Thoolse dorpen houden hun bieb l V PZC Niks mis met magie kstigingen worden waarschijnlijk wel kleiner Hotel Kamperduin mag nieuw bouwen Herkenbare verhalen op Bolle Buiken Dag Vlissingse straat gaat weer gebukt onder drugsoverlast Vrouwen gewond bij aanrijding maandag 17 oktober 2005 bil «PEBLAND - De nieuw- van hotel Kamperduin, hhet Banjaardstrand in Kam- Jljad, mag doorgaan van de fltincie. lgoe(ikeuring vanuit Middel- J ;„t ernnHpr dafl n' I? is er niet zonder slag of stoot gekomen. Gedeputeerde Staten gingen in eerste instantie niet akkoord met de bouwhoog te van veertien meter. Die is daarom met ruim anderhalve meter teruggebracht. Het huidige hotel dateert uit de jaren zestig en voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. De eigenaar wil een nieuw gebouw met 55 hotelappartementen en 24 hotelkamers bouwen. Die worden allemaal verkocht aan particulieren, die er ma ximaal negentig dagen per jaar gebruik van mogen maken. Het hotel zorgt voor het beheer en de verhuur in de overige perio den. Het nieuwbouwplan voorziet verder in de komst van een nieuw restaurant, een binnen zwembad en een parkeerkelder. Rond het nieuwe gebouw wordt een tien meter brede groensin- gel aangelegd. Verder worden er geluidweren- de maatregelen getroffen om de overlast van omwonenden van het nieuwe parkeerterrein aan de oostzijde van het gebouw zo veel mogelijk te beperken. Het bouwplan wordt vermoede lijk in november ter inzage ge legd. Als alles vlot verloopt kan de sloop van het huidige hotel in het voorjaar van 2006 plaatsvin den. ^-MAARTENSDIJK - De w|«e kemen Sint-Maartens- fcSint-Annaland en Sint Phi- slmd houden waarschijnlijk ihun bibliotheek. De vesti- «orden misschien wel ijs kleiner. apnl werd bekend gemaakt I -erin net nieuwe Markiezaat I ïege in Tholen-stad een cen- ii bibliotheek voor heel de ge- Oiekomt. De andere dorpen Eden het met een bibliobus of j schamel servicepunt, waar jen na een computer kun- worden besteld, moeten Met de 550.000 euro die tmeente per jaar uittrekt 'de bibliotheek zouden de ngen in Tholen, Sint-An- len Sint-Maartensdijk en Jeenposten in Poortvliet ,it Philipsland nooit alle- overeind gehouden kun- iworden. I name vanuit Sint-Anna- Ikwara veel protest tegen de i Mede daardoor besloot _„.eenteraad in juli voorlo- r af te zien van het plan. Een nissie van drie raadsleden igriffier kreeg tot 1 januari de tijd om alternatieven te izoeken Alleen de WD Jvoet bij stuk en voelde wel nl voor een hoofdvestiging in jlen en bibliobussen in de an- re kemen. werkgroep heeft inmiddels advies uitgebracht en stelt inn dat Sint-Maartensdijk, it-Annaland en Sint Philips- id een zogeheten doelgroepbi- Dtheek moeten krijgen. Dat ekent wel dat de huidige bi- itheken verdwijnen, maar er een kleinere voor in de an belandt in irentijd na dreigingen lEWACHT - Een 28-jarige ui uit de gemeente Terneuzen anddc zaterdag in het huis 1 bewaring in Middelburg na eiging van twee bekenden i Koewacht en vernielingen leen voordeur en een auto. iman uitte verbale dreigemen- aan beide bekenden, terwijl jeen mes bij zich had. Volgens twee bedreigde mannen, die agifte deden, was er geen aan- dmg voor de dreigementen, 'bedreiger koelde zijn woede een auto en de ruit van een ordeur. Het vernielen van de leverde een wond op, die lor een arts moest worden ver- aden alvorens de man naar rentijd werd gebracht. Bezorgklachten: («00-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij den-zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Rostbus31 "60 AA goes fel:0113-31567O fax:0113-315669 Email: redgoes@pzc.nl frank Balkenende (chef) bgrid Huibers ^ekevander Jagt Cornelleke Blok RobPaardekam toen de Vries (sport) Narmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 postbus 31 AA goes Tel: (0113)315500 foc (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl (nternet www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl plaats. Die kan gevestigd wor den in bijvoorbeeld een basis school of het dorpshuis. De werkgroep is wel tot de con clusie gekomen dat de grote bi bliotheek in Tholen en de drie doelgroepbibliotheken niet be taald kunnen worden uit de hui dige subsidie van 550.000 euro. Daarom wil ze dat de raad struc tureel meer geld uittrekt voor de bibliotheek. Ze denkt aan 580.000 euro per jaar. Daarbij komt nog dat de komende drie jaar steeds 30.000 euro extra uit getrokken moeten worden, om dat aan alle veranderingen ook de nodige kosten verbonden zijn. De werkgroep vindt verder dat Stavenisse en Oud-Vossemeer ook weer een bibliotheekvoorzie ning moeten krijgen. In die eer ste kern komt de bibliobus sinds enige tijd niet meer en in het laatste dorp werd de uitleenpost gesloten. In het advies staat dat de gemeente in de begroting een bedrag van 21.000 euro op moet nemen, zodat de bus in elk dorp een uur per week kan staan. Ook in Poortvliet zou dat het ge val moeten zijn. Geen mogelijkheden Voor Anna Jacobapolder en Scherpenisse ziet de werkgroep geen mogelijkheden. Die kernen zijn al lange tijd aangewezen op naburige dorpen en hebben die met respectievelijk Sint Philips land en Sint-Maartensdijk ook redelijk in de buurt. Het onderwerp komt aan de or de tijdens de vergadering van de commissie bestuurszaken van dinsdag 25 oktober. Dan moet blijken of een meerderheid van de raad meer geld wil uittrek ken voor de bibliotheek. Veel kinderen kwamen zaterdag als heks verkleed naar de bibliotheek. door Rob Paardekam GOES - De bibliotheek in Goes stroom de zaterdag vol met kinderen die wel zin hadden om lekker een middagje te heksen. Dat het kinderboekenweek was, kan haast niemand zijn ontgaan door alle ophef die er is geweest over het thema: De Toveracademie - boeken vol magie. Veel protestants-christelijke scholen vonden dat een stap te ver gaan. Tovena rij en magie zou een slechte invloed heb ben op de kinderen. De vereniging Bij bel en Onderwijs sprak zelfs van duiste re praktijken. Ouders zouden hun kinde ren overleveren aan de duivel door hen in contact te brengen zulke onderwer pen. „Daar zakt m'n broek echt van af", windt Marianne Kalker er geen doekjes om. „Van gereformeerde scholen ver wacht je zoiets, maar dat sommige pro testants-christelijke scholen hier zo'n heisa van maken, snap ik niet. Er is niks mis met magie. Wat denken ze op die scholen nu eigenlijk? Dat hun kinde ren nooit eens Harry Potter lezen? Beet je naïef." Ella Broos denkt er zo ongeveer hetzelf de over. Niet echt verrassend, want haar dochter zag er zaterdag uit als een echte heks. „Dat je geen hoge pet op hebt van zaken die met magie te maken hebben, dat kan, maar je kunt er toch over praten met de kinderen? Ik vind het zo kortzichtig om het onderwerp meteen af te serveren", zegt ze. „Maar dat is geen objectieve mening hoor. Ik verslind de boeken van Harry Potter, ha- ha." Mieke, die met zoonlief naar de bieb is gekomen, toont wat meer begrip. „Kijk, in hun ogen is dit thema gewoon ver keerd en misschien zelfs wel gevaarlijk. Mijn zoon gaat naar de openbare school. Stel nu dat het thema iets zou zijn als God is er voor ons allemaal. Dan zou ik misschien ook wensen dat foto Willem Mieras ze daar iets anders verzinnen, want dat onderwerp roept bij