'pzc Burgerpanel Terneuzen komt er Hond Xena kan het beste speuren De Consumenten bond is heel tevreden. Net als de consumenten. Hoe fit bent u? burgemeester verwerpt kritiek VVD-fractie op gebrek aan representativiteit Uri Geiler opent Matt Fiddes School fokkelsector in actie 20% KORTING 1 0800-0504 Na Laandag 17 oktober 2005 ditie Zeeuws-Vlaanderen fr»rRpné Hoonhorst 0NEUZEN - Het Terneuzen- it biirgerpanel moet in decem- tervoorde eerste keer laten we llen vrat het van de gemeentelij ke dienstverlening en enkele maatschappelijke vraagstukken nndt. De instelling van het pa nel gaat in elk geval gewoon door. meldt burgemeester J. Lo- nink. De Temeuzense burgemeester reageerde gisteren op vragen tan de WD. De liberalen vra gen zich af of een online burger- r,;re! waarin de panelleden "ginmening ventileren via inter- re':. wel een goede afspiegeling xc. de Temeuzense bevolking en bevatten. Mensen die geen computer hebben of het appa raat met regelmatig gebruiken, fcnmen geen lid van het burger- ranelzijn. Dus is er geen sprake nneen a-selecte, representatie- re afspiegeling van de inwoners t de gemeente, betoogt de ÏÏD. Vergissen Toigens Lonmk vergissen de li- Kralen zich. Het onderzoeksbu reau TNS-Nipo heeft voor de kcenng van het idee voor een togerpanel eerst onderzocht of reen representatief orgaan kan sorden opgericht. Lonink on derschrijft dat een aantal men sen misschien buiten de boot !,maar gaat er vanuit dat het dan alleen gaat om heel jonge kaderen en een aantal ouderen i', minder aan de samenleving deelneemt. ,lk ben gisteren nog bij een com puterclub voor senioren geweest en heb weer eens geconstateerd jat veel ouderen zelf zorgen dat entoonstelling van jeugdige kunstenaars HULST - In het 's Landshuis in Hulst is tot en met 31 oktober tc zien van middelbare Meren uit Zeeuws-Vlaande- ten. Leerlingen van het Reynae- itcollege in Hulst en het Zelden- rust-Steelantcollege en scholen gemeenschap De Rede (beiden lit Terneuzen) deden mee aan en kunstwedstrijd van de jari- f Hulster afdeling van de Orde m den Prince. Ie 25 genomineerden maakten t de moeite van het be- ijken waard is. De kunstwer- a-schilderijen, collages, beel- h en stellages - hangen op te verdiepingen van het toe- iitisch-culturele centrum van tot 'tgen jonge kunstenaars kre- mzaterdag een prijs tijdens de shng van de 35e verjaardag a de orde in de hal van het itoter stadhuis. la de prijswinnaars kregen is Theunisse uit Graauw en van Beest uit Hengst- jk een extra eervolle vermel- omdat zij volgens de pro- ssionele jury blijk gaven van entotaal vrije geest'. 'last de beeldende kunstenaars Verscheidde de orde zaterdag ^leerlingen van het Reynaert- die mee hadden gedaan de poëziewedstrijd Anton ölaj Pnncewedstrijd beeldende tyone 12-14 jaar: Helena van ■Aa;14-16 jaar: Febi de Goede; ■xJansma; Iris Theunisse; Mar- J '-'fln Beest; 16-18 jaarWieke 'iS*' Stephanie Dingenouts, mie Lambert, Cynthia de Persprijzen: Esmee Deij, Zara '■it, Megan van Gremberghe, tti/er Vermeulen, Tijs Vervaet. ze ingewijd worden in de gehei men van de digitale snelweg. Het is toch een beetje flauw van de WD dat ze een democratisch genomen besluit opnieuw ter dis cussie wil stellen. We hebben er tot twee keer toe in commissies over gesproken en de overgrote meerderheid van de gemeente raad blijkt zich in de doelstellin gen te kunnen vinden." Burgemeester en wethouders willen een paar keer per jaar snel en goedkoop de mening van de inwoners kunnen peilen. Het burgerpanel wordt op poten ge zet door het onderzoeksbureau en TNS-Nipo levert ook de soft ware aan en zorgt voor onder houd en verversing van het pa nel. De gemeente kan de resulta ten van de te houden onderzoe ken op die manier niet regisse ren. Lonink: „We willen dat ook helemaal niet, omdat we graag willen horen welk beleid de bur gers van ons wensen en welke dienstverlening ze van ons ver wachten." Onderwerp Het onderwerp van de eerste on- line-volksraadpleging staat nog niet vast, maar de burgemeester verwacht dat het vooral over de dienstverlening op het stadhuis gaat. „En waarschijnlijk zullen ook enkele vragen gaan over de veiligheidsbeleving van mensen. Maar de onderwerpen moeten eind november nog worden be paald." Lonink betoogde eerder dat de functies en bevoegdhe den van bestaande organisaties als stads-, dorps- en wijkraden op geen enkele manier wordt aangetast. De WD had toch lie ver gezien dat de ruim driedui- Uri Geiler buigt een lepel. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Bij sportcen trum Leisure Company/Foaks aan bedrijventerrein Handels poort werd gisteren officieel de eerste Nederlandse vestiging van de Matt Fiddes School ge opend door de beroemde En gelsman Uri Geiler. De school gebruikt karate en andere vechtsporttechnieken als middel om kinderen en jon- geren op positieve wijze de juis te normen en waarden bij te brengen, die in het dagelijks le ven noodzakelijk zijn. Uri Gei ler vertelde tijdens de openings handeling over het nut van het Matt Fiddes programma. Te vens verbaasde hij het publiek met voorbeelden van de kracht van het menselijk brein. Gelier is bij het publiek vooral be kend als 'de lepelbuiger'. Hij kan door middel van zijn ster ke gedachten metalen lepels buigen, wat hij gisteren ook de monstreerde. Verhaal „Als je iets wilt bereiken, lukt het ook. Maar dan is het wel noodzakelijk om niet te roken, geen drugs te gebruiken en al cohol te drinken", aldus Gel- Ier. Manager Danny Rombout zei te hopen dat het trainings- verhaal aanslaat. „De methode gaat verder dan de sportschool en loopt ook door in het dagelijkse leven. Wij hopen dan ook op de nood zakelijke medewerking van scholen en ouders." De kinde ren werden daarna door de foto Camile Schelstraete drie instructeurs meegenomen om enkele oefeningen te doen, die even later aan het publiek werden gedemonstreerd. „Dit programma is een mooi initiatief om de jeugd een gedis ciplineerde levenhouding bij te brengen. Matt Fiddes heeft zelf in Engeland 300 clubs en wij zijn de eerste in Nederland. Ik hoop dan ook dat het aan gaat slaan hier." Informatie is te krijgen op www.mattfiddes.nl. door Gino van den Broecke AXEL - Een hond gaat op zijn buik liggen en even later volgt het baasje haar voorbeeld en legt zich voor haar viervoeter neer op het gras. Weer een punt gescoord tijdens het 'spiegelen', één van de onderdelen tijdens de hondenspeurtocht die door Hondenschool Dog's Dream af gelopen zaterdag in Axel werd georganiseerd. Zo'n honderd deelnemers waren met vijfentwintig honden uit België en ook verschillende plaatsen uit Nederland naar Axel gekomen om deel te nemen aan de eerste hondenspeurtocht die de hondenschool organiseer de op en rond het terrein van The Rattlesnakes in Axel. De honden van allerlei verschil lende rassen zoals herders, staf fords en border collies toonden hun kunsten in de ring tijdens een behendigheidsoefening. Daar moest de hond een klein parkoers met oefeningen afleg gen, terwijl het baasje in de hand een lepel met hondenbrok jes moest meenemen. Degene die met de meeste snoepjes aan het einde kwam, won de strijd. Tijdens het onderdeel spiegelen maakte zowel baasje als hond soms de raarste capriolen. Het was de bedoeling, dat het baasje de bewegingen van de hond ko pieerde, Zo moesten de baasjes pootjes geven, zitten, op de buik liggen en zelfs een enkeling waagde zich eraan om onder de pootjes van haar huisdier door te krui pen. Elke nagedane beweging le verde punten op voor de totaal score. Naast de oefeningen op het mo torclubterrein gingen baasje en dier wandelend door een stukje natuurgebied op zoek naar di verse letters, die her en der ver spreid lagen. Alle letters samen vormden uiteindelijk de naam Kooikerhond, een typisch Neder lands hondenras. Verder werd tijdens de tocht de algemene kennis getest van de deelnemers op het gebied van honden en de omgeving waarin EE - De Yersekse schelp- jven Roem van Yerse- -ins Dingemanse die Lu .aren 'n de mechanische r. V'sserij op de Wadden- r nemen geen genoegen met dat minis- P'Wrman van Landbouw hen t voor het verbod op die vis- en) per januari dit jaar. van het komen van- oij elkaar om te bespre- LL stappen zij gaan on- pemen. Het kabinet besloot vrijdag 70,4 miljoen euro netto uit te trekken om de kokkelsec tor te compenseren voor stopzet ting van de mechanische kokkel visserij op de Waddenzee. De door minister Veerman ingestel de commissie schadebepaling kokkelsector had eerder eensge zind geadviseerd netto bijna 100 miljoen euro beschikbaar te stel len. Zowel de directeur van Roem van Yerseke als de direc teur van Prins Dingemanse vindt het onverteerbaar dat Veerman van het advies van de commissie is afgeweken. Doe de fysiofitheldscan KLEIN FRANKRIJK 11 4481 ZN GOES 0113 222 019 zend euro die het burgerpanel jaarlijks kost voor een 'betere toerusting' van die raden was in gezet. „Digibeten (mensen die totaal niet met een computer kunnen of willen omgaan, red) zullen zich gediscrimineerd voelen door de instelling