Blangé heeft snode plannen Kannibaal krijgt lachers op zijn hand Kloetinge wil in eigen huis het publiek vermaken Rankingsysteem bij titelstrijd driebanden Schaalje zet een punt achter zijn voetbalcarrière Trainer zijn is leuker dan ik ooit had verwacht Zusjes Schuurman bij kickboksgala in Goes zaterdag 15 oktober 2005 swb22 GOES - Angelo Schaalje heeft afgelopen donderdag een punt achter zijn actieve voetbalcar rière gezet. De aanvaller van Oostkapelle kampt met blessu res aan zijn knie en rug, waar door hij heeft besloten per di rect te stoppen. „Angelo heeft het de afgelopen tijd geprobeerd en er alles aan gedaan", zegt Oostkapelle-trai- ner Karl Vergouwen. „Hij pro beerde aan te pikken, maar zijn lichaam liet het niet meer toe. Toch kwam zijn mededeling nog als een redelijke verrassing voor mij, maar we proberen hem wel voor de club te behouden. We ho pen dat Angelo wat hand- en spandiensten rond het eerste elf tal kan verrichten. Oostkapelle Tegenstander: Rijsoord (uit). Afwezig: Matthijs Lugtenburg (geblesseerd), Maarten van Mal- degem (werk), Davy en Remon van Geersdaele (vakantie). Bijzonderheden: Oostkapelle start tegen Rijsoord in dezelfde opstelling als in het met 1-0 ge wonnen duel van vorige week met Achilles Veen. Dat betekent I dat doelman Wilfred Poley de voorkeur krijgt boven Jacco Ne- len, die vorige week niet topfit was en daardoor op de bank be gon. „Wilfred heeft zijn kans ge pakt en mag het nu laten zien", zegt trainer Karl Vergouwen. SSV'65 Tegenstander: Dinteloord (uit), j Afwezig: Michael Cabenda en Mamadouba Gueye (beiden ge- I schorst), Arnemuiden Tegenstander: Nieuw Lekker- land (uit). Afwezig: Jacky de Smit (achil lespees). Terneuzen Tegenstander: OSS'20 (thuis). Afwezig: Mike But (cursus voor werk in Finland). Bijzonderheden: Terneuzen ver zamelde tot nu toe vijf punten en treft morgen koploper OSS'20. van onze sportredactie GOES - Kloetinge staat voor een nieuwe uitdaging. De Beve- landse hoofdklasser won dit sei zoen nog niet in eigen huis en wil daar vandaag verandering in brengen. „We willen ons thuispubliek graag verwennen", zegt trainer Diederik Hiensch. Dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Kloetinge krijgt op het Wesselopark FC Lisse op be zoek, de ploeg met de minste ver- liespunten in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. „Een mooie tegenstander", vindt Hiensch. „Het is een ploeg die goed voetbal speelt en altijd wil aanvallen. Het is aan ons om die aanvalslust tegen te gaan. Als we in balbezit komen, moeten we daar goed mee om gaan en onze kansen moeten creëren." De (onverwachte) zege van vori ge week op Quick Boys heeft de ploeg veel vertrouwen gegeven. Hiensch: „Er is deze week heel scherp getraind. Lisse is een ploeg met grote namen, maar na men zeggen ook niet alles." Kloetinge moet het vandaag doen zonder Benjamin Verwest. De linksachter kampt met een liesblessure. Hiensch heeft nog geen vervanger aangewezen - de oefenmeester maakt vandaag zijn opstelling pas bekend - maar er viel genoeg op te maken uit de laatste