mij de nodige be zwaren op. Het is goed dat scholen die vrijheid hebben." De kinderen die zaterdag het heksen- feest in de bieb bezochten, leken weinig moeite te hebben met het thema, want ze lieten zich maar al te graag als levens echte heks op de foto zetten. Kinderboe kenillustrator Philip Hopman, die on der meer tekeningen maakte voor boe ken van schrijvers als Francine Oomen en Carry Slee, kwam over zijn werk ver tellen en signeerde later op de middag ook nog boeken in Het Paard van Troje. Eerder deze week was Francine Oomen, die het boek De computerheks schreef, ook al te gast in de Goese bibliotheek. Met het heksenfeest werd de kinderboe kenweek 2005 officieel afgesloten. door Melita Lantinq WESTENSCHOUWEN - „'Moe der' is de overtreffende trap van 'moe'. Herkennen jullie dat?" vraagt schrijfster Daphne Dec kers van achter haar lessenaar. In de zaal wordt instemmend ge knikt en gelachen. De schrijf ster had afgelopen zaterdag het perfecte publiek voor zich tij dens de Bolle Buiken Dag op Waterland Neeltje Jans. Vooral aanstaande of jonge va ders en moeders bezochten deze eerste informatiedag in het hoofdgebouw van het park. Vol gens Irma Janssen van Water land Neeltje Jans is de Bolle Bui ken Dag uniek in de regio en daarom een goed initiatief. „We wilden het park ook eens voor andere dingen gebruiken dan Autobrand VLISSINGEN - Op de Sloeweg is zaterdagmorgen rond 11.45 uur de motor van een auto spon taan in brand gevolgen. De inzit tenden konden er net op tijd uit De brandweer wist de brand te blussen, maar de auto werd aan de voorzijde volledig vernield. waar het bekend om staat. Zo is Bolle Buiken Dag ontstaan. Er waren onder andere thuis zorg- en kraamzorg verenigin gen, een standje met boeken voor ouders en grootouders en borstvoedingvereniging LLL aanwezig op de info-dag. Enigs zins apart was de aanwezigheid van Mireille Hentenaar uit Kou- dekerke. Naast visagie en grime houdt zij zich ook bezig met bo- dypaint en daar hoort natuur lijk ook de buik bij. Ondertussen vertelt Daphne Deckers aan ruim vijftig toe hoorders over haar ervaringen met zwangerschappen en het moeder zijn. „Ik miste in al die informatieve boeken de humor, relativering en zelfspot. Men schrijft dat zwangere vrouwen last kunnen hebben van lucht in de maag, winderigheid en obsti patie Waarom zeggen ze niet ge woon dat je boert, scheten laat en niet kunt poepen?", relati veert Deckers. Of de Bolle Bui ken Dag geslaagd is. kan Irma Janssen nog niet zeggen. „Het mooie weer heeft waarschijnlijk veel mensen weggehouden, maar als dit bij iedereen goed be vallen is, kunnen we deze dag in de toekomst zeker nog eens orga- Handtekeningen voor oefenruimtes VLISSINGEN - De komst van muzikale oefenruimtes op Walcheren is een stukje dichterbij gekomen. Al jaren strijdt de stichting Lost Key voor studio's. Een loods met zes oefenruimtes. Geluiddicht, brandveilig en betaalbaar. De Walcherse wethouders van cultuur kregen zaterdag een lijst onder meer met de handtekeningen van 48 bands. Maar ook bekende Zeeuwen als Danny Vera, Caro- lijn Lillipaly, Gérard de Nooijer en Patrick Lodiers heb ben hun handtekening gezet. Plus Harry van Waveren, ge deputeerde voor het CDA. Muzikanten in Middelburg en Vlissingen die willen oefenen zijn nu aangewezen op jon- gerensozen Walk-Inn en Midgard en concertpodium De Piek. In Veere komen ze niet verder dan leegstaande boe renschuren. Verder resteren nog de traditionele zolderka mertjes. Verre van ideaal, vindt J Houtzager. Hij zit in het bestuur van Lost Key, een stichting die zich inzet voor professionele oefenruimtes. „We