PZC Einde wateroverlast is in zicht Dovencentrum voor heel Zeeland Kijken maar ook kopen De Consumenten bond is heel tevreden. Net als de consumenten. Lachen, sjoelen en hersengymnastiek Hoe fit bent u? Aanleg waterbuffers en beekje oplossing voor Nieuw-Haamstede 20% KORTING ii fladacti0; 0113-315649 31,1460 AA Goes Sm'!ÏÏdOT-Zeeland:0113- 5520; "tviesnderen: 0114-372770; Snsal:020-45625OO. 17 oktober 2005 [Doe ae fysiofitheidscan KLEIN FRANKRIJK 1 4461 ZN GOES 0113 222 919 waarin opgenomen e Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland wuMslita Lanting flEHV-HAAMSTEDE - Nog paar maanden afzien, en is de wateroverlast in Jivr-Haamstede verleden -jiinhet Mairegebied is begon- xnmet het aanleggen van wa kers en een beekje om wa- „afle voeren. Dit project is fa- ,t»ee in bestrijding waterover- id Kop van Schouwen. tjes aangelegd. Daarnaast wordt een soort beekje gegra ven. Dit beekje is noodzakelijk voor de verdere afvoer van het overtollige water. Doordat de laagtes niet het hele jaar onder water staan, ontstaat een typische duinvegetatie met planten als de pamassia en moe- raswespenorchis. Ook dieren als de rugstreeppad, hei- en boom kikker profiteren van het nieu we landschap. Twee omwonenden tekenden dit voorjaar bezwaar aan tegen de aanleg van het beekje. Hierdoor dreigde het project vertraging op te lopen omdat het indienen van bezwaar automatisch een schorsende werking heeft voor de uitvoering van de plannen. „Na een hoorzitting hebben we besloten de schorsende werking in te trekken", vertelt M. Jonge- jans, een van de bezwaarma kers. „Die beek moet er gewoon komen. Ook wij hebben last van het water." Beekje Het bezwaar van het tweetal richt zich op de wijze van be heer van het groen langs het beekje en het vliegveld. Het na tuurgebied is in hun ogen te vrijelijk toegankelijk en dat wil len ze niet. „Het is een soort vrij plaats geworden." De bezwaar makers hopen dat na de aanleg van het beekje opnieuw naar het beheer gekeken gaat wor den. Als fase twee aan het einde van dit jaar is afgerond, moet nog één stuk in de Kop van Schou wen aangepakt worden. In deze derde fase gaat het om maatrege len in Renesse, aan de Hoge- en Lagezoom en in de Oosterschel- delaan. De voorbereidingen hier voor zijn inmiddels op gang ge komen. Croné verwacht hier voor 100.000 euro nodig te heb ben, een zesde van het totale in vesteringsbedrag. Automobilist raakt rijbewijs kwijt ZIERIKZEE - Een 35-jarige man uit de gemeente Schou wen-Duiveland heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn rijbewijs in moeten leveren. De man werd op de Nieu we Haven in Zierikzee betrapt op rijden onder invloed Hij had 2,5 maal de toegestane hoeveelheid alcohol ge dronken. De man kreeg ook een dagvaarding mee. Fietser geschept in Goes GOES - Een 52-jarige fietser uit Oud-Heusden is vrijdag middag gewond geraakt toen hij op de kruising van de Oranjeweg en de Patijnweg in Goes werd geschept door een 18-jarige automobilist uit Goes. Die kwam uit de rich ting van de brandweerkazerne en wilde rechtsaf slaan richting het station. Volgens de politie reed hij door oran je en zag hij plots de fietser voor zijn auto. Die kon hij niet meer ontwijken. Het slachtoffer is gewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie is nog op zoek naar getuigen van het ongeluk Die kunnen bellen naar nummer 0900-8844. Meisjes aangehouden in Vlissingen VLISSINGEN - In de Vrouwenstraat in Vlissingen zijn vrijdagavond om 