pzc Schaakwereld is blij met Topalov Stap nü over. Betaal pas in januari 2006! Bel 0800-0504 (gratis) flulgaar is de nieuwe wereldkampioen Tweede plaats Bart Brentjens Gratis ANWB-Opzegservice. Beslis nü! Verflj of meld u aan vla www.routemobiel.nl Aanmeldbon Route Mobiel zaterdag 15 oktober 2005 23 PEN HAAG - De schaakwereld bd het slechter kunnen treffen gel Veselin Topalov als nieuwe «reldkampioen. De Bulgaar is propagandist van het vrolijke «haak en vindt dat het publiek Boet worden vermaakt. ge Bulgaar Veselin Topalov (30) tas vóór het WK in San Luis de schaker die - hoewel nummer ïreop de wereldranglijst - voor hoekend was bij het grote pu- ifk vanwege twee historische irtijen met oud-wereldkampi- »r. Garry Kasparov. Ijdens het Corus-toemooi van 599 in Wijk aan Zee speelde tweetal een partij die de we ed overging ithouwd als een van de fraaiste f,echten op een schaakbord oit. Met overigens witspeler isparov als winnaar, leparti] in de slotronde van het teniooi in het Spaanse Linares 10 maart van dit jaar was ider spectaculair, maar ver- theen niettemin ook in elke res- ectabele schaakrubriek. De re it was dat Kasparov tijdens aansluitende persconferentie «•klaarde te stoppen met scha lt en dat het hier dus zijn laat- ipartij betrof. Topalov won. iluurlijk zeggen liefhebbers n symboliek nu dat Kasparov weliswaar geen wereldkampi- meer sinds 2000, maar wel nimmer één van de wereld - in taart het stokje overgaf aan ijn opvolger. opalov is de derde wereldkam- oen sinds 1948 die afkomstig uit een land dat niet tot de tormalige Sovjet-Unie behoor- In 1972 slaagde de Ameri- n Bobby Fischer erin de Rus- ische hegemonie doorbreken ir in een geruchtmakende ,tch in Reykjavik Boris Spas- te verslaan. In 2000 werd de idiër Viswanathan Anand we- Idkampioen van de Fide. en werd be- Maar die prestatie werd dat jaar geheel overschaduwd door de match tussen Kasparov en Vladi mir Kramnik, verrassend gewon nen door de laatste, die daarmee wereldkampioen van de concure- rende bond werd. Het toernooi in San Luis moest de eenheid in de schaakwereld (verscheurd sinds Kasparov zich in 1993 afsplitste met een ei gen bond) weer terugbrengen en met Topalov als nieuwe wereld kampioen is dat gelukt. De her eniging zou compleet zijn met een match tussen Topalov en Kramnik (die weigerde te spelen in Argentinië). Of het daarvan komt of niet is niet echt van be lang: Kramnik is naar plek ze ven op de wereldranglijst afge zakt en Topalov toonde zich in San Luis zo oppermachtig dat de hele schaakwereld hem als nieuwe kampioen in de armen sluit. Topalov hoorde vooraf met Anand en de teleurstellende Hongaar Peter Leko tot de kans- FREJUS - Bart Brentjens is gis teren tweede geworden in de Roe d'Azur, de laatste wereldbe kermarathon van het seizoen. De Nederlandse mountainbiker moest in Fréjus alleen zijn Bel gische ploeggenoot Roel Paulis- sen voor zich dulden. Zijn ach terstand was 53 seconden. Bas Peters werd zevende. Brentjens werd getroffen door pech. Na een halfuur kreeg hij een lekke band. „Ik verspeelde bijna vier minuten. Daardoor viel ik terug naar de 35e plaats." Zijn inhaal race was indrukwekkend. „Ik reed van groep naar groep, in de finale kreeg ik de plaatsen twee en drie in het vizier." ANP hebbers voor de titel, maar de wijze waarop hij in Argentinië huishield, had niemand durven voorspellen. De start van 6,5 uit 7 deed denken aan strafexcerci- ties die Fischer en Kasparov hielden in hun beste dagen. Met twee punten voorsprong op de naar adem snakkende figuran ten was halverwege het toernooi al zeker dat Topalov wereldkam