Vechtende huisvrouwen in de ring Judoka Mark Huizinga test de spierballen Hockeyteams van Rapide behalen prima resultaten Schakers HWP beginnen beroerd aan jubileumjaar BN'ers Katja Schuurman en Bridget Maasland gaan elkaar te lijf in Goes Talpa geeft zichzelf een rode kaart maandag 17 oktober 2005 2^ door Peter Snelders GOES - De hockeyteams van Ra pide hadden een goed weekein de. De mannen wonnen in de vierde klasse met 4-0 bij Mistral en de vrouwen walsten met 8-0 over Krimpen heen. De Middelburg-vrouwen won nen met 4-1 bij Tempo'34. Vlis singen verloor ongelukkig met 2-0 bij Hoeksche Waard. Mannen Mistral-Rapide 0-4: Ondanks de ruime winst sprak trainer Ab Klaeijsen over een matig duel. Rapide ging mee in het trage tempo van Mistral, dat vrij hoog geklasseerd is, maar totnogtoe vrijwel alleen teams uit de on derste helft van de ranglijst ont moette. Na een kwartier opende Koen Totté de score, drie minu ten later liet Yannick van Putte 0-2 noteren en nog eens drie mi nuten daarna rondde Jeroen Fas- saert een combinatie met Jo- chem Beaart fraai af. Na rust drukte Rapide de thuisploeg op eigen helft. Het liet wat kansen liggen en kwam pas kort voor tijd op 0-4 door Koen Totté. Olympia-Spijkenisse 1-7: Olym- pia was een maat te klein. Spij- kenisse is uit de derde klasse ge degradeerd en wil snel terug. Het team was technisch en fy siek superieur aan het jeugdige Olympia. Bij rust was het duel in feite al beslist. Toen leidde Spijkenisse met 4-0. Na de pau ze liep dat team uit naar 6-0 voordat Arjen de Vries de eer kon redden. Vrouwen Derde klasse Hoeksche Waard-Vlissingen 2-0: Vlissingen blijft niets be spaard. De thuisploeg was tech nisch beter, maar had ook de ar bitrage mee. In de twaalfde mi nuut van de eerste helft werd een goal van Hoeksche Waard toegekend, terwijl de bal eerder de achterlijn was gepasseerd. Tot overmaat van ramp keurde het arbitrale duo een doeta* van Vlissingen, gescoord uiL stafcorner, wegens afhouden j! Volgens de gasten onterecht Inde tweede helft miste Vli gen kansjes op de gelijkmaker Uit een counter liet de thuis ploeg 2-0 noteren. In de slotfase werd Vlissingen nog een straf bal onthouden, toen Merel dj Kam onderuit werd gehaald Vierde klasse Krimpen-Rapide 0-8: Alleen in de eerste tien minuten ging Rm de mee in het lage tempo van de thuisploeg. Daarna schroefde het Hulster team het tempo op en heerste op alle fronten De ploeg liep al in de eerste helft uit naar een riante voorsprow van 4-0 door treffers van Kar lien Boussen (2x), Karin Mar. tens en Leonie de Bruijne. Ook in de tweede helft bleef Ra. pide goed doorgaan, in dewetec- schap dat het doelsaldo aan hei einde van de competitie van k lang kan zijn met het oog op df eventuele tweede plaats achls het ongenaakbaar geachte Tem po. Binnen tien minuten stond het 6-0 door twee treffers vat Leonie de Bruijne, die daarms in deze wedstrijd haar totaal drie bracht. Halverwege detw$ de helft scoorde Kariien Bous sen ook haar derde doelpunt. 0- se Franckaert zorgde voor lij slotakkoord. Zij bepaalde eindstand op 8-0. Tempo'34-Middelburg 1-4: Mid delburg domineerde vrijwel d, gehele wedstrijd. Het was aa de keepster van Tempo'341 danken dat de nederlaag binnei de perken bleef. Vooral in de eet ste helft bracht Middelburg v» schillende kansen om zeep. Al leen in de twaalfde minuu scoorde Annabel Klop. Al ind eerste minuut na rust liet Made lief van Duivendijk 2-0 aanteke nen. Even stribbelde Tempo t« gen, na een strafcorner werd he 1-2. Twee minuten later wasd marge weer twee treffen dod een doelpunt van jeugdspeelste Rosanne van Eikelenberg. Vi| minuten voor tijd legde Mart Scholma de 