Komst muziekstudio dichterbij PZC PZC De volgende keer mag mijn man weer Hotel Kamperduin mag nieuw bouwen ,11 gemeenten Middelburg en Vlissingen bekijken eerst eigen oefenruimtes Stennismaker naar Torentij d Surfdag zonder surfen Bibliotheken in Thoolse kernen lijken gered maandag 17 oktober 2005 VllSSlNGEN - De komst van «izikale oefenruimtes is een «tedichterbij gekomen. Al ja- -J glijdt de stichting Lost Key geluiddichte studio's. De fjkhcrsc wethouders van eul- kregen zaterdag een hand- Bteiingenlijst. Daarbij zat die a gedeputeerde Van Waveren. fcikanten in Middelburg en die willen oefenen Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Boitenruststraat 18 Postbus 8070 *330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 Email: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA goes Tol-(0113)315500 F«: (0113)315669 Émail; redactie@pzc.nl internet "Wv-pzc.nl S-mail: web@pzc.nl hem precies uit te leggen wat we willen, maar kennelijk hebben we hem weten te overtuigen." Dat was volgens Van Waveren- niet zo heel moeilijk „Als pro vincie hebben we vorig jaar al een beleidsplan gepresenteerd, waarin we hebben geschreven dat er meer oefenplekken moe ten komen. Dit initiatief paste dus helemaal binnen ons be leid." Het liefst ziet Van Waveren niet één centrum, maar meerdere in Zeeland. Ook Walcheren zou er meer moeten krijgen. „Ik heb het idee dat we daar niet al te lang mee moeten wachten. Als de provincie daarmee kan hel pen, doen wij dat." Echter, op een zak geld hoeven de muzikanten niet te rekenen. Van Waveren: „Eerder denk ik aan planologische ondersteunin gen. Onze steun zal niet direct fi nancieel zijn, daar hebben wij geen groot budget voor. Wel wil len we een duwtje geven." De cultuurwethouders van Wal cheren hebben hun handteke ning nog niet gezet. Eerst willen ze kijken hoe het zit met de hui dige oefenruimtes. L. Poppe-De Looff van Vlissingen: „Het zou zonde zijn om een heel centrum te bouwen als je al iets in huis hebt. Eerst maar eens kijken of De Piek en Walk-Inn optimaal benut worden." In Middelburg wordt geoefend in Midgard, weet H. Kool-Blok land. In die stad leeft toevallig ook het plan voor een nieuw jon gerencentrum. „Maar er komen geen oefenruimtes. Dat idee is al eerder weggestemd." M. Te Roller zegt over de Veerse oefenruimtes snel uitgepraat te aangewezen op jonge- ïozën Walk-Inn en Midgard concertpodium De Piek. In „ere komen ze niet verder dan ^staande boerenschuren. Ver- presteren nog de traditionele jjtóerkamertjes. Verre van ide al. vindt J. Houtzager. Hij zit Pet bestuur van Lost Key, een Sïhting die zich inzet voor pro- jsionele oefenruimtes, ïe willen meer dan oefenen al- Het zou mooi zijn als we Pruimte krijgen, waar we zo- id demo's kunnen opnemen als cd-hoesjes grafisch ontwerpen, la plek waar een gitaarleraar Pgaan zitten met zijn leerlin- p en waar jongeren samenko- Een muzikantenservicebu- noemen wij het ook wel." Üai loods met zes oefenruimtes. Gduiddicht, brandveilig en be- aalbaar De stichting weet pre ses wat ze wil. Houtzager: „We sjn er al een hele tijd mee he rig. Deze handtekeningenlijst sengt ons weer een stukje ver ier Ons uitgangspunt is binnen in jaar ons doel te bereiken. )at is nog ver, maar we moeten Dkrealistisch blijven." Cit de Walcherse muziekwereld wet Houtzager dat er veel men- wb zijn die een ruimte zoeken. JQjk maar eens op het prik- tcrdvanZeelandnet. Daar heb- m zoveel muziekdocenten een dvertentie staan. Op onze hand- ikemngenlijst staan 48 bands." (aar ook bekende Zeeuwen als Janny Vera, Carolijn