lURANT 10 lamir A. nam afscheidsrede op Politie pakt 45 Hells Angels op bij grootscheepse actie PZC Ook vogelgriep op Grieks eiland Chios dagen i p li 14 reï Trendhopper I Giro 800800 Voorarrest zeven terreurverdachten met twee weken verlengd Prodi wint Italiaanse voorverkiezingen royaal Straffe wind Viiizonnig herfstweer. Matige, aan zee s jachtige zuidoostenwind. Middag- 1 K(Hf«r3Iuur ongeveeM^graderK. «7e jaargang no. 246 Cag 18 oktober 2005 is nummer 1,25 (ferovtdBagfl11 kte«iMiekwnM btvwrodtti nerkepw wij mi. bakkot (TffWOJM. Stormloop op de West-Vleteren nekt liefhebbers EDA - Een zelfmoordpoging een 25-jarige inwoner van ifila is gistermorgen mislukt, irnan belde vlak voor zijn po- ig de politie en vertelde dal bij een spoorwegovergang som zich van het leven te be en. itieagenten waarschuwden NS, die vervolgens alle ma oïsten in de buurt stapvoets rijden. „Probleem was dat man niet wilde vertellen lar hij was. Maar vanwege psychische toestand is hij indbij ons", vertelt een poli- ïoordvoerder. „We wisten in ikeauto hij rijdt, zodat de ma- irnsten konden opletten. Ook o agenten de overgangen in buurt gaan bekijken." GPD (Advertentie) extra koopavond 19 oktober xww trendhopper nl Een passagierstrein op het station is het virus geconstateerd. door Hans Gertsen BRUSSEL - Op het Griekse ei land Chios is vogelgriep bij een kalkoen geconstateerd. Het dier is besmet met het virus H5, al dus het Griekse ministerie van Landbouw. Chios ligt voor de kust van Turkije, waar eerder vogelgriep is vastgesteld. Het is nog onduidelijk of het op Chios ook gaat om de voor men sen gevaarlijke variant Nl van het H5-virus. Het is voor het eerst dat het virus in een EU-land is aangetroffen. Monsters van de besmette kal koen zijn opgestuurd naar een EU-laboratorium. Griekenland wacht ook nog op de testresulta ten van acht dode vogels, die zijn gevonden in de delta van de Evros-rivier, in het noordoosten van het land. Ook Kroatië test dode vogels die door burgers zijn gevonden. Eerder werd vo- van Fetesti in Roemenië wordt ontsmet om te voorkomen dat het vogelgriepvirus zich verder over het land verspreidt. Ook in Griekenland foto Robert Ghement/EPA gelgriep gconstateerd in Roeme nië. De Wereldgezondheidsorganisa tie (WHO) waarschuwde giste ren overigens voor 'paniekzaaie- rij' rond de vogelgriep. De WHO ziet op dit moment geen gevaar voor de Europese bevolking. „Het is een dierziek te. Ook risico voor het eten be staat niet", zei WHO-directeur voor pandemieën en epidemie ën, Michael Ryan, in Genève. Volgens EU-deskundigen is Eu ropa niet goed voorbereid op een mogelijke wereldwijde griepepidemie (pandemie). Er moet zo snel mogelijk een Eu ropese 'Influenza Task Force' worden ingesteld, waarin over heden, wetenschappers en de farmaceutische industrie de han den ineenslaan om te voorko men dat een pandemie honderd duizenden of mogelijk zelfs mil joenen mensen het leven kost. Dat zei de Nederlandse viroloog Ab Osterhaus in Brussel na een bijeenkomst van de European Scientific Working group on In fluenza (ESWI). Ósterhaus bepleitte gisteren dat de overheid 'de farmaceutische industrie stimuleert om alvast prototypes van een mogelijk vac cin te ontwikkelen. Daarmee is volgens een schat ting van de viroloog minstens 150 miljoen euro gemoeid. De vi roloog acht de kans dat het vo gelgriepvirus zich in Europa mu teert vrij klein, omdat relatief weinig mensen in Europa in nauw contact staan met besmet pluimvee. GPD pagina 4 hoenders scharrelen vrij rond in Roemenië (Advertentie) ;y.'