ulst beperkt stijging belastingen Kerken in actie tegen uitzetting asielzoekers ZONDAG GEOPEND Basisschool Heidepoort breidt uit Brugman WJ POLDERDIJK J$en W stellen reeks bezuinigingsmaatregelen voor Grondprijs dorpen blijft gelijk www.familievermaak.nl J Contact Li,,. 0113-315649 5feactie@pzc.nl 2«s31, 4460 AA Goes ffSSw-ZMland: 0113-315520; El vlaaoderen: 0114-372770; Ciih 020-4562600. aterdag 15 oktober 2005 G EV E LVE R F RA A I i N Q ZONWERING ALUMINIUM EN KUNSTSTOF KOZIJNEN ROLLUIKEN GARAGEDEUREN DAKRAMEN Vlissinqsestraat 1 Koudekerke 0118-552010 editie Zeeuws-Vlaanderen ^nld de Puysseleijr ILSI - De gemeentelijke be logen gaan voor de inwoners a Hulst volgend jaar slechts «dmatig' omhoog. Wel stij- b de leges (kosten voor onder «r rijbewijs, reisdocument of rtunningen) drie procent in de inflatiecorrectie 11 wee procent. fcj mensen die een lapje -grond achter hun woning ede gemeente willen oveme- moeten daar voortaan aan- ujüjk forser voor in de buidel sten. De vierkante meterprijs bubbelt tot 25 euro. it college van burgemeester en atnouders van Hulst maakt bekend in de gemeentebe- rtmg 2006. De begroting irdt volgende maand defini- t: vastgesteld door de gemeen- üi bgens wethouder P. Weemaes L'ddelen) is bij eerdere bespre ken in de gemeenteraad ge- dat er een duidelijk k is voor de meeste on- idelen in het bezuinigings- orstel dat het college eerder ;aarop tafel legde om te ko ntot een sluitende begroting tameelskosten en W stellen een hele reeks stregelen voor, die elk 000 euro opleveren; sluiting verkoop van het voormalige meentehuis in Kloosterzande, ivatisering van gemeenschaps- ntrum Den Dullaert, en bezui den op personeelskosten en de drijfsvoering. Zo wil het colle- tonder meer het (mobiel) tele- uik door ambtenaren ugdringen. leynaertcollege iert jubileum HST - Gisteren vierde het ijnaertcollege in Hulst het mjarig bestaan. Tien jaar gele- la fuseerden drie middelbare tholen. augustus 1995 besloten drie kolen uit het voortgezet onder- De Rietvliet, De Clemens noen de Jansenius scholenge- Eenschap om in één instituut, naertcollege, door te m. Deze brede scholenge- tenschap telt momenteel 1580 dingen. Het dagelijks gemeentebestuur denkt daarnaast 100.000 euro voordeel te halen uit de samen werking met de andere gemeen ten en het waterschap in de streek, en eenzelfde bedrag aan extra inkomsten uit bouwleges binnen te halen. Dat wil het col lege bereiken door de woning corporaties niet langer vrij te stellen van het betalen van die kosten, zoals tot nu toe het ge val is. De fracties van Progressief Hulst en Algemeen Belang be stempelden een aantal van de maatregelen eerder als 'boter zacht', omdat er nog geen zeker heid is over de te behalen resul taten. Weemaes legt die kritiek naast zich neer. „Dat zijn ze voor ons niet." B en W presenteren op deze ma nier in elk geval een begroting aan de gemeentraad die met al leen sluitend is, maar zelfs nog 87.000 euro over heeft voor in vesteringen. Het meeste geld (50 mille) gaat op aan computertoepassingen. Daarnaast kan er 20.000 euro extra naar de Stichting Bezoe- kersmanagement Hulst. Wee maes noemt het werk van die stichting 'belangrijk voor de stad Hulst'. „We hebben al zwaar geïnvesteerd in recreatie en toerisme en het is nu zaak er voor te zorgen dat Hulst ook goed op de kaart blijft staan", al dus de wethouder. Uit de meer jarenraming van de gemeente blijkt, dat Hulst de komende ja ren weer iets ruimer in de jas kan komen te zitten. Het begrotingsjaar 2007 laat al een positief saldo van 139.000 zien, dat in 2008 192.000) en 2009 233.000) verder toe neemt. HEIKANT - Met veel toeters en bellen werd gisteren het vernieuwde schoolgebouw van basisschool Heidepoort ingewijd. Inspelend op een duidelijk groeiend leerlingen aantal is het uit 1982 daterende gebouw uitgebreid met een extra lokaal. Daarnaast zijn twee bestaande lokalen vergroot, waardoor er meer mogelijkheden zijn om adaptief onderwijs af te stemmen op de verschillende behoeften van de kinde ren. Het derde onderdeel van de verbouwing bestond uit de herinrichting van het schoolplein, waar enkele speeltoestellen zijn bijgeplaatst. De vernieuwing kostte in totaal ruim 215.000 euro. Wethouder P. Weemaes van onderwijs van de gemeente Hulst verrichtte de officiële openingshandeling. De genodigden werden onder tromge- >Q'Frank van Cooten OSTBURG - De kerken in Ktburg komen in actie tegen t dreigende uitzetting van 61 itlzoekers in de gemeente nis. Een speciale actiegroep suil de Raad van Kerken in »!burg kwam gisteren in oedberaad bijeen om actie- innen voor te bereiden. 