Van Grimberghe ligt onder vuur Slordig De Schelde onderuit Kansloze nederlaag vrouwen Voorwaart! Luctor twee maten te klein voor ADO Belg Kristof Rul ook in Axel ongenaakbaar Kritiek op Zaamslag-trainer neemt toe na 1-1-gelijkspel tegen De Meeuwen De Waal sluit wielerseizoen uitstekend af maandag 17 oktober 2005 door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport leden in Terneuzen in de overgangsklas se een Gl-55-nederlaag tegen Fast 4-ward. De vrouwen van Voorwaarts waren in en tegen BV Souburg kansloos: 100-25. Scheldesport-Fast 4-Ward 55-61 (30-38): De basketballers van Scheldesport hadden het moeilijk tegen de twee lange cen ters van de Brabanders. De Ter- neuzenaren keken daardoor heel lang tegen een achterstand van tien punten aan, maar in de slotfase kwam Scheldesport dankzij fastbreaks van Junior da Conceicao terug tot een ver schil van vier punten: 58-54. Met nog vier minuten op de klok leek er nog van alles mogelijk. Cruciaal waren enkele missers. De thuisploeg liet het op beslis sende momenten afweten. Na de eerste desport al tegen een 21-12 J terstand aan. Daarna hersli de thuisclub zich. Indeden!,, riode bleef de marge gJ haafd. Topscorer bij Scheld, sport was Joery van Aalst m vijftien punten. Scheldesport 2-Marathaa 11. (37-22): De kampioen van n jaar had niets in te brengen t gen een sterk spelende tl» club. Onder impuls van w Buijze liep Scheldesport j naar een ruime winst, Man van Ham (23 punten) en U Oppewal (18) waren de tops! rers bij Scheldesport. BV Souburg 2-Vooroaai 100-25 (51-13): DeAxelsevro wen werden weggespeeld Nal eerste periode leidde thuisclub al met 18-4 en j voorsprong werd uitgebreid! een royale overwinning voor Souburgse ploeg. Cindy Go, sen scoorde veertien punten. de polders rond Axel slaagde! er in om zijn hoge tempo vast houden en zijn voorsprong da door steeds verder uit te '03 den. Achter zijn rug was er een aantrekkelijke strijd omi tweede plaats aan de ey Twee Belgen, Benny Cow Bart de Grove, gaven elt| niets toe en pas in de slot! ontstond er enig verschil lm de twee. Cornu werd uiten lijk tweede. Nitin Klapwijk met zijn vierde plaats net bui het erepodium, maar was wé bestgeklasseerde Zeeuw. De middenafstand over zeven lometer werd door Zeeuw?) mingen beheerst. Peter Ja uit Sluiskil was op die afst de snelste, voor Michael den! mer uit Terneuzen en Caroi hulsters uit Hulst. Hester V uit Westdorpe was de sné vrouw op deze afstand. De vier kilometer werd bij mannen gewonnen Raphael Hoogenberg uit, en bij de vrouwen door li Kaijser uit Terneuzen. door Wim de Vos AXEL - Kristof Rul was er weer. Bij het horen van die naam siddert en beeft de rest van het deelnemersveld al voor dat er ook maar één meter is ge lopen. Bij de Erpelkappersloop in Axel geselde de atleet uit het Belgische Merelbeke zaterdag de overige lopers en won hij zo als verwacht met een riante voorsprong. Rul staat vooral bekend als een atleet die houdt van wedstrijden over langere afstand, zoals de marathon.De Belg loopt een paar marathons per jaar en hij gaat ook telkens aan het begin van het jaar naar het buitenland voor een trainingsstage. In Axel stond Rul aan de start van de Erpelkappersloop, een wedstrijd over bijna dertien kilo meter. Hij maakte opnieuw be hoorlijk wat indruk. Er was nog maar amper drie kilometer gelo pen of de Merelbekenaar had al een voorsprong opgebouwd. In