Lillipaly, krard de Nooijer en Patrick Lo- iiers Plus Harry van Waveren, edeputeerde voor het CDA. Die kregen we niet zomaar", gt Houtzager uit. „Het kostte rat e-mails over en weer om Man rijdt tegen lantaarnpaal pNEUZEN - In Terneuzen is ostermiddageen 20-jarige Ter- puzenaar tegen een lantaarn- faal gereden met zijn auto. iHij reed over de Churchilllaan «wilde ter hoogte van Scheldo- pdo een 25-jarige automobilist ml Gent rechts inhalen. Op het jaatstemoment wilde de 20-jari- R automobilist afslaan door «stremming. Hij verloor daar- pj de macht over het stuur en «d tegen een lantaarnpaal, ïervolgens stapte hij uit zijn au to en ging verhaal halen bij de 25-jarige automobilist uit Gent (ie zijn auto verderop had ge parkeerd. Er ontstond een hand jeneen waarbij de 25-jarige m op zijn hoofd werd gesla- |en. De 20-jarige man werd aan houden voor mishandeling. De disco-avonden van Middelburg-Zuid doen de wijk goed. „Het wordt steeds gezelliger." door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Je kunt er zonder gê ne in een schaaltje pinda's graaien. Overstemt Boy George je roddelkransje, dan gaat muziek gewoon wat zachter. Zatlappen zijn er niet en je jas hang je gratis in de garderobe. Een avondje stappen in buurtcentrum Het Palet. Eens in de zoveel tijd gaan de voetjes van de vloer in Middelburg-Zuid. Dan schrijft de wijkvereniging dat 'het weer een groot feest en spektakel belooft te worden'. Drive-in show Big Sound sta tioneert zijn muziekmachines in buurt centrum Het Palet en draait muziek uit de tijd van de zuiderse huismoeders. Om half negen begint het. En dan be gint het ook echt. Fietsen met kinder zitjes en fietstassen staan in de rekken. Zuiderlingen in de rij voor een kaartje. 'Horen, zien en zuipen' staat op het t-shirt van een vrouw, die tegen bijna iedereen gedag zegt. Ons kent ons. A-Ha klinkt uit de zaal. Bij de jassen kletsen twee buurvrouwen bijZe bun gelen met hun benen onder de tafel. Hun rugzakjes voor het gemak even af. „De avond is speciaal voor dertigplus sers", vertelt de dame achter de bar. „Eerst werd het helemaal niet druk. Dat moet ook groeien hè. We hebben toen de DJ maar wat naar voren ge haald. Dan leek de zaal niet zo groot. Nu wordt het clubje steeds groter. Stee vast een man of dertig, veertig. Als het even rustig is bij de bar, ga ik ook." De bar. Je kunt er bier bestellen, cola, moezel, een zakje chips, maar ook kof fie en thee. En die gaan, voorzien van een kaakje, gewoon mee de zaal in. Citronellakaarsen Aan het plafond hangen slingers en op de tafeltjes staan citronellakaarsen en een bloemtjes. En kleedjes. Smetteloos. Geen druiperige bierlappen. Geen cola voor twee euro. Geen pinda-automaat. Geen lallende jongeren, oude mannen die stiekem in je billen knijpen. Nee, in buurtcentrum Het Palet klets je gezellig bij in de zaal waar je normaal gesproken met je buren een potje sjoelt. Pieter Telepary steekt zijn duim op. „Het is hier zo! Hartstikke gezellig. Ik ben al 74, maar kan hier lekker dansen. Dat kan in de kroeg niet. En ik houd niet van dat gezuip. Ik ben geen drin ker. Laat mij maar lekker dansen." Zijn vriendin, en geslaagd danspartner, An neke Hartman is ook al in de 70. Zij is betrokken bij de wijk. „Vanavond zit ik achter de kassa, maar ik doe ook num mertjes oplezen bij de bingo. Dansavon den als deze doen de wijk goed. Het wordt steeds gezelliger in de wijk. En het is goed voor de heupen! De zaal loopt steeds voller. Op de dans vloer gaan zeker zeven vrouwen los. Plus het seniorenechtpaar. Op het ritme van The Pointer Sisters