.SEN IN NOOD/CORDAIO. NEDERLANDSE RODE KRUIS, NOVIB, STICHTING Den Haag van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Politie en justi tie hebben vanaf gisterochtend \Toeg een massale, gecoördineer de actie tegen de Hells Angels uitgevoerd. Onder leiding van de Nationale Recherche en het landelijk parket van het Open baar Ministerie zijn 45 Hells An gels gearresteerd. Zij worden verdacht van een reeks ernstige misdrijven, zoals drugs- en wa penhandel. geweld, bedreiging en afpersing. De actie is de grootste die ooit in Nederland tegen de Hells An gels heeft plaatsgevonden. Met de inzet van circa duizend politiemensen deden de autori teiten invallen in Angelclubhui zen in Amsterdam, Rotterdam. IJmuiden, Harlingen, Haarlem en Kampen. Ook werden 64 woonadressen doorzocht. De po litie deed tevens een inval in een loods in Biddinghuizen. In het Belgische Neerpelt verrichtte de politie doorzoekingen op twee adressen en arresteerde zij, op verzoek van Nederland, een ver- dachte. Onder de arrestanten bevinden zich de huidige president van de Amsterdamse afdeling van de Een bezoeker wordt maandagochtend vroeg vanuit het Haarlemse cafe De Hut geblinddoekt afgevoerd. foto Olaf Kraak/ANP Angels en diens voorganger, die vorig jaar werd afgezet. Het Am sterdamse 'chapter' heeft een lei dende positie onder de circa tweehonderd Hells Angels in Ne derland. Elf Amsterdammers zijn bij de actie van gisteren opgepakt. Jus titie sluit meer arrestaties niet uit. Bij de doorzoekingen wer den onder meer zware wapens gevonden, zoals een granaatwer per met munitie, een vlammen werper, twee handgranaten en een machinepsitool. Ook trof de politie ettelijke kleinere vuurwa pens aan en stuitte zij op zes wietplantages. Ook werd beslag gelegd op computers, mobiele te lefoons, administratie, 70.000 euro cash en een aantal dure hor loges. Het onderzoek naar criminele activiteiten door Hells Angels loopt al enkele jaren, onder de codenaam Acroniem. Aanlei ding voor het onderzoek waren onder meer een rapport van Eu ropol, informatie uit buitenland se onderzoeken, de mogelijke be trokkenheid van Hells Angels bij liquidaties en verdwijningen 'en ook het algemeen publieke beeld dat Hells Angels onaan tastbaar crimineel actief zijn', aldus gisteren de baas van het landelijk parket, hoofdofficier A. Nieuwenhuizen. Volgens hem is de actie gericht op individuele leden van de An gels en door hen gepleegde straf bare feiten en niet zozeer tegen de organisatie. „Wij zijn er niet op uit om de Hells Angels te ver bieden", aldus Nieuwenhuizen. Het OM beschikt over verklarin gen van buitenlandse Hells An gels die zeggen dat zij gedwon gen werden tot het plegen van misdrijven, om het peperdure lidmaatschap van de club te kunnen bekostigen, Tv-duo Het onderzoek naar de Angels richt zich ook op de mishande ling van het tv-duo Frits Barend en Henk van Doip. Zij kregen in 2000 onverwachts bezoek van een aantal Angels, nadat het tweetal zich op tv kritisch had uitgelaten over de motorclub. In de kleedkamer vielen raken klappen. ANP pagina 4 bewijs is lastig |nn7sredactie binnenland J OTTERDAM - Terreurver- icbte Samir A. heeft in ideoboodschap af- iheid genomen van zijn fa- i ülieen vrienden. De Natio- e Recherche beschikt r een kopie van de acht ,uten durende bood- jap, waarin A. verwijst ar een 'daad' die hij ver- thlte. geval van stemmingmakerij van justitie te zien. De rechter-commissaris in Rot terdam verlengde gisteren het voorarrest van de zeven terreur verdachten die vrijdag werden gearresteerd met veertien da gen. Volgens de AIVD was A. op zoek naar wapens en explosie ven. Hij bereidde met anderen aanslagen voor op een aantal po litici en het gebouw van de AI VD, vermoedde de dienst. De verdachten werden aangehou den in Den Haag (drie), Amster dam (twee), Almere en Leiden. Het gaat om zes mannen en een vrouw variërend in leeftijd van 18 tot 30 jaar. Onder de verdach ten is behalve de 19-jarige A., die eerder nog werd vrijgespro ken van het voorbereiden van terreuraanslagen, ook Jermaine W. Welingelichte bronnen heb ben bevestigd dat een van de ge arresteerde mannen de schoon zoon is van de voorvluchtige Sy riër. Van hem veronderstellen de opsporingsdiensten dat hij de geestelijk leider van de Hofstad groep is. Advocaat C. Starmans van W. denkt dat justitie geen zaak heeft tegen zijn cliënt. Hij zegt dat W. zijn verbazing over de arrestatie deelt. W. werd al eerder opgepakt wegens betrok kenheid bij het vermoedelijke