Scoren is probleem voor Steen Clinge wacht een mooie toekomst PZC ferneuzense Boys speelt op eigen veld tegen nog ongeslagen Wieldrecht - uitslagen bij nader inzien vrijdag 14 oktober 2005 z21 ^FHdyvan der Hooft flBNEUZEN - De zevende speeldag van de voetbalcompeti- ,je houdt voor zondag-eerste- Uasscr Terneuzen dit weekein de de confrontatie op eigen veld in met OSS'20. In de derde klas se van het zondagvoetbal is Steen-Breskens een wedstrijd van aan-of afhaken. Terneuzen treft zondag in OSS'20 de huidige nummer van de ranglijst. De ploeg trainer Tom Heijkoop be an het seizoen moeizaam met an punt uit twee wedstrijden, saar heeft zich in de daarop vólgende vier wedstrijden in meltreinvaart omhoog gewerkt. Van de laatste vier wedstrijden OSS'20 er drie en werd er gelijk gespeeld. „Ik weet niet wat voor ploeg het is", zegt middenvelder Maik de Wolf. .Haar dat ze tot iets in staat zijn is wel duidelijk." Vong seizoen won Terneuzen op agen veld met 5-3, maar werd bet uit een 3-1-nederlaag. Maik de Wolf miste destijds beide wedstrijden door een bui tenlandse stage en kent OSS'20 daarom alleen van twee jaar •enig. ..Toen was het een ploeg die qua voetbal geen al te grote indruk op me naliet. Maar dat zegt nu helemaal niets meer." Nade2-0-nederlaag van afgelo penzondag tegen Rood Wit V. is elk geval zoveel duidelijk dat Terneuzen zondag moet winnen 'Kn niet nog verder weg te zak ken. „Ons geluk is nog dat alles dicht bij elkaar staat. Als we j drie punten pakken, staan we er weer helemaal bij", aldus De Wolf. Terneuzense Boys Na de topper tegen NSW (0-1) wacht Terneuzense Boys mor gen de thuiswedstrijd tegen nieuwkomer Wieldrecht. De pro movendus kwam tot nu toe njfmaal in actie en bleef alle Keren ongeslagen. Twee wed- Strijden voor eigen publiek wer den gewonnen en de drie uit- •ijden die Wieldrecht peelde eindigden alle in een ge Dubbel doel Dallinga in WB-toernooi SLUISKIL - Berry Dallinga start dinsdag in het wereldbe kertoernooi van Barendrecht met twee oogmerken. Op spor tief gebied hoopt hij de eerste kwalificatieronde te overleven fn wat puntjes te sprokkelen op Je ranking. Uit organisatorisch oogpunt hoopt hij nog wat op te steken voor het WB-toernooi in januari in Sluiskil. Dallinga s' staat voor zijn tweede Kereldbekeravontuur. Na zijn iptreden afgelopen voorjaar in sluiskil heeft de Zeeuws-Vla ming de smaak te pakken. „Aan hankelijk was het idee om met sn paar man uit Zeeuws- laanderen in te schrijven voor ft toernooi in Barendrecht. laar ik bleef als enige over. Ik "1 het leuk om mee te doen zo'n spektakel en me te me- met onbekende grootheden, lijn eerste doel is puntjes pak ken voor de ranking. Op die lijst taan is toch bijzonder. lallinga vergaarde in Sluiskil punten. Hij doet ervaring P de matchtafel op in de Bel- Ische tweede klasse B, bij Qua- '.v Zele 2. Het debuut daarin St team promoveerde vorig sei- £*n) verloopt tot nu toe rede- ajk.Erwerd een keer gewonnen ft drie partijen gingen verloren. IJaar er werd al gespeeld tegen 'pms die volgens verwachting w topvier van de poule gaan brmen. Dallinga scoorde zelf ujftig procent. Zijn moyenne is pier partijen ongeveer 0.800. *ialve zijn partijen in Baren- crecht, staat het vizier