PZC Kinderopvang in Blaauwe Hoeve Rijkswaterstaat beproeft stil asfalt Nieuw gemaal moet Zwinstreek redden Houtenkwartier tegen de vlakte awiimrasid PAMPERS LUIERS DIGITALE FOTO'S. AFDRUKKEN VOOR EEN LAGE PRIJS va Mm, ctper foto www.goedkopefotos.nl zie www.neeltjejans.nl Gezamenlijke activiteiten voor peuters en ouderen „Jatte 0113-315649 u pSctTS®^-"' - pcslbus 314460 AA Goes *ÏÏ*Midïen-Ze0land: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; Kal: 020-4562500. vrijdag 14 oktober 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen POWERED BY ^pVERSCHOORE 15 oktober bolle buikendag op neeltje jans met lezing en signeren door daphne deckers (Advertentie) door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Wegen bouwers hebben gisteren hun 'la boratorium' op het afgesloten ge deelte van de rijksweg 60 tussen Kloosterzande en Perkpolder in gebruik genomen. Mensen die in de grote steden dichtbij de randwegen wonen, hebben vermoedelijk in de toe komst het meeste profijt van de experimenten die daar de ko mende twee jaar plaatsvinden. Rijkswaterstaat laat de komen de tijd door aannemer KWS 24 proefvakken aanleggen met ne gentien nieuwe soorten asfalt. De geschiktste mengsels moeten in de toekomst zorgen voor we gen die twee keer zo stil zijn als het Zeer Open Asfalt Beton, dat nu gebruikt wordt om de ge luidsoverlast van autoverkeer te beperken. Op het weggedeelte bij het via duct Den Eeck aan Walsoorden komen twee proefvakken te lig gen met de revolutionairste ont wikkeling op asfaltgebied, legt projectleider Peter The van de dienst Weg en Waterbouwkun de van Rijkswaterstaat uit. „We hebben de aannemer gevraagd twee asfaltmengsels te maken waarin rubber verwerkt is in plaats van het gebruikelijke grind", vertelt The. Pas in het voorjaar van 2006 wordt begonnen met testen van de akoestische eigenschappen van de nieuwe asfaltsoorten. Dat komt doordat dergelijke proeven alleen mogen gebeuren boven een zekere temperatuur, zegt de projectleider. In het voorjaar gaan een vracht wagencombinatie en een perso nenauto een maand lang rondjes rijden over de proefvakken. Rijkswaterstaat schakelt daar ook enkele bekende fabrikanten van (vracht)autobanden bij in. Ook die mogen hun nieuwe pro ducten testen op de proefvak ken. De experimenten vinden plaats in het kader van het inno vatieprogramma Geluid van de rijksoverheid. De proefvakken worden eind 2007 opgedoekt. Daarna draagt Rijkswaterstaat het weggedeelte over aan de pro vincie. zeeuwse almanak Shubunkin Met duidelijk zichtbare trots en lichtjes arrogant stond de man met een witte goudvis bij de kassa van het tuincen trum. Aan iedereen die het ho ren wilde maakte hij duide lijk dat hij een heel bijzonde re vis aan ging schaffen. Een zogenaamde Shubunkin, een wit gekleurde goudvis. Het was duidelijk een hoogtepunt in zijn loopbaan als aquarium houder. De vrouw achter hem was niet onder de indruk. „Ik ben blij dat u die vis koopt en hier weghaalt. Hij ziet zo bleek. Het is hoog tijd dat het arme dier wat bijkleurt in de bui tenlucht. Primeur Sluis met digitaal loket SLUIS - De gemeente Sluis heeft een Zeeuwse primeur. Op de bedrijvencontactbeurs Contacta in de Zeelandhal len in Goes is gisteren het digitale loket voor onderne mers in de gemeente Sluis in gebruik genomen. Het gaat om een speciale website. „Dit sluit voor honderd procent aan op de toenemende behoefte om digitaal zaken te kun nen doen met de gemeente", zegt wethouder R. Leentfaar. Zo wordt het via de digitale lijn bijvoorbeeld voor onder nemers mogelijk een bouwvergunning aan te vragen. „Het is natuurlijk leuk dat de gemeente Sluis met deze j website voor ondernemers de