Omwonenden willen geen garage W O li LEKKER WONEN. LEUKE PRIJZEN JSjaa Mode China Balsem: Unieke spierbalsem die werkt binnen 5 minuten! Fractie GroenLinks voelt zich gedupeerd door HZ Symposium over 450 jaar markizaat van Veere Grote parkeerkelder aan Zuidsingel in Middelburg levert te veel overlast op Derde ronde in Goese binnenstad Pres. Rooseveltlaan 772 4382 NB Vlissingen tel. 0118-416188 fax. 0118-440043 voor dames, heren kids Nieuwe China Balsem voor versoepeling van de spieren dinsdag 18 oktober 2005 door René Schrier MIDDELBURG - De Groen- Links-fractie in Provinciale Staten beschuldigt de Hoge school Zeeland (HZ) ervan dat zij het CDA voortrekt. Volgens de voorzitter van het college van bestuur van de HZ, J. B. Mandos, is er sprake van een misverstand en is GroenLinks suggestief bezig geweest. GroenLinks herinnert er in een brief aan Mandos aan dat hij een oproep heeft gedaan om onderwijs, politiek en sa menleving meer op elkaar te betrekken. Daar heeft Groen Links enkele ideeën voor gele verd en deze partij kreeg de toezegging dat zij zou worden benaderd om zitting te nemen in een klankbordgroep. GroenLinks hoorde daar niets meer over en kwam er vervolgens achter dat deffi kennelijk diensten aan j, CDA-fractie heeft verleend Mandos heeft de fractie gean woord dat het CDA, niaa ook de GroenLinks-afdelms Vlissingen een beroep hebben gedaan op de inzet van M stagiaire via het uitzendbu reauTWZ, destijds een doet. ter van de HZ. Het staat enne der, ook de Statenfractie GroenLinks, vrij daar een bt. roep op te doen, merkt Main dos op. Standpunt Dat GroenLinks nog geen uit nodiging voor de klankbord- groep heeft ontvangen, spijt Mandos ook, omdat dat pro- ject niet zo snel gaat als hij zeli ook graag zou zien Hij blijft bij zijn standpunt da: GroenLinks als eerste wordt uitgenodigd voor de klank bordgroep als het zo veris. door Miriam van den Broek VEERE - De heren en markie zen van Veere hebben een be langrijke rol gespeeld in de ge schiedenis van de Nederlanden. Deze rol is lang onderbelicht ge bleven. Hierover gaat het sympo sium dat het Zeeuws Archief en de Stichting Veere 450 Jaar Mar kizaat vandaag houden. Het symposium draagt de titel 'Bourgondië en Oranje, 450 jaar markizaat Veere' en bestaat uit zes lezingen. P. Henderikx, eme ritus hoogleraar van de Universi teit van Amsterdam praat over de vorming van de verzameling rechten en bezittingen van de he ren van Veere. C. Cools van het Nederlands In stituut in Rome praat over de re latie tussen de Habsburgse vor sten en de hoge adel in de Neder landen. Over de politieke rol van de heren van Borsele- Bourgondië en de vorming van het markizaat Veere praat L. Sicking van de Universiteit l| den. S. Groeneveld, eveneensverixaj den aan de Universiteit Leida vertelt over de verwerving va het markizaat door Willem ra Oranje in 1581. Ook praai Gd neveld over de rol van de pris sen van Oranje als markies van Veere en de politieke beteb nis daarvan tijdens de rep bliek. De Oranjes hebben a grote kunstschat verzameld J hun heerlijkheden in de Nefe landen. P. Rem van het Rijksroj seum en Paleis het Loo vertd hierover. Bronnen P. Blom van het Zeeuws Aickii geeft in de laatste lezing uil» over de bronnen die gebnti zijn om de geschiedenis vanb markizaat Veere te reconsinu ren. Na afloop van de lezing- kan er gediscussieerd worden Het symposium wordt gehoud in de Kleine Kerk aan de Kap» lestraat 27 in Veere. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De belangen vereniging van omwonenden van de bouwput in Middelburg gaat opnieuw het gevecht aan als wordt besloten een parkeer garage van drie lagen aan de Zuidsingel te bouwen. Dat zegt L. Clarijs, woord voerster van belangenver eniging van A tot Z. In het coalitieakkoord tussen CDA, PvdA en SGP zijn afspraken gemaakt over de toekomst van de bouwput. Uitgangspunt is een parkeergarage van drie lagen, deels bestemd voor be woners, deels voor bezoekers van de stad. Onderzoek moet uit wijzen of die garage op een veili ge manier gebouwd kan wor den. Als besloten wordt een par keergarage aan de Zuidsingel te bouwen, moet een nieuwe plano logische procedure worden ge voerd. „Wij zullen blijven strijden", al dus Clarijs. „Een grote parkeer garage