ook afge- öd op alles wat met de organi se van een dergelijk toernooi e maken heeft. ^inga: „Ik ga mijn ogen en goed de kost geven. Alles we kunnen gebruiken bin- «lóns eigen organisatieteam is "Ogenomen. Je kunt overal p leren. Ook hoe het niet ®°et Er kan altijd iets fout IS, je weet maar nooit." ft verrast Dallinga dat er tij de kwalificaties in twee •billende accommodaties t gespeeld. „Dat lijkt me kuk Het maakt me niet uit ik moet spelen, maar van ene naar de andere locatie muizen, is vervelend. Ik hoop het geval gaat zijn." hegint het toernooi 'ug om 11.30 uur tegen Do- Kroatië- Later Staat no§ de PartÜ te- pae Oostenrijker Claus Mau- lijkspel. „Het is een beetje een rare ploeg", zegt verdediger Jor- di Goossen. „Aan de ene kant denk je, als je naar hun doelsal do kijkt, dat ze heel verde digend spelen, maar aan de andere kant hebben ze WC'68 vorige week met 4-1 toch wel erg makkelijk aan de kant ge zet." Goossen verwacht dan ook een moeilijke wedstrijd, ook al om dat de schorsingen van Marco Bolleman, Matti Buijsse en Ali Eryürük dit weekeinde ingaan. Op papier lijkt AZW morgen op eigen veld tegen Kapelle voor een minder zware opgave te staan, hoewel de tegenstan der de laatste drie wedstrijden toch zonder nederlaag is geble ven. Na de 1-0-nederlaag tegen Terneuzense Boys, won de Beve- landse middenmoter met 2-1 van De Meeuwen om vervolgens zowel GPC Vlissingen (3-3) als Hardinxveld (3-3) op een gelijk spel te houden. Bij AZW, dat momenteel de derde plaats in neemt, ontbreekt morgen alleen Joep Frusch. Zaamslag Voor Zaamslag heeft de competi tie tot nu toe nog weinig vreug de gebracht. Werd in de eerste weken tot driemaal toe een rui me nederlaag geleden, daarna werd het tegen zowel Wiel drecht als Rillandia een bloede loos 0-0-gelijkspel. „Er zijn er te veel niet in vorm", verklaart verdediger Menno den Dekker de moeizame start van zijn ploeg. „Bovendien scoren we niet of nauwelijks. De ballen die er vorig jaar wel ingingen, gaan nu naast of over." Morgen speelt Zaamslag op ei gen veld tegen het onderaan- staande De Meeuwen. De num mer voorlaatst doet dat zonder Den Dekker, die vorige week rood kreeg en daarom een schor sing moet uitzitten. Hoewel Den Dekker zich De Meeuwen van vorig jaar herinnert als een ploeg met een paar goede voet ballers, is Zaamslag alles gele gen aan een zege. „Als we mor gen niet winnen, gaat het er echt somber uitzien", aldus de verdediger. Eén klasse lager krijgt Spui morgen bezoek van het laaggeklasseerde Duiveland, een directe- concurrent in de strijd om lijfsbehoud. Steen In de derde klasse van het zon dagvoetbal staat voor dit week einde de confrontatie tussen de enige twee Zeeuws-Vlaamse ploegen op het programma. In Sint Jansteen ontmoet Steen Breskens. Voor beide ploegen staan grote belangen op het spel. Na zes speeldagen telt de thuisclub tenslotte niet meer dan zes punten (zeven minder dan vorig jaar rond deze tijd) en Breskens is met drie uit vijf zelfs hekkensluiter. „Cijfers ver tellen niet altijd de waarheid", wekt Steen-middenvelder Serge Merckx de indruk dat het alle maal wel meevalt. „Qua voetbal gaat het helemaal zo slecht niet op dit moment. Alleen lukt het scoren niet zo." Dat laatste