WSW'ers behouden hun werk APK 38 w Geef Geef Geef! lucht leven 00* PZC Meer dan een postzegel Giro 55055 Actie voor honderden zwerfkatten Westhoek Opluchting bij sociale werkplaatsen nu herkeuringen van tafel zijn Eindelijk van de hellingbaan kijk voor meer vacatures in de regio op www.pzc.nl/banen of bij kleintjesmarkt OPTIMALE SERVICE Bosch Car Service Daar kom je graag terug WIJ ZOEKEN IN V1ISSINGEN/MIDDELBURG EEN VERDEELPLAATS 0 Astma Fonds zaterdag 15 oktober 2005 door Melita Lantinq BURGH-HAAMSTEDE - De dierenbescherming Noord- en Midden-Zeeland is een actie be gonnen om zwerfkatten te cas treren of steriliseren. Met name in de Westhoek op Schouwen- Duiveland zwerven grote groe pen katten rond. Volgens Staats bosbeheer gaat het om honder den dieren. De katten zwerven rond bij cam pings, bungalowparken en op plaatsen waar gemakkelijk voed sel te vinden is zoals bij restau rants. Sinds 2000 is hun popula tie flink gegroeid, vertelt bos wachter D. Fluijt. „Tot die tijd werd er gejaagd en werden er ook wel katten doodgeschoten, maar nu gebeurt er niets meer. Het gevolg is dat de populatie zwervers ieder jaar stijgt. Kat ten jongen meerdere keren per jaar en een groot deel daarvan kan overleven omdat er voldoen de voedsel te vinden is. „Mensen voeren de dieren en ik kan me dat wel voorstellen", zegt I. Zweedijk van de dierenbe scherming Noord- en Midden- Zeeland. „Ik kan me voorstellen dat het heel akelig is om te zien dat een beest honger heeft. Het is wel zo dat je daarmee de zwerfkatten in stand houdt, maar om nu te zeggen dat je dat niet meer moet doen..." Veel zwerfkatten zijn afkomstig van vakantiegangers, vertelt Zweedijk. „Er zijn altijd men sen die een kat meenemen. Zo'n beest ontsnapt en kent de omge ving niet en kan de weg niet te rugvinden. Dan worden er ook nog katten gedumpt. Mensen zien katten lopen en denken 'die van mij kan er ook wel bij'. De dierenbescherming bekom mert zich inmiddels om de grote groepen katten. Onder het mot to 'Miep wil geen moeder meer zijn, help haar' hebben alle in woners van Schouwen-Duive- land een brief gehad waarin om geld gevraagd wordt.- -Met- het geld kunnen zwerfkatten liseerd of gecastreerd om te voorkomen dat ze i* jongen krijgen. „We vangaj katten in vangkooien. Dan», ze naar de dierenarts en vervi gens een paar dagen nasrt asiel om bij te komen. Als dek' ten nog sociaal genoeg zijn, ven ze daar en kunnen ze'mi een nieuw baasje. Als de kal* erg verwilderd zijn, wordenz op de vangplek teruggezet. Dg over worden afspraken gens) met de eigenaren van de cy pings of bungalowparken eai beesten worden daarna ooki de gaten gehouden." Inslapen De katten laten inslapen isva gens Zweedijk geen optie. .Ds vinden we onzinnig. Gezonc dieren laat ,je niet inslapen B; vendien heeft terugzetten i voordeel dat je een populate! stand houdt en dan komen i geen nieuwe grote groepmbf Het lijkt erop dat de actiën de dierenbescherming voorn nog het enige is wat gein wordt om de populatie in toi te houden. Staatsbostës vangt geen katten meer en de gemeente heeft in deze» taak. „We hebben geen juni sche verantwoordelijkheid a iets te doen omdat het om li ren zonder eigenaar gaat" k A. Fransen van de gemeentes; „Voor ons is geen verantwood lijkheid weggelegd." Kledingbeurs SINT LAURENS - Peuter^ groep 't Groentje in Sint Lt rens houdt zaterdag 29 oktol een kinderkledingbeurs. De kleding kan worden iii bracht op woensdag 26 envi dag 28 oktober van 08.301 11.30 uur. De beurs zelf is opi terdag van 09.30 tot 11.00 m de peuterspeelzaal aan deZilu meeuwstraat. door Frank Balkenende GOES - Honderden werkne mers in de sociale werkplaatsen in Zeeland halen opgelucht adem. Staatssecretaris Van Hoof van Sociale Zaken neemt zijn plan om hen te laten herkeu ren terug. Dat voornemen zorg de voor grote onrust op de werk vloer. Mensen vreesden hun baan te verliezen. Onder druk van de Tweede Ka mer