Slechte cijfers Hoek liegen niet Kloetinge buigt nederig het hoofd Serooskerke pakt eerste seizoensprijs {oofdklasser lijdt tegen Rijnsburgse Boys vijfde nederlaag van het seizoen 19 SSV'65 pas in extra tijd naar de periodetitel maandag 17 oktober 2005 rBgrr^an der Hooft öSSBURG-Hoe lang kan het 'rustig blijven in Hoek? De ■bitieuze club loopt al weken a]s een gehavende bokser slechts af en toe een stootje „uitdelen. Na het verlies van fcdag in Rijnsburg f1"0) Ulde teller op vijf nederlagen llffeegelijke spelen. De slech- ajlers liegen niet. Hoek is na speelronden de nummer jisi in de hoofdklasse A. t is een beschamende plek |f een club die barst van de jities en het budget daarop 5t afgestemd. De huidige si- c;;r roept ook direct herinne- gaop. Precies een jaar gele- - 'leed Hoek in de zevende L önjd van het seizoen de vijf- "opeenvolgende nederlaag. t betekende het einde van lisr Johan Ballegeer, die ia na zeven wedstrijden met ipunten achterliet. Zijn opvol- r Eric Tetaert, zorgde vervol- s \oor een verfrissende im- idieuiteindelijk in de twee- p&ats resulteerde, werden de verwachtingen idit seizoen daardoor hoger, sdectie bleef intact, met Wil- io Valk en Roy Hendriksen ejHoek de gewenste verster- tik maar tot nu toe vallen prestaties vies tegen. Een van de sponsors roert zich, aantal spelers loopt met de onder de arm en aankno- gspunten dat de schrijnende aiieop korte termijn zal ver- Ben lijken nauwelijks aan- £3. Al zag Eric Tetaert dat tfa-dag toch iets anders. afschop jnsburgse Boys heeft voor vandaag niets bewezen", zei trainer. „Voor een club met prachtig complex hebben isi te weinig gebracht. Cha- voor mijn jongens, ik kan rets verwijten. Ja, de cijfers i keihard, daar kan ik niet reen Maar wij hebben de strijd hier moeten bepalen, als je in een uitwedstrijd zes kansen krijgt, mag je klagen. We hadden vlak trneuzense ijs onderuit, ZVV wint ES Terneuzense Boys heeft duel met Wieldrecht in de «Ie klasse zaterdag met 1-3 leren. AZVV, dat met 2-1 Kapelle won, blijft derde. C-NSVV1-1: De rentree van Iman Anton Swennen duur- lechts tachtig minuten. Tien «ten voor tijd werd hij door Irechter Toorenaar van veld gestuurd wegens het rkomen van een doelrijpe i. Twintig minuten na rust «t GPC op 1-0 door Maar- Peene. Tien minuten later Maurice Fens gelijkmaken, oenzense Boys-Wieldrecht Meteen treffer in de 35e mi- van Tim Louwiesse kon de sclub een 0-1-achterstand Imaken. De tweede helft «eer gelijk op, maar na de Ikige 1-2 in de zeventigste siit (een mislukte voorzet ide in het doel) slaagde de sclub er niet in opnieuw zij te komen. V-Kapelle 2-1: Jarno Wae- i tekende na tien minuten 1-0. Diezelfde Waebeke so- ie een kwartier voor tijd s vier man om vervolgens f van de Veeke de niet te a 2-0 voor te schotelen. De l-verdediger scoorde voor ®st in minstens tien jaar. snuiten voor tijd werd het cnyTolhoek 2-1. W-Rillandia 4-4: De derby spektakelstuk, waarin Boekers in de laatste vijf tel bij een 4-2-achterstand taugkwamen tot 4-4. De offers van Rillandia kwa- bt stand via Barry Kloot- een eigen doelpunt van de klman, Jan Willem en Mehmet Dolma. ook nog rood voor Rillan- teer Marco Minderhoud ge van WC wegens hand- B°ys - Hardinxveld vam uit een op een piterstand. Hicham Ben- f maakte de 1-1. Toen Boys wilde doordruk- Nte scheidsrechter Van een theaterstukje van doelman. Hij gaf Graaf de rode kaart. kwamen een kwar- gr tijd op 1-2 toen Van F ondanks een anders lui- een buitenspelsi- •JW doorspelen. Het lever- r Graaff wegens com- een tweede gele kaart werd het 1-3. voor rust natuurlijk een straf schop moeten krijgen