is, haast Mercxk zich te zeggen, niet alleen te wij ten aan het vertrek van Werner Bisschop. „In alle linies zijn we minder op dreef. Maar ik ben er van overtuigd dat de ommekeer nog wel zal komen. Misschien zondag al." Vooraf lijkt Steen alleen al op basis van de meest recente resul taten in het voordeel. Vorig jaar werd het 6-3, twee jaar terug 4-1 voor de ploeg van trainer Eric Brems. Breskens Blijven de prestaties van Steen tot nu toe achter bij de verwach tingen, nog slechter zijn de resul taten van Breskens dat een moei lijk seizoen voorspeld werd maar inmiddels zelfs de rang lijst sluit. „Voor ons is dat even teleurstellend als voor de buiten wereld", zegt aanvaller Elmar Lauret. „We verliezen nu ook al Aanvoerder Peter Drumont ziet zijn ploeg in het linkerrijtje eindigen In huize Drumont in Clinge wordt binnenkort minder over voetbal gesproken. Peter (28), de nummer tien en zoon van Alex, gaat namelijk zelfstandig wonen. Het verleidt pa, 54 jaar en voorzitter van de jeugd van W Clinge, tot de opmerking dat hij eindelijk rust krijgt. „Ik geef hem een wasmachine, een dro ger en een strijkijzer mee", lacht hij. „Staat hij hier tenmin ste niet te vaak voor de deur. door Karei Pleunis CLINGE - Het gaat, voor alle duidelijkheid, om zondag-vier deklasser Clinge dat na een pover seizoen met grote zorgen nu iedereen aangenaam verrast. Het is zoeken naar een verkla ring. Waarom zit er tussen het ene en het andere seizoen zo'n enorm verschil? Terwijl het toch bijna allemaal dezelfde jongens zijn die iedere zondag het rood en wit dragen. Peter Drumont, inmiddels routi nier en aanvoerder, denkt dat er diverse factoren aan te dragen zijn die de grote revival van Clinge verklaren. „Met alle res pect voor onze trainers van vo rig seizoen, maar Honny Claes- sens laat een frisse wind waaien. Schijnbaar waren we daar aan tóe. Dat is geen verwijt aan het adres van Jo de Block en Boudewijn van Craenen- broeck. Die hebben enorme ver diensten voor de club. Maar Jo was met deze groep bijvoor beeld al vanaf de jeugd aan de slag. Een nieuwe trainer hoeft niet eens zoveel te veranderen om de zaak op scherp te zetten. Het is een ander stemgeluid, het is andere humor. Deze groep er vaart dat als verfrissend." Geprikkeld Er is echter meer. Clinge veerde feitelijk halverwege het vorige seizoen al op, toen het extra ge prikkeld werd door een langdu rige schorsing van Jurgen Ras, het gevolg van 'een presentje' van buurman Hulsterloo. Dat 'gaf' Ras namelijk aan bij de KNVB als ongerechtigde speler. Er kwamen nog eens vier wed strijden bovenop de twee duels die hij al uit had gezeten. Clinge kreeg drie winstpunten in min dering. Drumont zegt niet dat die handelwijze van Hulsterloo de redding is geweest. „Voor hetzelfde geld hadden die Peter Drumont: „In de komende jaren gaat Clinge de stap naar de derde klasse weer een keer maken." drie punten in mindering ons de das om kunnen doen. Met dank aan je buren. Had je nu in de vijfde klasse gespeeld. Maar het heeft ons ontzettend gemoti veerd. We wilden niet degrade ren, we zouden niet degraderen en we zijn ook niet gedegra deerd. Dat succes was bijna te vergelijken met het behalen van een titel." Clinge lijkt nu door te borduren