kanaaleiland wordt opgeknapt zc PZC Theatraal afscheid corporatie-ridder D&T houdt enquête over betaald parkeren 15 Hulst dreigt met ontruiming van parking Hogeweg 1'aad gaat akkoord met investeringen in Sas van Gent van ruim 2,2 miljoen euro Buurtsport van start in Terneuzen Terneuzenaar vindt straf voor aandeel in drugshandel te hoog 15 oktober bolle buikendag op neeltje jans met lezing en signeren door daphne deckers zie www.neeltjejans.nl zaterdag 15 oktober 2005 jfSheija_van_Doorsselaer nlST - De gemeente Hulst M met de ontruiming van ,tparkeerterrein aan de Hoge- i„ Hulst. Daar is illegaal groot aantal containers en uithakken gestald. 5 de eigenaren van de contai- ners en de laadbakken hun ei gendommen niet zelf voor don derdag 20 oktober weghalen, doet de gemeente Hulst dat. De kosten voor de ontruiming wor den dan wel op de eigenaren van de obstakels verhaald. Niet alleen mogen op het par keerterrein geen opslagcontai ners worden gestald, het is vol gens M. van Bunder, woordvoer ster van de gemeente Hulst, ook nog eens gevaarlijk. „Er kan rot zooi van de bakken vallen met als gevolg schade aan auto's of lekke banden." Het dreigen met een ontruiming van de parking is voor de ge meente een herhaling van zet ten Vorig jaar februari deed Hulst hetzelfde. Van Bunder: „De eigenaren van de obstakels zijn behoorlijk hardleers. Onze actie van vorig jaar was wel een succes. Alle eigenaren hebben hun spullen zelf weggehaald, we hebben als gemeente niet één keer moeten ingrijpen." Hulst heeft wel een probleem: de eigenaren van veel contai ners en laadbakken zijn niet be kend bij de gemeente. Ze recht streeks aanschrijven is daarom niet mogelijk. Hulst maakt haar voornemen tot het toepassen van bestuursdwang daarom op zoveel mogelijk manieren be kend. ^rRené van Stee QtVEUZEN - Het zuidelijke Ivan het kanaaleiland in Sas Gent krijgt een grondige op- pbeurt. Er komen een wan- Ipromenade en een haven acht tot tien nostalgische pu. Ook de oude sluis II opgeknapt. voorstel van het college van W ging de raad donderdag oord met een investering iruim 2,2 miljoen euro. inclu- 4,5 ton Europese subsidie, jouw van zo'n 140 woningen het kanaaleiland moet er t zorgen dat de gemeente rinvestering terugverdient, ihet besluit ging veel discus- vooraf. Coalitiepartij PvdA weliswaar het belang van de ibeurt, maar maakte via amendement toch de keuze haar ogen urgentere za- tging om infrastructure- aanpassingen in de Witte ijk. het asfalteren van de sterstraat om trillingshin- van vrachtwagens te beper- ii en voorzieningen zoals een tebaan, een oefenterrein r verenigingen en een vaste icrziemng voor popfestival ek Around The Bridge. in ere herstellen van de ide sluis kon wat de PvdA be- overeind blijven. De twee dere projecten op het kanaal- land kunnen volgens de partij in de ijskast, omdat itoch al waren opgenomen in plannen van het project Vi- liSas. kosten van alle genoemde men die op korte of lange mijn voor Sas van Gent op pel staan, moeten voor een be- ignjk deel worden gedekt uit restival voor tveilbandjes Westdorpe STDORPE - Dweilband ndsjen Bei houdt zaterdag 5 fember voor de negende maal l dweilbandfestival in café 't deRaedthuys in Westdorpe. Klnemende dweilbandjes zijn elk geval The Pink Panthers Goes, De Bareélen uit Hulst, Sjores Ambras Band, even- is uit Hulst, Te Zot uit Goes, under Drank Geen Klank uit Jgehvaarde, de Scheldedwei- suitHansweert, Leute Boven les uit Hoofdplaat en uiter- rdTandsjen Bei zelf. Jg met zeker is de komst van Kleinsten uit Sas van Gent. festival, dat om 20.00 uur $nt, wordt gepresenteerd >orRoel van Antwerpen. Bezorgklachten: 800-0231231 up maandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden; terdagstot 12.00 uur REDACTIE seuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 ?ostbus 145 '530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fix: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl 'ene Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee hits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fe*: (0114)372771 Email: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Postbus 31 AA GOES Te|: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail; redactie@pzc.nl iNTERNET "ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de bouwactiviteiten op het kanaaleiland. Opvallend genoeg uitten de sociaal-democraten hun twijfels over de haal baarheid van het aantal wonin gen op die locatie. Bovendien vrezen zij dat de ontwikkeling van een woonzorgcomplex en woningen in de Canadalaan - die voor de PvdA hoogste prio riteit hebben - hierdoor gevaar loopt. Wethouder A. van Waes stelde daarentegen dat de bouw plannen op het kanaaleiland en aan de Canadalaan elkaar niet bijten, omdat het om verschil lende marktsegmenten gaat. Het Sasse PvdA-raadslid R. de Meyer kon zijn gehoor niet over tuigen. Ook zijn argument dat de tijdsdruk om de Europese subsidie voor de drie projecten op het kanaaleiland binnen te halen niet tot een zorgvuldige voorbereiding had geleid, vond geen weerklank. Volgens een raadsmeerderheid heeft Sas van Gent al veel te lang op positieve ontwikkelingen moeten wach ten. Het PvdA-amendement haalde het met. Behalve G. van den Berg en J. Dubbeldam stem den de PvdA'ers vervolgens wel voor het collegevoorstel. Hun fractievoorzitter M. van Oyen vond dat niet zo opmerkelijk. Volgens hem zat het collegevoor stel weliswaar goed in elkaar, maar was het amendement van zijn partij beter. Burgemeester Sala speldde Joop de Rechter gisteren een koninklijke onderscheiding op. door René Hoonhorst OOSTBURG - Joop de Rechter is 'niet de eerst aangewezen persoon om mi nister van Buitenlandse Zaken te wor den'. Met die opmerking gaf de Sluise burgemeester Jaap Sala aan dat de deugden tact en diplomatie nooit echt waren besteed aan de scheidend direc teur van woningbouwvereniging Woon- goed. Recht door zee, vasthoudend, betrok ken en gedreven zijn kwalificaties die wel bij De Rechter passen. Hij lag re gelmatig overhoop met overheidsbe- stuurders, aannemers, Vrouwen Advies Commissies en coUega's. Sommigen vonden hem daarom eigenwijs en ei gengereid, maar ook de meeste tegen strevers wisten dat De Rechter immer stond voor het belang van de corpora tie, van de bewoners én dat van de streek. Ook tegenstanders roemden zijn eerlijkheid. „Ik ben het geloof ik nog nooit met je eens geweest, maar ik heb je inbreng altijd gewaardeerd", liet één van de bezoeksters van De Rechters afscheidsreceptie gisteren weten. Ze was niet de enige die waardering voor hem kon opbrengen, want velen onder steunden de aanvraag voor een konink lijke onderscheiding. Burgemeester Sa la speldde hem daarom gistermiddag de versierselen op, die horen bij het ridder schap in de Orde van Oranje-Nassau. Ridder De Rechter, normaal altijd met een woordje klaar, was enkele momen ten met stomheid geslagen. De ontroe ring greep hem even naar de keel, maar een half uurtje later vergat hij de ko ninklijke onderscheiding bijna weer toen hem werd gevraagd naar het mooi ste moment van zijn afscheid. Hip-hop-act De voor de oudere jeugd fameuze pre sentatrice Dieuwertje Blok presenteer de zijn afscheidsshow; familieleden en relaties uit het werk prezen hem de he mel in; zijn zoons voerden een hip hop-act op; musicalster Maike Boer- dam, die momenteel triomfen viert in Duitsland in een op Sissy geïnspireerde musical, zong speciaal voor hem enkele liedjes én De Rechter mocht dirigent spelen voor een aantal muzikanten van de harmonie. Alleen het dirigeren ging niet helemaal vlekkeloos, omdat de muzikanten de opdracht hadden gekre gen er een 'feestelijke zooi' van te ma ken. Het