en dan had Rijnsburgse Boys met tien man gestaan." Die situatie in de blessuretijd van de eerste helft had het verde re beeld van de wedstrijd inder daad kunnen bepalen, maar scheidsrechter Harskamp wuif de de overtreding op de doorge broken Pieter de Munnik gedeci deerd weg. „Die grensrechter zei nog tegen me dat ik 'een beet je' werd vastgehouden", zei De Munnik na afloop. „Vanaf dat moment speelden we echt tegen de scheidsrechter, ongelofelijk." De trainer van de tegenpartij vond dat zijn ploeg met het niet geven van de strafschop goed was weggekomen. „Hij had 'm zo op de stip kunnen leggen", er kende Ted Verdonkschot. „Toch hadden wij in de eerste helft het betere van het spel en er lagen mogelijkheden achter hun verde diging. Het was wachten op een goede steekbal en toen die na een uur kwam, wist ik dat het kassa was." Vrije doortocht Zo'n afgemeten steekpass beslis te het duel uiteindelijk na 62 mi nuten. Roy Hendriksen leed net over de middenlijn balverlies, waarna de snelle Dj uric Ascen- cion een vrije doortocht kreeg. Hij passeerde doelman Filip van der Vloet en schoof de bal in het lege doel. Eén minuut later kop te De Munnik van dichtbij voor langs en Djamel Buyse zag zijn inzet even later via de lat terug het veld in komen. Op zoek naar de gelijkmaker bracht Tetaert na 69 minuten Niels Dominicus in voor de leeg gespeelde De Munnik. Het was de derde wissel van Hoek, dat daardoor vier minuten later noodgedwongen met tien man verder moest. Wilco de Valk schoot met links op doel en greep meteen naar zijn ham string. De aanvaller kon niet verder, waardoor Hoek de laat ste twintig minuten met tien te gen elf op zoek moest naar een punt. De kansen waren vanaf dat mo ment echter voor de thuisploeg, Hoek-verdediger Jeroen van de Broeke (links) probeert Joost Kuhlmann, spits van Rijnsburgse Boys, te achterhalen. foto Hielco Kuipers die verzuimde het karwei af te maken. Van der Vloet hield zijn ploeg met een paar schitterende reddingen in de race, maar de ge wenste gelijkmaker bleef uit voor Hoek. „Tegen tien man hadden we de wedstrijd in het slot moeten gooien", meende Verdonkschot. „Toch heeft Hoek in mijn ogen een goede ploeg. Alleen kun je duidelijk merken dat ze in de hoek zitten waar de klappen val len. Anders krijgen ze die straf schop wel en wordt het een heel andere wedstrijd." Voor Hoek is de opdracht nu heel simpel. Over twee weken wacht de derby tegen Kloetinge en die móéten de Zeeuws-Vla mingen winnen. Anders wordt de situatie nog troostelozer dan die nu al is. Rijnsburgse Boys-Hoek 1-0 (0-0). 62. Djuric Ascencion 1-0. Scheids rechter: M. Harskamp (Lexmond). Gele kaart: Joost Kuhlmann (Rijns burgse Boys) en Pieter de Munnik (Hoek). Aantal toeschouwers: 1000. Bijzonderheid: het duel be gon 25 minuten later, omdat assis tent-scheidsrechter Peijnenburg in de file stond. Hoek: Filip van der Vloet; Thomas Ragut (58. Charly Okonedo), Stijn Porteman (46. Jeroen van de Broe ke), Djamel Buyse, Wesley de Smet: Pieter de Munnik (69. Niels Dominicus), Roy Hendriksen, Da vid Destorme; Wilco de Valk, Sam Ysebaert en Nyim Melki. Merlijn Swennen brengt redding op een inzet van Dennis Iliohan. FC Lisse is veel te sterk voor Bevelandse formatie: 1-4 foto Willem Mieras door Jan Dagevos KLOETINGE - De ene zaterdag is de andere niet. Kloetinge had net als een week eerder iets moois in gedachten, maar dit keer bleef het bij hersenspin sels. De stunt tegen Quick Boys kreeg geen vervolg. FC Lisse bleek van een andere orde te zijn en legde de thuisclub op de pijnbank: 1-4. Eigenlijk was de wedstrijd van zaterdag al na ruim