1-4-eindcijfersvas Een niet alledaags kickbokswed- strijdje werd gisteren afgewerkt tijdens het gala in Sportpunt Zeeland. Katja Schuurman en Bridget Maasland troffen elkaar in de Goese arena. De vrouwen gingen met elkaar op de vuist voor het nieuwe BNN-program- ma Katja versus Bridget. door Mieke van den Broek GOES - Dat er een niet alle daags gebeuren gaat plaatsvin den, blijkt al in de gangen van Sportpunt Zeeland. Niet al te vriendelijk kijkende brede spier bundels in zwarte pakken fouil leren alle mannen. Aan de vrouwen die op het kick- boksgala in Goes af komen, wordt niet gezeten. Maar de handtasjes worden wel door zocht door de kleerkasten. Zelfs heel schattig ogende meisjes moeten hun bezittingen ter con trole tijdelijk afstaan. In de grote zaal staat in het mid den een verhoogde vechtarena. Daarboven hangt een lichtinstal latie, De zaal zit een half uur voor aanvang al aardig vol. Er staan twee extra tribunes in de zaal, waarop zo'n driehonderd man zit. Ook de reguliere tribu ne is deels bezet. Er zitten heel wat brede kerels in het publiek. Zo te zien is voor hen het kracht honk geen onbekende plek. In de zaal is het donker. De toe schouwers worden vermaakt met een lichtshow. Maar goed ook, want zo kunnen de morren de aanwezigen alvast een show in de zak steken. Toch een aar dig verzetje als de eerste partij pas een uur later dan gepland van start gaat. Zwart broekje Om iets voor vijf begint het dan eindelijk op een kickboksgala te lijken. Een man in een kort zwart broekje en met verder en kel een strikje om zijn nek komt de zaal in. Het vrouwelijke pu bliek gaat op het puntje van de stoel zitten. De mannen wach ten echter ongeduldig op de BN' ers Katja Schuurman en Bridget Maasland. Rond vijf uur verschijnt Katja in kickbokstenue in de deurope ning van de kleedruimte. In een heupwiegende modeshowpass loopt ze met een strakke blik richting de plek waar het moet gebeuren. Het publiek verwel komt haar met een groot ap plaus. Katja wordt tijdens de wedstrijd bijgestaan door vijf voudig wereldkampioen Ilonka Elmont. De opkomst van de blonde Bridget Maasland gaat gepaard met heel wat minder zelfvertrou wen. Al voor het begin van de wedstrijd, is duidelijk dat de donkerharige BN'er de publieks lieveling is. Daar doet de bege leider van Bridget, niemand min der dan bokser Don Diego Poe der, helemaal niets aan. De vrouwen worden door hun coaches opgetuigd: bitje in, helm op en handschoenen aan. Ook worden ze op tactisch ge bied nog even toegesproken. Vanaf het begin van de wed strijd gaat Katja in de aanval. Als een op hol geslagen beest deelt ze zomaar wat klappen uit. Bridget wacht rustig af en is vooral bezig haar gezicht weg te trekken. De dames maken overi gens, in tegenstelling tot een goed gebruik bij het kickbok sen, geen gebruik van de benen. Slechtste conditie Een man uit het publiek pro beert Bridget wat te helpen. 'Op haar borsten', schreeuwt hij haar toe, De wedstrijd lijkt in tussen op een gevecht tussen twee huisvrouwen die elkaar in de haren vliegen. Katja blijkt de slechtste conditie te hebben. In de pauzes doet ze haar helm af om beter naar lucht te kunnen happen. Dat haar uiterlijk niet meer tip top in orde is, boeit haar niet. Tijd om haar uitgelo pen mascara bij te werken, neemt ze dan ook niet. Ook op de kreet 'Katja, koekje erbij' uit het publiek reageert de gecon centreerde BNN'er niet. Na drie ronden wijst de scheids rechter Katja Schuurman als winnares aan. Vooral coach Ilon ka Elmont is door het dolle heen. Maar ook Katja is blij. Op haar weg naar de kleedkamer maakt ze nog een vreugdedansje voor het publiek. De grootste glimlach