stijldansen zij de zaal door. De jongere generatie wiegt haar heupen, keurig in rijtjes. Achter in de zaal staat een lange tafel. Dezelfde als die van de buurtbarbecue, zou je haast denken. Het is de tafel van Dauwendaele. Want die zijn er ook. „In ons winkelcentrum zullen ze zoiets niet maken. Dus dan maar naar zuid." Voor Angelina Segers en Bert Huige, een stelletje, is het zeker 15 jaar gele den dat ze op stap zijn geweest. „Met die kinders ga je niet weg. Dan zit je thuis maar wat te koekeloeren. Nu past de dochter van Leen Berwald op. En foto Ruben Oreel zijn zoon, die draait hier de muziek. Een grote familie, dat is het." Bij Het Palet is het zo, dat je na het dan sen niet wankelend naar huis gaat. An gelina houdt haar flesje sinas omhoog. „Het moet wel leuk blijven. We komen hier puur voor de gezelligheid. Oude be kenden terugzien, nieuwe vrienden. Veel echtparen, dat wel, maar we heb ben ook een vrijgezel. Die staat daar." De vrijgezel Angelina wijst naar een man met een biertje. Henk van Burgh overziet alles. „Het is nu mijn derde keer hier. Een keer in de maand staat het mij finan cieel toe om op stap te gaan en dan ga ik net zo lief hierheen als naar de kroeg. Vrouwen ontmoeten doe ik hier niet. Ook niet in de kroeg. Ik zou wel willen. Ik moet altijd eerst wat loskomen. Nu sta ik stil, maar straks ga ik dansen." Dansen, dat hebben Petra en Ciska van avond al genoeg gedaan. Ze hebben er nog rode wangen van. Eerst een biertje. Ciska: „Wij gingen vroeger altijd al met elkaar op stap en toen zagen we elkaar terug op het schoolplein. Nu de kinders wat groter zijn, gaan we gewoon weer." En de mannen? In koor: „Babysitten!" Petra's man is voetbal aan het kijken. „Volgende keer mag hij weer op stap." KOEWACHT - Een 28-jarige man uit de gemeente Terneuzen belandde zaterdag in het huis van bewaring in Middelburg na bedreiging van twee bekenden in Koewacht en vernielingen aan een voordeur en een auto. De man uitte verbale dreigemen ten aan beide bekenden, terwijl hij een mes bij zich had. Volgens het bedreigde duo, dat aangifte deden, was er geen aanleiding voor de dreigementen. De be dreiger koelde zijn woede op een auto en de ruit van een voor deur. Het vernielen van de ruit leverde een wond op. De man werd naar Torentijd gebracht. Seniorenraad MIDDELBURG - De senioren raad in Middelburg houdt twee informatiebijeenkomsten voor de achterban. Besproken wor den: invoering van de nieuwe wet maatschappelijke ondersteu ning, de nieuwe Stichting Wel zijn Middelburg en de nieuwe zorgverzekeringswet. De eerste bijeenkomst is op 1 november om 19.30 uur in de schouwburg aan het Molenwater, de tweede op 16 november om 13.30 uur in het Palet in de Magistraatwijk. BORSSELE - Wat was het prachtig weer hè, zaterdag. Nou niet voor surfers! Er stond zo weinig wind dat tijdens de jaarlijkse surfdag op het Ka- lootstrandje bij Borssele niet gesurft kon worden. Eens per jaar komen surfliefhebbers uit de regio op een dag in het na jaar bij elkaar om samen hun hobby te beoefenen. Overdag houden ze verschillende wed strijden in wind- en kitesurfen om er 's avonds met z'n allen een feestje van te maken. Dat feestje - met een barbecue en verschillende bandjes - kwam er, maar gesurft werd er niet veel. Wakeboard Een vrouw probeerde op het strand haar kitesurfscherm nog de lucht in te krijgen, maar hoog kwam hij niet. Als alternatief werd er wat gewa- keboard. Daarbij sta je op een soort snowboard en word je door een boot voortgetrokken om vervolgens allerlei stunts uit te voeren. Organisator Marijn Hendrikx