1 dagelijks gemeentebestuur RSluis wil de bijdrage van 00 euro aan Stichting Inlia nappen. Deze stichting zorgt «r de noodopvang van de 61 ^zoekers. Als de gemeente- «d in november met deze be zuiniging akkoord gaat, staan de asielzoekers met ingang van 1 januari op straat. De Raad van Kerken stuurt van daag een protestbrief naar het college en alle raadsleden met het dringende verzoek het voor genomen besluit terug te draaien. „In de brief pleiten we voor het zoeken naar andere wegen om de bezumigingsopdracht te ha len", zegt voorzitter Nico Peter- se van de Raad van Kerken in Oostburg. Hij doelt bijvoor beeld op een door de provincie Zeeland te ontwikkelen solidari teitsfonds. Alle Zeeuwse ge meenten zouden dan bijvoor beeld op basis van het inwoner tal een bijdrage in dit fonds moe ten stoppen. „Dit voorstel wil len we binnenkort bespreken met gedeputeerde Van Heukel- om." Het dagelijks gemeentebestuur van Sluis wil met het schrappen van de bijdrage aan Inlia ook een signaal afgeven richting de rijksoverheid. Het college is het beu dat alleen Sluis voor de kos ten opdraait. Daarnaast vinden B en W dat de procedures veel te lang duren. De asielzoekers om wie het gaat verkeren al ja ren in grote onzekerheid. De Raad van Kerken heeft vol gens voorzitter Peterse begrip voor dit standpunt. „Het tot nu toe gevoerde beleid van Sluis is menselijk en humaan. We begrij pen heel goed dat het trage be leid van de rijksoverheid frustre rend is. Het Rijk gaat inderdaad haar verantwoordelijkheid uit de weg. Maar het gaat ons te ver om daarom de bijdrage aan Stichting Inlia te schrappen. De gemeente heeft immers ook een zorgplicht." De Raad van Kerken onder streept dat het niet gaat om men sen die illegaal in de gemeente Sluis verblijven. „Ze wonen hier rechtmatig omdat ze nog in al lerlei procedures zijn verwik keld. Die procedures zijn nog steeds niet afgerond. Inlia helpt geen mensen die hier illegaal verblijven." De inhoud van de brief is giste ren onderschreven door de actie groep. Deze groep bestaat uit vertegenwoordigers van de drie kerken in Oostburg en hulporga nisatie Caritas. Ook wordt een werkgroep sa mengesteld die alle parochies en C) AutoTrack.nl De allergrootste autosite van Nederland door Sheila van Doorsselaer HULST - Burgemeester en wet houders van Hulst willen de prijs van bouwgrond in de klei ne kernen het komende jaar niet verhogen. De vierkante meter- prijs blijft gehandhaafd op 95 euro. De gemeente wil niet het risico lopen dat bouwpercelen in de dorpen omwille van een hogere prijs niet verkocht worden. Het gaat om restpercelen in Nieuw Namen, Vogelwaarde Noord en de Zoutedijk in Kloosterzande. Ook voor het nieuwbouwplan Lamswaarde VI wordt een prijs van 95 euro gehanteerd. Zowel in Nieuw Namen als in Vogel waarde Noord zijn nog drie per celen beschikbaar en in Kloos terzande gaat het om slechts één kavel. Hulst verwacht de drie ex ploitatieplannen allemaal uiter lijk in 2008 of eerder af te slui ten. „We willen de grond in de dor pen heus niet weggeven, we wil len alleen zoveel mogelijk verko pen en voorkomen dat er perce len blijven liggen", zegt de Huls ter wethouder B. Pauwels. „Het invullen van alle kavels zorgt er voor dat de dorpen leefbaar blij ven, want zo kunnen de voorzie ningen in stand worden gehou den." Pauwels ziet het niet verhogen van de grondprijzen als te gemoetkoming aan potentiële kopers. „Het gaat immers maar om een paar percelen." Bevroren Hij kan niet garanderen dat de grondprijzen in de dorpen de komende jaren bevroren blij ven. „Met het stijgen van aller lei andere kosten zou het kun- STAP IN DE WERELD VAN BET SPEL VOOR JONG EN OUD Bijgebouw disco La Mar verwoest IJZENDIJKE - Bij een brand in de buurtschap Mollekot aan de Belgische grens onder IJzendijke zijn gistermor gen een schuurtje en een bijgebouwtje van discotheek La Mar verwoest. De brand werd even over vijf uur gisteroch tend gemeld. De vlammen sloegen toen al uit het dak. Om dat er even problemen met de watertoevoer dreigden, riep de brandweer van IJzendijke assistentie in van de brand weerkorpsen van Biervliet en Schoondijke. Met die hulp erbij was de brand snel onder controle Behalve op het blussen van de brand zelf, concentreerde de brandweer zich op het nat houden