willen meer dan oe fenen alleen. Het zou mooi zijn als we een ruimte krijgen, waar we zowel demo's kunnen opnemen als cd-hoesjes ontwerpen. Een plek waar een gitaarleraar kan gaan zit ten met zijn leerlingen en waar jongeren samenkomen. Een muzikantenservicebureau, noemen wij het ook wel." Meisjes aangehouden in Vlissingen VLISSINGEN - In Vlissingen zijn vrijdagavond vijf meis jes in de leeftijd van 12, 13 en 14 jaar aangehouden. De kinderen uit Middelburg, Vlissingen en Oost-Souburg hadden even daarvoor een 12-jarig meisje uit Vlissingen in de Walstraat te grazen genomen. Het leeftijdsgenootje liep met haar vriendinnen door de straat en werd zonder aanleiding tegen een winkelruit geduwd. Ze is geschopt en geslagen en hield daar een zeer hoofd en een zeer been aan over. Vier van de gewelddadige meisjes zijn doorver wezen naar Halt. Een 12-jarig meisje uit Vlissingen bleek alleen maar getuige geweest te zijn. Zij is vrijgelaten. Vakantiepark mag wallen afgraven BURGH-HAAMSTEDE - De cultuur-historische wallen op het terrein van Resort Haamstede in Burgh-Haamste- de mogen afgegraven worden. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders besloten. De wallen moeten wel elders op het terrein weer opgebouwd worden. De oude wallen liggen in de weg en daarom heeft de eigenaar van het vakantiepark verzocht ze te mogen verplaatsen. Het college werkt hier aan mee omdat de aanvrager heeft aangegeven het verlies aan landschaps- en natuurschoon te willen compenseren. In de westhoek liggen veel van de ze cultuur-historische wallen. Deze wallen zijn ontstaan doordat boeren overgewaaid zand vanuit de duinen van hun akkers schraapten zodat de vruchtbare grond weer boven lag en ze konden zaaien. Dit zand werd aan de rand van de akker op een hoop geveegd en op die manier ontstonden de nu kenmerkende walletjes. Op deze walle tjes groeien struiken en bomen. In 1999 heeft de gemeente raad een verordening aangenomen om de wallen te be schermen. Autoinbraak in Dishoek DISHOEK - In Dishoek is zaterdag tussen 15.00 en 16.00 uur ingebroken in een geparkeerde auto. Het raampje was ingetikt. Uit de auto is het navigatiesysteem wegge haald. De schade bedraagt enkele honderden euro's. 's-HEERENHOEK - Twee vrouwen uit 's-Heerenhoek zijn zaterdagmiddag gewond geraakt toen de au to waarin ze zaten op de Sloeweg in botsing kwam met een vrachtwagen. De personenauto werd be stuurd door een 75-jarige vrouw uit 's-Heerenhoek. Samen met een 92-jarige plaatsgenote reed ze op de Stoofweg richting 's-Heerenhoek toen ze de Sloeweg wilde oversteken. Normaal regelen stoplichten daar het verkeer, maar die stonden uit vanwege werkzaamheden aan het spoor. De bestuurster heeft een van rechts komende vrachtwagen op de Sloeweg kennelijk over het hoofd gezien, waarna een bot sing volgde. Beide vrouwen zijn met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis in Vlissingen ge bracht. De auto waarin ze zaten raakte aan de voorzijde flink beschadigd. foto Willem Mieras door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het is weer raak in de Bonedijkestraat. De buurt heeft last van rondrijden de drugsdealers en 'groepjes'. De politie is alert: zij heeft haar toezicht geïntensiveerd. Al een tijdje krijgt P. Stok, die wijkambtenaar is in het Mid dengebied, signalen van over last. „Ik hoor van jonge mensen dat ze liever een blokje om lo pen als ze door de Bonedij kestraat moeten. Dat is geen goed teken." Zij vermijden het aanzicht van drugsdeals op straat, weet Stok. „Auto's stoppen op de President Rooseveltlaan, knipperen even met hun lichten en