training op donder dagavond. Giovanni Siereveld, vorige week debuterend als linksbuiten, stond nu als links back geposteerd. Niels Kole, die met een hamstringblessure tob de, is weer fit. Maar de verwach ting is dat hij op de bank begint. Hoek Voor het eerst deze competitie kan Hoek vandaag beschikken over Charly Okonedo, De Afri kaan kampte sinds eind vorig seizoen met een blessure en maakte pas vorige week zijn ren tree in het tweede elftal. Of Okonedo vandaag in de basis staat, liet trainer Eric Tetaert gisteren in het midden. „Hij zit bij de groep van vijftien spel® en is fit genoeg om te starten; Dé terugkeer van Ok voor een impuls Hoek. De ploeg de eerste zes duels s punten en snakt daardoor Jjj een zege. Tetaert: „In de huidje, omstandigheden is de terugla van Charly voor ons te vergdii ken met een goede transfer He is een zeer groot talent dieeg meerwaarde is voor ons team." Na het vertrek van Ramaa Yurulc deed Hoek vlak voord competitie nog verwoedepog® gen de smalle selectie teversfa ken. Een nieuwe speler is sir® dien echter niet meer aanriep lersgroep toegevoegd. Telaer „Ik denk dat de mensen van j technische commissie de zod tocht hebben stopgezet, fe een had ook verwacht dat wei in deze fase beter voor zoude staan. Toch missen weRamaz; Yuruk. Hij kon op .iedere post op links uit de voeten en daa mee kon je druk op d Iers houden. Maar de nu eenmaal zo en we d gewoon met de achttien jonge die we hebben. Daar hoor jen niet over zeuren." Vandaag gaat de hekkensluit op bezoek bij Rijnsburgse Boj dat met acht punten uit v- duels achtste staat. „Volgensi scouting is het een ploeg 4 graag afwacht", vertelt Tetse „Het is wel een uitgebalancea team, dat sterker en sterk wordt. Voor mij is tot nu toes bewezen dat iedereen in de klasse van elkaar kan winne Er is geen ploeg, zoals ASWHv rig seizoen, die er echt bovem steekt. Ik vind dat het bij e steeds beter begint te lopen aan iedere slechte reeks te een einde. Van de achttien selectiespeli is doelman Olivier de Pauw zijn rode kaart van vorige tegen FC Lisse vandaag als« ge niet beschikbaar. Filip s der Vloet start daardoor wee: de basis. Robin Francke, ds man van het tweede elft neemt plaats op de bank door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - „Wij beschou wen het niet als een leerschool. Want leren doe je uit boeken. Wij doen mee om te winnen." Peter Blangé spreekt ambitieu ze woorden aan de vooravond van het Champions League-de buut van landskampioen Nesse- lande uit Rotterdam. foto Harmen de Jong/GPD Nederlands team weer goed gaat, profiteren wij mee." Wat hem betreft, komt het gros van de internationals naar Nes- selande. „Ik voel me toch verant woordelijk voor het Nederlands volleybal en het Nederlands team. De competitie is ook van belang, maar je moet het hoog ste doel in de gaten houden." Neerlands volleybalhoop is nu gevestigd op Nesselande. Het is hoopgevend te constateren dat een ex-vaandeldrager niet slechts kritisch toekijkt, maar vol ambitie de schouders eron der zet. „Ik ga liever ambiteus op mijn