op de geest van toen. Al zijn wat oudere spelers inmiddels afge haakt. „Ik denk dat deze ploeg in het linkerrijtje kan eindi gen", zegt Drumont. „De kwali teit is er. De jongeren zijn ver der dan een jaar geleden. Ouder, meer ervaren." De sfeer is prima. Een aantal spelers dat in Brabant studeert en voor Clinge uitkomt, stapt op dinsdag zelfs op de Breda-bus en komt daardoor ook aan twee trainingsavonden per week. „Dat is beter dan bij een andere vereniging trainen, Daar ben je toch maar een vreemde eend in de bijt." Het grote verschil met een jaar geleden is volgens Drumont het gegeven dat het jonge Clinge een jaar moest wennen aan de vierde klasse. De ploeg moest er varing opdoen. „We zaten ech ter voortdurend in de slechte hoek. Ons voetbal was vooral ge baseerd op overleven in de vier de klasse. Voor het spelen en praten over leuk voetbal was geen tijd. Het was erop of eron der. Nu is er meer rust. meer ont spanning. Dat vertaalt zich ook in de prestatie van het collectief Clinge. Tegen Axel stonden we bijvoorbeeld met 4-1 achter na een uiterst beroerde eerste helft. De ploeg had kunnen berusten, maar toonde veerkracht en kwam terug tot 3-4. Dan verlies je en baal je, maar je hebt wel het gevoel dat je er alles aan hebt gedaan, Daamee kun je ver der." Twee aardige succesjes boekte Clinge inmiddels al. Het won in de beker bij de grote buurman HVV'24 en in de competitie werd Hulsterloo geklopt. „Dat zaakje met Hulsterloo blijft best nog wat jaren hangen. Neem dat maar van me aan. Zo ga je als goede buren niet met elkaar om. De verhouding met Hulsterloo was altijd goed. Nu niet meer. Logisch als je dergelijke kunst jes flikt". Ten aanzien van HW'24 ligt het beduidend anders. „Natuurlijk zijn dat de wedstrijden van het kleine Clinge tegen het grote HW'24. In potentie de club die het, gezien de achterban, jeugd en accommodatie, in zich heeft om tweede klasse te spelen. HW'24 heeft een naam. Daar om zijn de confrontaties tussen Clinge en HW'24 bijzondere wedstrijden. Goliath tegen Da vid. Maar ook dat duel is verras send afgelopen." Drumont is optimistisch over de toekomst van Clinge, een club Bescheiden rentree Ballesteros MADRID - De Spaanse golflegende Seve Ballesteros heeft zijn ingezakte loopbaan gisteren hervat met een rondje van 77 slagen (zes boven par) op de eerste dag van het Madrid Open. De drievoudig winnaar van het Brits Open kwam twee jaar niet in actie wegens aanhoudende problemen met de rug en knie. Voor eigen publiek maakte de ogenschijnlijk volledig herstelde Zuid-Europeaan een bescheiden rentree. „Het voelt aan als het begin van een nieuw tijdperk", sprak Ballesteros opgelucht. Hij gaf toe dat hij behoorlijk nerveus was geweest voor zijn eerste afslag. De 48-jarige Spanjaard produceerde op Club de Campo twee dubbele bogeys, vijf bogeys en drie birdies. Hij zal zich vandaag flink moeten verbeteren om de cut te halen. ANP Vrouwen welkom bij Brits Open LONDEN - Voor het eerst in de 135-jarige geschiedenis kunnen volgend jaar vrouwelijke golfprofessionals deelne men aan het Brits Open. Dat heeft het organiserende be drijf R&A gisteren bekendgemaakt. Vrouwen kunnen zich via de kwalificaties proberen te plaatsen voor het