eerste is in Zeeland." Oversteekplaats in Axelsestraat TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid C. Freeke (LCF) begrijpt er niets van. Volgens hem meet het dage lijks gemeentebestuur met twee maten. Want hoe kan het anders dat aan de Churchilllaan ter hoogte van verzor gingshuis Bachten Dieke wel een oversteekplaats voor voetgangers wordt aangelegd en in de Axelsestraat bij se niorenflat Ravelijn niet? Volgens Freeke is op die plaats een oversteekplaats met verkeerslichten bittere nood zaak. Tot nu toe kreeg hij het college van B en W niet mee. Freeke laat het er echter niet bij zitten. Hij vraagt het college nu opnieuw om een oversteekplaats op 'race- baan' Axelsestraat en plaatst tegelijkertijd nog maar eens j grote vraagtekens bij een soortgelijke voorziening aan de Churchilllaan. Immers, daar ligt ook al een tunneltje on der de weg door. Het raadslid vermoedt partijpolitieke overwegingen en waarschuwt dat hij 'geen genoegen' neemt met de opstelling van het college. „Want zijn de be- woners van Bachten Dieke beter dan die van Ravelijn?" Pauwels lijsttrekker CDA Hulst HULST - Wethouder B. Pauwels voert de kandidatenlijst aan voor het CDA in Hulst bij de gemeenteraadsverkiezin gen van maart volgend jaar. Fractievoorzitter J. Steijaert beëindigt zijn carrière in de gemeentepolitiek. De leden kozen Pauwels deze week unaniem als lijsttrekker, meldt voorzitter B. van Laak van het CDA Hulst. Pauwels was door het bestuur aangezocht om opnieuw de CDA-kar te trekken in de gemeente. De 63-jarige inwoner van Kloos terzande vroeg en kreeg bedenktijd, maar zei uiteindelijk ja. „Maar ik zeg er ook bij dat dit wel mijn laatste periode als gemeentebestuurder wordt", aldus Pauwels. Dat de 62-jarige Steijaert uit de gemeentepolitiek stapt, komt voor veel CDA-leden als een verrassing. De landbouwer uit Graauw was samen met zijn zoon Denis tijdens de laatstgehouden verkiezingen goed voor een volle raadsze- tel. Het CDA-bestuur koos er samen met Steijaert voor de Graauwenaar geen plaats als lijstduwer te geven, omdat de kans groot is dat hij dan via voorkeurstemmen toch weer in de raad komt. door Wout Bareman KNOKKE - De Zwinstreek moet worden behoed voor wa teroverlast. De inzet van mobie le pompen na hevige regenval is niet voldoende. Daarom pleiten de burgemeesters van de Vlaam se grensgemeenten voor de bouw van een gemaal aan de monding van het Leopoldka- naal bij Zeebrugge. Daarmee kan het overtollige wa ter uit de achterliggende Zwin polder en andere polders in de omgeving worden weggewerkt. Met de aanschaf is tien miljoen euro gemoeid. In een brief aan Vlaams minis ter K. Peeters van Leefmilieu klagen de burgemeesters van Knokke-Heist, Beemem, Brug ge, Damme, Maldegem en Sint- Laureins en het haven- en pol derbestuur hun nood over de wa terhuishouding in de Zwin streek. Ze betrokken eerder ook het gemeentebestuur van Sluis en het waterschap Zeeuws- Vlaanderen bij de problematiek. Met name het gemeentebestuur van Knokke-Heist en het be stuur van de Zwinpolder wijzen de hogere overheden al jaren op de slechte werking van het uit- wateringspunt van het Leopold- kanaal in de Noordzee in Zee- brugge. Volgens burgemeester L. Lippens is de maat nu vol. „Deze problemen spelen al der tig jaar, maar zijn nooit aange kaart. In Nederland zijn ze er wel op ingesprongen. Tussen Cadzand en Breskens staan vier pompen. Dat hebben wij niet. Wij lopen wat dit betreft twin tig jaar achter." De burgemeesters dringen niet alleen aan op een gemaal bij het Leopoldkanaal, maar denken ook aan kleine gemalen aan de Zwinvaart in Oostkerke en de Zuidwatergang in Ramskapelle. In een eerder stadium is al geke ken