haalde Van Hoof donder dag één van de angels uit zijn hervormingsplan voor de socia le werkvoorziening: de herkeu ring van mensen die al voor 1998 in een sociale werkplaats werken, maar volgens de nieu we selectiecriteria daar zouden moeten vertrekken. Van Hoof wilde werknemers die sociaal niet vaardig zijn, maar verder geen handicap hebben, opnieuw laten beoordelen. Dat gold ook voor WAO'ers op de werkvloer die minder dan tachtig procent arbeidsongeschikt zijn. De sociale werkplaatsen in Zee land hebben zich met hand en tand tegen de herkeuringen ver zet en gezamenlijk gelobbyd in Den Haag. Ze vonden het on rechtvaardig dat werknemers die soms al twintig jaar een be schermde, vertrouwde werkplek hebben, worden gedwongen hun heil te zoeken op de arbeids markt. Daar hebben ze minima le kansen op een baan, waar door het gros in de bijstand zou belanden. De sociale werkplaatsen vonden het daarnaast onbehoorlijk dat de oude doelgroep opnieuw zou worden gekeurd, terwijl in 1998 is beloofd dat dat niet meer zou gebeuren. Opluchting Een opgeluchte directeur A. Leenhouts van de sociale werkplaats de Betho (Bevelan- voorziening, 160 bij het Admini stratief Dienstencentrum Zee land) in de gevarenzone zaten, kan J. Rijk, manager stafdien sten niet zeggen. „We zijn in elk geval blij dat dit onderdeel van het hervormingsplan van tafel is. Voor onze werknemers, maar ook voor het bedrijf. Die herkeu ringen waren voor ons mis schien wel de doodsteek ge weest, omdat je werknemers met een behoorlijke verdienca paciteit ziet vertrekken en je mensen terugkrijgt die weinig productiviteit leveren." Van Hoof wil namelijk WSW-werknemers (Wet Sociale Werkvoorziening) strenger selec teren. Een beschermde werk plek moet straks alleen beschik baar zijn voor mensen die nooit uitzicht zullen krijgen op een ge wone baan. De staatssecretaris denkt zo de lange wachtlijsten voor de sociale werkplaatsen korter te maken. Strijd Directeur F. Dieleman van WSW-bedrijf De Zuidhoek in Zierikzee maakt zich zorgen over de nieuwe selectiecriteria. „Als wij alleen mensen mogen aannemen die nauwelijks iets produceren, zit je als sociale werkvoorziening in een sterf huisconstructie. Ook dit is een pijnpunt in het hervormings plan van Van Hoof. We hebben dan nu de slag op het terrein van de herkeuringen gewonnen, maar de strijd is nog niet gestre den." Ook bij de De Zuidhoek heerst onder werknemers angst voor een herkeuring. Zo'n dertig pro cent van de 240 werknemers kwam daarvoor in aanmerking. Het gros is vrijdag nog niet op de hoogte van het goede nieuws. „Vrijdagmiddag is het hier al tijd rustig. Maandag zullen we iedereen in het bedrijf informe ren." den en Tholen) constateert dat de lobby heeft gewerkt. Bij de Betho liepen zestig tot zeventig van de 480 werknemers gevaar. „Ik ben blij voor onze mensen. Ze waren ongerust en spraken me aan of belden me thuis. We hebben al donderdagavond ie dereen op de hoogte gesteld van het goede nieuws. Er gaat nu een golf van opluchting door het bedrijf." Ook bij Lété in Middelburg is de stemming in majeur. Hoeveel van de ruim zeshonderd werkne mers (445 in de sociale werk- door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Stralend rijdt T. Overman over de hellingbaan voor haar huis, voor deze keer geduwd door wethouder A. de Vries. De hellingbaan kwam er na een gevecht van zeven jaar. „Het is schitterend", zegt ze, op het bordes van het gebouw. De hellingbaan slingert naar de straat. Mensen met een rolstoel of een rollator kunnen nu zelf standig de deur uit. De oude hel lingbaan voor de flat aan Presi dent Wilsonlaan in Middelburg was te steil. Die was nauwelijks te nemen met een rollator. De flat waar Overman woont, is niet de enige met een nieuwe toe gang. Alle drie de zogenaamde Sterflats in de Griffioen hebben er één. Een investering van 140.000 euro, zegt De Vries. Be taald door de gemeente, Maat schappelijke