'olitie arresteert zeven erdachten van terreur Schelde maakt veel kans op order \K1 PZC WINNAARS PZC lemkes: concrete dreiging weggenomen 'iekstra wil cademie voor enioren COLLECTIE irunci IIP 17 Kerst in Thailand. www.thailandtravel.nl 19° 04 Meer zon Vanmorgen eerst nog enkele wolkenvel den, daarna zonnig. Matige oostenwind. [V-vimnmtemperatuur 19 graden. 17e jaargang no. 244 aterdag 15 oktober 2005 isiuimmer€1,80 tome redactie binnenland EN HAAG - Bij anti-ter- irinvallen in Den Haag, eiden, Amsterdam en AI- rre zijn gisteren zes man- m en een vrouw aangehou- n. Onder hen is de 19-jari- Samir A., die op 6 april g werd vrijgesproken van I voorbereiden van rreuraanslagen. rder is ook de schoonzoon toehouden van de voortvluch- eSynsche leider van het Hof- idnetwerk, alsmede Jermame uit Amersfoort (broer van de r,aanden vast zittende Jason n wie eerder te weinig aijs werd gevonden voor lid- iatschap van het terroris me netwerk. zeven arrestanten bereidden Igens de veiligheidsdienst TO terreuraanslagen voor op iitici en -waarschijnlijk - het ofdkantoor van de geheime inst AIVD tn Leidschendam. n de in Leiden opgepakte ■jange Samir A. is vastge- Id dat hij op zoek was naar plosieven en automatische urwapens. Igens minister Remkes van menlandse Zaken was er rake van een 'concrete drei- „Die is nu weggenomen", Remkes, die zich gisteren DDELBURG - Zeeland moet h inzetten voor een academie or senioren. Nu in deze pro- cie wordt gewerkt aan de op- i»' van een nieuwe kennis- rastructuur, met het Ak- ord Zeeuwse Kennisecono- is het een goed moment om Éseniorenacademie op te pak- 'essor en psycholoog René tstra doet die oproep daag in een interview in de hem is Zeeland plaats voor zo'n itief omdat er toch al lef meer ouderen wonen, aer hen zijn mensen die al- i nog wel eens een studie had- wilfen beginnen. Het is er «jls om allerlei redenen Él van gekomen Hij denkt een echte universiteit, waar nsen ook graden kunnen ha- <stra heeft zijn idee in- dels aan het provinciaal tuur gepresenteerd. Gede erde G. van Heukelom staat itief tegenover het plan en It met Diekstra, hoogleraar de Middelburgse Roosevelt demv, afgesproken dat die "dee verder uit zal werken. |inaW4 de straat als inspiratiebron tevreden toonde over het 'succes volle en rustige verloop van de actie'. Er zijn geen schoten bij gelost. Remkes gaf wel aan dat er nog steeds 'enkele tientallen' leden van het Hofstadnetwerk actief zijn. De verdachten wilden volgens minister Donner (Justitie) han delen vanuit een extreem-gods dienstige ideologie. Ze wilden hun geloof misbruiken om hun daden te rechtvaardigden, aldus de bewindsman. De Haagse woning van de hoofd verdachte Samir A. is doorzocht op de aanwezigheid van explo sieven. Een nabijgelegen basis school in de Schilderswijk werd om veiligheidsredenen deels ont ruimd. 's Middags gingen de les sen weer gewoon door. Knal Bij een inval in een flat aan de Haagse Moerweg werd door ge tuigen een knal gehoord. Het gaat waarschijnlijk om een 'knalpatroon' dat door het arres tatieteam ter afschrikking door het raam naar binnen is ge gooid. Op het adres zou de stief dochter wonen van de Syrische Hofstadleider Abu K. met haar zoontje en man Mohammed C, één van de arrestanten. De vrouw en haar kind zijn volgens buurtbewoners ook meegeno men. Naar aanleiding van de dreiging plaatste de Nationale Coordi nator Terrorismebestrijding T. Joustra een aantal gebouwen en personen tijdelijk onder extra beveiliging: het Binnen hof, het gebouw van de veilig heidsdienst AIVD en de ministe ries van Binnenlandse Zaken en Justitie. Aan het begin van de avond werd de extra beveiliging weer opgeheven. Anti-terreuracties WASSENAAR De toekomst van Goes is de rode draad in de vierde en laatste bijlage over het jubileumjaar van de zeshonderd jaar oude stad Hoe Holland België versloeg De Nationale Recherche werkte bij de invallen en arrestaties sa men met de politiekorpsen van Den Haag, Amsterdam en Flevo land. Wegens de risico's is bij de invallen een snelle interven tie-eenheid van de bijzondere bijstandseenheden (BBE-SIE) ingezet. GPD pagina 3 voor Samir A. blijft het oorlog foto Marcel Antonisse/ANP Agenten zetten een pand aan de Haagse Mierisstraat af. De politie deed hier gisteren een inval op zoek naar leden van de Hofstadgroep. door Jeffrey Kutterink en Ernstjan Rozendaal GOES - Het kabinet wil vier M-fregatten vervangen door vier patrouilleschepen en een transportschip. De Tweede Ka mer vindt het logisch dat die bij de Schelde in Vlissingen worden gebouwd. De Koninklijke Schel- 'postcode: 'huisnummer: Pon ingevuld inleveren bij baande verkooppunten :,van9t 2,55 korting op een lu|lde Winnaars Collectie. »w\v.winnaarSc0llectie.n| Postkantoor Norm prijs 7,50 Voor abonnees: het alfabet van Zeeland de Groep heeft daar alle vertrou wen in. De aanschaf van de schepen maakt onderdeel uit van de Ma rinestudie "2005. Daarin staat een pakket maatregelen waar door de marine beter in staat moet zijn Nederlandse crisisope raties in het buitenland te onder