naar afwatering via Cad zand en de Braakman. Volgens een woordvoerster van het waterschap Zeeuws-Vlaan deren wil het schap best mee denken, maar is afvoer via Cad zand gezien de huidige capaci teit onmogelijk. „De problema tiek komt echter ook in beeld bij de watersysteem-analyse, die wordt uitgevoerd in het kader van de ontpoldering rond het Zwin. Dat onderzoek is in juni begonnen en wordt medio 2006 afgerond. Dat is natuurlijk een schrale troost voor de burge meesters, maar het brengt de overlastproblematiek wel duide lijk in beeld." (Advertentie) twSheila van Doorsselaer KILST - Op het terrein van „jrgcentrum De Blaauwe Hoeve i, Hulst komt een kinderdagver blijf en buitenschoolse opvang. Hü is voor het eerst in Zeeuws- llaanderen dat de zorg voor kin- jeren en ouderen op die manier lordl gecombineerd. Cchting Prokino wordt verant- xordelijk voor de kinderdagop- jr.g(nul tot vier jaar) en de bui- Eschoolse opvang (vier tot realf jaar) op het terrein van Hi Blaauwe Hoeve. Prokino is Kr. landelijke stichting en heeft Zeeuws-Vlaanderen vijf kin- rropvangcentra. Het zijn de stigingen van 'Juultje' in Ter- euzen. Philippine en Zuiddor- rokmowil per 1 januari begin- in met Juultje Hulst in De laauwe Hoeve. Het is de eerste edging van de stichting in lo$t-Zeeuws-Vlaanderen en ok voor het eerst in Zeeuws- laanderen dat een kinderop- aigcentrum op het terrein van ler. zorgcentrum voor ouderen ordt gevestigd. 'oordelen irecteur A. Janse van De laauwe Hoeve is zeer tevreden at hij zijn personeel, maar ook e andere gezinnen in Hulst, rofessionele kinderopvang kan leden, Ook A. Lehembre, ad- inct-directeur van alle Juultje- estigingen in Zeeuws- Vlaande- n ziet enkel voordelen. „On- Eizoek heeft uitgewezen dat zo el de kinderen als de ouderen an eikaars aanwezigheid profi- ren." Vorige week heeft een antal kinderen van Juultje uit emeuzen een bezoek gebracht aan verpleeghuis Ter Schorre en dat was volgens Lehembre een succes. „De kinderen hebben samen met de ouderen liedjes gezongen en spelletjes gedaan. Het was ze ker voor herhaling vatbaar en straks in Hulst wordt het hele maal eenvoudig activiteiten op te zetten voor zowel jong als oud. We denken dan aan activi teiten op het gebied van expres sie. Tekenen, knutselen en zin gen bijvoorbeeld, maar ook de aanwezigheid alleen al. is goed. Kinderen en ouderen genieten van de aandacht die ze van el kaar krijgen." Animo Het is afhankelijk van het aan tal aanmeldingen voor Juultje Hulst of de kinderopvang met een per 1 januari van start kan gaan. Lehembre: „We hebben per dag toch wel tien kinderen nodig en we komen al aardig in die richting. Onder het perso neel van De Blaauwe Hoeve is de animo al gepeild, maar de kinderopvang is natuurlijk be schikbaar voor alle Hulster ge zinnen. Zij kunnen zich gewoon bij ons aanmelden." Na de herfstvakantie hoopt Le hembre definitief uitsluitsel te kunnen geven over de openings datum. Juultje Hulst wordt de eerste twee jaar ondergebracht in tijde lijke units op het terrein van De Blaauwe Hoeve, vlak naast de kinderboerderij die ook nog eens wordt uitgebreid. In 2008 komt. als de nieuwbouw gereed is, de verpleegafdeling van het zorgcentrum vrij. Ook deze afde ling ligt naast de kinderboerde rij. Lehembre: „De verpleegafde ling wordt voor ons verbouwd en wij gaan die ruimte dan hu ren. Dat wordt ons definitieve onderkomen." Juultje Hulst wil kinderopvang bieden van 6.30 tot 19 uur. „Als blijkt dat er ook belangstelling en behoefte is aan opvang in de weekeinden, dan is dat ook mo gelijk." De opening van Juultje Hulst levert werkgelegenheid op. Prokino zal ongeveer vier nieuwe groepsleidsters of mede werkers nodig hebben