bek, dan dat ik als grij ze muis in de massa opga." GPD Juist in het jaar dat het Neder lands mannenvolleybalteam het op alle fronten laat afweten, schuift Nesselande aan bij het bal der kampioenen. De Neder lands kampioen opent dinsdag het toernooi in het Rotterdamse Topsportcentrum tegen het Griekse Iraklis Thessaloniki. De Rotterdamse volleyballers doen dat aan de hand van de bes te spelverdeler die Nederland ooit heeft gekend. De inmiddels 41-jarige Peter Blangé speelde een cruciale rol in de succesvol ste periode van het Nederlandse mannenvolleybal en was vanaf de start - Bankrasmodel midden jaren tachtig - tot het hoogte punt - olympisch goud in Atlan ta 1996 - één van de leiders van Oranje. Ook als trainer is zijn rol inmiddels van importantie. Blangé heeft zichzelf in zijn eer ste twee jaar als coach bij Nesse lande op twee vlakken verrast. „Trainer zijn is leuker dan ik ooit had verwacht", bekent de oud-international. „Als speler lag ik altijd in de clinch met mijn trainer. Dat kwam omdat ik graag overal controle over hield. Bovendien ben ik ook nog supereigenwijs." Ook de talrijke sportieve succes sen met Nesselande kwamen ta melijk onverwacht. In 2004 en 2005 sleepten de Rotterdam mers de landstitel in de wacht, terwijl vorig seizoen ook de be ker werd gewonnen. Nesselande werd in de finale van de Top Teams Cup door gastheer Olvm- piakos Pireaus van de eerste Eu ropese hoofdprijs afgehouden. „We zijn enkele jaren terug bij Nesselande begonnen met een ambitieus traject. Het is voor ie dereen een grote uitdaging, ook voor mij. Ik vind dat ons doel Peter Blangé: „Ik vind het heerlijk om met eigenwijze types te werken." moet zijn te proberen voor 2008 de Champions League te win nen. Dat klinkt misschien niet realistisch, maar toen wij in de jaren tachtig met het Bankras model begonnen, riepen we ook dat het doel olympisch goud was en werden we door een ie der voor gek verklaard." Hetzelfde doel In zijn nog korte carrière als trainer is het Blangé wel duide lijk geworden waarom het hem zo goed bevalt. „Ik vind het heer lijk om met eigenwijze types te werken. Jongens die niet zo maar iets aannemen, maar uit eindelijk wel hetzelfde doel na streven, winnen", zegt Blangé. „Bovendien was ik als spelverde ler ook afhankelijk van ploegge noten die de punten moesten ma ken. In die rol gaf je in feite al sturing aan de ploeg om je doel te bereiken. Misschien ligt daar ook wel de oorsprong." Nesselande speelt met een lou ter Nederlandse ploeg, in tegen stelling tot Champions Lea gue-tegenstander Hypo Tirol Innsbruck, dat geen enkele Oos tenrijker opstelt. Blangé: „Het is een bewuste keuze geweest. Met buitenlandse spelers in je team heb je toch altijd een taalprobleem. En als ze, na een goed seizoen, ergens anders tien duizend euro meer kunnen ver dienen, zijn ze weer vertrok ken." Stuurloos Met het Champions League- avontuur van Nesselande hoopt Blangé ook het Nederlands team weer op weg te helpen. De geheel nieuwe lichting volleybal lers heeft een jaar na het teleur stellend verlopen olympisch