klachten ontvangen en van de scho len hebben we ook nog niets gehoord Maar kloppen ze bij hem aan, dan is Ha melink graag bereid de mogelijke pro blemen te bespreken. „En komen ze met goede suggesties, dan sta ik daar zeker voor open." Hij verwacht dat de ge plande aanleg van een plateau in de weg (ter hoogte van zorgcentrum De Blide) tegelijkertijd zal dienen als ver keersremmer. „En mocht het echt nodig zijn, dan moeten we bekijken of de maximumsnelheid terug kan van vijftig naar dertig kilometer." door Raymond de Frel SLUIS - De Sluise CDA-fractie vindt dat de gemeente Sluis niet zomaar haar bijdrage aan de Stichting Inlia Zeeland kan stop zetten. Vorige week schaarde het CDA zich nog wel achter hel collegevoorstel, waardoor 61 asielzoekers in Sluis op straat komen te staan. Uit bezuinigingsoogpunt willen burgemeester en wethouders vol gend jaar een bijdrage van 180.000 euro aan Inlia, dat op komt voor de belangen van asiel zoekers, schrappen. De bestuur ders vinden dat het Rijk en even tueel de provincie maar een steentje moeten bijdragen. Dat standpunt deed vorige week nog al wat stof opwaaien binnen de politieke en kerkelijke organisa ties in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Zo stuurde de Raad van Kerken in Oostburg een protest brief naar het college. Het CDA kon zich in eerste instantie wel in het collegevoorstel vinden, maar keert nu op haar schreden terug. „Er is zoveel tumult over dit onderwerp ontstaan, met na me vanuit het kerkelijk leven, dat wij als CDA niet meer met dit voorstel kunnen leven", zegt fractievoorzitter L. Flikweert. In een brief aan het college schrijft ze: „Wij vinden dat u als college lichtvaardig dit bezuini gingsvoorstel hebt gedaan. We gaan er maar vanuit dat u alleen uw financiële bril op had, toen u dit voorstel maakte. Want het kan toch niet zo zijn dat er men sen op straat komen te staan! Wij gaan ervan uit dat u, en dat geldt in het bijzonder voor onze eigen wethouders (R. Leentfaar en L. Kamphuis), niet willens en wetens dit besluit hebt willen nemen? Het zou voor ons onaan vaardbaar zijn als dat wel zo STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur; Kaarten, biljar- ur; Kaarten, biljarten, r: Koersbal; Lir; Kaarten, biljarten. ten, jokeren; De Halle, 13.30 aerobics; 14.45 u Trefpunt, 13.00 sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; HEIKANT - t Heike, 14.00 uur: Oude ren zangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bie den en jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten: 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljart club; 13.30 uur: Kaarten, bieden en jokeren; 19,00 uur: Stijldansen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; Meer meldingen dierenleed GOES - De Dierenbescherming en de Algemene Inspectie dienst (AID) van het ministerie van Landbouw krijgen steeds meer meldingen binnen over dierenmishandeling en -verwaarlozing. Vooral de laatste twee jaar is het aan tal meldingen toegenomen, na de instelling van een lande lijk meidnummer. In Midden- en Noord-Zeeland heeft de dierenbescherming vorig jaar tweehonderd meldingen ge kregen, Het merendeel gaat over verwaarloosde katten en honden. Ook komen wel meldingen binnen van verwaarlo zing van landbouwdieren, maar die worden meteen door gespeeld naar de AID. Ook in Zeeuws-Vlaanderen neemt het aantal meldingen toe, weet Nellie Fieret van de dieren bescherming Zeeuws-Vlaanderen. „Het is duidelijk merk baar. Wellicht heeft het wat te maken met de economi sche omstandigheden. Mensen hebben geen geld meer om dieren te verzorgen. En ze op een fatsoenlijke manier weg doen kost ook geld." In Zeeuws-Vlaanderen ligt het ac cent minder op katten en honden, daar komen meldingen binnen over allerlei soorten huisdieren. File door maai werk Tractaatweg TERNEUZEN - Snoei- en maaiwerkzaamheden op cle Tractaatweg tussen Terneuzen en de Belgische grens leid den gisteren tot flinke files en ergernissen. Ongeduldige automobilisten weigerden zich in hun lot te schikken en probeerden hun voertuig op de weg te keren. Vanwege het drukke tegemoetkomende verkeer ontstonden daarbij soms gevaarlijke situaties. „Onbegrijpelijk dat ze nu gaan snoeien en maaien", betoogde een automobilist. „De Oost kade en ook de Koegorsstraat zijn afgesloten, zodat alle verkeer over de Tractaatweg moet. Er hoeft maar iets te gebeuren en alles staat muurvast." De Tractaatweg is ei gendom van de provincie. J. van de Velde van de dienst in- frabeheer zei gisteren geen klachten binnen te hebben ge kregen. „Het zou best kunnen dat er door de sluiting van de Oostkade wat meer druk zit op de Tractaatweg, maar dat kan ook te maken hebben met het mooie weer en de herfstvakantie." Dijkglooiing moet sterker worden TERNELTZEN - Om te voldoen aan de veiligheidsnormen volgens de Wet op de Waterkering moet de steenbekle ding van het dijktraject Scheldeboulevard in Terneuzen worden verbeterd. Het werk wordt gespreid over de perio de april tot en met oktober. In de herfst en winter mag de glooiing niet worden opengebroken. Het traject dat verbe terd moet worden is 1400 meter lang en omvat de dijk langs de voormalige veerhaven, de Scheldeboulevard en de Oesterputten. De glooiing wordt onder meer bekleed met betonzuilen en er de stormvloedberm wordt opge hoogd (tot 6,35 meter boven NAP). De berm blijft toegan kelijk voor fietsers. Het plateau bij de Westhavendam blijft op de huidige hoogte en wordt voorzien van een laag asfalt. Volgens het Projectbureau Zeeweringen heb ben de werkzaamheden weinig invloed op het landschap. De aan- en afvoer van materiaal kan geluidsoverlast en verkeershinder veroorzaken voor de omgeving. Er wordt nog overleg gevoerd met het paviljoen en de gebruikers van de haven. Voor de werkzaamheden worden de kunst werken tijdelijk van de dijk verwijderd. De plannen liggen vanaf deze week tot en met 25 novem ber ter inzage. 15.00 uur: Senioren koor; Kerklaan 87,19,00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW - NAMEN - Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; SAS VAN GENT - Ons Genoegen, 19.00 uur: Krulbollen; SINT - JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Computeren, bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor; 15.00 uur: KBO info over nieuwe zorgstelsel; 19.30 uur: EHBO; 20.30 uur: Bijeenkomst dorps raad; SPUI - De Drie Gehughten, 14.00 uur: Bingo; 19.30 uur: Kinder bingo; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur; Handwerken, bil jarten; 19.3 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur; Schieting voor ouderen; WESTDORPE Zaal Concordia,13.30 uur: KBO koersbal. Kindercentrum 'Juultje' locatie Van Steenbergenlaan. Terneuzen locatie Wagnerhof. Terneuzen en een locatie in Philippine opvang van 0 - 4 jarigen buitenschoolse opvang weekendopvang openingstijden van 06.30 tot 19.00 uur Informatie: www.juultje.nl 0115-686100 i 11 n i o r buf9 erasmuss,ra°t 4 JUMIV-^' 4501 bk oostburg mOde tel 0117-452303 /-^ 11 1's zoncla9s geopend Ol UU van 14 00-17,00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39