van een houten schuur aan de Bel gische kant van de grens. De brandweer raadde de omwo nenden, allemaal mensen op Belgisch grondgebied, aan om ramen en deuren gesloten te houden. Een gespeciali seerd bedrijf heeft asbestresten, die bij de brand vrijkwa men, opgeruimd. De brandweer houdt er rekening mee dat de brand is ontstaan door oververhitting van de schoorsteen van een kachel die in het bijgebouwtje was geplaatst. Verbeteringen in wijk Canisvliet WESTDORPE - De gemeente Temeuzen gaat in het woon gebied Canisvliet in Westdorpe verschillende verbeterin gen aanbrengen. B en W komen daarmee tegemoet aan een aantal wensen van de Lijst Cees Freeke (LCF). De gemeente gaat een naambord bij de St. Annastraat be vestigen. Door het ontbreken van zo'n bord komt er ver keer door de straat dat verkeerd is gereden. De gemeente neemt de suggestie van Freeke over om er ook een bord 'doorgaand verkeer' te plaatsen om automobilisten in de goede richting te dirigeren. Het college beaamt dat het wegdek van de Canisvlietstraat er slecht bij ligt. Op korte termijn komt er asfalt, beloven B en W. Het trottoir in de Canisvlietstraat ligt er volgens het college niet slecht bij. De gemeente honoreert wel de wens om het grasveldje aan het einde van de St. Annastraat vaker te maaien. De bewoners van de St. Annastraat en Canisvlietstraat moeten het voorlopig nog doen met de kapotte en verou derde straatverlichting. Delta Nutsbedrijven heeft inmid dels een vervangingsplan met bijbehorend kostenplaatje opgesteld. Gezien de forse kosten moet dit plan volgens B en W voorlopig worden doorgeschoven naar de toekomst. Straf voor agressieve wildplasser MIDDELBURG - De politierechter heeft gisteren een 26-jarige inwoner van Sas van Gent voor wederspannig- heid veroordeeld tot dertig uur werkstraf. Daarnaast kreeg hij 130 euro boete, omdat hij bij het bekeuren voor wildplassen een valse naam had opgegeven. Het incident vond op 23 februari vorig jaar in Sas van Gent plaats. (Advertentie) roffel ontvangen. Na het zingen van het Heidepoortlied door de leerlingen klom Wee maes met veel acrobatische toeren langs een stelling op het dak van het nieuwe lokaal om een sleutelbos te pakken. Als een volleerde 'meester' betrok de bestuurder de kin deren bij de verdere procedure. Met hulp van verschillende leerlingen werd naar de juiste sleutel gezocht. Namens het management van de stichting de Linie, onder wiens vlag ook de basisschool in Heikant vaart, zette R. van de Broecke de ins en outs van de verbouwing op een rijtje. Van de Broecke nam tevens afscheid als directeur van Heidepoort, waar hij 16 jaar de scepter zwaaide. De verbouwing was op deze dorpsschool zijn laatste klus. foto Camile Schelstraete (Advertentie) kerkenraden in West-Zeeuws- Vlaanderen gaat benaderen met het verzoek de protestbrief te on derschrijven. Ook wordt de Zeeuws-Vlaamse werkgroep Kerk en Vluchteling benaderd. Daarnaast wordt con tact gezocht met het onderwijs met het verzoek zich bij de acties aan te sluiten. „De kinde ren van de asielzoekers zitten immers op de scholen in West- Zeeuws-Vlaanderen. Het kan toch niet zo zijn dat deze kinde ren van school af moeten. van 12.00 tot 18.00 uur 'uitsluitend keukenshowroom Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS ij (Advertentie) nen dat de vierkante meterprij- zen de komende jaren toch stij gen." De grondprijzen voor de vierde fase (Tuindorp) van de nieuwe Hulster wijk Groote Kreek stij gen wel. Nu kost een vierkante meter bouwgrond in de wijk gemiddeld 110 euro. Voor Tuin dorp wordt de prijs op geschroefd tot 140 euro. De grondprijs van de nog overge bleven percelen in de overige drie wijkdelen stijgt niet. Hier is sprake van minder courante kavels. Pauwels: „Voor Tuin dorp vinden we dat de gemeente lijke grondprijzen marktcon form moeten zijn. Daarom stel len we de prijs vast op 140 eu- zeeuwse almanak Beroepshalve bladeren we da gelijks de Belgische kranten door. Met veel plezier, want er gebeuren soms mirakelse dingen bij de zuiderburen. Wat te denken van het bericht dat de kusttram dankzij een snelle uitwijkmanoeuvre een aanrijding met een auto kon vermijden... De contactadver tenties? Veel leed, maar soms ook heuse dijenkletsers. Neem deze: 'Man, 59, is natu rist. Zoekt een dame, die van naturisme houdt. Huidski. niet belangrijk. Samenw. is mogelijk. Mag ook een Belg zijn.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 73