toernooi, geen kwalificatie voor het WK afgedwongen en op het EK kon geen rol van betekenis worden vervuld. „Er is talent ge noeg", zegt Blangé. „Het team is alleen stuurloos en daar hebben wij ook last van. Als het met het uitslagen Den Bosch. Dutch Open. Vrouwen, kwartfinale: Yao Jie (Ned)-Hallam (Eng) 11-9 11-2, Xu Huaiwen (Dui)-Audi- na (Ned) 11-2 11-1. Mannen, kwartfi nale: Sasaki (Jap)-Palyama (Ned) 10-15 15-2 15-11. Renesse. Woensdagleague. Louwer- se Haamstede-de Dekker-tjes 0-4, Boom kwekerij Haamstede-BungalowVerhuur de Kam 0-4, Mary's BowlingTeam-Schil- dersBedrijf v/d Ham 0-4, Juwelier J.P, Staal-Nameiess 3-1. Donderdaglea gue. Rest. De Zeelandbrug-Bowling Re- nesse 3-1, Camping de Rozenhof-Kon- sensus 1-3, Simar-Cafe Bar de Stulp 3-1, Braber Groenvoorziening Renes- se-Alprokon 1-3. Amsterdam. WK. Tweede ronde: Val- neris (Let)-Thijssen (Ned) 1-1, Getmans- ki (Rus)-Farid (Aze) 2-0, Baljakin (Ned)- Gérard Jansen (Ned) 1-1, Tsjizjov (Rus)- Georgiev (Rus) 1-1, Samb (Sen)-Buzins- ki (Lit) 1-1, Nasevitsj (WRu)-Schwarz- mann (Rus) 1-1. Stand: 1Tsjizjov, Val- neris, Getmanski 3, 4. Georgiev, Balja kin, Thijssen, Schwarzmann, Gèrard Jansen, Samb, Nasevitsj 2, 11. Buzinski 1,12. Farid 0. Madrid. Madrid Open, Europese Tour. Stand na tweede ronde: 1. Jac- quelin (Fra) 128 slagen (-14), 2. Clarke (Nle), Emerson (Eng) 131, 4. Lima (Por) 132, 5. Garbutt (Eng), Little (Eng) 133, 14. Derksen 136, 25. Lafeber (Ned) 137, 52. Muntz (Ned) 139, uitgeschakeld: 118. Ballesteros (Spa) 150 (+8). Rotterdam. Holland Toernooi vrou wen. Vierde ronde: Nederland A-IJs land 26-24 (16-11). Topscoorsters Ne derland: Roelofsen 9, Lamein 4, Visser, Hofman en Van der Wissel, allen 3. Tsje- chië-Nederland B 36-13, Roemenië-Slo- wakije 28-23. Stand: 1. Nederland A 4-7 (104-85), 2. Roemenië 4-6 (133-88), 3. Tsjechië 4-5 (102-98), 4. IJsland 4-4 (111-112), 5. Slo wakije 4-2 (112-109), 6. Nederland B 4-0 (75-145). St. Louis. Finale National League. Tweede wedstrijd (best-of-seven): St. Louis Cardinals-Houston Astros 1-4. Stand: 1-1. San Luis. WK. Kasimdzjanov (Oez)-To- palov (Bul) 0,5-0,5, Adams (Eng)-Leko (Hon) 0,5-0,5, Anand (Ina)-Morozevitsj (Rus) 0,5-0,5, Polgar (Hon)-Svidler (Rus) 0,5-0,5. Stand: 1. Topalov 9,5, 2. Svid- ler, Anand 8, 4. Morozevitsj 6,5, 5. Ka simdzjanov, Leko 5,5,7. Adams 5, 8. Pol- Leipzig. WK. Vrouwen, landenwed- strijd degen, halve finales: Frank- rijk-Duitsland 45-37, Hongarije-Rusland 27-26. Finale: Frankrijk-Hongarije 45-31. Om derde plaats: Duits- land-Rusland 26-22. Mannen, landen- wedstrijd sabel, halve finales: Ita- liè-Oekraïne 45-33, Rusland- Frankrijk 45-44. Finale: Rusland-ltalië 45-44. Der de plaats: Frankrijk-Oekraïne 45-43. Lucky Day: 1-7-17-22-25-26-28-30-33- 41 -42-46-49-50-51-53-61 -65-79-80 On der voorbehoud. Stockholm. Mannen Kwartfinale: Blake (VSt/6)-Martin (Spa) 6-1 6-2 Oli vier Rochus (Bel/5)-Björkman (Zwe) 1-6 7-6 (3) 6-2. Moskou. Mannen. Kwartfinale: Koe- nitsin (Rus) - Pavel (Roe) 6-3 6-2, Kiefer (Dui/6) - Mirni (WRu) 6-3 6-4. Wenen. Mannen Kwartfinale: Stepa- nek (Tsj/3)-Lopez (Spa/8) 7-6 (8) 7-6 (5), Ljubicic (Kro/4)-Gonzalez (Chl/6) 6-3 Schiavone (Ita)-Koeznetsova |Ri»!l 6-1, Pierce (Fra/3)-Likhovtseva(Riis) 4-6 7-6 (6), Schiavone (Ital-Koezn® (Rus/8) 6-3 6-1, Safina (Rusl-Sjau» (Rus/1) 1-6 6-4 7-5. Den# (Rus/4)-Myëkina (Rus/6) 6-2 6-3. Bangkok. Vrouwen. Kwartfinale: SerraZüi (Ita)-Peer (lsr/8) 6-3 3-6 6-2, Vaid® (Tsj)-Martinez (Spa/6) 6-3 6-0. Petri (Rus/1 )-Foretz (Fra) 6-4 6-0. Eredivisie Willem ll-Sparta O-O. Scheidsrech Koopman Rode kaart: 70. Mill (Sparta), 89. Rose (Sparta). Gele la Reuser, Wau (Willem II), Obodai.H (Sparta). Aantal toeschouwers: 11.3! Stand: AZ 7-18, Feyenoord 7-18,I 7-16, RKC 7-15, Ajax 7-13, NAC7 Sparta 8-11, FC Utrecht 7-10, Her;. 7-10, Groningen 7-9, ADO Den H 7-8, Willem II 8-8, FC Twente 7-7,1 renveen 7-7, Vitesse 7-7, Roda JC NEC 7-5, RBC7-2. Eerste divisie De Graafschap-Excelsior 1-1 (0 56. Yalcin 1-0, 75. Voskamp Scheidsrechter: Diks. Rode kaart:43 Visscher (De Graafschap). Gele h Volmer, Bus (De Graafschap), Vani ren (Excelsior). Aantal toeschouw 7650. Helmond Sport-Emmen (1-1). 11. Smeekes 1-0, 22. Mgh 1-1, 89, Smeekes 2-1. Scheidsrecf Van Meenen. Gele kaart: Voigt, Dijk, Smeekes (Helmond Sportl, Dijk, Wolters, Van den Brink, Tevre (Emmen). Aantal toeschouwers.!: FC Omniworld-Cambuur Leeuv den 2-0 (O-O). 57. Van der Heijden 77. Van Ankeren 2-0. Scheidsred Van der Roest. Rode kaart 88. Ars Omniworld). Gele kaart: Huisman Omniworld), Hofman, Roosenburg, der Weij (Cambuur Leeuwarden!' tal toeschouwers: 1723. TOP Ossl tuna Sittard 3-1 (1-0). 5. Dassen (eigen doel), 54. Schoofs 2-0,80. l 2-1, 88. Faria 3-1. Scheidsrechter Boekei. Gele kaart: Daemen (ForW tard). Aantal toeschouwers: 1249 Zwolle- VVV Venlo 1-1 (0-1) 3 voet 0-1, 72. Almeida 1-1. Schei® ter: Blom. Gele kaart: Ammi (VVU lo). Aantal toeschouwers: 4803.FC' drecht-FC Eindhoven 1-1 (I-U' mouge 0-1, 31. Van der Laan Scheidsrechter; Liesveld, Gele van der Velden (FC Dordrecht), toeschouwers: 1056. MVV-Go An Eagles 1-0 (O-O). 52 Gommans Scheidsrechter: Van Dongen, i kaart: Gommans, WinkenslMvV! (Go Ahead Eagles). Aantal toesff wers: 4845. Stand: VVV 13-30, Excelsior 1/-4 lendam 12-27, Helmond Sport.13-2 Zwolle 13-25, Den Bosch U"23;® 13-23, MVV 13-19, AGOVV 12-17,0 recht 13-16, De Graafschap 13-m Eagles 13-14, Veendam 12-13, m ven 13-12, Cambuur 13-12, OmiW 13-10, TOP 13-10, Stormvogels' Haarlem 12-8, Fortuna13-7 Mountainbike Fréjus. Roe WB-marathon: 1. Paul'issen I® km in 3.42.18, 2. Brentjens (NedliP Bettin (ita), 7. Peters (Ned) agenda Zondag l Windsurfen Regio Cup Zuid. Vierde wedstrijd catie: Kamperland, De Schotsrnaa vang: 12.00 uur Einde: 17.00 uw schrijven vanaf 11.00 uur. van onze sportredactie GOES - Katja en Birgit Schuurman treffen elkaar morgen in de kickboksring in Goes. De dames gaan op het kickboksgala in Sportpunt Zeeland met elkaar de strijd Van de wedstrijd worden op names gemaakt voor het nieu we BNN-programma Katja versus Birgit. Naast het partij tje tussen de zusjes Schuur man wordt er een toernooi af gewerkt. Acht kickboksers gaan daarvoor