van het bur gerpanel", voorspelt fractievoor zitter W. Broekhuysen in het nieuwe vragenepistel. fr«i i !i UM UTmMHI Lichauieliik.aodeKaekvCondlUetfi-st Kiarihttest ^Sportbegfileldlnfi: ■CMfflSl'h'lii'rilMliHiT.IMIIld'M Dienstverlening Sas achteruit SAS VAN GENT - De gemeentelijke dienstverlening aan de inwoners van Sas van Gent loopt schrikbarend achter uit, vindt Lijst Cees Freeke (LCF). Sassenaren moeten steeds vaker naar Terneuzen, omdat het gemeentelijk kan toor in Sas steeds verder wordt 'uitgekleed'. LCF vreest dat burgemeester en wethouders de baliefunctie in het grensstadje 'geruisloos van de aardbodem wil laten ver dwijnen'. De ambtenaren die in Sas werken, moeten bovendien te veel taken verrichten die onder hun niveau liggen, waar door hun promotiemogelijkheden stagneren, stelt LCF. Het college betoogde eerder dat de gemeentelijke balie verhuisde naar een bankkantoor, omdat steeds minder mensen de balie bezoeken. Jeugdsoos Biervliet gigantische flop BIERVLIET - Stichting Jeugdsoos Biervliet hield zater dagavond in navolging van de twee 30+-fuiven in hun ei gen gebouw The Attic een 16+-fuif. Dat liep uit op een enorme flop. Slechts vier jongeren kwamen een kijkje nemen, waar door de soos voortijdig werd gesloten. Het is gewoon erg jammer, want het was nota bene op verzoek van die groep jongeren zélf dat we deze avond hadden georganiseerd. We zaten met zeven vrijwilligers en vier DJ's en dan zie je slechts vier jongeren, ongelofelijk gewoon", zegt Conny de Visser namens de Stichting Jeugdsoos. De komende jaren zal deze doelgroep dan ook niet meer in aanmerking komen voor activiteiten. Men gaat zich nu vooral richten op jongeren, waarvoor andere activiteiten wel succesvol blijken. De groep 14-jarigen is erg hecht en doen ook als vrijwilligers met alles mee. Die groep zul len we zeker vast proberen te houden en die 16+-fuif komt dan over een paar jaar wel weer aan de orde." Sluis wacht met seniorennota SLUIS - Burgemeester en wethouders van Sluis stellen de gemeenteraadsleden voor om de nota seniorenbeleid op te schorten. De ontwikkelingen voor het project Ruimte voor Resultaat zijn zo ongewis dat het moeilijk is om een voor langere termijn kloppende nota op te stellen. De in zet van dat project is ouderen zo lang mogelijk in hun ver trouwde omgeving laten wonen. Het Sluise college is daar onverbloemd voor, maar waar schuwt de raad dat de financiële gevolgen aanzienlijk kunnen zijn. De commissie Samenleving vergadert van avond over het voorstel om in te stemmen met de intentie verklaring om samen met andere overheden en een aantal zorgaanbieders Ruimte voor Resultaat te bieden. De ver gadering wordt gehouden in het belfort in Sluis en begint om 19.30 uur. School haalt geld op LAMSWAARDE - Met een activiteitenmiddag en een rom melmarkt heeft de ouderraad van basisschool de Oostvo gel in Lamswaarde zaterdag enkele honderden euro's bij elkaar gesprokkeld. De opbrengst is voor de aanschaf van spelmateriaal. De leerlingen uit de groepen 5 tot en met 8 verzorgden de rommelmarkt. Vooraf hadden de kinderen in het dorp tweedehands spulletjes opgehaald. (Advertentie) op onze kinderkleding Ö.A. GAASTRA BARBARA FARBFR TOMMY HILFIGER TIMBFRIAND MC GRFGOR DIS langstraat 11-13, Zoutclandc Tel.: (0118) 566003 (Kik zondags open (Advertentie) werd gewandeld. Na een twee uur durende tocht en enkele oe feningen zat voor de deelnemers de eerste hondenspeurtocht er op en won Anja Raes uit het Bel gische Moerbeke samen met hond Xena de hoofdprijs, een hondencadeaubox vol spullen voor hond en baas. De organisatie was gezien de op komst zeer tevreden en volgend jaar krijgt de speurtocht zeker een vervolg. SS 90% van onze klanten is (zeer) tevreden, net als de Consumentenbond. Lees er olies over op onze website en stop ook over vóór 15 november. Kijk op www.routemobiel nl ol bel Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. Angelique van der Hooft demonstreert samen met Mylo het onderdeel spiegelen. foto Camile Schelstraete zeeuwse almanak Routeplanner Met opa, oma, pappa, mam ma en haar kleine zusje gaat het vijfjarige Middelburgse meisje naar de Veluwe voor een korte vakantie. „De Velu we, dat ligt in Gelderland", weet ze haar buurman te ver tellen. „Zo, helemaal naar Gelder land Weet jij dan wel de weg?", wil hij van haar we ten. Dat blijkt voor haar geen enkel probleem te zijn. „Ja hoor, het is heel gemakkelijk. Ik ga gewoon op de achter bank zitten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41