WSE COURANT Duizenden politiebanen weg Irak houdt op 15 december parlementsverkiezingen PZC Stratenmakers vestigen record WINNAARS COLLECTIE hui ii mui 23 Vakbondsvoorzitter vreest voor langdurige onrust mm mm .da Forthomme verslaat Blomdahl wan'dïg" oktober 2005 los nummer 1,25 I7 l/m 22 oktober 2005 vin 13.30 tot 17.00 uur) like dag iichilderen in sprookjesbos '>ra'molen, suikerspin en springkussen i 'boekjes in de filmzaal Haandag Circusdag '::-poen uitsnijden ninkshop voor clowns lerspelen clowns 'Ballonnen down •"■teitainment met diverse clowns Dinsdag 1001 nacht 'erfstdoos knutselen "'.ffelmiddag kinderboerderij '!ijden op een echte kameel -"ertammerft met diverse •Ml nacht sprookjesfiquren 'Vuurspuwer Woensdag Bosbewonersdag "poen uitsnijden 1söewoneijacht I- erdrank van limonade kabouter ,u(eteeftheater kaboutershow 1lertainment met diverse Mwner sprookjesfiguren -'.nderdag Tovernaarsdag erstaf knutselen 'Koofvogelshow 'lerspelen tovenaars '•".«tainment met diverse y sen en tovenaars 'i'-'minkshop voor tovernaars •njdag Prinsen en Prinsessendag !ar^n en kroontjes knutselen 'Ponyrijden voor prinsen m prinsessen •tasenriddersjacht 1 _tl'JtorensPel op luchtkussen -detainment met ridders, "sen en prinsessen kterdag Grande finale "poen uitsnijden I '*miertheater (verrassingsshow) ;-'Mkjesparade, muziek en dans k'oinbhop sprookjesfiguren i ttainment met divprsp 'WOfKRKE Galgeweg 5, 0118-551623, Mflderdag en vrijdag koopavond. Rotterdamse snerttram jubileert [v-babes op de ruist in Goes GOES - Twee BN'ers uit de jowbizzwereld troffen elkaar pieren in Sportpunt Zeeland wr een kickbokswedstrijd. Smiand minder dan Katja Schuurman en Bridget Mass ed gingen in de Goese boks te met elkaar op de vuist. V-babe Schuurman won het isecht. vrouwen gingen niet voluil. o werden de benen niet ge- ruikt. Desondanks was het een eftig duel. De wedstrijd duur- eiets langer dan tien minuten, [aarde twee pauzes hadden de ree hard nodig. Vooral Schuur- an had het zwaar. Ze ontdeed ch in de rustpauzes van haar elm om naar lucht te happen. Ie beroemdheden namen ook ckende coaches mee naar te. De oud-wereldkampioe- en Don Diego Poeder en Ilon- Elmont stonden de vrouwen ij De partij tussen de sten-en onderdeel van het kickboks- i, dat voor de tweede maal erd gehouden. "IN maakte opnames van de :kboksstrijd tussen de twee N'ers. Op maandag 14 novem- crworden die uitgezonden, agina 24 vechtende huisvrouwen inde ring (Advertentie) door James Mc Conigal DEN HAAG - De bestuur lijke reorganisatie van de politie, waar het kabinet vrijdag toe heeft besloten, treft in de praktijk duizen den agenten. Ongeveer zes tot achtduizend dienders verliezen vanaf begin 2006 hun baan, functie of stand plaats. Dit proces, dat tot onrust zal leiden, zal ten minste drie jaar duren, mo gelijk zelfs langer. Dat zegt Gerrit van de Kamp, voorzitter van politievakbond ACP, in een gesprek met de Ge associeerde Pers Diensten, waar bij de PZC is aangesloten. „Het lijkt te gaan om bevoegdheden van burgemeesters, hoofdcom missarissen of ministers. Maar in de praktijk gaat het om heel veel politiemensen die opnieuw in onzekerheid worden ge bracht, net nadat zij een jaar hebben gevochten voor een goe de politie-CAO." Van de Kamp gaat er van uit dat de 'bestuurlijke' reorganisa tie betekent dat veel diensten van de 25 politiekorpsen - die op zich blijven bestaan - wor den gereorganiseerd, samenge voegd of verplaatst. „We weten nu nog niet wat dat precies bete kent, maar het is duidelijk dat duizenden politiemensen hier de gevolgen van zullen ondervin den", zegt de vakbondsvoorzit ter. Acties Nu blijkt volgens Van de Kamp eens te meer hoe noodzakelijk de harde acties waren die de politiebonden en hun leden het afgelopen jaar in het hele land hebben gevoerd voor een goede politie-CAO. „Wij hebben werkzekerheid, inkomensze kerheid