steunen. Alcoholslot in 2007 verplicht voor drankrijder DEN HAAG - Automobilisten die bij herhaling onder invloed achter het stuur zijn betrapt, moeten vanaf 2007 een 'alcohol- slot' in hun auto laten inbou wen. Door het slot start de motor pas wanneer uit een blaastest blijkt dat de bestuurder nuchter is. Bij zware overschrijding van de al cohollimiet kan het slot al na één keer worden opgelegd. Verkeersminister Peijs wil het alcoholslot invoeren als maatre gel om het verkeer veiliger te maken, maar verwacht dat om technische redenen niet voor 2007 te kunnen doen. In Neder land vallen jaarlijks bijna 300 verkeersdoden als gevolg van al cohol- en drugsgebruik. Het slot wordt al zes jaar met succes toe gepast in Zweden. GPD Behalve om de bouw van de schepen gaat het om het aan schaffen van maximaal dertig kruisraketten (Tomahawks), veeginstrumenten voor de mij- nenjagers, versterking van de twee mariniersbataljons en het aanpassen van vier onderzeebo ten. Minister Kamp van Defensie denkt de nieuwe investeringen te kunnen financieren met de verkoop van vier M-fregatten. Met België is het ministerie van (Advertentie) PARTNERS (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index het alfabet van Zeeland Defensie het zo goed als eens over de verkoop van twee fregat ten. De meuwbouw van de pa trouilleschepen en de opvolger van het bevoorradingsschip de Zuiderkruis zal zeker in Neder land plaatsvinden, verwacht De fensie. Mededingers De Tweede-Kamerleden Blom (PvdA), Kortenhorst (CDA) en Szabo (WD) geven de Schelde een goede kans op de order, ge zien de kennis en ervaring in Vlissingen. Ze wijzen er wel op dat meer Nederlandse bedrijven naar de opdracht kunnen mee dingen. Het Platform Nederlandse Mari- nebouw Cluster (NMC), waar van de Schelde deel uitmaakt, is blij met het kabinetsbesluit. „De bouw van de patrouillesche pen en de vervanging van de Zui derkruis zijn belangrijk voor de toekomst van het cluster", zegt directeur R. Berkvens van de Ko ninklijke Schelde Groep na mens het NMC. „Het betekent behoud van hoogwaardige ken nis, zowel bij de bedrijven als de marine zelf Het is ook goed voor de toekomstige productont wikkeling en een springplank voor de kansen op de export markt." Berkvens denkt dat 'de Schelde zeer hoge ogen gooit' bij het ver krijgen van de order. ..Ten tijde van de overname van de Schel de door Damen zijn afspraken Cognac moet pas op de plaats maken Een paradijs in de Zeeuws-Vlaamse polder Pj gemaakt over marine-orders. We vertrouwen erop dat de Staat zich aan zijn woord houdt." Een omstreden onderdeel van het plan is nog steeds de aan schaf van kruisraketten. Vorig jaar sprak de Kamer zich daar tegen uit. Overigens stelt de Koninklijke Vereniging van Marineofficie ren in een gisteren gepubliceerd persbericht dat de Marinestudie van Kamp 'goed is en blijft, des noods zonder Tomahawks', pagina 4 met Tomahawk in de eredivisie Griepvariant blijkt resisent LONDEN - Wetenschappers hebben bij een Vietnamees meis je een variant van het H5N1-vo gelgriepvirus geconstateerd die resistent is tegen Tamiflu. Tamiflu is het medicijn dat lan den wereldwijd op grote schaal hebben ingeslagen om een moge lijke gneppandemie te bestrij den. Dat berichtte het Britse tijdschrift Nature gisteren. Het virus bleek nog wel vatbaar voor het antivirale medicijn za- namivir, dat wordt verkocht on der de merknaam Relenza. ANP pagina 3 minister maant tot kalmte Sportvissen is cool! Slechte communicatie bij rampen Op de communicatie bij calamiteiten in Zeeland is altijd iets aan te merken. Of het nu gaat om een uitgebrande vrachtwagen, de dreiging van een zware storm of een vast gelopen schip, met de communicatie gaat vaak iets mis. Niet alleen tussen betrokken instanties, maar ook naar de burgers toe. Commissaris van de koningin Van Gelder sprak zijn bezorgdheid uit in de Staten commissie sociale en bestuurlijke zaken. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 8 en 9; Zee land: 13, 15, 17, 18 en 19; Sport: 2122 en 23; Goes 600 jaar: 25, 26, 27, 28, 29 en 31; Reportage: W1, W2, W3, W4 en W5; Wonen: W7, W8 en W9; Trends: W15 en W17; Jong: W18 en W19; Reizen: W21, W22 en W23. (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant Reizen I Daar moetje naar toe. (Advertentie) ■HUI O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 geet daad») «nmalifl toestemming voor automatische mcasso van dit bedrag van mijn de laatste res maanden geen O Noteert u mij voor een vast abonnement.* De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daama wil ik betalen: - CJ per maand met automatische incasso 20.55) CD per kwartaal met automatische incasso 59.75) per iaar met automatische incasso 229.20) Handtekening: PZC bv gaat rorgvuktig om mei persoonsgegevens. In tie cololon leest u er meer over Kijk op www pre nl/abonneren. bel grabs 0800 - 0?31231 olstuur deze bon naar PZC. aldeling lezersservice Antwoordnummer 713. 4460 WBGoes 8"711688"555547l het alfabet van Zeeland mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1