)ure fouten van Wondergem Echt talent kun je niet kweken Sluiskil nieuwe koploper in vijfde klasse Ixel maakt het zich nnodig moeilijk in opper vierde klasse Breskens baalt na verlies tegen Steen Dffday doelman nekt Terneuzen in thuisduel met OSS'20 RCS verzuimt te winnen van koploper maandag 17 oktober 2005 z2l BïEUZEN - Na dc riante l^ine» teScn °ost" 1 is Sluiskil de nieuwe kop- ,ilit vijfde klasse van het Lrafibil. De ploeg profi- l Iffde van het gelijkspel bij IJ- M pdijke-Bierviiet: 1-1. t undijke-Biervliet 1-1: De ij "doeg kwam vlak voor rust iW I voorsprong door een doel- M «IvanLue van Waes: 1-0. In ..«eede helft was het jeugdi- gere Biervliet de betere ploeg, al leek het maken van een doel punt lange tijd een te moeilijke opgave. De gelijkmaker kwam er uiteindelijk toch. Mustafa Yil- maz zorgde in de negentigste mi nuut voor 1-1. SDO'63-Graauw (3-2): Graauw was wat meer in balbezit, maar de thuisploeg stelde daar veel in zet tegenover. Na een half uur opende jeugdspeler Michel Col- paert met behulp van de Graauw-doelman de score. Vijf minuten later liet John van Bo ven uit een vrije trap, die van richting werd veranderd, 1-1 aantekenen. Een vrije trap van Michel Colpaert betekende op slag van rust 2-1. Daarna kwam Graauw door Marcel Vael op ge lijke hoogte. Twee minuten voor het einde besliste Marco Baart de wedstrijd in het voordeel van SDO'63. Philippine-Schoondijke 1-2 (1-1): In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Door Arjan de Feijter nam Schoondijke de leiding, maar nog voor de pauze scoorde Vin cent Neve met een afstands schot 1-1. In het begin van de tweede helft liet Giel-Jan de Ne ve 1-2 noteren. Philippine pro beerde daarna wel iets te force ren, maar werd niet echt gevaar lijk tegen een stug en goed ge controleerd verdedigend Schoondijke. Oostburg-Sluiskil 0-5 (0-2): Na dat Jasper van Houcke voor 0-1 had gezorgd scoorde Bas Caste- leijn in eigen doel. Direct na rust kreeg de thuis ploeg een strafschop tegen waar uit Jimmy Coone 0-3 liet note ren. Toen was de wedstrijd be slist. Rafaël Buysse en Kristoff Vereecken bepaalden de eind stand op 0-5. Corn Boys-Groede 2-0 (1-0): Corn Boys had vrijwel de gehele wedstrijd een overwicht. Op de zege viel dan ook weinig af te dingen. Al na vijf minuten open de Claudio Scherpenisse de sco re. Hij liet vijf minuten na de hervatting ook 2-0 noteren. aprior Dooms h\ [KNEUZEN - Trainer Ardian üj van Terneuzen was giste- na de 3-2 nederlaag op eigen ai Wiegen OSS'20 de eerste om doelman Dennis Wonder- in bescherming te nemen, hebben door persoonlijke tn verloren. Het team heeft .yin slecht gespeeld", zocht j naar een verklaring voor het thes. Het viel Lekaj te prijzen l hij zijn doelman niet wilde Jen, maar daarmee werden •blunders niet weggepoetst. 3 üdeigem had een offday en la g bi] twee van de drie Bra- 'cs cise doelpunten ongelofelijk a fout. Eerst sloeg hi] bij een s :rzet de bal in de voeten van ehctn Bergen, die het present en dank aanvaardde. En bij ii s laatste doelpunt maaide de ain doel gekomen Wonder- over de bal heen, waarna tel Hilster het makkelijkste Eipunt uit zijn loopbaan :hi maken. Op dat moment ^een kwart van de wedstrijd gelden keek de thuisclub te- e :een3-l-achterstand aan. ri ja] weigerde zijn doelman te thtofferen en liet Wonder- ,00k na rust opdraven. „Dit d srkomt elke keeper weieens." fouten waren echter duur, Terneuzen kwam niet over de tegenslag heen. dat terwijl het scenario zo rfect leek voor Terneuzen. In erste minuut lag de bal al op stip, De jonge aanvaller Si- iCoban werd vanaf de aftrap orEddy van der Hooft op maat bediend door Remco van Leeuwen. Zijn schot was slap, maar scheidsrechter M. Poots had gezien dat er aan zijn shirt was getrokken. Rama- zan Kesikbas schoot van elf me ter onberispelijk raak: 1-0. In de zevende minuut kwam OSS (Oe fening