lokken zo de groepjes jongens naar zich toe. Dat schijnt vooral ook te gebeu ren op de hoeken van de Schuit- vaartgracht, aan de zijkant van de Ravensteinschool en onder de luifels van de Lidl." Stok heeft de politie al ingelicht over wat hij heeft gehoord. Ze zijn ermee bekend, zeggen ze. Al leen kampen ze met een capaci teitsprobleem. Er zijn niet ge noeg agenten om de boel 24 uur per dag in de gaten te houden. Want het gebeurt niet alleen 's avonds, maar ook overdag." De politie laat zich wel vaker zien in de buurt, heeft Stok zich laten vertellen. „Dat werd ook bevestigd tijdens het buurtcomi- té. Mensen zien vaker politiewa gens surveilleren. Laatst is ook al een groep gepakt, op een wat Amerikaanse wijze. De jongens werden tegen de muur gezet met de benen uit elkaar. Ze werden van boven tot onder gescreend, maar bleken clean. Hun auto's ook. Dat is het lastige: je moet ze op heterdaad betrappen en dan komt dat capaciteitspro bleem om de hoek kijken. Daar moet je simpelweg genoeg agen ten voor in dienst hebben." Prioriteit De Bonedijkestraat heeft nog al tijd prioriteit bij de politie, ge volgd door Sterkburg en de Scheldestraat. Even leek het de overlast uit de Bonedijkestraat zich te hebben verplaatst naar de Scheldestraat, zoals ook bur gemeester A. van Dok-Van Wee- Ie in juni van dit jaar na alarme rende berichten constateerde. Maar dat betwijfelt Stok. „Ik vraag me af of die groepen zich wel verplaatsen. Volgens mij ge beurt het gewoon op meerdere plekken tegelijk. In de Schelde straat is de politie nu wel bezig met een aanpak. Samen met de gemeente kijkt ze dieper in de buurt; hoe wonen de mensen, wat doen ze daar. En dat werkt, hoor ik van de politiechef." Van het buurtcomité mogen ze die aanpak ook gelijk in de Bonedijkestraat toepassen. Se cretaris A. de Pagter heeft haar buik vol van de overlast in haar buurt. „Als ik van mijn werk naar huis ga, zie ik groepjes. Al tijd weer die groepjes. Aan hun houding zie je dat ze niet zo maar gezellig staan te kletsen. Ze gaan bij auto's staan, wisse len spullen uit. Ze staan gewoon openlijk te dealen." De Pagter loopt ze altijd maar onopvallend voorbij. Minder on opvallend gedraagt de politie zich, heeft ze gemerkt. „Die zie je tegenwoordig ook overdag. Je merkt hun extra aandacht heb ben voor de Bonedijkestraat. Dat is niet voor niets." agenda I STREEKACTIVITEITEN 'GRAVENPOLDER De Zwake. 10.00 - 12.00 uur: Sportinstuif met thema cir cus voor 5 - 8 jr.. 13.00-15.00 uur: Sport instuif met thema de jungle voor 9 -12 K-: HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur Seniorensoos; HEINKENSZAND Achter de Hervorm de kerk, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE De Vroone, 09.30 uur: Schil dersclub; 10.00 uur: Internationaal dan sen; 13.00 uur: Soos, biljarten; 14.30 uur: Gymnastiek; Bibliotheek, 14.00-17.00 uur: Green peace toont kleurrijk onderwaterleven in de Noordzee; Zaal Groenewoud, 16.45 -17.45 uur: Be wegen voor carapatienten; KRUININGEN Ons Dorpshuis. 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 19.30 uur; schaakclub "de Zwarte Da- Zwembad Den Inkel, 19.00 uur: Aqua- jogging; 19.30 uur; Aquarobics; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Meer bewegen voor ouderen; WEMELDINGE De Wemel, 9.15 10.00 uur en 10.00-10.45 uur; Meer be wegen voor ouderen; 13.00uur: Soos; biljarten en kaarten; 14.00 uur: Koers- bal; YERSEKE - Zorgcentrum Vredelust, 10.30 uur Bewegen voor ouderen; 13.30 uur: Biljarten in de hal; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biliar»--

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27