door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Het gemor was net als een paar weken geleden in Terneuzen niet bedoeld voor scheidsrechter Hofman uit Deil, maar vooral voor Zaamslag- trainer Carlo van Grimberghe. De coach ligt bij een deel van de aanhang al geruime tijd onder vuur en kreeg zaterdag net als verschillende spelers na het te leurstellende gelijkspel (1-1) te gen hekkensluiter De Meeuwen opnieuw de volle laag. Zaamslag verzuimde door de puntendeling aansluiting te vinden met de staart van de middenmoot. Verantwoordelijk daarvoor was volgens de critici vanzelfsprekend de trainer, die na een gedwongen wissel (Tom my Tissink moest geblesseerd het veld verlaten) verkeerde omzettingen zou hebben door gevoerd. Na afloop gonsde het langs de kant van de verhalen dat het met zes punten uit zeven wedstrijden en een klassering öp de voorlaatste plaats tijd is om veranderingen door te EKSAARDE - Wim de Waal heeft het wielerseizoen bij de Belgische vrije liefhebbersbond WAOD op uitstekende wijze af gesloten. In de Sluitingskoers in Eksaarde finishte de Axelaar op de tweede plaats in de D-catego- rie. Alles bij elkaar kan De Waal te rugblikken op een goed seizoen. In totaal behaalde hij twaalf overwinningen. In de zegestand Van de WAOD moest De Waal overigens wel de Belg Patrick van Renterghem die in de D-ca- tegorie tot 21 overwinningen kwam. In Eksaarde eindigde Jaap Geensen uit Terneuzen in zijn categorie op de negende plaats. voeren. In de bestuurskamer werd het vlaggenschip vooral een gebrek aan beleving verwe ten. Trainer Carlo van Grimberghe wond zich na afloop bij de arbi ter op over een nieuwe rode kaart, waardoor Ferdi Kabal de eerstvolgende wedstrijd mist. Kabal, van wie voor rust op de rechterflank dreiging uit ging, werd na de blessure van Tissink naar de laatste linie gedirigeerd. „Ik wilde snelheid achterin hou den", verklaarde de oefenmees- ter zijn ingreep. „We hebben te vaak zo maar opeens twee, drie doelpunten tegen gekregen. Ik vond dat Ferdi echt voor de bal ging." Jim de Jongh maakte de scheidsrechter tot aan de zijlijn hoorbaar erop attent dat het niet om een doorgebroken spe ler ging. „Ik liep er nog gewoon achter hoor." Frustratie Al die protesten hielpen Zaam slag niet, maar waren tekenend voor de frustratie in de Zeeuws- Vlaamse gelederen. Zaamslag creëerde zich ten opzichte van De Meeuwen een veelvoud aan kansen, maar verzuimde die te benutten. „Die mannen deelden twee speldenprikjes uit en scho ten er zo maar één binnen", stel de Carlo van Grimberghe zuur vast. „Na hun 1-1 kregen wij nog de beste kansen." David de Haan: „We hebben kansen zat gehad, maar kregen de bal er gewoon niet in. Zes punten uit zeven wedstrijden: dat is echt veel te weinig." Carlo van Grimberghe zei zich de kritiek van de eigen aanhang aan te trekken. „Maar ik hoor van de spelers en supporters die elke wedstrijd hebben gezien, dat we voor hetzelfde geld der tien punten hadden kunnen heb ben. Natuurlijk loop ik er niet lekker van, maar ik doe er alles aan. Ik hoor ook links en rechts wat er gezegd wordt, over mij en sommige spelers. Dat is niet leuk." „Ik maak keuzes op basis van wat er op de training gebeurt. Dat zien de mensen niet. Er wordt fel getraind en de spelers staan helemaal achter me. Vorig seizoen had Zaamslag na zeven wedstrijden ook zes punten en was er niks aan de hand. Nu is er opeens