met elkaar in gevecht. De winnaar mag dui zend euro mee naar huis ne men. Het publiek krijgt te vens een wedstrijd op het hoogste niveau, de A-klasse, voorgeschoteld. Het evenement begint mor gen om 16.00 uur. door Joop van den Oudenhoven GOES - Het biljartdistrict Del ta Zuid-West heeft de knoop doorgehakt over de opzet van het Zeeuws kampioenschap drie banden. Er is gekozen voor een rankingsysteem. De inschrijving staat open voor iedereen. Er worden 32 deelne- Kampioenschap bowlen met tal van toppers MIDDELBURG - Voor de zes tiende keer start morgen het Middelburgs kampioenschap bowlen. De series worden tot en met zaterdag 22 oktober ge speeld. De finales staan voor zondag 23 oktober vanaf 10 uur 's morgens op het programma. Het evene ment wordt gehouden in Bow ling- en partycentrum de Kruit- molen in Middelburg. De winnaars van vorig jaar - Aisha Cramer (vrouwen), Guus Cramer en Bert Rodenburg (res pectievelijk eerste en tweede klasse mannen) - zijn van de par tij. Evenals enkele winnaars van vorige edities, onder wie Harold Punessen, Nico Tienpondt, Erik Kok, Geert-Jan van Baest, Lia na Lievense en Annemiek Roe- lofs. Ook de Zeeuwse crack Er- win Groen ontbreekt niet. Als aankomende Zeeuwse top doen Scott Walmsley (nationale jeugdselectie), Rini Hendrikse en Camil Bosman mee. Ook orga nisator Rens Vader doet mee. mers toegelaten die per toernooi in vier poules van acht worden ingedeeld volgens de reglemen ten van de biljartbond. Nummer één van de plaatsingslijst speelt tegen nummer 32, 2 tegen 31 en zovoort. De poule-indeling komt overeen met die van de Zeeuws- Vlaamse Grand Prix toernooien. Er worden drie toer nooien gespeeld waarna acht fi nalisten overblijven. De toer nooien worden verspreid over de regio gehouden. Er wordt tot de halve finale gespeeld om twee gewonnen sets van 12 en vanaf de halve finale van 15 ca ramboles. Daarnaast wordt het knock-outsysteem gehanteerd. Per avond worden twee ronden afgewerkt. Van elke poule plaat sen zich twee spelers voor de kwart finales. Die worden even als de halve en hele finale op za terdag gespeeld. Gedacht wordt aan de volgende data week 48, van 27 november tot en met 3 de cember, 9 tot en met 14 januari en 20 tot en met 25 maart. Het Zeeuws kampioenschap volgt dan van 21 tot en met 23 april. De strijd is in het lokaal van de Serooskerkse biljartvereniging. Franse ploeg pakt schermtitel LEIPZIG - De Franse degen- schermsters hebben gisteren in Leipzig de wereldtitel landen ploegen veroverd. Ze versloegen in de finale Hon garije met veel machtsvertoon: 45-31. Favoriet Duitsland won brons ten koste van olympisch kampioen Rusland: 26-22. ANP Rijwielhandelaar Adri de Visser en burgemeester Schouwenaar van Middelburg in gesprek met Eddy Merkx (rechts). foto Ruben Oreel door Eugène de Kok MIDDELBURG - Burgemeester Schouwenaar van Middelburg zei gisteravond het de charme van de 'volkse' wielersport te vinden, dat een man als Eddy Merckx naar Middelburg komt om hij de opening van een wie- Ierzaak aanwezig te zijn. De Belg - de afgelopen dagen