een kwar tier gespeeld. FC Lisse sloeg in de rijf tiende (overigens een doel punt met een penetrante gein- van buitenspel) en zestiende mi nuut via de aanvallers Lorenzo Netteb en Dennis Iliohan een gat, dat niet meer te dichten was. Daarvoor was het verschil in kwaliteit te groot. De titelkan didaat uit de bollenstreek was technisch en tactisch vaardiger. Daarnaast boezemde de fysieke kracht van FC Lisse ontzag in. „Bij ons was er vanaf de eerste minuut onzekerheid", vond Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. Dat had alles te maken met het weifelende optreden van doelman Merlijn Swennen, linkerverdediger Giovanni Siere- veld en middenvelder Corné Schilperoort. Hiensch: „Op den duur ging die onzekerheid door de hele ploeg sluipen. En dan moet je maar hopen dat je het eerste halfuur overeind blijft, het verschil kunt beperken of dat je met een beetje geluk toch nog aan een doelpunt je komt." Dat laatste behoorde merkwaar dig genoeg nog tot de mogelijk heden ook, terwijl Kloetinge de onderliggende partij was. Zo schoot Regilio Pinas in de 32e minuut op de paal en vond hij in de 45e minuut doelman Heemskerk van Lisse op zijn weg. Schilperoort had op slag van rust ook nog een kans, maar hij schoot te slap in. „Soms kun je het missen van die kansen pech noemen, maar het heeft ook met kwaliteit te maken", vond Hiensch. „Soms moet je in kansrijke situaties iets rustiger zijn of de bal nog even afleggen op een ander, die er net even iets beter voor staat." Risico In een poging het duel toch nog te doen kenteren, bracht de trai ner van Kloetinge meteen na rust Niels Kole in voor Schilper oort. Kole kreeg de opdracht om dichter achter de aanvallers te kruipen. Dat hield wel een risi co in, omdat Lisse met Dennis Iliohan en Lorenzo Netteb twee gevaarlijke spitsen heeft. Maar wie niet waagt, wie niet wint. Vijftien minuten lang was Kloe tinge plots de gelijke van Lisse, dat de teugels iets te ver liet vie ren. Na een rush van Pinas kwam Daan Esser in kansrijke positie voor het doel, maar hij schoot naast omdat de bal net toen hij uithaalde iets opstuiter- de. „Als het 2-1 was geworden, had ik het nog wel eens willen zien", zei Hiensch naderhand. In plaats van 2-1 werd het in de zestigste minuut 0-3, omdat doelman Merlijn Swennen zich verkeek op een niet al te harde schuiver van Kevin Winter. De wedstrijd was gespeeld. Kloetin ge had hierna het geluk dat FC Lisse slordig was in de afwer king. anders hadden er nog wel eens pijnlijkere cijfers op het scorebord kunnen komen te staan. Amateurinternational Niettemin was het klassever- schil groot. Eigenlijk was dat vooraf al duidelijk geworden. FC Lisse kon het zich permitte ren om amateurinternational en topschutter Jeffrey Winter op de bank te houden. Ter vergelij king: bij Kloetinge waren onder anderen André Siereveld en Ro nald Zwager reserve. Twee spe lers, die vorig seizoen nog in dienst waren van derdeklassers. „Niet alles is met hard werken te compenseren", concludeerde Hiensch. Invaller Jeffrey Winter zorgde na een prachtig uitgespeelde aanval over drie schijven voor 0-4 en Ronald Zwager bepaalde de eindstand op 1-4. De invaller van Kloetinge toucheerde de bal na een schot van Joffrey Geldof, waardoor de doelman kansloos was. Kloetinge-FC Lisse 1-4 (0-2). 