paniek en wordt er on rust gekweekt. Dat is vooral jammer voor de spelers. Het is niet normaal, wat er soms tegen hen wordt gezegd. Als spelers kansen missen, kan ik wel lopen bulderen, maar niemand mist die kansen expres. Ik heb het volste vertrouwen in deze groep." Zaamslag kwam voor rust verdiend op voorsprong. De thuisploeg probeerde voet ballend naar voor te gaan, waar De Meeuwen veelal succes zocht met lange ballen. Dat leidde tot een overwicht en een serie hoekschoppen. Jacco den Hamer schoot uit één van die corners na ruim een half uur op aangeven van Peter Diele- man van dichtbij beheerst raak: 1-0. Na de hervatting drong een met veel inzet spelend De Meeuwen enige tijd fel aan. Dat resulteer de in de gelijkmaker van Corné Nieuwkerk. Coen Goossen, Ar jan Hamelink, Jim de Jongh en Joris Rademakers hadden daar na voor de aandringende thuis ploeg de winnende treffer op hun schoen, maar mikten tot ei gen ontzetting over of naast het doel van de goed keepende Dan ny de Vries. Dat leverde de be zoekers het eerste punt in de tweede klasse op, Zaamslag-De Meeuwen 1-1 (1-0). 34. Jacco den Hamer 1-0, 64. Cor né. Nieuwkerk 1-1. Scheidsrechter H. Hofman (Deil). Rode kaart: 89. Ferdi Kabal (Zaamslag).Gele kaart: Jacco den Hamer (Zaam slag), Job Brasser, Lennard Bom- meljé (beiden De Meeuwen). Aan tal toeschouwers: 175. Zaamslag: Bart Corstanjè; Tommy Tissink (60. Johnny Kloonen), Da vid de Haan, Arjan Hamelink, Jim de Jongh; Ferdi Kabal, Joris Rade makers, Randy Lauret, Coen Goos sen; Peter Dieleman, Jacco den Ha mer. Zaamslag-aanvaller Jacco den Hamer (rechts) probeert verdediger Job Brasser van De Meeuwen van zich af te schudden. foto Camile Schelstraete uitslagen door Jan Roovers TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse korfballers sloten de eerste helft van de veldcompeti- tie zaterdag af met louter ver- liespartijen. Derdeklasser Luc tor liep in 's-Gravendeel tegen ADO een 23-9-nederlaag op, BKC verloor thuis met 9-12 van Seolto en Zaamslag ging op ei gen veld met 10-11 onderuit te gen 't Capproen uit Hellevoet- s.luis. ADO-Luctor 23-9: Het commen- Den Ossaert stelt zege laat veilig HULST - Den Ossaert kan terug blikken op een uitstekend verlo pen tweede ronde in de badmin- toncompetitie regio Zeeland. Het won in de derde klasse met 5-3 van BC Zeeland 3. Den Os saert 2 was een klasse lager met dezelfde cijfers te sterk voor 't Pluumpje. Terneuzen 1 verloor in de derde klasse met 3-5 van Astroïden 1. Het duel Den Ossaert 1-BC Zee land 3 stond bol van de span ning. Liefst vier driesetters wer den er gespeeld. De meeste twee setters eindigden eveneens met een kleine marge. Toch leek de eindzege binnen voor Den Osaert toen de ge mengd dubbelspelen begonnen. Toen leidde het Hulster team met 4-2. Verlies van René Annard/Judith Mangnus tegen Martin Steutel/Suzan Broekhui zen bracht de eindzege nog in ge vaar. Vooral omdat op het ande re veld Toine van Damme en Mi- rella de Vijlder in een verbeten driesetter verwikkeld waren met Andrew Hamelink en Eva van Zoest. Pas in die derde set werd die met minimaal verschil (17-15) in het voordeel van Den Ossaert beslist. Daardoor kwam ook een voordelige eindstand op het bord. In dezelfde klasse verloor Ter neuzen 1 van Astroïden. Bij Ter neuzen was Monique de Kok uit stekend op dreef. Zij won haar enkelspel met 11-5 en 11-3 van Ellen Franken. Samen met