pioen werd. Een remise tegen Rustam Kasimdzjanov uit Oez bekistan was in de nacht van donderdag op vrijdag genoeg om de titel op te eisen. Spectaculair De schaakwereld kan het slech ter treffen met zo'n kampioen. De Bulgaar - die acht jaar was toen hij van zijn vader schaken leerde en die tien jaar later al bij de beste twintig spelers van de wereld hoorde - speelt specta culair en vaak zijn z'n partijen een lust voor het oog. Bovendien vindt Topalov dat het publiek moet worden vermaakt en in dat verband nam hijzelf dit jaar een opvallend initiatief door de strijd aan te gaan met de salon- remise. Tijdens een mede door Topalov georganiseerd (en ge wonnen) toernooi in Sofia moch ten spelers tijdens een partij niet met elkaar spreken. Het idee hierachter was dat het dan ook niet mogelijk was remise aan te bieden en de partijen wer den afgekloven tot het bot. Het Nederlandse volk kan de nieuwe wereldkampioen in ja nuari 2006 aanschouwen tijdens het Corus-toernooi in-Wijk aan Zee. Dat is-op zich niets bijzon ders, 'want Topalov speelt elk jaar in dat supertoemooi, waar in dit keer zeven toptienspelers (inclusief Kramnik!) deel uitma ken van het veld. Topalov heeft al laten weten snode plannen te hebben. Toptoernooien als Lina res en Dortmund schreef de Bul gaar al op zijn naam, in Wijk aan Zee won hij nog nooit. GPD Veselin Topalov vindt dat het publiek moet worden vermaakt. foto GPD/Reuters Ploegleider Ferretti blijkt opgelicht MILAAN - De nieuwe wielerploeg van Giancarlo Ferretti gaat niet door. De Italiaanse ploegleider van het stoppen de Fassa Bortolo blijkt opgelicht te zijn. De aangekondig de nieuwe geldschieter Sony Ericsson blijkt helemaal niet van plan in het wielerpeloton te stappen. Ferretti is de af gelopen tijd bij de neus genomen door een neponderhan- delaar. Renners als de Australiërs Stuart O'Grady en Bradley McGee en tweevoudig Giro-winnaar Gilberto Si- moni staan nu met lege handen. ANP Henin meldt zich af voor Zürich BRUSSEL - Justine Henin-Hardenne heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi in Zürich, dat maandag begint. De Belgische heeft nog steeds klachten aan de hamstring. De winnares van Roland Garros wil de blessure tijd ge ven om goed te herstellen. Ze heeft geen datum in haar hoofd waarop ze wel wil terugkeren op de tennisbaan. Henin heeft uit voorzorg nu reeds bedankt voor het Bel gische team in de Fed Cup van 2006. ANP Van Gemerden snel uitgeschakeld BARCELONA - Melle van Gemerden is in het Challenger tennistoernooi van Barcelona niet verder gekomen dan de eerste ronde. De 26-jarige Amsterdammer verloor in drie sets van de vijfde geplaatste Spanjaard Albert Portas: 4-6, 6-2, 3-6. Van Gemerden was de enige Nederlander in het enkelspel in Barcelona. ANP Heister heeft ontstoken achillespees ZOETERMEER - Danny Heister kan minimaal drie we ken niet tafeltennissen. Hij heeft een ontstoken achil lespees. De afgelopen tijd ondervond de international er veel last van. Heister moest vorige week opgeven in het Duitse competitieduel tussen Borussia Düsseldorf en Jülich. De pijn in de achillespees maakte spelen onmoge lijk. De oorzaak was overbelasting. Afgelopen dinsdag is van de voet een MRI-scan gemaakt. De pees bleek ontsto ken en kan met rust genezen. ANP Kenkhuis maakt rentree in Aken AKEN - Johan Kenkhuis maakt komende week bij inter nationale wedstrijden in Aken zijn rentree op wedstrijdni veau. De zwemmer van het XLence Swimteam zwom vo rig jaar bij de NK kortebaan in Drachten zijn laatste ra ce. Hij liet dit jaar zijn studie prevaleren en deed daarom niet mee aan