hoofdtoernooi. Het Brits Ópen, van 20 tot 23 juli, is het oudste golftoemooi ter wereld. ANP/RTR Kano-kampioen betrapt op doping Serge Merckx speelt zondag met Steen de Zeeuws-Vlaamse derby tegen hekkensluiter Breskens. „Ik ben ervan overtuigd dat de ommekeer nog wel zal komen. Misschien zondag al." foto Wim Kooyman van de ploegen waartegen we de punten moeten pakken." Voor Lauret is er echter maar één re medie om uit het dal te komen. „We moeten gewoon blijven trai nen en hard blijven werken. Het zou te gek voor woorden zijn als we nu al de handdoek zouden gooien." Voor zondag voorziet hij niettemin opnieuw een zwa re opgave. „Tegen Steen-uit heb ben we het nog nooit eenvoudig gehad." Breskens verwacht op korte ter mijn weer een beroep te kunnen doen op Arno Zwegers en Niels Pielaat, die vorige week hun ren tree in het tweede maakten. SYDNEY - De Australische kanovaarder Nathan E ley is betrapt op doping. Bij de wereldkampioen werden bij een test sporen van de anabole steroïden stanozolol en metandienon gevonden, zo maakte het Australische ka no-verbond gisteren bekend. De nummer twee van de Spelen van Athene (KI 500m) on derging de test op 13 september, een maand nadat hij in Zagreb de wereldtitel had behaald. ANP/SID Schermploeg snel naar huis LEIPZIG - De Nederlandse schermploeg kon gisteren bij het wereldkampioenschap in Leipzig snel de terugreis naar Nederland aanvangen. Oranje was in de eerste ronde van het degentoemooi niet opgewassen tegen Zwitser land: 35-45. „Het was niet zo best", concludeerde bonds coach Roel Verwijlen. De Nederlandse degenploeg bestond uit Bas Verwijlen, Arwin Kardolus en Siebren Tigchelaar. Zij hadden vooral moeite met olympisch kampioen Marcel Fischer en Benja min Steffen. „Met name de laatste bracht veel punten voor Zwitserland binnen", zei coach Verwijlen. „Ik gaf ons vooraf vijftig procent kans op winst. Helaas werden al onze foutjes meteen afgestraft." Nederland hield aan het WK wel een bronzen medaille over, voor Bas Verwijlen op degen. Een unieke prestatie in de naoorlogse schermhistorie van Oranje. ANP De Jongh tweede in Piemonte ALBA - Steven de Jongh is gisteren in Italië als tweede geëindigd in de 92e editie van de Ronde van Piemonte. De scheidende Raborenner, die komend jaar voor Quick- Step rijdt, moest na 176 kilometer in de eindsprint zijn meerdere erkennen in de Braziliaan Murilo Fischer. De Italiaan Paridë Grillo eindigde na ruim vier uur op de fiets als derde. ANP Den Bosch. Dutch Open. Vrouwen, enkelspel, tweede ronde: Yao Jie (Ned/1) - Beenhakker (Ned) 11-7 11-2, Xu Huaiwen (Dui/3) - Yik-Man Wong (Ned) 11-7 11-2, Audina (Ned) - Vooren (Ned) 11-3 11-1, Hallam (Eng) - Grether (Dui) 11-2 opgave, Schenk (Dui) - Niemi- nen (Fin) 11-7 11-4, Mori (Jap) - Des- camps (Bel) 11-2 11-0, Yonekura (Jap) - Mew Choo Wong (Mal) 11-6 11-6. Mannen, enkelspel, derde ronde: Pa- lyama (Ned/4) - Kuchenbecker (Dui) 15-2 15-7, Ohtsuka (Jap) - Pang (Ned) 15-13 15-9, Hashim (Mal) - Bhat (Ina) 15-4 15-4, Sato (Jap) - Lang (Fin) 17-14 15-8, Fischer-Nielsen (Den) - Milroy (Can) 15-7 15-3, Yong (Dui) - Ridder (Ned) 11-15 15-0 15-7. Amsterdam. WK. Finale. Eerste ronde: G. Jansen (Ned)-Samb (Sen) 1-1, Georgiev (Rus)-Nasevitsj (WRu) 1-1, Valneris (Let)-Buzinski (Lit) 2-0, Getmanski (Rus) -Schwarzmann (Rus) 1-1, Thijssen (Ned)-Baljakin (Ned) 1-1, Farid (Aze)-Tsjizjov (Rus) 0-2. Stand: 1. Valneris, Tsjizjov 2, 3. Thijs sen, Baljakin, Jansen, Samb, Georgiev, Schwarzmann, Getmanski, Nasevitsj 1, 11. Buzinski, Farid 0. Midden Zeeuws-Vlaanderen. Twee de klasse: Smit Sportprijzen-Chocolat. Mauritsz 4-12, Reham Vastgoed-Bakker- land Terneuzen 4-6, Marine Service-D-S Calypso 4-6, Cerestar-HKC/Driewegen 2-3, Dow 1-Sportcafé Axel 6-1. Stand: 1. Dow 1 4-12; 2 Atoom Boys/Kraaghof 3-6; 3. D-S Calypso 3-6: 4. Reham Vast goed 4-6; 5. Smit Sportprijzen 4-6; 6. Sporatcafé Axel 4-6; 7. Marine Service 4-6; 8. Bakkerland Terneuzen 3-3; 9. HKC/Driwegen 3-3; 10. Chocolat Mau ritsz 4-3; 11Cerestar 4-3. Derde klasse: Unitron-Café de Griete 4-6, Sportkantine 't Zwaantje-Café Drie wegen 4-5, Schipper/Adhanco-Deur- waarder M&T 5- 8, Café de Mops-FC Va- titec 6-4, Flux Electro-Amstelhoekje/ Vdeco 3-11. Stand: 1. Cafe Driewegen 4-12; 2. Sportkantie 't Zwaantje 4-9, 3. Deurwaarder M&T 4-7; 4. Café de Mops 3-6; 5. Benny Sport 3-6; 6. Café De Grie te 4-6; 7. FC Vatitec 4-4; 8. Flux Electro 4-4; 9. FC Ilex 3-1; 10. Unitron 4-1; 11. Schipper/Adhanco 3-0. foto Peter Nicolai met een inmiddels behoorlijk jo jo-gehalte. „Ik heb in alle klas sen al gespeeld. Vijfde, vierde en derde. Degraderen, promove ren, ik heb het allemaal meege maakt. De jongens over wie we nu beschikken, kunnen echter al lemaal nog groeien. Niet dit sei zoen, maar één van de komende jaren gaat Clinge de stap naar de derde klasse weer een keer maken. Clinge wacht een mooie toekomst. Achter de vier senio renelftallen komt een goede lichting jeugd aan. Daarmee moet je wat geluk hebben. Soms moet je het jaren doen zonder een goede lichting en ken je een terugval. Dat is typisch voor een dorp dat niet kan putten uit een enorm reservoir. Nu hebben we een sterk B-elftal, dat volgend seizoen het A-elftal wordt. Dat is positief. De kloof tussen de A-junioren en de senioren is na melijk overbrugbaar. Met een B-elftal ligt dat veel moeilij ker." tenia Madrid. Europese Tour, Madrid Open Stand na eerste ronde: 1. Karls- son (Zwe). Roe (GBr) 63 slagen, 3. Clar ke (GBr), Jacquelin (Fra) 64, 5. Cevaer (Fral, Forsyth (GBr). Lima (Por), Rum- ford (Aus), Storm (GBr) 66, 10. Derksen, Lafeber 67. 74. Muntz 72. St. Louis. Finale National League. Eerste wedstrijd (best-of-seven); St. Louis Cardinals - Houston Astros 5-3. Stand: 1-0. Chicago. Finale American League. Tweede wedstrijd (best-of-seven): Chicago White Sox - Los Angeles An gels 2-1. Stand: 1-1 Alkmaar. Nationale marathon (100 ronden). Mannen: 1. Rozendaal, 2. Hoogenboom, 3. Angenent, 4. Mi- chaud, 5. Schmitz Vrouwen. (50 ronden): 1. De Vries, 2. Huizebosch-Smit, 3. Langeland. Leipzig. WK landenwedstrijden. Mannen, degen, eerste ronde: Zwit serland - Nederland 45-35. Fischer - Kar dolus 2-2, Kauter - Verwijlen 4-4, Stef fen - Tigchelaar 4-1, Kauter - Kardolus 1-2, Fischer - Tigchelaar 8-5, Steffen - Verwijlen 6-5, Kauter - Tigchelaar 1-1, Steffen - Kardolus 10-8, Fischer - Verwij len 9-7. Halve finales: Frankrijk- Oekraïne 45-32. Duitsland - Hongarije 45-36. Fina le: Frankrijk - Duitsland 