betekent een te grote druk voor de omgeving, met veel overlast." Bovendien zijn omwonenden bang voor nieuwe schade aan hun huizen. „Het theater is nu juist afgeblazen omdat de bouw te risicovol was en omdat men het de omwonen den niet aan kon doen om ver der te gaan." Extra bak De belangenvereniging heeft er geen vertrouwen in dat er op een veilige manier een extra bak in de bouwput kan worden ge maakt. „De voorzetwanden zul len het probleem niet zijn. Het gaat om de bodem. Die is hart stikke slecht. Bovendien kan de aansluiting van de wanden op de bodem een probleem wor den." Clarijs verzet zich tegen de rede nering dat er net zo goed een theater gebouwd kan worden als er toch een parkeerkelder komt. De overlast zal bij een theater veel groter zijn, ver wacht ze, „Het maakt wel dege lijk verschil of er appartemen ten worden gebouwd of een thea ter waar duizend mensen in pas sen." Een parkeergarage van één laag voor de mensen die in de appar tementen wonen, is voor de be langenvereniging wel accepta bel. „Dat vindt niemand een pro bleem. Een garage van één laag is wat de buurt aan kan qua ca paciteit. Een grote parkeergara ge in de binnenstad is boven dien in strijd met het beleid dat de gemeente voert om zoveel mo gelijk auto's uit de binnenstad te weren." Clarijs is positief over het eerste gesprek dat is gevoerd over een nieuwe regeling voor de schade van omwonenden van de bouw put. „Er is goed geluisterd naar de kritiek die we hadden op de eerste regeling." De gemeente presenteert de nieuwe regeling binnenkort aan de omwonen den. GOES - Mensen moesten zich gisteren een weg door het zand banen op de Opril Grote Markt in Goes. De ge meente is begonnen aan de herinrichting van de winkel straten tussen de markt en de stadshaven. Er komen nieuwe stenen en goten en ander straatmeubilair. Het wegdek ligt voor de tweede keer dit jaar open. Eerder is de riolering vernieuwd. Het werk kon niet worden ge combineerd omdat de grond de tijd moest krijgen in te klinken. Dat voorkomt verzakkingen. Winkeliers zitten echter twee keer in de rommel. De derde fase van het Masterplan Binnenstad omvat naast de Opril Grote Markt, de Magdalenastraat, Keizerstraat, Koning straat, Gouden Muilstraat en Rijffelstraat. De Vlas- markt volgt later. De gemeente wil de markt inrichten als een kunstplein. Die ambitie moet zichtbaar worden in het plaveisel en een hier en daar uit de grond oprij zende lijst van steen of roestvrij staal, die dan een poort je, zit of een fietsenrek vormt. De Vlasmarkt wordt auto vrij, maar blijft een belangrijke fietsverbinding. Het col lege van burgemeester en wethouders moet nog een be sluit nemen over het plan. foto Dirk-Jan Gjeltema n Van Belle Onze openingstijden zijn: Maandag, van Dinsdag, van Woensdag, van Donderdag, van Vrijdag, van Zaterdag, van 13:00 tot 18:00 uur. 10:00 tot 18:00 uur. 10:00 tot 18:00 uur. 10:00 tot 18:00 uur. 10:00 tot 21:00 uur. 10:00 tot 17:00 uur. k in Middelburg! O.A. Sc TOMMY HILFIGER Sc GAASTRA McGregor sc iuverwoods TIMBERLAND Sc COTTONFIELD BATON ROUGE PART TWO f MAC Sc BARBARA FARBER Langstraat 11-13, Zoutelande Tel. (0118) 566003 www.dis-and-that.nl Ook zondags open Gratis parkeren Vernieuwde China Balsem maakt spieren soepel en geeft verkoeling. Het product helpt ter verzorging van gevoelige spieren na bijvoorbeeld fysieke inspanning. Ook stijve of stramme spieren kunnen worden verzorgd, evenals zwaarbelaste spieren en pezen. China Balsem is een etherische balsem, die wordt vervaardigd uit 9 Oosterse kruiden. Het bevat o.a. kamfer Voor verkoeling en verschillende olieen. Waarom China Balsem? Balsem voor soepele spieren Verkoelende verzorging Met oa. Arnica Olie, Menthol Kristallen, Kamfer, Soja Olie, Cajaputti- en Pepermunt olie www.chinabalsem.nl Volendamse Gerald Röben: Spieren en pezen kunnen si zitten of zwaarbelast worden. China Balsem helpt ter verzorg bij gevoelige spieren en voor herstel na fysieke inspanning Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 2 verpakkingen China Balsem voor €25,- (normaal 15,95 per stuk) Uw voordeel: 6,90 SH'na Lekker in mijn vel met China Balsem! Coes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Kruiningen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30