staat ech ter op het gezicht van één van de scheidsrechters. De man op leeftijd is dolblij dat hij de win nares van het duel al zoenend mag feliciteren. De kickbokswedstrijd wordt op maandag 14 november uitgezon den bij het BNN-programma Katja versus Bridget. Katja Schuurman (rechts) haalt fel uit naar Bridget Maasland tijdens het kickboksgala in Sportpunt Zeeland. foto Dirk-Jan Gjeltema RUGNUMMER Marcel Kole speelde zater dag zijn honderdste wed strijd in het tenue van SSV'65 en vierde dal met een magni fiek doelpunt. De linksbenige middenvelder van de Goese eer steklasser, in het uitduel met Dinteloord voor de gelegen heid laatste man, scoorde in de tiende minuut van de blessure tijd de winnende treffer (1-2) via een weergaloze stiftbal. Het was zijn zeventiende tref fer in honderd duels en zes sei zoenen voor SSV'65 en het le verde de eersteklasser en pas sant de eerste-periodetitel op. door Roeland Alders GOES - De schaakteams van hel jubilerende Het Witte Paard uit Sas van Gent hebben in de landelijke schaakcompetitie nog geen potten kunnen breken. Het eerste team verloor nipt van LSG, terwijl de andere teams verloren van de lagere ploegen van LSG. LSG-HWP Sas van Gent 6-4: Ten opzichte van vorig jaar was het tiental uit Leiden versterkt met John van der Wiel en Eelke Wiersma. Na een snelle ne derlaag van Ivo Timmermans, liep HWP achter de feiten aan. Na winst van Steven Geirnaert en een handvol remises, was er nog een kans op een gelijkspel. Bij 4,5-2,5 waren Hans Groffen, Mare de Waal en Gunther Deleyn nog bezig. Deleyn won. De Waal kon zijn voordeel niet uitbuiten, waardoor de match- punten in Leiden bleven. Grof fen speelde nog remise. 1. J. van der Wiel-T. Piceu 1-0, 2 E. Wiersma-H. Cardon 1-0, 3. R. van Ketel-K. Leenhouts remise, 4. T. Middelburg-K. Nieuwelink remi se, 5. E. van Haastert-S. Geirnaert 0-1, 6. M. van der Werf-G. Deleyn 0-1, 7. M. Bosman-M. de Waal re mise, 8. S. Baklcer-T. Maenhout re mise, 9. J. Blokhuis-I. Timmer mans 1-0, 10. S. van Blitters- wijk-H. Groffen 1-0. Middelburg-Promotie 4,5-3,5: In een spannend duel pakten de Middelburgers terecht de zege. Na een snelle zege van Slava Ikonnikov werd de stand rechtgetrokken omdat Bert Henderikse verloor. René Tig- gelman bracht Middelburg weer op voorsprong, maar na verlies van Ewoud van Hecke werd het 3,5-3,5. Wim Stange sleepte de Middelburgse zege binnen. 1 V. Ikonnikov-H. Noordhoek 1-0, 2. S. Stange-B. Alhers remise, 3. R. Tiggelman-B. Bannink 1-0, 4. W.J. Pannekoek-P. van Nies remise, 5. E. van Heclce-J. van de Bergh 0-1, 6. C. Jansen-J. Mostert rem,ise, 7. B. Henderilcse-W. Broekman 0-1, 8. W. Stange-M. Nepveu 1-0. LSG 3-HWP Sas van Gent 2 7,5-0,5: Een pijnlijke nederlaag voor HWP 2 tegen de sterke Leidenaren. Harry Provoost was het eerste klaar met een remise. Verder werd er geen punt meer gehaald, met drie in vallers en stellingen die net niet remise konden worden gehoi den. I. C. Roosendaal-B. de Bruijét 1-0, 2. M. de Heer-E. van Leem 1-0, 3. A. van Benthcm-G. win II 1-0, 4. L. Jap Tjoen San-H Pn voost remise, 5. A. Reedijk-R. ra de Wynkele 1-0, 6. V. Fruclm van der Veen-F. Snijders 1-0,7.JI Wubben-G Ringoir 1-0, 8 B. Gen gousian-A, den Hamer 1-0. De Wolslad-Terneuzcn 2-( Terneuzen won na de mooi zege in de vorige ronde alwea Matthieu Freeke won vlot e overtuigend. De onderst borden deden van zich spreker Daniel Lansay, Albert-Ja: Breukelman, Jordi Gernaertej Gosse Kamminga pakten alia het punt, zodat de Zeeuws-Vla mingen nu bovenaan staan. 