zei het jammer te vinden dat er niet gesurft kon worden, zeker omdat het volgens hem wei eens een van de laatste keren geweest zou kunnen zijn dat de surfdag gehouden werd. „We hopen natuurlijk dat de contai- nerterminal er niet komt, maar je houdt het toch niet tegen." Volgens Hendrikx is het Ka- lootstrandje een geliefde loca tie voor surfers uit Borsele. Als het zand straks wellicht plaats heeft gemaakt voor beton, moe ten die uitwijken naar Vrou wenpolder of Neeltje Jans. Er is trouwens nog een reden waarom ze liever op de Kaloot blijven. Hendrikx: „Het ver warmde koelwater van de kern centrale komt hier het water in. Dat is in de winter toch wel erg lekker." foto Willem Mieras Jongen beroofd in Goes zijn. „Dat houdt op bij wat boe renschuren. Deze week hebben we cultuuroverleg met Van Wa veren. Dan moeten we het maar eens over die ruimtes hebben." Zelf hebben de dames nooit in een bandje gespeeld, dus erva ring met oefenruimtes is er niet. Poppe-De Looff en Kool-Blok land zeggen er wel bij fervent pianospeelsters te zijn. „Maar dat kan lekker thuis." GOES - Een zeventienjarige jongen uit de gemeente Goes is in de nacht van zaterdag op zondag op gewelddadige wijze beroofd van zijn portemonnee en mobiele telefoon. De jongen liep rond twee uur in de Opril richting de Kei zerstraat in Goes, waar hij zijn fiets had gezet. Hij weet zich nog te herinneren dat hij twee personen heeft gezien en ineens op de grond lag, waarna zijn portemonnee en te lefoon waren verdwenen. Daarna is hij op zijn fiets ge stapt en weggereden waarna hij op de Beestenmarkt ten val kwam. Hij is met schaafwonden aan arm en gezicht voor behandeling overgebracht naar het ziekenhuis. De politie in Goes is op zoek naar eventuele, getuigen die meer informatie kunnen verstrekken over deze diefstal. Fietsers zonder licht op de bon MIDDELBURG - Bij een verlichtingscontrole in Middel burg zijn vrijdagavond tussen acht en elf uur 25 fietsers bekeurd voor het rijden zonder verlichting. De controle vond plaats aan de Oude Vlissingseweg, de Nieuwe Vlis- singseweg, de Poelendaeleweg en de Buitenruststraat in Middelburg. Autospiegels vernield KOUDEKERKE - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn van enkele auto's aan de Oude Koudekerkseweg de buitenspiegels vernield. Het gaat om zes auto's. De scha de is niet bekend. Autoinbraak in Dishoek DISHOEK - In Dishoek is zaterdagmiddag tussen drie en vier uur ingebroken in een geparkeerde auto. Het raam pje was ingetikt. Uit de auto is het navigatiesysteem weggehaald. De scha de bedraagt enkele honderden euro's. Meisjes aangehouden in Vlissingen VLISSINGEN - In de Vrouwenstraat in Vlissingen zijn vrijdagavond vijf meisjes in de leeftijd van 12, 13 en 14 jaar aangehouden. De kinderen uit Middelburg, Vlissingen en Oost-Souburg hadden even daarvoor een 12-jarig meisje uit Vlissingen in de Walstraat te grazen genomen. Het leeftijdsgenootje liep met haar vriendinnen door de straat en werd zonder aanleiding tegen een winkelruit geduwd. Ze is geschopt en geslagen en hield daar een zeer hoofd en een zeer been aan over. Vier van de gewelddadige meisjes zijn doorverwezen naar Halt. Een 12-jarig meisje uit Vlissingen bleek alleen maar getuige geweest te zijn. Zij is vrijgelaten. Automobilist raakt rijbewijs kwijt ZIERIKZEE - Een 35-jarige man uit de gemeente Schou- wen-Duiveland heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn rijbewijs in moeten leveren. De man werd op de Nieuwe Haven in Zierikzee betrapt op rijden onder invloed. Hij had 2,5 