en de gevolgen van de nieuwe WAO (de WIA, red.) voor politiemensen veilig kunnen stellen. Wij zagen deze reorganisatie aankomen. Nu kunnen we laten zien dat wij hebben geknokt voor de toe komst van politiemensen. De discussie over de reorganisatie wordt volgend jaar voor onze mensen op een rustiger manier gevoerd." GPD pagina 3 agenten verbitterd door CAO-ruzie EMMEN - Zeventig stratenmakers, waaronder een team van aannemingsbedrijf Krijnsen uit 's-Gravenpolder, hebben zaterdag in Emmen, tijdens de Dag van de Stratenmaker, een record gevestigd. In minder dan vier uur voorzagen ze ruim dui zend vierkante meter bij het Noorder Dierenpark van een nieuwe laag klinkers. In de straat is het tijgerlogo van het park verwerkt. Met hun record komen de straten makers in het Guinness Book of Records. Verdiensten van de dag waren een bo dywarmer en een koud biertje. „Het was mooi", zegt een bezwete vakman, „Maar ook weer mooi om terug te gaan naar Zeeland." foto Jan Anninga/ANP Amerikanen waarschuwen Syrië voor rol in Libanon WASHINGTON - Syrië gaat vol gens de Amerikaanse minister Rice van Buitenlandse Zaken door met het destabiliseren van buurland Libanon. Zij voegde eraan toe dat dit gedrag ernstig genoeg is om internationale ac tie te rechtvaardigen. Rice ver klaarde dat gisteren tegenover de Amerikaanse nieuwszender NBC, in het programma Meet the press. Syrië was van 1976 tot april dit jaar feitelijk de baas in Li banon. De Syrische regering moest zijn troepen vorig jaar evenwel terugtrekken na massa le volksprotesten en zware inter nationale politieke druk. Die volgden op de moordaanslag op de Libanese ex-premier Rafik al Hariri. Volgens veel Libanezen had Sy rië de hand in de aanslag op de anti-Syrische politicus. Minister Rice zei dat Washing ton de kwestie de komende we ken in overleg met andere lan den zal aanpakken. Volgens haar ontwrichten de Syrische ac tiviteiten de hele regio en is het in strijd met de 'algemene trend richting democratisering'. Rice stelt dat de Verenigde Sta ten zich in hun beleid zullen richten op het 'veranderen van het gedrag van het Syrische regi me'. ANP/AFP van onze redactie buitenland BAGDAD - In Irak worden op 15 december parlementsverkie zingen gehouden. Dat maakten de autoriteiten gisteren bekend, een dag na het referendum over de grondwet. „De datum staat vast, de verkiezingen gaan door, ongeacht de uitkomst van het re ferendum", aldus de interim-re gering. De uitslag van het referendum over de grondwet wordt offici eel op 24 oktober bekendge maakt. Autoriteiten verwachten halverwege deze week met de eerste uitslagen te komen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Condoleezza Rice, zei gisteren in Londen te verwachten dat het merendeel van de Iraakse bevolking vóór de grondwet heeft gestemd. Het referendum verliep zater dag rustig, afgezien van enkele schietpartijen. Circa 65 procent van de stemgerechtigden ging naar de stembus, zei de voorzit ter van de kiescommissie. Autoloos De Amerikaanse president Bush en secretaris-generaal Kofi An nan van de Verenigde Naties fe liciteerden de Iraakse bevolking Adel Lami, hoofd van het onafhankelijk verkiezingscomité in Irak, ziet toe op het tellen van de stemmen. foto Karim Sahib/RTR met de rustige stembusgang. Het uitblijven van grootschalig geweld tijdens het referendum is waarschijnlijk het resultaat van strenge voorzorgsmaatrege len. Iraakse veiligheidstroepen en het Amerikaanse leger had den er rekening mee gehouden dat rebellen zouden willen toe slaan. Er werd een autoloze za terdag ingesteld, waardoor Iraakse opstandelingen en isla mitische fundamentalisten zich nauwelijks door het land kon- den verplaatsen. Bovendien werd zo het risico op een aan slag met een autobom, een popu lair middel bij zelfmoordcom mando's, vermeden. Vlak voordat de stembureau's opengingen bliezen