in het middelpunt van het mondiale wielernieuws - opende wieler- speciaalzaak Endura Sport in de Zeeuwse hoofdstad. Burgemeester Schouwenaar overdreef misschien een beetje tijdens zijn toespraak ter gele genheid van de opening van de wielerspeciaalzaak, maar klonk toch zeker oprecht. „De Tour de France komt dan niet naar Zee land en al zeker niet naar Mid delburg, maar ik ben blij dat we vandaag een groot man als Ed dy Merckx in onze stad mogen begroeten", richtte hij zich tot de coureur die in zijn carrière 525 wedstrijden op de weg won. Armstrong Merckx, voor het eerst van zijn leven in Middelburg, verrichtte gisteren de officiële openings- handeling van de zaak van Adri de Visser, hield een toespraak, beantwoordde enkele vragen uit het publiek en deelde talloze handtekeningen uit. Alle loftui tingen liet de zestigjarige Bel gische wielerlegende rustig over zich heen komen, Dat De Kannibaal nog steeds een grote naam, zo niet de groot ste, in de wielersport is, bleek de afgelopen dagen maar weer eens. Enkele uitspraken van Merckx, die hij deed in een inter view met de Franse sportkrant l'Equipe, haalden wereldwijd vrijwel elk dagblad. In het vraaggesprek nam de vijfvoudi ge Tour de France-winnaar het op voor Lance Armstrong. De Amerikaan zou volgens l'Equipe bij zijn eerste Tourzege epo hebben gebruikt. „Ach, zij hebben mijn mening gevraagd. Die mag ik verkondigen, toch? Ik heb hun niet gebeld, hè", rea geerde Merckx gisteren op alle commotie. Heksenjacht „Zoals ze nu naar hem (Arm strong) natrappen... na al die ja ren. Dat vind ik niet juist. De wielersport wordt altijd in ver band gebracht met doping", ver volgde de Belg fel. „Kijk, do pingcontroles moeten er zijn, maar het moet geen heksenjacht worden. Alles wat tegenwoordig in de urine wordt gevonden, is doping. Er worden miljoenen ge stoken in profploegen. Als een profatleet zich niet meer mag verzorgen, tja, dan kunnen we net zo goed met sport stoppen." In hetzelfde interview zei Merckx dat de Tour nog steeds 'schoon' gewonnen kan worden. „Je moet gewoon hard werken en gezond leven", was daarvoor zijn nuchtere advies! De Belg ziet er zelf ook weer kerngezond uit. Hij verloor veel kilo's en oogde gisteren topfit. „Ik fiets nog steeds zo'n drie, vier keer per week. Maar alleen in de zomermaanden. Als het re gent en sneeuwt, hoeft het voor mij niet meer. In dat soort om standigheden heb ik genoeg ge reden", zei hij met een glimlach. In zijn toespraak grossierde Merckx in understatements waanuee hij de lachers op zijn hand kreeg. „Ik ben in 1961 be gonnen met fietsen en ik denk dat ik mijn uiterste best heb ge daan tijdens mijn carrière." Een andere uitlating die met ge lach werd ontvangen, ging over zijn zoon: prof wielrenner Axel Merckx. „Het is misschien geen topper, maar hij is toch zeker be langrijk in het peloton", zei de Belg en liet vei-volgens even een stilte vallen. „Ach, als ik hem al leen had gemaakt, was hij mis schien beter geworden. Maar ik had mijn vrouw nodig, hè."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 22