20.10 uur vijf meisjes van twaalf, der tien en veertien jaar aangehouden. De kinderen uit Mid delburg, Vlissingen en Oost-Souburg hadden even daar voor een twaalfjarig meisje uit Vlissingen in de Walstraat te grazen genomen. Het leeftijdsgenootje liep met haar vriendinnen door de straat en werd zonder aanleiding te gen een winkelruit geduwd. Ze is geschopt en geslagen en hield daar een zeer hoofd en een zeer been aan over. Vier van de gewelddadige meisjes zijn doorverwezen naar Halt. Een twaalfjarig meisje uit Vlissingen bleek alleen maar getuige geweest te zijn. Zij is vrijgelaten. Automobilisten rijden in de sloot OOST-SOUBURG - Twee automobilisten zijn dit week end met hun auto de sloot in gereden. Op de Ritthem- sestraat in Oost-Souburg overkwam dat zaterdagavond rond elf uur een twintigjarige Souburger. Waarschijnlijk reed hij te hard, waardoor hij de controle over zijn stuur verloor. Zijn auto schampte in de rechterberm een ver keersbord en na een slag naar links belandde de auto in de sloot. De bestuurder is met armletsel naar het zieken huis gebracht. Zijn auto is total loss. In Zoutelande gebeurde zaterdagnacht rond half twee uur net zoiets. Daar zag een achttienjarige automoliste uit de gemeente Goes op de Werendijke in Zoutelande te laat dat de weg een bocht naar links maakte. Ze trapte hard op de rem, stuurde naar rechts en reed recht de sloot in. De bestuurster kwam met de schrik vrij. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Een plek om je thuis te voelen. Om samen te kaarten, te bingo'en, te knut selen en er flink op los te geba ren. In Middelburg staat nu een dovencentrum, voor heel Zee land. Praten met de voorzitter is een beetje lastig. Ze is namelijk zelf ook doof. Daarom wordt H. Jo- ziasse getolkt door R. Vos die haar strak blijft aankijken. En vertaalt: „Doven hebben een sterke behoefte om samen din gen te doen. De samenleving is toch gebouwd voor horenden en dus moeten we er zelf wat van maken. Daarom hebben we een dovencentrum. Eerst hadden we er ook een, maar daarvan werd het huurcontract met verlengd. We moesten eruit. Toen kregen we deze locatie. En die is nog be ter dan de vorige ook." Joziasse wijst naar het gras van het voormalige Arduin-terrein. Hier kunnen de doven ook lek ker buiten zitten. Het is ook de plek waar ze de tweede Wereld- dovendag wil organiseren Vos vertaalt weer: „De eerste keer in Mechelen was echt een succes. In 2009 willen we het naar Zee land halen. Tot die tijd kunnen we zelf groeien. Nu komen hier ongeveer twintig tot dertig do ven samen. Ze zijn van alle leef tijden. Maar in Zeeland wonen veel meer doven. Het is niet pre cies na te gaan, maar ik gok het aantal op ruim tachtig." Die zijn allemaal welkom aan de J. van Sprengerlaan, bij het asielzoekerscentrum. De doven- soos is iedere zaterdag vanaf 15.00 uur open, tot 22.00 uur. Joziassse begint druk te geba ren. Vos vertaalt haar: „Of later. Als het hier heel gezellig is." Meer informatie is te vinden via: www.zswd.nl. Aanhouding na steekpartij OOST-SOUBURG - De politie heeft zondagochtend rond ne gen uur een 24-jarige Oost-Sou- burger uit zijn bed gelicht. De man wordt ervan verdacht eer der die ochtend op het Oranje plein in zijn woonplaats, een 24-jarige plaatsgenoot met een scherp voorwerp in zijn nek te hebben gestoken. Het slachtof fer is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Wat de precieze aanleiding was tot de ruzie, is niet duidelijk. (Advertentie) op