Staalt Spieren) al weer op gelijke hoogte uit een vrije trap. Jordi van Sinderen krulde de bal in de bovenhoek: 1-1. Het duel bleef boeien. Er was een kwartier gespeeld toen OSS-doelman Sanel Rustemo- vic buiten het zestienmeterge bied Coban torpedeerde. De scheidsrechter gaf geel voor de overtreding, terwijl iedereen een rode kaart verwachtte. „Dit had een rode kaart moeten zijn. Dan had de wedstrijd ook an ders gelopen", meende Lekaj. De Terneuzen-trainer was wel zo sportief om het verlies niet aan de scheidsrechterlijke dwa ling op te hangen. Na de 3-1-achterstand was de jonge Terneuzense ploeg zicht baar aangeslagen, maar de Bra banders verzuimden om door te drukken. Op slag van rust pakte Terneuzen de strohalm om terug in de wedstrijd te komen. Een goed genomen vrije trap van ge legenheidsaanvoerder Remco van Leeuwen belandde tegen de binnenkant van de paal, waarna de attente Hans van Damme de bal in het doel werkte: 2-3. Terneuzen was weer terug in de race. Tijdens de rust paste Le kaj enkele wissels toe. „We moesten meer druk zetten op hun verdediging", zei Lekaj la- !EL-De handen gingen na af- p ilc lucht in, maar het ge- ir was er meer één van op- kling dan van pure vreugde t het niveau van de wed- jd, Axel zette gistermiddag nieuw een belangrijke stap in richting van de eerste-perio- lilel, maar maakte het zich te- De Noormannen moeilijker nodig was. Waar halverwe- de wedstrijd nog een ruime iwinning in het verschiet tc liggen, werd het uiteinde- een zege met de hakken over sloot: 2-1. uier Eric Rijckaert was na af- i de eerste om toe te geven ujn ploeg in de topper tegen nummer twee van de rang- tdeschoonheidsprijs niet ver- nde. „Na de rust hebben we ig gevoetbald", zei hij. „Zo d als we in de eerste helft dden. zo slecht ging het in tweede." 'P voor stap zo benadrukte hij tegelij- d]d, is nog altijd een ploeg in «ikkeling. „Natuurlijk wil- wedit seizoen meespelen om srsie plaats, maar laten we veigeten dat we nog altijd '•uistaat zijn om negentig mi- 1 lang goed te voetballen, voor stap moet dat beter c on daar werken we ook iaan." fas achteraf ook niet uit te 'ffldat de terugval van Axel tweede helft alles te ma- had met het magere tegen- 1 van De Noormannen voor .Do ploeg van trainer Pau- 'Oortvhet miste in de strijd w eerste plaats niet minder 2«en basisspelers en kon tok veel minder een vuist dan vooraf verwacht worden. tr minuten tti in de eerste fase van de Snjd was de verdediging tn van onrust, met als ge- dat Axel al vroeg op voor- kwam. Er waren amper jjuiuten gespeeld toen pans met een verre trap ■«Vinke bereikte en alleen f doel bleef de routinier het •dkoel houden: 1-0. openingstreffer was de aan- Aanvaller Hans van Damme van Terneuzen scoort de 2-3 in het duel met OSS'20. ter. De tactiek slaagde niet. Ra- mazan Kesikbas zag zijn acties niet het gewenste rendement op leveren. Bosman en Van Damme kregen nog wel mogelijkheden op de gelijkmaker. In de slotfase kWam de koploper met tien man te staan na een rode kaart, maar een stormloop van de rood-zwar- ten bleef uit. Terneu/.en-OSS'20 2-3 (2-3). 1. Ra- mazan Kesikbas 1-0 (strafschop), 7. Jordi van Sinderen 1-1. 16. Roel van Bergen 1-2, 23. Maikel Hilster 1-3, 43. Hans van Damme 2-3. Scheidsrechter: M. Poots (Zeven bergen). Rode kaart: Wesley Groe nendijk (OSS'20). Gele kaart: Jan Bosman (Terneuzen), Sanel Ruste- movic (OSS'20). Aantal toeschou wers: 250. Terneuzen: Dennis Wondergem; foto Peter Nicolai Roel Alberti (46. Dennis de Kra ker), Enk-Jan Naudts, Jan Bos man, Jules Bazelier (46 Ferco van der Hooft); Remco van Leeuwen, Tim Faassen (75. Daryl Rawidjan), Maik de Wolf, Hans van Damme; Ramazan Kesikbas en Sinan Co- ban. zet voor een offensief van Axel, dat resulteerde in kansen voor Ibrahim Helena en Percy Verlin den, maar niet in een grotere voorsprong. Daarna verloor Axel zich