afscheid van de Woongoeddirecteur vond plaats in het Oostburgse Ledel- theater. De Rechter is voorzitter van de stichting die het schouwburgje nieuw leven in blies. Het zal hem hebben ver baasd dat zijn 'afscheidsshow' een haast uitverkocht huis scoorde. En een programma dat op een andere avond ze ker niet had misstaan. Achteraf kon hij het wel weer verklaren. Als directeur van een woningbouwcorporatie en be stuurslid van een scala organisaties - foto Wim Kooyman van de voetbalclub tot aan de WD-af- deling en van de Stichting Oorlogsmo nument Breskens tot aan de computer club voor Breskense senioren - ken je veel mensen. En van Maike Boerdam was hij al fan toen ze nog op de bonte avonden van het Zwincollege optrad. De Rechter liet het voor hem verborgen afscheidsfeest gelaten over zich heenko men. De meeste grappen en grollen over zijn halsstarrige karakter en zijn eigen zinnige gedrag liet hij lachend of gela ten over zich heenkomen. Maar de sug gestie van burgemeester Sala dat hij hem - voorzitter van het Visserijmu seum Breskens - eens zou rondleiden, wilde hij wel even recht zetten. „Ik weet precies wat er in het museum te vinden is, want ik kom er heel regelma tig." De Rechter mag geen 24-karaats-Bressi- aander zijn - hij is geboren in Sluis - hij is wel zo ver ingeburgerd dat hij niet met zijn voeten laat spelen. Al was het maar om niet tot zijn dood gepest te worden door behulpzame plaatsgeno ten die hem de weg naar het museum willen wijzen. door Jan van Zuilen BRESKENS - De politieke par tij Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) verspreidt vandaag huis- aan-huis in Breskens enquête formulieren waarop de Bressi- aanders kunnen aangeven of ze voor of tegen de invoering van betaald parkeren zijn. In het begeleidend schrijven laat D&T er geen misverstand over bestaan hoe ze er zelf over denkt: de partij is er radicaal op tegen. D&T heeft dat ook al luid en duidelijk laten blijken in de vergadering van de gemeente raad waarin over de invoering van betaald parkeren werd be slist. „We vrezen dat het in Bres kens na de herinrichting van het centrum net zo gaat als in Oost burg. Daar blijven de parkeer plaatsen sinds de invoering van het betaald parkeren leeg. Mis schien dat er in het toeristensei zoen nog enigszins behoefte aan is, maar in de rest van het jaar zit niemand te wachten op be taald parkeren. Als je als ge meente dan toch je zin door drijft, lijkt het er meer op dat parkeerders worden uitgemol ken dan dat ze geholpen worden bij het verdelen van parkeer plaatsen", aldus D&T-raadslid Liber Baarends. De vraag op het enquêteformu lier is heel simpel gehouden. Mensen hoeven aUeen maar een kruisje te zetten bij voor of te gen betaald parkeren. De formu lieren kunnen ingeleverd wor den in stembussen in de C1000 en de Edah. Inleveren kan tot ui terlijk 8 november. Dan heeft D&T nog twee dagen de tijd om de stemmen te teUen. De bedoe ling is namelijk om de resulta ten van de enquête tijdens de raadsvergadering van 10 novem ber aan het college van B en W aan te bieden. Ongeacht de uit slag. Baarends: „Stel dat een meerderheid voor invoeren van betaald parkeren is, dan zullen we ook eerlijk zeggen dat wij het kennelijk bij het verkeerde eind hebben Maar ik geloof nooit dat het zover komt. Vol gens de signalen die wij krijgen, stemt Breskens massaal tegen." Auto tegen boom RETRANCHEMENT - Op de Provinciale Weg bij Retranche- ment is gisterenochtend rond acht uur een 33-jarige automobi liste uit Breskens tegen een boom gereden. Zij kwam uit de richting van Sluis en raakte in een bocht, vermoedelijk door glad wegdek, in een slip. Ze raakte voor zover bekend met gewond. De auto werd vernield. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Vanaf maan dag gaat de buurtsportcampag- ne in de gemente Terneuzen van start. Vanuit de Stichting Wel zijn Terneuzen is er een team van vier medewerkers samenge steld. Twee keer per week doen die pleinen en velden in verschil lende kernen en wijken aan, met de meest uiteenlopende sportac tiviteiten. De activiteiten zijn opgezet in het kader van de zogenoemde breedtesportimpuls. Het doel is om jongeren te betrekken bij al lerlei sportactiviteiten. Buurt sport wil jeugd de kans geven om zich op een sportieve manier met elkaar te meten en meteen wordt ook het bewegen gestimu leerd. De buurtsport werd in de zomervakantie in Terneuzen geïntroduceerd met een reeks panna knock-out toernooien. „Vanaf januari zuüen we in plaats van twee keer per week vier keer per week actief zijn in de gemeente, om zo een nog gro ter bereik te krijgen", zegt Mar co Vaal, jongerenwerker sport bij Stichting Welzijn Terneu zen. „Tussendoor zuUen er uit stapjes worden gehouden die in het teken staan van 'jongeren ontmoeten jongeren in de sport'." De buurtsportactivitei- ten zijn voor alle jongeren gratis toegankelijk. Maandag 17 oktober zijn er acti viteiten bij de speelkooi in de wijk Oudelandse hoeve (vanaf 14.00 uur), woensdag 19 oktober in de wijk Zeldenrust op het grasveld aan de Sloelaan (vanaf 14.00 uur), vrijdag 21 oktober bij de speelkooi in Hoek (vanaf 14.00 uur), woensdag 26 oktober in de Beneluxstraat in Sas van Gent (vanaf 13.30 uur) en vrij dag 28 oktober weer bij de speel kooi in Hoek (vanaf 13.30 uur). Man dreigt met steekwapen TERNEUZEN - De politie heeft gistermorgen in Terneu zen een 32-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats aangehouden wegens het bedreigen van een 28-jari- ge Terneuzenaar. De man zou met een steekwapen heb ben gedreigd. Ook zou hij diverse vernielingen hebben ge pleegd in een pand aan de Nieuwstraat in Terneuzen. De man is, met behulp van een politiehond, aangehouden. Hij heeft een verklaring afgelegd, maar ontkent in het be zit te zijn geweest van een steekwapen. Na verhoor is de man weer vrijgelaten. Drankrijder rijdt berm in SLUISKIL - Een 38-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen is in de nacht van donderdag op vrijdag aange houden voor dronken rijden in de Eilandstraat in Sluis kil Hij was de macht over zijn stuur verloren en de berm ingereden. De man had meer dan 2,5 keer de toegestane hoeveel heid alcohol gedronken. Zijn rijbewijs werd inge nomen. de auto raakte beschadigd. WSW'ers behouden hun baan GOES - Honderden werknemers in de sociale werkplaat sen in Zeeland halen opgelucht adem. Staatssecretaris Van Hoof van Sociale Zaken neemt zijn plan om hen te la ten herkeuren terug. Dat voornemen zorgde voor grote on rust op de werkvloer. Mensen weesden hun baan te verlie zen. Onder druk van de Tweede Kamer haalde Van Hoof donderdag één van de angels uit zijn hervormingsplan voor de sociale werkvoorziening: de herkeuring van men sen die al voor 1998 in een sociale werkplaats werken, maar volgens de nieuwe selectiecriteria daar zouden moe ten vertrekken. Van Hoof wilde werknemers die sociaal niet vaardig zijn, maar verder geen handicap hebben, op nieuw laten beoordelen. Dat gold ook voor WAO'ers op de werkvloer die minder dan tachtig procent arbeidsonge schikt zijn. De sociale werkplaatsen in Zeeland hebben zich altijd tegen de herkeuringen verzet. Terneuzen verder met kassen TERNEUZEN - De gemeenteraad van Terneuzen is ak koord met het Milieu Effect Rapport (MER) voor glastuin bouw in de Kanaalzone. Ook het voorontwerp-bestem mingsplan Glastuinbouwgebied Kanaalzone wordt in pro cedure gebracht. De LCF sprak zich donderdag als enige partij uit tegen kassen in de Autrichepolder bij Westdor pe. Het tegengaan van mogelijke lichtoverlast was voor de zoveelste keer onderwerp van discussie. De raad heeft al een motie aangenomen waarin het technisch maximaal haalbare