Zorg Walcheren en de verhuurder. De officiële opening wordt ge vierd met een klein feestje. Over man wil liever niet te veel pra ten over de afgelopen zeven jaar. De strijd voor een fatsoen lijke toegang heeft de bewoners van de flat niet dichter bij el kaar gebracht. De verhouding tussen eigenaars en huurders heeft eronder geleden. Dat het zolang geduurd heeft voor de hellingbaan er kwam, lag aan een heleboel verschillen de dingen. De flats verwisselden van eigenaar, de welstandscom missie bemoeide zich ermee en een plan werd afgekeurd omdat het te duur was, aldus De Vries. „Het is schitterend", zegt T. Overman terwijl wethouder A. de Vries haar over de splinternieuwe hel lingbaan duwt. foto Ruben Oreel „We hebben zoveel regels be dacht dat het wel heel lang duurt voordat dit soort voorzie ningen er zijn." Door de hellingbanen zijn er nu 96 woningen bijgekomen die ge schikt zijn voor ouderen die slecht ter been zijn. De zorg voor ouderen in de Griffioen moet over een paar jaar verbete ren door de bouw van een zorg- steunpunt bij serviceflat de Mid delburcht. Dat zorgsteunpunt komt op het sportveld van de C.SW aan de El zenlaan. Daar komt ook de nieu we woonruimte voor de mensen die nu nog in verzorgingshuis Swerfrust aan de Breeweg wo nen. Architect Fierloos gaat de gebouwen ontwerpen. KAT. 1 BINNEN- EN BUITENLANDS NIEUWS KAT. 2 ZEELAND KAT. 3 600 JAAR GOES KAT. 4 REPORTAGE KAT. 5 WONEN KAT. 6 TRENDS JONG KAT. 7 REIZEN Functie: Bedrijf: kat.nr. pag.nr. Functie: Bedrijf: kat.nr. pag.nr. Functie: Bedrijf: kat.nr. Administratief medewerker Engiplast 6 W16 Medew. odm. organisotie/int. beheersing ZorgSaom 6 W16 Sloapadviseur Woonboulevard Poortvliet 6 Airconditioningmonteur Glerum Koel- en Klimaottech. 7 W27 Medew. control Zeeland Seaports 1 11 Sportinstructeurs Toke Care 1 Asbestsnneerders/slopers Sagro 6 WI6 Medew. financiële administratie Londal GreenParks 7 W27 Stukadoor Thissen ST Autohersteller Autoschade Sturm 6 W16 Medew. morketing ondersteuning Zeeland Seaports 1 11 Tandartsassistent Tondortsenpr. Dentil Point 7 Commercieel assistent De Hypotheker 7 W27 Orthopedagoog/ psycholoog Auris (De Kring] 7 W27 Topverkopers Hogazon 1 Commissieleden Gem. Vlissingen 2 20 P 0 adviseur Gem. Kapelle 1 6 Trade- Marketanalist Delta 7 Docent Wiskunde K.S.E. 7 W27 Personeelsfunctionaris ZorgSaom 6 W16 Vakman schilderwerk Woningstichting Walcheren 6 Elektromonteur Glerum Koel- en Klimaottech. 7 W27 Projectleider ontwikkeling en realisatie Zeeland Seaports 1 11 Verkopers Raoh karcher 6 Grondwerkers Sagro 6 W16 Projectmanager Marsaki 7 W27 Voorbewerker/spuiter Autoschade Sturm 6 Management assistent Logus 1 11 Regiomanager delta Hiswo 6 W16 keuring pers. auto excl. afmeldkosten excl. 3-gas- en dieselroetmeting BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 WISSENKERKE, Autobedrijf de Moor Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 37 12 10 Geschikte ruimte te huur? Voor het aanleveren van de ochtendkranten en als afhaal- e bezorgers heeft PZC behoefte aan een ruimte, die voldoet aan de geldende ARB0- normen, overdekt is, goed bereikbaar en ca. 50m2 aan oppervlakte heeft Informatie Verzoek om informatie en/of aanbiedingen kunt u richten aan: afdeling binnendienst Distributie, 0800-023 51 11 (gratis) Vooral voor scholen, jeugd- en sportcentra is deze verhuuroptie aantrekkelijk het alfabet van Zeeland kinder postzegels Met uw geld steunt u kinderen in binnen- en buitenland. Kijk op .kinderpostzegels .nl www. voor kinderen door kinderen Het aantal kinderen met astma is in de afgelopen tien jaar verdubbeld. Eén op de tien kinderen heeft astma. Hiermee is astma de meest voorkomende chronische ziekte onder kinderen. Het Astma Fonds komt op voor deze kinderen door onderzoek, voorlichting, zorgverbetering en vraagt aandacht voor kinderen met astma. 0 w.astmafonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16