Paul van de Vijver pakte ze het ge mengd dubbel in drie sets. In het vrouwendubbel was ze sa men met Silvia van Straten in drie sets te sterk voor het duo El len Franken/Gerry Brokking. taar van coach Peter Durink van Luctor kon kort zijn en was dat ook: „We waren twee maten te klein. Deze ploeg is zelfs twee klassen beter dan Ondo", zei Du- rink, nadat zijn ploeg was afge schoten. Na 0-2 nam ADO de wedstrijd over, liet bij rust 13-4 op het scorebord zetten en liep daarna over zijn gasten heen naar 23-9. Scores Luctor: Evelien van den Dool 3, Marjolein Durink en Davy Jonker 2, Wilco Durink en Ferry de Waele 1 Zaamslag-'t Capproen 10-11: Dat Zaamslag in de vierde klas se niet bij toeval tot de subtop is doorgedrongen maakte het team van coach Ivan de Herdt in deze wedstrijd tegen de ongeslagen lijstaanvoerder duidelijk. Na een gelijkopgaande eerste helft en 5-4 bij rust zat er na het der de kwart bij 7-4 een verrassing aan te komen. Mogelijk schrok de ploeg daar zelf van, want aan vallend liep het plots niet meer. Dat gaf de bezoekers de kans om terug in de wedstrijd te ko men. Dat gebeurde bij 8-8, waar na ook 10-10 kort voor tijd op het scorebord kwam. Zaamslag zag de 11-10 afgekeurd en na een strafworp in de slotminuut vertrok 't Capproen met de volle buit. „Ik heb hier gemengde ge voelens over. Ons doelpunt na 10-10 werd volgens iedereen on terecht afgekeurd. We zijn niet beloond voor een goede wed strijd", vond coach De Herdt. Scores Zaamslag: Frans Verpoorte 4, Debby Cerpentier 2, Linda Ha melink, Pieter Hamelink, Joris de Bree en Wilco van de Ree 1 BKC-Seolto 9-12: Ook in de ze vende wedstrijd slaagde BKC er niet in een overwinning te boe ken. Al was dat tegen titelkandi daat Seolto ook niet ingecalcu leerd. „Maar 9-12 tegen deze ploeg is zonder meer goed", zei coach Wim Voorneveld, die zijn sterk vernieuwde team in de competitie ziet 'groeien'. Na een gelijkopgaand eerste kwart (2-2) stond het wel 3-7 bij rust, maar daarna kwam BKC sterk terug in de wedstrijd. Bij 7-8 was het zelfs dicht bij de aansluiting. „Maar alleen om dat wij er toen aanvallend niks van bakten", gaf coach Jaap Jan Rïtsema van Seolto aan. Voorne veld zag het anders: „De ploeg vertoont een stijgende lijn. Na de zaal moeten we er staan." Scores BKC: Michiel Roest en Bjom Terbruggen 4, Mirte Faro 1 Een aanvaller van Hellas/Glana (donkere cap) neemt het doel van De Schelde onder vuur. door Aector Dooms TERNEUZEN - De waterpo- loërs van De Schelde bleken za terdag in Terneuzen niet opge wassen tegen de fysieke kracht van Hellas/Glana. Het duel in de tweede klasse Bond was rom melig en nauwelijks het aanzien waard, maar daar hadden de Limburgers maling aan. De ge routineerde ploeg stapte met een 9-5-overwinning het zwem bad in De Honle uit. Kees Rijnhout wist wat zijn ploeg te wachten stond. De Schelde weigerde mee te gaan in de provocerende acties van de tegenstander. „We doen daar niet aan mee. Dan hadden we he lemaal geen wedstrijd meer ge had", zei de Terneuzense coach. Het moet gezegd dat de spelers van De Schelde zich nogal ge makkelijk lieten intimideren door de tegenstander uit Sxt- tard. Rijnhout moest bekennen dat zijn ploeg matig speelde. „We missen creativiteit. Er zijn enkele jonge talenten gestopt en dat is jammer." En toch waren er kansen voor de Terneuzenaren om de wed strijd te doen kantelen. Zo stuur den de goed