om de lichtuitstoot te beperken het uitgangs punt is. Wethouder Van Waes (ruimtelijke ordening) gaf eerder ook al de verzekering dat lichthinder zoveel moge lijk moet worden beperkt. In tegenstelling tot de ZLTO vreest Van Waes niet dat de grondprijs voor sommige eige naren ongunstig uitpakt, doordat veel ruimte is gereser veerd voor groenstroken en natuurcompensatie. Grond die hiervoor in aanmerking komt, zou minder opbrengen dan percelen waarop kassen komen te staan. In een reac tie op een brief van de ZLTO liet de wethouder weten dat het aankoopbeleid van initiatiefnemer Zeeland Seaports erop is gericht voor alles dezelfde prijs te betalen, pagina 18 glazen stad of rustig dorp door Katja Logtenberg DEN HAAG - Een 48-jarige in woner van Terneuzen liet giste ren tijdens de behandeling van zijn hoger beroep bij het Haagse gerechtshof weten dat hij vond dat hij veel te hoog was gestraft voor zijn geringe aandeel in co caïnehandel. De man werd in eerste instantie door de politierechter in Middel burg overeenkomstig de eis van het Openbaar Ministerie (OM) veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur en vier maanden voorwaardelijke celstraf. Hof- aanklager M. van der Horst vond die straf juist aan de milde kant. Toch formuleerde hij op nieuw dezelfde eis. De verdachte was een goede vriend van de in Terneuzen ver moorde 'Zwarte John'. Samen rookte ze wel eens coke. „Ik voel de me thuis bij hem en zijn Suri naamse tongval", aldus de ver dachte. Hij bracht zijn vriend tussen mei 2002 en januari 2001 een keer met de auto naar Rot terdam. Hij was er toen van op de hoogte dat John cocaïne ging kopen 'voor eigen gebruik'. Op een gegeven moment vertelde Jo hn zijn vriend dat hij in de pro blemen zat. De verdachte bracht hem naar een loods. Een gebruikster kwam hem toen ver tellen dat John die dag niet meer terug zou komen. De ver dachte had op 10 januari 2003 weer met zijn maat afgespro ken. Hij kwam echter niet opda gen en bleek achteraf vermoord te zijn. De verdachte stapte zelf naar de politie om tekst en uit leg te geven en werd achteraf vervolgd voor het drugsritje. „Ik vind het bepaald niet chic dat hij voor zo'n onnozel feit werd vervolgd nadat hij zojuist de po litie had geholpen", aldus raads man A. Sol. De man uit Terneuzen zou ook bepaald geen crimineel zijn. Op zijn strafblad prijkt slechts een verkeersdelict, terwijl hij al ruim dertig jaar aan de drugs verslaafd is. De Terneuzenaar studeerde zelfs ooit af en werd meester in de rechten. Toch liet de man zich in november 2002 ook verleiden tot een uitglijder. Hij werd opgebeld met de vraag of hij een vrouwelijke kennis wilde ophalen van Schiphol. Hij zou maar liefst 500 euro krijgen voor het 'taxiritje'. Op Schiphol bleek dat er ook twee Antillianen op de vlucht uit Curasao wachtten. De ver dachte wilde zijn kennis niet al leen met de mannen laten. Hij merkte namelijk dat zij zich niet veilig voelde en ging mee naar een woning in Rotterdam waar de coke van haar lichaam werd gehaald. „Maar van tevo ren wist ik niet eens dat ze op de Antillen was geweest. Ik had er geen idee van dat ze drugs had gesmokkeld", aldus de verdach te. Zijn raadsman Sol was dan ook van mening dat zijn cliënt dien de te worden vrijgesproken van dit feit. Hij vond het niet meer dan logisch dat de verdachte de vrouw had proberen te bescher men. Het Openbaar Ministerie (OM) was van mening dat de ver dachte juist een wezenlijke bij drage had geleverd aan de in voer van de illegale harddrugs. Het hof doet over twee weken uitspraak. Verkoping TERNEUZEN - Vrouwenvereni ging Bidt en Werkt houdt zater dag 29 oktober haar jaarlijkse verkoop in de Bethlehemkerk aan de Frans Halslaan in Ter neuzen. De verkoping begint om 9.30 uur en duurt tot 12.30 uur (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 75