15. Lorenzo Netteb 0-1, 16. Dennis Ilio han 0-2, 60. Kevin Winter 0-3, 82. Jeffrey Winter 0-4, 90. Ronald Zwa ger 1-4. Scheidsrechter. I Roeland (Sleeuwijk). Gele kaart: Lorenzo Netteb (FC Lisse). Aantal toeschou wers: 700. Kloetinge: Merlijn Swennen; Jof frey Geldof, Emiel Dorst, Erwin van der Woerdl, Giovanni Siere veld; Johan de Goederen, Ronald Zuijdwegt (83. André Siereveld), Corné Schilperoort (46. Niels Ko le); Daan Esser (72. Ronald Zwa ger), Ferry Alfons en Regilio Pi- Tweede punt voor Arnemuiden NIEUW LEKKERLAND - Arnemuiden heeft in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal het tweede punt vero verd. De Walcherse formatie speelde met 2-2 gelijk tegen Nieuw Lekkerland. „Eigenlijk hebben we twee punten verloren", vond Arne- muiden-trainer Ad Roovers. Immers: bij een 2-1-voor- sprong schoot Corné van Belzen op de binnenkant van de paal. Uit de tegenstoot die daarop volgde kwam de thuisclub op 2-2. Arnemuiden begon goed aan het duel en domineerde in de eerste helft. Arjan Kats opende de score. Vrij snel hier na werd het alweer gelijk. Een dekkingsfout leidde tot een doelpunt van Michel Mehmet. Corjan Marijs zorgde voor een 1-2-voorsprong bij rust door uit een vrije trap raak te schieten. Na de pauze kwam Arnemuiden onder druk te staan, maar was de ploeg bij uitvallen gevaarlijk. Corné van Bel zen trof de binnenkant van de paal. De bal belandde hier na in de handen van de doelman, die meteen uitschoot. Een overtreding volgde, waarna de thuisclub uit de toege kende vrije trap scoorde (Meivin Zimmerman). Nieuw Lekkerland-Arncmuiden 2-2 (1-2). 8. Arjan Kats 0-1, 11 Michel Mehmet 1-1, 23. Corjan Marijs 1-2, 62. Meivin Zimmerman 2-2. Scheidsrechter: J. Uitterhoeve Cs-Gravenpolder) Gele kaart: Raymond de Nooijer (Arnemuiden). Aantal toeschouwers: 200. Oostkapelle laat winst glippen RIJSOORD - Na de 1-0-overwinning op Achilles Veen leek Oostkapelle zaterdag opnieuw op weg naar een knappe zege. De ploeg van trainer Karl Vergouwen leidde in en tegen Rijs oord na een uur spelen met 3-1, maar liet de winst in de slotfa se nog glippen. De thuisploeg, vooraf getipt als titelkandi daat, kwam in de laatste minuut alsnog op gelijke hoogte. Jaap Esser en Arjen Pattenier zorgde binnen twintig minuten voor 0-2, waarna Rijsoord vlak voor rust via Rob van dei- Veen terug in de wedstrijd kwam. Stefan Wielemaker leek het duel na een uur te beslissen (1-3), maar Van der Veen zorgde tien minuten later uit een strafschop voor 2-3. Oostkapelle kwam daarna onder druk te staan, zag Rijsoord paal en lat raken en moest in de laatste minuut een gelijkspel toestaan: 3-3. Rijsoord-Oostkapelle 3-3 (1-2). 6'. Jaap Esser 0-1, 20. Arjen Patten ier 0-2, 40. Rob van der Veen 1-2, 60 Stefan Wielemaker 1-3, 70. Rob van der Veen 2-3, 90. Mattijs Bekkers 3-3. Scheidsrechter: Geerlings (Dordrecht). Aantal toeschouwers: 300. Human brengt seizoenstotaal op elf GOES - Arjan Human was zaterdag opnieuw succesvol voor ASWH. De spits uit Middelburg scoorde in het met 5-1 gewonnen thuisduel met Sparta Nijkerk opnieuw twee keer. Human bracht zijn seizoenstotaal daarmee op elf doelpunten. De aanvaller zorgde met een prachtige so lo voor 2-0 en maakte er na rust ook 3-0 van. Met de rui me overwinning herstelde ASWH zich van de ruime 4-0-nederlaag van een week eerder tegen Dovo. Hoek speelt oefenduel TERNEUZEN - Hoek speelt aanstaande zaterdag een oe fenwedstrijd tegen zondag-derdeklasser Vlissingen. Beide ploegen zijn vrij, omdat komend weekeinde een be ker- en inhaalprogramma gepland staal. Het duel in Hoek begint om 14.30 uur. door Klaas Verspoor GOES - Door een 4-0-overwin- ning op ZSC'62 en het punten verlies van Veere pakte Seroos kerke zaterdag de eerste-perio- detitel in de derde klasse A. ZSC'62-Serooskerke 0-4: Frank Allaart nam alle treffers voor zijn rekening. Voor rust dook hij driemaal op voor Leon Wee- da en wist hij die situatie