45-31. u.MiMyiimre Lucky Day: 1-3 27-28-29 31 34-37-38 46-53-55-57-59-61 -68-70-74-76-77 (on der voorbehoud). Wenen. Mannen. Eerste ronde: Nal- bandian (Arg/1) - Grosjean (Fra) 6-4 6-7 (9) 6-2. Tweede ronde: Nalbandian (Arg/1) - Eitzinger (Oos) 6-1 7-5, Stepa- nek (Tsj/3) - Henman (GBr) 6-7 (2) 7-6 (3) 6-1, Gonzalez (Chl/6) - Moya (Spa) 6-4 7-5, Ferrero (Spa/7) - Lapentti (Ecu) 6-4 6-4, Lopez (Spa/8) - Marach (Oos) 6-4 6-7 7-5. Moskou. Mannen. Tweede ronde: Koenitsin (Rus) - Rusedski (GBr/5) 7-6 (5) 6-3, Toersoenov (Rus) - Volandri (lta/8) 6-1 7-6 (6), Bracciali (Ita) - Her- nych (Tsj) 6-3 7-6 (6), Joezni (Rus/3) - Goldstein (VSt) 7-5 4-6 6-3, Pavel (Roe) - Saulnier (Fra) 7-6 (3)2-6 7-5. Stockholm. Mannen. Tweede ron de: Olivier Rochus (Bel/5) - Benneteau (Fra) 6-4 6-2, Blake (VSt/6) - Christophe Rochus (Bel) 6-7 (9) 7-5 6-2, Srichaphan (Tha) - Waske (Dui) 6-3 6-2, Martin (Spa) - Malisse (Bel) 3-6 6-3 7-6. Moskou. Vrouwen. Tweede ronde: Dementjeva (Rus/4) - Karatantjeva (Bul) 6-0 6-1, Miskina (Rus/6) - Peschke (Tsj) 6-0 4-6 6-3, Koeznetsova (Rus/8) - Zvona- reva (Rus) 3-6 7-5 6-2, Schiavone (Ita) - Mauresmo (Fra/2) 6-1 6-1, Safina (Rus) - Stosur (Aus) 4-6 7-6 (5). Bangkok. Vrouwen. Tweede ronde: Petrova (Rus/1) - Obata (Jap) 6-3 6-2, Vaidisova (Tsj/2) - Viratprasert (Tha) 6-3 6-1. Martinez (Spa/6) - Castano (Col) 6-2 6-0, Meng Yuan (Chn) - Mirza (Ina) 7-5 opgave. Antonella Serra Zanetti (Ita)- Czink (Hon) 6-3 6-3. WK kwalificaties, laatste speelron de. Zuid-Amerikaanse zone: Uruguay - Argentinië 1-0 (O-O). 46. Recoba 1-0. Brazilië - Venezuela 3-0 (1-0). 28. Adriano 1-0, 51. Ronaldo 2-0, 63. Roberto Carlos 3-0. Paraguay - Co lombia 0-1 (O-I). 8. Rey 0-1. Peru - Bo livia 4-1 (3-0). 10. Vasallo 1-0, 38. Aca- siete 2-0, 45. Farfan 3-0, 66. Gutierrez 3-1, 82. Farfan 4-1. Chili - Ecuador O-O. Eindstand: 1. Brazilië 18-34,2. Argenti nië 18-34, 3. Ecuador 18-28. 4. Paraguay 18-28, 5. Uruguay 18-25, 6. Colombia 18-24, 7. Chili 18-22, 8. Venezuela 18-18, 9. Peru 18-18,10. Bolivia 18-14. Brazilië, Argentinië. Ecuador en Paraguay ge plaatst voor WK, Uruguay in play-offs tegen Australië. Midden- en Noord-Amerikaanse zo ne. Verenigde Staten - Panama 2-0 (O-O). 53. Martino 1-0, 58. Twellman 2-0. Trinidad en Tobago - Mexico 2-1 (1-1). 38. Lozano 0-1, 42. John 1-1, 61 John 2-1Guatemala - Costa Rica 3-1 (3-0). 2. Ponciano 1-0, 15. Garcia 2-0, 31. Ruiz 3-0. 48. Myre 3-1. Eindstand: 1. Verenigde Staten 10-22, 2. Mexico 10-22, 3. Costa Rica 10-16, 4. Trinidad en Tobago 10-13, 5. Guatemala 10-11, 6. Panama 10-2. Verenigde Staten, Mexi co en Costa Rica geplaatst voor WK, Tri nidad en Tobago in play-offs tegen Bah rein. Ronde van Piemonte (Ita): 1. Fischer (Bra) 176 km in 4.03.28, 2. De Jongh (Ned), 3. Grillo (Ita), 4. Ongarato (Ita). 5. Borrajo (Arg), 6. Mori (Ita), 45. Löwik 0.08, 67 Mutsaars 0.14. 85. Wielinga 0.27. 86 Den Bakker, 93. Moerenhout 0.52. In het artikel over de play-offs en kwalifi catie voor het WK voetbal stond giste ren ten onrechte dat Polen en Kroatië zich als beste nummers twee direct voor het eindtoernooi hadden ge plaatst. Dit moest zijn Polen en Zwe den. Kroatië moet nog een play-off spe len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47