leidende scheids rechters een Limburgse speler in de derde periode wegens wan gedrag het bad uit. Dit zorgde voor de nodige onrust bij Hel las, waarvan de thuisclub echter niet profiteerde. De Schelde kwam via treffers van Bram van de Heuvel en Sven Schieman nog wel terug tot op één punt (5-6), maar zag de voorsprong vlak voor het ein de van de derde periode door een Limburgse treffer weer op lopen. In de laatste periode was de aan geslagen Terneuzense ploeg niet meer in staat om er een offensief uit te persen. De Schelde liep vanaf het begin achter de feiten aan. Bij een 2-0-achterstand benutte Cees van Houwelingen een straf worp. De routinier van De Schel de miste daarna een tweede strafworp, zodat de Limburgers de marge na de eerste periode op twee punten hielden: 3-1. Misverstanden In de tweede periode ging het nog slechter met de Terneuzense waterpoloërs. Het spel was slor dig en in de opbouw gingen spe lers in de fout. Er werd niet ge communiceerd, waardoor er le gio misverstanden ontstonden. Het was aan goed keeperswerk van Serge van Bochove te dan ken dat de schade nog beperkt bleef tot een 6-3 achterstand. De Terneuzense doelpunten kwamen van Bart van de Rest foto Camile Schelstraete en Michiel Wondergem. Illustratief voor het gebrek aan motivatie en inspiratie bij De Schelde was dat Van Bochove eerst twee sublieme reddingen verrichtte, maar bij een derde poging kansloos was terwijl zijn medespelers stonden toe te kij ken. „Het doet pijn om te verlie zen van een concurrent voor de onderste plaatsen", zei Rijn hout. De Terneuzense coach wist het na het verlies zeker: „Het wordt een zwaar seizoen." De mannen van De Schelde na men zaterdag afscheid van het zwembad De Honte. Begin no vember debuteert De Schelde in het nieuwe sportcomplex De Vliegende Vaart. De Schelde-Hellas/Glana 5-9 (1-3, 3-6, 5-7, 5-9). Scores De Schelde: Cees van Houwelingen, Bart van de Rest, Michiel Wondergem, Bram van de Heuvel, Sven Schie man. ÜSSHMSÊÊlÊÊÊÊÊ Axel. Erpelkappersloop, 12,7 kilo meter. Mannen: 1. Kristof Rul (B) 42.42 minuten, 2. Benny Cornu (B) 43.45, 3. Bart de Grove (B) 43.59, 4. Ni- tin Klapwijk (Axel) 44.54, 5. Edwin de Jaeger (Axel) 45.45, 6. Eric Leers (B) 46.21, 7. Marc Willaert (Hulst) 47.21, 8. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 47.58, 9. Johan Eeckhaut (B) 48.11, 10. Frank Boerebach (Hoek) 49.06. Vrouwen: 1 Annie Moens (B) 58.40 mi nuten, 2. Tamara van de Walle (B) 1.01.38, 3. Gretha Inghels (B) 1.05.28. 7 kilometer, mannen: 1. Peter Jansen (Sluiskil) 25.34 minuten, 2. Michael den Hamer (Terneuzen) 26.22, 3. Caro Dehul- sters (Hulst) 29.40, 4. Fons de Dijcker (Zuiddorpe) 30.32, 5. Daan Dieleman (Zaamslag) 30.45. Vrouwen: 1. Hester Vink (Westdorpe) 35.30 minuten, 2. Sabine de Muynck (B) 36.24, 3. Tineke Haers (B) 36.41 4 kilometer, mannen: 1. Raphael Hoo genberg (Axel) 15.23 minuten, 2. Patrick de Sutter (B) 15.27, 3. Anthony Masson (B) 16.47, 4. André Fierens (B) 18.22, 5. Björn Overdulve (Axel) 19.49, Jeugd, jongens: 1. Gilles de Grove (B). Meisjes: 1. Janna van Ballenberghe (B). Kanaalzone. Competitie De Veste-Hulst 444-331, De Vlaschaard- Gregorius 305-259, 't Steen-Het Dorps huis 221-207, De Lieve-De Lovenhoek 325-226, St. Albert-De Warande 210- 284, Malpertuus-Koewacht 440-223, Bachten Dieke-Het Kasteeltje 208-156, Het Trefpunt-Het Meulengat 232-200. Stand: 1. 