maal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. De man kreeg ook een dagvaarding mee. door Rob Paardekam KAMPERLAND - De nieuw bouw van hotel Kamperduin, bij het Banjaardstrand in Kam perland, mag doorgaan van de provincie. De goedkeuring vanuit Middel burg is er niet zonder slag of stoot gekomen. Gedeputeerde Staten gingen in eerste instantie niet akkoord met de bouwhoog te van veertien meter. Die is daarom met ruim anderhalve meter teruggebracht. Het huidige hotel dateert uit de jaren zestig en voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. De ei genaar wil een nieuw gebouw met 55 hotelappartementen en 24 hotelkamers bouwen. Die worden allemaal verkocht aan particulieren, die er maximaal negentig dagen per jaar gebruik van mogen maken. Het hotel zorgt voor het beheer en de ver huur in de overige perioden. Het nieuwbouwplan voorziet verder in de komst van een nieuw restaurant, een binnen zwembad en een parkeerkelder. Rond het nieuwe gebouw wordt een tien meter brede groensin- gel aangelegd. Verder worden er geluidwerende maatregelen ge troffen om de overlast van om wonenden van het nieuwe par keerterrein aan de oostzijde van het gebouw zoveel mogelijk te beperken. Het bouwplan wordt vermoedelijk in november ter in zage gelegd. Als alles vlot ver loopt kan de sloop van het huidi ge hotel in het voorjaar van 2006 plaatsvinden door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse kernen Sint-Maartens dijk, Sint-Annaland en Sint Phi- lipsland houden waarschijnlijk toch hun bibliotheek. De vesti gingen worden misschien wel iets kleiner. In april werd bekend gemaakt dat er in het nieuwe Markiezaat College in Tholen-stad een cen trale bibliotheek voor heel de ge meente komt. De andere dorpen zouden het met een bibliobus of een scha mel servicepunt, waar boeken via een computer kunnen wor den besteld, moeten doen. Met de 550.000 euro die de gemeente per jaar uittrekt voor de biblio theek zouden de vestigingen in Tholen, Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk en de uitleen- posten in Poortvliet en Sint Phi- lipsland nooit allemaal overeind gehouden kunnen worden. Met name vanuit Sint-Anna land kwam veel protest tegen de plannen. Mede daardoor besloot de gemeenteraad in juli voorlo pig af te zien van het plan. E Een commissie van drie raadsle den en de griffier kreeg tot 1 ja nuari 2006 de tijd om alternatie ven te onderzoeken. Alleen de WD hield voet bij stuk en voel de wel wat voor een hoofdvesti ging in Tholen en bibliobussen in de andere kernen. De werk groep heeft inmiddels een ad vies uitgebracht en stelt daarin dat Sint-Maartensdijk, Sint-An naland en Sint Philipsland een zogeheten doelgroepbibliotheek moeten krijgen. Dat betekent wel dat de huidige bibliotheken verdwijnen, maar er komt een kleinere voor in de plaats. Die kan gevestigd worden in bijvoor beeld een basisschool of het dorpshuis. De werkgroep is wel tot de con clusie gekomen dat de grote bi bliotheek in Tholen en de drie doelgroepbibliotheken niet be taald kunnen worden uit de hui dige subsidie die 550.000 euro bedraagt agenda STREEKACTIVITEITEN 55-plussers, KOUDEKERKE - Sportcentrum Cou- burg, 9.15 - 10 15 en 10.15 - 11.15 uur: Bewegen voor ouderen: MIDDELBURG Markt, 11.00 - 17.00 uur: Boeken- en verzamelmarkt; VLISSINGEN Open Hof. 9.10 uur Ha tha yoga en om 10 45 uur 55+ yoga; Yogazaal Open Hof. 19.00 - 20 00 uur; Djembélessen voor beginners en tus sen 20.00 - 21.00 uur voor gevorderden; Yogazaal, 18.00 - 19.00 uur: Kung Fu voor jongeren en volwassenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11