onze kinderkleding O.A. GAASTRA BARBARA FARBER TOMMY HILFIGER TIMBERLAND MC GREGOR Langstraat 11-13, Zoutelande Tel.: (0118) 56600.3 O Ook zondags open zeeuwse almanak Routeplanner Met opa, oma, pappa, mam ma en haar kleine zusje gaat het vijfjarige Middelburgse meisje naar de Veluwe voor een korte vakantie. „De Velu we, dat ligt in Gelderland", weet ze haar buurman te ver tellen. „Zo, helemaal naar Gelder land. Weet jij dan wel de weg?", wil hij van haar we ten. Dat blijkt voor haar geen enkel probleem te zijn. „Ja hoor, het is heel gemakkelijk. Ik ga gewoon op de achter bank zitten." let college schrijft dat, voordat le invoering van cameratoe- icht wordt overwogen, eerst et integraal veiligheidsbeleid loet worden uitgevoerd en noet worden gewacht op intelli- ente technologie in camerasys- m. „Ze hebben dus niets ge- i", zegt Raats. „Dit is geen ntwoord op de motie, dit is in tien seconden geschreven. Ze Eggen de motie gewoon naast ichneer." Raats heeft in motie evraagd om te onderzoeken 'at de mogelijkheden zijn om uneratoezieht in te voeren in Enesse. De motie is gesteund worde hele gemeenteraad. „En ukomt dit antwoord. Ik voel ik gewoon niet serieus geno- Als deze motie door de iïD was ingediend, was er wel ra fatsoenlijk antwoord geko men, daar ben ik van over- aigd. Raats laat het er niet bij Itten. Hij overweegt een nieu- motie in te dienen. Geïnteresseerden bezichtigen samen met de verkopers één van de jachten. door Melita Lanting PORT ZÉLANDE - Sommigen zijn zeer serieus geïnteresseerd in een schip. Anderen flaneren een beetje over de steiger om zich te vergapen aan al het moois wat daar ligt. De jaarlijk se botenshow in Marina Port Zé- lande trekt mensen om zeer ver schillende redenen aan. De schepen die For Sail Yacht- brokers aanbiedt zijn niet voor een smalle beurs. „In principe verkopen we alleen schepen van 50.000 euro of meer", vertelt J.W. van Dantzig. „Er liggen nu overigens wel een paar schepen die wat goedkoper zijn." De meeste zijn echter van de 'ho gere prijsklasse'. Neem de 'Hap- „.Hen is (zeer) tevreden, net als de I onsumentenbond Lees er alles over op onze website en stap ook °P Ww.roulemobiel.nl ol bel 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. py 4': een schip van ongeveer vijftien meter, met een polyester romp. Voor 355.000 euro wisselt hij van eigenaar. „Het is onze fa voriet", zegt een man peinzend terwijl hij naar het schip kijkt. „Mooi, he? Maar de prijs. Hij is overigens al in prijs gezakt, want hij ligt al twee jaar te koop. Wie weet...", lacht hij, en hij loopt verder. Hij is niet se rieus op zoek naar een ander schip. „Gewoon kijken voor de lol." Aan de steiger liggen louter zeil boten, stuk voor stuk zeewaardi ge schepen. Sommige zijn nieuw, anderen vertonen hier en daar wat slijtplekken. Een bui tenbeentje is de 'Black beauty'. Uit de verkoopkaart valt op te maken dat het schip in 1962 ge bouwd is. Het heeft nog een hou ten opbouw en een houten mast. Voor 67.500 euro mag een nieu we eigenaar het schip meene men. De familie Avenhuis uit Rhenen is serieus op zoek naar een an der schip. Het moet aan nogal wat eisen voldoen. „Zeewaar dig, de mast moet kunnen strij ken want we moeten onder brug- foto Marijke Folkertsma gen door kunnen, wat meer bal last dan ons huidige schip waar door het stabieler wordt, en niet al teveel diepgang", somt Aven huis op. Ze hebben het ideale schip nog niet gezien, maar zoe ken vrolijk verder. „We hebben