om Juultje Hulst te runnen. iomenkap langs voor aanleg an parallelweg RESKENS - Langs de N61 tus- tn Breskens en Schoondijke is tgonnen met de verwijdering an honderden bomen en strui- m, Ze moeten plaatsmaken oor de aanleg van een parallel- tg naast de oude rijksweg. De ieuwe weg zal worden ge mikt door langzaam verkeer. et de aanleg van de parallel- ig gaat een lang gekoesterde pis in vervulling van met na- t de inwoners van Breskens. it gebeurt echter wel veel te it. Sinds het opheffen van het toveer tussen Breskens en hssingen is het veel minder vooral buiten het seizoen, dat er op een hoorzit- rg waarop Rijkswaterstaat de annen toelichtte nogal werd mopperd over mosterd na de aaltijd, geldverspilling en het tdies van de bomen. door Harold de Puysseleijr HULST - Slopers zijn gisteren met grof geweld begonnen om activiteitencen trum het Houtenkwartier in de binnen stad van Hulst met de grond gelijk te ma ken. Het breekwerk trok de nodige aandacht van oude Hulstenaren, die herinneringen ophaalden aan de tijd dat het gebouw nog dienst deed als school voor technisch onderwijs. De sloop van de voormalige ambachts school moet eind deze maand gereed zijn. De slopers maken dan plaats voor archeologen en milieudeskundigen die onderzoeken of er vervuiling in de grond zit. Parallel aan die werkzaamheden loopt de planologische procedure bij de ge meente, die het terrein een woonbestem ming moet geven. De Woonstichting Hulst heeft het pand van de gemeente ge kocht en wil er een appartementenge bouw voor verschillende doelgroepen in de sociale woonsector bouwen. Dat kost zo'n vijf miljoen euro. De Woonstichting Hulst heeft volgens di recteur J. Valckx nog wel laten onderzoe ken of het mogelijk was het Houtenkwar tier te verbouwen, maar dat bleek te duur. Daarom doen de slopers nu hun werk en komt er een geheel nieuw ge bouw voor in de plaats. „Het moet een niet te massaal, geva rieerd gebouw worden, dat geen inbreuk doet op het historische karakter van de binnenstad", zegt Valckx. De Woonstichting laat in overleg met de gemeente, de oudheidkundige kring en een speciale landelijke commissie een ontwerp maken dat past in het bescherm de stadsgezicht van Hulst. Gehoopt wordt dat de bouw nog voor de bouwva- kantie van volgend jaar kan beginnen. De bouwtijd bedraagt ongeveer een jaar. De Hulster wooncorporatie heeft de ge denksteen van de oude ambachtsschool, die zo'n 75 jaar geleden werd aange bracht onder de trap in de centrale hal van het gebouw, veilig laten stellen. De steen is voorlopig opgeslagen en krijgt een nieuw plaatsje. „We moeten nog be kijken of we daar in het nieuwe gebouw een plek voor kunnen vinden, of dat er een andere locatie voor de steen moet worden gevonden", zegt Valckx. „Wat dat laatste betreft, houden we ons aanbe volen voor suggesties." foto Peter Nicolai VlaFlip en YoghurtFlip bevatten slechts 1,5yet. (Advertentie) Het bekendste toetje van Nederland nu in één pak! <euze uit: New Baby, 3aby-Dry en Active Fit. Collectie 2006: show goes 28 november show sluis 12 december Nieuw: rembo styling week 31 okt. t/m 6 nov. Bel voor info of reservering 700 modellen maat 36 t/m 56 Open van ma. t/m za. van 10 - www.bruidshuisellen.nl Brouwerijstrat Oostburg 0117 45 46| Vlaflip is misschien wel het bekendste toetje van Nederland. Het is Campma gelukt dit gezellige toetje nu in één pak te krijgen. Hiermee kan iedereen de mooiste VlaFlip zo uit het pak in drie vrolijke kleuren uitschenken. Naast de VlaFlip is er voor de liefhebbers van fruityoghurt YoghurtFlip. Dit zijn twee frisse smaken yoghurt met echte stukjes fruit in het midden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43