twee keer in zijn voordeel te beslech ten. Voor de pauze benutte de Serooskerke-aanvoerder ook nog een strafschop. Na rust was Allaart nog éénmaal trefzeker. FC Dauwendaele-Veere 2-2: Ro bin van de Velde opende uit een strafschop de score. Na een fout van doelman Ramon Telussa kwam Veere via René-Michel Gerritsen aan de gelijkmaker. Daarna werd de wedstrijd lange tijd onderbroken nadat Dauwen- daele-speler Jorrit Schuurman ongelukkig ten val was geko men en zijn elleboog uit de kom was geschoten. Op het veld werd hij voorzien van een in fuus en per ambulance afge voerd naar het ziekenhuis in Vlissingen, waar hij zaterdaga vond nog werd geopereerd. Na het voorval kwam Dauwendaele door Matthias Hoekman op nieuw aan de leiding. André van Maldegem sleepte een punt voor Veere uit het vuur. Spui-Duiveland 3-2: Martin Ka lisvaart scoorde al vroeg de 1-0, kort daarna stond het alweer 1-1 door Marcel Zwager, Alex Meijer zorgde nog voor het ver strijken van de eerste helft voor 2-1. Kort na rust was Lex Zwang goed voor de tweede Dui- velandse geüjkmaker. Daarna drukten de bezoekers Spui ver terug, maar counterde Spui een kwartier voor tijd via Meijer naar de zege. Heinkenszand-WHS 3-3: Mat- thijs Bruijnzeel scoorde uit een vrije trap de 0-1, maar door twee rake kopballen, van Ger- ben Menheere en Pieter van Lie- re, stond het bij rust 2-1. Mat- thijs Bruijnzeel tekende voor de 2-2 en uit een vrije trap voor WHS schoot Heinkenszand-spe- ler Marijn van Liere de bal ach ter zijn eigen doelman. Guido Wiskerke zorgde voor de zesde treffer van de middag. Bruse Boys-'s-Heer Arendsker- ke 4-1: Jan-Peter Dekker scoor de de 1-0 en 2-0. Wilko Hanzen kreeg daarna vrij baan en zorg de voor 3-0. Gerben Eversdijk scoorde na rust tegen, maar een eigen treffer van Wouter de Kort leidde toch nog tot het ver schil van drie treffers. SKNWK-Nieuwdorp 3-0: Gert- Jan Tierie opende de score. Na rust leidde een slechte spelvoort- zetting van Nieuwdorp-doel- man Peter de Winter tot de twee de goal van Tierie. Na een blun der van Ralf Geelhoed zorgde (weer) Tierie voor 0-3. Olympia'60-Noad'67 l-2:Het counterende Noad kwam op 0-1 via Lars Steijn. In de slotmi nuut van de eerste helft werd het gelijk. Een kwartier voor tijd leverde een fraaie combina tie via Steijn 1-2 op. DINTELOORD - De voetballers van SSV'65 pakten zaterdag op het nippertje de eerste-periodeti- tel. In het uitduel met laagvlie ger Dinteloord ontsnapte de Goese eersteklasser ver in bles suretijd aan een debacle: 1-2. In de 95e minuut maakte Arjan Koopmans de gelijkmaker (1-1), vijf minuten later had Marcel Kole een weergaloze stift in huis: 1-2. Scheidsrechter Ver snel liet nog drie minuten spe len, en daarin voorkwam doel man Christol van Campenhout dat Dinteloord nog terugkwam. De arbiter uit Zwijndrecht trok veel tijd bij omdat Dinteloord na de halverwege de eerste helft verkregen voorsprong (Arjan de Pagter) weinig anders deed dan tijdrekken. Vooral nadat Jacco van den Doel in de 63e minuut zijn tweede gele (en dus rode) kaart kreeg. SSV leek de man- meer-situatie en de daaruit voortvloeiende kansen niet om te kunnen zetten in goals. Tot Koopmans en Kole in blessure tijd de periodetitel alsnog vei ligstelden voor de Goese ploeg. Dinteloord-SSV'65 1-2 (0-1). 23. Arjan de Pagter 0-1, 90+5. Arjan Koopmans 1-1. 90+10. Marcel Ko le 1-2. Scheidsrechter: T.J. Versnel (Zwijndrecht). Rode kaart: 63. Jac co van den Doel (Dinteloord/2x geel). Gele kaart: Matthijs van de Beek (Dinteloord), Arno Melaard (SSV'65). Aantal toeschouwers: 200

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45