opstandelin gen een elektriciteitscentrale op bij Bagdad. Hierdoor viel in gro te delen van de stad de stroom uit. De autoriteiten zagen de ac tie als een zwaktebod. „Zodra ze geen auto's kunnen gebrui ken, zijn de terroristen tot wei- De bontbeschilderde snert tram in Rotterdam begon het afgelopen weekeinde aan zijn tiende seizoen. Pas sagiers van dit voertuig krijgen tijdens een toeris tische rondrit door de ha venstad erwtensoep opge diend. Er bestaan ook plan nen voor het introduceren van een restau ranttram in de Maasstad. Brit vreest 50.000 doden vogelgriep De topadviseur medische zaken van de Britse regering, Sir Liam Donaldson, zegt dat zijn land zich erop moet voorbereiden dat ten minste 50.000 mensen zullen overlij den door vogelgriep. Hij zei dat in reactie op het nieuws dat de aanwezigheid van de dodelijke vogelgriepvariant H5N1 in Roemenië is vastgesteld. Het gaat om hetzelfde virus dat eerder in Turkije is aange- troffen. Voordelige stroom niet voor niets Als grote energieverbrui kers als Dow en Pechiney (foto) langlopende afspra ken willen maken over leve ring van stroom voor een gunstige prijs, moeten ze daar volgens Delta zelf wat tegenover stellen. Zoals minder produceren in piek perioden zodat er geen du re stroom hoeft te worden geïmporteerd. I mL Feyenoord herovert koppositie Feyenoord heeft de koppo sitie in de eredivisie her overd. De Rotterdammers wonnen gisteren thuis met 4-1 van FC Groningen. Boussaboun, Kuijt, Kalou (foto) en Ghaly scoorden voor de ploeg van trainer Erwin Koeman, die nu twee punten voorsprong heeft op PSV. 1 13 Varia: 2; Binnenland: 3; Gezondheid: 4; Buitenland: 5; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 12 en 13; Sport: 15, 16, 17, 18, 19, 20,21,22, 23 en 24. Naam: Uw postcode: Uw huisnummer: Deze bon ingevuld inleveren bij onderstaande verkooppunten. U ontvangt 2,55 korting op een Rosenboom T boek uit de Winnaars Collectie. ^°^^ensen thuis ij. www.winnaarscollectie.nl postkantoor a Norm. prijs 7,50 Nir-TVn Voor abonnees: het alfabet van Zeeland nig in staat", zei een regerings woordvoerder. De inwoners van Bagdad worden al jaren ge plaagd door een slechte stroom voorziening en waren daarom niet onder de indruk van de ac tie. Koerden en Sjiietische arabie ren stemden met grote meerder heid voor de grondwet, Soennie- tische Arabieren tegen. Voor de Koerden betekent de grondwet een garantie voor zelfbestuur. Voor de Sjiieten, die de meerder heid vormen, geldt hetzelfde. Bo vendien vinden zij de grondwet aantrekkelijk omdat de islam dan de officiële religie wordt. Deze zaken waren precies de re den waarom Soennitische Ara bieren tegen stemden. Zij vre zen dat de Koerden en Sjiieten het land zullen opsplitsen in ri valiserende, autonome gebie den. De Soennieten wonen veel al in het westen, het enige ge bied waar geen olie in de grond zit. Zij vrezen te verarmen, ter wijl de andere regio's almaar rij ker worden. Veel Soennieten zijn bovendien tegen vermen ging van politiek en religie. Niet omdat zij minder religieus zijn, maar omdat zij vrezen dat de Sjiietische interpretatie van de islam tot wet zal worden verhe ven. GPD/RTR O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Oc geet dawtni Mnmakg toestemming voor automatisd» reasso van dit bedrag van mijn tekeningntnmec 'k tob <Se laatste res maanden geen O Noteert u mij voor een vast abonnement* De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20.55) pet kwartaal met automatische incassol?59.751 O per jaar met automatische incasso (€229.20). het alfabet van Zeeland Handtekening PZC bv gaar rotgvukhg om met persoonsgegevens In de cololon leest u er meer over Kiji op wivw prc.nl/abonneren. hel grein 0800 0231231 ol stuur deze bon noor PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 213.4450 WB Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1