1 W Kocken-M. Freeke 0-1,2-1 Feelders-C. Ghijsels remise, '1 fi Leemans-J. Breukelman remise, M. Viering-W. Vleeskens 1-0,5.8 Hendrickx-D. Lansay 0-1, 0.8 Bishoen-A.J. Breukelman 0-1,1 II. Moors-J. Gernaert 0-1, Leermakers-G. Kamminga 0-1. DSC Delft 2-Soiiburg 3,5-4,5:Ic een spannend duel gingen di punten terecht naar Souburg Robin Bosters verloor snel maar Jeroen Hekhuis zette ei een zege tegenover. Na winS van Corné Boogaard en Roelanc Alders, beiden met een vreemdi partij, mocht Henke Wester weele na ruim zes uur spelen he' beslissende punt binnenhalen. 1. J.P. van Zandwijk-U- Boelhou wer 1-0, 2. B. Voogt-J- gpiw 0-1, 3 W. Anema-C. BoogaaMË 4. P. de Bas-R. Bosters 1-0,5- 8 Meulenbroek-C. Boelhouwer K 6. J. Flohil-K. Zomer remise, U Buzing-R. Alders 0-1, 8. L v/dLis- donk-H. Westerweele 0-1. LSG 4-HWP Sas van Genl 1 5-3: LSG 4 was net een mul groot. Herman van de Wynkel! en twee snelle remises van André Galle en Henk de Ridder brachten de Sassenaren op voorsprong. Er leek geen vuiltje aan de lucht, maar Marnix van der Zalm en John GomiB® verknalden hun stelling, waai- door de pijnlijke nederlaag® kwam. 1. Q. van Dorp-H. v/d V/ynkè 0-1, 2. A. Serdijn-AGalle rem 3. P. Thissen-M. v/d Zalm 1-0,1 v/d Linden-N. Dubbeldam M F. Geertsma-H. de Ridder rem 6. J. v/d Weijer-J. Gommers H. W. Zwinkels-T. Lammens 1-0,°-' Bosman-J. de Zwart 0-1 door Frits Bakker Voor een breed, maar soms nog piepjong gehoor sprak Mark Hui zinga zaterdag in Terneuzen de gewo ne mensentaal. De ippon seoi nae (Ja pans voor schouderworp) werd omge doopt tot spierballenworp. „Dat vind ik zelf ook mooier", zei de Olympi sche judokampioen tijdens een speel se demonstratietraining met honderd dertig jonge kinderen. Twee uurtjes judo, mét soms een tech nisch hoogstandje tussendoor en veel praktische tips, werden als buitenge woon boeiend ervaren. Voor de volle Van Bommel De nationale discussie rond Mark van Bommel kreeg afgelopen week een extra dimensie. De roep om de ervaren middenvelder van Barcelo na een plaatsje te gunnen in de selec tie van het Nederlands elftal klinkt al weken. Radio-Veronica-dj Patrick Kicken, een vroegere klasgenoot van Van Bommel, riep een website in het leven om steun voor de Limburger te mobiliseren. Op www.markmoet- mee.nl kunnen sympatisanten hun steun kenbaar maken. Na amper een week deden al bijna 3000 mensen dat, In Eindhoven hebben ze de actie in middels omarmd. Voor aanvang van de topper tussen PSV en AZ hingen er zaterdag twee spandoeken in het sta dion met daarop de naam van de web site. Ook werd zijn naam langdurig ge scandeerd. Van Bommel kan er wel om lachen. In een geluidsfragment op de site zegt hij: „Alle kleine beetjes helpen." Benefietduel De Nederlandse hockeyers spelen op 26 oktober een benefietduel voor de slachtoffers van de aardbe ving in Pakistan en India. De ploeg neemt het in Rotterdam op tegen een wereldelftal dat wordt samengesteld door de Pakistaan Sohail Abbas. De strafcornerspecialist speelt voor HC Rotterdam in de Nederlandse competi tie. „We hebben een goede relatie met Pakistan en India en willen graag hel pen", zegt Johan Wakkie, directeur van de hockeybond KNHB. „We ho pen op deze manier beide landen een steun in de rug te geven." Er wordt voor de wedstrijd niet met verkoop van kaarten gewerkt. Het is de bedoeling dat de toeschouwers geld voor de slachtoffers doneren. ken, zuiniger zijn met je la-achten." Fysiek is Huizinga nog optimaal, bles sures zijn zeldzaam. „Maar ik ben ook reëel: hoe ouder je wordt, hoe minder snel je herstelt van harde trai ningen. Ik wist altijd dat ik in top vorm kwam door een weeklang kei hard te judoën. Als ik dat nu doe, word ik alleen maar slechter. Drie da gen is genoeg, daarna moet ik even herstellen." De podiumplaatsen op het WK en EK (beide keren