terreurnetwerk, maar zijn deten tie werd geschorst. W.'s broer Jason zit nog wel vast. Hij werd op 10 november vorig jaar gear resteerd in het Laakkwartier in Den Haag. Dat ging gepaard met veel machtsvertoon van de politie, nadat vanuit de woning waar Jason W. verbleef een handgranaat was gegooid en een agent ernstig gewond raak te. ANP Als prins Floris deze week zijn ja-woord geeft aan zijn verloofde Aimée Söhngen, is ook de allerlaatste huwbare prins onder de pannen. Het koppel trouwt aanstaande donderdag in het stadhuis van Naarden en zaterdag in de Grote Kerk in dezelfde plaats. Floris valt af als lid van het Koninklijk Huis, omdat hij het parle- ment geen toestemming heeft gevraagd. dbm x Algemene Inlichtingen- en tigheidsdienst (AIVD) heeft kopie aan de recherche gege- S.Z0maakte het Openbaar Mi- gerie gisteren bekend. Een Oordvoerder van justitie zegt ii de video 'een belangrijke Emjzing was om de dreiging srseneus te nemen'. ■formele aanklacht tegen Sa- ir A. is voorbereiding van sord op politici en voorberei- Egvan een bomaanslag op een lerheidsgebouw, meldden be- awbare bronnen. De politie rfeoorde zijn vrouw vrijdag Rtuige tniniingmakerij fadvocaat van A., V. Koppe, ice niet ingaan op het be au van de video. Hij wilde el kwijt dat de voorgeleiding Ede verdachten bij de politie laglanden plaatsvond, in ■ais van op de rechtbank, zo- igebruikelijk. Volgens Koppe 15daartoe besloten uit veilig- idsoverwegingen, maar hij [doorschemeren het als een Ministersploeg Merkel is ervaren De beoogde Duitse bonds kanselier Angela Merkel heeft haar ministersploeg voorgesteld. Opvallend is dat ze enkele van haar partij- rivalen opneemt in haar ka binet. Ze heeft gekozen voor voornamelijk ervaren politici. Gisteravond begon nen ook de eer ste coalitiebe- f? sprekingen. ^3 De Nooijer uit selectie gezet Voetballer Gérard de Nooijer is gistermiddag uit de eer ste selectie van FC Dordrecht gezet. Trainer Jurrie Kool hof is ontevreden over de inbreng van zijn Souburgse aan voerder. De 36-jarige verdedigende middenvelder moet tot nader order meetrainen met het tweede elf tal van de eerstedivisieclub. Zorgen bij Ajax Even nadat directeur Arie van Eijden trots sprak over goede jaarcijfers veegde trainer Danny Blind giste ren met een zucht de pro blemen van zijn ploeg op een hoop. Voor het Cham pions Leagueduel met Thun heeft Ajax nog steeds geen scorende spitsen en leidinggevende spelers die het team naar een hoger ni- *1 'mJÊ veau dirigeren. I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 14 en 15; Sport: 17, 18 en 19; Buitengebied: 21, 22, 23 en 24. van onze redactie buitenland ROME - Oud-premier Romano Prodi heeft de voorverkiezingen voor het leiderschap van cen trumlinks in Italië met over macht gewonnen. 74,1 procent van de kiezers heeft zich zondag uitgesproken voor de voormalige voorzitter van de Europese Commissie als kandidaat-premier van centrum links bij de parlementsverkiezin gen van 2006. Dat bleek giste ren na het tellen van alle stem men. In totaal brachtten 4,31 miljoen Italianen hun stem uit. Tweede in de race is de leider van Communistische Herstich ting, Fausto Bertinotti, gewor den. Hij kreeg met 14,7 procent van de stemmen. In totaal wa ren er zeven kandidaten. Prodi had eerder gezegd dat hij als eni ge de rechtse premier Berlusco ni kan verslaan. ANP/AFP Soortenjager speurt naar zeldzame vogels Oranje-prinsen onder de pannen iiiïcidepoging lislukt doordat tan politie belt (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor €14.95 O Noteert u mij voor een vast abonnement.* De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: - per maand met automatische incasso 2055) O oer kwartaal met automat sche incasso 59.75) D per jaar met automatische incasso 229.701. I (posttoankrekenir.gni.mnv7: i Kijt op wwwpK nt/atxmeren. bel gratis 0800 0231231 of stuur deje bon naar PZC. afdeling lererssemce i Antwoordnummer 713.4460 WB Goes 8"711688»555530 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1