steeds vaker in een slordige opbouw, maar het vele balverlies bleef aanvankelijk nog zonder gevolgen. Sterker nog: vijf minuten voor de rust kopte Patrick Vinke de bal door en was het Ivo Ver- straeten die met een fraai schot met de linkervoet de bovenhoek vond (2-0). Niet veel later liet Patrick Vinke dé kans om er 3-0 van te maken liggen door een voorzet van Percy Verlinden van dichtbij huizenhoog over te schieten. Aansluitingstreffer Die misser inspireerde De Noor mannen na de rust tot meer te genstand dan in de eerste 45 mi nuten het geval was. In de we tenschap dat Axel in verdedi gend opzicht snel van de wijs te brengen was, drongen de bezoe kers in de tweede helft veel meer aan. Dat leverde al snel de aansluitingstreffer op. Peter van Alphen ontdeed zich na nog geen vijf minuten spelen van Randy Zandstra en versloeg doelman Tonnie van der Veen met een fraaie lob: 2-1. Controle Axel was daarna lange tijd de weg kwijt en had het geluk dat Van der Veen redding bracht op inzetten van dichtbij van Rens de Visser en Jacky Minderhoud. Met het vorderen van de tijd kreeg Axel echter weer de con trole over de wedstrijd. In de slotfase waren de beste kansen dan ook nog voor de thuiclub, hoewel de overtuiging was ver dwenen. Axel-De Noormannen 2-1 (2-0). 4. Patrick Vinke 1-0, 40. Ivo Verstra- eten 2-0, 51. Peter van Alphen 2-1. Scheidsrechter: J.PL. Willems (Rosmalen). Gele kaart: Ibrahim Helena (Axel), Peter van Alphen, Leo Brasser, Erwin Pouwelse en Svend Minderhoud (allen De Noor mannen). Aantal toeschouwers: 200. Axel: Tonnie van der Veen; Siem Gans, Ralph Zegers, Randy Zands tra, Omer Malagic; Percy Verlin den, Ivo Verstraeten, Kenneth Okorley, Ibrahim Helena; Patrick Vinke en Kevin Schot. Enkele leden van Budoclub Fieret in actie tijdens hun demonstratie in sportcentrum De Vliegende Vaart. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Het tikkende geluid kwam niet uit de bij de vechtsporters voor irritatie zorgende muziekinstallatie, maar werd geproduceerd door stokken die el kaar raakten. Met een wervelde demon stratie van gevechtstechnieken met wa pens werd zaterdagmiddag in Terneuzen een show van budoclub Fieret en sportcen trum Delta afgesloten. Zo'n tweehonderd leden van beide scholen kwamen daarbij in actie en maakten tij dens de ingebruikneming van sporthal De Vliegende Vaart voor veel publiek promo tie voor hun sport. „We leren kinderen zichzelf te verdedigen en proberen hen zelfvertrouwen te geven", vertelde Emmy Fieret. „Het is voor veel kinderen heel goed dat je kunt laten zien dat je niet bang bent. Het is al gebeurd dat kinderen een paar jaar op karate zaten en op school beter gingen presteren. Gewoon omdat ze zich beter konden concentreren." De echtgenote en rechterhand van sport schoolleraar Dick Fieret ruimde tegelijker tijd een misverstand uit de weg. ..Als er bij ons een agressief iemand lid wordt, valt hij na een paar lessen al door de mand. Die kunnen niet met discipline om gaan en daar gaat het in onze sporten voor al toch om. Een spoedcursus karate be staat niet. Dick is zelf 57 jaar en volgt nog steeds cursussen. Je bent nooit uitgeleerd. Onze jongste leerling is zes jaar. De oudste 74." Sportschool Fieret. met vestigingen in Schoondijke, Axel en Terneuzen, voerde zaterdagmiddag twee demonstraties op. Na een karatedemonstratie volgde een show met gevechtswapens. Het werken met een bo (een lange stok), een sai (meta len drietand), een kamma (een sikkel), een tonfa (stok met handvat) en nunchacu (wurgstokjes) vergde zichtbaar opperste concentratie. De budolessen werden afgewisseld met ge vechtstechnieken van sportcentrum Delta. Jiu- jitsu, judo, aikido en taekwondo pas seerden de revue. Van kunst van bewegen (aikido) tot judo werd door Staf de Moor duidelijk gemaakt dat alle vormen geba seerd zijn op snelheid, techniek, coördina