nog niet alles gehad." De botenshow in Marina Port Zélande duurt nog tot en met 23 oktober. door Melita Lanting BROUWERSHAVEN - Het is een uitverkocht huis zaterdag middag in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven. Zo druk zelfs, dat extra stoelen moesten worden aangesleept. Tegen de tweehonderd bezoekers zijn af gekomen op het middagpro gramma van de jaarlijkse senio rendag. Het programma biedt deze mid dag voor iedereen wat. Cabaret, een quiz, een verloting en zee mansliederen van shantykoor Neptunus. De vrouwen van cabaretgroep Onderweg mogen beginnen en ze weten de stemming er goed in te brengen. Met de soms hilari sche sketches pakken de ze aan dacht van het publiek. „Heel erg leuk" reageert M. van Schou wen uit Zierikzee. „Ik heb zo moeten lachen." Het zijn dan ook 'dicht bij huis'-onderwer- pen die het cabaret brengt, zo als 'vrouwen achter het stuur' en 'de bingomiddag in het be jaardenhuis'. Weetjes Na het cabaret is het tijd voor wat hersengymnastiek tijdens de inmiddels traditionele quiz. Onder leiding van Kees van de Boogert krijgen drie mannen en drie vrouwen de meest uiteenlo pende vragen voorgelegd. „Wan neer is de AOW ingevoerd?", Quizmaster Kees van de Boogert stelt een vraag aan het vrouwenteam. Dat team zou uiteindelijk met de eer gaan strijken. foto Marijke Folkertsma vraagt Van de Boogert. Hoewel het officieel niet de bedoeling is, raadt het publiek van harte mee. Zo luid soms, dat het de kandidaten niet meer kan ont gaan. Uiteindelijk blijken de vrouwen beter te zijn in dit soort weetjes en ze winnen de quiz glansrijk. „Het is een leuk programma", constateren een paar vrouwen in de rij voor het toilet. „Maar het is niet alleen het leuke pro gramma waarvoor we komen, je ontmoet ook allerlei mensen." En dat is, vertelt voorzitter C. Mandemakers van het organi serend comité, nu precies de be doeling. „Dat is zo belangrijk voor de contacten. Je hoort het overal om je heen mensen die el kaar uitnodigen voor bijeenkom sten." Niet alleen de middagbijeen komst is goed bezocht, volgens Mandemakers. ,,'s Ochtends wa ren er 42 sjoelers en veel kij kers." De jaarlijkse seniorendag is voor de 24e keer gehouden. if! Mairegebied is een 91 hecta- s groot gebied bij Nieuw-Haam- Kde, tussen de verklikkerdui- en de vroongronden. Onder gebied vallen het terrein van etzweefvliegveld en de strook md tot aan de campings aan gMaireweg. er. groot deel van het terrein is emge tijd ingericht als na- Wgebied. Toch gaat het de mende maanden weer flink n de schop. Grond wordt ver- i en stuwen worden aange- -gd imaatregelen zijn hard nodig, egt wethouder A. Croné. „Het i nu een ellende voor de men- Kelders en tuinen staan re- ématig onder water en dat mnatuurlijk niet." orig jaar is in de kern Eeuw-Haamstede al het nodige ck verzet. Sloten zijn uitge- fapt en breder gemaakt, maar mi het water verder af te kun- ien voeren zijn verstrekkende taalregelen in het Mairegebied oodzakelijk. Op het terrein orden verschillende laagtes ge- raven. Deze laagtes kunnen in ijden van hevige regenval het irtollige water bergen. Met de ind die daardoor vrij komt, len vervolgens kleine duin- aadslid woest ner raadsbrief IENESSE - „Drie regels, daar loet je het mee doen." Raadslid L Raats van Lijst Raats is woe- lead over de reactie van het col lege van burgemeester en wet- loudcrs op zijn motie over een onderzoek naar cameratoezicht iRenesse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31