de wereldtitelstrijd in Montreal. Hij richt zich nu weer op zijn zwemcarrière. Kenkhuis start ook bij de EK kortebaan in december in Triëst. ANP Ronde in 60 telt niet als golfrecord MADRID - De Spaanse golfer Ivo Giner speelde gisteren de tweede ronde van het Madrid Open in 60 slagen. Dat wordt echter niet erkend als record van de Europese Tour omdat de regel 'preferred lies' van kracht was. Door de modderige omstandigheden mochten spelers na elke slag de bal schoonmaken en terugplaatsen. Giner had tien bir dies, een eagle en een bogey. Al twaalf keer in de Europe se Tour deden spelers een ronde in 60 slagen. ANP/RTR (Advertentie) Tot 41% goedkoper dan de ANWB Als u lid bent van de ANWB, zit u vanaf 15 november weer voor een jaar vast aan uw dure Wegenwacht-abon nement. Tenzij u zich vóór 15 november aanmeldt bij Route Mobiel. Wij verzorgen dan gratis uw opzegging bij de ANWB en u bent per 1 januari verzekerd bij Route Mobiel. U bent dus nooit dubbel verzekerd! Bent u geen lid van de ANWB? Dan bent u binnen zeven dagen na aanmelding verzekerd van pechhulp. z^! 1 Hulp binnen 30 minuten' No-claimkorting Woonplaatsservice- Vervangend vervoer" I Flexibel opzegbaar Andere bestuurder(s) ook verzekerd2 Entreegeld 1 Pechhulp Nederland 1 TOTAAL Route Mobiel JA JA Standaard Standaard JA JA 50.- €50,- NEE Totaal-service Totaal-service NEE 3,40 81,405 84,80 1 Gemiddeld. 2 Route Mobiel hanteert kenteken dekking. ANWB persoonsgebonden dekking 3 Vergeleken wordt met Wegenwacht - Totaal service. incL verplicht ANWB lidmaatschap a e 16,50 Deze vergelijking is geldig voor auto's tot 12 joor. Jc Ja, ik meld mij aan bij Route Mobiel. Verzeker mij voor: Pechhulp Nederland voor 50,- per jaar. Pechhulp Nederland Pechhulp Buitenland samen voor €75,- per jaar. Pechhulp Nederland Pechhulp Buitenland Buitenland Caravan/Aanhangwagen samen voor 82,50 per jaar. Voorletters Achternaam Straat Postcode Telefoon Geboortedatum Automerk Kenteken Plaats Mobiel E-moil Autotype Naam op kentekenbewijs Bouwjaar* Verzeker ook mijn tweede auto mee voor slechts 40.- per jaar Voor tweede auto's van 12 jaar en ouder is de premie slechts 75.- Automerk Autotype Bouwjoor* Kenteken Naam op kentekenbewijs O Ik ben lid van de ANWB en machtig Route Mobiel mijn lidmaatschap bij de ANWB per 1 januari 2006 op te zeggen. Zodra mijn ANWB-lidmaatschop wordt opgezegd, eindigen automatisch, conform de voorwoorden van de ANWB, ook mijn eventueel afgesloten Wegenwacht-abonnement (Basis, Totaal of Partner service). IRK (Plus) en het Kampeerauto- en Aanhangwagensupplement. Zo ben ik per 1 januari 2006 verzekerd van Pechhulp bii Route Mobiel. O Ik machtig Route Mobiel (tot wederopzegging) om de premie van mijn bank-/girorekening of te schrijven. Datum Hondtekening n particulier gebruik. Auto's die 12 jaor of ouder zijn kunnen olleen als tweede outo worden aangemeld vc r Pechhulp Nederlond. Stuur deze antwoordkaart in een envelop naar Route Mobiel, Antwoordnummer 13S7,1300 VE ALMERE. Een postzegel is niet nodig. Bij de aanvraag van een linanciële dienst worden de persoonsgegevens en eventuele andere gegevens gevraagd. Deze worden door Route Mobiel danwel Proteq. resp. een ondere tot SNS REAAL Groep behorende rechtspersoon, verwerkt ten behoeve von het aongaon en uitvoeren van overeenkomsten terzoke linonciële diensten en het beheren van de door- CO uit voortvloeiende reloties. met inbegrip von de voorkoming en bestrijding von fraude en het uitvoeren von activiteiten gericht op de vergroting van het klantenbestand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23