tie, beheersing en concentratie. De vechtsportdemonstratie paste precies in het kader van breedtesport, dat een speerpunt binnen de gemeente is. „Presta ties van Mark Huizinga en de broers Van der Geest hebben ervoor gezorgd dat judo in de picture staat", zei Robbert de Moor. „Er is veel meer belangstelling dan twin tig jaar geleden. Hoe meer kinderen een sport beoefenen, hoe meer toppers er tus sen zitten. Mark Huizinga is ook als klein tje begonnen. Echt talent kun je trouwens niet kweken. Dat komt bij ons binnen lo pen Wie denkt dat je bij ons leert vechten, wordt daar op afgerekend. Veel mensen zien het als een onderdeel van de opvoe ding. Ouders zeggen nogal eens dat we hun kind moeten leren luisteren. Ze leren bij ons vooral samenwerken, incasseren en krijgen daar zelfbeheersing van." Terneuzen Al gaat onderuit DEN BOSCH - Na de verrassende 2-0-overwinning van vorige week op WSC Al, werden de A-junioi-en van Ter neuzen zaterdag weer met beide voeten op de grond ge zet. Uit tegen het laaggeklasseerde BW/Caterpillar Al leed de ploeg van trainer Omer Kilinc een 2-1-nederlaag. Op slag van rust werd het 1-0 en niet lang na de hervat ting ook nog eens 2-0. Pas nadat Niels Burm met een twee de gele kaart voortijdig van het veld was gestuurd, kwam Terneuzen terug in de wedstrijd. De tegengoal van Michiel Standaert kwam echter te laat om de bezoekers nog aan een punt te helpen: 2-1. Nederlaag Terneuzense Boys Al TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzense Boys moesten ook zaterdag genoegen nemen met een neder laag, de derde op rij alweer. Op eigen veld werd het tegen Vlissingen Al 2-3. Twee counters van de bezoekers resul teerden halverwege de wedstrijd in een 0-2-tussenstand. Daarna kwam Terneuzense Boys via een door Jarmo Gil ling benutte strafschop terug tot 1-2, maar toen Vlissin gen opnieuw scoorde bleek de wedstrijd beslist. In de slot fase bepaalde Ruud van Westen de eindstand op 2-3. Ook de A-junioren van HW'24 zakken steeds verder weg op de ranglijst. In Dordrecht verloor de ploeg van trainer Dennis Sanches met 2-0 van Oranje Wit. „De tegenstan der kwam tweemaal bij onze goal en scoorde tweemaal", vatte Sanches de wedstrijd na afloop samen. „Wij kregen vier, vijf kansen en lieten die onbenut." Terneuzen BI pakt drie punten TERNEUZEN - Na twee duels zonder zege mochten de B-junioren van Terneuzen zaterdag nog eens drie punten aan hun totaal toevoegen. Op eigen veld werd Kloetinge BI met 3-1 verslagen. Erwin Schoonakker scoorde twee maal, Soufian Doorns eenmaal. Hoewel het bij de rust nog 1-1 was, viel op de eindstand geval weinig af te dingen. Voor de B-junioren van HW'24 viel op eigen veld weinig eer te behalen in het duel met Papendrecht. Na een 2-2-ruststand eindigde de confrontatie met de koploper in 2-6. Voor HW'24 scoorden Randy Houwer (1-1) en Ro bert van Driessche (2-2). Na de rust sloeg Papendrecht be slissend toe. Weer gelijkspel Terneuzen Cl TERNEUZEN - Na het 3-3-gelijkspel van vorige week te gen UNA Cl, bleven de C-junioren van Terneuzen zater dag opnieuw zonder nederlaag. Thuis tegen Sarto Cl, de nummer vijf van de ranglijst toch, werd het 2-2. Yannick Vanhijfte maakte in de blessuretijd de gelijkmaker: 2-2. Voor de rust had Marvin Comelis als eens voor de ploeg van trainer Henk de Kort gescoord. Terneuzen Dl opnieuw kansloos EINDHOVEN - Voor de D-pupillen van Terneuzen is de ze weken weinig eer weggelegd. Werd eerst al van zowel PSV Dl (0-10) als NAC Breda Dl (0-7) verloren, zaterdag was er ook een ruime nederlaag tegen FC Eindhoven Dl. In Eindhoven werd het na een 4-0-ruststand 7-0. Hele maal nodig was dat niet, omdat ook Terneuzen een groot aantal kansen kreeg. de benen had, kwam in de twee de helft in de ploeg voor Michel Cocquit. Bij zijn eerste balcon tact trof hij meteen doel. De be zoekers geloofden in een goed re sultaat, maar kregen het deksel op de neus door treffers van Mi chel van den Bosch en Dennis Buys. Door de 3-2 van Elmar Lauret werd het nog even span nend. De tijd was voor Breskens echter te kort om alsnog een ge lijkspel uit het vuur te slepen. Steen-Breskens 3-2 (1-0). 