't Steen 108,531%; 2. Malper- tuus 104,442; 3. Hulst 102,989; 4. Het Trefpunt 102,201; 5. Het Kasteeltje 99,808; 6. De Vlaschaard 99,521; 7. Bach ten Dieke 98,222; 8. De Lieve 98,174; 9, Het Dorpshuis 98,117;,10. Gregorius Van der Meirsch clubkampioen AXEL - Roger van der Meirsch uit Terneuzen is gisteren op de banen van de golfvereniging De Woeste Kop clubkampioen Stro- keplay Netto geworden. In een bloedstollende finale hield de Terneuzenaar het hoofd koel op de momenten dat het er echt op aan kwam. Dat dat zou gebeuren zat er heel lang niet in. Leider Emiel Schelfhout uit Hulst, met Van der Meirsch in dezelfde fligt in gedeeld om een zo eerlijk moge lijke eindstrijd te garanderen, bleef tot de achttiende hole uit zicht houden op de titel. Maar op de streep werden de prijzen echt verdeeld. Nog altijd met een slag voor sprong (291 om 292) liep Schelf hout over de baan naar het ver lossende einde. Maar uitgere kend op de laatste hole ging de leider in de fout: Schelfhout put te na 78 slagen, een koelbloedi ge Van der Meirsch deed dat in 76. En met een titelstrijd waarin het om de beste vier proeven ging werd Van der Meirsch met één slag minder (290 om 291) tot kampioen uitgeroepen. 95,736; 11. St. Albert 95,250; 12.D venhoek 94,750; 13. Het Meu's 93,291; 14. Koewacht 93,251; 15D-: te 92,776; 16. De Warande 90,057, QrmBB Hulst. Rayoncompetitie. AH In den d'Waes-OJB 5-2, CalêPo Morres/Controlec 2 5-3, Garag? teels-Café Sant 3-11, Tèncsfl Sport 2-Max Korting/Van de 1-5, 't Jagershuis-Den Dullaet Stand: De Smet accountants'' den d'Waes 2 4-10, Morrestel 4-9, Max Korting/Van de Voord?! Jagershuis 5-7, Café Popeyes 4-6, Garage Casteels 4-5, Den (X 5-4, Café Sant 5-3, Tènce/Zaman 2 4-0. B-klasse: De Landbouw-Dontta De Reizende Man-Zoutvatje IZV/IBS-lvens Rijschool 2-3, 12 2-Neckermann/St:untmarkt 31, kamA/an de Velde-Morres/Contri 5-5 Stand: Zoutvatje 4-12, Ivai school 4-12, De Landbouw 4-12, Lazarus 4-7, Donckers 4-7, IZV/1BS Neckermann/Stuntmarkt5-4,0efi de Man 4-3, Roskam/Van de W IZV/IBS 4-1, Morres/Controlec 3 V Axel. Clubkampioenschap St play. Netto: 1, Roger van der M; Terneuzen (290), 2, Emiel Schd Hulst (291), 3. Akuen Liu, Axel® Cor Bier, St. Jansteen (294), 5. Jongsma (296). -co »«.i Gent. Recreatieve bed competitie. Vrouwen: Swagem Haers 3-0 25-16,25-13,25-19),Es da-Esplanada 2 3-0 (25-21, 25-11), Stoffels Cleaning-Sswk Block 1-2 (25-14, 14-25,11-22).! Esplanada 2-6, Savok/J de Blot Stoffels Cleaning 2-4, Swag# 2-3, Haers 2-0, Esplanada 220. Gemengd: Acke-DoelandM'es 3-0 (25-21, 25-19, 25-18), Savet kumpu-'t Kliekske 3-0 (25-12. 25-14), C Line-Robs Jobs 1-21 25-19, 20-25). Stand: Acke 2-4.5, Jobs 2-3.5, Garage Bode 1-3, Outokumpu 1-3, DoelandiWet 2-3, C Line 1-1, ABAB 1-0, 't Van Dam maa te groot voor de concurrent) SAS VAN GENT - Jeugd! ter Jens van Dam was des) i ste in (1e strijd om de M 1 Snelders Trofee. In dit hand toernooi bandstoten verslof in de finale op overtuigend ze Jurgen Strackc. Stracke had in café Rosa Sas van Gent in de halve afgerekend met Willy (22-14). In de andere halve le maakte Jens van Dam Mario van Dam in slechts tien beurten zijn totaal vf caramboles vol. Hij lieW® op negen treffers achter, In de finale was de veert® ge Van Dam een maat te voor Stracke: 48-16 in ten. De kortste partij Hugo Chalmet. Hij zijn 48 caramboles mslefl beurten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 46