brons) hebben hem niet temin vertrouwen gegeven voor de ko mende jaren. Huizinga doseert zijn trainingen en neemt op tijd rust. „Het is belangrijk dat ik niet met mijn krachten smijt. Na de zomer kreeg ik een uitnodiging van een visblad. Ze weten dat ik een fanatiek visser ben en nodigden mij en een collega uit om naar Canada te gaan. We hebben daar in een rivier op steur en zalm gevist, heel avontuurlijk. Vooral op steur, met vissen tot twee meter lang." Zijn volgende doel (NK) is over twee weken. „Ik heb de laatste weken wat gefietst en ga nu opbouwen. Daarna neem ik gas terug tot december. Vol gend jaar is er geen WK, geen Spelen. Het wordt rustig toeleven naar 2007 en 2008. Dan wil ik nog één keer schit teren, om te bewijzen dat ik niet te oud ben voor het podium op de Spe len." Wie niet beter wist, moet zaterdag avond bij het kijken naar De Wedstrijden op Talpa hebben gedacht dat AZ het uitduel met PSV afsloot met een 2-0-nederlaag en alle elf spe lers op het veld. In werkelijkheid ver loor AZ met 3-0 en haalde Ron Vlaar het einde niet. Door een technische fout werden het tweede doelpunt van Cocu en de rode kaart van Vlaar niet uitgezonden. Pre sentator Humberto Tan meldde na de samenvatting doodleuk dat het 3-0 was geworden. Pas een uur later, te gen het einde van de uitzending, bood hij de kijkers excuses aan en werden de betreffende fragmenten nog ver toond. Volgens Talpa ging er iets mis bij het instarten van de beelden. „We wer ken tegenwoordig met digitale bestan den. Het tweede bestand ging al van start toen het eerste nog niet was afge lopen.", aldus een woordvoerder. „Heel erg balen", zei Talpa-presen tator Wilfred Genee gisteren in een reactie op Radio 538. „Wat ik nog het meest betreur, is dat er niet meteen op geanticipeerd is door excuses aan te bieden. Dat gebeurde pas later." tribunes slalomde de topjudoka tus sen het gekrioel op de mat om te corri geren waar het nodig was. En rond het speelveld hadden zich tientallen vaders en moeders met camera's ver zameld. Het komt tenslotte niet elke dag voor dat Thomas van zeven en Fleur van vijf mogen stoeien met de Olympisch kampioen. Na afloop scho ven ze allemaal aan voor een foto en een handtekening, meestal op de rug van het judopak. Robbert en Staf de Moor van Sport centrum Delta hadden de regie over de judoclinic, die werd gehouden bij de start van de open deurdagen in het nieuwe sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. „Met zo veel kin deren vergt het een strakke organisa tie, maar het is vlekkeloos verlopen", stelde Robbert de Moor vast. Huizin ga: „Ik was drie jaar geleden öok al eens door Staf de Moor benaderd voor een clinic. Toen kon het op het laatste moment niet doorgaan, omdat ik in een wedstrijd mijn vinger brak." Zaterdag was de beroepsmilitair er in vol ornaat. „Het is prachtig om te doen, met al die jonge kinderen. Ik zit in een fase dat er tijd voor is en dan doe ik het graag. Het WK en EK zijn achter de rug. Ik heb net een visvakan tie in Canada gehad en ga me de ko mende tijd voorbereiden op het NK. Dit was een aardig tussendoortje, met veel enthousiaste mensen." De gouddelver van Athene (32) beseft dat hij nog maar een paar jaar heeft te gaan op het hoogste niveau. „Het is statistisch gezien onwaarschijnlijk dat ik op de volgende Spelen in Pe king nog een medaille kan halen. Toch wil ik het proberen, omdat ik het gevoel heb dat het er nog inzit. Je moet het alleen iets anders aanpak- Judoka Mark Huizinga stoeit met de jarige Sander tijdens de demonstratie in de nieuwe Terneuzense sporthal De Vliegen de Vaart. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 24