25. Ser ge Merckx 1-0, 65. Niels Pielaet 1-1, 85. Michel van den Bosch 2-1, 88. Dennis Buys 3-1, 89. Elmar Lauret 3-2. Scheidsrechter: G. Loos (Halsteren). Gele kaart: Piet van Looy en Dennis Buys (beiden Steen). Aantal toeschouwers: 200. Steen: Job van DorsselaerDamiy van Daalen, Junior van Remortele (72. Jeroen van Houte, 82. Joris Warrens), Piet van Looy, Peter Ler- nout; Jeroen Claessens, Michel van den Bosch, Stijn Dobbelaer (46. Sander van Remortele), Serge Mer ckx; Dennis Buys en Wouter de Ne- ijs. Breskens: Roy Sallet; Serge Lapra- de (65. Alexander Oosterlee), John ny den Besten, Serge Nöthen, Mi chael Verschor re; Johnny de Jae ger, Gino Vink, Michel Cocquit (65. Niels Pielaat): Ilyas Yavuz (46. Rens Gielliet), Angélo Comelis en Elmar Lauret. door Jack Begijn SINT JANSTEEN - Hij zocht na afloop even de stilte op van een lege kleedkamer. Trainer Marco Groeneveld van Breskens hees zich op de massagetafel, wreef zich in de ogen en tuurde om laag, op zoek naar een verkla ring voor de met 3-2 verloren wedstrijd tegen Steen. „De organisatie stond goed, maar tegen persoonlijke fouten kun je niets doen. Dan sta je machteloos." Groeneveld haal de daarmee het grote manco van zijn ploeg naar boven. De gas ten werden afgestraft op fouten. Steen profiteerde er optimaal van en kon daardoor de winst in eigen huis houden. Reden tot paniek is er niet bij Breskens. De trainer heeft nog steeds het volste vertouwen in een goede afloop, maar hij moet wel toegeven dat de kopjes bij sommige spelers naar beneden gaan hangen. „Ik geef toe dat de ze middag me grijze haren heeft bezorgd. Anderzijds weet ik dat iedereen aan het terugkomen is. Als iedereen fit is, kunnen we spelen zoals ik dat voor ogen heb. Ik heb alleen het gevoel dat sommige jongens aan zichzelf beginnen te twijfelen. Het is aan mij en de staf om de spelers weer op te peppen." Door de nederlaag tegen Steen staat Breskens nog steviger on deraan op de ranglijst van de derde klasse. Steen daarentegen krijgt wat meer lucht. Goed was het echter niet. Breskens startte fel met een agressief jagende Ilyas Yavuz in de voorste lijn. De Bressiaan- ders speelden op het randje van buitenspel en werden als gevolg daarvan telkens teruggefloten door scheidsrechter Loos. Na een paar open kansen open de Steen halverwege de eerste helft de score via Serge Merckx. Vanaf ruim twintig meter liet de spits de bal in de bovenhoek tot stilstand komen. Breskens kwam na de treffer van Steen be ter in de wedstrijd. Maar van hoogstaand voetbal was geen sprake. Beide ploegen grossier den in foute passes, er was een gebrek aan communicatie en een echte leider ontbrak in bei de kampen. Na rust had Breskens meer con trole over de wedstrijd. Niels Pielaat, die wegens een blessure nog geen competitiewedstrijd in TILBURG - Zondag- tweede klasser RCS verzuimde gisteren een goede slag te slaan. In het uitduel met koploper 't Zand kwamen de Souburgers niet ver der dan 2-2. RCS was de betere ploeg in Til burg en had in de eerste helft al afstand moeten nemen. Het liet dat na en kreeg daarop zelf een treffer van Randy Horsten te gen. Via Besar Xhoxhaj en Joey van der Zweep leek RCS binnen vier minuten in de tweede helft de scherpte terug te hebben. Meer doelpunten maakten de Souburgers echter niet en door een fout van Delano de Keu- ning, die de eerste paal bij een hoekschop vrij liet, kon Luca Farci de gelijkmaker binnen schieten. Ook met elf tegen tien redde RCS het in het laatste kwartier niet meer. Dow Benelux

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47